Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#23801) BomiBoogie válasza mateFLASH (#23797) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az összefoglalóból kedvedre válogathatsz.

(#23799) adika4444
Vedd meg, használd, van rájuk 3 év gari.

[ Szerkesztve ]

(#23802) Teaway válasza Tommedli (#23798) üzenetére


Teaway
veterán

"Nem látom többé a betöltőképernyőt..."

Én már azt is elfelejtettem, hogy olyan létezik :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#23803) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

laptopba keresek SSD-t ezek a kiszemeltek:
de nemtudok dönteni :F

[link]
[link]
[link]
[link]

(#23804) shield válasza Intruder A 6 (#23803) üzenetére


shield
őstag

Na tessék, ugyan abban a cipőben járunk. :DDD A 180Gb-os Intelt leszámítva.
Én sem tudok dönteni, talán nálam az Intel 530-as fele billen a mérleg nyelve az 5 év gari miatt.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#23805) Picturemaker válasza Intruder A 6 (#23803) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Intel vagy HyperX. (Az 5 év mindenképp az Intel felé billenti a mérleg nyelvét, de a HyperX is nagyon megbízható szokott lenni.)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#23806) Yager01 válasza Intruder A 6 (#23803) üzenetére


Yager01
senior tag

Az Intel 520 és 530 között mia különbség? Az Emag-nál 18900Br. az 520 120GB míg az 530 22e Br az Ipon oldalán. Megér 3000 Ft többletet az 530?

Valaki említette, hogy az Emag nem magyar. Ha innen rendel az ember akkor garanciális probléma esetén mi a teendő? Van tapasztalatotok? Vagy az 5év INTEL garancia a Mo-i hivatalos Intel szervizben érvényesíthető?

(#23807) shield válasza Yager01 (#23806) üzenetére


shield
őstag

#23776) wjoe válasza OTika (#23773) üzenetére Itt volt róla szó.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#23808) Yager01 válasza shield (#23807) üzenetére


Yager01
senior tag

Köszönöm. Most azon gondolkodok, hogy a magyar garancia sokban különbözik e. Pl. Az iPonban kB. 1000Ftal drágább.

#23794-es használt cuccos kérdésemre vélemény? ;)

[ Szerkesztve ]

(#23809) Intruder A 6 válasza Picturemaker (#23805) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Na megrendeltem a 120Gb-os Intel 530-ast :R

(#23810) bonifa333


bonifa333
aktív tag

Szia!

Ssd szeretnek venni, win7 vagy kesobb 8 melle.
240 mega korul gondolkozom, asztali gep, amin jatek es net futna jelenleg, de lehet filmek is, meg internet.
Alaplap asus p8z77 v lx.
Ar 50kig.

Hogyan tudom a jelenlegi rendszert atvinni ra?

Koszonom a gyors valaszt elore is!

(#23811) shield válasza Intruder A 6 (#23809) üzenetére


shield
őstag

Honnét rendelted?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#23812) Intruder A 6 válasza shield (#23811) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Aqua

(#23813) NEOSIGNAL


NEOSIGNAL
tag

Mi a véleményetek a Corsair SSD-kről?érdemes venni vagy mást válasszak?

(#23814) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mi a különbség Intel 520 és 530 közt? Ár, magasság & írás-olvasás sebesség? Azon kívül? :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23815) Teaway válasza bonifa333 (#23810) üzenetére


Teaway
veterán

"8 melle"

Általában kettő elég szok' lenni :DDD :))

Nincs itthon csokid??

(#23816) fer


fer
őstag

Sziasztok! Általános célra szeretnék egy ssd-t Win7 alá, először a 128 gigásakat néztem, de gondolva a jövőre, inkább hajlok a 256-os felé, mivel sokan írták hogy az hosszabb életű és gyorsabbak is mint a kicsik. Jelenleg most sata2 porton tudnám használni egy ep45-ud3 lapban, de később lehet váltok (1 max 2 év) és akkor legalább jól jöhet, hogy a nagyobbat, gyorsabbat vettem!
Ezt néztem ki, van esetleg valaki aki nem javasolja, és ha igen miért?, vagy lenne-e jobb választás ue. az árban, vagy olcsóbban!
Válaszokat előre is köszönöm!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#23817) belec_95


belec_95
csendes tag

Helló!

