Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#22101) Szajo válasza Drenadar (#22100) üzenetére


Szajo
őstag

Remek köszönöm :)

(#22102) tipuka válasza Sk8erPeter (#22095) üzenetére


tipuka
addikt

Az Intel SSD Toolbox-ja ugyanazt megcsinálja, mint a Samsung Magician, vagy kézzel kell majd állítgatnom? :) Vagy csak egy sima alap FW frissítésre jó? (Nem raktam még fel, mert még nem jött meg az SSD, de kíváncsi vagyok, meg hátha valakinek jól jön ez az infó még később. :) )

[ Szerkesztve ]

(#22103) Sk8erPeter válasza tipuka (#22102) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondolom Intel SSD-d lesz, azért kérdezed: fogalmam sincs, Intel SSD Toolboxra itt vagy a Flash SSD topicban legalábbis nem láttam még panaszt; esetleg Fire/SOUL/CD-t lenne érdemes megkérdezni, hátha ő tud mondani valamit a dologról.
De ami az én véleményem: tanulva a Magician esetéből (ami állítólag ronthat a teljesítményen, mondjuk gondolom ez is azért fenntartással kezelendő, bizonyos beállítások esetében lehet igaz; persze jobb lenne tudni, hogy amikor valóban ront a sebességértékeken, akkor konkrétan mit is csinál) amennyiben nincs kifejezetten szükséged a program lehetőségeire (tehát nem oldható meg simán mondjuk cmd-ből egy-két sor paranccsal, amit szeretnél, vagy nem akarsz firmware-t frissíteni, stb.), akkor nem biztos, hogy érdemes használni. (Én mondjuk személy szerint azt is utálom, ha egy program feleslegesen írkál PLUSZBAN a registry-be azontúl, ami a fő feladathoz feltétlenül szükséges lenne, pedig mondjuk nyugodtan megoldható lenne alternatív, "tisztább" (pl. hordozható, fájlbaírós (ide tartozik egy lokális SQLite-adatbázis is akár)) módszerekkel fejlesztői szemszögből; az ilyen jellegű programok pedig gyakran csinálnak ilyesmit.)

Igazából manapság olyan túl sok mindent nem kell beállítgatni az SSD-knél, hogy a firmware-frissítésen kívül túl nagy szükség legyen ezekre. Vagy van alternatív, adott esetben jobb megoldás (tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés) az elvégzendő feladatokra.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22104) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Crucial M4 128GBt mire cserélnétek ha most lenne aktuális, és kellene a ~250GB?
előtte is M4 volt csak 64, akkor se találtam jobbat, de a 128as óta egyáltalán nem követem.
Photoshop, lightroom menne rajta gőzerővel. de a feldolgozandó anyag nem azon lenne.
mellettük pár játék, kb ennyi.
köszönöm.
(ár/érték kategóriában nem szeretnék jobban elrugaszkodni)

(#22105) Bodor válasza Hooper (#22104) üzenetére


Bodor
veterán

(#22106) Hooper


Hooper
őstag

840EVO?
illetve Crucial M550t néztem most meg az 530as intel 38,5

[ Szerkesztve ]

(#22107) tipuka válasza Hooper (#22106) üzenetére


tipuka
addikt

Ha van kereted az intel 520-ra, akkor én is biztosan azt venném a helyedben, amit Bodor is ajánlott, nem véletlen ajánlotta azt, jobb az 530asnál, az 840evónál és a curcial m550-nél is az intel 520, sajnos nem mindig az új a jobb. :) (sőt! én most várom amúgy, hogy megérkezzen pont egy 520-as. :D )

[ Szerkesztve ]

(#22108) TA68 válasza Bodor (#22105) üzenetére


TA68
senior tag

Kingston HyperX 3K-t érdemesebb megvenni, vagy az Intel 520-at?

(#22109) Ze4lOtx válasza Ze4lOtx (#22070) üzenetére


Ze4lOtx
csendes tag

Ez jó lehet nekem? Ha jól vettem ki ez nem 7 mm magas hanem 9,5 lehet ez gond?

