Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#12601) Kercsi17 válasza #94529552 (#12596) üzenetére


Kercsi17
tag

Szia!

Árat elfelejtettem írni, szóval a plafon olyan 130-140k körül lenne, de ha olcsóbb (és esetleg nem 49") az sem feltétlen baj. LG topic olvasgatása után ezek a jelöltek: 49lh630V, 40uh630v, 43uh610v, 43uh620v. Samsung oldalról még nem találtam ajánlott típust ezekkel a feltételekkel. Ezek közül, illetve ha van Samsungból akkor mi jöhet szóba?

(#12602) gyuri832


gyuri832
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, melyik tv-t válasszam?
Samsung 49MU6402-t vagy LG 49uj670v-t

Előre is köszönöm a segítséget

(#12603) hocsa válasza hocsa (#12336) üzenetére


hocsa
csendes tag

Végül ma válok meg az lg55uh7707-től és valószínűleg egy panasonic 58ex780 fogja váltani.
Nemrég volt ugye samsung akció a médiában és ott eléggé megtetszett a samsung 65ks7500 is.

Szerintetek jobban megérné a samsung nagyobb képe, vagy inkább a panasonic lenne előrelépés?

(#12604) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Tegnap délután a kisfiam bedobta a 1,5 éves LG 43UH7707.-es TV.-nk kijelzőjét,ami természetesen kuka.
Az hiszem ilyenre a garancia nem érvésnyes, és bár vettünk rá +3 év garanciát tartok tőle az sem.

Így is úgy is vennem kell egy új TV.-t.

Két verzió közül választanék, de nem tudom mit érdemes manapság venni.
Kérlek bennetekem mindkét esetre ajánljatok típust! Ha lehet már a 2017.-es modellek közül!

1., 43" FULL HD, extra: dlna képes, magic remote, felső-közép kategória

2., 43" UHD, extra: dlna képes, HDR, magic remote. Ha lehet ne belépő modellt.

Egyéb alternatívákat is szívesen veszek,mindenre nyitott vagyok!

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#12605) Deck válasza #94529552 (#12172) üzenetére


Deck
titán

LG 40UH630V-t sajnos már kifutott modell :/
Más helyette?

PS5

(#12606) #94529552 válasza Deck (#12605) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pár napja beírtam, hogy ediginél újra kapható a 40UH630V, kár, hogy nem :N olvastad, mert pont mára elfogyott. Ugyan előtte is kifutottnak írták, most hogy lesz-e még nem tudom. Ha a J5100 nem volt jó, akkor nemtom a szintén hasonló kategória, de újabb UE43M5502, uhd-ben 43MU6102? A panelt nem tudom, hogy va lesz-e bennük, vagy ips. Ha utóbbi is opció, akkor valamelyik 6-os LG UHD is megfelehet.
Kercsi17 Amit tudok jelenleg ezekről: az elsőnek szép képe van, kicsit lassú a 2 mag miatt, találsz vond-tól jellemzést róla, és ő inkább droidos okosítót javasol/használ hozzá). ezért vagy egy + külső eszközt veszel utólag, ha nem jön be, vagy az uhd-k közüli választás marad. A 2. már nem kapható. A 610-620 megegyezik, csak a talp miatt drágább az egyik, és ezek már jóval gyorsabbak mert 4 magos procit kaptak. 43-as Samsungból van a fhd-s UE43M5502, uhd-ben 43MU6102. Ezek is négymagosok.

(#12607) Kercsi17 válasza #94529552 (#12606) üzenetére


Kercsi17
tag

Köszi szépen a javaslatokat.

(#12608) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok.

75"+os kategóriában mi most a jó vétel (itt gondolom már alap kell hogy legyen a 4k) egy 60"os TVt váltana.

Kvázi egy monitort keresek:
- TV adást nem nézünk mx néha egy kis F1 az emg földi antenával I jön ..
- hang rendszeren át megy ..
- okostv rész nem érdekel (Google Casten megy HA kell amúgy meg Medi8eren megy a film) ....

nem félek "noname" márkáktól és Európán belül kvázi bárhova elmegyek érte ... (azaz ha Németeknél van az se baj ...pl Hisense)

Előre is köszi,

Same shit, different day!

