Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#13401) csixy válasza trippla (#13386) üzenetére


csixy
addikt

Nekem az lg49uj7507-es van. Elégedett vagyok vele. Egyetlenegy gondom, hogy youtube-os HD-s film lejátszása közben néha ujraindítja az alkalazást, hogy memóriát szabadítson fel. Ez normális dolog? Lehet ebbe valahogy még RAM-ot tenni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#13402) #94529552 válasza AXisBOLD (#13399) üzenetére


#94529552
törölt tag

AKAI tv már nincs, se JVC, se más, csak egy kaptafára készített, elavult technológiákból összelegózott cuccok ezek. Aztán szerencse dolga, hogy meddig mennek majd. Némelyikre oda írják, hogy 1 év gyári garancia, de milyen gyári? Megbízol a török-kínai vestel féle noname gyártmányokban?
csixy Nem normális, mert annak működni kell rendesen, de inkább itt kérdezz rá a megoldásra.

(#13403) Pyro05


Pyro05
tag

Sziasztok!

Hamarosan a régi asztali gépemet egy laptopra cserélem. Arra gondoltam, hogy itthon szívesen használnám egy TV-re kötve, amúgy is esedékes már a jelenlegi Samsung UE32D5000 cseréje.

Mire kell figyelni, ha olyan TV-t szeretnék amin lehet játszani?
Esetleg tudtok ajánlani konkrét modellt 40"-50" között?

War. War never changes.

(#13404) TA68 válasza #94529552 (#13402) üzenetére


TA68
senior tag

:K
Ráadásul TN paneles.

(#13405) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

55 collos tv-t szeretnék venni usb-s filmnézésre és nextgen konzolos játékokra.
Egy kiszemelt van, de kicsit borsos az ára, Sony KD55XE93 vagy esetleg a tavalyi XD93.

Esetleg más alternatívát tudtok ajánlani?LGB7?

(#13406) Pyro05 válasza Pyro05 (#13403) üzenetére


Pyro05
tag

Hirtelen felindulásból elkövetett kommentelés átka...

Az lemaradt, hogy a keret 100-200k között lenne. Természetesen minél olcsóbb, annál jobb, de azért legyen meg a kellően jó minőség. A laptop teljesítménye az FHD felbontásban tetőzik, sz'al leginkább abban gondolkozok TV ügyben is. Azonban ha a keretbe befér, és UHD tévén is lehet FHD felbontásban játszani szép képpel, akkor az is szóba jöhet.

Köszi a segítséget! :R

War. War never changes.

(#13407) AXisBOLD válasza #94529552 (#13402) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ettől féltem... akkor felejtős

és a Samsung UE40M5002 105k-ért milyen vétel?

Aurea mediocritas

(#13408) #94529552 válasza onkelz (#13405) üzenetére


#94529552
törölt tag

OLED-re itt keresd a választ.

AXisBOLD Az már sokkal jobb, de kicsivel többért már egy 40K55 smartot is kapsz, ha még ennyi belefér.

(#13409) Mydgard


Mydgard
tag

Hello!

A regi doboz TV-nk szinvakra valtott, igy eljott az ido a modernizalasra, ezzel kapcsolaban kernek toletek javaslatokat, mint laikus.
- 40"-os
- japan marka preferalt: Sony, Panasonic
- smart
- fullHD
- nyilvan minel szebb es jobb kepminoseg
- en laptopot vagy USB sticket szeretnek csatlakoztatni hozza filmnezes celjabol, ez utobbi ismeretlen terep szamomra
- best buy (ar/ertek)

Nagyjabol ennyi.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#13410) Pendragon911 válasza Mydgard (#13409) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok, pont ugyanazokkal a paraméterekkel keresek én is TV-t, amiket az előző kolléga felsorolt, annyi különbséggel, hogy az LG-t részesíteném előnyben, Samsung nem érdekel. Ár max. 150 ezer, bár gondolom 4-est jóval ezalatt már találni.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13411) JJJ válasza #94529552 (#13396) üzenetére


JJJ
csendes tag

Köszönöm Pumma a választ!
MaxxDamage értékelését olvasva, nem tűnik rossz vételnek. Gyakorlatilag egy negatívum sem került említésre és remélem azóta sem derült ki semmi említésre méltó :)

Esetleg a kezelt maximális HDD méret ismert már? Mert az számomra is egy hasznos infó lenne.
Illetve még az a kérdés merült fel bennem, hogy a PMI index mennyire objektív mérőszám?
Észrevehetően jobb a képe egy 1900PMI-s készüléknek az 1600PMI-ssel szemben?