(#22110) Qru válasza TA68 (#22108) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az 520-at merre arra 5 év gari van.

#nincsbennetarcsi

(#22111) #22145024


#22145024
törölt tag

Intel 520-as 240GB-os SSD-nek van valami ismert nyűgje? Vagy nyugodtan megvehető?
Sajna 7mm fölé nem mehetek, így eléggé leszűkülnek a lehetőségeim...

(#22112) Bodor válasza TA68 (#22108) üzenetére


Bodor
veterán

Az Intel 520 még vastagabb, 25 nm-es csíkszélességgel készült NAND-okat tartalmaz, melyek tartósabbak, mint az 530-asban vagy a Kingston HyperX 3K-ban alkalmazott 20 nm-esek, tehát az 530-assal megegyező 5 év garancia ellenére is jobb vétel az 520, annak ellenére, hogy kifutó termék.

SSD-knél folyamatosan csökkentik a csíkszélességet, hogy olcsóbb legyen az önköltség, ezért hiába jönnek újabb típusok, azok nem igazán jobb vételek, mert az érezhető sebességben meg nincsen gyakorlati változás.

(#22109) Ze4lOtx : Az Intel 520 Gyárilag 9.5 mm vastag, de azt a 2 mm-es fekete részt le lehet csavarozni róla, amennyiben ez szükséges.

(#22111) mintAdarab: Nem tudunk problémáról, de Marvell vezérlős SATA3-as portra nem ajánlatos dugni, mert nem szereti az Intel 520 Sandforce vezérlője.

[ Szerkesztve ]

(#22113) TA68 válasza Qru (#22110) üzenetére


TA68
senior tag

A garancia nem motivál, mert három évnél amúgy sem akarom tovább hassználni. Addigra fele áron sokkal jobb SSD-k lesznek. Csak megbízhatóság érdekelne.

(#22114) TA68 válasza Bodor (#22112) üzenetére


TA68
senior tag

Értem, köszi. :R

(#22115) Qru válasza TA68 (#22113) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

akkor gondolj arra, hogy a még 2 év garis vagy 0 gais ssd-t adod el jobban?

intel amúgy a legmegbízhatóbbak között van, azt vedd.

#nincsbennetarcsi

(#22116) TA68 válasza Qru (#22115) üzenetére


TA68
senior tag

Meggyőztetek! :R

(#22117) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Üdv mindenkinek!

Kicsit lemaradtam az utóbbi években, az ADATA SSD-i mennyire jók?
Ezt néztem ki, szinte egy árban van ezzel, csak 16Gb-al több...
Egy ASUS K56CB notiba menne.

ADATA-val van valakinek tapasztalata?

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#22118) ben-ga válasza dorika87 (#22091) üzenetére


ben-ga
tag

köszi!
azt is megkérdezted, hogy az üzlettel vagy a gyárral intézed a garit?

(#22119) djculture válasza AzŐsgén (#22117) üzenetére


djculture
félisten

Jó cuccok nincs velük baj. Nekem van ssd [link] meg pendrive [link] is eléggé meglepően strapabiróak. Ha pedig már én ezt írom akkor tudja mindenki hogy mire számíthat :D

[ Szerkesztve ]

(#22120) Hooper válasza tipuka (#22107) üzenetére


Hooper
őstag

Köszönöm a választ!
nem kötekedésből pusztán hogy tanuljak is valamit kérdezem hogy mivel jobb az 520 a többinél?

kb 1,5-2éve vettem az M4et akkor elég sokat nézegettem, és a "jobb = gyorsabb" ssdk is szinte csak az R/W tesztekben voltak jobban volt ami majdnem 2xese egy másik típusnak, de amikor jött egy "real life benchmark" a leggyengébb és a szinte legerősebb között is tized másodpercek voltak.

Ezért kérdezem h van ami azóta fejlődött (nemkövettem).

(#22121) dorika87 válasza ben-ga (#22118) üzenetére


dorika87
őstag

Azt nem kérdeztem meg, de feltételezem a bolton keresztül mindenképp lehet intézni. Egyébként nem tudom, hogy intel szervíz egyáltalán létezik-e Magyarországon?