(#12609) glovasi válasza Julot (#12604) üzenetére


glovasi
tag

Ha a Szomszéd gyereke dobta be, neki a lakásbiztosításhoz járó felelősségbiztosítása nem állja? Kérdezz utána szerintem, mert elvileg kéne.

(#12610) glovasi


glovasi
tag

Sziasztok!

Javaslatot szeretnék kérni, hogy 42" környékén melyik a legolcsóbb, játékra már használható 4K Samsung TV? Okosnak nem kell lennie, a gépre lesz kötve.

Köszi előre is!

(#12611) gabe_t


gabe_t
csendes újonc

Sziasztok !
Én is tanácsot szeretnék kérni a 10x éves 32" - os Samsung LCD tv - m helyett szeretnék valami újabbat venni.
Szempontok :
- Modern, egy 5-10 évre megfeleljen. ( 4K ban gondolkozom )
- filmezésre, játékkonzol - ra (ps4)
- 40" - max. 42"
- Telefonról applikációval való vezérlés
- 3db HDMI bemenet

Előre is köszönöm annak aki ad bármi tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#12612) Soledad válasza #94529552 (#12597) üzenetére


Soledad
csendes tag

Köszönöm. Lg lesz.

???

(#12613) #94529552 válasza gyuri832 (#12602) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mivel hasonló a panel, ezért az ár, a szoftver, vagy más alapján kellene dönteni. Viszont még a 49UJ701V-t is figyelembe venném[link], amihez MR-t adnak(Magic Remote), és ez is hasonló árban van.

(#12614) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Mi lenne a véleményetek erről a tvről? Én elsősorban monitorként használnám gépnél, de nem lenne rossz ha úgy alakul tvként is tudnánk használni. Mennyire rossz a minősége ennek? Annyit láttam hogy full hd-s.

Orion PIF24-DLED 35.000 Ft

(#12615) Pro Koryak válasza Orcsi (#12608) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pl. interhifi-nél van hisense.

(#12616) #94529552 válasza glovasi (#12610) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek, de mind okoskodik :)
gabe_t Például szintén a fentiek. Igény szerinti tudás, valamint a panel típusa és formája szerinti kivitelben.

(#12617) rasotamas válasza rasotamas (#12519) üzenetére


rasotamas
veterán

Múltkor feltettem a kérdést, hogy szerintetek milyen típusú panel lehet a meglévő 2009-es LG 42LF2510 tv-mben. Nem érkezett válasz, de azt hiszem sikerült identifikálnom ennek az oldalnak a segítségével.
Szóval 178°, sok kontraszt (5000), megütögetem és villódzik az úgy néz ki MVA panel lesz.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#12618) gabe_t válasza #94529552 (#12616) üzenetére


gabe_t
csendes újonc

Igen hat pont ezekre a kerdesekre gondoltam en is :D
Az igenyre meg csak tudo ma valaszt ( :D ), de a paneltipusoknal mar elvesztem.
Azert koszonom a segitsegedet, majd meg nezegetek es maximum 2 tipus kozul segitseget kerek ismet.

Amugy ha az "okos" reszet nezzuk akkor abban igaz hogy az LG a jobb ?
Nezegettem most ezt igen szimpatikus volt

(#12619) kisbe88


kisbe88
csendes tag

Sziasztok,

Nem rég vásároltam egy LG 40UH630V TV-t, teljes mértékben megvoltam elégedve a képi minőséggel, viszont hibás volt a TV. Mivel javítani nem tudták illetve cserélni sem(nem forgalmazzák már), ezért másik készüléket kell választanom.

Ezt a két tipust néztem ki:
[link]
[link]

Film, sorozat, illetve játék is menne rajta, viszont a film és sorozat lenne a főbb tevékenység.

Ha esetleg van jobb vétel 160-ig az adott boltban, akkor meghalgatom szivesen.

Előre is köszönöm!

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#12620) gabe_t válasza kisbe88 (#12619) üzenetére


gabe_t
csendes újonc

Én most pont ezen az LG n gondolkozom ami neked volt.
A csere/javítás hiánya miatt nem veszel újra ugyanolyat vagy annyira nem győzött meg a tv ?

