Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#56051) rainman72 válasza nokia123 (#56049) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem néztem az árát.
De a mondandóm ugyanúgy áll.
Ha ilyen kevés az árbeli különbség akkor persze a Nano793 inkább.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#56052) rainman72 válasza Vamos92 (#56048) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Már elérhetőek a MM oldalán a Samu leded,qledek. [link]
AU7102-8002-9002
Q60A-Q70A-Q80A plus a Mini ledek.
Vannak érdekes árak ülj le előtte :DD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#56053) F-ECT$ válasza Vamos92 (#56048) üzenetére


F-ECT$
titán

Lassan jönnek. Van ahol már kaphatóak. Lehet, hogy olcsóbbak lesznek a 2020-as modellek, de az is lehet hogy elfogynak ezen az áron.

Dive ever, work never.

(#56054) Tirith


Tirith
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni TV vásárlásban, mert sajnos nagyon nem értek hozzájuk. Az utóbbi 8-10 évben nem is volt TV-m, viszont most úgy alakult, hogy vennék egyet. Tegnap óta böngészem a topikot, elolvastam az összefoglalót, de talán még bizonytalanabb lettem, mint előtte voltam. (Ha lehet annál bizonytalanabbnak lenni.) Úgy látom nagyon sok változós lett az is, hogy mi alapján választ az ember készüléket. A rengeteg új információ között elvesztem, ezért hagyatkoznék inkább a ti tudásotokra/tapasztalatotokra.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
150-160 ezer forint
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Az idő 80%-ban sportközvetítések, a maradék 20%-ban pedig filmek/sorozatok felirattal.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
Kb. 2,5-3 méterről nézném. 50"-ra gondoltam.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Kizárólag sötét szobában. Ha nappal nézném, akkor is besötétítenék.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből és egyedül nézném.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Mivel nem vagyok jártas ebben a világban, ezért azt sem tudom pontosan, hogy mire képesek már a mai TV-k. Esetleg Spotify, YouTube, mert akkor néha arról menne zene.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
HDMI, jack-csatlakozó. Vennék hozzá egy kisebb hangfalpárt amit rákötnék.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy, mert terv szerint falra szerelve lenne.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Nincs olyan márka, operációs rendszer amit előnyben részesítenék. Egy jó ár/érték arányú készüléket szeretnék venni.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Amennyiben belefér az árba, akkor jó lenne 4K felbontású készülék.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új vagy használt, de mindenképpen garanciával.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#56055) Mákdaráló válasza asdf_ (#56047) üzenetére


Mákdaráló
tag

Köszi aa választ. Mérőszalaggal mértem le a távolságot, úgy jött ki a 100cm. Átváltottam, 40" lett így. A 4:2:2 és 4:4:4-nek utánanézek, mert nem tudom, mit jelent. :)

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#56056) Mákdaráló válasza rainman72 (#56034) üzenetére


Mákdaráló
tag

Köszönöm szépen. Ez a méret még kis kompromisszummal belefér. Ha PCre kötöm, és HDMI kábellel használom, akkor mi a max felbontás, ami átmegy, és lehet-e a gépről vezérelni így a hangot 5.1-ben?

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#56057) rainman72 válasza Mákdaráló (#56055) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nincs már 40 col,írtam is. :DDD
43" a belépő méret.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#56058) rainman72 válasza Mákdaráló (#56056) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Passz,irtam hogy monitor/tv nem igazán megy nekem ajánlás szinten.
Monitornak monitort használok,vegyesen nem,azért nem is tudom.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#56059) rainman72 válasza Tirith (#56054) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Jack kimenetet legtöbb gyártó elhagyta,amin még lesz 2021-ben is azok a Philips tvk.
Ha megfelel a márka akkor ott kell keresgélni.
Philipsen lesz Nflix meg YT,HBO GO Spotify csak akkor ha androidos a tv.
Mivel sötétben és középről akarod nézni ezért VA paneles ajánlott.
A tvk zöme már 4K.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#56060) Mákdaráló válasza rainman72 (#56058) üzenetére


Mákdaráló
tag

Ne haragudj, lemaradt a "nem" a hszedből, elsiklottam fölötte. Valójában főleg böngészni szoktam, emailt írni, minden mást a telefonomon intézek. Csak teoretikusan gondoltam, hogy elvben működik-e ez a konstrukció.

