Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#23851) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

SOS!
Segítséget kérnék, ma még módosíthatok a rendelésemen, jött plusz bevételem... :K
Intel 520 120GB szerepel benne, de ettől sokkal jobbakat olvastam TOSHIBA 128GB Q Pro-ról és OCZ VECTOR 150 120GB-ról is. Sokkal "frissebbek" és árban sem sokkal vannak az Intel felett, ráadásul OCZ-re elvileg ugyanúgy 5 év gari jár (Toshiba-ra 2-őt láttam).
Érdemes inkább az OCZ-t választani Intel ellenében? :U
MLC NAND vs. MLC? Oprendszer futna rajta.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23852) edari válasza flymi (#23851) üzenetére


edari
őstag

Maradj az Intelnél

(#23853) NEOSIGNAL


NEOSIGNAL
tag

Úgy látszik senki nem használ Corsairt...pedig érdekelne hogy milyen

(#23854) flymi válasza edari (#23852) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem, tehát nem számít, hogy az Intel már "kifutó" és közel 3 éves, míg az OCZ alig 1?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23855) edari válasza flymi (#23854) üzenetére


edari
őstag

Nem. Minél kisebb a csíkszélesség, annál kevesebbet bírnak a NAND-ok. Mivel az Intel még viszonylag naggyal gyártotta az 520-at, így az még viszonylag jó. + gyerekbetegségei már nincsenek. Míg az új ssd-k már kis csíkszélességen készülnek, kb fele annyit bírnak. És nem tudhatod hogy mi baja lesz.

(#23856) M107


M107
addikt

:R

1 éves és 1 hónapos Samsung Evo 840 120 GB TLC


A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#23857) BomiBoogie válasza NEOSIGNAL (#23853) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért akarsz mindenáron olyat?

(#23856) M107
1 év alatt 1 TB? Nem veszed nagyon igénybe. :)

[ Szerkesztve ]

(#23858) edari válasza BomiBoogie (#23857) üzenetére


edari
őstag

Az biztos. Nekem kb most lesz féléves a 840 evo-m, de kb 900Gb van benne.

(#23859) wjoe válasza flymi (#23851) üzenetére


wjoe
tag

Én is a Toshiba Q Series Pro-t néztem ki 128GB-os méretben. Meg is rendeltem. A 2 év gariról tudtam, arról viszont nem, hogy semmiféle programtámogatást nem biztosít a Toshiba hozzá. Nemcsak az állapot monitorozó programot értem ez alatt, hanem azt hogy NEM frissíthető a firmware Ezt külföldi tesztoldalakon olvastam. Nem tudom, hogy #lazydog tudja-e ezt az új favoritjáról. Szerencsére még időben le tudtam mondani a rendelést. Egy Samsung EVO 840 120GB-t választottam helyette, mert olyan SSD-t kerestem, aminek a vezérlője nem tömörítős (lásd SandForce). (Mellékesen olcsóbb is volt)

[ Szerkesztve ]

(#23860) NEOSIGNAL válasza BomiBoogie (#23857) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Ne feltétlen azt akarok csak kíváncsi vagyok hogy ebben a kategóriában is olyan jók mint mondjuk a RAM-oknál.sosem volt még SSD-m és most szeretnék venni.csak hát kevés az infom

(#23861) flymi válasza wjoe (#23859) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Most már teljesen meg lettem győzve, szóval marad az Intel. :K :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23862) NEOSIGNAL válasza BomiBoogie (#23857) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Valami megbízhatót keresek.Azt hallottam hogy a Samsunggok jók.A 256 Gb os kategóriában keresek olyasmit ami azért nem gagyi és legyen normális sebessége.

(#23863) Forolto


Forolto
csendes tag

Sziasztok,

Én is az SSd felhasználók soraiba szeretnék lépni egy 5 éves gépembe kellene a régi adathordozókat cserélni,Win7 ultimate alá,természetesen rendszernek kellene,némi egyéb program mellé.

Amit kinéztem egy Kingston 240GB SSD HyperX 3K,amit látok is az ajánlottak listájában.
A kérdésem csak az,hogy a helyi IT-s kolléga annyit mondott,hogy második generációsat vegyek,szóval a fenti melyik lehet?

