Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35451) lazydog válasza Wanted (#35449) üzenetére


lazydog
addikt

Samsung 850 EVO-t, vagy Pro-t vegyél.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35452) TeeJay válasza lazydog (#35450) üzenetére


TeeJay
félisten

A 3D VNAND TLC 2000 programozási/törlési ciklust tuti kibír, akkor az 1TB méretben legalább 2PB írás... Havi, 10TB esetén is 16+ év ráadásul nagyon óvatosan adják meg ezt az értéket, a gyakorlatban SSD gyilkoló tesztben 5x túlteljesíti ezt. Ezért gondolkozok én is egy 1TB-os 850EVO-n torrentezés alá... Laptopom bőven elég erős csak a 2,5" 5400-as HDD nem bírja az 1000/200-as DIGI netet :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35453) Bodor válasza TeeJay (#35452) üzenetére


Bodor
veterán

Tényleg nem érdekel, hogy 150 TB írási limites a garancia?
Én többek között ezért sem ajánlom annyira a Samsungokat, ha van hasonló képességekkel rendelkező, hasonló árú, de írási limit mentes típus, ami ajánlható. Természetesen abban igazad van, hogy jóval többet bírnak,mint a 75 vagy 150 TB, de ha nem érdekel a garancia, akkor legyen a te választásod. Én biztosan mást vennék, mondjuk ezt. Itt is számol visszafelé az MWI, de szerintem nem olyan ütemben,mint a Samunál.

(#35450) lazydog: El sem tudom mondani, hogy mennyire "örülök", hogy újra felbukkantál, elkezdtél kötözködni velem, és úgy viselkedsz, mintha te lennél a Samsung marketingese.

(#35449) Wanted:

240 Gb-os, vagy 480-as

Garancia 5 vagy 10év

Egy kicsit légy már határozottabb abban, hogy mit szeretnél,mert így nehéz ajánlani, főleg úgy hogy nem tudjuk mennyit szánsz rá.
Egyik ajánlott típus sem lesz érezhetően gyorsabb,mint a Vertex 4 ( már ha azon ment a TRIM, mert ha nem akkor azért érzed lassabbnak)

(#35448) semetka: Jó döntés! :K Milyen típus ez?

(#35447) Nojbee: Szerintem jól választottál, én is ezt ajánlottam volna.
U.2 az mire jó?

LINK

Otthoni felhasználóknak szerintem teljesen felesleges sávszélességet biztosít megfelelően gyors SSD-vel, főleg akkor, ha nincs forrás, amiről vagy amire történik a másolás, írás.

(#35454) TeeJay válasza Bodor (#35453) üzenetére


TeeJay
félisten

vágom én hogy limites a garancia de mutass nekem 1TB-os SSD-t 80ezer körül ami jobb
150TB nevetséges limit, annak 20-30x annyit is el kell bírnia főleg a 3D VNAND TLC-nek!!!
ha meg a vezérlő hal be úgyse fogják nézni a NAND-ot hogy mennyit írtam rá és gariztatni fogják

inkább veszek Samsung-ot amiből stressz tesztben 4-8PB írást bírtak a 250gigás változatok is
mint vegyek mást amiben nem VNAND van

mondjuk megnéztem múlt hónapban mennyi letöltésem volt és 4TB alatt van bőven, tehát évente nem lenne 50TB írás sem rá így 3évig amúgy is van garim ha meg 3év alatt nem döglött meg valszeg még 3évet ki fog bírni :R kösz Intelt inkább nem

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35455) Bodor válasza TeeJay (#35454) üzenetére


Bodor
veterán

Ok, neked jó lesz a 850 EVO, mert az a legolcsóbb 5 év garis, és reméljük addig nem lesz baja.

ha meg a vezérlő hal be úgyse fogják nézni a NAND-ot hogy mennyit írtam rá és gariztatni fogják

mondjuk megnéztem múlt hónapban mennyi letöltésem volt és 4TB alatt van bőven, tehát évente nem lenne 50TB írás sem rá így 3évig amúgy is van garim ha meg 3év alatt nem döglött meg valszeg még 3évet ki fog bírni

Meggyőző állítások. Azért én csak 5 év garival venném ( már ha kapható így valahol értelmes áron) , hátha tényleg elszáll a vezérlő úgy a 4. év vége felé...

