Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#23601) Ice&Lime válasza Daffchy (#23600) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A program szerint minden beállítás rendben van és a konfigod is elég jó.
Milyen programmal mértél?

[ Szerkesztve ]

(#23602) Dorian válasza xxxx.x (#23599) üzenetére


Dorian
félisten

Eszemfszom megáll, hogy manapság már mindenről van videós okítás :))
HDD-nél arra gondoltam, ami a végét takarja el és a HDD csavaros rögzítésére szolgál.
Veszek holnap egy normális mini-csillagcsavarhúzót jó lesz az még másra is, különben is tök égő, h nincs itthon egy normális :)
Aksis csavarozó? :D Nagy ütvefúrógép volt :DDD
Na megrendelem a cuccokat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23603) Daffchy válasza Ice&Lime (#23601) üzenetére


Daffchy
őstag

Samsung Magiciannal.

Mikor beszereztem az SSD-t akkor is futtattam és akkor normális értékeket kaptam... :F

(#23604) Daffchy válasza Daffchy (#23603) üzenetére


Daffchy
őstag

Bocs lejárt a szerkesztés.

CDM-el is lefutottam, ugyan az az eredmény jött ki sajnos. :(

(#23605) Ice&Lime válasza Daffchy (#23603) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor valaminek meg kellett változnia.
Amikor jó volt, és utána mit csináltál?

(#23606) Daffchy válasza Ice&Lime (#23605) üzenetére


Daffchy
őstag

Win reinstall volt, 7ről váltottam 8.1-re most először.

Ennyi történt más semmi... :F

(#23607) Ice&Lime válasza Daffchy (#23606) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Még esetleg megpróbálhatod lecserélni a szabványos sata ahci drivert az intelesre (intel rst driver), hátha változik valami, de nem biztos, hogy sokat fog tőle, csak egy próba.

(#23608) SchumiBácsi

Üdv all!

Nagy rendszerváltás vagy változás ;] előtt állok, és szükség lenne egy kis útmutatásra miközben a cikkeket is átnyálazom: a rendszer alá SSD-t akarok tenni 160-200GB körül. Most 160GB HDD a rendszer, félig van kihasználva, elvileg az SSD-nek ugyanez buli lesz. Játék NEM lesz rajta de arra spekulálok, hogy ha nagyobb a kihasználatlan tárhelye, nőhet az élettartama azonos használat esetén.

Ha SSD-m lesz és beállítom az egyik cikkben leírtakat az alaplap BIOS-ában (ezeket lementettem), utána még miben különbözik a telepítés a megszokott HDD világhoz képest? Azt már tudom hogy minden egyéb meghajtót leválasztani a telepítés idejére, de kell e még valami ezen kívül? Windows 7 van, ha rendben feltelepült, mit kell még külön beállítani az optimális SSD működés érdekében? A konfigurációs környezetet az adatlapom tartalmazza.

Az SSD minimálisan tervezett élettartama 3év vagy 300nap, de ha kibír 5év/500napot mint a HDD-k az sem gond ;] Vélhetően egy MLC rendszerű SSD volna az optimális ha már SLC nincs.

Végül a kérdés másik lényeges része, melyik típus/márka a buli 160-200GB (inkább 200 ;]) között? Előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#23609) Teaway válasza SchumiBácsi (#23608) üzenetére


Teaway
veterán

"Windows 7 van, ha rendben feltelepült, mit kell még külön beállítani az optimális SSD működés érdekében?"

Csak ennyit kell tudnod ► link

Nincs itthon csokid??

(#23610) #75128832 válasza Ice&Lime (#23598) üzenetére


#75128832
törölt tag

Bocsánat, új vagyok a témában, azt hittem, hogy a múltkori utasítás általános, de ezt azonnal ki is törlöm az emlékezetemből :)

(#23611) Ice&Lime válasza #75128832 (#23610) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A lényege, hogy aki tömörítős vezérlővel inkább szebb (gyári értékekhez közelítő) számokat szeretne kapni, az az "All 0x00 (0 Fill)" opcióval mérjen.
Ez nem minden ssd-re igaz.
A másik, hogy én nem szeretem ezt a 0 Fill-es mérést egyáltalán, csak megszépíti az eredményt.