Segitséget szeretnék kérni SSD vásárlás ügyében. Egy 120Gb méretű darabot szeretnék az optikai meghajtó helyére, egy HP Probook 4540s notiba. Best-buy ajánlatokra lennék kiváncsi, úgy hiszem, hogy a mostani 750-es, 5400rpm-es HDD mellé minden arany lesz.
Ja és egy megfelelő beépitő keretre is szükségem lenne. :)

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
Általános felhasználás, játék nincs, torrent igen

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20k körül, persze ha lenne olcsóbban is megfelelő annak nagyon örülnék

3. Mekkora SSD-re van szükség?
120Gb

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Windows 8.1

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Hp 4540s, nem tudom, hogy ebben sata2 vagy 3 van :F

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#23818) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
Van a gépben egy Samsung 240 GB-os SSD, valamint egy 1 TB-os vinyó.
Az normális, hogy win telepítésnél az 1 TB-os vinyóból veszi el a Win számára szükséges 100 MB-ot, s nem az SSD méretéből. Vagy az SSD méretéből nem fog elvenni?
Természetesen a Win-t az SSD-re telepítem. Okoz ez valami problémát a későbbiekben, pl. rendszerbetöltésnél?
Üdv,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#23819) Mobil87


Mobil87
tag

sziasztok
Tudnátok nekem segíteni hogy, honnan tudom azt meg hogy a laptopomba milyen ssd beépítő keret való nekem a dvd író helyére ?
Laptopom ASUS K551LB-XX203D
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/k551lb-xx203d-p215657578/?gclid=CjwKEAjwzqKiBRCAydTZzOLi9CISJACm3irW8pWnPtMcM-rkswI0fkFBpxPphdHsiPivP17AOQEXFRoCXzTw_wcB#boltok-es-arak

(#23820) Picturemaker válasza gameresboy (#23818) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ajánlott, hogy telepítésnél csak az SSD legyen csatlakoztatva az alaplapra. Én még két vinyó esetén is le szoktam húzni a másodikat.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#23821) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, elég láma kérdés, de ha laptopba a hdd helyére szeretnék tenni egy SSD-t akkor milyen méret kell nekem? 1.8" vagy nézhetek nagyobbat is? üdv

(#23822) Teaway válasza Jim-Y (#23821) üzenetére


Teaway
veterán

Nézhetsz, de ne legyen nagyobb, mint a mostani HDD ;]

Nincs itthon csokid??

(#23823) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Sziasztok.Ma szereztem ezt a Kingston SSD-t és a Kondicióra ezt irja ki a HD Sentinel.Ez mitl lehet?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#23824) Teaway válasza ricsi8800gt (#23823) üzenetére


Teaway
veterán

Nézd meg egy 4.50 PRO-val is!

Nincs itthon csokid??

(#23825) ricsi8800gt válasza Teaway (#23824) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Azzal tökéletes köszönöm :)

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#23826) Picturemaker válasza ricsi8800gt (#23823) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ahogy Teaway is ajánlotta, egy frissebbel próbáld meg. Az sem baj, ha csak egy próba verzió.

Elkéstem. :)

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#23827) ricsi8800gt válasza Picturemaker (#23826) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Sebaj köszönöm a gyors választ.Szép lett volna hogy egy 2014.09.30-án vásárolt ssd ilyen legyen

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#23828) bonifa333 válasza Teaway (#23815) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Hali! Es ha ketszer ket not dualba kotsz, mirrorozod oket. Probald ki, en meg nem tudtam!
De mire kimondom, leirom mar 10nel fogunk tartani. Na arra mit lepsz majd! Tenned kell, ha nem akarsz kemaradni! :))))))

(#23829) shield válasza ricsi8800gt (#23827) üzenetére


shield
őstag

Akkora sz@r az a HD Sentinel, ha figyelembe vettem volna, azt amit mutatott, akkor már évekkel ez előtt kidobhattam volna a vinyóimat. Gondolom most sem jobb.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#23830) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
Samsung 840 Pro SSD
Performance Restoration v1.1 programmal frissítettem a firmware-t. Ki is írta, hogy kész, majd kikapcsolt a gép.
Magának megkereste a neten, vagy tallózni kellett volna?
Azt írták, hogy ez elég hosszú folyamat, erre kb. 15 másodperc után végzett.
Step 1,2,3 lépést csinálja.
Ennyi lenne az egész firmware frissítés?

