Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65551) zazenke válasza KoNZoLik@ (#65548) üzenetére


zazenke
őstag

és mit találtál jobbnak rajta ?

(#65552) KoNZoLik@ válasza zazenke (#65551) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Már 1000x leírtam olvass vissza, de egyszóval mindent, ennyi...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 825 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65553) robi222


robi222
senior tag

Tudnátok tv-t ajánlani ezekkel a paraméterekkel?
50-55", csak ips az oldaló betekintés miatt, max 250 000Ft ig, világosban nagy fénynél lesz nézve, 4k, csak filmekre.
Köszönöm!

(#65554) rainman72 válasza robi222 (#65553) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az 50" VA szóval marad az 55"
Hisense,Lg,Philips.Melyik szimpibb? :D
Viszont a fényerővel lesznek gondok,legtöbb tv 300nit körül van,igy csak otthon fog kiderülni mennyire tükrözödik például.A Nano753 hiába ips annyira kicsi a fénye hogy sötétiteni kell kicsit.
Ez pont most fotoztam,és egyáltalán nincs világos :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#65555) robi222 válasza rainman72 (#65554) üzenetére


robi222
senior tag

Nem tudtam, hogy az 50" a va panel. Nem vagyok márka fan. Próbáltam egy közép kategóriát megcélozni.
Akkor sok választás nem maradt: LG NanoCell 55NANO803PA, LG 55UP80003LA, LG 55UP81003LA
Csak itt tudja az ember, hogy miben különböznek.

(#65556) rainman72 válasza robi222 (#65555) üzenetére


rainman72
Topikgazda

UP80-81 csak talpban,direct leddel [rtings teszt]
Nano80 nanocell és edge led+local dimming ami annyira nem jó megoldás.a 2021s Nano80-ról nincs teszt az rtings-en.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#65557) boorit


boorit
csendes tag

Sziasztok!

Bocsi az offért, nem találtam más topicot ahol fel tudnám tenni a kérdést.
Van egy Sony KD-55XF9005 TV-m, ehhez szeretnék venni fali konzol. 300x300 kell hozzá, az lenne a kérdésem, hogy tudtok olyat, ami nem ilyen csuklós, kihúzható, hanem csak oldalirányban lehet egy kicsit állítani? A TV most kicsit ferdén van a szekrényre rakva, ugyanott maradna, csak a falon, és annyit szeretnék, hogy egy kicsit el lehessen fordítani az egyik irányba.
Eddig csak olyat találtam, amit függőlegesen lehet állítani, vagy ilyen nagy csuklós szerkezet, amivel minden irányban állítható.

(#65558) TechN7ne válasza fulton (#65547) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Régen jó volt a Samsung ,manapság meg már semmit nem szabad tőlük venni csak max ssd-ket.

(#65559) gabor#


gabor#
tag

Megnéztem egy TCL 55C725 és 55C728 készüléket egymás mellett, nem tudom volt-e állítgatva távirányító nem volt, de a 728 képe jobban tetszett, talán a felskálázás is szerepet játszott ill a 725 túlszaturált volt. Néhol azt olvasom lassú a 725 menüje de van aki a 728-ról is azt írta árukeresőn, itt meg más hogy gyors. Valaki összehasonlította?

egyéb kérdés telekom set-top box és TV irányításához megoldható hogy csak egyetlen távirányító kelljen?

(#65560) rainman72 válasza boorit (#65557) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ez vmi hasonlo mint amit keresel :F [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#65561) KoNZoLik@ válasza TechN7ne (#65558) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Azért azt tedd hozzá,hogy szerinted😂 Globálisan mindig is a Samsung volt a piacvezető a termékeivel és a mai napig azok+több 100millió elégedett felhasználó van akik a termékeiket használják nagy megelégedéssel, majdnem egy 100 éves cégről beszélünk, azért tettek le valamit már az asztalra, tehát azért, mert gipsz Jakabnak Magyarországról ez a véleménye, hogy csak SSD-t szabad tőlük venni, ez a lőtéri kutyát sem érdekli, szerintem...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 825 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65562) TechN7ne válasza KoNZoLik@ (#65561) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Piacvezető inkább az Apple az okostelefonok piacán magasan ,ők csak próbálkoznak a fél kész termékeikkel meg a borzasztó saját androidos rendszerükkel.
Kijelzőben meg a felsőkategória mindig az LG-volt (Apple is őket használja). :)

