Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#12451) DonThomasino


DonThomasino
veterán

samsung KS7500 ől mit gondoltok ?
43col ívelt / 270 körül
Láttam ma engem meggyőzött elsőre.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#12452) rekop válasza #94529552 (#12449) üzenetére


rekop
senior tag

A 49MU5502-ban VA panel van? Azt most 163e-ért meg tudnám venni. Bementem az euronics-ba délután körülnézni. Néztem a 50KU6000-t elég jók voltak a színek bár csak valami demo futott rajta, szerintem az VA lehet de már 200e. 49M5502-t is láttam auchanban kirakva de sd adás ment rajt(foci), és az ottani fények mellett nem tudtam rájönni milyen panel lehet. Az biztos hogy élénkebb színei voltak mint a mellette kiállított két darab LG-nek.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12453) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Előre leszögezném, minimiális ismereteim vannak okostévé tekintetében, és még csak ismerkedem az irodalmáával mimindent lehet csinálni velük.
Új lakásunkba keresek egy 55"=< tévét ami 4k képes (ha rávetemedek arra hogy 4k-t nézzek SW és társai...akkor legyen mivel)
Nappaliba kerülne a tévé, ahol használnánk. Rá menne egy XBOX ONE is játékra értelemszerűen.
Filmnézés az elsődleges szempont természetesen, legtöbbet FullHD filmet nézünk. Tervezek hálózatba tenni egy NAS-t is amiről mennének a filmek megosztva DLNA-n.
Keret kb ~300k. Mit tudnátok ebben az ársávban ajánlani?
Ma/tegnap járkáltunk euronics, MM és agyba főbe dícsérik a Philips ambilight (vagymi) tévéket amik ugye maguk mögé világítanak a ledekkel nagyon szép fényeket...Azonban kissé elbizonytalanodtam, hogy tényleg jó választás-e mert olvastam, hogy a gyártóhely/gyártótípus váltást követően a minőség sokat romlott és nem biztonságos a szervíz se plusz lassúak. Amit a MM-ben láttunk 55" tévét és az euronics-ban is az a 55PU6561/12 típus...
Mi az ami ennél jobb lehet (a bármin kívül) választásban?

(#12454) #94529552 válasza Lampard19 (#12448) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kicsit tartok az android tv rendszertől

Jogosan, ebben a márkában gyengén muzsikál, és itt senki nem szokta ajánlani.
Mint látod Ezekiel Ston utánanézett valamennyire, és jól látja: "Azonban kissé elbizonytalanodtam, hogy tényleg jó választás-e mert olvastam, hogy a gyártóhely/gyártótípus váltást követően a minőség sokat romlott és nem biztonságos a szervíz se plusz lassúak." + van itt kereső jobbra fent, és egy kis visszaolvasás se ártana.
A Telenor MyTv-hez talán megoldás lehet valamilyen külső eszköz, android platformra, de én ezeket nem ismerem[link].

Ezekiel Ston Szintén még egy kis további tájékozódást javaslok a topikban, ha még nem volt. Panelekről, és egyebekről. Akkor a tv típusokról is többet tudsz majd.

[ Szerkesztve ]

(#12455) #94529552 válasza WP14 (#12437) üzenetére


#94529552
törölt tag

Megpróbálhatod, de típus ismeret és tapasztalat nélkül, hogy mit és hogyan kell beállítani, képjavítók és egyebek, nem sokat ér. Továbbá a kedvezőtlen körülmények, és a tévék egymástól távol lévő elhelyezkedése se segít az ügyön.
Közel s távol, lent és fent.....
Meg el is vannak általában tekergetve a készülékek. A túlszínezett, a szükségesnél magasabb bolti módban lévő beállítások miatt is gond lehet. Ott mindig azt választanánk, ami élénkebb, vibráló színeket mutat és jobban kitűnik a többitől. Pedig az lehet, hogy csak tévedés.
(#12452) rekop Abban annak kell lenni elvileg. Azért vigyázz, hogy a demo 4k filmek ne vezessenek meg, mert biztos nem azt néztek rajta. Úgy tudom, pl. a 24p-t nem tudják ezek a modellek, ami filmezésnél kellhet. Azt meg kellene nézni, ha érdekel, és ne legyen zavaró tényező a mozgásnál, mint utánhúzás és elmosódás. De majd otthon, ha választottál. :)

