Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#23751) Soma01 válasza Anfänger (#23740) üzenetére


Soma01
veterán

11.000 Ft-tal drágáb... ;]

Marad ez szerintem. Mármint az M500 ha nincs ellenvetése senkinek. Az ajánlottak közt szerepel, azért szerintem nem lehet gáz annyira.

SP900 is belefér még a keretbe. Ne az legyen inkább?

[ Szerkesztve ]

(#23752) Fire/SOUL/CD válasza p.lac (#23749) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"A 9,5mm-es helyre a 7mm-es meghajtó (amely pl. egy ráragasztható műanyag vacakkal 9,5mm-esre magasítható) beépíthető. "
Anélkül is(minden olyan laposba simán belemegy a 7mm-es is, amelyben "fémbölcsőbe" van becsavarozva a meghajtó) csak a régebbi laposoknál lehet olyanba beleszaladni, hogy kell a magasító(pl,Acer Extensa 5220) és van olyan is, amibe meg abszolút nem is javasolt 7mm (szintén nem mai gyerek az sem)

Az teljesen jogos kiegészítés, hogy ultraslimbook-okba senki ne 9,5mm magas SSD-ben gondolkodjon, meg az is, hogy mielőtt laposba vesz valaki SSD-t, akkor járjon utána, hogy mégis hogy van beépítve a meghajtó.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23753) Malamute


Malamute
tag

Corsair Neutron GTX 120GB vagy Samsung 850 Pro 128GB? Melyik érné meg jobban?

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#23754) BomiBoogie válasza Malamute (#23753) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen felhasználásra?

(#23755) p.lac válasza Fire/SOUL/CD (#23752) üzenetére


p.lac
tag

Okosabb lettem, köszönöm :-)

(#23756) gameresboy válasza Ice&Lime (#23743) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Köszönöm az eddigi segítséget.
Na sikerült dönteni, meg is rendeltem ezt:
[link]
Remélem nem járok vele rosszul...
Firmware frissítést mindenképp meg kell csinálni, vagy csak ajánlott?
Érdemes teljesen "szűz" állapotában ezt elvégezni, vagy úgy is lehet, ha van rajta adat?

[ Szerkesztve ]

(#23757) BomiBoogie válasza gameresboy (#23756) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én kb. 1 hónapos használat után csináltam meg, se előtte, se utána nem tapasztaltam gondot vagy lassulást.

(#23758) Ice&Lime válasza gameresboy (#23756) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Miután feltetted a win-t, rögtön kezdhetsz is vele.
Ajánlott, de nem mindenkinek van rá szüksége (nem minden darabot érint a dolog), de a többségnek igen.
Úgy tudnád kideríteni, ezt csak pluszként mondom, hogyha használnád 1.5-2 hónapig, lefuttatnál egy tesztet és kiderülne, hogy kell-e. Vagy, az is lehetséges elméletileg, hogy már az új fw.-rel kapod, bár még kicsi rá az esély.

[ Szerkesztve ]

(#23759) gameresboy válasza Ice&Lime (#23758) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Ha külső vinyóként csinálom meg Win telepítés előtt, az is ok?

(#23760) Ice&Lime válasza gameresboy (#23759) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Én úgy tudom, hogy usb-n csatlakoztatva nem jó a performance restoration, csak ha a konkrét sata portra van kötve. Ha nem így van, majd valaki kijavítja.

[ Szerkesztve ]

(#23761) gameresboy válasza Ice&Lime (#23760) üzenetére


gameresboy
aktív tag

ok, akkor win7 után csinálom meg. Azon már nem múlik.

(#23762) Anfänger válasza Soma01 (#23751) üzenetére


Anfänger
őstag

Hi! Az SP900-at is veheted,az sem rossz. A crucialnal gyorsabb is írásban. ;)

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#23763) Ice&Lime válasza gameresboy (#23761) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyébként, bár a te esetedben nem így lesz, de másoknál, akik belakott rendszeren csinálnák, azért jobb előtte a fontos adatokról biztonsági mentést készíteni, ajánlják is ezt frissítés előtt.