(#23612) Kovi1987


Kovi1987
tag

Hello mindenkinek!

Új vagyok a témában, elolvastam az összefoglalót, tájékozódtam, de nem találok megoldást az alábbi problémámra:
Szert tettem egy ilyen SSDre (Samsung MZMPA032HMCD-000L1): [link]
Betettem egy msata-sata adapterbe, jelenleg így áll: [link]

A problémám, hogy a notebookom (HP Compaq NX7400, nem mai gyerek, sata1-es a HDD csatlakozója) és az asztali gépem BIOS-ában sem látszik. (alaplapon Gigabyte EP43-S3L, sata2es) A Windows 7 lemezkezelőjében sincs nyoma. Merre érdemes keresgélni? Sata Native mód engedélyezve, mindkét gép tudja, AHCI mód is engedélyezve az asztalin.

(#23613) lionhearted válasza Fire/SOUL/CD (#23592) üzenetére


lionhearted
őstag

Ezt én értem, csak itt nem a 233as MWI, hanem a 177-es SMART érték szerepelt. Az én SF csippes SSDmen itt a sztenderd wear_range_delta van, és az értéke is a raw_valueból olvasható ki, nincs normalizálva. Ezért nem értettem.

Tegnap még működött...

(#23614) bul07


bul07
nagyúr

LENOVO Z510 59-403839 laptopba szeretnék egy SSD-t

Kiszemeltek
INTEL 120GB 520
INTEL 120GB 530
SAMSUNG 120GB 840 EVO (ehhez nagyon nem füllik a fogam, fene se nézegeti milyen firmware van rajta hogy elkerüljem a lassulási gondot)

530 felára megéri a +2év garanciát

Bár a 520-ra is 5év van csak az utolsó két évben az Intelhez kell fordulni , aminek a menetét nem tudom

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23615) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Melyik SSD-t ajánlanátok egy HP nx7400 vagy esetleg egy Lenovo X200 laptopba (még nincs eldöntve melyikbe tennénk bele) az alábbi kettő közül? Az midnegy hogy az Adata 7mm az Intel meg 9,5mm-es?

-Adata 128GB ASP900S3-128GM-C
-Intel 120GB SSDSC2CW120A310 OEM

(#23616) xxxx.x válasza SPeti1984 (#23615) üzenetére


xxxx.x
tag

A 9,5mm-es mindkettőbe jó.
A 7mm-es elvileg minden laptopba jó, kompatibilis a 9,5mm-sel.

(#23617) spiritex válasza SPeti1984 (#23615) üzenetére


spiritex
veterán

Az ADATA-hoz adnak egy 2,5 vastag öntapadós vastagító műanyag keretet, amit nagyon egyszerűen rá lehet ragasztani és már meg is van a 9,5mm-es vastagság.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23618) SPeti1984 válasza spiritex (#23617) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszönöm.

(#23619) BomiBoogie válasza bul07 (#23614) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elég egyszerű azért az FW frissítés. :)

Amúgy meg nem tudom, hol nézed, de az 530 felára kb. elhanyagolható, cserébe viszont van rá ugye +2 év gari.

[ Szerkesztve ]

(#23620) Ice&Lime válasza bul07 (#23614) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Én nem szívesen küldözgetném postán az ssd-t ide-oda az biztos.
Még jó lehet a kingston hyperx 3k is.

(#23574) radi8tor1: majd légy szíves fejtsd ki, hogy miért jobb az evo az 530-nál. (1 napja várom).