(#13412) #94529552 válasza JJJ (#13411) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tőle is kérdezz, ha valami nem világos. Olvasd el a hsz-eit itt vagy az LG topikban is.
A manual itt 2TB-t ír. Egy másik leírás HDD-ről.
Nem tudom mennyit tesz hozzá a 300PMI, de ez a kategóriára jellemzően mindkettő 50 Hz-es tv. Van még néhány dolog a PMI-n kívűl a magasabb számozásúaknál a belépőhöz képest ebben a méretben, mint:
Ultra Luminance [≥ 55"]
Local Dimming [≥ 55"]
Wide Color Gamut
Edge LED [≥ 55"]

De nem igazán tudom, hegy élőben látnánk-e különbséget, ha előtte egyformán be lennének állítva képileg.

Pendragon911 [link] [link], de olvass vissza, hogy miket beszéltünk ezekről nemrég. Jó lejátszója van mindkét felbontású tévének, csak az UHD-k ráadásként gyors menüvel is rendelkeznek.

(#13413) AXisBOLD válasza #94529552 (#13408) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi a tippet!

igazság szerint nem limit a 100k, kicsit mehetek fölé, de annyi rosszat hallok a most forgalomban lévő TV-k ről

főleg amik tele vannak szórva extra funkciókkal és szoftverekkel, lassul, késik a kép, elmos mindent, kásás.
ha bemegyek egy boltba (jellemzően Media Markt), mindig úgy jövök ki, hogy most is jobb hogy nem vettem semmit

egy olyan modell kellene aminek tűéles a képe (és tényleg csak PC és PS4 lenne a láncban), hogy ezen kívül mit tud az mindegy

még az ambilight-ot néztem mint egyetlen featuret, ami - parasztvakítás vagy se - de tetszik, viszont a Philipseket is lehúzták, hogy nem szép a kép, túl van árazva...

a jó kis LG 26LC2R rendben teszi a dolgát, de már kicsinek érzem és az FHD se lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#13414) Mydgard


Mydgard
tag

Ezt talaltam, nagyon pozitiv az ertekelese es mar kifuto termek, tehat nincs mire varni.

Panasonic VIERA TX-40DS400E

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#13415) Pendragon911 válasza #94529552 (#13412) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Köszönöm a válaszod, megnézzük őket!

(#13416) soadzoor


soadzoor
csendes tag

Sziasztok!

TV-t szeretnék vásárolni 2-300e forintos kategóriában. Fő szempontok a következők:
- Legyen 4K felbontás
- 50 col körül (49-55)
- Legyen minél szebb képe
- Nem bánnám, ha androidos lenne. Van esetleg a sony android tv-kkel valakinek tapasztalata? Lassú, vagy gyors?

Én a 49xd8005 és 49xE8005-öket nézegettem, de például ezek között se tudom, hogy mi a különbség.. Az 'E' változat újabb, de jobb is vajon?

Köszi!

(#13417) Grieves13


Grieves13
csendes tag

Üdvözletem!
Én is szeretnék beruházni egy TV-re. Nálam a budget: 200e forint kb. A fő szempontjaim pedig a következők:
- 4K felbontás
- 50 col körül (49-55)
- Legyen minél szebb képe
- Főleg PS4-ezni fogok rajta

Igazából Samsung-LG-Sony vonalon gondolkodom leginkább, mert Samu meg LG TV-ink voltak, Sony meg amiatt merült fel bennem, hogy PS melle lehet a Sony lenne a legjobb választás... :)
Válaszaitokat előre is köszönöm.

- Grieves13 -

(#13418) csixy válasza soadzoor (#13416) üzenetére


csixy
addikt

Az LG49UJ7507 kb ebben az árban van. Nem androidos,ellenben szerintem jó.
Miért jó az androidos?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#13419) pjen válasza AXisBOLD (#13413) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy a Philips túl van árazva,mihez képest?nekem van kettő is,szerintem szép képe van.Van egy LG és egy Samu is tehát van mivel össze hasonlítani.De ha valami egyéni izlés kérdése hát ez az .