Válaszotokat köszönöm.

(#23864) Borat7


Borat7
tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene SSD ügyben. Totális vakfolt ez számomra így hozzátok fordulnák. 240 gb körüli SSD-t szeretnék venni. 30-32k-t szeretnék rászánni. Teljesen általános felhasználásra kellene.(Op-rendszer..stb)
Az alábbi gépbe kellene hogy passzoljon:
Asrock 970Extreme3
AMD Fx-8350
8Gb Corsair 1866 Mhz ddr3
ZM750-HP 750W

Egy fél éven belül tervezek egy Inteles átállást így nem lenne rossz ha az SSD passzolna majd oda is. Igazából arany középút lenne a legjobb.

Kingston 240GB Hyperx Fury őt néztem esetleg.

Várom a tanítást köszönettel!

Üdv!

(#23865) peti95


peti95
csendes tag

Sziasztok!
Intel 530 és Kingston HyperX 3K között vacilálok, 120Gb-s méretben venném. Lenovo Z500-ba lenne, általános használatra, win8-hoz, Intel HM76 a chipset.
Tudnátok segíteni?

(#23866) ÉM


ÉM
tag

Sziasztok!
Egy régebbi Dell 1525-ös notit bővítenék ssd-vel. Ha jól tudom ennek az alaplapja GM965-ös chipset-es, így sata2 port van rajta. 160GB vagy annál valamivel nagyobb tárterületre lenne szükség. Van értelme mondjuk a 256-os Crucial M500-tól drágább ssd-t bele venni? Jelenleg ez a második legolcsóbb az iponban 28749ft. (Az első a kingston V300)

szerk: Most nézem, hogy a 256-os MX100 ára lement 27300-ra, ennél van jobb vétel ár/érték arányban?

[ Szerkesztve ]

(#23867) M107 válasza BomiBoogie (#23857) üzenetére


M107
addikt

:R

:)

De csak van olyan nap hogy nem megy a gépem, meg ez a fő gépem, lassan több mint 1 éve már, csak a legszükségesebbekre használom, de ez látszik is a 3 hónap / 1 év által alkotott időkeretből.
Ez a SSD-nek nem kellett még a restore +az új C-s firm, de fent van mert rontani nem ront rajta. Várom a vezérlő halálát mert az még beleszlhat az lifetime-ba akár mennyi írás után is,

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#23868) laacika


laacika
tag

Kicsit visszatérve az SSD vásárlásra,megfogadva tanácsaitokat hogy a 64Gb előbb vagy utóbb kevés lesz ify kinéztem egy olcsóbb 128Gb-ost.Az ajánlott listába ez a tipus nem szerepel de viszont Adata van!
Véleményetek? SSD
:R

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#23869) zzeN


zzeN
aktív tag

Hali!

Tesóm SSD-t szeretne a gépébe venni, csak 3 Gb-s a SATA portja van, érezne bármiféle lassulást? Jövőre tervezne gépújítást, de addig egy SSD-t szeretne venni. 128 GB-s kellene, se több, se kevesebb:)

(#23870) Sk8erPeter válasza zzeN (#23869) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, SATA2-vel is megéri SSD-t használni.

Sk8erPeter

(#23871) laacika


laacika
tag

Igen igen,ezt én el is felejtettem kérdezni hogy nekem is csak Sata2-es támogatású a lapom,és hogy igy is van-e értelme SSD-t vennem.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#23872) Qru válasza laacika (#23871) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van, nekem is Sata2-es lapom van és így is sokkal gyorsabb ssd-vel a gép mint egy hdd-vel.

#nincsbennetarcsi

(#23873) laacika válasza Qru (#23872) üzenetére


laacika
tag

Oké. :K

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#23874) Ice&Lime válasza laacika (#23871) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Még sata 1-el is bőven van értelme.

(#23875) zzeN válasza Sk8erPeter (#23870) üzenetére


zzeN
aktív tag

Milyet ajánlanál? Nekem adata sx900-am van, meg vagyok vele elégedve, de van-e esetleg jobb ár/érték arányú? Samu 840 vagy valami újabb?

(#23876) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!