(#12621) kisbe88 válasza gabe_t (#12620) üzenetére


kisbe88
csendes tag

Nekem nagyon bejött a TV, ha tehetném őt választanám megint, mert nagyon szép képe van, a színek nagyon ott vannak, a fekete az valóban fekete, élveztem nagyon. Bár hozzá teszem, hogy első tv-m, szóval nincs sok tapasztalatom a témában :)

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#12622) #94529552 válasza kisbe88 (#12619) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az MU61-es most a Samsung belépőszintű 4k tévéje, az UH661(és 664V) pedig olyan tudásra és kategóriára is, amit előbb vettél. Ezeknek is szép képe van, viszont ezek már nem va panelesek, amit leginkább sötétben használva észlelnél leginkább. Volt linkelve 1-2 vélemény utóbbiról is. A honlapról az ajánlott Webáruházak gyári garival adják, 169k a mediamarktból, de most 25k-s aj. kupont ad hozzá, míg az emagnál alapból 145k a mindkettő[link]
gabe_t A tesztoldalak is ezt írják, és én is így érzem, azért mondtam. Korábban elkezdték fejleszteni a webost, és 3.0 elég korrekt lett, de a gyorsaság csak a 4 magos tévéken az igazi. A Tizen gyorsaságban már a tavalyi fhd-n is gyors volt(K55-ös széria). Már írtam én is, hogy UH630V-t valószínűleg nem kapsz, bár kizárni nem lehet, mert a múlt héten is a kifutott státusz után 3-4 napig rendelhető lett megint az említett üzletből. A kereső oldalakat még nem frissítették, ezért szerepel ott még raktáron, de nincs.

[ Szerkesztve ]

(#12623) kisbe88 válasza #94529552 (#12622) üzenetére


kisbe88
csendes tag

Értem, az a baj, hogy tartok az IPS paneltől, az előző tévének nagyon szépek voltak a feketéi, gondolom ettől búcsút is vehetek ha a 664V-t választom.

Viszontv an itt még egy Samu TV esetleg:
Samsung UE40MU6452 - 9 ezer forinttal drágább a 664V-nél, megéri ezt a felárat?

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#12624) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Nem rég jött meg a Samsung UE43M5502AKXXH TV -m. Összességébe elégedett vagyok vele, szép képe van és simán látja az Asus routeremre kötött vinyót is. A különböző formátumokkal és a feliratokkal is elboldogul.
A fekete képernyőn a bevilágítás még elmegy.
https://kephost.com/images/2017/07/04/IMG_20170704_150202.jpg

Viszont oldalról középen nézve alul olyan furcsa kékes izé jelenik meg.
https://kephost.com/images/2017/07/04/IMG_20170704_150219.jpg
Ez mennyire számít normális jelenségnek? Néha nekem tartalommal teli képen is feltűnik.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12625) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok!
TV vásárlásban szeretnék tanácsot kérni.
Legyen szép képe, egyszerűen kezelhető.
Méret: 80 cm
Felbontás: full hd
Usb-ről film, kép lejátszás.
Lehessen rajta böngészni, youtube-ot nézni, facebookozni, emailezni, esetleg skypeolni.
Ár: 80-100 ezer között.
Milyen típust ajánlotok?

(#12626) markussandor


markussandor
senior tag

Sziasztok!

Mi most az ajánlott TV 45-49" méretben, ha a keret 150-170e ft?

LG párti vagyok, de nem vagyok szemellenzős. Hosszú távra tervezek, nem zárkózom el a 4K-tól, bár ezt még sokáig nem tudom kihasználni.
Tipikusan filmeket néznék rajta a meglévő asus mediaplayeremmel, hacsak nem egyszerűbb a saját lejátszójával.
A hang lényegtelen, van házimozi hangrendszerem.
Amit biztosan nem fogok csinálni: böngészni a netet rajta, erre vannak kényelmesebb eszközeim :-)
De néha egy youtube videó nézés biztosan előkerülne.
Más okos funkciók talán nem is érdekelnének (megjegyzem, sosem használtam eddig okos tvt), legfeljebb a mobilról való irányítás.