(#22122) tipuka válasza Hooper (#22120) üzenetére


tipuka
addikt

Ugyanazt tudom elmondani, mint amit Bodor is, a te kérdésedre aktualizálva.
Az Intel 520 még vastagabb, 25 nm-es csíkszélességgel készült NAND-okat tartalmaz, melyek tartósabbak, mint a Crucaial M550-ben 20 nm és a Samsung EVO 19 nm esetében alkalmazott NAND, tehát jobb vétel az 520, annak ellenére, hogy kifutó termék. Tartósságban, ha mondhatok ilyet, inkább visszafelé van fejlődés, olcsóbb a legyártás is, érzetre nem lesznek gyorsabbak még mindig, cserébe olcsóbban kapod, Döntse el magában mindenki, hogy ez jó a neki... (remélem nem kell súgnom)

[ Szerkesztve ]

(#22123) Ice&Lime válasza dorika87 (#22121) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szerintem nincs ilyen, külföldre kell kiküldeni, ha olyan a garancia, hogy nem a bolt intézi.

(#22124) Qru válasza dorika87 (#22121) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs.

#nincsbennetarcsi

(#22125) dorika87 válasza Ice&Lime (#22123) üzenetére


dorika87
őstag

Akkor ebből a szempontból jobb lenne ha a bolt inézné. Vagyis ez is emberfüggő, de tény, hogy kényelmesebb ha beviszem oda ahonnan vásároltam és megkérem őket, hogy intézzék a garanciát ők. Bár szerintem ha normális az üzlet/bolt és ha valami történik az ssd-vel gari időn belül és oda visszük remélhetőleg intézik a garanciát, persze gondolom ez sok mindentől függ, lényegében, hogy a bolt hogy áll hozzá.

Egyébként kérdem én.... kinek és eddig hányszor volt szüksége ssd gariztatásra?
Mert nagyon remélem, hogy ez azért nem sűrün előforduló dolog.
Van pár ismerősöm aki cserélte a hdd-t notebookban ssd-re és van aki már több mint egy éve használja így és nem tapasztalt semmi furcsát/hibát hozzáteszem rendeltetésszerűen volt használva, tehát nem másolnak több TB-okat meg hasonlók, inkább csak alapfelhasználás, programozás, virtuális gép, visual studio ilyesmi.

(#22126) Drenadar válasza dorika87 (#22125) üzenetére


Drenadar
veterán

én kb 10 éve nem gariztattam SEMMIT sem ami PC alkatrész.
Azelőtt volt egy gagyi seagate winyóm, amin a bolti gari már lejárt, de tudni kell hogy a gyári gari mindig több idő, visszaküldtem Hollandiába visszaküldtek egy 3x akkorát.
Illetve egy Corsair dominatort kellett gariztatni, ami széria hibás volt, de még a honlapjukra is ki volt írva, persze az iponban azért kötözködtek egy kicsit...

ennyit a gariztatásokról! :D

(#22127) M107


M107
addikt

:R

Manapság tömeggyáráts van sokszor olvasom, itt is hogy ez elromoltt meg az elromlott, szerencsére én nekem se sok problémám volt a gari idő alatt, de megbízható boltból lett vásárolva jó 1-2 néha 3 ezerrel többe került de megéri a gari miatt ami a mai világba kijelenthetem (ATOMBIZTOS).

Szolnok Wininvestor.

SSD címen hamár 3 évet kibír egy SSD normál használatot feltételezve megérte az árát, kb 1 éve vettem 840 EVO 120 GB TLC hibátlan (27000 Ft) most u.a ott 19500 Ft u.a az. de ha még 2 évet is válal rá a samu 2 év alatt 20000 Ft nem pénz.

De kihogy van vele, amit lejár a gari adom tovább SSD ha HDD akkor is potom pénzért amit befektetek az új vásárlásába.