(#12456) Ezekiel Ston válasza #94529552 (#12454) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Nos az a helyzet, hogy pont azért tettem fel a kérdést, mert elbizonytalanított a topikban való olvasgatás. Egyik azt mondja hogy tuti a másik lehurrogja (mint Te is ajánlottad, hogy Philips-et inkább ne...) De akkor mi az ajánlott, mire figyeljen az ember?

(#12457) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

TV ajánlásban régebben toppon voltam, de mára teljesen kiestem...Így segítségeteket kérném, a következő elvárások lennének:

- Új
- Méret: 50"-55"
- Ha lehet nem kell 4K, inkább egy minőségibb FHD
- 3D nem fontos
- Semmi extrára nem kell (vagyis lehet, de nem fontos), kb 20% filmezés lesz rajta, 80% TV adás.
- Keret max 200e

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#12458) Brekkk


Brekkk
senior tag

Sziasztok,

22-24" os tv-t keresek. Nagyobb nem fér be!
IPS panelest ha lehetne, vagy VA.
Full HD-s legyen.

SMART, 3D és egyéb nem kell.

USB HDD-ről tudjon filmet lejátszani.

Csak TV adás menne rajta, illetve filmek hdd-ről.
DVB T és C, illetve analóg tuner része is legyen.
2 HDMI bemenet minimum kell.

Mit ajánlanátok?

Köszi
Brekkk

[ Szerkesztve ]

(#12459) Pro Koryak válasza Ezekiel Ston (#12453) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha elfér, akkor szerintem ez is jó lehet, igaz nincs embilájt, de nem is ips panel:
[link]

Teszt, ha megy az angol:
[link]

(#12460) Ezekiel Ston válasza Pro Koryak (#12459) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Köszönöm a linkeket, olvasom, tágítom a tudatom...
:D
Nem rossz, el is férne egyébként...
Más egyéb?

(#12461) Pro Koryak válasza Ezekiel Ston (#12460) üzenetére


Pro Koryak
addikt

sony = drága + ips panel, kontrasztarány f.o.s.
lg = olcsó + ips panel, kontrasztarány f.o.s.
philips = olcsó + ips panel, kontrasztarány f.o.s.
samu = idei tv-k drágák, + ips panel, kontrasztarány f.o.s. vagy va panel kontrasztban jobb

Majd jönnek a nagyonhozzáértők és ajánlanak mást.
Szerintem ár/érték/képminőség arányban ez a pana amit érdemes lehet.
Esetleg ha találsz tavalyi pana dx750-est.

(#12462) Ezekiel Ston válasza Pro Koryak (#12461) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Szerintem elég meggyőző az ár értékaránya ennek a TX-58EX700-nak...Mire érdemes ennél figyelni?
-gondolok itt garancia/használhatóság stb...

(#12463) DonThomasino válasza Pro Koryak (#12461) üzenetére


DonThomasino
veterán

Erről a panáról mit gondolsz ?
TX-50DX700E
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#12464) dagobah


dagobah
csendes tag

Sziasztok!

49"-55" között keresnék tévét. A tévéadások UPC beltériről a filmek HTPC-ről mennének rá a különböző webes funkciók nem érdekesek lévén, hogy nem kötném netre. Az alábbi típusokban mennyire érdemes gondolkodni?
LG 55UH7707 UHD
LG 49UH603V UHD
LG 49UH6207 UHD
Illetve mit ajánlanátok kb. 150 ezertől 250 ezerig?

A válaszokat előre is köszönöm.

Pesszimista ember nem létezik. Aki azt állítja magáról, hogy pesszimista az valójában nem más, mint egy jólértesült optimista.