Előre is köszönöm a választ!

(#12627) #94529552 válasza markussandor (#12626) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 49UH610V-t vagy még ezeket mondanám. Utóbbiak kicsit többet tudnak, és több a csatlakozó és más dologban is, lehet Magic Remote-ot is használni(kb 10k-ért lehet venni), és ez lejátszásnál, vagy YT-nál is hasznos tud lenni.

kisbe88 Ok, de a 661V kb ilyen, de ha gondolod, megpróbálhatod az MU6402-t is. Majd megírod, hogy megérte-e.
Truman Itt kérdezd meg.[link], és az optimális kép beállításokat is esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#12628) TomFace


TomFace
tag

Sziasztok!

Viszonylag egyszerű kérdésem lenne, 150-170e körül mi most az ajánlott 49-50"-es Samsung TV? 4K nem fontos, mivel pár évente úgyis cserélődik a készülék. Nappaliba lenne általános használatra. Szüleim nagyon márkab.zik, de ha lenne ebben az árkategóriában egy ígéretesebb LG, akkor még talán az is megfelelne.
Köszi :)

(#12629) #94529552 válasza TomFace (#12628) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek a Samsungok, és szinte egyformák[link], csak a külső szín árnyalat, és a sat tuner az eltérés. 5-ös széria, ha eddig is ilyen volt, annál egy picit jobb lesz szerintem, de itt is nézz utána, összefoglaló, stb. Illetve, ha már kérdezted: LG 49LH630V[link], [link]. Bár én nem erőltetném , ha már azt a márkát megszokták és ragaszkodnak hozzá. Ez más fajta panel, másik menü, szoftver stb., de már írtunk itt is erről nemrég.

(#12630) boksz


boksz
senior tag

Tudnátok-e segíteni TV vásárlásban ?
Eljött az idő, hogy a hálóba is vegyek egy TV-t kb 70-80cm átmérőjű kellene. Ott is játszanék a Playstation 4 PRO-val.
A kérdés, hogy érdemes-e a PS Pro adottságait ( 4k, HDR ) figyelembe venni és úgy választani Tv-t, vagy ekkora képátlónál elég egy full HD Tv ?
Illetve ti milyet vettetek, vennétek ?

Köszi :)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#12631) hablaty10


hablaty10
csendes tag

Sziasztok PS4 Pro-hoz néztem ezt : [link]

Ilyen árban van jobb alternatíva 4K & HDR párosítással? Ennek ha jól láttam 28ms input lagja van.
Az érdekelne még hogy elvileg felskálázza 4K-ra a csatornákat? Legyen az HD / FHD ? És ha pendriveról nézek rajta filmet FHD-t azt is ugyanúgy felhúzza? A TV-t nagyban csak konzolhoz venném , max a PC-t rákötni , és pendriveról filmezni. A "kis okos" funkciói igazából hidegen hagynak.

Köszi!:)

[ Szerkesztve ]

(#12632) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Adott egy LG 42LM640S tv. Ezt szeretnèm használni Pc-hez játèkra. Videokártya most lesz vève ami vagy gtx 960 4gb vagy gtx 1050ti lesz. Mennyire lehet esetleg lagg a tv miatt? Ha rossz helyre tettem fel a kèrdèst, akkor elnèzèst

[ Szerkesztve ]

(#12633) musicbox.


musicbox.
csendes tag

Sziasztok!Megjelenítő vásárlása előtt állok.Keret max 450 ezer,méret csak 65"és 4k.Mit ajánlotok.Nem pont középről nézem.Ami lényeges,hogy mozgás kompenzáló legyen mert az f1-t így szeretem nézni,de ne vibráljon úgy tudom a Sony-k így már kilőve.Filmet tudja megjeleníteni 24p-ben ez is lényeges

(#12634) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Szerintetek milyen ez a Philips TV? Megér 117 ezer ft-ot?