Ha TV akkor LG ,vagy ha nagyon van pénz ott vannak a felsőkategóriás Sony-k.
Röviden ennyi ,

[ Szerkesztve ]

(#65563) KoNZoLik@ válasza TechN7ne (#65562) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Oké akkor ennek is nézzél utána egy kicsit, mert itt sem vagy képben igazán 😅👍 Amúgy meg azt hozzáteszem, hogy mivel messze ők gyártanak illetve adják el a legtöbb terméket, így természetesen több is a hibás termék, ez a számok törvénye, de mindegyik gyártónál meg van ez statisztika :K Te más márkát pelreferálsz oké elfogadjuk, de nem kell a szarral dobálozni 👍 Persze véleménye lehet az embernek, de te amit csinálsz az már flame elég erősen :( Mindegyik márkának illetve terméknek megvan az előnye hátránya, mindenki eldöntheti neki mi a jó, de ennek semmi értelme amit te csinálsz :R

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 825 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#65564) boorit válasza rainman72 (#65560) üzenetére


boorit
csendes tag

köszi, maga a forgatás az itt jó lenne, tehát hogy lehet oldalirányba fordítani, de ez meg nem falra szerelhető :) . Igazából egy kis helyet szeretnék csinálni a szekrényen, ezért kerülne fel a falra, viszont ezekkel a nagy csuklósokkal alig lenne beljebb mint most.

(#65565) OldMike válasza boorit (#65564) üzenetére


OldMike
őstag

Szia! A legtöbb csuklós falitartót úgy tervezték, hogy szinte teljesen besimul a falra szerelt részbe, azaz jellemzően 6-8 cm között van a fal és a tévé hátlap közötti távolság.
Nyilván ez csak a fallal párhuzamos elhelyezésre érvényes, elforgatás esetén a tévé vízszintes mérete a mértékadó.
Esetedben olyan (egy karos) csuklós tartót lenne érdemes keresni - persze a tévé méretéhez igazodva - aminek a teljes kihúzhatósága (a kar legnagyobb hossza) 40 cm környékén van, hiszen még ez sem lenne kihasználva.
Egyébként meg van topic itt a fórumon: "Fali konzol lapos tévékhez"

42LM660S

(#65566) Kiskutya válasza gabor# (#65559) üzenetére


Kiskutya
veterán

728-at akkor érdemes venni ha fontos a 100hz meg a gamer funkciók egyéb esetben elég a 725 is főleg ha sok a különbség árban a kettő között. Szinte biztos hogy el volt állítva mert kb ugyan azt kell hoznia színmegjelenítésben. Nekem c715 van ha akarom csinálok rajta samsung féle túlszaturált színeket de én mozi módban használom úgy minden ok a színekkel.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#65567) gamegod


gamegod
senior tag

keret 220-270e ft kb

a nagyon max az LG c1 de nekem nem feltétlen kell oled.

Ps5 mellé szeretnék valamit, 48-55"-ig. tudtok tippeket adni? Samsungot nem igazán szeretnék, Philips, Pana, Lg vonal simán jöhetne... :R

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#65568) fulton válasza Saccco (#54557) üzenetére


fulton
addikt

De ez vajon élőben is így van? ilyen videónál pl a tejót rendszer titkai :D ha nézed sötét szobában, nem látod a tv széleit? :D de most komolyan kérdem

(#65569) tokha


tokha
csendes tag

Sziasztok, TV vásárlása előtt szeretném a véleményeteket kérni mielőtt döntök. Első okos TV-m lesz egy régi képcsövest fog váltani, szóval natalmas ugrás lesz :DD .