(#35456) lazydog válasza TeeJay (#35454) üzenetére


lazydog
addikt

Mindent csakis tiszta forrásból!
CPU-ból Intel, SSD-ből Samsung, vodkából orosz, finn, vagy lengyel.
:D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35457) TeeJay válasza Bodor (#35455) üzenetére


TeeJay
félisten

Úgy értettem hogy a 150TB limit 3évig kitart és ha annyit ment már kétlem hogy tönkre menne. Persze 5év garival venném így ha csak 5év alatt jönne össze a 150 TB akkor jó vagyok nagyon

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35458) semetka válasza Bodor (#35453) üzenetére


semetka
őstag

Egy 120GB-os Kingston Hyper X SH103S3. :)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#35459) Nojbee válasza Bodor (#35453) üzenetére


Nojbee
tag

Köszi, meg is rendeltem :R

(#35460) Bodor válasza TeeJay (#35457) üzenetére


Bodor
veterán

és ha annyit ment már kétlem hogy tönkre menne

Nem úgy van az! A vezérlőhalál bármikor bekövetkezhet.

(#35458) semetka: HypeX 3K. Jó kis SSD az. Kár, hogy már nem lehet kapni.

A sima HyperX ( 3K) nélkül meg még jobb volt.

(#35459) Nojbee: :C Beszámolót kérünk a Flash SSD topikba!

(#35461) sutszi


sutszi
veterán

Látom ezt a LiteOn LMH-512V2M-11 típusú SSD-t, az aprón, de info alig van róla a neten. Se cella típus se teszt nem jött elő nekem google-ből. Valaki tud róla mondani valamit?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#35462) semetka válasza Bodor (#35460) üzenetére


semetka
őstag

Igen 3k, eszre se vettem hogy lehagytam. :-)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#35463) TeeJay válasza Bodor (#35460) üzenetére


TeeJay
félisten

Vezérlő pusztulásra ott az 5év garancia ugye?
5év múlva már úgyis 10TB-os SSD lesz mindenkinek
Sok vevőnek robbant le a 850EVO vezérlő hiba miatt? Na és NAND pusztulás sokakat érintett?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35464) Viktor81 válasza TeeJay (#35463) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Az 5 év garancia temrészetesen a vezérlőre is szól (mivel a NAND-okat íráslimit is védi, véleményem szerint jobban szól a vezérlőre, mint bármi másra)
5 év múlva sem lesz "senkinek" 10, de még 2 TB-os SSD-je sem. Még amennyiben elérhető is lesz, akkor is igen szűk réteg fogja tudni megfizetni. Példa: 2009-ben vettem egy 80 GB-s Intel X25M G2-t, eltelt 7 év és nézd meg, mit vesznek most: 120 GB Intelt és ADATA-t... (néhányan 240GB-t és csak 1-2 elvetemül hülye - mint és is - vesz 1 TB-ot)
Amennyiben torrentre veszel SSD-t, ne érdekeljen a garancia. Mármint, számold ki, kb. mennyi idő múlva fog lejárni a Samsung íráslimitje és dönts el, Neked megéri-e azt a pénzt annyi időre. Szerintem a 150 TBW még Neked is legalább 3-4 év alatt jönne össze, addig pedig lesz garancia. Amennyiben ez nem felel meg, kell hozzárakni és limitmentes Intelt, Plextort, stb. venni. Ha így sem kivitelezhető, akkor nem szabad belevágni, mert az anyagi lehetőséged nincsen arányban az elvárásaiddal.

Viktor

(#35465) Bodor válasza TeeJay (#35463) üzenetére


Bodor
veterán

Csak azért írtam a vezérlőhalált, hogy nehogy azt hidd, hogy ha 3 évig hibátlan, akkor nem makkanhat meg bármikor. Egyébként itt a topikban nem tudok róla, hogy lett volna ilyen eset.

(#35464) Viktor81: Korrekt válasz.

[ Szerkesztve ]

(#35466) kano válasza Viktor81 (#35464) üzenetére


kano
nagyúr

Azért azt ígérik, hogy már az idén "olcsósodhat" jelentősen az SSD. Már most is ebben a folyamatban vagyunk véleményem szerint. Persze az kérdés, hogy lesz-e valaha hasonló árban mint a HDD?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#35467) Viktor81 válasza kano (#35466) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

10 éve azt ígérik, hogy "idén" olcsobb lesz az SSD és ugyanennyi ideje mondják, hogy "3-5 év múlva mindenkinek akkora lesz, mint a HDD-je" - nem lett. Az árak csökkentek, de ettől még nem tudnak átlagemberek 1 TB-os 850 PRO-t venni. A folyamat tart, ez tagadhatatlan, de ez minden IT folyamatra igaz: megjelenik egy új technológia, majd szépen lassan viszik le az árát. Már sokszor leírtam, véleményem szerint soha nem lesz SSD HDD árban és méretben.

