Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35601) Bodor


Bodor
veterán

Mivel már nem kaphatóak a kereskedelemben, a Corsair Force GS-t és a Crucial M500-at kivettem az ajánlásból.

Ezért felhívnám a figyelmet arra, hogy ne is ajánlják, ahogy a 2 évvel ezelőtt sem ajánlott Crucial M550-et sem lehet már beszerezni.

Köszönöm.

( A többi topikgazdával "öszeülve" a közeljövőben frissítve lesz még az összefoglaló ajánlás része, amint lesz erre idő )

[ Módosította: radi8tor ]

(#35604) lazydog válasza Bodor (#35601) üzenetére


lazydog
addikt

Jogos, tényleg nem lehet már új Crucial M550-et kapni.
Az meg hiba, hogy két éven keresztül nem volt ajánlott.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35605) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni SSD vásárláshoz, elolvastam az összefoglalót és a kérdéses eszközre is rákerestem, több helyen.

Sata 2-es alaplapom van, ha minden igaz egy sata 3-ashoz képest nem túl nagy hátrány (javíts ha mégis!), egy régi, samsung 740-es 256gb-os tároló volna a bővítés tárgya.
Tudvalévő hogy az említett 740-es samsung, sata 2-es csatolóval rendelkezik, akárcsak az alaplapom, ebből kifolyólag arra következtetnék, nem hozna érdemi gyorsulást ha egy újabb, sata 3-as ssd-t raknék a gépbe, jól gondolom?
Más, a 470-es MLC-s vezérlővel rendelkezik ami jobb/tartósabb mint tlc-s társaik, kérdés, hogy az elmúlt évek használata okán számít-e ez a dolog? /öreg mlc vs. fiatal tsc?/
Legfontosabb, érdemes-e egy öregnek számító, ám de korában ajánlott sata 2-es ssd-t vásárolnom egy újabb, korszerűbb, fiatalabb /és fele akkora tárolókapacitású/ helyett, hozzávéve a tényt, hogy nem szándékozom sata 3-as alaplapra cserélni a mostanimat.

Előre is köszi! :R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#35606) Bodor válasza Tálydi (#35605) üzenetére


Bodor
veterán

Jól gondolod, teljesen felesleges lenne újabb típusú MLC-s vagy TLC-s SSD-t vásárolnod, tökéletesen megfelel kinézett Samsung 470-es ( nem 740-es) SSD, mert az egyik legmegbízhatóbb és tartósabb típus, és azt már te is tudod, hogy nem a szekvenciális gyorsaság az ami számít, hanem a gyors elérési idő, ami mindegyik típusnál szinte ugyanaz. A régi MLC-vel meg csak nyersz, mert sokkal jobban bírja az írási terhelést, mint bármelyik mostani típus.
9000 Ft-ért , 95%-os kondícióval meg szinte ajándék, csapj le rá, mielőtt elviszik!

( UI: Az, hogy MLC vagy TLC nem a vezérlő, hanem a felhasznált nand-ok típusa, Samsungban Samsung vezérlő van)

(#35607) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Ma megyek megvenni a Samsung 850 EVO SSD-t , amit itt ajánlottatok. (remélem nem csalódok :P xD)
Az lenne a kérdésem ,hogy a beüzemelésnél van valami "speciális" eljárás vagy valami különleges dolog (ami nem "next next szerű"?). Vagy ez a firmware update hogy megy ? (data migration nem lesz , az adatok ki vannak mentve külsőre teljes reinstallt csinálok :3)
Előre is köszi!

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#35608) Bodor válasza Roxkex (#35607) üzenetére


Bodor
veterán

Firmware update új SSD-nél nem szükséges. Samsung Magician programot fel se tedd, mert felesleges. Topik jobb oldalán Témához kapcsolódó anyagok alatt "Hogyan is... " cikket javaslom elolvasni, no meg a többit sem árt.

