Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65451) aqwer21


aqwer21
tag

Sziasztok!
Adjatok tanácsot légyszíves, mert már kezdek becsavarodni :D
Hisense 55A7GQ vs Samsung 55Q70A
Az egyik most 180 ezer a másik 255 ezer forint.
Filmeket néznek netflixen, gyerekek mesét, sportot.
Itt most azt fizetném meg, hogy samsung (márkát) vagy tényleg jobb a Hisense-nél? :F
Nagyon köszi a segítséget előre is. :C

[ Szerkesztve ]

(#65452) theooracy válasza alaves (#65441) üzenetére


theooracy
aktív tag

Főleg, hogy 420 ezer helyett 370 ezerért, plusz kamatmentes kölcsön 21 hónapra. Azt a havi 15 ezres törlesztőt kibírom valahogy. ;)

(#65453) KoNZoLik@ válasza aqwer21 (#65451) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Szia
Én a Samut venném, de én eléggé elfogult vagyok a márka iránt, tehát az én véleményem ne vedd alapul😅

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 825 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65454) aqwer21 válasza KoNZoLik@ (#65453) üzenetére


aqwer21
tag

Na ez az, itt vagyok én is meglőve :DDD Most egy samsung ue48h6400-t hajtok már 2015 óta, hiba nélkül, tökéletesen. Viszont ha tudasban a fenti Hisense egy szinten van a q70a val akkor nem tudom megéri-e az a 70 ezer plusz. :F

[ Szerkesztve ]

(#65455) dj79 válasza aqwer21 (#65454) üzenetére


dj79
senior tag

Nem egy szinten vannak tudásban. Kérdés, hogy az extra tudást kihasználod vagy sem.

(#65456) rainman72 válasza aqwer21 (#65454) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Dehogy van vele egy szinten :DDD
A Hisense egy alap ips tv,elég fapados op.rendszerrel,kb 250nit fénnyel ami szinte semmire se elég.
Kontrasztja alacsony a fekete szín sötétben csak szürke lesz valszeg :F
A Samu ezzel szembe VA panel a kontraszt a többszöres az ips-nek,jó lesz a fekete szin,és már elég magas a fény a jobb
hdr-hez.Plus 120hz panel nem 60/50hz mint a Hisense.Van 2.1 hdmi plus VRR a next konzolokhoz.Szóval ez az ár difi oka.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#65457) aqwer21 válasza rainman72 (#65456) üzenetére


aqwer21
tag

Ohh, köszi akkor már meg is van :C Nem 1-2 évre veszem, szóval akkor inkább a jó kis Samu! Köszi mindenkinek! :C :R

(#65458) KoNZoLik@ válasza aqwer21 (#65457) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Na ennyi, látod vannak itt nálam okosabb emberek😂 Eleve ezeket a kínai márkákat nem ismerem, de ha tényleg IPS meg amiket írtak akkor mindenképpen Samu :K

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 825 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65459) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok
Rokonnak keresek Kb 160 max. 170.000ft-ért, 55"-os tv-t. Csak új lehet. Semmi extra igény nincs. Milyet tudnátok ajanlanni?

(#65460) pecccccccca válasza Repsol600 (#65459) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szia.
Javaslom és kérlek az összefoglaló kérdéssora mentén tedd fel a kérdésedet.
Sok félreértéstől és találgatástól kímélnéd meg a topikot.
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#65461) bnorci71 válasza theooracy (#65452) üzenetére


bnorci71
addikt

hol van ilyen jó ajánlat?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#65462) KoNZoLik@ válasza bnorci71 (#65461) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Az 55"-os ennyi a Telekomnál pl kedvezményekkel...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 825 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65463) mickemoto


mickemoto
őstag

Ez milyen paneles lehet? Van ilyen valakinek? SAMSUNG UE32T5375

[ Szerkesztve ]

(#65464) pecccccccca válasza bnorci71 (#65461) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Én 280 ezerért hoztam el Telekomtól a 48”-os C1-et Novemberben.

Humorban nincs helye tréfának!

