Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35401) M3lakH válasza oravecz56 (#35400) üzenetére


M3lakH
tag

Köszönöm, ez így már információ! :R
Akkor V300 kihúzva. FuryX-et mellőzném, gyári adatok szerint is vannak lassú pillanatai.
Marad a SavageX, illetve tud ajánlani valaki jobbat 17 körül, vagy ami olcsóbb és tudja ezt a szintet?
(Toshiba Q300, vagy valamelyik Adata esetleg?)

(#35402) oszika16 válasza M3lakH (#35401) üzenetére


oszika16
csendes tag

[link]http://compker.hu/termek/26203

[ Szerkesztve ]

(#35403) wulfgar


wulfgar
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideig új gépben gondolkodtam, de mivel annyira keveset ülök előtte, nem biztos, hogy megéri 200ezreket költeni egy új masinára.

Jelenleg kb. nem játszok semmivel (ami persze változhat később), de addig is szeretném egy kicsit felgyorsítani a gépem.

Bekapcsolás után a rendszer 5-10 perc alatt áll fel használható állapotba, és sokszor elég lassú...

Egy 6-7 éves gépről beszélünk, amibe 2-2,5 éve volt egy kis frissítés VGA és +4giga ram terén (most 8 giga van).

Mennyit dobhat a sebességen egy SSD? Megéri egyenlőre csak ezzel próbálkozni?

Kingston fury 120g sata3 -at néztem, ami elvileg jó lenne az alaplapomba, mivel a mostani vinyom sata2-es.

Köszönöm előre is a válaszokat

Gergő

Gergő

(#35404) Vaszil76


Vaszil76
tag

Sziasztok segítség kellene! Van egy kingstone hyperx ssd.m, aminek eltört az egyik csatlakozója, amin a tápot kapja. A kérdésem, hogy hol tudom javíttatni vagy kivel? Garancia lejárt!!! Előre is köszönök minden segítséget! [L:/dl/upc/2016-05/05/274868_ydgs4vuze259x7xc_img_1530_3.jpg](IMG:/dl/upc/2016-05/05/274868_ydgs4vuze259x7xc_img_1530_3.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Módosította: radi8tor ]

(#35406) tpeter77 válasza M3lakH (#35401) üzenetére


tpeter77
addikt

Fury lassú? hol olvastál ilyet?
én is ezzel szemezek, de ilyet mostanában nem olvastam.
Bezzeg a Samu 840-re sokan mondják, hogy belassul... de itt éppenhogy sokan a Fury-t ajánlják.

(#35407) M3lakH válasza tpeter77 (#35406) üzenetére


M3lakH
tag

ITT

Ezért is kérdeztem itt meg, mert mindenhol mást látni. Valószínűleg azért ajánlott, mert amúgy tudja amit a gyártó ráírt, és tartós is, olcsó is. Samsungból mostmár 850 van, de az 20-21K, szerintem maradok a Savage-nél.
(intellel pedig volt rossz tapasztalat)

(#35408) #95590400 válasza sodó (#35382) üzenetére


#95590400
törölt tag

na ezért lenne szükség arra, hogy az ember önállóan gondolkodjon, és rájöjjön arra, olyan sebességkülönbségért, amiből semmit nem fog megérezni, olyan garis opciókért, ami 90% feletti valószínűséggel nem érintik felesleges pluszpénzt kiadnia.
de felőlem tényleg vehetsz valószínűleg nulla kézzelfogható előnnyel majd 10k-val drágább cuccot, hidd el, engem aztán nem fog zavarni.
értendő ez a 480 gigás tételekre.

[ Szerkesztve ]

(#35409) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok, nézegettem a fórumot, de sajnos nincsen sok szabadidőm, szóval lényegre térnék:

Vennék egy SSD-t apróról, 180-256GB méret közöttit, a kiválasztottak:

Intel 1500 Pro 180GB
Samu 850 Evo 250GB

Darabonként állítom össze az új gépem, most a háttértároló van soron, úgy 1 év mire összeáll, így addig a régi gépemben robogna az oprendszer alatt + néhány játék is lenne + program.

Melyik lenne tartósabb ezt figyelembe véve, illetve sebességre milyennek mondható átlagosan az Intel ezen modellje a Samu-hoz képest?