[ Szerkesztve ]

(#35609) Roxkex válasza Bodor (#35608) üzenetére


Roxkex
senior tag

Rendben!
Köszi a gyors választ , már el is olvastam eme korrekt cikket :3 - Akkor nagyjából csak azokat a lépéseket kell követnem és minden flott lesz :3

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#35610) Tálydi válasza Bodor (#35606) üzenetére


Tálydi
senior tag

Hálásan köszönöm az eligazítást!
:R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#35611) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Szerintetek a mai SSD-knek mennyire árt, ha nagy ritkán torrentezünk rajta?
Elég csak az adatforgalmat figyelni, ha az nem magas és bőven garanciális időn belül marad, akkor nem lehet vele gáz?
830 EVO, 840 EVO és 850 EVO-ról lenne szó egyébként, mind van a családban :)

Előre is nagyon köszi!

(#35612) access_denied válasza 8nemesis8 (#35611) üzenetére


access_denied
senior tag

Nagyon egyszerű a válasz.

Tálca, jobb klikk, Feladatkezelő. Nézet, oszlopok kiválasztása, I/O írt valamint olvasott byte-ok száma. Torrent kikeres, eredmény megnéz (pl. pár nap után), eredmény felszoroz, majd eredmény után kérdés eldönt.

(#35613) ló úr válasza 8nemesis8 (#35611) üzenetére


ló úr
őstag

Én alkalmanként Hyperx Furyról torrentezek meg arról megy rendszer játék minden. 5 nap után tartok így 187GB nál úgy h volt azért egy tesztprogi is benne elején, sebesség teszt ami sok GB-ot ír mint tudjuk. Napi olyan 20-25 GB-al nő jelenleg az írt adatmennyiségem rajta így h minden róla megy :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#35614) 8nemesis8 válasza access_denied (#35612) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor félreérhető volt a kérdésem. Okozhat-e bármilyen gondot a sok olvasás(bár gondolom nem) az SSD-nek leszámítva az adatforgalmat, ami alapján az élettartam és garancia van!?

(#35615) Graphics válasza 8nemesis8 (#35614) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sose foglalkoztam vele, 3. éves a Samsung 840-esem, és ha jól néztem 93%-os , szóval semmi baja.

Pedig én extrém sokat használtam :D torrent is volt szerintem, meg a letöltés is jó darabig oda ment.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35616) 8nemesis8 válasza Graphics (#35615) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nagyon, köszi!
Akkor tehát csak az adatforgalmat/adatszámlálót és mással nem lehet gond. Köszi, szép napot nektek!

(#35617) worxland válasza 8nemesis8 (#35611) üzenetére


worxland
addikt

"Szerintetek a mai SSD-knek mennyire árt, ha nagy ritkán torrentezünk rajta?" - Semennyire. 2 éve már, hogy otthon SSD-n megy a fájlcsere. Nulla problémát okozott.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#35618) férfiállat


férfiállat
tag

https://ipon.hu/webshop/product/corsair_240gb_force_le_sata3_25_cssd_f240gbleb/1287691
https://ipon.hu/webshop/product/adata_240gb_premier_sp550_sata3_25_asp550ss3_240gm_c/1236946

ez a 2 maradt végül.
Ti melyiket javasolnátok?

(#35619) Viktor81 válasza 8nemesis8 (#35611) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Amennyiben nem szélsőséges (gondolok itt napi 10 GB-okra), szerintem teljesen normális. Alapvetően az írás miatti elhasználódás a legnagyobb gyengéjük, de babusgatni sem kell őket. A Samsung pedig különösen jól viseli az írást. Bár nekem Intel és Micron SSD-kel van ilyen tapasztalatom, azok is derekasan helyt állnak. Nyugodt lehetsz, hogy még meglepően sok írás mellett is bőven túlteljesíti a garanciaidőt az ebből fakadó elhalálozása a NAND celláknak pedig szinte elérhetetlen.

Viktor

(#35618) férfiállat
Kingston HyperX Fury 240 - ugyanennyiért, de inkább 2 ezer Ft-al többért 5 év limitmentes garos ADATA SP920, Intel 535, vagy picit többért SX930. Tudom, hogy minden fillér számít sokszor, de legalább 5 évről van szó, tehát +2e Ft nem nagy ár a nyugalomért.

[ Szerkesztve ]

(#35620) 8nemesis8 válasza Viktor81 (#35619) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nagyon köszönöm :R és neked is:
worxland

(#35621) zsiz


zsiz
őstag

Köszönöm a segítséget a választáshoz. Ma megérkezett az Intel 535-ösöm, remélem nem lesz semmi gondom vele. :R

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#35622) Oetker válasza Oetker (#35561) üzenetére


Oetker
csendes tag

Up!