Viktor

[ Szerkesztve ]

(#35468) junior11 válasza Viktor81 (#35467) üzenetére


junior11
veterán

Én is hasonlóan vélekedem...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#35469) worxland válasza Viktor81 (#35464) üzenetére


worxland
addikt

"5 év múlva sem lesz "senkinek" 10, de még 2 TB-os SSD-je sem." - erre azért ne fogadj. A hardverapro-n már 30 ezerért kapsz 500-as SSD-t, 36-ért boltban garival 480-ast :Y Egy éve még 250-est se nagyon kaptál ennyiért. Az elmúlt hónapokban nagyot zuhantak az SSD árak, így a 2 terás 5 éven belül igenis leeshet a megfizethető 40-50 ezres kategóriába.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#35470) TeeJay válasza Viktor81 (#35464) üzenetére


TeeJay
félisten

De az Intel és Plextor nem 3D VNAND-ot használ szerintem és sima MLC-t már nem vennék ha 80 ezret kiadok SSD-re
Szerintem bírnia kell annak a 850EVO - nak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35471) lazydog válasza TeeJay (#35470) üzenetére


lazydog
addikt

Ha még a controller-halál ellen is nagyon be akarod magad biztosítani (amire egyébként nagyobb az esély), akkor ott a PRO, amire 10 év a garancia, 150TB TBW korlát mellett.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35472) Viktor81 válasza TeeJay (#35470) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Ez igaz, de Te EVO-ról beszélsz, ami TLC. Azért azt nem gondolom, hogy egy limitmentes MLC NAND nem bír ki annyit (szerintem többet), mint a 3D TLC NAND. Az előbb még a garancia volt a lényeg ! Mit számít a technológia, ha pl. a Plextor limitmentes 5 évet vállal a Samu 150TBW -jével szemben ? (bár nem 80 ezer, ez tény) Ha az ár a fontos, akkor nincsen miről beszélni, mert a 3D miatt a 850 EVO ebben verhetetlen, viszont akkor el kell minden mást fogadni, vagy felejteni és ezt megvenni. Abban szinte biztos vagyok, hogy senki nem tud Neked tanácsot adni arra vonatkozóan, meddig bírja a kemény torrentet a 850 EVO, mert ilyen elvetemült kevés van, aki pedig más alkalmazások kapcsán látott már durva terhelést, az szinte biztosan nem Samsung 850 EVO volt. Ismétlem, nincsen mit vesztened ! Megveszed és ameddig a 150 TBW nem jár le, biztosan van garanciád. Ha 5 évet kibír, megdolgozott a az áráért.

Viktor

(#35473) poci76 válasza TeeJay (#35470) üzenetére


poci76
aktív tag

Bármelyik MLC többet bír, mint bármelyik TLC. A Samsung 3D VNAND csak annyiban jobb a többi TLC-nél, hogy nem sokkal rosszabb náluk, kb. a 2/3-át bírja. Mindent figyelembe véve megérheti egy EVO-t megvenni bizonyos MLC-s SSD-k helyett, de csak a tartósságot figyelembe véve nem. Ha a tartósság fontos, akkor vegyél 850 PRO-t.

(#35474) lazydog válasza poci76 (#35473) üzenetére


lazydog
addikt

A 850 PRO-ban ugyanaz a 3D V-NAND van, mint az EVO-ban.
Annyi lehet a különbség, hogy azok válogatott "hand picked" darabok.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35475) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Tudom, hogy nem topiktéma, de esetleg tudtok ajánlani ssd-hez USB 3.0 házat?

(#35476) glaci válasza lazydog (#35474) üzenetére


glaci
őstag

Hát, biztos én emlékszem rosszul, de én úgy tudom, hogy:
- 850 EVO: 3D V-Nand TLC
- 850 PRO: 3D V-Nand MLC
És ezt nem kötözködésből írtam, csak helyreigazításként.

(#35475) Joe fiú:
Mobilról vagyok, így nem tudok linkelni, de van kifejezetten USB ház ajánló topic. Keress rá!
Annyit kell tudnod, hogy USB -n bekötve nem fog működni a TRIM, így néha érdemes berakni gépbe is, hogy emiatt ne lassuljon esetleg be.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#35477) Viktor81 válasza lazydog (#35474) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ajajjj.
Azok után, hogy tegnap kiosztottad Bodor kollégát a Samsung SSD-k kapcsán, ez most csúnya öngól volt...

V.

[ Szerkesztve ]

(#35479) lazydog válasza glaci (#35476) üzenetére


lazydog
addikt

Ezt most valóban benéztem. :(((
Kösz a helyreigazítást.

