Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#34601) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

1 TB-os SSD vásárlásába vágnám a fejszémet. Mit javasolnátok?

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 80-85 ezer körül.
2. Mekkora SSD-re van szükség? 1 TB-os
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? SATA3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
ASUS P8Z68-V PRO [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) Legalább 3 év, de ha 5 év, nem bánom :)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Abszolút átlagos, nagy ritkán 1-1 virtuális gépet felhúzhatok, de az valószínűleg inkább HDD-re menne...

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#34602) jeni válasza Csorbi (#34601) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Szerintem egy 256GB max egy 500Gb elegendő lenne átlagos használatra főleg ha egy PC házba menne be. A Lenovo Yoga 3 Pro ami egy hordozható gép oda nincs mód másik HDD-t betenni. Oda még megérteném hely hiány miatt. Ha van feles penzed egy 1TB SSD-re akkor a Samsung 850 Pro is nagyon jó vétel. Kérdés mibe kerül a legolcsóbb 1TB SDD?

(#34603) jeni válasza Csorbi (#34601) üzenetére


jeni
félisten

(#34604) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék egy SSD-t vásárolni csakis játékok miatt. Milyet tudnátok ajanlani?

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 25-30eFT
2. Mekkora SSD-re van szükség? 240 gb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali gép és passz:/
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán
http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20H97%20Performance/
[link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? 3-5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Csak játékra, mivel a rendszernek már van egy 520-as intel.

Köszönöm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#34605) hegegabi80


hegegabi80
addikt

A V300-as kingston miért nem ajánlott? Pontosan miben rosszabb mint a többi.
Adat SP920 vagy Kingston Hyper X vagy Fury?

(#34606) dokee78 válasza Sev!er (#34604) üzenetére


dokee78
félisten

Adata SX930 240 GB

(#34607) Emperor_ válasza hegegabi80 (#34605) üzenetére


Emperor_
addikt

A első szériát letesztelte sok oldal és jó kis ssd.nek bizonyult. A gyártó ezt követően suttyomban kicserélte a belsejét lassabb csippekre.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34608) Csorbi válasza jeni (#34603) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszi! Most kb 550 GB a rendszer, és kell gondolni a jövőre is. Még ennél is olcsóbban megtaláltam ugyanezt: [link]

(#34609) HKorn válasza dokee78 (#34600) üzenetére


HKorn
addikt

Az a baj, hogy ebben nincs DVD, így gondolom akkor csak a HDD helyére tud menni, ugye?

Run&Ride

(#34610) jeni válasza Csorbi (#34608) üzenetére


jeni
félisten

ha tovább keresel lehet lesz olcsóbb is valahol.
Találtam is. :U Ide nem írhatom.

[ Szerkesztve ]

(#34611) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek, masszív videóvágásnál/szerkesztésnél (4k) mennyire számít az SSD sebessége? Lassan nyugdíjba vonulna az asztalim 256GB-os Vectorja, vajon mennyire szűk keresztmetszet egy modern SATA3 SSD a szerény 550MB/s írás-olvasási sebességével? (proci: 4770k - bár ebből jöhet combosabb a közeljövőben).

Érdemes vmi PCIe-es csodát beszerezni? Jelentene érezhető+lényeges* előnyt pl egy 400Gb-os intel p3700-as pcie méregdrága gyönyörűség pl egy "mezei SATA" 512GB-1TB-os Samu 850 EVO-hoz képest?

*: != 5-10%, inkább duplázás a feldolgozási sebességben.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#34612) dokee78 válasza HKorn (#34609) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor csak a jelenlegi cseréje SSD-re lehetőség marad szerintem.

(#34613) dokee78


dokee78
félisten

Most látom,az általam favorizált webshopokban valóban nem lehet kapni az Adata SX930 120GB-osat! :(
Igaz majd olyan 10-dike körül lesz esedékes a vásárlás,de nem hiszem,hogy addig újra lesz belőle.

Így újra választás elé kerültem:
Adata SP920 128GB vol az SX930 előtti esélyes.
Az INTEL 120GB 535 jobb választás lenne,ha igen miért?
Melyiknek működik majd jobban a vezérlője a lapommal? Gigabyte EP-35 DS3R
Esetleg más ajánlat 19k alatt.
Csak olyan kell,aminek a garijában nincs íráslimit!

"Egyes meghajtókon a gyártók már eleve hagytak elkülönített részt, általában ez a kapacitás 7%-a, melyet természetesen nem lát semmilyen operációs rendszer, és a BIOS sem. Ezeknél az SSD-knél elég kb. 3-5% szabad helyet hagynunk."

