Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#23501) Kuruc2 válasza Kuruc2 (#23470) üzenetére


Kuruc2
senior tag

up

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#23502) Sk8erPeter válasza Riccsiz_h (#23500) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ezek közül a Kingston V300 a legolcsóbb, a többi megéri a felárat?"
Érdemes használni a keresőt, sokszor gyorsabban választ kapsz úgy.

Sk8erPeter

(#23503) Riccsiz_h válasza Sk8erPeter (#23502) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

köszönöm a linket, olvasgattam csak annyit találat volt a keresőben hogy nem győztem, de így már okosabb lettem :R

Üdv. Riccsiz

(#23504) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Elolvastam elég sok hozzászólást, de egy kicsit elbizonytalanodtam.
2 ssd-t szeretnék venni

1. 120 Gb-ra lenne szükség: 20.000 Ft környékén, csak rendszer+office+ néhány doksi; win 8.1
amibe megy: i5-750, GIGABYTE GA-P55A-UD3; CM Sileo 500 ház

2. 250 GB-ra; 30.000 Ft környékén; rendeszer+ office+ pár játék; win 8.1
amibe megy Asrock B85m-pro4 alaplap, Intel i5 4440 processzor, CM Silencio 550

Tartós, jó minőségű termékre lenne szükségem. Mit tudnátok ajánlani?
Miket kell még vásárolnom a beszereléshez?

Köszönöm

(#23505) dorika87 válasza xxxx.x (#23499) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi. Ma is okosabb lettem... akkor emiatt lehet érdemesebb lenne egy olcsóbb ssd-ben gondolkodom, pont a sebesség miatt. Viszont mi van ha gépet váltok közben. Ezért lehet inkább megérné azt a plusz felárat a gyorsabb ssd.

(#23506) #75128832 válasza Süvi (#23504) üzenetére


#75128832
törölt tag

A második konfigban [ ha még nincs meg ] 4460 legyen, hidd el, hogy megéri azt az 500 forint pluszt :)

SSD-kben pedig olyan tájékozatlan vagyok, hogy azokkal kapcsolatban nem merek megszólalni sem :D

(#23507) g4b3n


g4b3n
tag

Hali!
SSD vásárlását tervezem 120GB-os-ra gondoltam 20k körül.
lAlaplapom, win7 lesz rajta.
Mit tudnátok ajánlani?

SSD-t szokták partícionálni?
40-50GB OS és programok, maradék játék+egyéb programok(adatbázis)

részben off:
régebben sok mindent olvastam a beüzemeléséről ilyen-olyan formatálás, ehhez majd tudnátok leírást mellékelni?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#23508) Riccsiz_h válasza Riccsiz_h (#23503) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Még annyi kérdésem lenne hogy egy ASUS M5A97 LE R2.0 alaplaphoz (SATA 3) teljesen kompatibilis-e egy Intel 520 (120GB) SSD-vel ? (elviekben jónak kell lennie, csak hátha van valakinek valamilyen rossz/jó tapasztalata) :R

Mert akkor már ma le is csapnék egyre :U

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#23509) Zolorado válasza g4b3n (#23507) üzenetére


Zolorado
tag

Szerintem nem érdemes particionálni. A particionálásnak az az előnye, hogy ha elszáll az oprendszer, vagy csak újra akarod telepíteni, akkor nem vesznek el a fájljaid illetve nem kell őket külön kimenteni.

Tehát külön partícióra pakolni olyan dolgot, amit a friss oprendszerben úgyis fel kell pakolni, hogy működőképes legyen (programok, játékok) nincs értelme. Én ezért rakom a program files mappát mindig a windowssal egy partícióra.

(#23510) Teaway válasza g4b3n (#23507) üzenetére


Teaway
veterán

"régebben sok mindent olvastam a beüzemeléséről ilyen-olyan formatálás, ehhez majd tudnátok leírást mellékelni?"

Téma tudnivalók, jobbra fent, nem tetszett olvasni??
Kinyitod az Összefoglalót, és ott talász egy olyant, hogy ► Windows 7 és 8 SSD-vel! Hogyan is?

Nincs itthon csokid??

(#23511) FR33


FR33
aktív tag

Most vettem egy 840es evo ssd-t. Az lehet, hogy már ezen gyárilag legujabb firmware van mert a magician azt irja hogy a legujabb van rajta...Vagy máshol kell frissiteni?

