Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) lucky750


lucky750
tag

Sziasztok!

TV-ről szeretnék filmeket nézni, egy LG Oled B7V-ről. Ehhez gondoltam egy külső HDD-t., hogy legyen miről filmeket nézni és fontos lenne, hogy a 4K HDR tartalmakat gond nélkül le tudja játszani. Azt olvastam, hogy a HDR tartalom csak 2.0-ás HDMI kábelen keresztül működik. A HDD csak USB-vel rendelkezik. És még olvastam olyant is, hogy külső merevlemezről csak 2.0-ás hangot adott a TV 5.1 helyett. Mi lenne a megoldás szerintetek? Jó lenne egy külső HDD arra amire én használnám?

Választ előre köszönöm.

(#59452) jim bcs válasza lucky750 (#59451) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Fórum kereső!
vagy
Összefoglaló! -> Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59453) King Unique válasza jim bcs (#59452) üzenetére


King Unique
titán

A téma topikját már megtalálta, ráadásul ott kérdezte meg először, de azért ide is be kellett valami rejtélyes okból írni... Lassan már át lehetne nevezni a topikot "Milyen belső merevlemezt vegyek?" címre, hátha akkor egyértelműbb lesz egyeseknek. :D

[ Szerkesztve ]

(#59454) jim bcs válasza King Unique (#59453) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Láttam, hogy oda is beírta. Vagy összevonni a kettőt ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59455) King Unique válasza jim bcs (#59454) üzenetére


King Unique
titán

Utólag ennyi év, ennyi hsz és ekkora tudásanyag felhalmozódása után, plusz egyéb okok miatt az nem igazán lenne opció. Pláne úgy, hogy ahhoz akkor az egyiket nyilván meg kellene szüntetni. Na meg a 2 téma (+ a 2 külső házas) azért mégiscsak különbözik. Illetve ennyi erővel akkor más hasonló topikokat is össze lehetne vonni, mégsem történt meg.

Viszont a fórum keresője, az egyes topikok összefoglalójában lévő információk stb. nyilván megoldást nyújtanak arra az esetre, ha valaki esetleg nem találná elsőre a megfelelő topikot. Ahhoz viszont nyilván használni kellene ezeket, ami ugye nem mindig történik meg... De mivel a lehetőségek adottak és csak pár kattintás a tájékozódás, ezért nem is nagyon lehet kifogás ennek elmulasztása.

(#59456) jim bcs válasza King Unique (#59455) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nyilván viccnek szántam, nem kivitelezhető :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59457) Egon


Egon
nagyúr

Ha valaki hozzám hasonlóan 6 TB-os WD Purple-t akar venni, annak álljon itt egy nagykerből származó infó: átmeneti készlethiány miatt emelkedtek az árak a napokban. Ergo érdemes kivárni (persze nehéz megjósolni, hogy mikorra állhatnak vissza az árak az e hét eleji szintre).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#59458) TIT válasza jim bcs (#59447) üzenetére


TIT
veterán

Köszi King Unique-nak is.
Azért az megnyugtató,hogy nem lesz lassabb a sata3-as vinyó,ha már csak ilyeneket gyártanak.
Akkora a vinyó igen,le is mértem.
Az ssd lenne az igazi csak az 25 körül indul,de nem tudom ebbe milyen menne bele,sima sata aztán kész?
Toshiba satellite C660-12D laptop.

[ Szerkesztve ]

(#59459) King Unique válasza TIT (#59458) üzenetére


King Unique
titán

Ha a SATA2-es HDD jó a laptopba, akkor nyilván egy 2,5"-os méretformátumú SATA3-as SSD is. Bár a 7 vs. 9,5 mm-es magasság miatt célszerű előtte a beépítési és a rögzítési lehetőségeket lecsekkolni. De egyes modellekhez szoktak magasítót is mellékelni (példa). SSD-ből OS alá amúgy egy kisebb / közepes tárolókapacitású azért nem olyan drága. Egy HDD-t pedig be lehetne tenni plusz adattárnak az ODD (ha van) helyére ilyen megoldással, ha nem használsz már optikai lemezeket. Vagy akár USB-s külső merevlemezen tárolni a nagyobb tárhelyszükségletű adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#59460) havri1


havri1
félisten

Helló!