(#65465) theooracy válasza bnorci71 (#65461) üzenetére


theooracy
aktív tag

A piros telekommunikációs szolgáltatónál, ha van tőlük vezetékes otthoni szolgáltatásod.

(#65466) bnorci71 válasza theooracy (#65465) üzenetére


bnorci71
addikt

értem
az én szolgáltatóm sajna csak kifutott LCD-t akar az ügyfelekre sózni, ez a legkomolyabb náluk 55" Samsung UE55AU7102

Ryu Hayabusa
a szolgáltatós meg se fordult a fejembe :N

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#65467) falabu88


falabu88
aktív tag

LG OLED55C11 talp szélességet tud esetleg valaki? Lehet elférne ránézésre (de akár konzolra is valahogy meg tudnám oldani).
Gondolom ha Q70A és C1 között választhatok, akkor egyértelműen a második. :) Vodás vagyok, úgyhogy nálam is játszik ez a 370ezres ajánlat részletre, ami elég jó ajánlatnak tűnik. (a mostani ue55tu8502-t is így vettem).

Másfél éves ue55tu8502-t mennyibe lenne érdemes meghírdetni? (hibátlan állapot, gondolom még fél év gari van)

(#65468) pecccccccca válasza falabu88 (#65467) üzenetére


pecccccccca
senior tag

48”-as méretét tudom írni. Az 78 centi, de 76 centin fekszik fel elől és 40-42 centin hátul. Ha jól tudom az 55-ös méretei is ekkorák, mert csak a kijelző panel ami nagyobb rajta.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#65469) KoNZoLik@ válasza bnorci71 (#65466) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Pedig a legjobb alternatíva...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 825 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65470) bnorci71 válasza falabu88 (#65467) üzenetére


bnorci71
addikt

(#65471) Zoleee77


Zoleee77
újonc

Sziasztok!
Új TV vásárlás előtt állok és úgy érzem minél többet olvasok róla egyre jobban elbizonytalanodom. :(
A két kiválasztott modell: LGOLED65c11 a másik Samsung QE65QN85A.
TV nézésre használnám elsősorban és médialejátszón keresztül filmeznék, meg egy kevés PS4.
Nappaliba lenne rakva, ami elég fényes.
Tudom, hogy más technológia a két modell, de nagyon megköszönném ha pro és kontra dolgokat mondanátok róluk.
Az LG-nél beégésnél félek egy kicsit.
Előre is köszi! :)

(#65472) KoNZoLik@ válasza Zoleee77 (#65471) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

"Az LG-nél beégésnél félek egy kicsit."

Akkor nincs miről beszélgetni, egyértelmű akkor,hogy Samsung...de inkább vegyél akkor már egy QN90-et most kik@rt jó áron van, én is ezért vettem azt! Nem hiányzik a beégés para! Nekem nincs olyan ismerősöm akinek még ne égett volna be, van akinek nem is egyszer,szvsz...csak a megszállott fanatikus Oled hívők védik/tagadják ezt😂👍 És ezek a NeoQled-ek simán partiban vannak már az Oledekkel!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 825 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65473) pecccccccca válasza KoNZoLik@ (#65472) üzenetére


pecccccccca
senior tag

“csak a megszállott fanatikus Oled hívők tagadják ezt”
Esetleg lehet, hogy több a felelős felhasználó aki odafigyel egy OLED-re és megelégedéssel használja évek óta a nem beégett tévéjét mint aki nem tudott felnőni egy OLED tévé használatához és beégett a kijelző?
Csak egy lehetőség. Ami nem zárja ki a felvetésedet. :)

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#65474) KoNZoLik@ válasza pecccccccca (#65473) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Gondoltam, hogy egyből itt terem egy hithű szamuráj 😂😂😂
Nem, ismétlem nem használták úgy ahogy te ezt olyan szépen megfogalmaztad! Megvolt mindegyiknél a pixel frissítés mindig amikor kellett, kicsi/nagy egyaránt, nem full fenyerőn használták stb...és 10-ből 10 ismerősömnek égett be az Oled, van akinek fél év elég volt, volt akinek több idő kellett ehhez...dehogy már úgy kelljen használni egy adott készüléket ,mintha valami mágikus tárgy lenne, vagy mint egy hímes tojást 😂 Én szeretem ha semmivel sem kell foglalkozni,csak bekapcsolom és használom évekig "parázás" mentesen! De nem vagyunk egyformák, mindenkinek szíve joga mit vesz, ezzel én be is fejezem, nem akarok vitát generálni ebből, csak a véleményemet és sok barátom tapasztalatát osztottam meg a kedves fórumozóval, hogy tudjon helyesen dönteni 👍