(#23512) radi8tor válasza FR33 (#23511) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha EXT0CB6Q a firmware száma, akkor a legújabb van rajta.

⭐ Stella

(#23513) dorika87 válasza FR33 (#23511) üzenetére


dorika87
őstag

Azt megkérdezhetem hol vetted? Mert én is tervezek egy ilyet venni a napokban.

(#23514) Ice&Lime válasza g4b3n (#23507) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen szokták, hasznos dolog, ugyanúgy, mint a hdd-n.
A téma összefoglalóban találsz pár ajánlott ssd-t és az alapján kérdezhetsz milyen, mire kellene.

(#23515) Sk8erPeter válasza Zolorado (#23509) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A particionálásnak az az előnye, hogy ha elszáll az oprendszer, vagy csak újra akarod telepíteni, akkor nem vesznek el a fájljaid illetve nem kell őket külön kimenteni."
Ez így helytálló (bár nem csak emiatt lehet érdemes particionálni, de most ilyen célról van szó).

"Szerintem nem érdemes particionálni."
Ez viszont már ebben a formában butaság (felhasználási esetektől függ), mert sok-sok portable program is létezik a világon (most az mindegy, hogy a normális, sima kitömörítős megoldásról beszélünk (lásd pl. Eclipse), vagy épp a registry-és rendszerpartíció-virtualizálós hülyéskedésekről), na meg sokaknak lehetnek egyéb olyan fájljaik is, amelyeket gyorsítás céljából szeretnének az SSD-n tárolni, és nem akarják minden újratelepítés alkalmával lementegetni (mint pl. nálam a fejlesztői (és adatbázishoz tartozó) fájlok, amelyek között iszonyat sok apró fájl is van, így macerás és időigényes (akkor nem lenne az talán, ha másik SSD-re mentegetném ki átmenetileg) az ide-oda másolgatás), ezért természetesen bőven van létjogosultsága a particionálásnak SSD esetén is, még 120/128 GB-os darabnál is, ha meg mondjuk már duplája méretűről beszélünk, akkor meg szinte evidens, hogy a fenti célból megéri.

============

(#23507) g4b3n:
Igen, természetesen szokták particionálni az SSD-t is, nyugodtan megteheted, semmilyen probléma nem származik belőle. (Csak férj el kényelmesen rajta, nehogy az legyen, hogy túl kis méretet választottál a rendszerpartíciónak. Nálam a rendszerpartíció min. 65 GB-os.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23516) Zolorado válasza Sk8erPeter (#23515) üzenetére


Zolorado
tag

Természetesen nem kételkedem a particionálás létjogosultsága felől a felsorolt esetekben. Csak arra céloztam, hogy ha egy mezei felhasználó azért particionál, hogy külön kerüljenek a (nem-portable) programok, fölösleges. Ráadásul ha az ember kifogy a tárhelyből a C-n, az nagyon kellemetlen. :)

(#23517) #75128832 válasza Sk8erPeter (#23515) üzenetére


#75128832
törölt tag

Mindenkinek nagyon sok sikert kívánok partíció nélküli SSD használatához :DD

Egyébként attól, hogy az SSD-n egy partíció volt és elszállt az oprendszer, még mindig kiírhatsz egy Ubuntu Live pendrivot másik gépről, és máris menthetsz le mindent. Operációs rendszer hibái miatt aggódni teljesen felesleges, ha
a) még van civilizáció, vagy Rick csapatában vagy [^Walking Dead], és bármilyen módon, de hozzá tudsz jutni egy pendrivehoz meg egy géphez, amin megvan az ubuntu iso-ja meg a rendszerindítási szektora, hogy kimásolhasd;
b) van a világon még egy gép, amelyhez van olyan szintű hozzáférésed, hogy 5 perc erejéig rákötöd a tárolód a rossz oprendszerrel.

Egyébként lehet több partíciót is létrehozni, mert miért ne alapon, ha rendszerezés a lényeg(ahogy te is írtad), de egyébként annyit nem gyorsít az SSD, hogy emiatt kéne rajta tartani bizonyos fájlokat. Játszás idejére talán egy játékot, de azt meg abszolút értelmetlen lenne más partícióra rakni, hisz a végigjátszás(ok) után úgyis letörlöd; ha újra kell rakni az oprendszert, akkor meg tökmindegy, hogy melyik partíción volt, újra kell telepíteni a játékot is.