Gondolom a 120-asokon hagytak ilyen helyet,míg a 128-asokon nem?

[ Szerkesztve ]

(#34614) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok! Akkor most melyik a valid írási/olvasási adat? Ez, vagy ez?

I humbly and respectfully decline™

(#34615) mzso válasza dokee78 (#34613) üzenetére


mzso
veterán

Nehogy már webshop alapján dönts el, hogy mit veszel...

(#34616) dokee78 válasza mzso (#34615) üzenetére


dokee78
félisten

Ipon.hu,Aqua hu,PCX.hu ezeket ismerem.
Emagból tuti nem rendelek.

(#34617) zolicop


zolicop
csendes tag

Sziasztok !

Dell Inspiron 3542 notebookhoz szeretnék SSD-t, alapból csak a rendszer Windows 10 lenne rajt
plusz 2 játék max 7gb.

Ezeket a tipusokat néztem ki:

ADATA 128GB Premier Pro SP900 ASP900S3-128GM-C
ADATA 128GB Premier Pro SP920 ASP920SS3-128GM-C
Sandisk 128GB X110 SD6SB1M-128G-1022I
Sandisk 128GB X400 SD8SB8U-128G-1122
SANDISK 128GB Z400s SD8SBAT-128G
PLEXTOR 128GB M6V PX-128M6V
KINGSTON 128GB SSDNow KC400 SKC400S37

vagy ha elfogadhatóak ezek a 240 es tipusok akkor esetleg még max áldoznák rá.

OCZ 240GB Trion 150 (TRN150-25SAT3-240G)
CRUCIAL 240GB BX200 CT240BX200SSD1
SANDISK 256GB Z400s SD8SBAT-256G

Ajánlat ? Én már elvesztettem a fonalat.

(#34618) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik, annak mi az oka, hogy a Samu 850 EVO msata SSD-kre (MZ-M5E250BW) az ipon, aqua, pcx, compker csak 3 év garit ad a gyári 5 helyett? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34619) Emperor_ válasza t72killer (#34611) üzenetére


Emperor_
addikt

Amennyiben pénz keresel evvel a tevékenységgel és sok a meló, akkor érdemes megvenni az új generációt. Ha kisebb a keret akkor meg sata3-as ssdkkel is lehet operálni, de akkor rögtön kettővel. Pont ez az eset amikor igen is számít az ssd írási sebessége.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34620) dokee78 válasza dokee78 (#34613) üzenetére


dokee78
félisten

Így újra választás elé kerültem:
Adata SP920 128GB vol az SX930 előtti esélyes.
Az INTEL 120GB 535 jobb választás lenne,ha igen miért?
Melyiknek működik majd jobban a vezérlője a lapommal? Gigabyte EP-35 DS3R

(#34621) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

Asztali gépembe szeretnék SSD-t vásárolni és ebben szeretném a segítségeteket kérni. A kérés jól indul mert még magam sem tudom hogy 120 vagy 240 gb-s SSD-t válasszak. Rendszer alá szeretném az SSD-t és még a Diablo 3 illetve nagyon maximum egy photoshop menne rá. Véleményem szerint elég lenne egy 120-as is ehhez a felhasználáshoz de lehet rászánom azt a felárat és 240. (Most gondolom azt mondjátok magatokban, hogy ez még maga se tudja mit akar:D)

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 15-28k
2. Mekkora SSD-re van szükség? 120 vagy 240 - Tudnátok ajánlani mind a két opcióra kérlek?
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali gép és SATA3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? ASROCK B75 Pro3
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) 3 vagy 5 év, 3 alatt ne legyen
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Átlagos felhasználás: Internet, Hobby Photoshop, játékból Diablo 3 és Hearthstone, illetve ha haza hozom a munkát akkor alap Excelfájlok használata.

Nagyon szépen Köszönöm a segítséget :)

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#34622) t72killer válasza Emperor_ (#34619) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R Pénzt sajna nem keresek vele, bár meló van bőven. Viszont ahogy mondod, 2db 512-es "mezei SATA3-as" is kijön egy pcie-es cucc árából, jó lenne egy tesztet látni, hogy ez a valóságban mennyivel befolyásolja a szerkesztési időt. A gyanút amúgy az keltette fel, hogy a multkorában VirtualDub-os konverziónál 50% alatti volt a CPU-kihasználtság.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#34623) Emperor_ válasza t72killer (#34622) üzenetére