[ Szerkesztve ]

(#23621) Fire/SOUL/CD válasza lionhearted (#23613) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez nem így működik, úgy túl egyszerű lenne. Külön adatbázist kell vezetnünk arról, hogy melyik gyártó, melyik SSD szériája, melyik SMART attribútumban, milyen adatot ad vissza és azt milyen mértékegységben értendő... Ezért van az, hogy egy vadonatúj SSD szériát nem azonnal támogatnak a szoftverek, mert nem ismerjük az általa visszaadott SMART adatokat, a gyártók nagy része meg ezt nem publikálja.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23622) radi8tor válasza Ice&Lime (#23620) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt már én magam sem tudom. :)

⭐ Stella

(#23623) xAcidx


xAcidx
tag

Sziasztok!

Samsung 840-et néztem ki magamnak asztali gépbe. Viszont látom, hogy az összefoglalóban van belőle egy pár darab. EVO és Pro között kellene dönteni.

Alaplap: MSI Z97 Gaming 7

Felhasználás: Op. rendszer, 1-2 játék, CAD/CAM programokat is ide telepíteném

Op. rendszer: Win 8.1 (majd 10)

Méret: 120GB (később lehet jön mellé egy 250-es is)

Ha esetleg ilyen árkategóriában (20-25k) lenne jobb lehetőség, akkor azokat is várom.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#23624) bul07 válasza BomiBoogie (#23619) üzenetére


bul07
nagyúr

ipon-nál néztem
jelenleg
520 - 19.342Ft
530 - 22.428Ft

Én hajlok a 520 felé

(#23620) jakos73

HyperX 120GB 3K SH103S3/120G 23.402 Ft
Milyen előnye van ennek a 520-hoz képest ami megérné a +4000Ft-ot?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23625) edari válasza bul07 (#23624) üzenetére


edari
őstag

520-at vedd :K

(#23626) Ice&Lime válasza bul07 (#23624) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Előnye kb. semmi, ugyan olyan jó, csak egy másik lehetőséget ajánlottam, hogyha esetleg nem tudnál választani vagy nem tetszene az intel és a többi.

(#23627) bul07 válasza Ice&Lime (#23626) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha ugyan azt a minőséget megkapom olcsóban nem fogom a drágábbat venni csak a név miatt

Viszont azt az infót kaptam hogy 520-530-hoz képest a 840 EVO kevesebbet fogyaszt
Milyen mértékű ez a különbség? Már ha van.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23628) BomiBoogie válasza bul07 (#23627) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Áh, szerintem elhanyagolható minden SSD fogyasztása.

(#23629) Ice&Lime válasza bul07 (#23627) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A lényeg, hogy mind a kettővel jól jársz. Sőt, amik a listában benne vannak, azok mind jók.

[ Szerkesztve ]

(#23630) Teaway válasza bul07 (#23627) üzenetére


Teaway
veterán

0,018 fillér/óra

Nincs itthon csokid??

(#23631) KékCsibe


KékCsibe
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a gépet tervezem megvenni, és szeretnék bele SSD-t is. A honlapon csak annyit írnak, hogy amit lehet helyben hozzá kérni az samsung, 120gb. Ez vajon 840 EVO Basic lenne, vagy valami más? Kerestem több helyen, de nem találtam, ez az SSD hány mm-es? Ebben a boltban elég húzósnak tartom az árat (32k), úgy, hogy hasonlókat 20k körül látok mindenhol.

El fogok menni a boltba pár kérdést feltenni, de szeretnék előtte kis segítséget kérni, hogy miket is kérdezzek. Ezek jutnak magamtól eszembe:

- Beszerelnek-e olyan SSD-t, amit én viszek, vagy csak olyat, amit ott veszek (ha nem, akkor nyilván tárgytalan a kérdés)
- Milyen samsung SSD-t adnak a boltban, ez mekkora pontosan
- Tudnak-e olyat csinálni, hogy a HDD-t az optikai meghajtó helyére teszik, és nem külső házba

Ha mindez menne, akkor inkább Intel 520-ast vegyek, vagy 840 EVO-t? Teljesen átlagos felhasználásra lesz, win8 alá, viszont a gép pontos adataival még nem vagyok tisztában (csatlakozók, stb. Gondolom erre is kérdezzek rá, ugye?)

