Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#34201) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Keresek:
-MLC
-250GB
-Asztali géphez: Asrock z77 extreme 4 (sate3) + i5 3570k
- Lehetőleg 5 év gari, de ha nincs nagy árkülönbség akkor jöhet a 10.
- Best buy vételt keresek. Legyen nagyon megbízható!
Minimum olyan sebességet tudjon mint egy Samsung 840 evo->azt váltja.

Op rendszer futna róla, illetve pár játék!

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#34202) Predator2 válasza Predator2 (#34201) üzenetére


Predator2
addikt

Helló
Az árat direk hagytam le, mert nem tudom, mennyibe kerül az elvárásaimnak megfelelő ssd.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#34203) Bodor válasza Predator2 (#34201) üzenetére


Bodor
veterán

27K körül Adata SP920 ( írási limit mentes garival, de szükséges a regisztráció az Adata-nál)
29-ért Adata SX930 írási limit mentes garival

Egy kicsit feljebb: Ocz Vector 180, vagy Plextor M6 Pro, vagy Intel 730.

Sebességben nem lesz különbség, a drágábbak tartósabbak és elég megbízható márkák, típusok.

Adata SX930 szerintem jó középút, nem is drága, MLC-s, 5 év írási limit mentes garancia, és a számításaim szerint ez is bírja a napi 50 GB írási terhelést 5 éven át.

[ Szerkesztve ]

(#34204) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok, gondolom jobb, ha már én is 120GB-os SSD-t veszek, Windows 10 menne rá és a szokásos utility-k (vírusírtó, tűzfal, Office Pro, CCleaner, Photoshop, ProTools zeneszerkesztő, és még egy pár darab segédprogram). Ehhez ajánlott lenne a következő SSD: Kingston 2,5" SSD HyperX Fury SATA3 120GB SHFS37A/120G ??? :F

Ha igen akkor lenne egy újabb kérdés a SATA kompatibilitásról: Az alaplapom csak SATA 1-es: ASUS P4Q5 SE2, jelent ez majd gondot a linkelt SATA 3-as SSD esetén? :F

(Mert használt SATA I-es SSD-t biztos nem fogok venni... :U )

A válaszokat köszi! :)

(#34205) Teaway válasza SunMount3r (#34204) üzenetére


Teaway
veterán

Az alaplap az mondja magáról, hogy 6db SATA 3.0 Gb/s csatija van. Az pedig nem SATA 1-es...

Nincs itthon csokid??

(#34206) csocs


csocs
tag

Sziasztok,

ezzel kapcsolatban van bárkinek + vagy negatív tapasztalata?
[link]

CRUCIAL 250GB MX200 M.2 SATA 2260 CT250MX200SSD

Ajánlanátok?
Ez a max ár amit kifizetnék egy 250GB körüli M.2-ért.

Vagy vegyem inkább ezt és nincs különbség csak az árában?
CRUCIAL 250GB MX200 SATA3 2,5" CT250MX200SSD1
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34207) próbakocka


próbakocka
senior tag

1TB körüli SSD-t keresek nem samsung árban.

Ezt találtam; CORSAIR 960GB Force LE - 80 ezer körüli áron

Specifikációi jónak tűnnek: 500/450, 85K/60K IOPS, 240TB összes írás.
De mivel kb egy huszassal olcsóbb mint a 850 EVO, így felteszem valami gebasz csak van vele...?

Tesztet nem találtam róla, ami szintén furcsa. (2015 november óta van piacon, ez kevés idő lenne?)

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#34208) Sigma748


Sigma748
újonc

Sziasztok!

ASUS G551VW-FW276D laptopba szeretnék kb 120 GB-s SSD meghajtót vásárolni. Sajnos azonban ebbe a típusba is csak a mini-msata, vagyis a half-size méretű msata-variáns fér el. Tudtok segíteni abban, hol tudnék még az országban beszerezni ilyet?

(#34210) Predator2 válasza Bodor (#34203) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszod. A Samsung 850 pro direkt maradt ki a felsorolásból?
Valami gond van vele?

Nézegettem az árakat, Lec-től ~35k-ért tudnám beszerezni. Ez az ár még pont elfogadható lenne számomra.