És csak halkan jegyzem meg, az sem véletlen,hogy az LG ilyen rugalmasan áll az Oled panel cseréhez, mert folyamatosan el vannak látva munkával a szerelők 😂

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 825 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65475) pecccccccca válasza KoNZoLik@ (#65474) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Nézd én nem aggattam rád jelzőket, kérlek te se tedd.
Máskülönben 3 hónapja vagyok OLED tévé tulaj. A hithűtől messze vagyok viszont az igaz, hogy, ha beégne akkor sem mondanék le az OLED tökéletes képminőségéről. Bárki bármit is mond, próbálja lehúzni az OLED tévéket, akkor is a legszebb képet attól kapod.
Még az a szerencse, hogy 1 kurva kifogást azért fel lehet hozni ellene… Beég…
Tudod szerintem égjen is be, mert még a végén tökéletes lenne. Teljesen tökéletes terméket még nem gyártott egyik gyártó sem és ahogy a tendencia halad inkább egyre szarabbakat gyártanak minden téren…

Ha neked a Qled tévék jobban tetszenek, elfogadja mindenki, de az, hogy te egy hozzászólásodban a sárga föld alá tudsz lehordani egy terméket az elég gáz.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#65476) Zoleee77 válasza pecccccccca (#65473) üzenetére


Zoleee77
újonc

A felelős felhasználó alatt mit értesz?
Mert pl. a csatorna logók azokat nem lehet eltávolítani, gondolom a legtöbb beégés itt tapasztalható.
De a PS4-nél is vannak olyan játékok ahol egy bizonyos kép mindig egy helyen van.
Ezeket, hogyan tudjam kivédeni?
Nyilván mivel nappaliban lenne ezért kell a fény a tv-re.

(#65477) pecccccccca válasza Zoleee77 (#65476) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Sokszor leírtam már a topikban a véleményem erről.
Nem kell elfelejteni, hogy megy a tévé a nappaliban ráadásul 1 csatornán, be kell kapcsolni minden kijelző védelmi eszközt

a pixeltisztítást használni kell, nem véletlen van ott.
Mindenkienek:
De mindegy is.
Befejeztem. Ez a topik egy OLED ellenes topik lett…
Nem is tudom melyik nap valaki meg is kapta a magáét, hogy az OLED dolgokkal át lehet fáradni az OLED topikba, mikor ez egy Milyen tévét vegyek topik. Mintha az OLED tévé nem is lenne tévé és kérdezni sem lehet felőle.
Vicc ami amúgy itt megy. Szitokszó lett az OLED.

Humorban nincs helye tréfának!

(#65478) TechN7ne válasza KoNZoLik@ (#65474) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Erre van a garancia...
Nekem személy szerint Samsung akkor sem kellene ,ha utánam dobnák ingyen.

pecccccccca

[ Szerkesztve ]

(#65479) rainman72 válasza pecccccccca (#65477) üzenetére


rainman72
Topikgazda

"Nem is tudom melyik nap valaki meg is kapta a magáét, hogy az OLED dolgokkal át lehet fáradni az OLED topikba"
Én jegyeztem meg mert mindig ez van belőle ami most is :D :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#65480) KoNZoLik@ válasza rainman72 (#65479) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nincs ebből semmi, mint írtam nem vagyunk egyformák és ez így a jó, véleményt meg szabad mondani úgy hiszem😅 Mint feletted írja a tag, hogy neki ingyen sem kellene Samu, nos nekem meg LG nem kellene ingyen sem, ilyen ez a popszakma 😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 825 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65481) zazenke válasza KoNZoLik@ (#65472) üzenetére


zazenke
őstag

én a neten még csak olyan tesztet találtam ahol az a végszó hogy tényleg jó a neoqled de az oledet ez sem veri meg . Hiába minden trükközés a háttérvilágítással akkor is jobbnak hozták ki a mellétett oloedeket. Talán az sem véletlen hogy a samu az qledek gyártását fokozatosan átengedi knai begyártóknak és ő is felül az oled vonatra. Ebben látja a jövőt.