(#23764) spiritex válasza Fire/SOUL/CD (#23752) üzenetére


spiritex
veterán

Tudnál segíteni, hogy egy HP Compaq Presario CQ61-410SH-ba milyen SSD-t lehet beletenni? Jó lesz egy 128 GB-os ADATA SP900-as? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23765) spiritex válasza spiritex (#23764) üzenetére


spiritex
veterán

Találtam egy jó kis oldalt!

http://gepembernaploja.blog.hu/2010/09/06/hp_compaq_presario_cq61_laptop_az_elm_utcabol

Úgyhogy szerintem semmi gond nem lesz az Adata-val...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23766) Malamute válasza BomiBoogie (#23754) üzenetére


Malamute
tag

Oprendszer + néhány játék ami még ráfér lenne rajta.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#23767) Soma01 válasza Anfänger (#23762) üzenetére


Soma01
veterán

Én is azt nézegettem inkább.
Vagy a V300-at még. Sokan vesznek ilyet és elégedettek vele. És még olcsóbb is.

(#23768) BomiBoogie válasza Soma01 (#23767) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kingston V300*** (MLC) Csak a Toshiba 19nm Toggle-Mode 2.0 szinkron NAND-okkal , és a 505A firmware-rel rendelkező darabok az ajánlottak!

(#23769) Soma01 válasza BomiBoogie (#23768) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt honnan lehet megtudni?

Az újak ilyenek vagy a régiek? Tehát ami most a nagykerekben van és keddre hozzák nekem, az vajon milyen?

(#23770) vandorr


vandorr
csendes tag

Lenovo Y510p és Adata SP900 m.2 NEM kompatibilis egymással.
Nem lehet win8-at telepíteni rá AHCI módban sajnos.
A windows telepítője nem képes kezelni az SSD-t.
A windows-Bios-SSD hármas erőjében zavar van :)

Win7-et lehet telepíteni rá AHCIben.

[ Szerkesztve ]

(#23771) BomiBoogie válasza Soma01 (#23769) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát ami most a nagykerekben van és keddre hozzák nekem, az vajon milyen?
:DDD

Szerintem kérdezd meg őket.

(#23772) elodman válasza Fire/SOUL/CD (#23739) üzenetére


elodman
aktív tag

DAnke Sün!

Akkor beruházok egyre, s gondolom::
1- a hozzá adott kábelt simán rádugom az egyik SATA2-re, (boot sorrendre ügyelve)
2- s az SSD rögzítendő az egyik "Wincsi tartó polcra",
s a beszererelés kész is.

(Jawohl, említi a SATA2 létezését a mancsi, csak nem mutatja, - de a honlapon a fényképen hogy nem vettem észre?!?!! Skandallum.)

[ Szerkesztve ]

(#23773) OTika


OTika
aktív tag

Szerintem ez most még mindig jó vétel 18 900Ft-ért.
eMAG: Intel 520 120GB 5év gari és ingyenes szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#23774) Fire/SOUL/CD válasza spiritex (#23764) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Intel GM45 Express chipset van rajta, ergo SATA2-t támogat. Nem látom akadályát, hogy az általad választott SSD ne menne benne.

elodman - SSD-hez nem adnak kábelt, de gondolom az alaplaphoz adottra gondolsz... Igen, a legkisebb sorszámú(feliratú) SATA portra csatlakoztatod, beállítod a BIOS-t és telepítesz (SATA2 létezését az általad linkelt oldal is "mutatja" (SATA 3Gb/s), az általam linkelt képen meg ott van mind az 5 SATA2-es csati.
Igen, simán egy HD helyre vagy akár 5,25" helyre is rögzítheted 2 csavarral.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23775) Ice&Lime válasza Soma01 (#23769) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Sehonnan, csak, ha már megvetted és megnézted egy programmal. (harmadszorra)

(#23776) wjoe válasza OTika (#23773) üzenetére


wjoe
tag

Ha megfelel, hogy csak bolti garancia van (háztól házig szállítással) Bukarestben :U

Online garancia űrlap kitöltése után futár 36 órán belül felveszi a hibás terméket. Bukarestbe érkezés után 24 órán belül megtörténik az állapotfelmérés. Leghamarabb, de max. 10 napon belül értesítenek a diagnózisról, a szükséges javítás mértékéről és annak várható időtartamáról. A javított terméket, vagy a cserekészüléket gyorspostával küldik vissza Neked 72 órán belül.