1. Tévére szánt összeg, forintban?
- max 200.000 Ft
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
- film & tv vegyesen, néha játék PC-ről, de csak casual.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
- 43", jelenleg ennyi hely van
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
- vegyesen, többnyire nappal világosban, de a szoba sötétíthető.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
- többen nézzük, szemből és kissé oldalról is
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
- mindegy
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
- legyen 2xusb és 2xhdmi 2.0, ezenkívűl semmi extra
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
- oldalt
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
- Samsung, LG, de bármi szóba jöhet
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
- semmi
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
- új

Átböngésztem a fórumot, olvastam neten teszteket odáig jutottam, hogy most a Samsung AU9002 és Samsung Q60A van a listámon, árban kb egyformák, de nem tudom eldönteni melyik lenne jobb.
Mit gondoltok a 2 Samsungról, ha ezeknél maradok melyik érdemesebb?
Esetleg más alternatíva?

Köszi!

(#65570) Bellami


Bellami
csendes tag

Üdv nektek! Hasonló árban találtam TCL55c825-t és Samsung QE55QN85AATXXH-T. A TCL 10-20 e ft-al drágább talán. Melyik lenne a jobb vétel? Nem játszok, csak tv és filmnézés, Netflix, HBO GO és NAS-ról. Ez a Max 350-370 e Ft a max keret. Ez már nagyon a max!

(#65571) Héliosz válasza Bellami (#65570) üzenetére


Héliosz
tag

Szia,

ha filmre veszed akkor inkább OLED-et javasolnék.

Ezeket vedd szemügyre:

LG 55B13
Philips 55OLED706
Panasonic 55HZ980

Ha mindenáron LCD-t akarsz, akkor a TCL, mert a QN85-nek elég gyenge a fekete megjelenítése (ADS panel)

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#65572) totallife


totallife
csendes tag

Sziasztok!

1. Tévére szánt összeg, forintban?
300-350
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Film, streaming, játék
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
2-3 méter - 65"-ra gondoltam
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Nappal és este is nézem
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből, többen
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Airplay, 120Hz(FreeSync)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
3 HDMI port
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Nincs preferenciám - Eddig az LG-k voltak a legszimpatikusabbak
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
-
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új

Eddig ez tűnik a befutónak, de elég vegyes tapasztalatokba futok bele :F
LG 65NANO863PA [link]

Köszi a segítséget!

-

(#65573) Nucleon


Nucleon
újonc

Sziasztok!

Szeretnék új TV-t vásárolni a közeljövőben és kikérném a témában tőlem okosabbak véleményét.

Főleg PS5-el lenne használva, nyilván játékra ezenkívül gyakori a Netflix is, kábeltévét abszolút nem nézünk. Körülbelül 2-3 méteres távolságból használnám, a szoba világos, de ha épp szükséges a sötétítés megoldható. Az esetek 90 %- ában totál szemből használjuk kivétel amikor az asszonnyal filmezünk együtt. Szerintem egy körülbelül 60-80 colos képátmérőjű TV elégítene ki, jelenleg egy ~32 colos van, amin azért nem túl kellemes feliratot olvasni hosszútávon. Az hogy a televízió hogy néz ki különösebben nem számít, az összeg amit szánnék rá 300.000 körül lenne ha van valami lényegesen jobb kicsit drágábban az is beleférhet.

Előre is köszönöm a valaszokat!

Üdvözlettel!
N

(#65574) rainman72 válasza Nucleon (#65573) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ehhez a mérethez 65-75" kevés a keret főleg ha PS5-höz kell.
De ha nem kell konzol specifikus legolcsobb Samung 75TU7022 300e alatt van [link] de lehet csak ma már.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#65575) Nucleon válasza rainman72 (#65574) üzenetére


Nucleon
újonc

Értem, és drágábban mit ajánlanál?

(#65576) pecccccccca válasza fulton (#65568) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Tényleg ilyen.

Humorban nincs helye tréfának!