Előre is köszönöm a válaszotok!

Vannak dolgok...

(#35410) worxland válasza wulfgar (#35403) üzenetére


worxland
addikt

"Megéri egyenlőre csak ezzel próbálkozni?" - Igen, nagyon is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#35411) Viktor81 válasza wulfgar (#35403) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Mindennél többet ér egy SSD ! Teljesen mindegy, mennyi idős a gép, tehetsz bele bármilyen CPU-t, akármennyi RAM-ot, semmi nem okoz olyan látványos változást, mint egy SSD. Nyílván a játékok nem lesznek szebbek, de általánosságban a gép "élvezeti értéke" megsokszorozódik.

V.

(#35404) Vaszil76
Szia !

Itt a gondot a műanyag támasztó hiánya jelenti. Az érintkezőre ami hiányzik nincsen szükséged, így csak azt kellene megoldani, hogy a PIN-ek mögött legyen valami támaszték, ami biztosítja a kontaktus a csatlakozóban. (igazából csak a középső három és a mellette bármlyik irányban lévő három érintkezőre van szükség) Szerintem nézz körül az aprón, hátha hirdet valaki HDD,SSD javítást. (úgy rémlik, van ilyen)

V.

[ Szerkesztve ]

(#35412) radi8tor válasza Vaszil76 (#35404) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Garancia lejárt!"

Még jó, ezzel nem is foglalkoznának garanciában. Gondolom nem magától tört el.

⭐ Stella

(#35413) Vaszil76 válasza radi8tor (#35412) üzenetére


Vaszil76
tag

Nem magától tört le! :) Írtam a Kingston-nak és azt írták, hogy csak garanciális ssd-vel foglalkoznak! Ha a garancia lejárt, akkor kuka. Ha fizetni akarnék a javításért, akkor sem érdekli őket. Korrektek!

(#35414) wulfgar


wulfgar
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat.
Mindenképp veszek egyet, már csak ebben kérném a Ti segítségetek.

Asus p7p55d alaplapom van, amire ha rá googlizok azt irja, hogy "e-sata".

Viszont azt is kiderítettem, hogy ami most hdd benne van a gépbe az sata2-es. Ez már itt nekem kezd bonyolult lenni, nem vagyok egy guru :) Milyen csatlakozos ssd-t tudok venni ebbe a alaplapba? A kingston fury hyperx-et ajánlották itt sokan , ezért ez az elsődleges "célpont".

Köszönöm előre,

Gergő

Gergő

(#35415) Viktor81 válasza Vaszil76 (#35413) üzenetére


Viktor81
senior tag

Itt érdeklődj, hátha...

(#35416) customer114 válasza customer114 (#35390) üzenetére


customer114
senior tag

Akkor nem veszek. :((( :P

(#35417) kano válasza Vaszil76 (#35413) üzenetére


kano
nagyúr

"Nagyszerű" hozzáállás a KINGSTON részéről. :( Nyilván, akkor nem kell több Kingston terméket vásárolni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#35418) Viktor81 válasza kano (#35417) üzenetére


Viktor81
senior tag

Más gyártó sem foglalkozik ilyesmivel...

(#35419) radi8tor válasza kano (#35417) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem Kingston téma. Semelyik gyártó nem árul alkatrészeket. Venni kell egy hibás SSD-t, aztán átforrasztani egy szakemberrel a csatlakozóját.

⭐ Stella

(#35420) kano válasza radi8tor (#35419) üzenetére


kano
nagyúr

De szokták vállalni a garos időn túli javítást (mondjuk jellemzően akkor, ha van szervizük legalább).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#35421) radi8tor válasza kano (#35420) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Konzumer cuccoknál szerintem ez egyáltalán nem jellemző. De ejtsük is a témát, mert ez nem a fő SSD topik.

⭐ Stella

(#35422) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok. Kérdésem annyi lenne, h mennyire volt jó választás egy Hyperx Fury laptopba rendszernek meg mi den másnak. A hdd ami bennevolt ment külső usbs házba. Gyakorlatilag az ssdről megy minden. Torrent (max napi 10 GB), starcraft 2, film, rendszer minden. Mennyire terheli ez a kis Furyt? Vagy jobb lenne egy Intel, Samsung erre a célra?