[ Szerkesztve ]

(#23777) Dorian válasza wjoe (#23776) üzenetére


Dorian
félisten

PC Diszkontnak respect: simán visszavették a rossz méretű ODD keretet. (cégnévre vettem, így az elállás nem lett volna kötelező) Igaz a 120GB Intel 520 SSD 21k nem 19 volt, de legalább pár saroknyira van tőlem az átvevőhelyük.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23778) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok!

ultrabookba szeretnék venni m.2 ssd-t ( Lenovo YOGA 2 13-ba szerintem 2280-as kell) Kinéztem ezt.
Windows 8.1 menne rá, alap irodai programok, böngésző, csempés alkalmazások.
120 GB-os szeretnék, ez a max. több nem kell nekem.
Kérdésem az, hogy írás/olvasás legyen min. 510 felett gondolom, csak nem tudom a Kingston megbízható márka-e m.2 ssd ügyben, vagy ti melyiket ajánlanátok, hasonló árkategóriában?
Használt nem, 3 év gari kéne minimum.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#23779) Soma01 válasza Ice&Lime (#23775) üzenetére


Soma01
veterán

Ezek szerint csak utólag fogom megtudni?

(#23780) Riccsiz_h válasza Soma01 (#23779) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

SATA II-őn szeretnék használni egy A-Data Premier Pro SP600 64GB-os SSD-t, azért aggódom mert régi az alaplapom, hol tudnám megnézni a kompatibilitást ?
Az alaplap: Asus M2N-MX SE
Windows 7 alatt használnám, és csak operációs rendszernek

köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#23781) Ice&Lime válasza Soma01 (#23779) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, utólag, mivel nincs ráírva sehova sem a rajta lévő fw.
Esetleg beragadt raktárkészletből lehetne, csak az a kérdés hogyan fogsz olyat szerezni.
Vagy használtan, csak minek.

[ Szerkesztve ]

(#23782) Soma01 válasza Ice&Lime (#23781) üzenetére


Soma01
veterán

És ha nem ilyen, akkor lassú lesz mert valami gagyi chipek vannak benne?
Ha nem hozza amit ígértek, akkor viszem vissza gariba. Persze csak ha nagyságrendekkel lassabb...

(#23783) jani04 válasza wjoe (#23776) üzenetére


jani04
aktív tag

Nekem volt/van tőlük vásárolt ram-om.Hibás volt.A gari ügyintézés 15 napot vett igénybe cserével.Nem tartottam soknak az időt de lehet másnak más tapasztalata van.

(#23784) Riccsiz_h válasza OTika (#23773) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

na szép, 6 napja vettem a 120GB-os 520-ast az Ipontól 21.800Ft-ért 3 év garival, meg még mehettem is érte :( (pedig hónapig vadásztam az árakra) van ez így :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#23785) Sk8erPeter válasza Soma01 (#23782) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most hogy jutottál el végül a V300-ig? :U A hozzászólásaidat elnézve a tanácskérés során elindultál a 840 EVO-tól, aztán eljutottál a HyperX 3K-hoz, utána az Intel 530-hoz és 520-hoz, most meg már a V300-nál tartasz. Ez hogy jött? :D
Egyébként hogy érzékeled-e egyáltalán a sebességkülönbséget, az teljes mértékben felhasználásfüggő. Böngészgetés, meg egyéb teljesen átlagos felhasználás során nagy valószínűséggel leszarhatod a differenciát.

(#23784) Riccsiz_h :
Viszont cserébe egy fokkal nyugodtabb lehetsz az esetleges garanciális ügyintézés során; nem mintha a másikkal gond lenne, csak hosszabb ideig tart. Persze ezt csak azért írtam le, hogy ne bánkódj annyira. :DD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23786) Yager01 válasza OTika (#23773) üzenetére


Yager01
senior tag

Sziasztok. 120GB -os SSD -ket alapul véve normál otthoni használtra asztali szgép esetén Win 7 oprendszerrel jó vételnek tekinthető az említett Intel 520 -as kütyü? Igazság szerint Samut néztem EVO Basic 120GB vagy KingStone-t V300, de megláttam az 5 év garis Intelt. Érdemes rácsapni?

