Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#34351) Frenky89 válasza Emperor_ (#34343) üzenetére


Frenky89
őstag

Saját kútfőből az SX930-hoz lyukadtam ki a gari miatt, ha ettől eltekintünk akkor már csak az a kérdésem maradt, hogy JMicron vagy Phison.

(#34352) dokee78


dokee78
félisten

1 hónapon belül esedékes SSD vásárlás.
Adata SP920 128 GB és Kingston HyperX Fury kötött vacilálok.
Jól látom van Adata SP920 és Adata Premier Pro SP920 külön?

Megéri a plusz felárat a Kingston HyperX Savage vagy az Adata SX930?

Mondjuk elég régi a lapom lehet nincs is értelme SSD-t venni bele?

Igazából rendszer+programok és Battlefield 4 lenne rajta csak.
Melyikkel járnék a legjobban?

Adata SP920 128 GB
Adata Premier Pro SP920 128
Adata SX930
Kingston HyperX Fury
Kingston HyperX Savage

Esetleg más típus?

Lapom Gigabyte Ep35-ds3R.

[ Szerkesztve ]

(#34353) arcszesz válasza zzola (#34348) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Akkor rendelj aliról. Annyira nem rosszak tapasztalat szerint. Ha nem zavar a gari hiánya.

(#34354) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni:

Egy Dell 7520 Laptopot szeretnék bővíteni, jelenleg mSATA csatlakozóval van egy 32GB-os SSD és egy SATA-val egy 1TB-os HDD benne. Jelenleg az Intel Rapid Start Technology használja ezt ki, de mivel Windows 10 alatt ez nem támogatott, és rendszeresen problémáim vannak vele, szeretném minimum az OS-t, de a gyakrabban használt programjaimat is SSD-re migrálni.

1. Maximum 18000 körül szánnék rá.
2. 128Gb-ot, legalább az OS-t, MSO-t és a ROMEII-t (30Gb) tenném rá, plusz egy böngészőt. (összesen kb 80Gb) minden másra elvileg ott van az 1TB HDD
3. Laptop, mSata csatlakozóba menne, a HDD mellé
4. Dell 15R 7520 SE alaplapja
5. Garancia kérdésben 3 v. 5.
6. Átlagos (szerintem).

Ha szerintetek a leírtakra inkább egy 256-os kellene, vagy a ROMEII mellőzésével elég a 128-as is, szóljatok nyugodtan. (Vagy ha a fenti elképzelésem bármi miatt nem működne).

Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#34355) Emperor_ válasza Frenky89 (#34351) üzenetére


Emperor_
addikt

Nehéz ügy, inkább a Jmicron.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34356) Emperor_ válasza dokee78 (#34352) üzenetére


Emperor_
addikt

Mind jó választás amiket írtál.

Ha van rá keret, akkor SX930. Ha szerényebb a keret, akkor SP920. Egyféle van csak belőle.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34357) dokee78 válasza Emperor_ (#34356) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi!
Jobb mint a Kingston?
Sata2-vel is menni fog?
Majd a biosban megnézem tudja-e az ACHI-t a lapom.

(#34358) Frenky89 válasza Emperor_ (#34355) üzenetére


Frenky89
őstag

Jól gondolom, hogy azért pont ezt a három típust írtad, mert a VM viszonylag nagyobb írás mennyiséget jelent, ezeknél az SSD-knél pedig aránylag nagy TBW van megadva, míg mondjuk egy 850 EVO-nál egy karcsúbb, 75TB-os limit van (bár ennek az eléréséhez is meg kellene tízszereznem az írt adatmennyiséget)?

(#34359) Emperor_ válasza dokee78 (#34357) üzenetére


Emperor_
addikt

Azt gondolom, hogy tovább fogja bírni. SATA2-vel nem szokott gond lenni.
Users manual-od:
"AHCI Configures the SATA controllers to AHCI mode. Advanced Host Controller
Interface (AHCI) is an interface specification that allows the storage driver to
enable advanced Serial ATA features such as Native Command Queuing and
hot plug."