(#13420) soadzoor válasza csixy (#13418) üzenetére


soadzoor
csendes tag

Annyiból gondoltam, hogy jó lenne az androidos, hogy arra tudok kodi lejátszót telepíteni, ami nekem nagy kedvenc. És akkor valószínűleg úgy is tudnék filmeket lejátszani, hogy akár wifin streamelem a tv-re a PC-m megosztott mappájából a filmet.

Elvileg az LG-n is talán meglehet ezt csinálni, de van egy 32 colos LG-m is (32lh6047), és hiába próbáltam, nem tudok belépni vele a megosztott mappákba. Olyasmit ír ki, hogy nem stabil a kapcsolat, vagy valami hasonló (pedig semmi más kütyünek semmi baja nincs a kapcsolattal..).

Mégiscsak egyszerűbb lenne úgy filmeket nézni, minthogy mondjuk rámásolom egy külső hdd-re, és azt bedugom a tv-be.

Neked LG-d van? Működik a PC-ről streamelés?

(#13421) StLui válasza soadzoor (#13420) üzenetére


StLui
veterán

még fullhd-t is problémás wifin küldeni, 4k előbb lesz netről elérhető mint másképp, akkor azt meg már végképp nem tudod használni majd, vagy majd 720p-t nézel a 4k tévén?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13422) soadzoor válasza StLui (#13421) üzenetére


soadzoor
csendes tag

FullHD-t egyáltalán nem problémás wifin küldeni, és megfelelő routerrel szerintem 4K-t sem az. De akkor tegyük félre a wifit, és tegyük fel, hogy ethernet kábellel van összedugva a TV a routerrel. Megoldható LG TV-ről így streamelni a PC-n megosztott filmeket?

(#13423) #94529552 válasza AXisBOLD (#13413) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha annyi rosszat hallasz, akkor ne vegyél semmit. :( Jót még nem is hallottál tévékről, vagy igen, és csak az egyik oldal érdekel? Főleg azoké, akiknek nincs olyan, vagy a sok user error report. Persze egyik tv se tökéletes, ezért az alsó kategóriától se ezt várjuk, arról se tehetünk, hogy a tv szolgáltatás messze el van maradva a tévék tudásától.
Ha smart tévét mondtam, az azért volt, mert jobb jobb és minőségibb a képe is, és az anyaghasználata, meg mindene. Ha pedig még több csatlakozója van, aki akar tud YT-ozni, akkor meg még hasznosabb is. Mediamarkt tesztelés felejtős, csak egyet mondok: gagyi tv adás megy 150 felé osztva, hibásan.
Másik véglet, amikor a demó filmek mennek rajtuk. A többit nem részletezném sokadszorra.

soadzoor Így van. Közepesen jó wifin semmi gond nincs a FHD-vel. 4k-val kapcsolatban így nézelődj a keresővel.

[ Szerkesztve ]

(#13424) Mydgard


Mydgard
tag

Panasonic VIERA TX-40ES403E

Ez ujabb verzio es olcsobb egy 20-sal +1 USB. Nah ezt jol megbeszeltem magammal. :DDD

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#13425) StLui válasza soadzoor (#13422) üzenetére


StLui
veterán

Tény, hogy 2014-es írás és nem tettem hozzá, hogy bitráta, és az egyéb csatlakozott wifis eszközök terhelésétől is függő. Nem igazán látom azóta sem az áttörést wifi ügyben, persze lehet, hogy az 50-100eFt-os router, a neki megfelelő vevő oldallal már elég erős páros, én inkább vezetékezek 1000Ft-ból a 12eft-os router mellé.