2TB-os merevlemezt szeretne a leendő tulajdonos a most összeállítás alatt lévő gépébe. Az 1TB helyett. Hang nagyon fontos, alvós szobába lesz a gép 24/7 üzemre. Ár azt mondom nem lényeges, de nyilván nem szeretnék vele elszállni. SSD mellé, első sorban adattárolás és torrent lenne a cél.
Én már úgy vagyok vele, ha nagyon nincs jó ár/érték arányban, akkor inkább 3TB red ~30e-ért.
Mit vegyek neki? :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#59461) jim bcs válasza havri1 (#59460) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

3TB WD Purple WD30PURZ
3TB WD Purple WD30PURX
2TB WD Purple WD20PURZ
2TB WD Purple WD20PURX
3TB Toshiba P300
2TB Toshiba P300

A WD Purple PURX-et a PURZ váltja le.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59462) adler741


adler741
tag

Üdv.Kinéztem ez a vinyót TOSHIBA X300 5TB 7200 .
Nézegettem itt, a toshiba ezen típusai az ájánlottak között van,kivéve az 5 Tb változat.
Kérdésem az lenne hogy van e valami hátránya az 5 Tb verziónat?Hány darab tányért használ,van e ennek valami hátulütője? :R
Őróla van szó: https://ipon.hu/webshop/product/toshiba_x300_5tb_7200_rpm_128_mb_sata_3_hdwe150ezsta/1618285

(#59463) ChRiS_RS válasza jim bcs (#59461) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

A szériaváltás híre bekerül majd a totyik tájékoztatójába is? :F

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#59464) havri1 válasza jim bcs (#59461) üzenetére


havri1
félisten

(#59465) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!
Régi PC lehetséges gyorsítása megoldásához keresem a segítségeteket:
Adottságok: Intel Core2 Duo E7300, 4Gb ram, alaplapon sata2, 160Gb 7200f. 8Mb WDl sata2 1900 óra működési idő, 380 indulás.
Melyik megoldás lenne szerintetek a célszerű ?
-4000,-Ft használt ST3500418AS 500óra 3900 indulás (teljesítmény/kondíció 100/100) 500Gb 7200 16Mb sata2 beépítése,
-vagy lenne egy másik opció ami nem csak a gyorsítást szolgálná, hanem egyben tárolást is, új 15000,-Ft Toshiba P300 3,5" 1TB merevlemez (HDWD110EZSTA) 1Tb 7200f. sata3 64Mb 2 éves garanciával.
A fenti hardver környezetben jelenthetne e lényeges javulást akármelyik opció is, tehát érdemes lenne e beruházni.?
Üdv.: iref-h

(#59466) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Tuti nem jó topic, de ez áll legközelebb hozzá. Van egy IOmega Eco 750-es külső HDD-m, aminél a ház tönkrement. Igenám, de a HDD maga 12mm vastag. Tudna valaki ajánlani egy tokot hozzá? Vettem egyet, de nem jó az csak 7mm-esre jó. Köszönöm előre is! :R

(#59467) Outblast


Outblast
tag

Sziasztok,

Az itt kapott tanácsok után úgy döntöttem beszerzek egy TOSHIBA P300 3TB 7200 rpm 64 MB SATA3 HDWD130UZSVA.
A kérdésem az lenne tudnátok e ajánlani hozzá dokkolót, ha lehet ne legyen túl drága elég ha egy winyó belefér (nem tudom befér e ide ez a kérdés)

[ Szerkesztve ]

(#59468) King Unique válasza KaiotEch (#59466) üzenetére


King Unique
titán

[link], [link]... no comment

(#59469) TIT válasza King Unique (#59459) üzenetére


TIT
veterán

köszi.
Sajna a laptopba nincs semmilyen rögzítési lehetőség,kihúzva a csatiból pont kifér.