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#35423) boldi21


boldi21
csendes tag

Miert van az, hogy legtobb bolt (Budapesten) az SSD Samsung 850 Pro szeriara csak 5 ev garanciat ad 10 ev helyett?

(#35424) radi8tor válasza boldi21 (#35423) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kötelező 10 év bolti garanciát adniuk. Gyártó megadja rá a maradék 5 évet.

⭐ Stella

(#35425) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Sziasztok!

Ezek közül melyiket érdemes megvennem? Samu vs Intel

Számomra a megbízhatóság a fontosabb, nem a sebesség.

(#35426) boldi21 válasza radi8tor (#35424) üzenetére


boldi21
csendes tag

Ertem, de megis jobb olyan helyrol venni aki bevallalja es nem te kell vigyed a gyartohoz vagy rosszul gondolom?

(#35427) radi8tor válasza boldi21 (#35426) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fene se tudja. Volt olyan helyről vásárolt VGA-m, ami már megszűnt garancia idő alatt (3 év), aztán az itthoni forgalmazót felkeresve sem tudták orvosolni a problémát, mert nem rajtuk keresztül vette a bolt a kártyát.
Kicsit macerásabb a gyártói garancia érvényesítése, de szerintem Samsungnál pont nem (van itthoni címük).

⭐ Stella

(#35428) Viktor81 válasza boldi21 (#35426) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Arra figyelj, hogy legyen hozzá hivatalos gyártói garancia ! A Samsungnak van (nyílván a többieknek is) saját jelölt garanciajegye. Azt kell megkapnod hozzá, akkor elvileg nincsen gond. (bár regisztrálnod is kell)
Én rendeltem egy 850EVO-t egy boltból, ahol ki volt emelve, hogy 5 év magyarországi gyártói garancia, mikor megjött, volt 3 év bolti... Írtam nekik, hogy nem ezt ígérték és hogyan tudjuk megoldani (még azt sem írtam le, hogy küldöm nyomban vissza - természetesen ez lett volna), postázták a hivatalos Samsung garanciajegyet.

Viktor

(#35429) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Dicső Uram... jó reggelt
van egy ilyen ssd-m
[link]
most mértem adatot, és ezt kaptam.

viszont tegnap hozzájutottam egy ilyenhez...
[link]
ingyé volt, és arra gondatlan érdemes lenne e kicserélnem a laposomban...
ez a hyper 500/500-as olvasás írás, a másik ami a kingston
annak ez van a leírásában...
"Adatátviteli sebesség:
Compressible Data Transfer (ATTO):
Olvasási sebesség max.: 450 MB/s
Írási sebesség max.: 450 MB/s
Incompressible Data Transfer (AS-SSD and CrystalDiskMark) :
Olvasási sebesség max.: 180 MB/s
Írási sebesség max.: 133 MB/s"

Ez mit jelenthet a gyakorlatlanan? :U

előre is köszönöm a segítséget, és a választ :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#35430) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok! 15.000 és 20.000 Forint között tudnátok valamilyen SSD-t ajánlani? Laptopba szeretném, a HDD helyére.
A laptop: Inspiron 3543
i5 5200U és 4GB ram, és egy 820m
Előre is köszönöm :R

(#35431) Emperor_ válasza Nordic (#35425) üzenetére


Emperor_
addikt

Mindkettő ajánlott, megbízható típus.
Mire használnád?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35432) Nordic válasza Emperor_ (#35431) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Oprendszernek lenne, meg 1-2 játéknak, azért kell 200GB feletti méret. De közben megrendeltem az intelt, igaz lassabb, de olcsóbb is valamivel.

(#35433) Emperor_ válasza Nordic (#35432) üzenetére


Emperor_
addikt

Ok
A sebesség különbség a teszt progikkal mutatható ki, használat közben észrevehetetlen.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35434) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Egy Intel 520 240GB-os SSD-t mennyiért lehetne eladni? HDSentinel 100%ot ír, 22TB írás van rajta, 2019.12ig garanciás.

[ Szerkesztve ]

(#35435) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok

Vettem egy Intel 535 M2 ssd-T. Betettem, és semelyik sata eszközt nem latja a gép.

Mi lehet?

Köszi.

(#35436) joefasalasso válasza joefasalasso (#35435) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Megoldódott. Köszi. A 0 sata csatorna letiltódik M2 behelyezésekor.