"Wifi/ethernet-hálózat

Manapság, amikor szinte már csak fullHD (1920x1080 pixel) vagy még nagyobb felbontású tévéket tolnak az arcunkba a reklámok, nehéz nem HD-s felbontású lejátszót találni, de már csak az elérhető tartalmak miatt mi is csak fullHD-s vagy – ha majd lesznek kiforrottan ilyenek – 4K-képes hálózati lejátszókat javasolnánk.
Amit fontos tudnunk: wifi-n keresztül a mostani lejátszókkal NEM lehetséges 720p-nél nagyobb felbontású filmfájlokat lejátszani, de már a jobb minőségű (érts: kevésbé tömörített) 720-as anyagok nagyobb része is olyan bitsebességű, amely nem vihető át stabilan vezeték nélkül. Azon lejátszók, amelyek nem USB-s wifi-adapterrel, hanem belső kártyával tudnak csatlakozni a vezeték nélküli hálózatunkhoz kicsit gyorsabbak lehetnek, mint USB-n kommunikáló társaik, de ők is csak 40-45 Mbites bitsebességig működhetnek, amit ráadásul jelentősen csökkenthet az adott pontban a wifi hálónk térereje, a hálózatra csatlakozott egyéb eszközeink adatforgalma, sebessége (egy 802.11n-es hálózat pl. g-s sebességre kapcsol vissza, ha akár egyetlen 802.11g-s eszköz is csatlakozott hozzá), de akár a szomszéd hálózatok jelenléte, vagy más rádiófrekvenciás jel.
Tehát ha nem csak zenehallgatásra (bár HD-s zenefájloknál már ott is lehet gond) használjuk a médialejátszónkat, hanem HD-s filmlejátszásra, csak ethernet csatlakozón keresztüli kapcsolatra tervezzünk. Ha 3D-s Blu-ray (tehát nem side-by-side vagy top-bottom, azaz felezett felbontású) filmeket is fogunk lejátszani, akkor gigabites ethernetet kell kezelnie a lejátszónak, a 2D-s Blu-ray-ekhez azonban elegendő a 10/100-as hálózat is."

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13426) Steady74 válasza StLui (#13425) üzenetére


Steady74
addikt

Sziasztok. Erről a TV-ről mi lenne a véleményetek? Normál TV nézés-mozi (2D FHD és 4K) 50-50%, falra akasztva, kb 2,8m-es nézési távolság. Köszi előre is.

(#13427) #94529552 válasza Mydgard (#13424) üzenetére


#94529552
törölt tag

Erre hátha többet mondanak róla.

(#13428) #94529552 válasza soadzoor (#13420) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az LH6047-tel nem tudsz filmezni ? Mi sem egyszerűbb, a gépedre felteszel egy szerverprogramot(UMS, Serviio, Plex, stb), abba betallózod a filmes mappádat, és máris mehet a filmezés DLNA-n. De itt még több van róla. Lejátszás pedig így megy. Például ilyen a sonydroid
ha ez érdekel
Egyébként a szerver progi nélkül is megy a fil lejátszás windoswról, de csak a "C" meghajtón lévő megosztott filmeket viszi, de a fenti linken is láthatod. Próbaként oda tettem egy FHD 3D-s filmet és tökéletesen viszi, akadás nélkül. De sokkal jobb a másik megoldás, és azzal minden meghajtó elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#13429) TheShow

Olvasgattam a topic-ot (nem bújtam át teljes részletességgel), mivel TV vásárlás előtt állok. Vannak korábbi jó tapasztalataim az LG készülékeivel, és a webOS rendszerrel, és itt is jókat olvastam az újabb modellek kapcsán.

Elgondolkodtam egy LG 49UJ6307 típuson.

Abban segítsetek légy szíves, illetve ha van tapasztalat, az még jobb lenne, hogy ez a felskálázás dolog ez hogyan működik, és milyen eredménnyel?

Alapvetően UPC digitális adás adná a képet, ezen kívül a beépített Netflix és HBOGo alkalmazások, ezeknek a felbontásával gondolom nem lenne probléma, megfelelő felbontást választva leolvad a kép a TV-ről.
Viszont néha lejátszanék tartalmat notebookról is, de erre egy Dell e7240 áll majd rendelkezésemre, amiben intel HD4400 dolgozik. Szóval 4K tartalom natív lejátszására kissé esélytelen, az fHD-t viszont valósíznűleg jól bírná.

