Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#22601) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Melyik mSata kütyü jobb/rosszabb?:
Kingston ms200 60GB
Kingfast KF1310MCF 60GB
Adata SX300 64GB
Vagy más (nem drágább, nem lassabb) létezik még?

"Jó pap is holtig butul"

(#22602) Rico45


Rico45
őstag

Na Samsung Series 840 EVO basic SSD 250GB választottam :K E digital-ból.

Remélem pénteken meg is jön ! Ingyenes kiszállítás van október 15-ig :K

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#22603) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
Nem halogathatom tovább, hétfőig föl kell adnom a rendelést... :D
Asus Z97 Pro-Wifi lap / W7 Ult. opr. Most szeretném első alkalommal SSD-re telepíteni a rendszert.
A deszkán van m.2 foglalat, csábítana, hogy ehhez csatlakoztassak megfelelő SSD-t.
128 GB körüli meghajtóban gondolkodom, de ebben a méretben a PCIe alapú m.2 kártyák még igen drágák: nem futi rá...így hár egyelőre SATA csatolófelülettel rendelkezők jöhetnek számításba. Crucial M550-est néztem ki...Intelt szerettem volna, de ahonnan veszem a pakkot, ott perpill. nincs.
Kérdésem: - Hagyjam-e magam elcsábítani az újdonság varázsával vagy rakjak be inkább egy jó öreg INTEL 120GB 520 SATA3-ast - és majd ha konszolidáltabbak lesznek az árak, akkor lépjek a PCIe m.2 SSD irányába?

(#22604) djculture válasza reset (#22603) üzenetére


djculture
félisten

Maradj a sima satásnál kevesebb vele a szivás és anomália .

(#22605) reset válasza djculture (#22604) üzenetére


reset
senior tag

Köszi - nyugtáztam :)

(#22606) M107


M107
addikt

:R

1 éves Samsug 840EVO TLC 120GB

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#22607) Franklin válasza M107 (#22606) üzenetére


Franklin
addikt

Azért egy sebesség-tesztet néznék, hogy mennyiben érintett a lassulós bugtól...

(#22608) Ice&Lime válasza Franklin (#22607) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Neki egyáltalán nem érintett a példánya. Mutatott róla tesztet. Szóval, nem minden evo-t érint. Ezek mellett, az én példányom meg eltérőt mutat a konkrét hibától. Flash ssd topikban benne van.

[ Szerkesztve ]

(#22609) M107 válasza Franklin (#22607) üzenetére


M107
addikt

:R

Itt a legfrissebb test :

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#22610) Bodor


Bodor
veterán

Nos, akkor frissült ( vagyis hamarosan fog) az összefoglalóban ajánlott SSD-k listája.

Kikerült az Adata S511, mert már nem lehet kapni, szinte használtan sem.
Bekerült az Intel 730, a HyperX Fury, és a Crucial MX100.

Kingston V300*** (MLC) Csak a Toshiba 19nm Toggle-Mode 2.0 szinkron NAND-okkal , és a 505A firmware-rel rendelkező darabok az ajánlottak!

Vissza került a Kingston V300, az alábbi sorok kíséretében .
"Kingston V300*** (MLC) Csak a Toshiba 19nm Toggle-Mode 2.0 szinkron NAND-okkal , és a 505A firmware-rel rendelkező darabok az ajánlottak!"

(#22611) Viperator


Viperator
őstag

Az SLC jobb, mint az MLC?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22612) djculture válasza Viperator (#22611) üzenetére


djculture
félisten

100000 VS 3000 PROGRAMOZÁSI CIKLUS..ez szerintem mindent elmond

[ Szerkesztve ]

(#22613) lipispan


lipispan
csendes tag

Sziasztok! Sata 2-t támogató alaplapom van. Van értelme hozzá ssd-t venni?

(#22614) Franklin válasza lipispan (#22613) üzenetére


Franklin
addikt

Van! Valamivel lassabb lesz, mint SATA-3 csatin, de a vinyóhoz képest így is ég és föld lesz.

(#22615) Sk8erPeter válasza lipispan (#22613) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Persze, hogy van. Így is jóval gyorsabb lesz, mint akármelyik eddigi HDD-d. Ergo az OS is gyorsabb lesz.