(#23787) Soma01 válasza Sk8erPeter (#23785) üzenetére


Soma01
veterán

Már megvettem régebben a HyperX 3K-t.
Ez most tesómnak kellene és ő árérzékenyebb, tehát olcsóbb kategória jöhet szóba és nem lesz mellette HDD sem (kell a DVD), ezért nagyobb méret kell.

Amúgy legtöbbet böngészés lesz és Office használat. Néha film, fénykép nézegetés...
Játék, videó kódolgatás, csomagolgatás, torrentezés nem.

[ Szerkesztve ]

(#23788) Qru válasza Yager01 (#23786) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az nagyon jó vételnek számít. :K

#nincsbennetarcsi

(#23789) Sk8erPeter válasza Soma01 (#23787) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"videó kódolgatás"
Hát azért ez nem tartozik az átlagfelhasználói körbe. :D
Egész konkrétan mennyi a max. keret? Amúgy már megrendeltétek a V300-at? Mert ha igen, akkor tök feleslegesen témázunk az egészről. :D

Sk8erPeter

(#23790) Soma01 válasza Yager01 (#23786) üzenetére


Soma01
veterán

A PCX magyar bolt és csak 300Ft-tal drágább. Én onnan venném inkább.

(#23791) Soma01 válasza Sk8erPeter (#23789) üzenetére


Soma01
veterán

Ezek NEM lesznek: játék, videó kódolgatás, csomagolgatás, torrentezés.

Meg van "rendelve", de helyi üzletbe jön és nem gond ha mégsem kell nekem, majd eladják másnak. Amúgy is rendeltek volna. Szóval lehet gondolkodni, csak szerintem nem sok a lehetőség 30.000 Ft alatt.

(#23792) Dorian válasza Riccsiz_h (#23784) üzenetére


Dorian
félisten

1-2 ezer Ft-on nem érdemes vacakolni, naponta ebédre megeszek annyit. Az időnk többet ér, amíg keresgélünk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23793) NEOSIGNAL


NEOSIGNAL
tag

Sziasztok!Szeretnék SSD-t vásárolni.Sosem volt még azelőtt bár olvasgattam a működéséről.Az egyik kérdésem az lenne hogy milyen vezérlők léteznek (gyártók) ill.hogy melyik a legmegbízhatóbb?
Csak átlag felhasználásra kell szóval SLC NAND kilőve. :D

(#23794) Yager01 válasza Soma01 (#23790) üzenetére


Yager01
senior tag

Ott szerintem nem ingyenes a szállítás.
Egyébként még nem döntöttem. Van egy barátom aki 2 éve hajt egy Samsung 128GB 830-as SSD-t. Elvileg hibátlan, és odaadná 10ért. Nem tudom megéri e egyáltalán használt SSD-n agyalni megbíízható forrásból garancia nélkül így, hogy 18 körül már van új.

(#23795) elodman válasza Fire/SOUL/CD (#23774) üzenetére


elodman
aktív tag

OK thx tökre, sebészkedek majd akkor klissé..

Fontos az egy SSD-nél, h. "beépítő keretet tartalmaz", pl.:http://ssd-meghajto.arukereso.hu/a-data/premier-pro-sp900-128gb-asp900s3-128gm-c-p90153921/#velemenyek?

most h. mondod, kinyitva a Mobo dobozát, hát nem ott pislogott a SATA2 kábel mellett egy csodálatiasan vaskos - a letölthetővel össze nem tévesztehtő - nyomtatott mancsi! hát de, van isten!
(" A te istened Jehova, ne menj vele sehova!"....)

[ Szerkesztve ]

(#23796) thesnc


thesnc
csendes tag

Sziasztok.

Dell Precision M4500 laptopomat szeretnem boviteni egy 120 GB-os SSD-vel. (i7 m640 / 8GB ram / quadroFX 880m / 500GB HDD konfiguracio)

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
Altalanos felhasznalasra.

2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
100 euro kornyeken orulnek ha megallna.

