Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#34701) Bodor válasza Emi1986 (#34699) üzenetére


Bodor
veterán

Nem jár.
Többek között.

(#34702) general válasza Emperor_ (#34700) üzenetére


general
addikt

az eladó szerint ez egy nyeremény, amire nincs szüksége, ezért adja baráti áron (már van elég ssd-je), de gondolom akkor kapta hozzá a papírokat is.

a 850 pro szériáról mit lehet tudni egyébként? bocsánat a láma kérdésért, de nem vagyok tájékozott az sdd-k világában, ezért igyekszem most magamba szívni a kellő információt. :)

(#34703) István89


István89
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nincs az ajánlott kategóriába, de a Crucial 240GB BX200 CT240BX200SSD1 SSD-ről nem találtam nagyon sok véleményt, viszont nem tűnik olyan rossznak, és nem is annyira drága.

Crucial 240GB BX200 CT240BX200SSD1

Esetleg valakinek van vele tapasztalata?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#34704) Emperor_ válasza general (#34702) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezt a cikket ajánlom 😉.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34705) Emperor_ válasza Emperor_ (#34704) üzenetére


Emperor_
addikt

Meg ezt.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34706) ruan


ruan
tag

Sziasztok,

Ismerős gépében egy Kingston hyperx SH103S3 120GB-os SSD, elkezdett furán viselkedni.

Egy darabig megy, aztán megáll mint a szög, és nem ír se nem olvas, Windows nem válaszol...
Beraktam egy külső olvasóba, rádugtam az asztali gépemre ugyanezt produkálja, de nagyon érdekes mert csak olyan 3-4 perc után. (Nem hittem hogy így is tönkre tud menni, lehet hogy valamelyik memória, és a vezérlő még jó?) Állapotára pedig 100%-ot ír.

Így nehéz lenne lementeni a cuccait..., firmware frissítés is félek hogy végleg hazavágná.

Valakinek hasonló tapasztalat, megoldási javaslat?

[ Szerkesztve ]

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#34707) Benőke válasza ruan (#34706) üzenetére


Benőke
őstag

(#34708) general válasza Emperor_ (#34704) üzenetére


general
addikt

hm, hát akkor jót választottam végül, ezek elég meggyőzően hangzanak! főleg, hogy MLC-s, ami - elvileg - tovább bírja. :-)

(#34709) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok!

Adat mentésre szeretnék venni adat tárolót. Kb 100 giga fénykép,video stb.
Egyrészt jól gondolom-e,hogy erre a legjobb tárolási mód az ssd?
Másrészt kapható-e SSD-hez tok vagy létezik-e külső SSD-hogy elég legyen USB-bel összekötni a géppel?
240g -ban van bestbuy?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#34710) worxland válasza Surda- (#34709) üzenetére


worxland
addikt

Rosszul gondolod, SSD nem ideális tárolásra. Innen a többi kérdésre nem érdemes időt vesztegetned.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34711) Emperor_ válasza general (#34708) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen, jó választás, strapabíró SSD.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34712) Emi1986 válasza Bodor (#34701) üzenetére


Emi1986
tag

Szia!

Köszi a választ.
Erről az ssd-ről mi a véleményed?

Micron M550 256 GB

Üdv:T

(#34713) Surda- válasza worxland (#34710) üzenetére


Surda-
őstag

MI a legideálisabb tárolásra a felhőn kívül.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#34714) DragoX


DragoX
tag

Sziasztok!

480-500GB-os SSD-t szeretnék venni, csak oprendszer és játékok alá kellene.
Kérdésem az lenne hogy a Samsung 850 EVO-n kívül van-e esetleg más alternatíva,
amit érdemes lehet megfontolni ilyen használatnál? (max +10k HUF-ig)

(#34715) Bodor válasza Emi1986 (#34712) üzenetére


Bodor
veterán

Ha erre gondoltál, akkor szerintem vehető nyugodtan.

(#34714) DragoX: Összefoglalót olvastad? Van benne konkrét ajánlás.
Ha elég az 5 évre szóló 150 TB korlát írási limit, akkor veheted az EVO-t, hasonló áron ott van még a többet bíró Intel 535 is.