Jó olyan darabok mint az 5 éves 6 hónapos (Hithachi PK500) 500GB HDD-m 100/100 vagy Samu HD103SJ (Ecte Samsung) 100/100, soha nem válok meg semmi pénzért.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#22128) Bodor válasza AzŐsgén (#22117) üzenetére


Bodor
veterán

"...csak 16Gb-al több..."
Ez azért nem ilyen egyszerű.
A tárhely kapacitás különbözőségéhez egy kis olvasnivaló
3. pont/ Szabad hely kérdése..

Nem árt az egész cikket átnézni.

[ Szerkesztve ]

(#22129) AzŐsgén válasza Bodor (#22128) üzenetére


AzŐsgén
tag

Szóval ha jól értem, akkor formázás után kb ugyanannyi lesz a felhasználható szabad hely. A HyperX-nél már gyárilag "félretették" azt a 16Gb-ot? :D

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#22130) tipuka


tipuka
addikt

a Kingston HyperX Fury 240GB 28k az iponban akciósan, ha érdekel valakit. nekem ez gyanusan akciós már. :D

(#22131) Drenadar válasza tipuka (#22130) üzenetére


Drenadar
veterán

Igen durva ez...

(#22132) Bodor válasza AzŐsgén (#22129) üzenetére


Bodor
veterán

Tulajdonképpen igen, így is fogalmazhatjuk.

(#22130) tipuka: Nincs azzal semmi gond, jó áron van és szerintem nyugodtan vehető is.
Inkább örüljünk neki, hogy mennek le az árak.

(#22133) UnSkilleD válasza tipuka (#22130) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

én is ezt nézegetem, valakinek van ilyen? bár egy 512esnek jobban örülnék...

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#22134) tipuka válasza Bodor (#22132) üzenetére


tipuka
addikt

Én örülök neki, csak meglepődtem nagyon. :D Bár még ez a szuper ár se tudna eltántorítani az intel 520-astól, ha csak most rendelném.

UnSkilleD: ha kell, akkor nyugodtan veheted. ha 480GB/512GB-set szeretnél akkor mindjárt nézek/nézünk olyat is, hogy melyik van a legjobb árban most, bár nem tudom miért van szükséged olyan nagyra. :)

[ Szerkesztve ]

(#22135) UnSkilleD válasza tipuka (#22134) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

én az mx100at néztem 512esek között 60 körül

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#22136) tipuka válasza UnSkilleD (#22135) üzenetére


tipuka
addikt

Nem vennék MX100-at a 16 nm-es csíkszélesség miatt. Inkább akkor M500, és az 20 nm-es, illetve "csak" 59200ft

[ Szerkesztve ]

(#22137) Hooper válasza tipuka (#22122) üzenetére


Hooper
őstag

Ahonnan vásárolok lehet 520ast már nem tudnak szerezni.
melyik ajánlott még az általam felsoroltak közül?
(m550, 840evo, 530... esetleg más típus)
vagy annyira best h inkább vadásszak rá máshol? (kicsit drágábban)

(#22138) tipuka válasza Hooper (#22137) üzenetére


tipuka
addikt

Ha hosszútávra kell és van alkalmad rá vadászni én mindenféleképp vadásznék rá.
Ha gyorsan leváltod, akkor ADATA SP900,SP920,SX900, Intel 530, Kingston HyperXY fury és 3K, Samsung 840 pro és 850 pro (ez drágább mint a többi, de 10 év garit adnak rá). Van miből válogatni. :)
A garit nézném főleg ezeknél, ha az 520-ast valamilyen okból nem tudod megvenni..

[ Szerkesztve ]

(#22139) Hooper


Hooper
őstag

milyen specifikációt kell szem előtt tartani ha esetleg a képfeldolgozás is SSDn menne? illetve melyik ajánlott ha esetleg ilyen területen van tapasztalatod?
aktuális képanyag szerkesztése, mentegetése. ezek kb 30megás fileok, de komolyabb PS layeres .psd-k akár lehetnek 0,5-1Gb-sek is. ha lemegy a melo, az anyag megy HDDre, utólag csak ritkábban nyúlok hozzájuk, nem SSDn tárolnám.. csak arra a pár napra, órára amíg feldolgozom.
gyorsabb lehet ezeknek a megnyitása, elmentése SSDn, vagy ide elég egy WD balck is?