És erre vonatkozik a kérdés, hogy fHD tartalmat küldve a TV-re, működne a felskálázás 4K-ra? Ha igen, annak milyen a minősége?
Ebben az esetben a TV végezné a többlet munkát, jól gondolom?
Ha csak sima fHD jelet kap, az milyen képet ad 4K-s kijelzőn? (sajnos nem volt még lehetőségem élőben próbálgatni az élményt)

(#13430) AXisBOLD válasza #94529552 (#13423) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nem értem hogyan jött ez az offense hozzászólásod és azt sem, hogy hova tart...
csupán leírtam amit tapasztaltam, persze hogy TV-t akarok venni, mi másért jöttem volna ide ;)

És a két Panáról mi a véleményed, amit a kolléga most dobott be?
Panasonic VIERA TX-40ES403E
Panasonic VIERA TX-40DS400E

(#13419) pjen: nyilván benne van ez is, de a képminőség nem teljesen ízlés kérdése szerintem. Nem én mondom, hogy túl van árazva, hanem az eladók többsége...

Aurea mediocritas

(#13431) dolko1944


dolko1944
csendes tag

Sziasztok!

Itt a prohardveren tesztelt Sony Bravia KDL-40WD650B készülékhez hasonló, vagy picivel jobb képminőségű FHD tv-t keresek bármely nagyobb ismertebb gyártótól, 40-43"' méretben kb. 120.000 Ft-ig. Az alacsony input lag és jó képminőség érdekel elsősorban. Az okosfunkciók kevésbé. Előre is köszi a segítséget.

(#13432) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy 2 méterről nézve lehet észrevehető különbség egy Full HD-s és egy 4K-s TV-t nézve? 40"-50" közötti méretnél.

Valóban kell még nekünk a 4K, hol lehet azt kihasználni?

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#13433) pjen válasza AXisBOLD (#13430) üzenetére


pjen
félisten

OK.Te tudod,nekem fontos volt ahogy kezeli a fülhalgatót,a kép minőség nekem izlés kérdése,én nézem,nekem kell megfeleljen.

(#13434) Grieves13 válasza Grieves13 (#13417) üzenetére


Grieves13
csendes tag

Kozben kicsit nezelodtem, es Samu vonalon 2 gep akadt fel a szuromon:
50" Samsung UE50KU6092
49" Samsung UE49MU6272

Az erdekelne, hogy a hajlitott kijelzonek szerintetek mennyire van ertelme, vagy inkabb csak parasztvakitas?
Illetve LG, Sony fronton ezekkel egy sulycsoportban mit ajanlanatok?

- Grieves13 -

(#13435) #94529552 válasza Grieves13 (#13417) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ennyiből pont kijön egy 49XD7005, ami a belépőszintű UHD a Sonynál. Nemrég volt róla szó az android kapcsán, linkkel egy véleményről és leírással. Viszont minimum olyan képet produkál egy olcsóbb LG 49UH603V, ami ahhoz hasonlóan szintén ips kijelzős. Vagy a mostanában sokat emlegetett idei UJ6307. Aztán a kezesebb és stabilabb webos3 szoftverről még nem is beszéltünk. Utóbbiról is esett szó itt mostanában, és nem is kevés, meg a 20-30k-val kedvezőbb ár se mindegy.

AXisBOLD Ha úgy hiszed, akkor nagy tévedésben vagy, még sose írtam offense hsz-t, és nem is fogok.
Amiket írtál azokra válaszoltam, és elmondtam az általad felvetett hallható dolgokról is, amit gondolok. De marha jó, hogy még ilyen vádaskodásokkal is kell itt foglalkozni

A belépő szériás Panákról a topikjában kérdezz, de pl. ha jobb vételnek gondoltam volna, mint amiket mondok, akkor ezt javasoltam volna. Pl. a Pana tévék gyári szervize a Video part kft, aminek nem túl jó híre van.

dolko1944 Ezek panelre hasonlók , de egyébként jobbak annál.

[ Szerkesztve ]

(#13436) AXisBOLD válasza #94529552 (#13435) üzenetére


AXisBOLD
addikt

lehet félreértettük egymást, de én se akarom ezt tovább fejtegetni, nem erről szól a topik

ok, köszi a szakmai véleményed, első körben átfáradok a Pana topicba

Aurea mediocritas

(#13437) soadzoor válasza csixy (#13418) üzenetére


soadzoor
csendes tag

Na, most már elég rosszat olvastam az android tvkröl. Amit kuldtel LG, ebben az árkategóriában az a legjobb? Vagy azért vannak még versenyben más gyártóktól más termékek?