Egyébként a saját írású cuccokat tök jó lenne így (és ilyen mértékben) elkülöníteni, ebben le foglak utánozni :)

(#23518) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

mITX gépet szeretnék építeni, és bár nem céloztam direkt erre, de olyan alaplapot néztem ki, amin van mSATA csati (Gigabyte B85N). mivel a kinézett házban csak két meghajtónak van hely, felmerült, hogy esetleg mSATA meghajtót vegyek.

120GB méretben gondolkodom, a kérdés csak az, hogy megéri-e asztali gépbe ilyet venni? ha jól tudom, ezek általában kevesebb csatornán dolgoznak és többe kerülnek azonos méretnél. szép lenne, hogy nem foglal el egy meghajtó helyet, de ha több pénzért jelentősen lassabbak, akkor inkább nagyobb hdd-t veszek mellé és elleszek egy 2,5"-ossal.

köszi

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23519) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Sziasztok!

Decemberben tervezek majd SSD-t vásárolni laptopomba. Segítségeteket szeretném kérni ennek kiválasztására.

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. ) átlagos, office, netezés, 1-2 szolid game (WoW, CoD), filmek
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? jó lenne ha 20 ropiba megállna
3. Mekkora SSD-re van szükség? szerintem egy 120 gigás elég lenne, ODD-be megy majd az ami most van benne
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? win 8.1
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? laptop, a többire nem tudok válaszolni
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? lásd link

köszi a segítséget, üdv

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#23520) Müszi válasza fogtunder (#23518) üzenetére


Müszi
senior tag

Helo!

Ezt szerintem rosszul tudod, ugyanis semmivel sem lassabbak az mSATA csatis verziók 2,5"-os SATA társaiknál, sőt még hangyányit gyorsabbak is lehetnek mint pl. ez.
Ha van csati a lapon én simmán azt venném ITX-hez, bár nálam laptopban van ez a tipus és ott kicsit melegszik, egy szellősebb helyen már biztosan nem fő meg.
Tudtommal ez a gyártó ugyanazt a vezérlő-flash megoldást használja mindkét azonos tárhellyel rendelkező tipusában és szerintem a többieknél sem lehet nagy különbség.
Bolti árban viszont tényleg jobbak a sima 2,5"-os verziók (jelenleg minusz 4-5K a 2,5 colos 120GB-os méretnél) bár egyre kisebb a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#23521) Sk8erPeter válasza #75128832 (#23517) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Egyébként attól, hogy az SSD-n egy partíció volt és elszállt az oprendszer, még mindig kiírhatsz egy Ubuntu Live pendrivot másik gépről, és máris menthetsz le mindent."
Nyilván, de ezt ne nekem írd, én arra a részre reagáltam, hogy mi a létjogosultsága a particionálásnak. :) Persze abban teljesen igazad van, hogy a "ha elszáll az oprendszer" rész - amit a fórumtárs írt - irreleváns érv ebben a tekintetben. (Mert köze nincs ahhoz, hogy érdemes-e kettéosztani az SSD-t, vagy sem. Az első mondatodra pedig: igen, nyilván az egy darab partíció létrehozása is particionálás, de ne legyünk szőrszálhasogatóak, na, tudja mindenki, hogy az egy darab partíciónál több létrehozásáról van szó. :DDD)

"Egyébként lehet több partíciót is létrehozni, mert miért ne alapon, ha rendszerezés a lényeg(ahogy te is írtad), de egyébként annyit nem gyorsít az SSD, hogy emiatt kéne rajta tartani bizonyos fájlokat"
Már hogy a büdös francba' ne gyorsítana "annyit"? :Y Próbálj ki légyszi például egy NetBeans-t vagy Eclipse-et, aminek az alapértelmezett workspace-ében (vegyük most azt az alapesetet, hogy a workspace-ben lévő projektek fájljai mind azonos háttértáron találhatóak) rengeteg projekt van megnyitva, sok apró fájllal, és nézd meg, hogy egy HDD-n mennyi idő alatt tölt be. Aztán ugyanezt (magát az Eclipse-et, meg a projektek fájljait is) tedd át egy SSD-re, és nézd meg azzal a betöltési időt. Meg buildelj is. A különbség brutális lehet. Azt hiszem, nem kell magyaráznom, hogy a fejlesztő nem arra szeretne várni, hogy betöltsön a fejlesztőkörnyezet, vagy hogy a HDD lassúságára kelljen számítani egy buildelési folyamatnál.