(#22612) djculture :
Lehet normális screenshotot is készíteni kifejezetten az érdekes területről akár a Microsoft beépített (így OS megvétele után ingyenes) Snipping Tooljával is (Win+R, SnippingTool), a Rectangular Snip (vagy akár Free Form Snip) használatával (ott van a New melletti legördülőnél), és akkor nem kéne egy ilyen gigantikus fehér mezőt bámulni az érdemi rész mellett... :) Kipróbálhatnád. :)

Sk8erPeter

(#22616) djculture válasza Sk8erPeter (#22615) üzenetére


djculture
félisten

Most azért nem kerestem meg a cikket itt a ph-n hogy képet csináljak róla, megvolt ez a kép mert vagy 1 éve feltettem és ennyi:)

[ Szerkesztve ]

(#22617) lipispan válasza Franklin (#22614) üzenetére


lipispan
csendes tag

Ez jó vásár lenne?

http://www.pcland.hu/shop+Intel-SSD-2-5--Intel-SATA2-320-Series---120GB-bulk---SSDSA2BW120G3-SSDSA2BW120G3_219537_20067

(#22618) Bodor válasza lipispan (#22617) üzenetére


Bodor
veterán

Nem.
Inkább ezt vedd.

Persze nem ártana tudni, hogy milyen felhasználásra, alaplapba, stb. lesz az SSD, összefoglaló szerint kérdezni.

( Hozzászólás ablakában van egy olyan gomb, hogy link, inkább azt használd, ha linket szeretnél közölni! )

(#22619) lipispan válasza Bodor (#22618) üzenetére


lipispan
csendes tag

Köszönöm! Alaplap típusát este beírom, ha hazaértem. Annyira emlékszem, hogy Gigabyte, DDR2-t támogat, és egy Intel Quad Q6600 proci van benne. Otthoni felhasználásra, film, zene, Call of Duty-ra! :)

[ Szerkesztve ]

(#22620) zack


zack
nagyúr

Lett egy lehetőségem elcserélni 1 az 1-ben az Intel 530 240GB-os SSD-t egy 250GB Evo Basic-re (5 év gari).
Szerintetek?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22621) Sk8erPeter válasza zack (#22620) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az Intel 530 MLC-s, a Samsung EVO Basic TLC-s. Előbbi tartósabb, utóbbi a tesztekben elvileg gyorsabb (értsd: a konkrét SSD-kről van szó, nem a két technológia közti különbségről). Te döntesz. :)
Asszem én az 530-nál maradnék.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22622) jeni válasza Bodor (#22610) üzenetére


jeni
félisten

Ezt egy kívülálló,hogyan ismerné fel az adott Kingston V300,terméken mielött megrendelné,megvenné?

"Kingston V300*** (MLC) Csak a Toshiba 19nm Toggle-Mode 2.0 szinkron NAND-okkal , és a 505A firmware-rel rendelkező darabok az ajánlottak!"

(#22623) zack válasza Sk8erPeter (#22621) üzenetére


zack
nagyúr

Igen, csak most vettem egy DP kábelt, és nem megy az 530 vele. SSD topikban kifejtettem. A Samsunggal meg semmi baja. Ezért gondoltam a cserére.
5 év garit adnak a 840 Evo-ra. Nem hinném, hogy gond lenne a tartósságával.
Intelre is csak 5 év van.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22624) Bodor válasza jeni (#22622) üzenetére


Bodor
veterán

Az újak már mind a rosszabb szériából valók, de ha valaki használtan venné, akkor simán utána lehet nézni.

(#22623) zack: Samsung 840-re csak 3 év garancia van és TLC-s, szóval szerintem nem jársz jól vele. Kérj jobbat!

(#22625) zack válasza Bodor (#22624) üzenetére


zack
nagyúr

5 év garival kapom. Külön ki lett emelve.

Mi az ami jobb lenne, de nem drágább az Evo-nál? :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22626) radi8tor válasza zack (#22625) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

520-as, de olyat már nem árulnak.

De nem tökmind1 milyet kapsz? :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22627) zack válasza radi8tor (#22626) üzenetére


zack
nagyúr

De. :DDD
Csak most már nem akarok rosszul dönteni. 120-as Evo nagyon bevált, de kevés a játékoknak. Gondolom a 250-es sem lenne rosszabb.
Nekem 35k-ba van az Intel 530 (bolti bruttó 39k), és az Evo ára pedig 33k. Tehát így valószínűleg be fogom vállalni, persze elsődlegesen a DP kábel mizéria miatt. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22628) Rico45 válasza zack (#22627) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!Holnap ha megjön az ssd akkor csak simán berakom a gépbe és fel is fogja ismerni a gép?Mert akkor erre mehetne is a win8.A hdd-n meg maradhat a win 7.Működne ez így?Aztán gép indításakor lehetne választani hogy win 7 vagy 8 rendszer induljon. Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#22629) lazydog válasza zack (#22593) üzenetére


lazydog
addikt

Azt gondoltam az Intel-nél megbízhatóbbat nem választhatok. Óriási tévedés volt.