(#34358) Frenky89
A VM nyírja az SSD-t, bár írtad, hogy nem állandó. De menjünk biztosra. Igen a 75 TBW-hez, rendesen kell terhelni. Átlagfelhasználás esetén bőven elég. Te valahol az átlag és a komoly terhelés között vagy :) .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34360) general


general
addikt

Photoshop és Lightroom alá mit ajánlanátok 240 giga környékit? ajánlottak nekem Kingston V300at és Fury-t elég jó áron, esetleg más van, amit terhelésre jobb választani? látom, hogy fentebb az Adatákat ajánljátok...

(#34361) malnabokor válasza malnabokor (#34354) üzenetére


malnabokor
senior tag

Annyiban módosítanám a kérdést, hogy 128Gb-ban és 256Gb-ban mit ajánlotok?

Köszönöm szépen :R

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#34362) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Túl lassú az asztali gépem, ezért fejlesztem egy kicsit. A lap egy 775-ös GA-EP45-DS3R a proci XEON E5450 ram 4x1GB. Milyen 120gb körüli ssd-t ajánlanátok, ha win 8.1 64bit OP, Heroes&Generals, WOT és WOWarships lenne rátelepítve. Elég lenne a 120 gb-t? :R

(#34363) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok!

Ti melyiket választanátok az alábbi SSD-k közül?

Intel 535 Series 120GB 19000
Samsung 850 Evo 250GB 25000

Jelenleg nincs szükségem 250GB tárhelyre, de mivel csak 6000 Ft a különbség, nem tudom melyiket vegyem. Az alaplapomon van M.2 foglalat, így az Intel 535-ösből talán az is mehetne. Amúgy nem vagyok hely szűkében, sőt kicsit tartok attól, hogy mivel alaplapon lesz, így mégjobban melegíteni a processzort és VGA-t.

(#34364) ló úr válasza general (#34360) üzenetére


ló úr
őstag

V300-at ki ajánlott neked? Biztos nem itt. Fury nem rossz vagy mondjuk egy SP 920 Adata :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#34365) Castell válasza dugo_ (#34336) üzenetére


Castell
aktív tag

Ezt a beépítő keretet én nem ajánlanám senkinek. Volt szerencsém hozzá.

1. Bele kell erőszakolni az SSD-t, még sérülhet is, ha rossz a mozdulat
2. A hozzáadott csavarok nevetségesek. Eleve nincs előfúrva a keret, a mellékelt csavarok meg egyenes végűek, tehát még önmetszésre sem alkalmasak

Kicsi kínai barátunk fröccsöntik ezeket a sz.rokat, aztán egy jó marketing blöffel tonna számra eladják a semmit, mert a tulaj aggódik, hogy kell az a szükségtelen keret.... :))

(#34366) general válasza ló úr (#34364) üzenetére


general
addikt

Jo áron ajanlottak, ezt mondtam. Mi a baj a V300zal? Elolvastam a tesztet, a fórumot utána, nem irtak semmi rosszat róla, de látom, hogy itt ódzkodnak tőle, miért?
Milyen gyakorlati tapasztalat támasztja alá a negatív hozzáállást ehhez a tipushoz? Tenyleg erdekel!

[ Szerkesztve ]

(#34367) dokee78 válasza Emperor_ (#34359) üzenetére


dokee78
félisten

"AHCI Configures the SATA controllers to AHCI mode. Advanced Host Controller
Interface (AHCI) is an interface specification that allows the storage driver to
enable advanced Serial ATA features such as Native Command Queuing and
hot plug."

Tehát itt átállítom ezeket és menni fog?
Ez az AHCI nem kavar be a HDD-knek majd?

[ Szerkesztve ]

(#34368) csakdzsó


csakdzsó
tag

Üdv!