Viktor81

Úgy látom te a kőnnyű utat keresed. :D
Az emlegetett kolléga öngóljait nehezebb lenne megszámolnod.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35480) #59070464


#59070464
törölt tag

Egy Linux-os Thinkpad X200-ban (C2D P8600, 8GB) van most egy Samsung 850 Pro 128GB-os SSD (desktop gépből került át), aminek a méretét szeretném megduplázni. Van-e bármilyen művelet, amivel akár egy csöppet is gyorsabb lenne a Sandisk Extreme Pro 240GB az Intel 535 240GB-al szemben? 5k a difi mindössze, ami nem a világ vége. Később persze átkerülhet erősebb processzoros, SATA III-as gépbe is (igen, a mostani noti SATA II-es csak). Torrent is menne róla, persze nem orrba-szájba.

[ Szerkesztve ]

(#35481) lazydog válasza #59070464 (#35480) üzenetére


lazydog
addikt

Mindenben gyorsabb a Sandisk.
Az Intel 535, mint mindegyik Sandforce vezérlős SSD, önmagához képest is belassul, mikor tömöríthetetlen tartalommal kénytelen megbirkózni.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35482) kano válasza lazydog (#35479) üzenetére


kano
nagyúr

Azt tartják, hogy csak az hibázik aki dolgozik is. Lehetne minden nap utána csinálni és akkor neked is lehetne néhány öngólod. Ebben az országban mindenki bírál, de amikor tenni kellene valamit az asztalra, akkor meg a másra mutogatás megy. :U

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#35483) sutszi válasza sutszi (#35461) üzenetére


sutszi
veterán

Erre valaki? :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#35484) Viktor81 válasza lazydog (#35479) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ne értsd félre, nem ellened irányul, amit írtam ! Mindenki tévedhet, ezzel semmi probléma, csak szemtanúja voltam, hogy tegnap Őt eligazítottad (egyébként úgy emlékszem, nem jogosan) és mivel picit g.ci gyerek vagyok lecsaptam a magas labdát. Nem keresem senki hibáit (nekem is van bőven), csak ez most adta magát.

Viktor

(#35485) Bodor válasza sutszi (#35483) üzenetére


Bodor
veterán

Én sem találtam semmi használható információt. Csak ezeket. LINK1 és LINK2. De gondolom ezek ismerősek. Se teszt, se több információ.

(#35486) lazydog válasza Viktor81 (#35484) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem meg rosszul emlékszel, de mint helyesen írtad, te is tévedhetsz.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35487) #59070464 válasza lazydog (#35481) üzenetére


#59070464
törölt tag

És vajon ez a Sandisk megóv a hirtelen lekapcsolásos adatvesztésektől, pld. áramszünet, notebook akku lemerülés, stb? Van írási limitje?

[ Szerkesztve ]

(#35488) TeeJay válasza Viktor81 (#35472) üzenetére


TeeJay
félisten

1TB kellene minimum mert ugye 5évre tervezem legalább
jelenleg 1TB méretben a Samsung 850EVO ára verhetetlen
150TB-ig NAND garis, azon felül meg csak vezérlő hiba esetén 5év gari van
szerintem az bőven elég, a 830-as SSD-m 3,5éve megy 0-24-ben és köszöni szépen kutya baja
igaz még 9TB írás nem jött rá de majd most elkezdem kicsit gyepálni

a többi Intel meg Plextor SSD-ben sima MLC van és szerintem az drágább mint a 3D VNAND TLC, ráadásul utóbbi nagyon sokat kibír gyilkolós tesztben...
ha csak 2-3000x programozás/törlést visel el egy cella akkori s 2-3PB-ig nem kell a fejemnek fájni
az meg kb. elérhetetlen szint :D

én úgy vagyok vele ha már 3évet kihúzott megérte mert 80ezer 3évre az max 27ezer évente :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35489) lazydog válasza #59070464 (#35487) üzenetére


lazydog
addikt

Nem tudom mennyi az írási limitje, de ehhez is 10 év korlátozott gyártói garancia jár. Az egyik legjobb notebook akkubarát SSD.
Az áramszünet okozta adatvesztés ellen a Crucial rendelkezik erre a célra beépített elektrolit kondenzátorokkal. Ha ez az elsődleges szempont, egy Crucial M550 lehetne a legjobb választás, ami még sebességre is több mint elfogadható.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35490) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem. Már sokszor láttam hogy van sata csatlakozású és pcie (azthiszem mini pcie) csatlakozású ssd-k . A pcie csatlakozású ssd hátrányban van bármiben a satáshoz képest?
Az én gépembe sata2 van és van ez a mini pcie is .Melyik a gyorsabb?Vagy ugyan olyan? A pcie -ről is bootol és tudok rá oprendszert telepíteni? Köszönöm előre is a válaszokat!