Az Intel egy jól csengő márkanév. Egész jó processzorokat gyártanak. :)
De például napszemüveget, fényképezőgépet akkor sem mindenáron tőlük kéne venni, ha gyártanának ilyesmiket.
Indokolatlan az utóbbi időben elharapódzott hipe az Intel 530 SSD mellett. Az elavult lassú Sandforce vezérlős cucc helyett, szinte bármi mást hamarabb vennék.
Mondjuk egy Crucial M550-et.
Mi az a DP kábel, meg a vele kapcsolatos mizéria?

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22630) zack válasza Rico45 (#22628) üzenetére


zack
nagyúr

Számomra ez elég zavaros terület. Jártam már úgy, hogy 2 rendszert tartalmazó Win volt 2 külön SSD-n, de ahogy az egyiket leformáztam, nem bootolt a másik. Gondolom beleír a formázásnál auto lepartícionált 100MB területre, és miután törlöd, hiányzik neki. Biztos meg lehet oldani valahogy másképpen, de ez a Win7 topikra tartozik.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22631) Rico45 válasza zack (#22630) üzenetére


Rico45
őstag

Okés köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#22632) Integrale válasza M107 (#22609) üzenetére


Integrale
veterán

Ez nem is rossz (feltéve, ha nem frissen telepített az OS), úgy emlékszem, hogy neked is csak Sata 2.
Nekem 55MB/s-re lassult.
Úgyhogy már egy intel 520-at nyúzok, érezhetően pörgősebb a rendszer, talán még a Samsung újkori állapotához képest is.

"Bad reklám is reklám too"

(#22633) lipispan válasza Bodor (#22624) üzenetére


lipispan
csendes tag

Megnéztem, ilyen alaplapom van. Elvileg tudja sata 3-at is, vagy valamit rosszul értelmezek? Ehhez mit ajánlanál így?

(#22634) CGmatula válasza lipispan (#22633) üzenetére


CGmatula
csendes tag

[link]

Ha itt nézed,a hivatalos oldalon ezt írja: 4 x SATA II 3Gb/s

Tehát csak SATA 2 . :K

(#22635) zibo73 válasza lipispan (#22633) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Ezen a lapon nincs sata3.
Üdv!

(#22636) lipispan válasza CGmatula (#22634) üzenetére


lipispan
csendes tag

Rosszul értelmeztem, Sata 3 6 GB/s. Akkor maradegy sata 2-es ssd, az is jobb, mint a semmi! :)

[ Szerkesztve ]

(#22637) zack válasza lazydog (#22629) üzenetére


zack
nagyúr

Ez már a múlt. Elcseréltem egy Evo 250-es SSD-re. Most értem haza vele.
Intelnél ha DP kábellel van összedugva a gép, nem látja az SSD-t még BIOS-ban sem. DVI,HDMI-vel jó. Az érvelés, hogy a DP kábelek 20-as pin-je nem szabványos, és ez okozza.
A miértjét konkrétan senki nem tudja, csak hogy így lehet áthidalni. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22638) djculture válasza zack (#22637) üzenetére


djculture
félisten

Én biztos nem cseréltem volna el, lecseréltél egy MLC-t TLC-re nagy üzlet volt. Az az intel az samsungban a pro kategóriával egyenlő szinten volt.

[ Szerkesztve ]

(#22639) radi8tor válasza djculture (#22638) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De árban nem, és gondolom mivel 3 napon belüli ezért árban cserélik nem teljesítményben (érthető okokból).

⭐ Stella

(#22640) djculture válasza radi8tor (#22639) üzenetére


djculture
félisten

Ja most épp a kiszórásnak köszönhetően voltak egy árban, amúgy meg nem egy kategória de ezt nem neked kell magyarázni :)