Ocz Vector 180: Tesztben nem szerepelt rosszul, viszont drágább mint a 850, nem tudom megéri e a felárat a 850-hez viszonyítva.
Plextor M6 Pro: 40k felett van, ez már túl van a fájdalomküszöbön sajnos.
Intel 730: Tesztekben nem voltak elájulva tőle.
Adata-ról nem találtam tesztet ami összevetné a 850pro-val.
Esetleg a SanDisk Extreme PRO még szóba jöhet.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#34211) jeni válasza Predator2 (#34210) üzenetére


jeni
félisten

igen a LeC korrekt ,de a bolti 40000 Ft-nál a 10 év tutibb garancia nincs sehol a fórumon és az apró közt aki megadná,hacsak ő vette meg valahol a boltban 10év garival.

(#34212) oszika16


oszika16
csendes tag

Jóregelt

Összefoglalóban ajánlott az Intel 535 240GB SSD és nincs rajta íráskorlátozás nincs mellette 3csillag jelölés.Boldog tulajdonosa lettem.
Intel honlapján kisbetűs részben találtam egy leírást.

Most mi az igazság?

(#34213) oszika16


oszika16
csendes tag

Az előbb nemsikerült feltölteni

(#34214) matyi19


matyi19
őstag

Szép napot mindenkinek!! :)

Elgondolkodtam, hogy a nemrég meghibásodott 500GB-s 7200rpm-s Seagate, HDD-met egy SSD-re cserélném. Szerintetek? Észrevehető lenne a különbség?
Egy 120GB vagy 128GB-re gondoltam, igazából csak a Windows és néhány program futna rajta, adattarolásra van egy külső HDD-m.
Egy Lenovo Y560-as laptopba kellene.
Sima otthoni felhasználás:
Chrome, Office, AutoCAD, VLC, Zene, játszani videót/képet szerkeszteni nem fogok.

Ezek közül melyek azok amiket semmiképp ne vegyek, és melyik lenne a legjobb/ak?

ADATA Premier Pro SP550 Series 120GB
ADATA Premier Pro SP900 128GB
SanDisk Z400s 128GB
SanDisk X300 Series 128GB
SanDisk Plus, 2.5", 120GB
Kingston V300 2.5", 120GB
Kingston HyperX Fury SHFS37A/120G, 120GB
Intenso Top 128GB
Patriot Blast, 2.5", 120GB
Patriot Blaze, 2.5", 120GB
TRANSCEND 370 Premium Series, 128GB
OCZ Trion 100 Series 120GB

Köszönöm! :R

(#34215) oravecz56 válasza matyi19 (#34214) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Összefoglaló kinyitása: Ajánlott
vagy nem ajánlott

Részében választ kapsz a kérdésedre

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#34216) Kommandant válasza oszika16 (#34212) üzenetére


Kommandant
újonc

Szia!

Ez a tervezett élettartamra vonatkozik, nem a garanciára.

(#34217) matyi19 válasza oravecz56 (#34215) üzenetére


matyi19
őstag

Olvastam az összefoglalót...
Az általam felsoroltak közül érdekelne, melyiket lenne érdemes megvegyem.

Köszönöm!!

(#34218) Emperor_ válasza matyi19 (#34214) üzenetére


Emperor_
addikt

Persze, hogy érdemes SSD-t venni :K .

ADATA Premier Pro SP900 128GB
Kingston HyperX Fury SHFS37A/120G, 120GB

vagy Adata SP920, ami igen jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34219) danieltailor


danieltailor
csendes tag

Sziasztok,

Asus k501be milyen M.2 ajánlotok?
Kis game, de inkább filmezés + oprendszer.
köszi

(#34220) matyi19 válasza Emperor_ (#34218) üzenetére


matyi19
őstag

Köszönöm, akkor az álltálad felsoroltak közül veszek egyet...

(#34221) Zola007


Zola007
veterán

Olvasgattam,nézegettem méréseket, de esküszöm tanácstalanabb vagyok mint mikor megnyitottam a topikot :F :O

1. max. 20k
2. 120-128 GB
3-4. Fujitsu S751 laptop (Intel i5-2520M, Intel® HM65 Express chipset, 4GB, SATA-3)
5. 3 év
6. munka, Win + Linux dual. Várható írás 8-10 TB/év. Egyedüli drive lesz a gépben, megbízhatóság fontos

Az alábbiak közül melyik a legmegbízhatóbb, de azért korrekt sebességű?
Kingston Fury
Adata 920 (csak 3 év garisat találtam elérhetőt)
Adata SX930
Sandisk X300
Sandisk X110
Sandisk Ultra II

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34222) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot!