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#56061) patrik1994


patrik1994
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni a megfelelő TV kiválasztásában.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
200 000 Ft
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Tévénézés, néha filmnézés.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
5 méter, 65"
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Világos szobában, többnyire este.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Enyhén oldalról is, 2-6 fő nézi.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
-
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
HDMI
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
LG preferált, már több tv, monitor esetében is bevált
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
-
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak új, minél hosszabb garanciával. Az előző TV 10+ éves, szeretném ha ez is legalább 5 évig bírná.

Köszönöm.

(#56062) rainman72 válasza patrik1994 (#56061) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ez az Lg model kb megfelelne neked [link]
IPS panel,nagy látószög,oldalról is nyugodtan nézhető úgy hogy már fakulna.
Főleg tv adásokhoz is ideális ez a panel.
A kép hibás,nem középtalpas hanem szélső.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#56063) asdf_ válasza Mákdaráló (#56055) üzenetére


asdf_
veterán

Egy 43"-as kijelző (nem a TV!) mérete:
Width 95.19 cm Height 53.55 cm az átlóját meg szorzod 2,54-gyel.

4:4:2 vs 4:4:4 és így, hogy kikerestem, 4:4:4 kell a 4:2:2 az videózásból ragadt meg nekem.

(#56064) Vamos92 válasza rainman72 (#56052) üzenetére


Vamos92
csendes újonc

Köszi az infót srácok!
Jaa olvastam is amúgy itt korábban írták, hogy kb. minimális újítások lesznek jól túl árazva.. :U

(#56065) dante2006 válasza asdf_ (#56050) üzenetére


dante2006
kezdő

Köszi.
De akkor pl az Edigitalnál a 36 hónap plusz, amit még ehetsz az is csak biztosítás vagy az garancia?

(#56066) asdf_ válasza dante2006 (#56065) üzenetére


asdf_
veterán

Biztosítás. A plusz gari, ami ténylegesen gari az az, amit magától a gyártótól veszel meg, tehát mondjuk egy Sony TV-hez a Sony szalonban, mert nekik van ilyen szolgáltatásuk. Az Edigital, MM, Euronics meg ilyesminél árult cucc az mind biztosítás, csak átvernek mindenkit a kiterjesztett meg a garancia szavakkal.

(#56067) recusar


recusar
tag

Sziasztok,
gyerekszobába keresek második tévének egy max. 32" (80cm), FullHD, VA paneles LCD tévét.
Nem kell okos legyen, egy android TVbox lesz rátéve.
Lehet régebbi széria, gyártótól függetlenül, de jó lenne tudni, melyik márkát kerüljem.
köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#56068) dante2006 válasza asdf_ (#56066) üzenetére


dante2006
kezdő

Köszi szépen! Ezt nem tudtam! Pesten van Philips márkabolt ahol ilyen plusz garanciát tudok vásárolni? 🙂

(#56069) F-ECT$ válasza asdf_ (#56066) üzenetére


F-ECT$
titán

Az árverés picit erős, a legtöbb esetben hasonlóan működik mint a garancia.

Dive ever, work never.

(#56070) AL válasza dante2006 (#56068) üzenetére


AL
addikt

Szia. A Kolléga eltulozta a mondanivalót, nem kell megijedni ! Ha elromlik ugyanúgy megjavítják. Csak nem a gyártó képviselője fogja a javittatás költségét fizetni, hanem az a biztosító, akivel az adott üzlet kapcsolatban áll. Nekünk ez teljesen mindegy, az a lényeg hogy ne mi fizessük a nagy pénzt, ha komoly probléma van. A nagyobb üzletekben, ahol tudsz ilyen + Garanciát - biztosítást venni vannak ismertető füzetek . Nézd meg azokat. Én mindenhez veszek ilyen kiterjesztett garanciát. Érdeklődni kell az üzletben. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#56071) dante2006 válasza AL (#56070) üzenetére


dante2006
kezdő

Szia.
Én is csak úgy szeretnék tv-t vásárolni, ha tudok hozzá plusz 36 hónap garit vagy biztosítást venni! A 3 évért megéri az a 20-30 ezer forint plusz többlet!

(#56072) asdf_ válasza F-ECT$ (#56069) üzenetére


asdf_
veterán

Nem értek egyet, kőklemény átkúrás az...