Dell Inspiron 15 7537-es notebook-om, ebbe keresnék "energiatakarékos" SSD-t. 240/250/256GB tárhelyűek érdekelnének, de előtte 120/128GB-ban gondolkodtam. Lévén, így maradna a mostani HDD külsőnek, viszont elgondolkodtam, hogy azért kellene egy kis hely maradékba, mert HDD-t nem cipelném úgy igazán sehova.

Sajnos nem tudom megvárni a gyakran emlegetett Samsung 850 EVO-t, így 840 EVO-ra gondoltam első ránézésre, de jó érvekkel teljesen meggyőzhető vagyok. Árérzékeny vagyok, de majd lenyelem a békát... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23877) BomiBoogie válasza NEOSIGNAL (#23862) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Samsung erre tökéletes.
Az összefoglalóból rossz vagy "lassú" SSD-t nem lehet választani.

Amúgy, ez mindenkinek szól, aki még nem használt SSD-t, vegyen egyet, használja, aztán után gondolkodjon, mi a lassú, mi a gyors.

Én háromféle SSD-t használok, a legrégebbi sincs 1 éves, de sebességben nem tudok köztük különbséget tenni.

Szintetikus teszteket nem csinálok, érzésre mondom.

(#23876) Máté94
Mehet a 840 EVO, ha megveszed, csinálj egy Firmware frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#23878) laacika válasza Ice&Lime (#23874) üzenetére


laacika
tag

Oksi.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#23879) scincole


scincole
csendes tag

Hali!

Dell Inspiron 7520 15R SE laptopba szeretnék SSD-t. Intel 520-ra gondoltam innen, ez menne a HDD helyére, az meg a DVD meghajtó helyére. Kérdésem, hogy belefér-e, kell-e valami keret vagy egyéb vacakság, Youtube-n lévő videók alapján rábíznátok-e egy amatőrre a csere műveleteket (nem tűntek valami nagy dolognak), illetve inkább ajánlanátok-e más helyet ahonnan rendeljem, vagy megfelel az emag (az 5 év garancia szempont)?

Előre is köszi.

(#23880) Máté94 válasza BomiBoogie (#23877) üzenetére


Máté94
addikt

Rendben, köszönöm a megerősítést!

A firmware mizériáról már hallottam, mindenképpen meg lesz ejtve. ;)

(#23881) BomiBoogie válasza scincole (#23879) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jó lesz az a hely, ha neked megfelel. :)
Szerintem egy csavarhúzóval elboldogulsz, nem egy ördöglakat.

(#23882) kezdő válasza Máté94 (#23876) üzenetére


kezdő
senior tag

Hibátlan gép, bárcsak lenne benne mSata is.
Én is ilyennel rendelkezem és nagy dilemma, hogy mekkora SSD-t kapjon.
256GB olyan karcsúnak tűnik egyetlen meghajtónak.

Irigylem azokat akinek elég a 128GB mert van 2 HDD hely a notijukban, mert be kell látni, hogy háttértárnak használni az SSD-t nagy pazarlás, de külső vinyót se akarok állandóan cipelni. :(

(#23883) Máté94 válasza kezdő (#23882) üzenetére


Máté94
addikt

Az ugráló egértől a touchpad miatt herótot kapok, és az enyém még nem is az érintős 1080P-s kijelzővel, de amit ki lehetett hozni ennyiből, kihozták.

Így notebook-ra váltva egyértelművé vált, hogy nem lehet megtartani a zenéket, sorozatokat, így inkább megválok mindig tőlük. Így marad hely mindenre. :O

(#23884) BomiBoogie válasza kezdő (#23882) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A megoldás: nem kell optikai meghajtót használni. :D

Az én laposomban is csak egy 120-as SSD van, vígan elvagyok vele.

(#23885) Máté94 válasza BomiBoogie (#23884) üzenetére


Máté94
addikt

Hogy ne csak OFF-oljak... Nálad egy partíció az egész SSD vagy 2/több? Én még le vagyok ragadva a 100GB a Windows-nak "szabály"-nál, így lehet nem szedném szét, ha ilyen helyzetben lennék. :)

850 Pro is vonzó, de ott már csak a 128GB-os játszik. De legalább 10 év garancia!

(#23886) BomiBoogie válasza Máté94 (#23885) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azt neked kell eldöntened, mekkora felárat adsz a többletgariért. :)

Szerintem a 120-128-ast felesleges részekre bontani.