(#34713) Surda-: Tudtommal az SSD-k meghibásodási aránya jobb,mint a HDD-ké, mégis ez utóbbit javasolnám adattárolás céljára, mert a Ft/GB aránya jobb. SSD szerintem egyelőre drága adattárolásra.
Fontos adatokból meg értelmesebb emberek legalább 2 példányt tartanak .

[ Szerkesztve ]

(#34716) Emi1986 válasza Bodor (#34715) üzenetére


Emi1986
tag

Szia!

Igen iylenre gondoltam. Ez az ssd- jobb választás mint egy 850-es evo? Mennyit érhet egy ilyen Micron ssd?

ÜdV:T

(#34717) Bodor válasza Emi1986 (#34716) üzenetére


Bodor
veterán

Hát azt nem mondanám, hogy jobb.
nem tudom, hogy mennyit érhet.

(#34718) worxland válasza Surda- (#34713) üzenetére


worxland
addikt

Jobb->rosszabb irányban haladva:
Felhő, szalag, DVD, HDD. És - ha tényleg fontos anyag - persze nem egy adattárolóra, hanem min. kettőre.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34719) tjano8 válasza Mercutio_ (#34686) üzenetére


tjano8
csendes tag

Szia! Mail nem jön róla, de ha belépsz az oldalra, és megadod a WARRANTY CODE-ot az ssd aljáról akkor kiírja, hogy sikerült-e a regisztráció.

Ma vettem, és be is regeltem gyorsan...

(#34720) kano válasza Bodor (#34715) üzenetére


kano
nagyúr

Őszintén szólva engem az zavar az Intelben, hogy nagyon gyatra írási eredményeket produkált a teszteken. Én még csak ezért nem vettem meg (illette ugye ez is írási limites garis, persze tudom, hogy sokkal többet bír annál).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#34721) DragoX válasza Bodor (#34715) üzenetére


DragoX
tag

Persze, hogy elég. Az ~82GB egy nap.
Ennyit 2 hét alatt jó, ha írok rá nettel meg játékokkal... (telepítésekkel együtt)

Értelem szerűen így az intel nekem nem éri meg a +5-6k-t. (pedig szimpibben néz ki :U )

Ha nincs más ár-érték arányban megfontolandó alternatíva akkor köszönöm a segítséget!

(#34722) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, Miben különbözik a samsung 850 500gb evo és 512gb pro? megéri beruházni a prora? ha igen miért?
Játékra lenne háttértár másodlagos ssdnek.

Köszönöm!

(#34723) Surda- válasza worxland (#34718) üzenetére


Surda-
őstag

SSD és Pendrive hol van ebben a listában?
2db 64esre ki tudnám menteni a dolgaimat, kb 50-100 gigáról van szó.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#34724) scream


scream
veterán

Hali!

Mostani PCX-es SSD akcióból 240/256GB-os SSD-k közül melyik az ajánlott?

Notebookba kerülne, V100+ 96-t váltana.

[ Szerkesztve ]

(#34725) jeni válasza DJZoliboy (#34722) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Az EVO és a Pro közt a garancia ideje vagyis 5 év és a 10 év amiben eltérés van. Valamint kisebb tárhelyű SSD esetén az írás limit az amiben eltérnek. Viszont az 500GB és az 1TB között azonos az írás limit vagyis 150TB a max.

babicsbalu

Kingston HyperX Fury,az Adata SP920/930,az Intel, a Samsung 850 EVO,stb...

A lényeg ,hogy az összefoglalót nézd meg. Sok mindenben segít.

[ Szerkesztve ]

(#34726) chester91 válasza jeni (#34725) üzenetére


chester91
senior tag

Valamint még az, hogy míg az EVO TLC chippekből épül fel, addig a PRO MLC.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#34727) #29810176


#29810176
törölt tag

Sziasztok! A Samsung 950 Pro megéri? Sokkal gyorsabban indulnak a programok, mint egy 850 Pro-n?

(#34728) DJZoliboy válasza chester91 (#34726) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

MLC TLC közt mi a különbség, tartósságban? meg sebesség minőségben? Köszi! :)

(#34729) elfelejtette válasza DJZoliboy (#34728) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Samu 3D MLC 35000 programozási ciklust bír, míg a TLC 2-3000 ciklust.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#34730) Bodor válasza elfelejtette (#34729) üzenetére


Bodor
veterán

Honnan van ez az információ?

(#34731) #29810176 válasza #29810176 (#34727) üzenetére


#29810176
törölt tag

Valaki?