Sorolom azt a sok "hasonlóságot"
(azon, hogy a kiterjesztett szó az valaminek a folytatása, miközben itt erről szó sincs, maga a kiterjesztett szó használata csak akkor álllhatna meg, hogy ha egy valamit, aminek vége van, _azonos feltételekkel_ folytatunk, a meglévő valamit _időben_ terjesztjük ki, azon ugporjunk át)
(hogy ennek bármi köze lenne a garanciához, azt is, azt a mellékvágányt, hogy garancia jogilag nem is látezik és csak jótállás meg szavatosságon van, azt külön kihagyom most))

- nem feltétetlen a gyári szakszerviz javítja a készüléket, hanem az a szerviz, amellyel a biztosító lepacsizott, amely igy nem biztos, hogy a gyári javítási technológia teljes birtokában van (nyílván TV-nél ez nem nagy történet, mert áll 3 nyáklapból megy a kijelzőből, azt még én is "megjavítom")
- mivel szerződött szerviz pénzügyileg érdekelt a dologban, van esély kókányolásra is, pont nemrég írta itt valaki, hogy volt A típusú készüléke, amiből javítás után B típusú lett (legalábbis a készülék mást ír ki, mint ami volt, itt felmerül, hogy valami bontott cuccot raktak a készlékbe).
- innen automatikusan jön az is, hogy jótállás esetén a jogszabály előírja, hogy a készülékbe csak új alakatrész kerülhet beépítésre. Biztosításnál nem feltétlenül (lásd az előbbit)
- a javításokra költött összeg esetlegesen felsőplafonos, tehát mondjuk -tudom, extrém példa, de ne csak a tv-ket nézzük- két kijelzőcsere után egy harmadikat már nem áll a biztosítás
- kicserélt alkatrészre a kötelező jótállás nem indul újra (negyedmisis tv-nél egy két és feledik évben történő tápcsere 3 év jótállást jelent az új tápra, biztosítónál csak a biztosítás végéig, négy és öt9rik évben lejáró biztosítás esetén a négy és feledik év után történő bármire fél év jótállás van csak.
- készülékcsere esetén esetlegesen avultatás van, nem mellesleg a kicserélt készülékre a biztosítás nem érvényes, arra újat kell kötni, ha azt is a biztosban akarja tudni az ember
- egyes biztosítók pl. egy mosógépnél jelentkező csapágycsere szükségességét természetes elhasználódásnak kategorizálja, így azt nem fedezi, miközben valójában csak annyi történt hogy szemetet rakott a gyártó a gépbe. Itt érdemes szem előtt tartani, hogy a egy szándékosan javíthatatlanra gyártott mosógépnél egy csapágycsere szükségessége gyakorlatilag gazdasági toátlkár,
És ezek csak most amik így elsőre eszembe jutottak.Mindent hívjunk annak, ami. A biztosítást így biztosításnak :U . Én is vettem készülékekhez, de kezeljük a helyén, ennek SEMMI köze nincs a garanciához.

[ Szerkesztve ]

(#56073) Kaba válasza dante2006 (#56071) üzenetére


Kaba
veterán

A plusz biztosításnak(garanciának) van egy előnye,hogy törés,tűzkár,vízkár esetén is kártérit.Pl a gyerek vagy macska felborítja a tv-t,akkor is van kártérítés.

[ Szerkesztve ]

(#56074) asdf_ válasza Kaba (#56073) üzenetére


asdf_
veterán

Ez így nem igaz, bizonyos biztosítástípusok esetén igen, másoknál nem. (MM-nél a legegyszerűbb (Silver?) az csak javítást tartalmaz pl., a káreseményes az csak fentebb (és drágábban) van (Gold?, Platina?)

[ Szerkesztve ]

(#56075) Kaba válasza asdf_ (#56074) üzenetére


Kaba
veterán

Az Euronicsnál így van,lehet az MM más biztosítóval dolgozik együtt.

[ Szerkesztve ]

(#56076) dj79 válasza Kaba (#56073) üzenetére


dj79
senior tag

Nem, gyerek okozta kár esetén nem térít.

(#56077) Kaba válasza dj79 (#56076) üzenetére


Kaba
veterán

Ez egy példa volt,természetesen a bíztosítóval ezt nem kell közölni.

(#56078) AL válasza dante2006 (#56071) üzenetére


AL
addikt

Most már gondolom teljesen belezavarodtál, mert annyiféle szakszó és igaz, nem igaz megjegyzés elhangzik. Járj utána az üzletben, olvasd el az ismertető füzetet, az a biztos. Az MM ben többféle ilyen kiterjesztett garancia van. 1, 2, 3 éves és ezekhez lehet még külön biztosítást venni. Ahogy szokták mondani tűzkárra, vízkárra, " Oszkárra " . Ezek is többfélék. Ezeknek a feltétele egy kis füzetben le van írva. Régebben a netes honlapjukon is fent volt. Most nem tudom. Üdv.