(#23887) laacika válasza BomiBoogie (#23884) üzenetére


laacika
tag

Én is nagyon gondolkodóba estem hogy tényleg sovány lenne-e nekem a 64Gb,tényleg kell-e a 120Gb.Bár most olvasom hogy ha több üres rész van,tehát nincs úgy tele szegény SSD akkor ezzel növelhető az élettartamuk.Akárhogy is számolok 7,5 Gb a rendszer,és ez mellé max egy 15Gb-os játék menne,és még igy is csak 23Gb környékén tartok ami szinte 1/3-d kihasználtság. :K :F

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#23888) scincole válasza BomiBoogie (#23881) üzenetére


scincole
csendes tag

Köszi, csak túlbiztosítottam magam azzal. :)

Viszont tuti belefér, illetve kell-e valamilyen keret vagy sem? Ezzel kapcsolatban meg vagyok lőve. Fogalmam nincs mekkora a HDD-m meg ilyenek.

(#23890) BomiBoogie válasza laacika (#23887) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

7,4 GB a rendszer? Milyen rendszer? A Win 7/8 stb. ennél sokkal több lesz, és folyamatosan hízik.

(#23888) scincole
Sima 15-ös notiba biztos belefér, 2,5"-os.

[ Szerkesztve ]

(#23891) laacika válasza BomiBoogie (#23890) üzenetére


laacika
tag

Igen annyi,(win8.1) küldtem privátot.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#23892) BomiBoogie válasza laacika (#23891) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor meg az az érv, hogy annyival nem olcsóbbak a 60 gigásak. :D

(#23893) NEOSIGNAL válasza BomiBoogie (#23877) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Köszönöm a segítséget!Igen azt én is Hallottam pár cimborától hogy nem nagyon lehet észrevenni hogy van e külömbség hogy ez most MLC vagy TLC.Otthoni felhasználásra tehát tökmindegy. :B

(#23894) BomiBoogie válasza NEOSIGNAL (#23893) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Használat közben 100%, hogy nem veszed észre.

(#23895) laacika válasza BomiBoogie (#23892) üzenetére


laacika
tag

Ez is igaz! :K

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#23896) NEOSIGNAL válasza BomiBoogie (#23894) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Persze csak ügye SSD újoncként olvasgatom a másik SSD topikot és azért ott vannak eltérések meg jó nagy sebességek.Nagyon várom már hogy vegyek 1 et és mikor be vagyok zsongva hajlamos vagyok afféle kisebb megalomániába szaladni.De hála Istennek lebeszéltek az őrültségről.

(#23897) kezdő válasza BomiBoogie (#23884) üzenetére


kezdő
senior tag

Ha volna benne optikai meghajtó akkor már nem volna :D

Amúgy lehet tényleg célszerű elgondolkodni a médiafogyasztási szokásokon és nem kéne archiválgatni mindent.
Ha lenne itthon pl. Netflix akkor simán meglennék egyetlen 128GB-os lemezzel is, de ez már nagyon OFF.

Crucial M550 512GB eddig a befutó a jelenlegi ár-érték aránya miatt, de győzködni kell még magamat, hogy tényleg szükségem van rá :D

(#23898) BomiBoogie válasza NEOSIGNAL (#23896) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért írtam, vegyél egyet, aztán, ha lassúnak találod ( :D ), még mindig gondolkodhatsz.

(#23899) NEOSIGNAL válasza BomiBoogie (#23898) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Csak nem lesz számomra lassu :N
De ha igen akkor neked írok elsőnek :DD
Még annit tudnál segíteni hogy melyik az a tesz program amely általánosságban a valósághoz a legközelebbit mutatja?? :B

(#23900) BomiBoogie válasza NEOSIGNAL (#23899) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én a mindennapos rendeltetésszerű használatra esküszöm.
A szintetikus tesztprogramok számaival úgysem tudsz mit kezdeni.

Mondom, menj már aztán vegyed meg! :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.