(#65482) KoNZoLik@ válasza zazenke (#65481) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Senki sem mondta, hogy megveri 😳 Az LCD az LCD, az Oled meg Oled, teljesen eltérő tulajdonságokkal és teljesen más technikán alapszik! Mindenhol azt írják, és amit én is írtam, hogy PARTIBAN VAN VELE SIMÁN, ennyi...és tényleg befejeztem, mindenki vegyen azt amit jónak lát :R

pecccccccca-egyaltalan nem utálom a márkát, magával az Oled technológiával van bajom, ennyi...ha bárkinek beletapostam ezzel a lelki világába, én kérek elnézést 😂

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 825 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65483) pecccccccca válasza rainman72 (#65479) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Tényleg te voltál. :P
Mondjuk mint a fenti ábra mutatja tényleg igazad van… Mindig ez van belőle sajnos.

Már csak azt nem értem, ha a kollégának magával az LG-vel mint márkával van gondja akkor akkor miért kell beleállni és savazni az OLED-et?
Utálja csendben az LG-t, szíve joga.
De én sem szapulom a Samsungot pedig tehetném. Egyik nap még meg is jegyeztem, hogy van is amiben jobb a Samu NeoQled mint az OLED.
Na mindegy. Mindig lesznek olyanok akinek valami nem tetszik és valami kényszer folytán mindig le is kell írniuk, nehogy valaki lemaradjon az álláspontjukról.

Humorban nincs helye tréfának!

(#65484) stilo18 válasza zazenke (#65481) üzenetére


stilo18
addikt

Képminőségben nem is lesz ott...viszont jó alternatíva egy VA paneles neoQled annak, aki mégis tart a fakulástól. Valamit valamiért.... ;)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#65485) darugep válasza KoNZoLik@ (#65472) üzenetére


darugep
csendes tag

Szia!

Ne haragudj, de már fárasztó ezt olvasni, hogy az oled beég. Ennek lehetőségét senki sem tagadja, de normál használatban erre nincs példa. Az én környezetemben többen is használnak ilyen típusú tv-t, de senkitől sem hallottam ilyen panaszt. Magam 3 éve ilyen tv-kel rendelkezek. A nappaliban lévő 3 éve megy reggeltől-estig (tehát az átlagnál magasabb óraszámban) a gyerekek (kicsik) miatt. Sosem nézte senki, hogy 1 csatorna több órája megy, mert nem ez alapján élünk, meg a gyerekkel ezt nem fogod tudni megértetni, hogy miért szakítod meg aktuális kedvenc műsorát :) . Ha valaki emiatt nem szeretne ilyen tv-t én elfogadom, de ez a probléma túl van dimenzionálva. Van egyéb más szempont ami ettől szerintem kritikusabb lehet egy tv választásában.

[ Szerkesztve ]

(#65486) foldesizs


foldesizs
csendes tag

Tud valaki ajánlani olyan jó minőségű android TV-t amire digi online applikációt fel lehet telepíteni és online is tudok tv-t nézni?

orbsmart s86 pro? vagy Nvidea Shield 2017? vagy esetleg valami más jó minőségű android tv? előre is köszönöm az infót.

(#65487) Rolly válasza KoNZoLik@ (#65472) üzenetére


Rolly
veterán

1 éves oled nem láttam még rajta beégést... Ja napi átlag 6 órát megy...

[ Szerkesztve ]

(#65488) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, TV vásárlás előtt állok és totál fogalmatlan vagyok... A 3 közül melyiket ajánljátok és miért?
LG 50UP75003LF
Samsung 50AU7102
LG 50NANO753PR
Köszi előre a segítséget. :R :R

(#65489) dj79 válasza Geo19870322 (#65488) üzenetére


dj79
senior tag

A nanot. Magic remote, relatíve jó hangzás.
Van egy 43’ példány itthon, egy 50’ példány szülőknél.