(#56079) patrik1994 válasza rainman72 (#56062) üzenetére


patrik1994
csendes tag

Köszi, jónak tűnik. Találtam egy másikat is, de nem sok különbséget látok, miért lehet ez olcsóbb? LG 65UN71003LB
Vagy esetleg ez az olcsóbb Hisense 65A7100F ?

[ Szerkesztve ]

(#56080) dante2006 válasza AL (#56078) üzenetére


dante2006
kezdő

Kicsit már igen🙂
Mindenképp utánanézek!
Köszi szépen!

(#56081) rainman72 válasza patrik1994 (#56079) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ezért olcsóbb mert rgbw panel [link]
De az is lehet hogy nem igazán lenne feltünő,nem láttam még ilyet.
Régebben használtak ilyet drágább tvkben is,most az alja.
Plus az UN73-hoz van magic remote.
Hisense-ből inkább ezt [link]
Vagy Samsung [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#56082) dante2006


dante2006
kezdő

Szerintetek van értelme az MM-ban ennek a szolgáltatásnak?
"Tökéletes képminőség a vásárlás pillanatától"!

(#56083) rainman72 válasza dante2006 (#56082) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Van!
Ha rámész az info gombra akkor elmagyararázza,hogy ez a kalibrálásról szól :DDD
De nem biztos hogy mindenkinek megéri a felárat,Pista bácsinak Mucsajröcsögéről aki azt se tudja mi az,annak ez a szolgáltatás biztos nem fog kelleni ;]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#56084) AL válasza dante2006 (#56082) üzenetére


AL
addikt

Szia. Igazi kalibrált tévét nemsokan láttak. Szerintem Én sem. Néhány szakember által kalibrált beállítást a Sony tévéimen korábban kipróbáltam, de nem tetszett. Mindenkinek más tetszik. Elvileg a gyári beállítások is valami kalibráció alapján történnek, de eddig még csak egyetlen Panasonic tévénél láttam olyan gyári beállítást, ami Nekem tetszett és nem állítgattam semmit. Általában mindenkinek más az ízlése. Ha bármilyen tévére itt kérsz beállítási tanácsokat biztosan mindenki mást mond és mindenki azt mondja, hogy az a tuti. Nem tudom, hogy az MM ben miként állítják be, vajon milyen müszerük van hozzá. Ez egy viszonylag új szolgáltatás. Jó lenne előtte látni egy bekalibrált hasonló tévét. Üdv.

(#56085) Kiskutya válasza dante2006 (#56082) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem nem sok értelme van ha abból indulok ki hogy frissítések jönnek a tévére és pl nálam változik a szín vagy fényerő is egy egy frissítés után. Szerintem ezt a gyári akkori szoftverhez lövik be és jön ki idővel új már nem ér semmit de lehet hülyeséget beszélek majd itt kijavitanak ha nincs igazam.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#56086) AL válasza Mákdaráló (#56029) üzenetére


AL
addikt

Szia szerintem próbálkozzál más hasonló topickokban. Pl. PC , vagy milyen monitort vegyek topick. Hátha nagyobb sikerrel jársz. Üdv.

(#56087) F-ECT$ válasza AL (#56084) üzenetére


F-ECT$
titán

Én az Oázistól kaptam egy ingyen kalibrációt a jelenlegi monitoromra. Utána összenéztem egy nem kalibrálttal, és bár némi különbséget láttam bizonyos tesztképeken, a használatban szinte észrevehetetlen volt a dolog. Persze, akinek munkaeszköz a kijelző, annak nem árt a kalibrálás, de gondolom ő már megoldja az MM nélkül is ezt :)

Dive ever, work never.

(#56088) NY_A válasza dj79 (#56076) üzenetére


NY_A
őstag

De térít. Tesóm fia hozávágott valamit a tv-hez, amitől az becsíkozódott. Kijött a biztosítós, felmérték a helyzetet. Azt mondta, hogy ezt külső behatás érte. Mondta tesóm, hogy nem tudják, lehet a gyerek tette mivel ők biztosan nem voltak. Kaptak egy új tvt. Nem ugyan olyat mert az már nem kapható, hanem márkán belül egy azonos árfekvésűt. Be kellett fizetnie 10%-ot, de még így is jobban járt.

(#56089) dante2006 válasza rainman72 (#56083) üzenetére


dante2006
kezdő

Köszi!

(#56090) #18663680 válasza dante2006 (#56082) üzenetére


#18663680
törölt tag

Ha megfelelő műszerekkel, valódi szaktudással rendelkező szakember végzi a kalibrálást, akkor szerintem nagyon is van értelme, sőt szerintem minden megjelenítő eszközön nagyon fontos a megfelelő, színhelyes képbeállítás, hiszen még egy felsőkategóriás tévé is adhat nagyon rossz képminőséget, rossz beállítással, és egy belépő kategóriás tévé is adhat elfogadható képminőséget megfelelő beállítással.