(#12465) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Valaki megtudná mondani a
TX-50DX700E
és a
TX-50DXM710
Között mi a különbsség, tök egyforma panel ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#12466) junior11 válasza DonThomasino (#12465) üzenetére


junior11
veterán

Tudtommal A DXM710 csak az MM-ben kapható, amúgy ugyanaz szerintem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12467) DonThomasino válasza junior11 (#12466) üzenetére


DonThomasino
veterán

DXM710
Panel 4K 1600 Hz BMR

DX700
Panel 4K 1400 Hz BMR IFC

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#12468) muul26


muul26
újonc

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy új tv-t, és ebben kérném a segítségeteket.

- 123 cm képátlójú legyen
- uHD felbontású
- Legyen rajta legalább 2 HDMi és USB csati

Egyéb kérés nem igazán van, úgy is megtekinteném élőbe az ajánlott készüléket.

Kb. 150-es árkategóriában gondolkozom.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#12469) Pro Koryak válasza DonThomasino (#12467) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A dx700 az ex700 tavalyi megfelelője, képben szerintem nem sok difi lehet.
HDR felejtős velük, az sdr viszont jó.
A dx710 valóban egy kicsit jobb, a pana dx7.. sorozat = 700/710/730/750/780 egyre jobb műszaki paraméterekkel és egyre drágábban.

Szokott lenni a panákra kiterjesztett 5év gari, gondolom nem véletlenül.

(#12470) mateo321


mateo321
csendes tag

Sziasztok!

Egy új tv-t szeretnék venni, de semmi tapasztalatom ilyen téren. :D

Maximum 70 ezer ft-ot költenék rá, méretét tekintve 80 cm körül kéne. Full HD-t szeretnék, (nemtudom hogy egyáltalán sugároz-e a digi nekünk full hd adást) letöltött filmek szempontjából mindenképp érdemes lenne.
Gondolom a legtöbb mai tv-n már van usb port, de tudnék vele bluetooth fülest használni a tv-hez?
Én egy LG 32LH510B-t néztem ki árukeresőn, az ottani vélemények szerint egész jó, de inkább az itteni emberekre hallgatnék. :D
Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#12471) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Öcsémnek keresnénk (külföldön lakik) 48-55" között, 200K-ig, FullHD androidos készüléket, amire használja PS4, YouTube videók. Márka mindegy, nem fanatikus.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#12472) #94529552 válasza DonThomasino (#12467) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én junior11 véleményére adnék inkább, mert ezek ugyanolyan tudásúak szerintem is, függetlenül ezektől a Hz-ektől.

De többek között még abban is téved a szakértő, hogy ugyanaz lenne az DX<>EX széria, holott az idei tévéknél voltak fejlesztések, pl. már az input lagjuk is korrekt és játékra is alkalmasak lettek, de a képminőségük is fejlődött. EX-es tévékről, már volt itt linkelve teszt is, ha jól emlékszem. A HDR-t egyik tévén Piftuka tesztelte, és használhatónak, vagy jónak ítélte meg. A DX-es néhány hiányosságáról már beszéltünk, pl a DX széria magas input lagja, és hogy nem tud PVR-t, és a lejátszója is kicsit gyengébb a többinél, formátumok, dts hang, és egyebek tekintetében. A DX700-710 50 Hz es tv, és a 750-es típustól van 100 Hz-es tudásuk.

muul26 Itt is ilyen kérdés volt.

(#12473) #94529552 válasza Pro Koryak (#12461) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerinted. :K
Ilyen jellemzéseknek nem sok értelme van, mert szerintem ennek a fele se igaz, van mindegyik gyártónál több féle panel, és van is igény mindegyik verzióra. Mindenki a saját igényeihez és a buxájához illő tévét szeretne találni, és azt veszik, ami szerintük a jó, és nem csak azt, amit itt te szeretnél. De Sonyba is van olcsó, és a többiben is van drága. Van belőle ips és va panel is, sőt OLED is. Van aki va panelt nem szeretne, vagy csak azt szeretne, és ez ips, Oled és bármi másra is igaz.

(#12470) mateo321 FHD, és HD tévék[link]. Ebben a kategóriában még fejhallgató csati sincs, nem hogy BT. Erre más megoldást kell kitalálni.