(#22140) UnSkilleD válasza tipuka (#22136) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

Hiába 16nm ha 5 év garit adnak rá akkor annyira szar nem lehet. A másik dolog pedig hogy a csíkszéleség csak egy mérőszám a sok közül ami befolyásolja, hogy mennyi lesz a végén a max P/E ciklus szám. A vezérlő és firmware folyamatos fejlesztésével lehet ellensúlyozni a kisebb NAND csökkenő élettartamát (ahogyan ezt tesz is az összes sdd gyártó).

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#22141) djculture válasza Hooper (#22139) üzenetére


djculture
félisten

Az ilyen szerkesztgetéseket nem nagyon viselik el a mainstream divat mlc ssd-k, mikor én is egy-két audiófájlt ami 10 órás elkezdek szerkeszteni oda vissza másolgatni a darabjait és az egészét napi 100-150giga irással jár kb naponta és 3 hónap mulva a wear leveling kijezete hogy ennyi volt. Volt hogy leszrtam használtam tovább csak hogy crc-zni kezdett:)

[ Szerkesztve ]

(#22142) UnSkilleD válasza djculture (#22141) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

850 pro talán jo lehet, 150TB endurance elég jól hangzik

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#22143) j.bravo válasza Hooper (#22139) üzenetére


j.bravo
addikt

Esküvőfotós haver, fórumtag itt :) a ramdrive-ra esküszik ilyen célra.
Ha van elég pénz elég sok ramot venni (végülis nem biztos hogy lényegesen drágább mint egy ekkora SSD), és a meló elvesztésének megelőzésére egy szünetmentes táp, akkor vsz. tényleg ez a legtutibb. Sebességre is, meg a sok írás elviselését tekintve is.

Whatever.

(#22144) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok igértem, hogy megírom mi lett
Transcend MTS400 128GB SATA III 6Gb/s M.2 SSD vettem végül 20eFt-ért és tökéletesen működik, bár másodlagos meghajtónak használom, egy 120GB V300-on van a Windows Lenovo Y510P laptopban.

[ Módosította: radi8tor ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22145) radi8tor válasza j.bravo (#22143) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ezzel max a PCIe SSD-k versenyezhetnek, de azok lényegesen drágábbak.

⭐ Stella

(#22147) adamch4 válasza kisza25 (#22144) üzenetére


adamch4
tag

Üdv! Egy tesztben azt olvastam, h kicsit melegszik, te nem tapasztaltál ilyesmit mondjuk HDS-ben? Elvileg hasonló teljesítményt nyújt, mint a V300-as, ezt esetleg nem mérted le valamivel?

Ahol nincs alternatíva, ott az igazságból hiányzik valami.

(#22148) kisza25 válasza adamch4 (#22147) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a v300-am még az első szériás nem butított, így az azért gyorsabb, most ránéztem, valóban nem hideg 63 fok felett van 1,5óra játék után, nem tudom mi lenne ezeknél a normális :F van rá 3 év gari csak tudják mit adnak ki, ebben a pár percben visszahűlt 54-re, ma kaptam meg és nemrég értem haza, még semmit nem tapasztaltam vele:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22149) adamch4 válasza kisza25 (#22148) üzenetére


adamch4
tag

Úgy tudom az mSata-knál is hamar felszökik a hőmérséklet, de amíg 70°C alatt van, addig nincs gond (Pcie M.2-esek 100 fok fölé is felkúsznak). Más kérdés, h ez mennyire hat ki a laptop többi részére: nálam a vinyó, a wifi-kártya, az akksi és a videokártya között helyezkedik el, ez utóbbi pedig szintén sok hőt termel :(

Ahol nincs alternatíva, ott az igazságból hiányzik valami.

(#22150) kisza25 válasza adamch4 (#22149) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

futtattam egy crystal discmarkot 78 fokig szökött fel :Y mondjuk nekem egy teljesen elkülönített részen van a gépben


és a V300-am

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.