Például high-end házimozi rendszerek telepítésekor kötelező a kalibrálás és sok egyéb más (pl. hangfalak, kábelek bejáratása), hiszen csak akkor hozható ki a rendszerből az a hangzás, ami benne rejlik, amiért több millió forintot kifizettünk, különben nem lett volna értelme, mert kalibrálás és bejáratás nélkül nagyjából egy háromnegyed annyiba kerülő rendszer hangzását hozná.
A megjelenítők is hasonlóan működnek, bár annyira azért itt nem kell ennyire komolyan venni, de fontos lenne, főleg felsőkategóriás készülékek esetén.

(#56091) asdf_ válasza NY_A (#56088) üzenetére


asdf_
veterán

Imádom, az ilyen általánosításokat. Legalább 5-6 biztosító foglalkozik ilyennel az országban. Anélkül, hogy megneveznéd, hogy állításod melyikre vonatkozik, ilyen állítást nem lehet tenni.
Rögtön azért, mert jönnek az ilyen hülyék, mint én és cáfolják:

MM
13. § KOCKÁZAT KIZÁRÁSOK
...
13.42. azon károkra, amelyeket a biztosított terméket a biztosított tudtával és hozzájárulásával jogszerűen használó, Biztosítottal közös háztartásban élő 12 éven aluli személy tevékenysége, mulasztása vagy bármilyen egyéb magatartása okozott, illetve olyan károkra, amelyek az alatt következnek be, amikor a termék 12 év alatti személy
birtokában van,

(trükközni persze lehet, de biztosítási csalásra természetesen nem bíztatok senkit)

(#56092) NY_A válasza asdf_ (#56091) üzenetére


NY_A
őstag

Az, hogy ez a MM-nál van elkerülte a figyelmemet, ezért elnézést kérek.
Mivel Te is írtad, hogy 5-6 biztosízó van, és van a térítésre példa ezért érdemes mondjuk megkérdezni a biztosítás kötésekor, az adott biztosítás mire terjed ki. A bátyám máshol vásárolt, nem tudom megmondani hol. De ezek szerint létezik ilyen.
Elnézést, ha félrevezettem valakit.

(#56093) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Sziasztok!

melyik a jobb választás?

LG NanoCell 65NANO813NA
LG 65NANO793NE

Koszi előre is!

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#56094) rainman72 válasza Demizson92 (#56093) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ha kicsit bele olvasol az Lg topicba,akkor láthatnád hogy inkább a Nano793 ajánlott.
Kereső segít.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#56095) Demizson92 válasza rainman72 (#56094) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Szia

koszonom, Te meg tudod mondani, hogy miért azt ajánlják?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#56096) rainman72 válasza Demizson92 (#56095) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Bevilágítás,felhősödés [link]
Mig a Nano80-81 edge led,addig az újabb Nano793 már direct led.Nem azt mondom hogy annál nincs ez a jelenség,de jóval kisebb százalékban.Ez van sajnos,érdemes online vásárolni az elállás miatt.
Hogy milyen tvt fogsz az meg majdnem lottó szintű.
Ez egy 793 például pár nappal ezelőtről [link] [link]
Amugy az UN74003 se rossz model 65be IPS 70be pedig VA,és nincs is rossz ára.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#56097) dante2006 válasza AL (#56084) üzenetére


dante2006
kezdő

Azt írja, hogy professzionális CaIMAN kalibrációs szoftver és egy koloriméter segítségével végzik!
A TV készülék beállítása a tartalomgyártás során alkalmazott referencia értékek szerint történik!
Kalibrációs munkalapot is adnak!
Nekem ez kínai😃

(#56098) Demizson92 válasza rainman72 (#56096) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Koszonom szépen!

szerinted MMbol érdemes vasarolni? Ha előjön ez a hiba mennyire lehet gyors az ugyintezesuk?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#56099) Kaba válasza Demizson92 (#56098) üzenetére


Kaba
veterán

Az MM előnyös,mivel akár 60 napos elállás van(terméktől függő),és az ügyintézésük is gördülékeny.

(#56100) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Koszonom szépen a valaszokat

sajnos továbbra sem tudok dönteni :)

netflixet sokat használom, ritkán PS4 proval játszok.
Minimum 65”T szeretnek, a keret igazából max 350

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.