Időhiány miatt sajnos nem tudok visszaolvasni, de csak egy kérdésem van - az alábbi konfiggal kompatibilis Samsung 950 Pro M.2 SSD?

Alaplap: Asus Z97-Pro
CPU: i7 4790K
RAM: 4x4GB Patriot Viper 2400 MHz

Az alaplapnak van M.2 slotja, de nem tudom, hogy melyik változat a jobb? M.2 slot vagy PCI-E? (persze kell hozzá adapter... Milyen adaptert érdemes venni?)

Előre is köszönöm a választ!

Üdv! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#34223) Chaser


Chaser
titán

Samsung 650 Basic 120GB SSD (MZ-650120Z, SATA3) - 17,7k ediginél. 850 evo jóval drágább azért, rosszul sejtem valami nagy disznóság van ezzel a 650-essel? _Ismerősnek kellene valami jó/olcsó mint kb mindenkinek, de erről még nem hallottam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34224) ló úr válasza Zola007 (#34221) üzenetére


ló úr
őstag

Ezek közül SX930. Esetleg Intel 535. :) Minkettő 5 év garis, jóféle cucc :) (én intelt venném, szerintem jobb minőség és 20-21k)

#Chaser Ennyiért vegyetek Kingston hyperx furyt vagy adata sp 900-920-at :) Az a Samu 650 nem egy sebesség bajnok meg nem is olyan strapabíró külföldi tesztek alapján. Am, meg ne Edigitalban vegyetek, hanem egy pc üzletben. 15-17K között vannak az általam felsoroltak. Pl.pcx, aqua, ipon

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#34225) Zola007 válasza ló úr (#34224) üzenetére


Zola007
veterán

Felhívtam a boltot, ahonnan szoktam vásárolni és azt mondták, hogy ők általánosságban szeretik az Adata márkát ajánlani, de Adata SSD-t csak külön kérésre hoznak, mert az elmúlt 1-2 évben sok hibás volt belőle.
Hmm :U
Szerintem veszek egy Fury-t és kész

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34226) Chaser válasza ló úr (#34224) üzenetére


Chaser
titán

Oké köszönöm, majd utánanézek még. Többi boltban hiába olcsóbb kicsivel ha nincs ingyenes kiszállítás, ediginél van. És edigi nálunk helyben is van, zug pc boltokból meg nem szoktam vásárolni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34227) mzso


mzso
veterán

Az SSD-knél még 1 gigabyte az annyi vagy elkezdték már az átverést az 1000-es szorzóval?

(#34228) Chaser válasza mzso (#34227) üzenetére


Chaser
titán

HDD-nél se annyi meg sztem semminél, nálam a 250-es se 250-es. A megadott kapacitás gondolom mindig a formázás nélküli, a formázás meg a formázási módtól függ. De akinek nem elég 1TB helyett 950GB annak 1TB se lett volna elég sztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34229) A214


A214
aktív tag

üdv

Raktam a gépembe egy ssd-t.
Mesteruraktól kérdezném, hogy így minden rendben van-e?

(#34230) A214


A214
aktív tag

(#34231) ló úr válasza A214 (#34230) üzenetére


ló úr
őstag

Szerintem ok :)
Csak 2 Hszt rakj egybe maskor, ha 5 percen belul irod :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#34232) A214 válasza ló úr (#34231) üzenetére


A214
aktív tag

Akkor rendben minden, köszönöm!
Legközelebb majd figyelek rá. :K

(#34233) m0car


m0car
csendes tag

Sziasztok!

Tesó laptopjába néznék SSD-t, sata2 a mostani, de ahogy olvastam, lényegtelen kb.
Semmi professzionális felhasználás, nem torrentezik, mindennapokat segítse.
20-25k a teteje, 3 év garancia bőven elég, és persze ha van ebben az árkategóriában 256 GB-os akkor azt előnyben részesíteném.