Adata SX930

HyperX Savage

Samsung 850 EVO

Ezek közül melyiket ajánljátok,menne rá oprendszer és játék is.

Köszi előre is. :R

Ne a gari idő döntsön,hanem az eszköz.

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#34369) mzso válasza Castell (#34365) üzenetére


mzso
veterán

Már késő... Már rendeltem

mert a tulaj aggódik, hogy kell az a szükségtelen keret.... :))
Mondjuk szerintem nem egészséges ha szabadon fityeg a két kábel végén. Máshogy meg nem tudom lecsavarni. Lefelé nincs hová mert a 3.5-es merevlez slotoknál nincs alsó lemez.

(#34370) poci76 válasza general (#34366) üzenetére


poci76
aktív tag

Mikori tesztet olvastál? Mert kevés olyan teszt van, ami azután készült, hogy a V300 belsejét sokkal lassabbra cserélték. Ez ugyanis a baj vele. Kiadtak egy korrekt, közepes sebességű SSD-t, majd miután mindenki letesztelte, suttyomban kicserélték a memória chipeket olcsóbb, de sokkal lassabbra. Megbízhatósági problámáról az újabbak esetén sincs hír, csak hát lassú szegény.

(#34371) general válasza poci76 (#34370) üzenetére


general
addikt

Hm, köszi a választ,igy már értem. A prohardveres tesztet ilvastam,ott dicsérték. Akkor nézek mást. Thx

(#34372) Zola007


Zola007
veterán

ezek az 1200 Ft-os ebayes ssd/hdd caddy-k mennyire megbízhatóak és méretpontosak?

vagy van esetleg valami itthon kapható ajánlott típus?

HDD-t átdobnám a író helyére

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34373) malnabokor válasza malnabokor (#34354) üzenetére


malnabokor
senior tag

Ehhez kérhetek segítséget?

Amiket kinéztem közben:
Ha 128GB-os: ADATA Premier Pro SP310
Ha 256-osat választanék:
Samsung 850 EVO 250GB
ADATA Premier Pro SP310
256GB Plextor M6MV

Melyiket ajánljátok?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#34374) ritkaság


ritkaság
tag

Senkinek sincs ötlete? :F :O :((

(#34375) jeni válasza ritkaság (#34362) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Sata II az alaplapod. Kingston Hyper Fury 120GB megfelelne neked. Esetleg Adata SX930.
Amúgy mi a keret Ft-ban?

(#34376) jeni válasza Zola007 (#34372) üzenetére


jeni
félisten

Olyat választ amelyiknél alul 8s tudod rögzíteni a HDD-t. Valamint kapsz hozzá előlapot is.

(#34377) Zola007 válasza jeni (#34376) üzenetére


Zola007
veterán

köszi
miért van az alsó rögzítésnek jelentősége?

mindenképpen csavarosat veszek, nem bepattintósat, de amit néztem azon csak oldalt lehet csavarozni, alul nem

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34378) Emperor_ válasza dokee78 (#34367) üzenetére


Emperor_
addikt

SATA RAID/AHCI Mode > AHCI
SATA Port0-3 Native Mode -> Enabled

ezt olvasd el!

Amikor visszadugod a HDD-ket, akkor felismeri a win őket, kell egy újraindítás. Ami fontos, azt persze mentsd le!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34379) jeni válasza Zola007 (#34377) üzenetére


jeni
félisten

A Vaterán olyat vettem (ami az én hibám volt mert nem figyeltem meg jól a termékről készített képet) ,hogy alulról nem lehetett rögzíteni mert nem volt kialakítva annak helye vagyis furatok nélkül voltak. Igaz így sem tudott volna kiesni belőle ,de akkor sem lett volna stabilan oda rögzítve. Egy laptopnál ez fontos is. Inkább átjelöltem a furatokat és kifúrtam a helyeit. Így már atom stabilan rögzül benne,se jobbra se balra se hátra nem tud elmozdulni. Vannak olyan modellek amelyeket olcsóbban adják de nincs furat rajta alapból. Amit írtál,hogy oldalról rögzül,azt nem ismerem ,mert nekem csak alsó rögzítésű van.