(#34732) Fire/SOUL/CD válasza elfelejtette (#34729) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezek az írási ciklusok teljesen rossz értékek, mert egyrészt nem mindegy mekkora kapacitású az SSD és az is fontos, hogy a gyártó által vállalt/garantált hibamentes írásmennyiséget veszem alapul avagy épp egy endurance teszt végeredményében szereplő írásmennyiséget.
Bármelyik eset is legyen, ezek a számok sehogy sem jönnek ki, max. valaki az épp aktuális írt adatmennyiségéből (meg ki tudja mekkora kapacitású SSD-jéből) számolt valamit, de ezek nem mérvadóak, mert helytelen értékek.

"Pontosan" csak azt lehet kiszámolni, amit a gyártó írásmennyiségben garantált, pl egy Samsung 850 EVO 120GB-osra 75TB-t ad a Samu, akkor 75000GB/120GB=625, azaz 625x biztosan tele lehet írni adatvesztés nélkül ezt a meghajtót, de endurance tesztben meg lehet, hogy pl 1 PB-t rá tudnak írni, akkor meg 1000000GB/120GB=8334 az írásciklusok száma...

UI: SSD kapacitás függvényében is változhat a garantált írásmennyiség, amit a gyártó megad. Pl. a 120GB-os 850 EVO-ra 75TB van adva, míg pl. az 1TB-os változatra már 150TB...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34733) elfelejtette válasza Fire/SOUL/CD (#34732) üzenetére


elfelejtette
veterán

"A fellelhető különféle egyszerű tesztek és adatok alapján valahol 2-3000 között vagy környékén lehet ez az érték"
PH! Samsung 850EVO teszt
"Példának okáért a tavaly bemutatott első generációs, 24 réteget magában foglaló, 128 gigabites MLC 3D V-NAND lapka 35 000 programozási ciklust képes elviselni."
PH! Samsung 850 Pro teszt.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#34734) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#34732) üzenetére


Bodor
veterán

Hát bizony. Én is azért kérdeztem rá, mert ilyen számokat én sehol sem olvastam még.

(#34735) elfelejtette válasza Bodor (#34734) üzenetére


elfelejtette
veterán

Egyébként csak viszonyítási alapnak írtam a #34728-as kérdésre, hogy tartósságban mi a különbség az Evo és a Pro között... Akkor az a kérdés, hogy a cikkek írója honnan vette a számokat.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#34736) Fire/SOUL/CD válasza elfelejtette (#34733) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Samsung készített saját tesztet, ahol a 2D planar NAND-ot hasonlította össze, az akkori első V-NAND technológiával, nem egy konkrét SSD teszt volt, hanem magát a NAND-okat vizsgálták és ott is az "elhalást" (bit-flip, ha jól emléxem), labor körülmények közt, még véletlenül sem hasonlítható az SSD-k írástesztjéhez.
Ott valóban rémlik, hogy valami 35K P/E után vizsgáltak "elhalást", lehet, hogy innen ez a szám.
(Rá kell keresni a neten, valahol biztosan fent van ez a teszt)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34737) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#34736) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért megkerestem, jól rémlett a dolog.
Samsung V-NAND technology | Samsung 850 Pro 1TB Endurance

Természetesen a 7PB írás az brutális/tekintélyt parancsoló teljesítmény, de 35K P/E-től azért igen messze van, mindössze 7K (35K-val számolva 35PB írást kellett volna akkor elviselnie)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34738) junpet


junpet
tag

Sziasztok!

Emagon van Intel 535-ös jó árban, így feltenném a kérdést. :)

Asrock B85M-DGS lapom van, Win7-tel (szerintem ez is fog felkerülni az SSD-re, igen privacy b*** vagyok :D ). Rendszer és 1-2 játék számára (Blade&Soul jelenleg minden szabadidőmben >.<). Mintha olvastam volna valahol driver dolgot, hogy fel kell-e tenni vagy nem szabad, mert a windows-é jobb. Vagy ezt már nem ide?
Sajnos szerintem a házamban nincs 2,5-ös hely, csak 3,5-ös. Mindenképpen kell keretet vennem vagy valahogy meg lehet oldani biztonságosan anélkül is (mert ehhez az SSD-hez nem jár keret ha jól látom)?