(#35437) TeeJay


TeeJay
félisten

Kifejezetten torrentezésre vennék SSD-T 500-1000GB méretben. Samsung 850 EVO bírni fog napi 100 gb-ot? Ahogy olvastam teszteket, 2000p/e ciklust simán bírnia kell így egy 500 gigás SSD ki kell birjon 1 PB írást ami úgy 20 év alatt sem jönne össze.

Használ itt valaki torrentre SSD-t?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35438) ló úr válasza TeeJay (#35437) üzenetére


ló úr
őstag

Pont egy írási limites garis SSD-t akarsz venni torrentre? Vegyél egy Plextor M6 prot inkább. Egyébként ilyen, h mennyit bír hülye kérdés mert lehet elszáll aznap mikor beszereled lehet 3 év múlva de lehet h 10 év múlva is menni fog. :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#35439) Viktor81 válasza TeeJay (#35437) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Nekem egy 850 EVO és egy 850 PRO van erre a célra. Mindkettő 1TB-os. Azért, mert bár limitesek (150TBW), amikor megvettem nem volt másnak ekkora méretben és SATA, mSATA változatban. (ezen kívűl, bár nem sokra tartom a Samsungot, memória és SSD terén jó tapasztalataim vannak vele) Amennyiben jól számoltam, napi 82GB írással 5 év alatt fogy el a 150TBW. Én nem írok ennyit, de ha már 5 évet kibír, elégedett leszek.

V.

[ Szerkesztve ]

(#35440) Bodor


Bodor
veterán

Nem értem, hogy torrent-re minek SSD. Vannak nagyon halk merevlemezek, ha ez a szempont, más nem igen tudok elképzelni.

(#35441) Viktor81 válasza Bodor (#35440) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Bár nem engem kérdeztél, én szívesen válaszolok. Én például építettem egy teljesen passzív mini PC-t, aminek a hangja 0 a fogyasztása minimális az értéke (inkább az ára) pedig irracionálisan magas. Nem fogok beletenni egy "eléggé halk" merevlemezt, mert akkor az egésznek semmi értelme és megmaradhatott volna a korábbi konfig, amiben csak a tápban volt egy ventilátor + egy eléggé halk merevlemez. Mivel úgy éreztem, megtehetem, a lehetőségek szerinti legjobb komponensekből raktam össze a gépet. Hogy ez normális-e ? NEM. De a 10 millió feletti autók léte sem az, hiszen 6-7 millióért én olyan autót tudok, ami minden átlagos ember igényét kielégíti (ki kellene, hogy elégítse), mégis nagyon sok luxusautó fogy világszerte...

Viktor

[ Szerkesztve ]

(#35442) TeeJay válasza ló úr (#35438) üzenetére


TeeJay
félisten

nem érdekel az írási limit mert azt irreálisan alacsony szinten adják meg, már már nevetséges TB értékkel...
a 850EVO-ban 3D VNAND van
anandtech tesztben azt írták alsó hangon is lazán 2000 P/E ciklust el kell viselnie egy cellának
1TB méretben ez legalább 2PB írást jelentene
(ugyebár a 40nm-es 3D VNAND TLC még a sima 2x nm-es MLC-től is tartósabb az MLC pedig már teljesített)
de stressz tesztben kiderült hogy ennek akár öt-tízszeresét is bírja szóval nagyon óvatosan adja meg Samsung is a becslést
SSD-t azért akarok mert 1000/200-as DIGI-t 5400-as 2,5" laptop HDD-re nem lehet használni igazán
ha a letöltés 20MB fölé megy a feltöltés megszűnik létezni meg akad a HDD és csak a szenvedés van

azért gondoltam hogy rááldozok 80ezret és veszek egy 1TB-os 850EVO-t
az bőven baromi gyors lesz, havonta úgysem kap 5TB-tól több írást így évente 60TB nem igen fektetheti meg
5évet ha kibír már megérte szóval részemről az 5év garit max a vezérlőre nézem a NAND-nak tovább kellene bírni
ja és igen lehet vannak jó HDD-k olcsóbban csak laptopba mást nem igen rakok be meg amúgy is szeretem ha hangtalan a gép
a laptopnak nincs hangja mehet 0-24-ben csak egy olyan SSD-t kell bele raknom ami bírja a gyűrődést
850Pro-ra nem fizetek feleslegesen mert nem hiszem hogy többet tudna mint az EVO