(#65490) gyeniko válasza TechN7ne (#65478) üzenetére


gyeniko
őstag

"Nekem személy szerint Samsung akkor sem kellene ,ha utánam dobnák ingyen".

Mindig jól szórakozom az ilyen kijelentéseken...
Pedig terveztem, hogy megajándékozlak egy nagy Samu TV-vel, de úgysem fogadnád el! :P

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#65491) KoNZoLik@ válasza Rolly (#65487) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

6 óra az semmi, nálam átlag 13-14 órát mennek a tévék, ezért is választottam többek között a NeoQled-et nem pedig Oledet! Mindenki olyat vegyen ami a felhasználási szokásainak megfelelő, nálam egy Oled kb fél évente mehetne panel cserére vagy jöhetne a szerelő, amire én használom a tévét és amennyit, nekem ez volt a legjobb választás, de tényleg engedjük el a témát 👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 825 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65492) TechN7ne válasza gyeniko (#65490) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem ne ,inkább adományozd a vöröskeresztnek. :)
Én valószínűleg az ablakon hajítanám ki ,mint bármelyik androidos samu telefont.

Ryu
Nálunk meg éjjel-nappal megy a tv ,max. majd jönnek és félévente cserélik a panelt ,legalább gyakrabban lesz új a készülék.
2,5 év múlva is csont új lesz egy szervizelt garanciális oled ,addigra meg egy qled szépen kifakul és már a képe sem lesz olyan mint új korában.

[ Szerkesztve ]

(#65493) dj79 válasza TechN7ne (#65492) üzenetére


dj79
senior tag

kifakul? Akkor legfeljebb 30 fokon szabad mosni?
Nem inkább veszít a fényerőből?

(#65494) falabu88 válasza TechN7ne (#65492) üzenetére


falabu88
aktív tag

Annyira nem olvastam vissza, biztos volt már róla szó.. A beégés garanciális hiba OLED-nél? Jó lenne azért minimum 5 évre tervezni egy ~400ezres tv-vel.

(#65495) TechN7ne válasza falabu88 (#65494) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Oled nem lesz 4 évig biztos ,2,5 év múlva el kell adni aztán tovább lépni.

Kivétel ha van + extra garancia legalább 5 évig akkor addig maradhat.

dj79
Fakul a kép ,kopnak a színek.

[ Szerkesztve ]

(#65496) zazenke válasza dj79 (#65493) üzenetére


zazenke
őstag

nem , színtelítettség vesztésről beszélnek

[ Szerkesztve ]

(#65497) dj79 válasza zazenke (#65496) üzenetére


dj79
senior tag

Oké, értem. Tehát oled esetében beégés, qled esetében fakulás előfordulhat. Pont tegnap néztem meg a c1/qn90/Sony x90 vonalat, akkor lehet, hogy mégis a Sony felé kellene elindulnom? :F

[ Szerkesztve ]

(#65498) zazenke válasza dj79 (#65497) üzenetére


zazenke
őstag

az olednél beszélnek fakulásról nem a qlednél tudtommal

[ Szerkesztve ]

(#65499) dj79 válasza zazenke (#65498) üzenetére


dj79
senior tag

Nem, “addigra meg egy qled szépen kifakul és már a képe sem lesz olyan mint új korában” - erre kérdeztem rá.

(#65500) KoNZoLik@ válasza TechN7ne (#65492) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ezelőtt egy KS7000-em volt 5 évig, és azelőtt is kizárólag LCD tévéim voltak, de egyiknél sem volt egy minimális fakulás ahogy te írtad, de inkább fényerő csökkenés sem, pedig több 10000 órát beletettem mindegyikbe😳 Látszik, hogy Oledet használsz és nem sok közöd van az LCD tévékhez😂 Használd egészséggel, én is azt teszem👍 Amúgy csak megsugom, hogy pont az Oled az ami veszít ezekből a dolgokból amit írtál, kicsit tájékozódni kellene, mielőtt hülyeségeket irogatsz...😉

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 825 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.