Vagy vegyem meg a gépet, és valahol máshol szereltessem bele az SSD-t? (Nem lenne egyszerűbb, ha egyből a boltban tennék át nekem az op. rendszert?)

Köszi!!

(#23632) dorika87


dorika87
őstag

A héten meg szeretném venni az SSD-t, és e kettő közül kellene döntenem:
A-DATA XPG SX900 256GB VS. SAMSUNG EVO 840 250GB??

Szerintetek melyikkel járnék jobban?

(#23633) BomiBoogie válasza KékCsibe (#23631) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, hogy beleraknak bármit, de akár még te is megcsinálhatod, csak pár csavart kell leszedni a gép aljáról.

Kb. 20k egy 120-as SSD, 32-ért felejtsd el, bárhol is láttad.

A többit kérdezd meg a boltban, nem olyan bonyolult ez, szerintem vegyél egy mély levegőt. :D

(#23634) Ice&Lime válasza KékCsibe (#23631) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A sam 840 evo 7mm-es.
Az hogy melyik amit beszerelnek, abból semmi nem derül ki. Ezzel az erővel lehetne a 470-es is.
Saját magadnak is betudod szerelni, csak kicseréled a benne lévő hdd-vel. (Csak leveszed az alján lévő panelt és hozzáférsz a hdd-hez, pár csavar az egész).
Az optikai meghajtó helyére pedig veszel bele egy hdd caddy-t és abba beletudod tenni a hdd-t vagy az ssd-t.
Amikor kicserélted a hdd-t ssd-re, talán kapsz telepítőlemezt a csomaghoz és arról feltelepíted a win-t.
Átlagfelhasználásra elég az evo is, ha kicsit jobban igénybe szeretnéd venni, akkor 520-as.

[ Szerkesztve ]

(#23635) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#23634) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Kiegészítés, csak lejárt a szerk. idő.
Le is klónozhatod a hdd-t az ssd-re az ssd-hez kapott vagy más programmal. Bár én jobban szeretem a tiszta win telepítést.

[ Szerkesztve ]

(#23636) KékCsibe válasza BomiBoogie (#23633) üzenetére


KékCsibe
csendes tag

Köszönöm :D (jakos73-nak is!)

Ezek után lehet, hogy mégis megpróbálom egyedül a szerelést. :)

(#23637) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

A következő SSD-ről szeretném a véleményeteket kérni:
[link]
Tapasztalat? Érdemes megvenni?

Üdv,
Gboy

(#23638) Ice&Lime válasza gameresboy (#23637) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nekem is ilyen van 8 hónapja, eddig 2TB írt adatmennyiséggel.
Egyenlőre rendben van. Átlagfelhasználásra használom.
Akiket érintett, azoknak jött egy fw. frissítés hozzá egy lassulási problémára, amit megoldottak vele.

(#23639) gameresboy válasza Ice&Lime (#23638) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Jelenleg 1 TB-os vinyó van a gépben, s mellé gondoltam egy 120-as SSD-t.
Ezek szerint bátran ajánlod?!

(#23640) BomiBoogie válasza Ice&Lime (#23638) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A frissítés működik, én megerősíthetem egy 250-es EVO-val, nem, mintha előtte tapasztaltam volna lassulást, vagy utána gyorsulást. :D

(#23641) Ice&Lime válasza gameresboy (#23639) üzenetére


Ice&Lime
veterán

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )?
Erre még válaszolj.

Egyébként, ha bevállalod a fw. frissítést a vásárlás után (van aki nem), akkor ez is egy jó ssd, mint még jó pár rajta kívül (ajánlott lista a topik tetején).
Nekem 8 hónapja van meg, eddig rendben van, de nekem nem is kellett fw-t frissítenem, mert nem volt rá szükség.

(#23640) BomiBoogie: de tesztekkel is nézted vagy csak nem tapasztaltad?