Emperor_
addikt

Esetleg kérj valakitől kölcsön egy SSD-t!
A forrás anyag legyen a Te SSD-den és cél meg a kölcsön SSD-re kerüljön. Látni fogod, hogy mennyi idő alatt lesz kész.
Nem tudom, hogy pontosan mit is csinálsz. De legyen mondjuk egy tömörítetlen AVI, amit megvágsz, körbevágsz és áttömöríted mondjuk DivX-be. A mai korszerű procikkal (i5-öt van) ez szerintem gyerekjáték.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34624) Emperor_ válasza Zoona (#34621) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha picit tudsz várni, akkor Adata SX930 mindkét méretben. Ha gyorsan kell, akkor HyperX Fury 120GB ipon-ban, 15 e Ft.

vagy most akciós:
14 e Ft Be tudod regisztrálni az Adata-nál és akkor még kapsz +2 év garit.

zolicop
25,5 e Ft

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34625) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Mit javasoltok egy Dell E6430-as notiba, egy kis SSD-t + HDD vagy egy 500GB körüli SSD-t inkább?
Felhasználás jellege teljesen általános lenne.
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34626) Ladanielx


Ladanielx
csendes tag

Üdv!

Első SSD-met szeretném megvásárolni, ezért szeretném, ha valaki aki jobban ért hozzá, mint én rábólintana a választottamra.

Nos, az SSD-t rendszernek szeretném és többnyire csak játékra.
Igazából, nem szeretnék túl sokat költeni rá, ilyen 15k-ban gondolkodtam.
5 év garanciát szeretnék rá.
120-128GB-os legyen.

Rendszerem:
i5 4570
Geforce GTX 960 4gb
8gb ram
fsp raider 550W
B85-HD3 alaplap

Ezek voltak a fő szempontjaim és az itt olvasottak alapján ezt néztem ki:
ADATA 128GB Premier Pro SP920 SATA3 2,5" ASP920SS3-128GM-C

Szóval az lenne a kérdésem, hogy jó választás lenne-e ez az SSD.

Választ előre is köszönöm.

(#34627) Bodor válasza kano (#34625) üzenetére


Bodor
veterán

Rendszernek a HDD helyére egy 120 GB-os SSD-t, a dvdíró helyére pedig mehet a HDD.

(#34626) Secreted222: Jó választás

(#34628) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Használtan milyen állapotú ssd-t érdemes venni?

(#34629) kano válasza Bodor (#34627) üzenetére


kano
nagyúr

Köszönöm!
Lebeszélnél teljesen mondjuk egy Intel 535 480GB-ról is? (Valahogy nem akaródzik kivenni a DVD-t a gépből és külső HDD-ként is sokszor otthon maradhatnak a fontos adatok. :DDD ) :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34630) dokee78


dokee78
félisten

Újra kapható az Iponnál az Adata SX930 120GB!

(#34631) Bodor válasza kano (#34629) üzenetére


Bodor
veterán

Nem beszéllek le,sőt, most jó áron van 5 év garival. Csak akkor azt mond, hogy 500 GB-os típusra kérsz ajánlást! :P

(#34630) dokee78: éljen! Akkor azt vedd!

(#34632) dokee78 válasza Bodor (#34631) üzenetére


dokee78
félisten

Ha lesz még fizetés körül.

(#34633) sfeco79


sfeco79
csendes tag

Üdv urak!
Szeretnék venni itt ph-n egy Samsung 850 Pro-t 1T-at. Nézegetem itt a termékeket de nem tudom,hogy én látom rosszul vagy lehet eltérés a doboz között? Mintha más lenne a szín és a betűk vastagsága. Van ezekből hamis?

Üdv, Fecó Tel: 06303088009

(#34634) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok
segítséget szeretnék kérni noha elolvastam a cikket és még jópárat ami ehhez kapcsolódik , végeredményként arra jutottam én mint nem hozzá értő hogy teljesen össze zavarodtam és nem tudom hogy akkor most mi a jó..

Konkrétan arról lenne szó hogy adott egy Intel 330 Series 60GB SSD (ajándékba kaptam) és szeretnék rá tenni windowst első kérdés win10 vs win7? mit ajánlottok ?