Gondolom ez az LG sem tud valódi 10 bites HDR-t. Jól gondolom?

(#13438) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok és ezeket néztem ki. (kb 1 árban vannak)

LG 49UJ635V
LG 49UH6207
SAMSUNG UE50MU6102
SAMSUNG UE49M5502

Igazából nem nagyon értek hozzá és a véleményeteket szeretném kérni.

Köszi.

(#13439) #94529552 válasza Grieves13 (#13434) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mát írtam neked közben. Ekkora méretben azt mondják, hogy nem érdemes íveltet venni, de egy 65"-nál kb 2 méterről már jobb a látvány. A legnagyobb hátránya, hogy már a Samsung többi tévéjének is szűk oldalsó látószöge van, főleg ebben az alsó szintű, vagyis belépő UHD- tévéknél, és ahhoz képest az ívelt jó formán csak középről nézhető. De akinek ez tetszik.... Az ívelt OLED más, mert az egészen oldalról is jól látható, és nem torzulnak a színek, és nem is sötétül el.

Rush77 Az M5502-es FHD alacsonyabb szintű a másik 3-nál. A többihez érdemes visszaolvasni, pl. itt és ott, de már ennél többször is volt hasonló kérdés.

(#13440) vond válasza soadzoor (#13420) üzenetére


vond
MODERÁTOR

TV-s androidon,de majdnem az összes más droidos eszközön sem lesz kadenciahelyes a lejátszás Kodi-ban, és még más problémákkal is szembesülhetsz. Ha tökéletes Kodi-s lejátszót szeretnél, akkor vegyél egy 8-10 ezres s905/s905x box-ot és tegyél rá LibreElec-Kodi-t SD kártyán. Annál jobb médialejátszó eszközt még évekig nem fognak kidobni szerintem. A topikjában minden infót megtalálsz. ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#13441) soadzoor válasza vond (#13440) üzenetére


soadzoor
csendes tag

Koszi, igen, jelenleg egy kb 10 éves buta braviam van, és egy odroid c2 van rákötve libreelec rendszerrel. A droidot már kilottem, mert sok rosszat olvastam rola. LG-vel, Samsunggal mi a helyzet kandenciahelyesség terén? Tudnak egyáltalán 24p-t? Vagy csak HDMI-n? Vagy úgy se?

(#13442) Grieves13 válasza #94529552 (#13439) üzenetére


Grieves13
csendes tag

Köszi, akkor az iveltet passzolom, per pillanat 4 darab van berakva a listara, csak dontenem kellene... :D

LG 49UJ6307
LG 49UH603V
Sony KD-49XD7005
Samsung UE50KU6092

Mondjuk a jelenlegi allas szerint valoszinuleg lehet ecc pecc kimehetszalapon lesz... :D igaz a Sony meg a Samu picit szimpatikusabbak a kozepso alvany miatt, valahogy nekem ez a ketoldalt tamasztunk ala nem igazan jon be... Igaz ez mar csak nuansz...

[ Szerkesztve ]

- Grieves13 -

(#13443) vond válasza soadzoor (#13441) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A legolcsóbbakon kívül tudják a 24p-t, igen. Nekünk egy LG 49LH630V van itthon (ezen is jó a 24p, saját lejátszóval és HDMI-n is), aminek egy ideig használtuk a beépített lejátszóját, ami nagyjából rendben is volt, de aztán rendeltem egy S905X boxot Kínából 12 ezerért, és kinyílt egy új világ. A LE-Kodi fut MicroSD-ről, a belső tárhelyen meg meghagytam az androidot. Mindkét rendszer tökéletesen működik. A Kodi-s médiaközpont egy álom, a kép és hangminőség kitűnő, mindent vitt eddig, amivel megkínáltam, a felület szép és átlátható, a hálózati lejátszás megy SMB-n, meg NFS-en, nem kell DLNA-val szórakozni, rommá lehet paraméterezni az egészet, a távirányítón egy gombnyomás minden, rengeteg kiegészítő tölthető le, és folyamatosan jönnek a frissítések. A többi okos funkcióra meg ott a stock 6.0 droid. Életem egy legjobb vétele volt ez a kis doboz. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#13444) TirGael


TirGael
tag

Sziasztok!