(#65577) poolbig


poolbig
aktív tag

Hali!
A következő paraméterekkel érdekelne egy TV készülék:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
450-500e Ft (+10% belefér ha van valami tuti tipp).
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Saját tartalmak, filmek, youtube megtekintése.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
Max. 3,5m
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Világos, függöny nélküli kisebb terem (30m2).
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Oldalnézetből is kellene nézni (kisebb konferencia terem).
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Ezek nem relevánsak.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Egy soundbar lenne hozzá csatlakoztatva, ha már lehet, akkor optikán.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Fali konzolon lesz.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Lg, Samsung, Sony. De nyitott vagyok a szakik véleményére más márkát illetően is.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
A légegér nem lenne rossz, de nem prioritás.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csakis új, számlás, garanciális.

Köszi! :R

(#65578) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Mivel nekem a TV szoftveres része talán fontosabb is mint a képminőség, ezért elsőre itt szeretnék szűrni és majd csak azután a képminőséggel. (Mivel OLED TV lesz ott akkora nagy szórás nincs képminőségben véleményem szerint)

Legtöbbször YouTube/Netflix/HBO/Amazon prime/Twitch/Spotify combo menne a TV-n illetve néha saját anyagot is néznék rajta hálózatról vagy pendrive-ról.

Amit szeretnék, hogy ezek a szoftverek rendszeresen kapjanak szoftverfrissítést és ne akadozzon, gyorsan töltsenek be, erős legyen a hardver mögötte, támogasson sok formátumot.
Melyik gyártó a legjobb ilyen téren?
Ha teljesen irreálisak az elvárásaim akkor vegyek valamilyen okosító eszközt (Chromecast/Apple TV stb.) és azon keresztül oldjam meg ezeket a funciókat?
:R

[ Szerkesztve ]

(#65579) Héliosz válasza Vasinger! (#65578) üzenetére


Héliosz
tag

Szia, ha a szoftveres rész a fontos, akkor LG szerintem.

B13-tól felfele bármelyik modellt veheted, az A szériát annyira nem javasolnám.

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#65580) fulton válasza rainman72 (#65531) üzenetére


fulton
addikt

Még mindig választás előtt vagyok, mint a kormány :D
Szerinted mennyit nyom a latba képminőségben, az LG Nano963 at néztem élőben 65 colban, az szép képet adott, a felskála is tetszett. Viszont ugye abban az A9 gen 3 proci 8Kpanel mellett van. Írtade ezt a LG qned et, bár szerintem qned913 at akartál írni, nos abban meg sajna csak a A7 gen3 proci került. Mennyit dobhat a lantba ez a tény? mivel hogy nagy képernyő lesz 75 colon azért számít 3.2-3.5 méterről.

(#65581) rainman72 válasza fulton (#65580) üzenetére


rainman72
Topikgazda

[Itt ] egy összehasonlitás.
A Nano963 csak 50/60hz és 8K és hagyományos led FALD megoldással.
A 65QNED913 pedig igaz hogy 4K de már mini led és a ledek száma több ezer is lehet, illetve sokkal több az LD zóna is jóval magasabb kontrasztot elérve,sztem töbszöröse a 8Ks tv-nek,illetve 120hz a panel képfrissitése.
Olvass ezeknek utána.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#65582) fulton válasza rainman72 (#65581) üzenetére


fulton
addikt

Igen köszönöm. Ha jól értem a mérleged a 913 ra billene.
(ha csak film és tv- nézés a szempont)

(#65583) rainman72 válasza fulton (#65582) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ez a sajât véleményem,csak irány mutatás.
Ne csak ez alapján válassz,főleg ilyen drága tvt,köszi :R :R
Én rtings tesztre hagyatkozok illetve van magyar teszt is róla.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#65584) fulton válasza rainman72 (#65583) üzenetére


fulton
addikt

nyilván, kutakodok, infokat gyűjtök, hogy legyen objektiv kép a fejemben a tv-kről. Tudom hogy az élőben lehet teljesen mást fog adni mint gondolok róla itt. De igyekszem :) és köszönöm a segítséget.