De nyilván nemcsak egy fejlesztő érezheti a nagyon is érzékelhető különbséget a háttértárról való szüttyögés során (ami adott esetben tényleg szüttyögésnek nevezhető egy HDD esetén), hanem egy átlagfelhasználó is. Nyilván abban az esetben, ha már memóriába betöltött fájlokról beszélünk, a különbség irreleváns, mivel onnantól a memóriában dolgozik (pl. játékoknál a pálya adott részének betöltése után már többnyire ez az eset áll fenn).

Sk8erPeter

(#23522) Ice&Lime válasza RocknRoller (#23519) üzenetére


Ice&Lime
veterán

intel 520, 530, kingston hyperx 3k, adata sx900.

(#23523) #75128832 válasza Sk8erPeter (#23521) üzenetére


#75128832
törölt tag

Én mondjuk annyira sok cuccot nem szoktam megnyitni egyszerre, notepad++-ban van az eddigi a rekordom, amikor véletlen az összes addig írt weboldal forrását sikerült vele megnyitnom egy véletlen ctrl+v-vel, de az sem volt nagy dolog(annak ellenére, hogy az kb. 500 fájlt jelenthetett akkoriban), ~20-30 sec alatt betöltött az összes - Visual Studioban meg idáig három volt max. megnyitva, amit épp nem használok, azt mind bezárom. Azt viszont el tudom képzelni, hogy a sok megás projekt fájloknál javul a betöltési idő, de ezt idáig, a fenti okok miatt, nemigen állt módomban észrevenni :D

Ja, és bocs, hogy neked ment válasznak az előző hsz, eredetileg kettéosztott válasz akart lenni, de úgy néz ki, ezt úgy kb. a második mondatnál már el is felejtettem...

[ Szerkesztve ]

(#23524) RocknRoller válasza Ice&Lime (#23522) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

köszi!

Lehet az intelt kellene választani az 5 év garancia miatt? Kingston is jó ahogy elnéztem, az a leggyorsabb, csak ott 3 év garancia van rá, számít ez valamit?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#23525) Ice&Lime válasza RocknRoller (#23524) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szerintem itt egyedül vagyok a topikban azzal, hogy nekem nem jelent semmit az 5 év garancia, ezt már többször mondtam, 2020, az még messze van. Ez rád tartzik, hogy mit tartasz fontosnak, de én személy szerint nem választanék csak azért másik ssd-t, mert arra 5 év garancia van, hogyha az a másik, amire 3 év van ugyan olyan jó és szimpatikus. Szóval, amiket felsoroltam mind jók 5 és 3 év garanciával is.

(#23526) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Elég sokat megy a gépem és sokat is játszok.
Jelenleg egy Kingston HyperX 3K 120GB van a gépben, de ezt megkapja öcsém.
Két SSD közül melyikkel járok jobban:

Samsung 840 Evo 250 Gb: 30.400 Ft, 3 év bolti garival
Adata SP900 256 Gb: 28.600 Ft, 3 év bolti garival

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv Gyuri :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23527) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Intel 530 240GB-os SSD-t. Ilyen eredményt nyújt egy friss win 8.1 alatt.

Ez jónak számít?

[link]

Kicsit mintha kevés lenne az írás...
Mit gondoltok?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#23528) Bodor válasza boogie84 (#23527) üzenetére


Bodor
veterán

1. pont + Topik teteje...

[ Szerkesztve ]

(#23529) p.lac válasza gyuromoj (#23526) üzenetére


p.lac
tag

Szerintem a Samsunggal

(#23530) Zolorado válasza gyuromoj (#23526) üzenetére


Zolorado
tag

Tegnapi hír

[ Szerkesztve ]

(#23531) Ice&Lime válasza Zolorado (#23530) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az evo-ra már megjött a javítás, ez a hír a sima 840-re vonatkozik.

(#23532) #40731136


#40731136
törölt tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném:

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
Általános felhasználás, vagyis oprendszer, Office, egy-két fontosabb program, esetleg egy-két játék

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20-25 ezer Ft

3. Mekkora SSD-re van szükség?
120 GB

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Jelenleg Windows 7 64 bit, későbbiekben esetleg Windows 10

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép, SATA3

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Gigabyte F2A85XM-D3H rev 1.0

Nem baj, ha nem a leggyorsabb SSD a kategóriájában, de fontos lenne, hogy ilyen lassulásos probléma ne forduljon elő.