(#12474) DonThomasino válasza #94529552 (#12472) üzenetére


DonThomasino
veterán

DX700 esetében
Az input lagg -itt csak a konzolra gondolsz ?
PVR- nem érdekes, van media boxom
lejátszó- nem érdekes lesz mellette HTPC
Ezeken kívül milyen hiányosságokkal kell még számolnom ?
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#12475) Strangers


Strangers
tag

Üdv mindenkinek!

Az LG 32LH530V 32" Full HD LED TV-vel barátkozom (hálóba kellene) esetleg ismeri valaki ?
Nincs a készüléken fejhallgató kimenet amit nem is értek a mai világban... :((

USB van, elképzelhető szerintetek hogy azon keresztül USB-s fejhallgató működik?

Előre is kösz a választ ha lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#12476) Piftuka válasza rekop (#12440) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez még mindig az Edigital-os csereutalvány levásárlása kapcsán merült fel?

Szabad tudni, miért vetetted el a VA paneles változatokat?

"Aquila non captat muscas."

(#12477) rekop válasza Piftuka (#12476) üzenetére


rekop
senior tag

Nem vetettem el, de ugye nincs már abban az árban amiben keresek, vagy én még nem találtam meg. Ha a 49MU5502 VA, akkor szerintem marad az. Hacsak nem találok gyorsba egy 50G30-at olcsón. :)

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12478) monti0222w


monti0222w
addikt

Sziasztok, új tv-t keresnék 80-100 cm körüli méretben, szeretném ha tudna Smart-t, egy PS3 lenne össze kötve plusz két hangfallal. Egyéb kívánalom: legyen szép a kijelzője, ár-értékben megfelelő legyen, nagyon max 130e., de ha kevesebbért is van ilyen az még jobb lenne! A márka az mindegy, ha tudja a kívántakat.
Köszönőm előre is a válaszokat. :K

(#12479) Piftuka válasza WP14 (#12437) üzenetére


Piftuka
veterán

Kedves WP14,

#12448) Lampard19 - 2017-06-24 16:59:12
#12450) rwin5 - 2017-06-24 19:40:45

és mindenki, aki itt fentebb a ~250.000 forintos kategóriában keres jó UHD és gamer tévét, és/vagy a Panasonic készülékeiről kérdezett...

Review: Panasonic EX700 (angol nyelvű teszt a FlatpanelsHD oldaláról).

A fentiek alapján ez bizony - nem meglepő módon - egy remek készülék! Egyedül a HDR képességeivel szerepelt le, de ismerve a panelt (8 bit + FRC) ez nem meglepő.

Viszont azt leszámítva:

""With that out of the way, EX700 still managed to impress us in other areas. Regular HD and 4K content is where it shines and for a mid-range TV EX700 delivers very solid performance. The VA LCD panel has relatively good black and contrast (for SDR content). Panasonic’s picture processing engine is good and despite not using the new HCX picture processor, EX700 handles upscaling, de-interlacing, and other conversions well."

Remek kontraszt, jó fekete, a VA panelektől meglepően jó betekintési szög, a Panasonic saját "Backlight Blinking" technológiájának köszönhetően remek mozgásmegjelenítés, ráadásul pedig 21 ms Input Lag, ami már önmagában a jelenlegi kínálat egyik legjobb gamer televíziójává teszi.

Mivel a DX730/750/780 gyakorlatilag már nem kapható, az EX750/780 pedig sokkal drágábbak, az EX700 a költséghatékonyabb, de minőségi megoldás lehet.

Különösen, ha valakinek nem sürgős most megvenni, hanem tud várni most még a nyári "uborkaszezon" további akcióira, nem beszélve a karácsony előtti, "borítékolható" árcsökkentésekre, és extra akciókra.

Szerintem ebben a ~200.000-250.000 forintos ársávban ez lehet a közeljövő egyik "Ajánlott" minősítésű modellje.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#12480) Piftuka válasza mateo321 (#12470) üzenetére


Piftuka
veterán

Abban az árkategóriában én is az LG 5xx széria valamelyik darabját ajánlanám. Esetleg az Auchan, Tesco, vagy ALDI saját márkás televízióinak valamelyikét.

"Aquila non captat muscas."