Köszönöm a segítséget!

(#35623) balii22


balii22
csendes tag

Sziasztok, egy ideje nézegetem a fórumot, 240Gb ssd-ben gondolkodom. 3 ajánlott darabot találtam.
ADATA Premier Pro SP920, ADATA XPG SX930, Intel 535.
Ha jól tudom mindegyikre 5 év garancia van. Adatok alapján hasonlóak de nem tudok dönteni. Az SP920 a legolcsóbb. Ti melyiket ajánljátok?

(#35624) Roxkex


Roxkex
senior tag

Na , megvettem a Samsung 850 EVO-t .. És első reakcióm az egy hosszú *************************** :D - Nagyon állat egy cucc , egy teljesen friss (semmi nem volt fent) rendszerrel 7-8sec a boot , ha már fel-fel rakogattam a megszokott dolgaimat 23-25s addig mértük ahol már megnyilt a firefox... Egyszerűen király :3
Eddig ,hogy hogy nem volt ilyenem ? :P

Köszi mindenkinek mindent ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#35625) Bodor válasza balii22 (#35623) üzenetére


Bodor
veterán

SX930

(#35624) Roxkex: :C

(#35626) gomirat válasza Viktor81 (#35586) üzenetére


gomirat
csendes tag

Köszönöm a segítséget.
Kano neked is köszi.

(#35627) radi8tor válasza Roxkex (#35624) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem 6 éve vannak SSD-k a gépeimben. Nem is tudnék már meglenni nélkülük. A jót hamar megszokja az ember.

⭐ Stella

(#35628) Roxkex válasza radi8tor (#35627) üzenetére


Roxkex
senior tag

Már most nem bírnám nélküle :P - De azért jó az a maradék 1tera vinyó is :3

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#35629) Lacielvtárs válasza radi8tor (#35627) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 :K
ezzel én is így vagyok... már szinte nem tudom elviselni a hdd sebességű oprendszer indítást :D
kollégámnak rendszeresen tartom karban a gépét, és kapott tőlem ajándékba egy ssd-t, mert a rendszer újra telepítést sebességét nem bírtam ideggel :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#35630) edima10


edima10
tag

Sziasztok!
SATA II csatlakozós Dell XPS L702x laptopba szeretném a HDD-t SSD-re cserélni.

ADATA 240GB XPG SX930 SATA3 2,5" ASX930SS3-240GM-C 27e 5 év
ADATA 256GB Premier Pro SP900 SATA3 2,5" ASP900S3-256GM-C 25e 3 év
ADATA 256GB Premier Pro SP920 SATA3 2,5" ASP920SS3-256GM-C 25e 3 év (5 év?)
HyperX 240GB Savage SATA3 2,5" SHSS37A/240G 26e 3 év

Ezekre redukálódott a választás.
Leginkább az SP 920-as és SX930-as között vacilálok (az 5 éves gari bizalommal tölt el). Mi a különbség a kettő között? (az SP nagyobb, az SX drágább :) )
Többnyire PS és zeneszerkesztés (néha videó vágás) menne a gépen, ha ez bármit is számít.
Köszi

(#35631) kano válasza edima10 (#35630) üzenetére


kano
nagyúr

Ugyan akkora mindkettő Adata de elviekben az SX930-nak jobbak a technikai jellemzői (írás, olvasás).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#35632) lazydog válasza edima10 (#35630) üzenetére


lazydog
addikt

Az SX930 az ADATA "zászlóshajója". Tartósságra igyekeztek kigyúrni.
Ha ez valóban sikerült nekik és szerencséd is van, örökül hagyhatod majd az unokádnak. :)
Az SP920 kevesebbet igér, viszont gyorsabb. Én ezt választanám.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35633) kano válasza lazydog (#35632) üzenetére


kano
nagyúr

Nem akarok kötekedni, de az Adata honlapja szerint a 240GB-os méretben az SX930-as gyorsabb:
SX930
240GB Performance (ATTO)
Read: Up to 560MB/s
Write: Up to 460MB/s