(#23831) gameresboy válasza gameresboy (#23830) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Végzett az egész folyamattal, ki is írja, hogy kész, de inaktív a complete gomb.
Csinál még vmit, vagy X-el bezárható?

(#23832) Teaway válasza gameresboy (#23831) üzenetére


Teaway
veterán

Kérlek, ezeket már a Flash SSD topic-ba írd! :R

Nincs itthon csokid??

(#23833) Sk8erPeter válasza shield (#23829) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát hogyne, "szar", nyilván. Hülyeségek kijelentése helyett inkább talán próbálj meg gondolkozni (hasznos tud lenni), és rájönni, hogy az egyes eltéréseknek mi lehet az oka. Le lett már írva itt és a Flash SSD topicban is többször, hogy a különböző gyártók különböző módon szolgáltathatnak az SSD állapotáról adatokat, ez akár típusonként is eltérhet, nem igazán osztják meg a mikéntjét, nincs egy ipari standard, amihez mindenki tartaná magát. Így folyamatosan karban kell tartani a programok adatbázisait is a számítás megfelelő módjáról, bizonyos SSD-k pedig nem biztos, hogy ebben szerepelnek, ezért adott esetben tök hülye számok jöhetnek ki. Az sem véletlen, hogy ezekből a programokból (mint pl. a HD Sentinel) mindig újabb verziók jönnek ki, amik pl. egy korábbi verzióban jelenlévő hibát már nem tartalmaznak. Folyamatosan bővítik őket. Nyilván az aktuális verziók is tartalmazhatnak hibákat, nem véletlenül van hibabejelentési lehetőség, hogy ezt jelezni tudd a fejlesztőnek (remélem, nem követeled, hogy a fejlesztő minden egyes SSD-ről tökéletes információkkal rendelkezzen).
Amúgy meg ha már "szar" a program, akkor másik részről az is hasonlóan kedvesen kijelenthető, hogy sok felhasználó van annyira hülye, hogy egy, az aktuálisnál jóval régebbi verziót használjon a programból, és aztán anyázzon, hogy rosszat ír a program. Mert valamit csak úgy gondolkodás nélkül leszarozni könnyű.
Mellékesen jelzem, semmi közöm a programhoz vagy annak fejlesztőjéhez, de nem szeretem ezt a felfogást, hogy valaki az okok vizsgálata és ismerete nélkül csak úgy leszaroz valamit, főleg ha nagy eséllyel nem sok bepillantása van pl. egy szoftver fejlesztésének menetébe. Egy szoftver sosincs kész, legfeljebb abbahagyják a fejlesztését.

Sk8erPeter

(#23834) Teaway válasza bonifa333 (#23828) üzenetére


Teaway
veterán

Még a 8.1 is ismeretlen nekem, mert csak most kezdtem használni.

Nincs itthon csokid??

(#23835) laacika


laacika
tag

Sziasztok.
Nemsokára szeretnék venni egy SSD-t,nem kell hogy nagy legyen én 64Gb-osra gondoltam,ezen lenne a rendszer (win 8.1 32bit),és ha kedvem támad játszani akkor mellé telepitve egy játék (8-16Gb) is,igy szerintem elég a 64Gb.Most jön a kérdésem,olvastam itt a fórumon hogy állitólag van olyan szar SSD-is amit egy jobb wincsi lever,na most akkor ezek szerint megéri odafigyelni vásárláskor,tudtok mondani valami adatot hogy mennyit érjen el az SSD irási és olvasási sebessége?Vagy valami megbizható márkát!Köszönöm válaszaitokat.
:R

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#23836) ricsi8800gt válasza laacika (#23835) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Szerintem ezekre a müveletekre a 64Gb-os felejcsd el mert a Win fojton hizik sajna.És a frissitések eléggé duzzadnak.Pluszba játékot is akarsz rá,Hát nem tudodm.Szerintem még egy winyó sincs ami leveri az ssd-t.Legalább 120Gb vegyél.