(#65585) rainman72 válasza fulton (#65584) üzenetére


rainman72
Topikgazda

[Itt] a magyar teszt.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#65586) fulton válasza rainman72 (#65585) üzenetére


fulton
addikt

Ezt még nem láttam :) köszi.
megj: Nem vonom kétségbe a tesztet, de azért a végén ott van, LG magyarország támogatta a cikket :D

Amennyiért adják, ha az A9 procit tették volna bele, nem is gondolkoznék rajta, venném.

[ Szerkesztve ]

(#65587) volner79


volner79
csendes tag

Sziasztok ha online veszem a tv-t bolti átvétellel akkor is van 14 napom visszaküldeni ugye jól gondolom?

(#65588) icp1970


icp1970
senior tag

Sziasztok. Használt LCD TV-t venni.Sajnos a keret igen keskeny 90 000 FT. Normál film nézésre lenne használva ,5-6 méterről nézve. Többnyire este éjjeli fénynél. Fontos lenne hogy pendrivéről az álltalánosabb fájl formátumokat kezelje. 43 és 52 col között. Apróról nézve melyik lenne a jobb vétel.? Kb az első 2 érdekelne. Sony Bravia KD-49XG7005. 90K. Samsung UE50MU6102. 70 K. Samsung UE48JU6000 90k. LG 49UH603V 90k. :R

(#65589) Kaba válasza volner79 (#65587) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.Az online vásárlás számít,nem az átvétel módja.

[ Szerkesztve ]

(#65590) Raga


Raga
senior tag

1. Tévére szánt összeg, forintban?
400000 Ft max
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
PS5, Netflix és társai, tv nézés
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
Minimum 55 col kb 3-4 méter
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Világos szoba nappal és este egyaránt nézem
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből általában egyedül
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
HBO, Netflix, Yt, Disney, Amazon
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.
LG és Sony
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új garanciával

(#65591) alaves válasza poolbig (#65577) üzenetére


alaves
addikt

LG OLED65C1
Philips 65OLED706

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#65592) alaves válasza Raga (#65590) üzenetére


alaves
addikt

LG OLED55C1 (pl. Vodafone: 370 eFt, Telekom: 379 eFt)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#65593) Raga válasza alaves (#65592) üzenetére


Raga
senior tag

Mindenki szerint…pedig még a Sony vonzana de ez lesz

(#65594) stilo18


stilo18
addikt

Ha valaki a felső polcról szeretne vásárolni nem oledet, akkor az 55QN95-öst behúzhatja 420-ért az Euronics-nál. Durván jó ár.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#65595) rainman72 válasza Nucleon (#65575) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Kell a 2.1hdmi,VRR a PS5-höz mert akkor 350-400e az alja kb egy 65"-nak.
A Nagyobb meg értelemszerűen :D :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#65596) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Rokonom vásárolt egy Samsung QE50QN90AAT készüléket. Impulzus vásárlás volt mondjuk úgy. Előtte 1 órával még úgy volt hogy tcl 50c725-öt vesz.
Na most összeszerelésnél, a talp rögzítésnél probléma adódott. A bal oldali 2 csavar kb bele esik a jobb oldalt sokkal kintebb áll és a talp is rögzíthető. Most visszük vissza.... Ilyen a szitu kb

Na most...
Ebben az árkategoriaban ez jó választás egyébként? 200 alatt tcl 50c725 is? Mit ajánlanátok helyette 350-ig mondjuk? 60 éves, tv, netflix, youtube, film, sorozat. VA panel. Javarészt este, méretben 50-55 max mert ettől nagyobbat nem akar.