(#59470) tomchy válasza iref-h (#59465) üzenetére


tomchy
tag

egy 120GB-os SSD-vel fényévekkel több gyorsulást elérsz, mint ezekkel a HDD-kel

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#59471) MADcat válasza jim bcs (#59372) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Szia!
Szintén adat és program, némi játék. SSD mellé.
A 2 TB verzió is ajánlott belőle? Köszönöm! :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#59472) jim bcs válasza adler741 (#59462) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#59462) adler741
Semmi hátránya, nemrég lehet kapni és még nem vittük be az összefoglalóba, de mindjárt berakom, veheted.

(#59463) ChRiS_RS
Nem, felesleges. Egyrészt napi szinten jelen vagyunk és válaszolunk, másrészt hetente, 3 naponta, olykor naponta előkerülő kérdés, harmadszor meg ott a fórumkereső.

(#59464) havri1
Problem Solved :)

(#59465) iref-h
SSD rendszernek, hdd adatnak, így fogsz látni gyorsulást ami érezhető is.

(#59467) Outblast
Ide fáradj át -> Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD

(#59471) MADcat
Játék miatt 7200rpm, így igen, mehet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59473) DasH_001


DasH_001
tag

Miért kérnek az aprón 1000, sőt 2000 nap felett futott winchesterekért aránytalanul nagy összegeket?

A futott napokat tekintve mennyi idő után nő jelentősen a merevlemez meghibásodásának kockázata?
Illetve mennyi futott nap után mondható egy új winchesterről, hogy ha az üzemeltetési körülmények nem változnak, akkor megbízhatóan fog üzemelni?

(#59474) _q válasza DasH_001 (#59473) üzenetére


_q
addikt

Ez egy nagyon jó kérdés, én is gondolkodtam rajta 10 másodpercig, majd rájöttem hogy azért mert (jön a másik érdekes kérdés, amire nem tudom a választ) van aki megveszi. Talán a magyarázat az lehet a vételre, hogy van aki képes a 3-4000 Ft-al olcsóbb merevlemezért használtan pénzt kiadni, és sajnálja az újra a kicsivel magasabb összeget. Pedig végiggondolva ilyen árak mellett szerintem nem éri meg még akkor se ha csak 30 napot futott a darab. Képesek így eldobni a garanciát is. Ezt mondom úgy, hogy ha lehet használtan nézek mindig mindent, de van amikor nem éri.

(#59475) allein


allein
addikt

Sziasztok. HDD vásárlásban gondolkodom, NAS-ba kell, mostani 3-4 TB vinyókat kinőttem. Kettő típuson gondolkodom, szerintetek melyik ajánlott a 8 TB. típusok közül: WD RED vs. Seagate Ironwolf.

(#59476) Egon - Akkor már miért nem ezeket :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59476) Egon válasza allein (#59475) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy harmadik alternatívát ajánlok, és szerintem nem leszek vele egyedül:
[link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#59477) ace05


ace05
senior tag

Adattárolásra keresek merevlemezt(3tb)0 20-25 k keret, Ezek közül melyik lenne a nyerő? Az első Toshibának már használom egy 2 tb-os verzióját, de azt hangosnak találom terhelés alatt. A Seagate megvételére hajlok.

Toshiba 3TB 64MB SATA3 DT01ACA300
Seagate 3TB 64MB ST3000DM008
Toshiba 3TB 64MB P300 HDWD130UZSVA OEM
Western Digital 3TB 64MB SATA3 WD30EZRZ

[ Szerkesztve ]

(#59478) Lauda válasza ace05 (#59477) üzenetére


Lauda
félisten

Wd30purx/purz.

(#59479) home98


home98
csendes tag

Sziasztok!WD 3tb Red helyett ilyent küldtek cseregaranciába.[kép]

Nem láttam még ilyent.Pontosabban csak az Amazonon.Zavar hogy nem piros.Szerintetek küldjem vissza?

Köszönöm a segítséget.