(#12481) Piftuka válasza Strangers (#12475) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nincs a készüléken fejhallgató kimenet amit nem is értek a mai világban..."

Tényleg felháborító, de a gyártók ezeket az alapmodelleket jellemzően a "csak legyen valami" alapon állítják össze, rendkívül költséghatékony módon. (Ahol minden egyes extra csatlakozó a költségeket, és a végfelhasználói árat növelné.)

Nem jó ez így, de sajnos ez van!

Egyébként a hálószobába, ebben az árkategóriában az egy megfelelő tévé. Viszont Neked is azt javaslom, hogy nézd meg az Inexive (Auchan), Technika (Tesco) és Medion (ALDI; egyébként 3 év jótállással) aktuálisan kapható készülékeit!

Sok esetben minőségre abszolút hozzák (vagy túlteljesítik) a "nagy gyártók" alapmodelljeinek minőségét. Mivel a saját márkás termék esetében a költségek és a beszerzési ár is sokkal alacsonyabb, és nem kell a márkát megfizetned, ezért akár még jobban felszerelt modellt is kifoghatsz.

"Aquila non captat muscas."

(#12482) rwin5 válasza Piftuka (#12479) üzenetére


rwin5
őstag

Most MM-ben akciós volna, de olyan őrületes árcsökkenés nincs, hogy érdemes legyen rácuppanni ezért, mert mint mondtam Aug előtt nem téma, mert nincs rá pénz elrakva. Viszont ha nem fotelből játszanék akkor a 40"-es kicsi, az 50"-es már jó, de anno Pumma mondta, hogy ekkora távolsághoz már 55"-ös jobb volna és igazat adok neki benne. A következő amit árultam MM-ben az már 58"-as viszont nem tudom, hogy az a + 8 col nyújt e annyi pluszt már az élvezhetőség szempontjából, hogy megérjen 80 ezer ft többletet. :U Viszont ha most vennék tv-t akkor jó ideig nem akarnám cserélni, úgyhogy nem akarnék azon agyalni, hogy miért nem vettem meg a nagyobbat, de akkor a szekrénysort is meg kell bontani mert nem fog elférni az tuti. :DDD

Karácsony előtt mennyire szoktak árzuhanások lenni? 10-20% körül kell ezt elképzelni?

szerk: a link lemaradt, hogy ezt néztem, gondolom ez az? [link]

köszi mindent. :R

[ Szerkesztve ]

(#12483) Piftuka válasza rwin5 (#12482) üzenetére


Piftuka
veterán

Általánosságban igaz, hogy a "tévé képernyője nem lehet elég nagy". :K Az 50 colos és az 58 colos képátló között szignifikáns különbség van. A teljes terület ~35%-kal nagyobb.

Azt, hogy Neked megéri-e a többletkiadást, csak Te tudod eldönteni. Ebben az egyetlen dologban nem segíthetek sajnos!

Ha hosszú távra tervezel, és a lehető legjobbat keresed, esetleg anyagilag megoldható, hogy még kicsit hozzá is tegyél a keretösszeghez, akkor mindenképpen érdemes várni. Akár egy Panasonic 58EX780-ra is, ami egy kiváló, prémium kategóriás, 4K HDR 3D televízió.

Azt nehéz megmondani, hogy egy most adott ár 2 hónap múlva, vagy a karácsony előtti időszakban mennyi lesz, de általánosságban igaz, hogy a legtöbb új televízió ára már a piacra kerülést követően csökken valamennyit, ha pedig tartósan nem is, de egy-egy kiemelt akcióban jelentősen olcsóbb lehet.

Az elmúlt ~6-7 hónap tapasztalatai is ezt mondatják vele, márpedig február óta gyakorlatilag napi szinten, és minden hétvégén megnéztem minden lehetséges akciót.

A Panasonic a Media Markt-ban eléggé "mostohagyermek"... Nem nagy a kínálat az üzletekben, a webáruházban még csak-csak, ám sokkal ritkábbak az akciók. Amikor viszont akciózzák, akkor jelentős árengedményt adnak a Panasonic készülékek árából. A "jelentős" az nem ritkán ~15-25%-ot jelent, ami különösen ebben az árkategóriában nagyon meglátszik.