Köszönöm szépen előre is! :R

(#23533) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv. SSD-t szeretnék venni.
Lenovo T410 laptopba kéne csak rendszernek, van benne 1 tb hdd.
Win 7 64 bit menne rá.
120 GB a max amit tudok venni.
Amitket kinéztem az Kingston 120GB SV300S37A/120G
Samsung 840 evo.
A-Data 128GB SATA3 ASP610SS3-128GM-C
A kérdésem hogy hasonló árban van más amit érdeme venni, illetve az alábbi ssd-k közül melyiket vegyem. A kingston a legszimpibb az ára miatt, de nem tudom menyire megbízható.

(#23534) AxBattler válasza Ice&Lime (#23531) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez egyébként az mSATA SSD-kre is vonatkozik, ill. azokhoz is jó?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23535) Sk8erPeter válasza AxBattler (#23534) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, az mSATA SSD-khez is kijött az új firmware a 840 EVO-vonalon:
http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/support/downloads.html

"Samsung is releasing a new firmware and performance restoration software package for the 840 EVO and 840 EVO mSATA.
The firmware update is recommended to users who may have experienced any drop in read performance of the mentioned drives.
Running the software packages provided will first update the firmware (840 EVO: EXT0CB6Q, 840 EVO mSATA: EXT42B6Q), then scan and calibrate all existing data on the drive.

Note that the update time can be more than an hour depending on the amount of data. Please wait for the firmware update to complete before starting any other operations."

A tömörített állomány:
http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/downloads/software/Samsung_Performance_Restoration_V11.zip

Installation Guide:
http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/downloads/software/Samsung_Performance_Restoration_v11.pdf

Sk8erPeter

(#23536) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz, úgy hogy a Samsng evo-hoz van javítás milyen SSD-t javasoltok? Vegyem az intelt vagy inkább a samsung? Előre is köszönöm!

SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM
WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX
INTEL 120GB 520 SATA3 2,5" SSDSC2CW120A310
INTEL Core i7-4790 3.60GHz 1150 BOX
Alpenföhn Brocken Eco
Asrock Fatal1ty H97 Performance
ZALMAN ZM-Z9 U3 fekete
XFX TS Series 550W Bronze
GTX970 kártya
CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9W

(#23537) AxBattler válasza Sk8erPeter (#23535) üzenetére


AxBattler
félisten

:R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23538) Ice&Lime válasza AxBattler (#23534) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, 840 evo msata és 2,5"-es re egyaránt.
Érdekesnek is tartottam, hogy a sima 840 még nem került szóba az ügy kapcsán, ezt úgy értem, hogy nem készült rá egyúttal ugyan az, mint evo-kra. De most beigazolódott.

(#23539) Adams15


Adams15
aktív tag

Szóval? Szerintetek jó az intel is? :)
[link]

(#23540) Ice&Lime válasza Adams15 (#23539) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ahogy gondolod, amelyik a szimpatikusabb neked.
A sam evo-hoz már megjött a javítás, igen, egyenlőre jók a visszajelzések, hogy sikerült megoldani a problémát (én várnék még 1 hónapot azért). Az 520-as nagyobb írási terhelést bír és plusz 2 év gari van rá, már ha ez számít valamit. Ha jobban igénybeveszed a háttértárat (majd ssd), akkor az 520-as a jobb választás, ha meg csak szimplán netezgetsz és irodai dolgokat csinálsz, akkor elég az evo is.

(#23541) Adams15 válasza Ice&Lime (#23540) üzenetére


Adams15
aktív tag

Köszönöm! :) Akkor az intel marad.

(#23542) Busterftw


Busterftw
veterán

Sziasztok, amikor összerakattam a laptopom optikai meghajto helyére ezt az opciót választottam:
2nd/3rd HDD HARD DRIVE OPTICAL BAY CADDY (12.7mm).
Az lenne a kérdésem, hogy ide mehet ssd és ha igen milyenek vannak? Köszönöm !

(#23543) Ice&Lime válasza Busterftw (#23542) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, mehet a hdd caddy-be ssd, csak max. nem sata 3-as lesz az átviteli sebesség.
A topik összefoglalójában vannak ajánlott típusok.

[ Szerkesztve ]

(#23544) Busterftw válasza Ice&Lime (#23543) üzenetére


Busterftw
veterán

Tehat akkor nekem barmelyik jo ami mlc es msata?