(#34380) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Nemtudom hogy jo helyre írok vagy sem, reménykedem hogy igen. Most lett meg életem első HDD-je. A hátrányát tudja mindenki, ez az elhasználódás, bár sokak szerint mire tönkremegy elavultá válik. A kérdésem annyi, hogy érdemes valamit beállítani, hogy az élettartama hoszabb legyen? Gondolok ezalatt pl a böngészés közbeni fájlok létrehozás, és egyéb folyamatosan íródó dolgokra. Vagy fölösleges bármit is módosítani? :R

(#34381) dokee78 válasza Emperor_ (#34378) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,ezt láttam,már begyűjtöttem a cikkeket. :R
Ez a megerősítés kellett,hogy fog-e menni az ósdi lapomban.

Más:
Még egy kérdés,bárkitől jöhet igazából válasz.
Laikus vagyok,ezért is kérdezem:
ADATA 128GB Premier Pro SP920 SSD max írás: 180 MB/s
ADATA 120GB Premier SP550 SSD max írás: 410 MB/s

Miért nem ajánlott az SP550,persze azért rákeresek itt.

ADATA 128GB Premier Pro SP900 megéri az 1000 Ft felárat,bár látom adatok alapján lassabbnak tűnik.

(#34382) Emperor_ válasza zsolti_20 (#34380) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha HDD, akkor rossz helyen jársz :( .
Ha SSD, akkor is (Lásd a topic fejlécét!). SSD esetén ezt a cikket olvasd el! Ez is jobb oldalon van fent ;) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34383) ritkaság válasza jeni (#34375) üzenetére


ritkaság
tag

Az áron még nem gondolkodtam. Ki szoktam várni a "jó" vételt. Kösz a segítséget. :R

(#34384) dokee78 válasza dokee78 (#34381) üzenetére


dokee78
félisten

Sajnos feleslegesen látogattam a topikot:
Max. 128 GB-osra van keretem és később sem tervezek nagyobbat venni.

Viszont most derült ki,hogy a 128 GB kevés lenne a rendszernek és Battlefield 4 +Premium játéknak. :W
A játék maga 65 GB,gondolom a rendszer is bekajál vagy 50 GB-ot és még szabadon is kellene hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#34385) dokee78


dokee78
félisten

20 körül nézek egy 240 GB-osat talán.
Adata SP550 240 GB is 22.000+ :O

(#34386) IMGM6 válasza dokee78 (#34385) üzenetére


IMGM6
tag

És ez?
http://itechshop.hu/component/virtuemart/alkatreszek/ssd2015-02-02-17-08-43/adata-240gb-2-5-sata3-sp550-retail-detail?Itemid=0

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#34387) #95590400 válasza general (#34366) üzenetére


#95590400
törölt tag

én sem értettem soha ezt a jajveszékelést. nekem még van a régi toshiba szériából. de az én bencsmarkjaim a közelében nem jártak a neten keringő bencsmárkoknak. kicsit gyorsabb csak, mint a micronos.

(#34388) Bodor válasza dokee78 (#34385) üzenetére


Bodor
veterán

Én nem ajánlottam az SP550-et ( okok itt ) , ettől még persze megveheted, csak tudd, hogy milyen.

(#34389) mzso


mzso
veterán

Helló!

Nekem egy Sata 2-es lapom van egy KINGSTON SVP100S296G-vel és egy E6750 procival.

Most tervezem egy kicsit frissíteni a procit. Eddig szerintem többször ütköztem CPU limitbe mint bármi másba. Viszont azt is éreztem, hogy ez az SSD nem az igazi. Intenzív használata mellett egyszerűen elkezdenek akadozni, fagyni a programok...

