Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#22801) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdvözletem!

Itthonra szeretnék egy kis gyorsítást eszközölni asztali gépemen, amire sajnos csak 13K a keret. Szinte csak a rendszer menne róla, nem vágok és szerkesztek semmit, továbbá játék sincs (na jó egy kis Wot), netezés, filmezés történettel bezárul a kör.

Mit érdemes Win 8.1 X64, 2x2Gb DDR3 szerelt gépbe? Szinte mindegy? Én ezt néztem. Gondlom pattogósabb lesz tőle a gép, mint a jelenlegi Samu HD502-től? Élettartamra, nekem elég lesz az elkövetkezendő 5 évre?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#22802) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
2 kozul melyik jobb?
Crucial M500 SSD 120GB (CT120M500SSD1)
Crucial MX100 SSD 128GB (CT128MX100SSD1)

udv
b.

(#22803) lazydog válasza bazsimano (#22802) üzenetére


lazydog
addikt

A harmadik, a Crucial M550.
A kettő közül pedig az M500. Ha fokozottan árérzékeny vagy, akkor neked az MX100.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22804) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Újabban azt olvasom,hogy a Samsung 840 Evo-ra(ilyenem van) írt fájlok belassulhatnak. :F
Én nem tapasztaltam lassulást sehol sem,de a 4 hónapos SSD állapota 98%-ra esett vissza,pedig eddig összesen 2x rendszert telepítettem rá,meg 2x BF4-et,ezeken kívül csak kisebb programokat.
Ezen kívül 16% töredezett,de úgy tudom,hogy SSD-t nem szabad töredezettség mentesíteni.
Ez mitől van?
Illetve csináltam egy mérést,szerintetek?


Köszi a választ! :R

(#22805) lazydog válasza bombibmw (#22804) üzenetére


lazydog
addikt

Ezen kívül 16% töredezett,de úgy tudom,hogy SSD-t nem szabad töredezettség mentesíteni.

Jól tudod.
Firmware problémára derült fény, amit remélhetőleg rövidesen korrigálnak egy újjal.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22806) bombibmw válasza lazydog (#22805) üzenetére


bombibmw
veterán

Olvastam,hogy 15-én jön firmware,de attól nekem még ugyanúgy 98% lesz az állapot és töredezett lesz az SSD,vagy nem? :)

(#22807) lazydog válasza bombibmw (#22806) üzenetére


lazydog
addikt

Vagy nem?! :U

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22808) Teaway válasza bombibmw (#22804) üzenetére


Teaway
veterán

"Én nem tapasztaltam lassulást sehol sem"

Ez a lényeg, a többi meg maszlag.

Nincs itthon csokid??

(#22809) bombibmw válasza lazydog (#22807) üzenetére


bombibmw
veterán

Értettem ez alatt azt,hogy egy firmware nem fogja ezeket kiküszöbölni. :)
Csak furcsa,hogy ennyi idő alatt degradálódott(valamilyen szinten) az Evo.

(#22808) Teaway :
Ok,akkor nem foglalkozok vele.
A kapott eredmény jó?

(#22810) radi8tor1:
Rendben,legközelebb oda írok.
Köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#22810) radi8tor válasza bombibmw (#22804) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

Amúgy a 98%-ot az írt adatmennyiség vagy MWI-ből számolja a program. 2% nem a világ, egyes Samsung SSD-k úgy vannak belőve, hogy pár nap után már 99%-on áll a mutató, de ott is marad hónapokig.

⭐ Stella

(#22811) EczkE


EczkE
addikt

Hali!

20k es 120giga korul milyen ssd ajanlott?

Ezt neztem: http://ipon.hu/webshop/product/kingmax_120gb_sme32_xvalue_sata3_25_km120gsme32/593754

Asszem mindenféleképpen!

(#22812) lazydog válasza EczkE (#22811) üzenetére


lazydog
addikt

Nálam még mindig a Crucial MX100 ~18000 Ft.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22813) biega válasza Viperator (#22790) üzenetére


biega
aktív tag

Köszi a tippeket!