SP920
256GB Performance (ATTO) :
Read : Up to 540MB/s
Write : Up to 320MB/s

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#35634) Viktor81 válasza edima10 (#35630) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Nehéz kérdés. Jó választás a kettő ADATA, de hogy melyik lenne jobb ? - nehéz ügy.
(egyébként a doboza alapján a 920-ra 3 év a gar. a weboldaluk szerint 5 - nyilván regisztrálás után)
Szóval, alapvetően mindkettő válaszoló kollégának igaza van és mindketten tévednek: egyrészt a kettő meghajtó mérete nem azonos, másrészt a 930 a gyorsabb. Egyébként igazuk van, a 930 elviekben jobb, viszont alacsonyabb csíkszélességen készülnek a NAND-jai, ami az élettartamnak nem kedvez (ettől függetlenül előbb fog elavulni, mint elhasználódni) A 920 írásban gyengébb, de ezt soha nem fogod észrevenni. Közelmúltban raktam össze gépeket a családban, így vettem mindkettőt (és én is tartom karban - mármint a gépeket), és bár nem én használom, de a pár napig, amig telepítettem és teszteltem, korrektnek tűntek.

Ha nem számít az árkülönbség, 930

(#35635) newgamer
Ne haragudj, de ilyet hogyan lehet kérdezni ? - mintha én azt kérdezném, 1.6-os autót vegyek, vagy 3 literest...
1TB-osat is érdemes venni. - minél nagyobb, annál jobb
Ha van pénz, egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#35635) newgamer


newgamer
aktív tag

Szerintetek érdemes 120GB-os SSD-t venni, vagy inkább 240GB-os a jobb választás? Főleg WIndows, Office és egyéb programok

(#35636) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Pénteken vettem egy Adata SX930 120GB ssd-t.
A számla szerint 3 év a gari, doboza szerint öt év. Az öt évhez regisztrálnom kell, nem kell semmit csinálni vagy buktam?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35637) Viktor81 válasza Mezga Aladár (#35636) üzenetére


Viktor81
senior tag

A boltba 3 évig viheted. Ha regisztrálod a gyártónál, akkor 5 évig hozzájuk elküldve cserélik. (elvileg)
V.

(#35638) poci76 válasza newgamer (#35635) üzenetére


poci76
aktív tag

Három évig használtam egy 120 GB-os SSD-t Win8-cal. Közben a Win szépen felhízott valami 20-30 GB-tal az eredeti telepítéshez képest a folyton letöltődő automatikus frissítések miatt, és már számolgatnom kellett a helyet, törölgetni feltelepített programokat, meg a frissítéseket törölgetni kézzel. Ezt meguntam, és vettem egy 250-est, ahol sem most, sem a jövőben nem kell számolgatnom a helyet. Emiatt inkább a nagyobbat ajánlom, ha van rá keret.

(#35639) edima10 válasza Viktor81 (#35634) üzenetére


edima10
tag

kano, lazydog, Viktor81, köszi a válaszokat és infókat!

Tehát:
SP 256 GB kicsit nagyobb, olcsóbb (2-3 e Ft)
SX 240 GB gyorsabb (ami viszont alig észrevehető) , újabb modell (technológia)

Még alszom rá egyet :)

(#35640) Mezga Aladár válasza Viktor81 (#35637) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35641) Bodor válasza Mezga Aladár (#35636) üzenetére


Bodor
veterán

Miért nem vetted olyan webshopban, ahol eleve 5 év rá a garancia?

(#35639) edima10: Csak hogy képben legyél. Az SSD-n az optimális működés érdekében szabad helynek kell lennie , ez kb. 10 % ( bővebben erről a téma tudnivalók cikkeiben, illetve az összefoglaló linkjeiben olvashatsz), a kerek számokra végződő 120 GB , 240 stb. GB típusoknál már eleve félretett a gyártó 7%-ot, ezért ezeknél elég ha 3-5% szabad helyet biztosítasz. A 128 , 256 stb. GB-os típusoknál viszont nincs a gyártó által félretéve szabad hely, ezért erről neked kell gondoskodni, tehát nem nagyobb egyik típus sem.

újabb modell (technológia)

Ebből a gyakorlatban nem fogsz semmit sem észrevenni.

SX930-at azért szoktam ajánlani az SP920-szal szemben, mert élböl megvan rá az 5 év garancia, és nem kell hozzá regisztrálni.