Szerintetek származna jelentős érezhető hatása, ha mondjuk cserélném egy 850EVO-ra. Az "új" proci egy Intel Xeon E5450 lenne.

Terveim szerint még legalább egy évig használnám ezt a konfigurációt. (Megvárnám mi lenne a helyzet a ZEN/HBM APU-k idejében, mielőtt újatt veszek)
Viszont, ha nem lenne érezhető sebesség növekedés akkor inkább vennék addig nem vennék SSD-t.
Minden bizonnyal addigra jelentősen jobb lenne az ár/érték arány. Főleg, ha a többi gyártó el kezdi nyomatni a V-NAND-ot, némi árversenyre kényszerítve a Samsung-ot. (Vagy bekartelliizálódnak mint ahogy szoktak, és minden marad ugyanígy :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#34390) doddencs válasza Bodor (#34313) üzenetére


doddencs
senior tag

Köszi.

Az ajánlott listában lévő 850 EVO is kompatibilis a géppel szerinted?

Vagy a nagyobb írási sebesség ne tévesszen meg?

(#34391) dokee78 válasza Bodor (#34388) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Nem veszem. :N

(#34392) dokee78


dokee78
félisten

Samsung Evo 850 Basic is ajánlott típus?

(#34393) Bodor válasza dokee78 (#34392) üzenetére


Bodor
veterán

:K

(#34394) Bodor válasza doddencs (#34390) üzenetére


Bodor
veterán

Kompatibilis, de nem lesz gyorsabb. plextor szerintem tartósabb.

(#34395) dokee78 válasza Bodor (#34393) üzenetére


dokee78
félisten

Mintha jobb áron lenne,mint az Adata SP920 256.
Ez a Basic miben gyengébb,mint a sima Evo.

(#34396) doddencs válasza Bodor (#34394) üzenetére


doddencs
senior tag

Rendben, akkor az lesz. :)

Azt még meg tudod mondani, ennek mi az oka, miért nem érdemes nézni az írási sebesség értékeket?

(#34397) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Hali!

Érdeklődnék, hogy a KingFast-ról tud-e valaki komolyabban nyilatkozni.
Konkrétan a P3 széria érdekel.
EZ a modell.

Köszi!

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#34398) Bodor válasza doddencs (#34396) üzenetére


Bodor
veterán

Nem mondtam azt, hogy nem érdemes nézni az írási sebesség értékeket.

Egyrészt a 2 típus között lévő szekvenciális sebesség különbségeket szerintem nem lehet észrevenni a gyakorlatban csak akkor ha naphosszat nagy fájlokat másolsz az SSD-re egy másik kellően gyors adattárolóról, mondjuk SSD-ről.

Másrészt azért ajánlottam a Plextort, mert az egyik legmegbízhatóbb márkának tartom, nem TLC-s, hanem tartósabb MLC-s, és nincs írási limit a garanciában, meg még olcsóbb is, mint a 850 EVO.

(#34397) Thrawnad: Amit linkeltél az kingspec , de sem azt sem a kingfast-ot nem venném meg és nem ajánlom.
Összefoglalót javaslom elolvasni és onnan választani.

[ Szerkesztve ]

(#34399) Castell válasza Thrawnad (#34397) üzenetére


Castell
aktív tag

56,17 U.S. dollars = 15 633,1756 Hungarian forints. Google szerint.

Ismeretlen márka, a garancia és a vám miatt meg abszolút nem éri meg kockáztatni, mert plusz 5000 Ft-ért kapsz mondjuk egy Sandisk Z400s 256 GB-os SSD-t, 3 év garival. Én kb. akkor rendelném meg, ha feleannyi lenne, mint itthon, így megérné rizikózni...

(#34400) Thrawnad válasza Castell (#34399) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Bocsi tényleg elírtam: KingSpec érdekel.

Vámmal ne számolj.
Az 5000 Plusz is plusz.
Maga a konkrét SSD érdekel.

Thrawnad

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.