Nagyon messziről indulok, mert soha nem volt korábban TV-m. Igazából "hagyományos" Tv funkció most sem kell, csak egy hatalmas képernyő. Olvasgattam vissza itt a topikban, de eléggé elveszettnek érzem magam.

Szeretnék full HDt olyan 40" környéki méretben.
Valószínűleg egy raspberry pi fogja hajtani.
Smart funkciók, 3D egyáltalán nem kell, ha van lehetőség nem fizetni nem kihasznált funkcióért, annak örvendenék. Szinte csak sorozat/film nézésre használnánk, esetleg sunyiban játszanék egy kis witcher 3-at a kanapéról (nem a raspberry piről :D). Sajnos a távolságot nem tudom belőni, mert épp költözünk.
Körülbelül 100-120 ezerig mennék el, de szükség esetén meggyőzhető vagyok, hogy spóroljak még egy kicsit. Ráérek a vásárlással.

Előre is köszi!

(#13446) Kisbaloo


Kisbaloo
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek tv-t találni, szeretném lecserélni az otthoni képcsöves tv-t, egy kicsit modernebbre, mert már időszerű.

Az ideális jelölt:
- 40-43"
- DLNA képes
- Szeretnék telefonról tartalmat (youtube, DigiOnline, MindigTv, Telenor MyTV) küldeni a tv-re.
- full HD
- Ár: 100-120e
- Smart funkció előny de nem elvárás.
- Megbízható helyről (Emag, mall.hu kilőve)

Köszönöm

(#13447) drggrd


drggrd
csendes tag

Kedves Pumma,

Korábban már érdeklődtem, hogy nagyrészt PS4-hez ill. meccsnézéshez milyen TV ajánlott.

Így akkor az alternatívák közül a SAMSUNG UE40K5500-as szériát ajánlottad.

Ezt szerettem is volna megrendelni, azonban ez már gyakorlatilag mindenhol elfogyott.

Ezért néztem még a SAMSUNG UE40K5502-es készüléket.
A kérdésem az lenne, hogy e között és a sima 5500-as között van-e szignifikáns különbség - vagy bármi különbség - , mert én a specifikációk között nem találtam.

Ha "áldásodat" adod rá, így akkor ezt veszem meg :)

Segítségedet előre is köszi,

(#13448) #94529552 válasza Grieves13 (#13442) üzenetére


#94529552
törölt tag

Honnan vennéd? Az utánad lévő hsz-t olvastad? - Megbízható helyről (Emag, mall.hu kilőve) Vagy itt a Jótállás c részt. A Samsung esetében pl. az emagnál román garanciája lesz a tévének, bár van akinek ez lényegtelen. A DX7005-ről már beszéltünk, de még annyit hozzá a talp kapcsán, hogy többen is írták a drágább Sonyknál, hogy billeg a tévé és egy kicsit előredől. Nálunk a 40"-os Samsung fél centit lejt balra, szóval egyik talpazat se lesz tökéletes. A 2 oldali legalább fixen és egyenesen tartja. De ez annyira nem is lényeges.

drggrd :K Ugyanaz.

(#13449) Grieves13 válasza #94529552 (#13448) üzenetére


Grieves13
csendes tag

Igazabol Csehorszagban elek, szoval itt fogok valami helyi kereskedesbe besetalni es megvenni :)

- Grieves13 -

(#13450) jracz


jracz
tag

Sziasztok,
A T-hometól lehet megvenni az alábbi uhd tv-ket jelenleg.
A 49-es és 55-ös mezőnyből melyiket ajánlanátok, amit érdemes megvenni?
Fél napot olvasgattam utána, de nem lettem okosabb.
Tudnátok segíteni?

Előre is köszi.

PANASONIC TX-49EX600E
LG 49UH6207
LG 49UJ635V
SAMSUNG UE50MU6102

PANASONIC TX-55EX600E
LG 55UJ6307
SAMSUNG UE55MU6102

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.