Pl. ITT vagy ITT vagy ITT is

[ Szerkesztve ]

(#35642) edima10 válasza Bodor (#35641) üzenetére


edima10
tag

Köszi!

Ezt a 240 vs 256 dolgot eddig nem tudtam.
Akkor el is dőlt a dilemmám.
SX lesz a nyerő a garanciás dolog miatt.
Egyébként én is pont az első ITT-ednél néztem ki reggel :)

(#35643) lazydog válasza kano (#35633) üzenetére


lazydog
addikt

...de az Adata honlapja szerint...

Nem is veszem kötekedésnek. Betudom annak, hogy nem tiszta forrásból merítettél. :D
Az ATTO-val mérve, például a Kingston V300 is a leggyorsabbak között van.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35644) jeni válasza edima10 (#35642) üzenetére


jeni
félisten

Az Intel is 5év garis sőt az Easy shop is 5év garival adják,bár őket nem ismerem és sosem hallottam felőlük.
Három közül az Ipon a nagyobb cég a forgalmukat tekintve.

(#35645) Bodor válasza lazydog (#35643) üzenetére


Bodor
veterán

A gyártó oldala szerinted nem elég hiteles forrás? Mi lenne annál hitelesebb?
A legtöbb SSD gyártó az ATTO-val mért értékeket adja meg a a specifikációknál, a két összehasonlított Adata típus meg ráadásul nem is tömörítős vezérlőt használ, így aztán főleg mérvadóak a közölt értékek.
A V300 meg nem is tudom, hogy hogy került megint a képbe, mert nem arról volt szó.

Ez a topik egy egészen nyugodt hely volt, amíg el nem kezdtél itt újra kötekedni.
Szeretnélek még egyszer megkérni, hogy hagyd abba a flame keltő magatartásodat, és nem ártana ha a hozzászólásaid segítő szándékúak, az állításaid megalapozottak és a tényeket figyelembe vevőek lennének.

Köszönöm!

(#35646) yanna válasza poci76 (#35638) üzenetére


yanna
őstag

"sem most, sem a jövőben nem kell számolgatnom"

Nyugtával dicsérd az operációs rendszer étvágyát. :)

(#35648) ivcsi86


ivcsi86
tag

Sziasztok.
Hol lehet megnézni, hogy egy adott tipusu laptop milyen/mennyi foglalattal rendelkezik? M.2 , mSata.
És ezekből mennyi szabad, azaz mondjuk nem foglalja el mondjuk a wifiadapter.
Előre is köszi

(#35649) Viktor81 válasza Bodor (#35641) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Tisztelem a munkásságod és a szakértelmed, de valamit nem értek. Kérlek magyarázd meg nekem, 240 miért = 256-al ? Ne azt mondd, hogy biztonsági tartalék, hanem azt, hogy egy átlagos user, aki ezt nem tudja, vagy nem érdekli az miért látná egyenlőnek ? Vagy amennyiben azt tudja, hogy SSD-t nem "illik" koppra másolni, ezért hagy némi helyet, annak nem pontosan 16 Giga a különbség ? (vagy 480 vs 512 között még több ?) Javíts ki, ha tévedek, de kollégádtól tudtam meg, hogy nem csak ez okozhat eltérést:

Én is tudtam a gyártók által elkülönített tartlékról, mégsem értettem, miért nem egyforma kettő ugyanazon gyártótól származó ugyanakkora SSD. Ha jól emlékszem, itt pl. a NAND-ok technológiájából adódik...
Tehát tényleg minden kötekedő szándék nélkül érdekel, egy laikus számára miért egyenlő a pl. 480 és 512 ?
Arányaiban a formázott kapacítás is ugyanígy különbözik, tehát ha %-osan ugyanannyi helyet hagy, vagy nem hagy (mert nem tudja, vagy nem érdekli), akkor a különbség pontosan annyi, mint amit a dobozon lát. Tévedek ?
Köszönettel: Viktor

[ Szerkesztve ]

(#35650) Emperor_ válasza ivcsi86 (#35648) üzenetére


Emperor_
addikt

Első körben a gyártó honlapján nézném meg az adott típus specifikációját.
Meg lehet nézni az Everest-tel vagy a Speccy-vel. Kimondottan erre a célra nem tudok más programot ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.