Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58157) izee


izee
senior tag

Hello! Seagate ST4000DM004-et néztem ki 256MB Cache-sel. Cserébe csak 5400rpm-es, ha igazat írnak.

Van egy SSD éppen csak rendszer fér rá. Szóval játék, az vinyóról kéne menjen. Sokkal megnyugtatóbb lett volna 5900rpm verzió, pláne 7200rpm, de ez van. Kutatni kell, hogy egyáltalán kiderítsem. Utóbbi (kutatni kell) jelentheti azt, hogy a vinyó nem rossz (nem túl lassú), hiszen nem tüntetik fel az rpm-et? A 2TB-os lemezek okán aki az 1TB-os lemezek teljesítményéhez szokott, lehet, hogy nem tapasztalna lassulást, gyártó pedig nem akarja elijeszteni vevőt egy túl fontosnak vélt adattal.

Nekem 500-as lemezem van egy Samsung HD502HJ-ben rendes 7200rpm-mel, de kezdem azt gondolni, hogy -elég csak a laptopvinyókra gondolni- megszűnik a 7200rpm dominancia.
Egy szó mint száz nem félek teljesítménycsökkenéstől, de ettől függetlenül azt is szeretném a mai teljesítményversenyben ne alul hanem középen helyezkedjen el. Jó lehet az alsó közép teljesítménykategória, csak ne legyen a legtrébb a mezőnyben.

Mintha 3TB-nál sok lenne a variálás, mindenféle vegyes mezőnnyel régi és új technológiákkal, de 4TB-tól tisztulni látszik a kép az újak javára.
Ez a 256MB MB cache nagyon meghatott és most mindenáron erre fáj a fogam. Gondolom cache sosem elég... Lehet, hogy kevesebb lesz a fejmozgás, hosszabb az élettartam, nem? :DD Közben meg halkan pörög.

Van a látomásomban hiba? Mik a tények?

Lehet, hogy mégis 5900rpm. Mondom az megnyugtatna, hogy nem fos 5400 :D hanem odafigyeltek a teljesítmény/zaj-ra.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.