-Philips 49PFS4131/12

(#12635) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg egy Samsung (SAMSUNG UE40J5000AWXXH) TV-nk van szülők pedig szeretnének vásárolni egy újat. Mivel nekik mindegy hogy milyen arra gondoltam hogy a mostanit nekik adnánk én pedig megkapnám az új LG-t (LG 43LH510V) mivel az picivel nagyobb lenne. Képminőségben illetve összességében nem rosszabb az LG mint a samsung amit írtam? Vagy melyiknek szebb a képbe? TV nézésen kívül még a laptoppal szoktam összedugni és filmet nézni másra nemigen használom.

-SAMSUNG UE40J5000AWXXH
-LG 43LH510V

(#12636) #94529552 válasza boksz (#12630) üzenetére


#94529552
törölt tag

FHD, mivel 40" alatt nincs 4k tévé.
hablaty10 Az olcsó 4k tévéknek nem sok közük van a HDR-hez. Néhetnél másik helyet, mert pl. a gari szempontjából nem a legjobb hely az emag. Még a 43UH610V-t is szokták venni, ha olcsó UHD kell játékra. Ez innen 2 év gyári garis. A HD adás jól mutat ezeken. FHD még jobb.

(#12637) #94529552 válasza SPeti1984 (#12635) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az első ötleted jobb ejteni, az szerintem nem ér 117 ezer ft-ot. Az 510V nem rosszabb, de még az LH 500T-t is számításba vehetnéd[link]. Filmezésre még jobb is lenne. A kevés csatlakozó a bajuk ezeknek[link].

(#12638) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello 200-220k-ért milyen 4k tvt ajánlotok 43-49colost? Lg 43uj701vt néztem, de a paneljéről olvastam hogy nagyon csúnya a feketéje. (Ips)

Samsung Galaxy S7 Edge

(#12639) uregpapa


uregpapa
csendes tag

Sziasztok! Milyen tv ajánlanátok 220-250k körül. 49" körül, lehetőleg uhd, wifis. Filmnézésre leginkább. Régi tvnk lg volt, meg voltunk elégedve vele.Később lehet lesz vmilyen konzol is, de ez nem szempont. Valamint vannak alapvető különbségek az idei és a tavalyi tv-k között? Elöre is köszönöm.

(#12640) #94529552 válasza kalozhun100 (#12638) üzenetére


#94529552
törölt tag

Milyen tévéd volt eddig? De inkább Itt kérdezd meg, hogy ezek milyenek, ne egy ilyen hsz alapján ítéld meg. Erről annyit tudok mondani, hogy olvastam én is, és úgy gondolom, hogy eléggé user error lehet aki azt írta. Azt mindenki tudja, hogy nem olyan a feketéje, mint a VA paneles tévéknek, de jól beállítva szép képük van ezeknek. De a hasonló szintű tavalyi 43-as vagy 49-es UH65xx és UH66xx most jobban megéri, ha valaki nem ragaszkodik az újdonságokhoz. Olvasd el ezeket: [link] [link] Neki már idei UJ tévéje van. Ha neked a teljes sötétben filmezésre kell tv, akkor tényleg va paneles kell, pl Pana 50EX700E[link]. Vagy Samsung 49MU70xx típus, de az még húzósabb. Még megemlíteném, hogy jópáran vettek Samsung 43 és 55"-os 6000-es típust abban a tudatban, hogy va paneles. Használták is elégedetten, és ők is ajánlották másoknak a típust. Majd pár hónap után kiderült, hogy mindegyikük ips-est kapott. Volt egy kis morgolódás, reklamálás a gyártónál. Egy esetről tudok, aki eladta és másikat vett, de ő is csak a tudat miatt váltott szerintem. Olyan is van, aki már tudta az átverést, ennek ellenére vette, és nincs gondja vele.

uregpapa A fentieket mondanám neked is, + [link]
Van köztük idei tv is, és mindegyikhez lehet utólag MR(Magic Remote)-t venni, ami filmezésnél, vagy smart-nál hasznos dolog, de egér vagy légegér is jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#12641) Alf25


Alf25
tag

Sziasztok!