Viktor81 :R :R :R

kösz az infót, ezek szerint jól működik az SSD-re torrentezés
én is ki fogom próbálni :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35443) TeeJay válasza Bodor (#35440) üzenetére


TeeJay
félisten

az a baj hogy a HDD nem bírja az egyidejű gyors le és feltöltést is...
ráadásul mivel a töredezettség elkerülése miatt előre le kell foglalni a fájlokat rajta
egy 30-40gigás cuccnál megfogja a HDD-t percekre
SSD-nél pl még ezt is ki lehet hagyni mert olyan hogy töredezettség nem létezik

azt persze még nem tudom egyidejűleg hogy bírja egy 850EVO a le és feltöltést de biztos 100x jobban mint egy 2,5" laptop merevlemez
a cache is nagyobb rajta a random írás és olvasás is 100x annyi mint egy merevlemeznek
igazából egyedül már csak az ár foghatja vissza azt hogy mindenki SSD-re töltögessen

1TB 80ezer körüli áron még húzós
de ha fele ennyi lenne már nagyon sokan váltanának rá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35444) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Helló, ezt vagy ezt érdemes? Vagy valami mást?
Konfig az adatlapomon, de vinném tovább fél-egy év múlva az új gépembe is...
Windows/Adobe CS csomag, pár játék és pár program menne még rá. Jelenleg a C: 100GB, de ha már veszek akkor kipróbálnám hogy mennyivel gyorsabban tölt be egy-egy játék.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#35445) worxland válasza TeeJay (#35443) üzenetére


worxland
addikt

"azt persze még nem tudom egyidejűleg hogy bírja egy 850EVO a le és feltöltést" - bírja.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#35446) TeeJay válasza worxland (#35445) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor megfelelő lesz nekem köszi
sajnos csak a laptopomban lévő Samsung 830-at tudom tesztelni de mivel 64gigás ott még viszonylag lassú a lineáris írási tudása
azon néztem és egész jól pörgött :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35447) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy 128-as SSD-t. OS meg programok mennének rá csak (IntelliJ+workspace, Office, Skype, stb). A játékok meg a szemét maradna a Kingston HyperX 3K-n.

Kipróbálnám ezt az új M.2 szabványt, csak nem vagyok otthon benne, hogy melyiket. Annyit tudok, hogy PCIE-os legyen.
Most veszek új alaplapot is, és a specifikációban ez van:
1 x U.2 port, support PCIe 3.0 x4 NVM Express storage
1 x M.2 Socket 3, with M Key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (both SATA & PCIE mode)

U.2 az mire jó? :DDD

Plextort néztem ki. Jó választás? Milyen alternatívák vannak?

Thx :R

(#35448) semetka válasza Bodor (#23308) üzenetére


semetka
őstag

Eddig úgy volt hogy az új gépembe új SSD-t veszek, de ezt elolvastam és szerintem meghagyom a régit. :)
[link]
2,5 éve használom, mondjuk nincs agyonírva, de talán jobban megbízok mint egy újban.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#35449) Wanted


Wanted
csendes tag

Sziasztok!

Asztali gépbe (Asus H87PRO alaplap, I7 4770K proci) keresek egy gyors SSD-t.
(https://www.asus.com/hu/Motherboards/H87PRO/)

Min. 240 Gb-os, vagy 480-as sata3-as kellene.
Garancia 5-10év legyen.
Rendszer lenne rajta (win10), 1-2 játék, photoshop, archicad.

Jelenleg egy 128GB-os OCZ Vertex 4 van benne, ami kezd kicsi és lassú lenni.

Milyen SSD-t vegyek?

:R

(#35450) lazydog válasza Bodor (#35341) üzenetére


lazydog
addikt

Samu 850 EVO TLC-s és írási limit van a gariban, a Pro túl drága és felesleges is lenne szerintem annyit kiadni érte,

Megint előbújt belőled a "szakértő". :D
A Samsung az SSD iparág megkérdőjelezhetetlen vezető cége. Az általuk gyártott 3D V-NAND pedig túlél egy átlagos középkorú usert. :K

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.