Pár hónapja is így "pörgették ki" a DX sorozat közép, és felső-középkategóriás darabjait.

Emellett érdemes lehet figyelemmel kísérni a SONY XE7077 árának alakulását is, valamint megvárni az első megbízható teszteket is róla. Mert a technikai paraméterei alapján nagyon hasonló a Panasonic EX700-hoz.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#12484) Piftuka válasza Piftuka (#12479) üzenetére


Piftuka
veterán

Jut eszembe...

Etalon fórumoldal a Panasonic 2016-os tévéiről (Forrás: https://www.tvfreak.cz/ )

Itt aztán minden információt megtalál az, aki a tavalyi DX és DS modellekre kíváncsi. A sok-sok teszt és bemutató videó gyűjteménye mellett, a tulajdonságok és technikai paraméterek legmélyebb részletekig való ismertetése.

Őszintén szólva nagyon jó volna egy ilyen az összes gyártó tévéjének szentelve! :K

Mindenesetre, aki Panasonic készülék vásárlásában töri a fejét, annak gyakorlatilag kötelező legalább a táblázatot áttanulmányozni! ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#12485) rwin5 válasza Piftuka (#12483) üzenetére


rwin5
őstag

a 3D nekem "fölös", fateromnak 2 db 3D tv-je van és ott láttam először ilyet akkor sem fogott meg, Amúgy moziban sem élem a 3D cuccot, nekem valahogy nem jön át az élmény, plusz ez a 400e ft fölötti ár nekem már sok, de annyit nem is akarok a konzol miatt rászánni, az 58"-es méretben ekkora árért ha akciós még azt mondom hosszú távra korrekt. Lementettem a könyvjelzőbe, mint eddig egyedüli kiszemeltet, aztán ha oda jutok úgy is írni fogok újra, mert az hogy lesz-e raktáron az sajnos mint pár hete is kiderült az előző tv vásárlása kapcsán az óráról órára változik.. Addig is köszi minden segítséget. :R

(#12486) DonThomasino válasza Piftuka (#12484) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ezt az input lagg ot kifejtenéd ?
Csak konzolnál van, és pontosan mi lagg ol ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#12487) Strangers válasza Piftuka (#12481) üzenetére


Strangers
tag

Köszi a választ! :K
Idő közben kiderült (remélem igaz) hogy az USB kezeli a szintén USB-s fejhallgatót, legalábbis az iPON kollégája szerint. így akkor rendben van a dolog, csak azt nem értem legalább az LG oldalán erről miért nem írnak egy árva szót sem, pedig az nem kerülne + költségbe a vevő jelölt meg biztosabb lenne a dolgában, nem kellene ezért egy vagy több napig nyomozni :)

(#12488) Piftuka válasza DonThomasino (#12486) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha egyszerűen szeretnénk megfogalmazni akkor az a "reakcióidő", amelyre a televíziódnak szüksége van a videokártyából/grafikus vezérlőből (legyen bár PC, vagy konzol) érkező jel fogadásához, feldolgozásához, végül megjelenítéséhez.

A PH! vonatkozó cikke remekül leírja a lényeget.

A gyakorlatban minél alacsonyabb ez az érték, annál jobb. Egy bizonyos érték (ennek mértékéről megoszlanak a vélemények, és játékfüggő is a dolog) pedig már a játszhatóság, a játékélmény rovására megy. Mondjuk az ~50 ms feletti "Input Lag"-gal rendelkező tévé finoman szólva sem nevezhető "gamer" televíziónak.

Az említett Panasonic tévé 20-21 ms-os értéke pedig kiváló a 2016 és eddig ismert 2017-es modellek képességei ismeretében. (Pár éve a SONY és a Samsung kínálatában voltak ennél sokkal jobb értéket produkáló LCD televíziók, de valahogy ilyen téren is visszafelé "fejlesztettek" a gyártók azóta.)