A noti SATA 1 csatolóval rendelkezik, viszont ha veszek, akkor már SATA 3-as SSD-t lenne érdemes venni (későbbi gépbe is jobb lenne). SATA 1-es porttal rendelkező gépben működik SATA 3-as SSD, azaz lefelé kompatibilis?

(#22814) borix válasza lazydog (#22812) üzenetére


borix
őstag

Nem értek hozzá de lehet,hogy 20e alattiakat nem éri meg venni inkább 22e M550?
Több éves távlatba nézve elenyésző a különbség.
Jó lehet mondani azt is,hogy még 4e hozzárakva és akkor lehetne....stb stb

[ Szerkesztve ]

(#22815) Integrale válasza biega (#22813) üzenetére


Integrale
veterán

Igen, kompatibilis visszafelé.

"Bad reklám is reklám too"

(#22816) lazydog válasza borix (#22814) üzenetére


lazydog
addikt

Egyetértek, szívesebben ajánlom én is az M550-et.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22817) lazydog válasza biega (#22813) üzenetére


lazydog
addikt

A SATA 2-vel kompatibilis a SATA 3.
A SATA 1-el nem árt az óvatosság, nem biztos hogy azzal is működni fog.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22818) Audifan


Audifan
tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm SSD-t szeretne venni kinézte ezt: Toshiba HDTS312EZSTA . Mi a véleményetek erről megéri az árát?
Oprendszernek szeretné. És bőven elég neki a 120/128GB Esetleg ebben az árkategóriában tudtok valamit ajánlani?
Köszönöm!

(#22819) Teaway válasza biega (#22813) üzenetére


Teaway
veterán

Az pl. lehet egy támpont, ha a gyártó odaírja: Csatolófelület: SATA3 (SATA2 és SATA kompatibilis)

Nincs itthon csokid??

(#22820) biega válasza lazydog (#22817) üzenetére


biega
aktív tag

Crucial M550 128GB szimpatikus eddig, ott viszont nem látom feltültetve, hogy SATA 1-el kompatibilis-e.

(#22821) Sk8erPeter válasza biega (#22820) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A Crucial oldalán van egy Crucial Advisor tool, ahol kiválaszthatod a gépedet, bár az itt írt Toshiba Satellite Pro L300-164-et pont nem találtam, csak L300-156-ot, meg hasonlókat (nézd meg majd a listát), az ahhoz tartozó oldal itt van:
http://www.crucial.com/usa/en/compatible-upgrade-for/Toshiba/satellite-pro-l300-156
még konkrétabban az SSD-kre vonatkozó oldal:
http://www.crucial.com/usa/en/compatible-ssd-for/Toshiba/satellite-pro-l300-156
Itt listázzák a Crucial M550-et is, szóval elméletileg mennie kellene a gépedben is. :)

[ Módosította: bolondember ]

Sk8erPeter

(#22822) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok. Egy Intel NUC D34010WYKH gépbe szeretnék egy msata ssd-t venni.
Mi a legjobb ár/érték arányú vétel a 200-250Gb méretosztályból? Az Intel, Samu, Kingston márkákat favorizálnám :)
Köszönöm :R

(#22823) bazsimano válasza lazydog (#22803) üzenetére


bazsimano
őstag

koszi! mst valahogy az m500as az olcsobb mint az mx100...
tehat akkor ketto kozul az m500...es ha lenne nagyobb keret akkor m550...

(#22824) lazydog válasza bazsimano (#22823) üzenetére


lazydog
addikt

Így van.
Az MX100-at szánja a Crucial, az M500 leváltására. Ahogy ez ilyenkor általában lenni szokott, az új MX100 flash memóriája keskenyebb 16nm csíkszélességgel készül. Ami potenciálisan rosszabb minőséget, rövidebb élettartamot jelent.
Tehát a várható élettartam szempontjából, jobb az M500, mint az MX100.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22825) bazsimano válasza lazydog (#22824) üzenetére


bazsimano
őstag

crucial m500 most olyan 17korul van m550 21e. a 4e. kul megeri?