[ Szerkesztve ]

(#23642) kezdő


kezdő
senior tag

Több külföldi oldal is lehozta a Samsung 850 EVO kiszivárgott árait:

120GB (MZ-75E120B/AM): $100 ($0.83 / GB)
250GB (MZ-75E250B/AM): $146 ($0.58 / GB)
500GB (MZ-75E500B/AM): $258 ($0.52 / GB)
1TB (MZ-75E1T0B/AM): $477 ($0.48 / GB)

1 2 3

Kicsit csalódott vagyok, jó lett volna, a 840 EVO jelenlegi szintjén nyitott volna.
Így lehet az 500GB-os Crucial M550 vagy MX100 lesz a befutó, árérzékeny vevő volnék :D

(#23643) BomiBoogie válasza Ice&Lime (#23641) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem, tesztekkel nem néztem, ez csak saját tapasztalat, azért írtam, hogy azért nem úgy kell elképzelni, hogy minden régi FW-s 840 EVO csigalassú, a frissítettek meg száguldanak.

(#23644) gameresboy válasza Ice&Lime (#23641) üzenetére


gameresboy
aktív tag

általános felhasználás (op. rendszer + programok)
a firmware frissítést jelzi, vagy tapasztalom?
ha van leírás, akkor szerintem nem lehet gond...

(#23645) Ice&Lime válasza kezdő (#23642) üzenetére


Ice&Lime
veterán

De erre számítani lehetett, mivel új termékről van szó.

(#23644) gameresboy: akkor elég az evo is.
Nem jelzi. Ha felteszel ssd-s programot az kijelzi az aktuális fw.-t. Ha frissíteni akarod, akkor azt a sam. saját programjával tudod megtenni, amit nemrég adtak ki 840 EVO Performance Restoration Software néven. Program és leírás - link. Egy kis infó hozzá 1179 hsz. Van hozzá külön leírás (angolul), mármint a telepítéséhez, nem bonyolult.

[ Szerkesztve ]

(#23646) zalimart


zalimart
csendes tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?
http://www.foramax.hu/toshiba-toshiba-ssd-128gb-q-series-pro-p-5960.html

(#23647) Ice&Lime válasza zalimart (#23646) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nincs tapasztalat.

(#23648) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Tervezek venni egy Acer TravelMate B115-M-35204G50TKK NX.VA1EU.002 típusú notit. Mivel ebben az aksi is jó, autós töltő is jó áron van hozzá, passzív, és lehet, hogy megyek vele ide-oda, ezért kellene tanács, hogy milyen SSD-t vegyek bele. Árban a határ kb. 15-20 k Ft. Ha van ilyen árakban megbízható minél nagyobb, annál jobb... Lehetőleg ha van ebben az árakban ilyenn, jó lenne ha bírna kevéske torrentet, letöltögetést, másolgatást.
A tanácsokat köszönöm.

üdv, adika4444

(#23649) Dorian válasza Dorian (#23602) üzenetére


Dorian
félisten

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ma este már itt figyel nálam az Intel 520 SSD és a DVD beépítőszett.
Sőt, króm-molibdén-vanádium csavarhúzót is vettem :))
Valószínűleg hétvégén lesz is időm foglalkozni a beépítéssel, ill. főleg az ezzel járó Win újratelepítéssel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23650) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Egyik baratomnak a laptopjaba kellene egy SSD az elhalalozott HDD helyere. OS es egyeb dolgok lennenek rajta es kb 240 GB-osra gondoltunk. Van-e erdemi kulonbseg ezek kozott?

Crucial MX100 256 GB
Crucial M500 240 GB
ADATA Premier Pro SP600 256 GB
ADATA Premier SP610 256 GB
ADATA Premier Pro SP900 256 GB
Kingston HyperX FURY 240 GB
Mushkin Chronos 240 GB

Samsung kiesett az utobbi FW mizeria miatt, ez az en hulyesegem :DDD

A 256 es a 240-es kozott ha jol tudom akkor az elore lefoglalt terulet miatt van a meret kulonbseg, tehat szinte tele lehetne rakni a 240-es valtozatokat. Igaz?

Nekem az M500, FURY illetve az SP900 a legszinpatikusabb es arban is a legolcsobb.

Melyik legyen?

Koszonom elore is!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.