A Youtube-on egy rakás bemutató videót találhatsz arra vonatkozóan, hogy mit jelent ez a játékok során.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#12489) #94529552 válasza Piftuka (#12483) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mit tudsz az XE70-ről, mert én ezt találtam a flatpanels oldalán: XE70 was added to the line-up in the summer and is the cheapest 4K model from Sony.
Vagyis a leggyengébb UHD-je idén, még csak a droidot se kapta meg valamiért. Továbbá a panelje se ismert, de valszeg ips, ami 50Hz-es belépő UHD, és ez a szint a többi márkában a 6-os szériás UHD-k jóval kedvezőbb áron vehetők, jobb smart rendszerrel, és több tudással szerintem.
Aki ilyet keres, annak jó lesz, de a szóban forgó Pana XE700 mégis komolyabb nála, mint ahogy az LG 49UJ701V, ha már a 7-es szériákról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#12490) Piftuka válasza #94529552 (#12489) üzenetére


Piftuka
veterán

Mint említettem, érdemi tesztet még én sem találtam róla, viszont a Displayspecifications oldala szerint szerencsére még az XE7000 is VA Edge LED panelt kapott.

A kérdés az, hogy a Media Markt-ban kapható XE7077 melyik modellnek felel meg, de vagy a XE7096, vagy az XE7073!?

A képméret alapján az előbbi, a "közelebbi" számozás miatt az utóbbi. Bárhogy is... mindegyik VA panelt kapott. Ez szerintem jó hír. És ha megnézed a technikai specifikációkat, akkor bizony nagy különbség nem lehet a Panasonic EX-hez képest.

Mondjuk a "PIP"-et tartalmazó új Android nem rossz "fegyvertény" azoknak, akik tévéznek, főleg meccseznek (szünetben elkapcsolnak... "jaj, nehogy lemaradjak, ha kezdődik a második félidő")... :)

Ám a gyakorlatban tényleg lehet, hogy csak nüansznyi különbségek vannak, és majd az árkülönbség, és a márkahűség dönt.

Ezért írtam, hogy kíváncsian várom a megbízható teszteket!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#12491) bartucz911


bartucz911
tag

Sziasztok

Szeretnék egy új 4K-s tv-t venni és ebben kérném a segítségeteket. Olyan 110-120 cm körülire gondoltam, ami smart tv. Többnyire netflix, PS4 és filmnézésre lenne.

Keretösszeg: 200 e

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12492) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Mi a véleményetek a Samsung 55"-os tévéjéről?
Úgy tudom ez is VA paneles...

(#12493) #94529552 válasza Strangers (#12475) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha mégse működne az USB-s dolog, akkor több lehetőség is lenne. Pl. vannak ilyen HD smart, amin Optikai csati van, amihez+ egy DAC adapter kellene, vagy ez a FHD smart tv, ezen van Jack is. talán az ilyen droidos Amlogic és hasonlók, amiről vond írt, és ezáltal egy jó lejátszó, BT és a tévéknél jobb smart rendszered lehet. A részletek a linken.

Másik: nem értek egyet, hogy ilyen névtelen saját márkás tévéket vegyen valaki(bocs Piftuka), mert ezek vélhetően bérgyártott, talán westel által vagy Kínában gyártott tucat tévékhez tartoznak. Minőségre és tartósságra nem túl nyerők, szerviz és támogatottság sem ismert. Továbbá a tv javítós topik szakijai szerint, már jó, ha a gariidő végéig kihúzzák. De mindenki azt vesz, amit akar. :) + ráadás, hogy nem is nagyon olcsó vételek.
(#12490) Piftuka Jobb, ha nem hiszel nekik(már ha rám hallgatsz) már több esetben is volt hibás az adatuk, a Samsung topikban is ezt írták velük kapcsolatban. De ott van amit előbb mondtam a line-up az idei Sony tévékről. Csak XE85-től VA, de az is igaz, hogy nem mindenki akar ilyen panelt, mert nem mindenki sötétben filmezésre veszi. Meg aztán WD7, WE7, XD7, ezekről a topikjában még nem nagyon láttam jó véleményt. Belépőmodell túl drágán, se droid, se Bluetooth, stb. de nem muszáj elhinni. :N

[ Szerkesztve ]

(#12494) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Na, kinéztem a készüléket:

LG 49UJ701V UHD webOS 3.5 SMART Active HDR Bluetooth LED televízió
263 491 Ft

LG SJ7 hangprojektor
107 991 Ft

Összesen 371 482 Ft

Egyrészt ennek a képe szerintetek milyen lesz? Nem nagyon találtam tesztet róla, csak valami skandináv nyelven, amivel nem boldogulok. Másrészt, ugye nem kell mindkét eszköz távirányítójával bajlódnom? Ha adok rá hangot, a projektor hangosodik és a TV kussban marad?