Jelenleg egy kisebb sebességű (250/170 ) sata ssd-m van amit most vettem használtan de később akarok majd cserélni gyorsabbra /nagyobbra .

[ Szerkesztve ]

(#35491) sutszi válasza Bodor (#35485) üzenetére


sutszi
veterán

Igen, ezeket találtam én is. :( Kár, pedig relatíve jó áron mennek...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#35492) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Ennél, ennyiért van jobb ssd rendszer alá?

Köszi.

(#35493) gorog00


gorog00
csendes tag

Sziasztok!

Szokásos téma kompatibilis kérdés:

240GB-os asztali gép ssd-ben mi per pillanat a best buy 26k alatt?
Windows 7 alatt használnám, néhány grafikai tervező és videoszerkesztő program futtatására. Esteleg 1-1 játék. Letöltögetés a megmaradó normál vinyóra történne továbbra is.

Próbáltam utánaolvasni, de csak jobban összekavart a sok szakmai információ, illetve a néhány helyen feltüntetett ellentmondó sebesség adatok.

Amiket néztem:

https://www.aqua.hu/250gb-samsung-850-evo-ssd-meghajto-mz-75e250beu-316739.html

https://www.aqua.hu/240gb-kingston-ssd-sata3-25-meghajto-sv300s37a240g-209903.html

https://www.aqua.hu/240gb-kingston-ssd-sata3-25-hyperx-fury-meghajto-shfs37a240g-288905.html

https://www.aqua.hu/240gb-kingston-ssd-sata3-25-hyperx-savage-meghajto-shss37a240g-348824.html

A kingstonokra eltérő sebesség adatokat láttam a különböző oldalakon így egy kicsit félek, hogy melyik a valós. Viszont ha hozzák a szintet akkor az olcsóbbságuk jelenthet előnyt.
Vagy ezen kívül bármi javaslatot szívesen hallok.
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#35494) kano válasza gorog00 (#35493) üzenetére


kano
nagyúr

Ha olcsón akarsz 240GB-osat akkor a Fury-t szokták itt javasolni. Ha még rádobsz egy kicsit akkor Adata SX930 pl itt, mert nem mindenhol adják meg rá az 5 év gart.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#35495) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok

Főnökömnek az irodai gépébe tennék 250-es (max 500-as) ssd-t. Fontos az üzembiztosság és a hosszú garancia. Windows lenne csak rajta, pár szkennelt doksi.

Köszönöm.

(#35496) lazydog válasza Imi1981 (#35490) üzenetére


lazydog
addikt

Milyen lapról van szó?
A mini-PCIe foglalat általában a WIFI modul fogadására alkalmas. A kinézetre azonosnak látszó mSATA foglalatba lehet SSD-t tenni. Létezik kombo foglalat is, amelyikben mindkét modul működik.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35497) Imi1981 válasza lazydog (#35496) üzenetére


Imi1981
veterán

Lehet keverem a dolgokat, akkor bocs ha hülyeséget kerdeztem!
Most pontos alaplap típust nem tudok(amnyira nem vágom a témát) de leírom a gép típusát: Dell optiplex 755 gyári konstrukció és csak a ram és merevlemez és sata ssd ami nem gyári benne.

[ Szerkesztve ]

(#35498) lazydog válasza Imi1981 (#35497) üzenetére


lazydog
addikt

Ezen a lapon nincs mini-PCIe foglalat. Amikor ezt gyártották talán még fel se volt találva. :)
A PCI-on kívül, csak PCIe x16, PCIe x1, meg eSATA van rajta.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35499) Bodor válasza joefasalasso (#35495) üzenetére


Bodor
veterán

Összefoglalót olvastad? Van benne konkrét ajánlás, de nehéz úgy mondani valamit is, hogy árat nem írsz, mert van azért különbség a 250 és 500 GB-os SSD-k árai között.

240GB körül egyébként az 5 év garis Adata SP920-at, SX930-at, vagy Intel 535-öt ajánlanám. 500 GB körül pedig szintén az Intel 535 , Adata SP920 vagy Samsung 850 EVO, ez utóbbinál lejár a garancia, ha elérted a 150 TB írási limitet.

(#35500) Imi1981 válasza lazydog (#35498) üzenetére


Imi1981
veterán

Mondtam hogy nem vágom annyira a témát :) . Kösz a felvilágosítást! Akkor csakis sata csatlakozóst veszek majd!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.