Anyukámnak a régi panasonic 42 lcd helyett (TX-L42S10E) helyett szeretnék venni egy nagyobb méretű tévét.
Kettőt néztem ki:
Samsung 55KU6000 (drágább)
Samsung 55M5502 (olcsóbb)
(A mi 46F6400-as tévénk nagyon tetszett neki)

Mivel az m-es széria idei, a ku-s meg tavalyi, ezért a ku-s olcsóbb. Főleg tévét néz rajta, mindigTv (csodálatos fullhd m1, stb.) és upc beltérit, ahol kevés full hd-s anyag van.
Kérdésem az lenne, hogy mennyire lesznek csúnyák az SD adások KU (ultra hd) tv-n?

Nem akarok ott szégyenkezni, hogy ez ocsmány...
Adjak ki inkább több pénzt és vegyek M5502-t, ami meg full hd és elég biztos, hogy VA- edge.

Üdv,
István

(#12642) Alf25 válasza Alf25 (#12641) üzenetére


Alf25
tag

Elírtam az előbbiben, KU6000 az olcsóbb, és az új M a drágább...

(#12643) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék milyen tv-t vegyek. Igazából nem tudok semmilyen pro/kontrát a mai tv-kről. A cél az lenne, hogy 2 tv-ről lehessen streamelni a nas-on vagy htpc-n lévő filmeket, zenéket stb. Wifin keresztül.(Még azt sem döntöttem el hogy nas legyen-e vagy építsek egyet.)
Hogyan működik ez az egész? Azt sem tudom hogy kell-e hozzá okos tv. Az okos tv-n van egy app, ami videókat játszik le és lehet vele streamelni, mint pl vlc media player? Nyomkodtam már androidos sony pc-t és ezt meg tudtam csinálni rajta. Vagy hogy működik a stream?
Meg hogy az okos tv-k rendszerei között milyen különbségek vannak, van-e hozzá valami összefoglaló leírás valahol? Olvastam, hogy a samsung tv-ken tizen fut, az lg tv-ken pedig az úgynevezett webOS, abból is már a 3.0. A választásban döntő szerepe lehet annak, hogy milyen rendszer fut rajta? Van olyan hogy az egyik jóval többet tud mint a másik? Nekem egyelőre a stream a fontos. De nem tudom mire lehetne még használni egy okos tv-t. Böngészni és játszani nem akarok rajta.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#12644) zolka95 válasza zolka95 (#12643) üzenetére


zolka95
őstag

"...androidos sony pc-t..."
androidos sony tv-t

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#12645) padzso


padzso
tag

Üdvözletem!

Az LG 43UH750V mennyire ajánlott kategória? Valami "jóképű" 40-43" közötti tv kellene a lakásba, a legfontosabb, hogy nézhető képe legyen SD, HD vagy FHD minőségben, 4K-m nincs úgysem. Nem kell, hogy okos legyen, arra ott a PC.
Szóval elsődlegesen sport, mozi, tv adások. Köszönöm! :R

(#12646) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

(#12647) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Még ezt találtam:

-HITACHI TV48HK6W64 145.000

(#12648) #94529552 válasza padzso (#12645) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olyan mint a 7507, amit többen is használnak a másik topikban[link].
SPeti1984 Szerintem az UH603V-nél megállhatsz, ez ua mint a többi UH61, és UH62 jelű, csak jobb árban. A ph-val kezdődő márkát meg inkább felejtsd el. De az aqua helyett most inkább az emag által forgalmazott lenne a jobb, mert itt vannak a linkek hivatalos, ajánlott helyekről, és köztük van az emag is, ahol erre gyári garit adnak.

[ Szerkesztve ]

(#12649) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
Gyors és egyszerű kérdés!
60e Ft plusz minusz pár ezer Ft, mi a legjobb vétel 82centis tévéből? nem kell smart, konyhában lesz, full HD sem követelmény!

Tisztelet a Gépésznek!

(#12650) #94529552 válasza Alf25 (#12641) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem bármelyikkel elégedett lesz[link], ha nem teljes sötétségben tévézik, mert világosban meg nincs akkora jelentősége a panelnek, sőt, egyik tesztoldal inkább ips-t javasol oda. 55" tévén az SD tévéműsort 4 méterről kellene nézni az ajánlás szerint. Onnan nem lesz gond vele, meg a upc kábel elég jó minőségű, és van ott bőven HD adás is.

amdboy, Inkább az LM6-os tv topikban.
VMatteo [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.