(#59480) Dzsekó válasza home98 (#59479) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nekem refurbished gyanús a dolog.
Sajnos gyártó is szokott ilyet csinálni. Ettől még ugyanolyan jó.
Szerintem használd, ha küldenek egy pirosat, akkor az is megdögölhet, hiába megbízható széria, van köztük hibás.

(#59481) ChRiS_RS válasza jim bcs (#59472) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Értem, de akkor kéne vmi infót az elejére odaírni a két régebbi hír helyett, mert (nekem legalábbis) így félreérthető. Most kvázi mázlim volt, hogy pont ebben az időpontban néztem be a fórumba. Nem vagyok naponta visszajáró vendég, hanem alkalmanként olvasok bele a fórumba.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#59482) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok,

kérnék ötletet, egy ma már kihalóban levő "faj" további működtetésére.
Egy atom CPU-s régi netbookba (sata2) szeretnék vásárolni merevlemezt, 500GB, vagy max. 1TB méretben. Mivel a kis gépben nincs ventilátor, a halk működés prioritást élvez.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#59483) _q válasza ChRiS_RS (#59482) üzenetére


_q
addikt

Én atom gépbe nem ajánlom a HDD-t, mert gondolom rendszer is azon menne. Annyira lassú önmagában is a gép, hogy egy SSD-t érdemes bele rakni szerintem, adatoknak meg HDD.

(#59484) jim bcs válasza ChRiS_RS (#59481) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#59481) ChRiS_RS
Rákérdezek az illetékeseknél, hogy írnának-e egy cikket belőle az adattároló rovatba. Utána tudom linkelni az összefoglalóba is.
(#59482) Derítsd ki milyen magas fér be. 7mm vagy 9,5mm? Bár inkább ssd vonalat javasolnék.

(#59483) xboy89
Erősen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59485) ChRiS_RS válasza jim bcs (#59484) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek, közben a tulaj is meggondolta magát és az SSD-t preferálja. Régi őskövület, gyárilag 160GB-os vinyóval, ami 9,5 mm magas.
(Dell Inspiron Mini 10)

:R

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#59486) _q válasza ChRiS_RS (#59485) üzenetére


_q
addikt

Amúgy én próbáltam egy intel celeron processzoros laptopot SSD-vel és nélküle. Engem még SSD-vel is kikészített a sebessége. Igaz más topic témája de én egy gépcserét javasolnék. Sokkal jobb gépeket lehet kapni használtan nagyon jó áron.

(#59487) jim bcs válasza ChRiS_RS (#59481) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Beírtam 2017-es hírnek, ezen felül az összefoglaló is frissítve lett új hdd-kkel.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59488) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Hali!

Remélhetőleg elfér itt a kérdés, ha nem kérlek irányítsatok már el a megfelelő topikba:

Tegnap vettem egy 6 TB-os WD Red lemezt (külső házzal használnám adatok tárolására), illetve egy 2,5"-os 1 TB-os WD Black-et (XBox 360-ra lenne rákötve plusz tárhely reményében). Az lenne a kérdésem, hogy asztali PC hiányában hogyan tudnám a fejparkolási értéket módosítani? Csak laptopom van, de az még garanciális, így nem szedném szét. Jól sejtem, hogy ez így akkor nem működne? Ha valóban nem akkor nem tudnám ezt valahova elvinni ahol megcsinálják nekem (Budapest)?

Illetve még egy + kérdés: Itt ha jól értem csak a lemez firmware-t frissíti, és nem én adom meg neki az értéket. Lehetséges az, hogy tegnap vásárolt lemezen már az új firmware van és nem kellne vele foglalkoznom? Ha igen azt hogyan tudnám kideríteni?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#59489) Dzsekó válasza Véreshurka (#59488) üzenetére


Dzsekó
addikt

Rá kell kötni SATA portra és kell egy dos boot lemez, máshogy nem megy sajnos.
De egy Blacknél nem nagyon szokott parkolás lenni.
Ellenőrizni úgy tudod, hogy nézel egy smart képet, és ott megnézed a load/unload cycle count értékét, ha magasabb, mint a start/stop count értéke, akkor a vinyó parkol, ha a load/unload értéke nagyon magas, akkor érdemes a parkolási idő értékén változtatni. Tapasztalat, hogy a gyárilag 300mp-es értékre tett vinyó parkolása még optimális, nem muszáj hozzányúlni.
Az állítás nem fw-t frissít, hanem csak módosít. Sőt az a tapasztalat, hogy minél újabb egy vinyó, annál valószínűbb, hogy a parkoláson állítani kell.