(#65597) kisbalazs83 válasza gorje (#65596) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
350ig 55OLED is beleférne. A Philips 55OLED805 egy nagyon jó tévé. Emag-on van egy csom sérült soha nem használt 332.900 Ft-ért 36hó gari. [link] Ha valami mégse lenne jó vele, 14nap elállás ugyanúgy él. Ezt nem bánná meg ;) Bármelyik va, qled, miniled csak köszönhet neki. A ambilight meg csak hab lesz a tortán.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#65598) vcduser


vcduser
újonc

IPS képet és közepes árú TV-t szeretnék.
hbbTV és LED oldalvilágítású LCD tévéket nézek 150ezer alatt.
Philips 32fps55 és Sony KDL32WD755 esik ebbe a tartományba. Nem sikerült megállpítanom, hogy VA , vagy IPS a kijelző, valamint azt se, hogy hbbTV-re alkalmas-e. Van viszont egy DVD, amelyen SCART kimenet működik. Emiatt a SONY látszik jónak, ugyanis eleve benne van a SCART hardver. A Philipshez külön meg kellene venni a SCART-HDMI átalakítót.

(#65599) rainman72 válasza vcduser (#65598) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Edge ledre gondolsz?
Akkor Samsung és VA panel
AU7102-8002-9002
Vagy [ez a Samu]
Max veszel hozzá egy átalakitot,150-be belefér a tv-vel együtt.
Scart már nagyon ritka,összintén én azt hittem már nincs is ilyen új tv :F :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#65600) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Kérnék én is egy ajánlást :) Egyenlőre érdeklődöm.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
150k - 240k Aztán meglátjuk mit mondtok, ha picit drágábban van sokkal jobb akkor megfontolom. Igazából 200k lenne a sweet spot de már belelógott a bilibe a kezem, felébredtem, ezért kérdezlek titeket :)
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Estefele TV-zés, Netflix, Ps5, Néha hétvégente napközben is néznénk pl agymenőket TV adás részeként kb ebéd közben.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
A nézési távolság teljesen változó van, hogy 2m mert a földön fekve nézem, van hogy 3m mert a kanapéról nézem/ nézzük. Ha játszok akkor inkább a 2.2 m-es távolság jellenző. De ez lehet azért is mert arra messzinek találom már a 3m-t. Fene se tudja. Olyan is van, hogy egy kicsit a tv mellett fotelból nézi valamelyikünk a TV-t, mert nagyon kényelmes a fotel :) . A jelenlegi VA paneles értelemszerűen eléggé kifehérdenek a színek. Kb 55"-re gondoltam. A 65" sok lenne nem?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
A szoba világos. Ez van. Nappal ha nézzük sötétíteni kell. Ablak jobb oldalról éri a Tv-t kb 1.5m-re van tőle.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Főképp szemből de előfordul, hogyha a középpontot nézzük akkor kb 20 fok lehet a nézési szög fekve a földről. A mostani VA panelesnél nem láttam színtorzulást ha így néztem, vagy csak engem nem zavart.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
HBO Go (vagy ami jön), Netflix. YT csak ritkán, mert baromira zavarnak a reklámok. Game Mode, Low Latency. Minden olyan érdekel amit a PS5 tud használni 4k120Hz stb ;]
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Legalább 2 HDMI. Örülnék, ha az egyik 2.1 lenne de az már csak álom. Nem hiszem, hogy lesz hangprojektor, de ki tudja.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Talán oldalt. Ameddig nem rakom fel a falra.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Jelenleg egy Samsung UE50RU7452 volt itthon, 2 hete kölcsön van szülőknél, mivel az ő LG Tv-jük háttérvilágítás hibás és a kapott ajánlatok alapján azt nem lenne gazdaságos javíttatni. Ez lenne a kiindulási alap (RU7452). Mivel TV állványon van, én elégedett voltam a hangjával is, nyilván a fa jól visszaverte és volt egy minimális basszus. Nekem ez teljesen megfelelt.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Tetszik a Samsung távirányítója: Külsőre ugyanez van az enyémhez is: BN59-01270A. Miután élőben megnéztük a tv-ket, ez döntötte el, hogy a Samsungot vesszük. Szeretjük is ezt a távirányítót.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Mindenképpen új TV-t szeretnék.

[ Szerkesztve ]

>> Szép Huawei Watch GT Runner - Fekete adatlapomon <<

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.