Előre is köszi a segítséget!

(#34234) mzso


mzso
veterán

90-128 GB-ig van valami különösen ajánlott. Ami vagy tartósságban/megbízhatóságban, teljesítményben, vagy árban jelentősen jobb mint a többi?

[ Szerkesztve ]

(#34235) ló úr válasza m0car (#34233) üzenetére


ló úr
őstag

Iponban most akcios a Hyperx Savage 240 GB~ 25500ft Ez egy nagyon jó kis ssd, ezressel olcsóbban Hyperx Fury 240 GB. Ezek a legolcsóbb ajánlhatók ebben a méretben. Én a Savaget venném, de a Fury is kitünő választás :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#34236) mzso


mzso
veterán

Egyelőre az SP920-szal szemezek mint a legolcsóbb 5 év garanciással az ajánlottak listájáról?
Van valami nyomós érv drágábbat venni a 128GB-os kategóriában? 20 ezer fölé nem szeretnék menni.
Esetleg van valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel a típussal?

Gondolom ha régebbi alaplapom ("GA-P35C-DS3R") van akkor elfelejthetem m.2, msata, sata-expres és társait.
Másra nem kell figyelni ami inkompatibilitást okozhat? Reményeim szerint a későbbi "sima" sata verzióhoz (6 Gb/s) készült SSD-k probléma nélkül mennek vele.

[ Szerkesztve ]

(#34237) mzso válasza mzso (#34236) üzenetére


mzso
veterán

Tovább nézvén a dolgot az SP920-nak elég gyengus az írási sebessége.

A XPG SX930, Samsung 850 EVO, Intel 535 trióból van valami nyomós érv valamelyik mellett (vagy ellen)?
Úgy látom elég hasonlóak a specifikációk. A Samsungnál van egy 75 TBW limit. (Gondolom ez terbájt írást jelent)

Egy átlagos ember átlag hány gigát ír egy nap? És mennyi az átlag intenzívebb használat esetén?

[ Szerkesztve ]

(#34238) Chaser válasza mzso (#34237) üzenetére


Chaser
titán

Lassan két éve van nálam a 840 evo, nincs hdd a gépben, notebook. Erre megy torrent is. 4,74TB-nál járok:) Ok, nem vagyok kényszeres letöltögető, de szorozzuk meg 6-tal, 30TB 2 év alatt, semmi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34239) mzso válasza Chaser (#34238) üzenetére


mzso
veterán

Mondjuk én nem mondanám, hogy semmi. Kb pont akkorra fogyna el mint a garancia.
Egyébként használsz lapozófájlt és hibernálást is?

(#34240) Chaser válasza mzso (#34239) üzenetére


Chaser
titán

Húha..és szted mennyit ér az a szerencsétlen SSD 5 év múlva?:) Bizony, pont annyit:) Egyiket sem használom. Hibernálás teljesen mindegy, max akkor ír ha ténylegesen használod is. Ezért mondtam szorozzuk meg nyugodtan hattal. Azt hozzáteszem, ez az SSD nem sűrűn volt kikapcsolva, kapja az ívet rendesen, nem babusgatni vettem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34241) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok!
Van egy SATA - USB3 adapterem, amihez szeretnék egy adattárolót venni, filmeket másolni, hordozni. Egy 240GB -os Samsungot néztem ki. Azért gondoltam az SSD -re, mert Androidos eszközökhöz kellene (teló, miniPC), amik nem tudnak elég áramot adni egy HDD -hez, aktív HUB -ra viszont a mobilitás miatt nincs lehetőség. Szerintetek ilyen felhasználásra életképes elképzelés egy SSD?

(#34242) csocs válasza csocs (#34206) üzenetére


csocs
tag

Sziasztok,

ezzel kapcsolatban tudna valaki segíteni?

Köszönöm!

Sziasztok,

ezzel kapcsolatban van bárkinek + vagy negatív tapasztalata?

CRUCIAL 250GB MX200 M.2 SATA 2260 CT250MX200SSD

Ajánlanátok?
Ez a max ár amit kifizetnék egy 250GB körüli M.2-ért.