(#59490) Véreshurka válasza Dzsekó (#59489) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi!

Akkor a black-et hagyom, a red-nél meg akkor gondolom egy pár használati ciklus után nézzek egy smart adatot (gondolom 1-2 használat nem elég neki), és ha nagyobb az említett érték akkor muszáj lesz állítani rajta.

A fw frissítést csak azért kérdeztem, mert a linkelt oldalon a dos-ban kiadott parancsoknál mem írtak értéket, csak ennyit:

3.3 Execute wd5741 -? <-- this will type out some terse usage instructions.
3.4 Execute wd5741 -d? <-- this will type out a list of drives.
3.5. Execute wd5741 -d# <-- this will update drive with same # in previous list.
3.6. Execute wd5741 -dall <-- this will attempt to update all listed drives.
4. Once completed, a message will be displayed that the firmware has been updated.

Azaz itt nem látok arra utaló jelet, hogy magam írom át az értéket, inkább tűnik úgy, hogy lefuttatom a parancsot, a program pedig csak frissít. Vagy ez a program csak annyit csinál, hogy átírja az értéket? Vagy mindegyik parancs után lesz választási lehetőségem? Mint a Execute wd5741 -? <-- this will type out some terse usage instructions.: ezután feldob pár lehetőséget amik közül választhatok?

Illetve ha már itt vagyok: a nasomban van Gold meg Purple lemez is. Ha jól tudom ezeknél nincs parkolási probléma. Ezt jól tudom? A smart tesztben nem látok load/unload cycle-t, csak simán load cycle-t. Vagy ez is ugyanaz (synology saját smart ellenörzője)?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#59491) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Adott egy Synology DS216play, amiben volt egy 2TB-os RED kölcsön tesztre, de az már nincs nálam, így merevlemezt keresek bele. Nem volt nehéz szűkíteni az összefoglaló, és a topic alapján:

WD Red vagy Purple lesz belőle, méretre: 3TB, ha ez számít.

Felsorolnám mit tartok fontosnak/mire használnánk, hátha tudtok segíteni:

- A NAS-on családi fotók, különféle fontosnak titulált adatok lennének, amik több helyen is mentve vannak. Régebbi lemezeken, 2-3 helyen, illetve Google Photos, és dropbox.
- Fontos a gari, és a megbízhatóság, de ez gondolom mindkettőnél azonos, vagy nem.

- A NAS a nappaliban kapott helyet, és csak akkor lesz használva kb, ha éppen másolunk fel rá valamit, vagy nagyon ritkán olvasunk file-okat, esetleg a késöbbiekben néhai filmnézés Kodi segítségével,
ha esetleg a Time Capsule-ben lévő HDD megdöglene.

- Egyelőre 1 lemez kerül bele. A RAID opció lenne, de 1 éven belül nem hiszem, hogy lesz második lemez beletéve. Drágák, na. :N

- A nappalinkban van a Synology, így a lemez hangja igencsak fontos, de erre amúgy is érzékeny vagyok. :DD Tehát ha megbízhatóság / felhasználhatóság rovására nem megy a hang, akkor az dönt melyik hallkabb. Mi a tapasztalat? (A 2TB-os RED hangjával elégedett voltam, csöndes volt szerintem, de nem tudom egy purple milyen)

Tudom, hogy kacifántos, de nehéz dönteni, mert mégis csak kb 30.000 Ft-ról van szó, és alapból sem mindegy mit vesz az ember. :R

[ Szerkesztve ]