Eme config alatt lenne :
i7 6700k , MSI Z170A Gaming M7 , 16GB Gskill tridentz 3200MHZ DDR4 , MSI Gaming GTX 980 4GB Oc

Szóval a lényeg hogy végig olvastam mindent szinte .. és nem tudom akkor mit hogyan csinaljak
amit felfogtam hogy mit kene csinalnom:

1. biosba mindenfele overclock kikapcsolasa
2. az alaplapon levo portok közül az elsődleges sata1. portra dugjam rá az ssd-t
3. biosban tegyem a sata kezelést achi -ra ha jól emlékszem ez volt írva..
és telepíthetem is a windows? vagy van még valami ami mellet elmentem (valószínűleg van.. hisz ezért írok mert annyi mindent levolt írva h nem tudom szóval inkabb kérdezek ) remelem tudtok segíteni
Előre is köszönöm :B :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34635) Emperor_ válasza dvd_R+ (#34634) üzenetére


Emperor_
addikt

Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34636) dvd_R+ válasza Emperor_ (#34635) üzenetére


dvd_R+
őstag

rendben :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34637) kano válasza Bodor (#34631) üzenetére


kano
nagyúr

:R :R :DDD
Bocsánat, csak olvastam a topicban, hogy valakinek inkább s kisebb SSD/HDD kombót ajánlottátok.
Te is az Intel 535 480GB-ra gondolsz, hogy jó árban van vagy esetleg másra?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34638) Magnum_ válasza dvd_R+ (#34636) üzenetére


Magnum_
nagyúr

neked MdV az avatarod?

I humbly and respectfully decline™

(#34639) Bodor válasza kano (#34637) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, arra. 51K szerintem jó ár érte

(#34640) csocs válasza dvd_R+ (#34634) üzenetére


csocs
tag

Szia, ne haragudj érte, de szerintem egy ilyen konfigba vicc a 60GB SSD. Az alaplap, memória, GPU, CPU ennél sokkal többet érdemel. Ezen már ne spórolj, ha a többi összetevőből a jobbat, erősebbet vetted mint az átlag számára elérhető. Ha ezen játszol, márpedig GTX 980-nal illik, de ha grafikai munkát végzel, akkor is pikkpakk megtelik programokkal az SSD. Min. egy 120GB-ot ajánlanék, de inkább 240-eset.

[ Szerkesztve ]

(#34641) Bodor válasza csocs (#34640) üzenetére


Bodor
veterán

1. A témával már rég átköltözött a Flash SSD topikba.
2. Ajándékba kapta
3. Bőven el lehet férni rajta
4. Szó sem volt grafikai feladatokról

(#34642) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok, fizetés napjára tervezek egy 120 (vagy 128as) SSD-t.

Kettőt néztem ki:

első

második, de ennek alacsony az írási sebessége.

12-14k között szeretném megoldani, papíron ezek nekem jónak tűnnek, de Ti vagyok a szakik. Ez a kettő korrekt? Vagy van esetleg hasonló áron jobban ajánlotT? :R

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#34643) kano válasza Bodor (#34639) üzenetére


kano
nagyúr

48.900 és 5 év garral adják. Akkor az lesz. Köszi a segítséget! :R
Ugye neked volt Lenovo k910-ed? Megvan még? :D

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34644) Emperor_ válasza Magnum_ (#34642) üzenetére


Emperor_
addikt

HyperX Fury határozottan
Az írási sebességnek nincsen jelentősége oprendszer alatt. Komolyabb felhasználás kell ezt a jellemzőt nézni.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34645) Bodor válasza kano (#34643) üzenetére


Bodor
veterán

Nemcsak volt, hanem az is van. :)

(#34646) kano válasza Bodor (#34645) üzenetére


kano
nagyúr

Jó kis gép, tetszett nekem is, csak akkor túl nagynak találtam. Most meg már nekem is 5.5"-os lapátom van. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34647) Magnum_ válasza Emperor_ (#34644) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm :R és miért jobb ennyivel a fury?

I humbly and respectfully decline™

(#34648) Emperor_ válasza Magnum_ (#34647) üzenetére


Emperor_
addikt

550-ről

Fury egy bevált darab, MLC-s.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34649) dvd_R+ válasza csocs (#34640) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia mint ahogy ítam és Bodor fórum társ is kiemelte ajándékba kaptam és a windowsre bőven elegendő aztán későbbiekben tervezek egy intel 730 512 gb körülit venni

Saint_ : igen az persze ha a mdv mario di vaio-t akar jelenteni :DD :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34650) csocs válasza Bodor (#34641) üzenetére


csocs
tag

1.: jól tette.
2.: örülök neki. Ha a többi paraméter ilyen, furcsállom, hogy csak egy HDD van mellette. Töredéke az értéke akár csak a CPU-nak, GPU-nak, de pusztán a RAM-ot is vehetjük alapul.
3. ha megnézed a többi paramétert, nem szövegszerkesztésre való. Nem, nem fog elférni rajta, ha csak egy kicsit is kihasználja a konfigot.
4.: csak egy példa volt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.