(#22826) lazydog válasza bazsimano (#22825) üzenetére


lazydog
addikt

Ezt neked kell eldönteni.
Nem elhanyagolható mértékben gyorsabb az M550, különösen az általad kiszemelt 120, illetve 128GB-os kapacitásnál.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22827) borix válasza lazydog (#22824) üzenetére


borix
őstag

Ipon mx100-ra 5 év garit ír.
Így már nem rossz vétel hiába kissebb a csíkszélessége.
De szerintem átb@szás mert minden más üzletben 3 év van rá.
intel 520 is megszívattak így párat.

(#22828) Nemmegy


Nemmegy
csendes tag

Üdv

Szükségem volna egy stabil SSD-re, 20-30e huf között, 120-256GB

Asrock 990FX extreme3 lapra (ha számít), Win 8.1 64bit rendszerre, futna még Starcraft 2, Adobe PS, LR, PP. meg a szokásos film/zene lejátszó programok (ha számít).

Kösz.

(#22829) biega válasza Sk8erPeter (#22821) üzenetére


biega
aktív tag

Köszi, akkor 550 lesz belőle!

(#22830) Bodor válasza Nemmegy (#22828) üzenetére


Bodor
veterán

Tessék

(#22822) rover45: CRUCIAL 240GB M500 mSATA CT240M500SSD3 szerintem jó ár/érték arányú típus.

[ Szerkesztve ]

(#22831) radi8tor válasza rover45 (#22822) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Téma összefoglalóban keress rá mSATA-ra.

Ha nem tudsz dönteni kérdezz. :K

⭐ Stella

(#22832) spiritex


spiritex
veterán

Anyukámnak kellene egy olcsó SSD a gépébe egy régi 60GB-os rendkívül hangos, kerregő Seagate sata vinyó helyett. Kinéztem egy 13-14e Ft-ba kerülő Kingston 60GB V300-as SSD-t, ami állítólag már nem a Toshiba NAND-okkal készül.
Első kérdés, hogy létezik-e még egyáltalán Toshiba NAND-os, ha igen, hogy lehet kideríteni vásárlás előtt?
Illetve az összefoglalóban írt mondat: "Kingston V300*** (MLC) Csak a Toshiba 19nm Toggle-Mode 2.0 szinkron NAND-okkal , és a 505A firmware-rel rendelkező darabok az ajánlottak!" csak a sebesség miatt fontos, vagy más gondok is vannak a Micron aszinkron NAND-okkal?
Tehát, ha elsősorban az ár a fontos, meg az, hogy csendben legyen, akkor meg lehet venni az újabb, lassab verziót is, amiben nem Toshiba NAND-ok vannak?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#22833) Bodor válasza spiritex (#22832) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem inkább vegyél egy Adata SP600-at, vagy egy Transcend 340-et

(#22834) spiritex


spiritex
veterán

Ez az ADATA jó lenne, még olcsóbb is 1500-al, de kicsit megijesztett az ipon oldalán ez a vélemény róla: "Ez az SSD egy óra használat után már csak 93%-os, 7 hibával!" Ezt komolyan kell venni,vagy csak valamit elrontott az illető?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#22835) Bodor válasza spiritex (#22834) üzenetére


Bodor
veterán

Ez csak egy vélemény. Lehet, hogy tényleg hibás darab (ami minden márkánál előfordulhat) , vagy régi diagnosztizáló program, vagy helytelen driver használata is.

(#22836) spiritex válasza Bodor (#22835) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi szépen, akkor belevágok! És mivel nem ír adatokat soha rá (mert csak skype-ra, firefox-ra, thunderbird-re, képnézegetésre, és zenehallgatásra használja a gépét) így 2 partícióra fogom osztani, és akkor a D-n levő képei is baromi gyorsan és csendben fognak betöltődni! :) A win 7 nagyon szépen elfér 30 GB-on, a maradék meg megy a fényképeknek, zenéknek.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#22837) Bodor válasza spiritex (#22836) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#22838) spiritex válasza Bodor (#22837) üzenetére


spiritex
veterán

:R

Nagy off, de ajánlanom kell nektek (mert annyira elégedett vagyok vele) ezt az alaplapot szülőknek, nagyszülőknek, mert totál passzív, nagyon jó áron van és megfelelően gyors egy win7-hez. Egyben alaplap, proci, vga, passzív hűtő és alig fogyaszt! Nekem sajnos nem ajánlotta senki, ezért majdnem egy régi használt, nem korszerű gépet vettem... de szerencsére még időben rátaláltam.
https://ipon.hu/webshop/product/asrock_q1900m/636693