Ez olyan mint amikor veszel egy legolcsóbb i7-et akciós ára annyi mint egy nagyobb i5 és cserekor adnak egy i5 hogy egy árban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#22641) lazydog válasza djculture (#22638) üzenetére


lazydog
addikt

A flash memória azonos szinten, a vezérlő meg összehasonlíthatatlanul jobb a Samsungban. Ez utóbbi, az EVO-ra nézve is igaz.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22642) zack válasza djculture (#22638) üzenetére


zack
nagyúr

Engem nem igazán érdekel ez az MLC/TLC dolog. 5 év garival vettem az Evo-t, szerintem ez idő alatt be vagyok biztosítva. A másik, hogy Intel X25-M G2 80GB volt sokáig rendszernek. Baromi jó SSD volt, csak kinőttem. Elégedett voltam vele, ezért gondoltam hogy az új Intel is jó lesz. Nem jött be. Jóval lassabb volt nálam, mint a 120GB Evo. Most mondanám azt, hogy éreztem is, de megköveznének páran, mert ezt én úgysem érezhetem, mert az SSD az SSD. Én már pedig gyorsabbnak érzem az Evo-t.
Most van egy 120-as és egy 250-es Evo-m, és úgy érzem hiába buktam némi pénzt a cserén, jól jártam.
A Display Port miatt is.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22643) djculture válasza lazydog (#22641) üzenetére


djculture
félisten

Flash memória azonos szinten? tlc az mlc-vel ? Egyik bir 3000 programozási ciklust a másik 1000-et tényleg azonos szintűek.. A vezrlő az oké hogy fejlettebb ezt aláirom mert az ecc hibákat tlc-nél folyamtosan kontroll alatt kell tartani.

zack: Gyorsabb azt aláirom én eddig is irtam ezt az evo jóformán most a leggyorsabb... Ha az kell más nem számít akkor oké, majd kiderül meddig birja nállad. Egyébként ezt nem érinti a lssulási balhé rajta van már a legújabb firmware amit igérgettek?

[ Szerkesztve ]

(#22644) Integrale válasza zack (#22642) üzenetére


Integrale
veterán

5 ev gari nem csak a Pro-ra van?

"Bad reklám is reklám too"

(#22645) Bodor válasza lipispan (#22633) üzenetére


Bodor
veterán

Ugyanazt amit eddig.

(#22641) lazydog:
a vezérlő meg összehasonlíthatatlanul jobb a Samsungban. Ez utóbbi, az EVO-ra nézve is igaz.

Pont, hogy össze lehet hasonlítani. Használtál már mindkét vezérlős SSD-t a gépedben, és meg tudnád mondani egy vakteszten, hogy melyik melyik? Szerintem, biztosan nem.. Az, hogy a tesztprogramokban nagyobb számokat látsz, csak a marketingeseknek szép, de a gyakorlatban igazából nem sokat jelent.

Arról meg nem beszélve, hogy általad elavultnak titulált SF vezérlő található meg a legtöbb ma használt SSD-ben, és ez az a vezérlő, amelyik a tömörítésnek köszönhetően kevesebb tényleges írással terheli a cellákat, nem úgy, mint a többi nem tömörítős.

[ Szerkesztve ]

(#22646) radi8tor válasza Integrale (#22644) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Neki már megadják mindenre csak vigye. :)

⭐ Stella

(#22647) lazydog válasza djculture (#22643) üzenetére


lazydog
addikt

Nem érteni magyar??

."....a vezérlő meg összehasonlíthatatlanul jobb a Samsungban. Ez utóbbi, az EVO-ra nézve is igaz."

Az utóbbi szó az a vezérlőre vonatkozik. Tehát nemcsak a PRO, de az EVO vezérlője is sokkal jobb, mint az ősrégi, lassú, elavult Sandforce controller, ami az Intel csodában van..

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22648) djculture válasza radi8tor (#22646) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem eleve kavarodás van mert vagy evo vagy basic nem? Gyanús hogy ő nem is evot kapott hanem a normál basic-et Basicre 5 év van eleve.

[ Szerkesztve ]

(#22649) Bodor válasza zack (#22642) üzenetére


Bodor
veterán

5 év garival vettem az Evo-t,

Kíváncsi vagyok , hogy hova fogsz fordulni 3 év múlva, ha a bolt már megszűnik, ahonnan vetted, mert a Samsung hivatalosan csak 3 év garanciát ad az 840-es sorozatra, szerintem lengetheted a kiskeres 5 év garis fecnidet, de sokat nem fogsz elérni vele.

(#22650) Sk8erPeter válasza lazydog (#22641) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mit jelent az, hogy "A flash memória azonos szinten"?

"a vezérlő meg összehasonlíthatatlanul jobb a Samsungban"
Milyen szempontból?

(#22629) :
"Indokolatlan az utóbbi időben elharapódzott hipe az Intel 530 SSD mellett"
Az utóbbi időben az 520-as melletti hype "harapódzott el". :)

"Mi az a DP kábel, meg a vele kapcsolatos mizéria?"
http://prohardver.hu/tema/flash_ssd_osszefoglalo_az_1_hsz-ben/hsz_13873-13873.html

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.