Ennyi pénzért (24.900 Ft és ingyen hozzák, 5 év garit is megadják) megéri az Intel vagy van jobb vásár is?

Köszi! :))

(#34739) Benőke válasza junpet (#34738) üzenetére


Benőke
őstag

Nem rossz az ára, de nem kell elájulni az olcsóságtól, az EMAG nem épp jó hírű, és nem épp olcsó...
Akció nélkül: [link]

(#34740) junpet válasza Benőke (#34739) üzenetére


junpet
tag

Tudom, hogy emag akció nem feltétlenül akció, néha így is drágább néhány ezressel a termék mint máshol alapáron, de ez kivételesen jó ajánlatnak mondható.

(#34741) Emperor_ válasza junpet (#34738) üzenetére


Emperor_
addikt

Olvasnivaló a telepítéshez.
Nem kell feltétlenül beépítőkeret, pld a floppy helyére is becsavarozható az SSD. Akár 2 db csavar is elég a megfogásához. Súlya nincs.
Ha mégis szeretnél venni, akkor 700-800 Ft az ára.

Árak és e-mag ügyében nem szeretnék állást foglalni :) .

Az Intel 535 jó vétel, ajánlott típus.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34742) junpet válasza Emperor_ (#34741) üzenetére


junpet
tag

Köszi a választ és főleg a tippet a felfogatáshoz, látszik h még csak képen láttam SSD-t. :)

Vásároltam már emagról, gyorsan megjött mindenféle probléma nélkül, de most eltántorodtam, hogy ketten sem vagytok pozitív véleménnyel. :(

(#34743) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok.

Hadd kérdezzem meg, hogy van valami érdemleges különbség a Samsung 850 Pro 256GB, 850 Evo 250GB, és egy HyperX Fury 250GB között?

Észrevehető lenne melyik van a gépben? (Windows 10 + programok futtatása) - gyorsaság szempontjából?

[ Szerkesztve ]

(#34744) Benőke válasza Walter_White (#34743) üzenetére


Benőke
őstag

Szerintem általános használat mellett nem veszed észre. Ja persze lehet ha mindenféle tesztprogramokat futtatnál kijönne h a 850 Pro a legjobb. 1-2m ide oda szerintem nem számít.

(#34745) baro32 válasza junpet (#34742) üzenetére


baro32
aktív tag

Szevasz

Ne rémítsen meg az EMAG-ról való vásárlás 12nap múlva 2éve használok egy intel s520 240gb-os ssd-t és 100/100-as 8,18TB írás van már benne.
Minden rendbe lezajlott (vásárlás+ingyenes szállítás és az 5év gari is megvolt rá igaz ezt az intel adja).

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#34746) Emperor_ válasza junpet (#34742) üzenetére


Emperor_
addikt

Félreértesz.
Se pozitív, se negatív tapasztalatom nincsen az e-mag-gal.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34747) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
kb 1 hónapja nagyon rendesen mindenki segített nekem ssd vásárlásban ezért gondoltam én is írok tapasztalatot, hogy más ha vásárolni szeretne akkor könnyebben tudjon dönteni.

Szóval hosszas tárgyalások után egy ocz vector 180 -ra esett a választás. Azt kell mondjam, hogy brutális az ssd. Eddig intel 535 volt a rendszer ssd, de most érezhetően gyorsabb lett a gép :) jelenleg 2 db-ot használok :) brutálisak. Szóval ha valakit megrémít az ára, ne aggódjon megéri.
mégegyszer köszönöm nektek a segítséget :) Kellemes Ünnepeket :)

(#34748) Walter_White


Walter_White
senior tag

még egy kérdés.

SHPM2280P2H/240G - HyperX Predator PCIe Gen 2.0 x4 ,

Kompatibilis lenne a lapommal? Maximus VIII Hero, Illetve (lehet hülyeséget kérdezek de visszafogná a VGA-t? , hogy ugye az egyik PCIE lane le van foglalva. és a többi Satás winyóval hogy viselkedne?) Köszönöm.

(#34750) airwawes válasza tjano8 (#34719) üzenetére


airwawes
tag

Nem megy nekem a matek vagy most ez miért csak 2019ig jó? :O
Lehet ez az adata-s garancia tényleg a supporton keresztűl aktiválódik.. :DD :DD

Ma vettem át a pcx-nél.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.