3. Mekkora SSD-re van szükség?
120-as eleg.

4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win7

5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop. Ha jol tajekozodtam akkor ket lehetosegem is van, elvileg ebbe a laptopba lehet tenni mSata SSD-t is, ami valamivel dragabb ugyanakkora meretben, viszont akkor nem kellene Caddy-t vennem, es nem az optikai meghajto helyet foglalna el ami azert elonyos lenne. Errol szeretnek toletek megerositest kerni hogy lehetseges-e, illetve szerintetek melyik lenne a jobb opcio. (Szarmazik-e belole valami hatranyom ha mSatat veszek? En csak az elonyeit latom, de bevallom tudatlan vagyok ehhez sajnos.) Ha nem akkor viszont maradok a Caddy-s megoldasnal es megy az optikai meghajto helyere. Ebben az esetben ha jol gondolom akkor SATA3 esetleg SATAII, ezt nem tudtam netrol lenyomozni.

6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Sajnos nemtudom az alaplap pontos tipusat, de a laptop tipusabol gondolom ki lehet valahogy deriteni. (Nekem nem sikerult...)

A kiszemelt jelenleg a Samsung 840 evo mSata 120GB-os, ami arban meg is felelne. Kerdesem az lenne hogy az en laptopommal ez kompatibilis lenne-e minden szempontbol? (Vagy alternativ esetben a normal Sata-s 2.5"-os verzio Caddy-vel, es hogy ebben az esetben mindegy milyen gyartmanyu Caddy-t veszek-e vagy sem?)

Ha esetleg ez nem jo valasztas, akkor milyen alternativat tudnatok ajanlani?

Valaszokat elore is koszonom! :)

(#23797) mateFLASH


mateFLASH
csendes tag

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. ) Oprendszerhez lenne
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 20-23 ezer forint
3. Mekkora SSD-re van szükség? 120 gigásra gondoltam, mert jó lenne ha a rendszer mellé egy aktuiális játékot is rá tudnék tenni
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?windows 7
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? asztali géphez, sata3
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?ASRock B75 Pro3 M (mATX)*(Intel s1155)

Nagyon sürgős lenne. Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#23798) Tommedli


Tommedli
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tegnap óta vadiúj SSD felhasználó vagyok, és most Tommedli nagyon örül...
Samsung 850 Pro 256GB (MZ-7KE256BW), op rendszer átmásolva Maricum Reflect-tel.
Az revouninstaller szerint a gépre 196 program van telepítve...
A számok magukért beszélnek...

A beállításokat elvégeztem + a boot 8 maggal tölt... Nem látom többé a betöltőképernyőt...
Átmásoltam a HDD ről a CoD 4-5-6-ot, hát itt sincs hosszadalamas töltögetés...
A W7 élményindex természetesen megadta rá a maximális 7.9-et...

Remélem sokáig jó szolgálatot tesz...

(#23799) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Kis segítség kellene.
Acer géphez (Acer TravelMate B115-M-35204G50TKK NX.VA1EU.002) keresek SSD-t.
Igen, tudom, hogy már kérdeztem, de az igények kissé mások, valamint nem láttam h jött volna rá válasz.
Felhasználásnál Windows7 64bit-et futtatna, esetleg majd később a Windows8-cal is barátkoznánk. Nem tudom, hogy ebből létezik-e 180 vagy 160 gigás kiadás?
Tehát fentebbi oprendszer futna rajta. Lenne használva hosszabb autó utakon. Az ár felső határa 20-25 ezer Ft.
Nem tudom, ezek emnnyire kedvelik a letöltést, Torrentet, sok fájl mozgatást, mert igazából ez döntene, hogy 120, esetleg ha van 160/180-as legyen, vagy 256-os, mert ha nem nagyon bírja, akkor marad a külső házba csomagolt vinyó.
Nem tudom milyen csati van benne, de szerintem Sata III, vagy II de inkább az III-re tippelek.
Nagyon köszi a segítségeket! Ha valamit esetleg nem írtam le, kérdezzétek, mert ebben a témában még nem vagyok járatos, mert a mostani notimban is vinyót nyúzok.
Mégegyszer köszi előre is!
szerk: kis adalék, a boltban csak ilyeneket szerelnek be, így ezek maradtak, kérdés, hogy ezek mennyire jók.
Samsung 120GB SSD EVO 2.5" SATA3 MZ-7TE120BW
Samsung 250GB SSD EVO 2.5" SATA3 MZ-7TE250BW
minden véleményt várok, köszi.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#23800) Steve-0


Steve-0
őstag

OCZ Revodrive 3 120 GB - 23e környékén megtudnám venni használtan érdemes?

Üdv. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.