Köszi!
:-)

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12495) #94529552 válasza TigerCat (#12494) üzenetére


#94529552
törölt tag

Milyen? [link] A hétvégén volt akció és 229k volt az ára vasárnap éjfélig, de ez a tv új modell, még nincs beszámoló senkitől. Az ide tévékről Tibcsótól van írás egy drágább és kicsit komolyabb verzióról[link]. Az LG topikba nagyobb eséllyel téved be valaki, aki új szériás típust vett, így majd ott is megkérdezhetnéd. A távszabályzással nem lesz gond szerintem, erre van több opció is. Pl. HDMI-vel csatlakozva ki lehet választani, hogy melyik eszköz szóljon.

[ Szerkesztve ]

(#12496) TigerCat válasza #94529552 (#12495) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ennél több kerregős "hhhrrr" volt benne, de köszi a tippeket!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12497) mzs2


mzs2
csendes tag

Sziasztok.
UHD SMART televíziót vennék 42"-
Pénzben 160k ig lenne keret.
Ennyiert találtam egyelőre 3 típust találtam.:
- Samsung UE43KU6000
- LG 49UH603V
- LG 49UH610V

Szeretnék segítséget kérni tőletek!
Előre is köszönök bármilyen segítő választ!! :)

(#12498) Alajos85


Alajos85
csendes tag

Sziasztok!

Tv csere előtt állok!
A régi tv-met (75F6400) beszámítják és választhatok helyette egy újat.

Van egy Ue65ks9000 teljesen új
Erre 150.000ft-ot kellene ráfizetnem.

Vagy ue75ks8000 erre 380e ft-ot kellene ráfizetnem.

Melyiket válasszam? :R
Van nagy különbség tudásban a két modell közőtt?

Én a 75 col felé húznék jobban, a mérete miatt ha elég jó és sokáig nem kell más tv-ken gondolkoznom.
De ha érdemesebb várnom, mert hamarosan nagy áresesek várhatók vagy sokkal jobb a kS9000 akkor azt választom.

Nem nagyon ertek hozzá.
A mostani F6400 at 2 hónapja vettem, de megbántam.
Ugyanott beszámítják 70e ft tal olcsóbban szerencsére, de nem szeretnék több hülyeseget csinálni.
Köszönök minden ötletet, épîtő hozzászólást :R

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#12499) Foobar válasza Alajos85 (#12498) üzenetére


Foobar
tag

Szia,

Áresés már nem igazán várható ezeknél - már lement az áruk nekik. A KS sorozat tavalyi széria - még ezeknél a nagy képátlójú modelleknél is kérdéses, meddig lesznek még kaphatók - természetesen az utódmodellek jóval drágábbak jelenleg.
A KS9000 tudtommal nem jobb a 8000-nél, csak a hajlítottság a különbség köztük. (ami számomra például pont, hogy negatívum, nagyon nem jön be, de vannak akiknek meg pont az tetszik). Tehát, amennyire én tesztoldalak alapján tudom, képminőségben vagy bármiféle "tudás"-ban nincs különbség a 8000 és a 9000 között.

(#12500) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi három tv között mi a különbség?

Samsung UE40K6300AWXXH
Samsung UE40K6300
Samsung UE40K6372

Utóbbi a legolcsóbb, de tényleg nem látom a lényeget köztük. :(

Illetve még nézegettem a Sony 40WD650 és az LG LG 43LH630V tv-ket, melyiket lenne érdemes megvenni szerintetek az ötösből? Elsősorban játékra (PS4) és stream alapú filmezésre lenne.

Köszi. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.