(#23545) Adams15


Adams15
aktív tag

Mondjuk sajnos az intelre is már csak 36 hó a gari :(

(#23546) Ice&Lime válasza Busterftw (#23544) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az msata az teljesen más, a hdd caddy-be is 2,5"-es méretű sata 3-as ssd megy. (Hacsak nincs msata foglalat a notebookodban).
írd meg mire kell és miket néztél ki eddig.

(#23545) Adams15: keresgélni kell hátha van még 5 évvel, de ha nem, az sem baj, így is jó fajta és a fennmaradó 2 évet akkor te intézed.

[ Szerkesztve ]

(#23547) Sk8erPeter válasza Busterftw (#23542) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Belerakhatsz SSD-t az optibay-be is, működni fog, de én azt javaslom, hogy inkább az SSD-t tedd a HDD helyére, és a HDD-t rakd az optibay-be. Sok laptop esetén még SATA2-es port van az optikai meghajtónál, a HDD-t viszont SATA3-as portra szokták rakni (persze ha van egyáltalán ilyen benne). Nyilván az SSD-re fogod rakni az operációs rendszeredet, legalább ez legyen akkor eleve SATA3-porton, amennyiben lehetséges.

Szerk.: (#23544): az mSATA most nem tudom, hirtelen hogy jött... Van egyáltalán mSATA portod? Ha van is, az nem az optibay-ben lesz, úgyhogy itt valami nagy félreértés van...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23548) Busterftw válasza Sk8erPeter (#23547) üzenetére


Busterftw
veterán

Felreertes az elofordulhat mert nem vagyok jartas a temaban. :)
Pcspecialist-en raktam ossze a notebookot, elvileg egy clevo w650sf lenne a draga alapja, fogalmam sincs milyen sata portokkal rendelkezik.

Most egy 500gb Hitachi Travelstar Z5K500 van benn, Windows 8.1 fut rajta, de szeretnem a rendszert, programokat meg par jatekot ssd-rol futtatni, a hdd meg lenne majd a tarolo.
Osszeget nem tudok irni, mert fogalmam sincs az arakrol.

(#23549) Sk8erPeter válasza Busterftw (#23548) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bizonytalanság esetén érdemes első körben körülnézni a gyártó hivatalos oldalán.
Gondolom erről lenne szó nálad:
http://www.xoticpc.com/sager-np4658-clevo-w650sf-p-6995.html
Ezt írja a Tech Specs fülön:
"HDD & ODD Drives
Standard Hard Drive:
750GB 7200RPM Hard Drive (Upgradeable)
1 Detachable 2.5" 9.5mm (H) SATA Hard Disk Drive + 1 Open mSATA Slot

Standard Optical Drive:
8x DVDRW/CDRW Super Multi Combo Drive (Upgradeable)
1 12.7mm (H) Optical Drive Bay, ATA Interface, Interchangeable with ±R/RW Combo drive"

Magyarul van mSATA-csatlakozó is elvileg. De azért győzödj meg róla, hogy abban a típusban is lesz-e, amit rendelsz.
Mivel ODD-t egyáltalán nem kértél, helyére optibay megy, ezért működik mindkét alábbi megoldás:
1. az optibay-be megy a HDD, a HDD helyére pedig veszel egy 2,5"-es hagyományos SATA3-as SSD-t (és arra a portra rakod, ahol a HDD volt)
2. veszel egy mSATÁ-s SSD-t, a HDD pedig marad a helyén, az optibay meg egyelőre üresen marad (mivel nincs rá szükség).

A döntés tőled függ, bármelyik jó lehet, ha tényleg van mSATA-csatlakozó a gépedben.

Sk8erPeter

(#23550) Busterftw válasza Sk8erPeter (#23549) üzenetére


Busterftw
veterán

A gep mar megvan, arrol irok, most visszaneztem a rendelest:
Memory - Hard Disk 500GB SERIAL ATA II 2.5" HARD DRIVE WITH 8MB CACHE (5,400rpm)
2nd Hard Disk NONE
mSATA/M.2 SSD Drive NONE
DVD/BLU-RAY Drive 2nd/3rd HDD HARD DRIVE OPTICAL BAY CADDY (12.7mm)

Szoval nincs benn mSATA, akkor marad az altalad irt elso opcio, sata3as SSD-vel.

Kerdes mar csak az, melyik ajanlott? :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.