[ Módosította: BomiBoogie ]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#23837) mobbo


mobbo
senior tag

sziasztok!
imac 8,1-be tennék a cd helyére ssd-t, a topiknyitóban szereplő kérdésekre válaszolva:

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD - általános, semmi extra
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - passz
3. Mekkora SSD-re van szükség? - 64 elég, csak a rendszer lenne rajta, ez most 30gb-ot foglal
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? - osx 10.10
5. Asztali gép vagy laptop, csatlakozó? - asztali, Serial ATA (3 Gb/s) ez a sata2 ha jól gondolom
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? - imac 8,1 [link]

mit tudnátok ajánlani ehhez? van valami trim dolog ami fel szokott merülni mac-nél
köszi a help!!!

(#23838) BomiBoogie válasza laacika (#23835) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az összefoglalóból mindegyik jó, de én is legalább 120-ast javaslok, ráadásul árban sem arányos már, ami ennél kisebb.

(#23839) fer


fer
őstag

Mivel senki sem válaszolt ezért megrendeltem amit kinéztem, Adata 256GB ASX900S3! Remélem nem lesz vele probléma, végülis ajánlott tipus!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#23840) BomiBoogie válasza fer (#23839) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ne aggódj, nem lesz. :)

(#23841) laacika válasza ricsi8800gt (#23836) üzenetére


laacika
tag

Köszi szépen,akkor nincs más hátra mint előre 120Gb-ost kell vennem.Kingston-ról van tapasztalatotok?Kingston

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#23842) BomiBoogie válasza laacika (#23841) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kingston V300*** (MLC) Csak a Toshiba 19nm Toggle-Mode 2.0 szinkron NAND-okkal , és a 505A firmware-rel rendelkező darabok az ajánlottak!

De leginkább ne pont V300-at vegyél.

(#23843) laacika válasza BomiBoogie (#23842) üzenetére


laacika
tag

Szerény pénztárcámhoz tudnál akkor valami más kingstont ajánlani?

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#23844) BomiBoogie válasza laacika (#23843) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Most már HyperX van, de az Intel 520-530 is jó árban van, vagy Samsung 840 EVO, mint 20k körül.

(#23845) Duran


Duran
tag

Kingston v300 vagy inkább Samsung EVO 840? 120 Gb-s kellene.

Asztali gépbe lesz, sataIII csatolóval, általános felhasználásra (rendszer megy rá, meg egy két játék)

Konfig :
FX8150@3.6ghz (Turbo Core OFF)
R9 280X OC
8GB Corsair Vengeance LP CL9 @ 1866 Mhz
1 TB Seagate Barracuda 7200 rpm 64 mb
A deszka meg egy Asus M5A78L/USB3

Vélemény? Vagy legyen másfajta ? A keret olyan.. ~20k

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#23846) BomiBoogie válasza Duran (#23845) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kettőt kellene visszaolvasni vagy megnézni az összefoglalót...

[ Szerkesztve ]

(#23847) mdraco


mdraco
őstag

Asztali gépbe tervezek egy Samsung Evo 840-at. A kérdésem hogy, egyelőre muszáj a beépítőkereket?
Oda lehetne valahogy gányolni, úgyse rezeg, nem repül el :DDD
Pl szigszalaggal lefogatom, ha nem elmebeteg ötlet :U

[ Szerkesztve ]

(#23848) mdraco válasza Duran (#23845) üzenetére


mdraco
őstag

Kingstont ne! [link]
Én úgy nézem 20k-s árkategóriában nincs jobb választás mint Samsung!

(#23849) CHIPman válasza mdraco (#23847) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Dehogy muszáj. Műanyag, tehát elvileg a szigeteléssel sem kell foglalkozni, nekem is egy jó darabig csak ott lógott.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#23850) Soma01 válasza mdraco (#23848) üzenetére


Soma01
veterán

Pontosabban V300-at ne. De HyperX 3K-t viszont annál inkább vehet! Nálam az győzött az EVO ellenében.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.