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#22839) Sk8erPeter válasza spiritex (#22836) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A win 7 nagyon szépen elfér 30 GB-on"
Ez erős túlzás. :) A Windows-könyvtár nagyon durván fel tud hízni - simán huszonakárhány GB-okra, és ez CSAK maga a rendszerpartíción lévő Windows-könyvtár, és akkor még a többi rendszerszintű vagy egyéb telepített programok fájljairól még nem is beszéltünk, így a 30 GB-os korlátba beleütközni még átlagfelhasználó esetében is könnyű. Persze ezen lehet segíteni némi karbantartással (amit átlagfelhasználó nem fog megtenni), de a 60 GB-ot eleve könnyű kinőni (ezért én minimum 128 GB-osat ajánlanék, hiszen hosszú távú befektetésről van szó; és erre az sem ellenvetés, hogy de csak átlagfelhasználónak kell, mert átlagfelhasználónak is vannak adatai, filmek, képek, stb.), igaz, még akár elég is lehet, ha nagyon akarjuk (tehát esetedben elegendő lehet, ha szűkös az anyagi keret), de ha még particionálod is ezt az amúgy is kicsi helyet, ez esetben tényleg előfordulhat az itt, 3. bekezdésben említett eset. Nem beleugatás, inkább jótanács, hogy figyelj oda erre, ilyen pici kapacitású háttértároló esetén lehet, hogy inkább "megéri" (nem éri meg, inkább muszáj) az újratelepítgetéseknél külön mentegetni az adatokat (értsd: macerás, ronda, de azonos partíción tárolni), vagy legalább +10 GB-ot hagyni a rendszerpartíciónak (igaz, ekkor ugye annyival kevesebb hely marad az adatoknak), hogy tudjon legalább minimálisan terpeszkedni.
Másik megoldás lehet laptop helyén a DVD-meghajtó helyére tenni a régi HDD-t, és azon tárolni az adatokat, de esetedben lehet, hogy jobb nem használni azt a szenvedő, kerregő vinyót.

Ez a téma néha újból és újból előkerül, hogy mire és hogyan elég a 60 GB, hogyan érdemes particionálni, vannak, akik valami megmagyarázhatatlan okból ragaszkodnak ahhoz, hogy simán el lehet férni a 30 GB-on, de ha meghallgatsz más tanácsot is: nem érdemes kockáztatgatni, aztán majd mindig erőlködni vele, hetente karbantartgatni, csipegetni, hogy valahogy tényleg elférj rajta.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22840) rover45 válasza Bodor (#22830) üzenetére


rover45
senior tag

Szia, jelenleg egy 128Gb-os Samsung 840 Prot használok. Sebességben ez hozná azt a szintet? :)

(#22841) Bodor válasza spiritex (#22838) üzenetére


Bodor
veterán

Tényleg jónak tűnik ez az alaplap, ha nincsenek nagy igények, vagy HTPC-nek tökéletes lehet.

(#22842) spiritex válasza Sk8erPeter (#22839) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi a jótanácsot, meg fogom szívlelni, bár nála nem fog nőni a win (kérlek ne kérdezd meg, hogy miért...), csak a letöltött levelek, a browser history, kép thumbnail-ek, és a víruskereső adatbázisának mérete fog picit növekedni. A hibernálás ki van kapcsolva, a pagefile 512-re állítva, és tényleg csak 4-5 szoftver van összesen a C-n. Így hogy már nem tervezek rárakni semmi, így foglal 17 GB-ot az egész.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#22843) Bodor válasza rover45 (#22840) üzenetére


Bodor
veterán

Érezhető sebességben biztosan hozná a Samsung 840 Pro szintjét, a tesztekben mutatok számok meg azokat érdeklik, akik ezek alapján döntenek.
Szekvenciális írásban az M500 gyengébb, de ha rendszermeghajtónak lesz , akkor ez egy nem fontos tényező. Gondolom nem fogsz naphosszat 5-10 GB-os fájlokat másolgatni rá egy olyan meghajtóról, ami van olyan gyors ( pl. másik SSD ) , hogy ki tudja szolgálni a 250MB/s feletti írást.