Vagy vegyem inkább ezt és nincs különbség csak az árában?
CRUCIAL 250GB MX200 SATA3 2,5" CT250MX200SSD1

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#34243) jeni válasza csocs (#34242) üzenetére


jeni
félisten

Szia!

Elvileg az m.2 csatolású SSD gyorsabb és frissebb tech.. Abban is jó lehet,hogy helyet spórolsz meg vele.hiszen 1 db sata port felszabadul,és még a laptopodban is lesz hely vagy az asztali alaplapodon sem fog elfoglalni plusz helyett,mivel a cucc VGA alá kerül vagy mellé. Amúgy praktikusabb is.

(#34244) Fejlesztő13 válasza mzso (#34237) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Szia!
A Samsungot kivéve én is sokáig gondolkodtam a maradék 2 típus között és rengeteget olvastam a neten de arra jutottam, hogy egyik sem jobb a másiknál, szimpátia alapján érdemes választani. Végül pár napja letettem a voksom az Adata SX930 mellett. A 17100 Forintos ár 5 év limitmentes garanciával és mellékelt beépítőkeret miatt szerintem ez best-buy vétel volt.

(#34245) mzso válasza Chaser (#34240) üzenetére


mzso
veterán

Húha..és szted mennyit ér az a szerencsétlen SSD 5 év múlva?
Ennek mi köze bármihez is? Ha pont a garancia lejárta előtt romlik el úgy hogy már meg volt a 75 tera írás akkor nem lesz SSD-m mert nem cserélik ka. Ha nincs ez a limit akkor kapok egy vadi újat. Nagyon nem mindegy.

"Egyiket sem használom. Hibernálás teljesen mindegy, max akkor ír ha ténylegesen használod is."

Utóbbit nem tudom, lehet másképp is. De a lapozó fájl használat szerintem jelentősen hozzáadhat az írott mennyiséghez, csak nem tudom hogy gyakorlatban mennyivel...

(#34246) mzso válasza Fejlesztő13 (#34244) üzenetére


mzso
veterán

Gondolom akkor neked is a limit vette el a kedved a Samsungtól.

Én úgy látom van némi jelentős teljesítménybéli előnye a másik kettőhöz képest. Legalább is IOPS-ban és maximális sávszélességben. Bár az SX930-hoz nem találok rendes specifickációt sajna. Csak az anandtech-en van egy IOPS érték amiről csak tippelni tudom, hogy QD32 és nem valami más.

Úgyhogy most inkább a Samsung felé hajlok.

(#34247) Chaser válasza mzso (#34245) üzenetére


Chaser
titán

Uramisten...hagyjuk. Talán veszel másikat? 5 évig használod ember, gondolkozz már, éves szinten 6k-ba kerül. Vagy úgy gondolod egyszer kiadsz érte 30k-t és örök életre van egy alkatrészed? nem tetszik a 75 terás vegyél mást, nem kell rajta nyűglődni, ilyen egyszerű.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34248) dokee78


dokee78
félisten

Nem most lesz a vásárlás,de mindenképp szeretném ha választ kapnék:
Csak rendszernek keresnék SSD-t,max 120 GB.
Mi a Best buy,ami nem drága,de azért ne Tesco gazdaságos SSD legyen.

:R

(#34249) Tails111 válasza dokee78 (#34248) üzenetére


Tails111
aktív tag

Azért azt jó volna tudni mibe kell. Asztali gép, laptop, SATA2 vagy Sata3 a csatolófelület.

(#34250) dugo_ válasza mzso (#34245) üzenetére


dugo_
veterán

Túlspilázod.

840 EVO 120GB, 451nap, 3 óra, 8,70TB, 95%-os kondíció.

Indexelés alapértelmezetten bekapcsolva, hibernálás és rendszervisszaállítás kikapcsolva (inkább helytakarékosság miatt, illetve sose használom ezeket), semmilyen más kímélő vudunak nincs alávetve az SSD. Van rajta 1-2 rendszer, 3 nagyobb CAD program, 1-2 játék, aztán ennyi.

Kényszeres rendszerújrahúzó vagyok, illetve dualbootban sok linux disztro vándorol rajta, amiket sokszor 2-3 nap után megunok, jöhet a következő.

Ez így 20GB/nap, nagyjából 10 év alatt el is érném az írási limitet...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.