(#59492) Dzsekó válasza Véreshurka (#59490) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem erre gondoltam. Ezt Red-re írták, és lefuttatás után 300mp-re rakja a parkolást, ami már elegendő. Egyébként ez is csak átírja az értéket, nem frissít fw-t.
wdidle3 amivel szabadon tudod állítani, letiltani a parkolást, és ez mindegyik WD vinyónál működik.
Részletek és letöltő link az összefoglalóban.
Purple nem parkol, Goldnál mintha valakinél parkolt volna már, de lehet rosszul emlékszem.
Smart-ot HD Sentinellel "illik" kiolvasni, de jó az aida64 is.

(#59493) Dzsekó válasza czanga (#59491) üzenetére


Dzsekó
addikt

Purple, ami mellette szól:

- picit olcsóbb (1-2 ezer)
- nem parkol
- halkabb a Rednél minél nagyobb méretet nézünk (2TB-osok még kb. egyforma csendesek)
- mindkettőre 3 év gari van

(#59494) czanga válasza Dzsekó (#59493) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm! :R

Olvasgatok még, de eddig ez meggyőző. Más difi lenne, ami érezhető? Gondolok itt írási / olvasási értékekre, elérési időre, későbbi RAID felhasználásra? Van bármi negatív vonzata egy Purple-nek egy NAS-ban?

Az már csak hülye felvetés, de a NAS a Purple-t is kikapcsolná, amikor bármely másikat is. Tehát elmegy "sleep"-be a HDD ha nem használja majd.

[ Szerkesztve ]

(#59495) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Erről a sorozatról mit lehet tudni ?
WD RE Datacenter Hard Drive
Nem nagyon találok róla semmit.
Az 500GB osban hány tányér van ?
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#59496) Véreshurka válasza Dzsekó (#59492) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi!

Igen tudom, hogy HD Sentinel lenne a legjobb smart adatot olvasni, de csak ma fogom hazavinni a külsőházat aztánmajd rádugom a gépre.

HD Sentinellel esetleg meg tudom nézni, hogy milyen érték van megadva parkolásnak? Vagy ha ezzel nem, van valamilyen olyan szoftver ami ezt ki tudja olvasni?

El Psy Kongroo

(#59497) tzabo


tzabo
tag

Purple hdd-kben hány lemez van? Nem találtam róla infót.

(#59498) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Indokolt vajon ez a hatalmas sebesség eltérés a

WD Green (WD10EZRX-00L4HB0)

és a WD Blue (WD10EZRX-00HTKB0) között? :F

Melyik most a leggyorsabb WD lemez? Erről dolgozom ki a képeim és néha nagyon érzem, hogy tetű lassú :((( :((( :(((

(#59499) bajnokpityu válasza MaxxDamage (#59273) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A seagate oldalán 3 év garit találtam a tipushoz.
Hogy lesz ebből 5 év?
Va és a V2 miben különbözik?

Értem, hogy a wd rednél gyorsabb, de vajon lesz annyira hosszú élete is? RED, és purple széria legendás lett már, magas a léc, szerintem.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59500) King Unique válasza Clemi (#59498) üzenetére


King Unique
titán

Eleve nem azonosak a tesztelésnél a feltételek, azért is van az eltérés... Az első screenshoton 80%-os lefoglaltság van a lemeznél, míg a másiknál csak 27%. A CDM teszteknél ez számít, illetve mindkettőt üresen / kevés adattal kellene tesztelni ahhoz, hogy a gyári maximumok kijöjjenek. De egyébként pl. a HD Tune olvasási tesztje még jobban telemásolt merevlemezeknél is hozza közel a gyári értékeket.

Egyébként minél inkább tele van másolva egy HDD, minél töredezettebb rajta a fájlrendszer stb., annál inkább lassulni fog. Valamint nem egyforma az adatátviteli sebesség a lemez teljes felületén, az elején gyorsabb, a végén lassabb. Illetve, ha tele van másolva és a tesztprogram a végén lévő szabad területet olvassa / írja, akkor az nyilván megint lassabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.