Ha rendszernek használod az SSD-t, akkor szinte teljesen mindegy, hogy melyiket választod, mert úgyis a gyors elérési idő, és főleg a 4K olvasás/írás értékek azok, amik mérvadóak, de szerintem ez utóbbi értékekben sincs olyan nagy eltérés az egyes SSD-k között, amik érezhetőek lennének.

Ezt alapul véve, a vásárláskor figyelembe veendő tényezők közül, az általában vett sebességet, mint SSD jellemzőt, mondhatni ki is zárhatjuk.
Ezt gyakorlati tapasztalatból is mondom, mert elég sok különböző vezérlőjű, és gyári specifikációk szerint eltérő SSD-t használtam már különféle gépekben ( SATA2-őn és SATA3-on is), és érzésre mind ugyanolyan gyorsak voltak.
Amire figyelni kell mostanában, az inkább a felhasznált NAND-ok fajtája, írási terhelhetősége, a garancia idő, és azon belül az, hogy kötik-e a garanciát írási limithez. Természetesen ezek a tényezők szorosan összefüggnek az árral, és a felhasználói igényekkel, és a felhasználási területtel, ezért mindenkinek más és más típus lesz az a legjobb ár/érték arányú SSD, ami számára ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#22844) borix


borix
őstag

Intel 520 ssd-k már csak 3 év garival kaphatóak ahol ki van írva,hogy 5 év valószínű,hogy már ott sem az. pl:( (pcland)
530 5 év garival mennek.

Nem érné meg jobban mint a 3 év garis CRUCIAl M500,550?

[ Szerkesztve ]

(#22845) borix


borix
őstag

Ha pl a gyártó 5 év garanciát ad a termékére azt nem törvénytelen lecsípni 3 évre,hogy ne legyem majd vele annyi gond?
Vagy a gyártó is módosítgat?

(#22846) Bodor válasza borix (#22844) üzenetére


Bodor
veterán

ahol ki van írva,hogy 5 év valószínű,hogy már az sem az

Miért gondolod ezt? Ha 5 évet írnak ki, akkor azzal is kell hogy adják, annál is inkább, hogy az Intel is 5 évet vállal rá. Ha bolt meg is szűnne, szerintem akkor is lehet a 3 éven túl is érvényesíteni az 5 év garanciát, sorozatszám és számla ellenében.

Egyébként szerintem 3 évvel is jobban megéri az Intel 520, mert tartósabb NAND-ok vannak benne, mint a mostani Crucial M500 és 550-ben, melyekhez 72 TB írási limit társul a garanciához, az Intel 520-nak viszont nincs meghatározott írási limitje.

Az Intel 530 - kapacitástól függően- ( bár kisebb csíkszélességű NAND-ok vannak benne, tehát kevésbé tartósak) is ugyanúgy jobban megéri szerintem az árát az 5 év garanciával, mint a Crucial M500 és M550.

(#22847) borix válasza Bodor (#22846) üzenetére


borix
őstag

Nem gondolom tudom.
Nézz körül Aqua,Pcland.ipon, stb hol találsz Intel 520 ssd-t 5 év garival?Sehol.Mindenütt 3 évet adnak már csak rá.

(#22848) rover45 válasza Bodor (#22843) üzenetére


rover45
senior tag

Értem és nagyon köszönöm!!
Még egy utolsó kérdés, ők például számításba jöhetnek ugyanannyiért, vagy inkább maradjak egy újnál?
[link1]
[link2]
[link3]

(#22849) radi8tor válasza borix (#22847) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ebből tényleg nem következik az, hogy ahol 5-öt írnak rá ott is 3-al adják. :N

⭐ Stella

(#22850) Bodor válasza rover45 (#22848) üzenetére


Bodor
veterán

1 hónap garanciával én nem vennék SSD-t, inkább újat, rendes boltból.

(#22847) borix: Igen, ahol 3 évet írnak, ott annyit is adnak, ahol meg 5 évet, ott meg annyit :)

Igaz, hogy drágábban, de PL. ITT no meg olcsón , bár most épp nincs raktáron , de ITT is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.