Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#22701) LógaGéza válasza Bodor (#22697) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tetszik nekem is ez a MX100, főleg így, hogy egyre többet ajánlod :) Ez a 16nm vs 20nm a tartosságra milyen hatással lehet?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22702) tendetiti válasza djculture (#22700) üzenetére


tendetiti
tag

Köszi! Lehet, hogy így marad!

(#22703) hopimix2


hopimix2
csendes tag

Sziasztok,

SSD-t szeretnék beszerezni:

1. általános felhasználásra, + 1-2 játék menne rá (bár nem tudom, hogy a game performance-on javít-e)
2. ár: 15e, jobb ár-érték különbség esetén max 20e
3. Jó lenne legalább 128-as, ha nagyobb nem baj :)
4. Win7 vagy win8 alá
5-6. Asztali géphez, alaplap: http://www.asus.com/Motherboards/M5A78L/specifications/
(Csatlakozókkal nem vagyok képben.)

Mit ajánlotok?
Köszi.

(#22704) lazydog válasza hopimix2 (#22703) üzenetére


lazydog
addikt

Vedd az éppen most és itt ajánlott Crucial MX100-at. [link]
Ez egy 128GB-os, jó ár/értékarányú gyors típus.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22705) lazydog válasza LógaGéza (#22701) üzenetére


lazydog
addikt

Nyilván negatív hatással. De még mindig bizalomgerjesztőbb ez, mint a Samsung EVO 3 bit-es MLC-je.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22706) hopimix2 válasza lazydog (#22704) üzenetére


hopimix2
csendes tag

Köszönöm!

Ezek szerint a lapom kompatibilis ezzel, ugye?

(#22707) lazydog válasza hopimix2 (#22706) üzenetére


lazydog
addikt

Igen.
Bár a game performance-on egyik SSD sem fog javítani. Annyi előnyöd lesz, hogy gyorsabban töltödnek be a játékok és a mentések.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22708) Integrale válasza hopimix2 (#22703) üzenetére


Integrale
veterán

Maximum annyit javit amennyit felettem is irtak, plusz open world jatekoknal a palyabetoltesi ido is javul, ha ssd-re van telepitve.

"Bad reklám is reklám too"

(#22709) djculture válasza Integrale (#22708) üzenetére


djculture
félisten

Multiban számit nagyon de ott még a raid is sokat számít, left4 dead 2-nél pl mióta a raid kötetre raktam át valami 20 másodperccel hamarabb jövök elő a védett házban mig a többeiknek még a neve sincs kiirva csak hogy louis meg edző meg egyebek. Sima ssd-vel 1-2 másodperc "előnyöm" volt :)
Battlefield3-ban akarom majd megnézni mit számit de ott is hasonlóra számitok. Pedig két olcsó 32-es gyenge ssd van összetéve erre a célra próbának de úgy is hagytam mikor láttam mit muzsikál. Szekvenciálisban igy is gyenge nem ér fel egy samsung evoval de a többi értékei meg diuplája az evonak.. :K

[ Szerkesztve ]

(#22710) hopimix2 válasza lazydog (#22707) üzenetére


hopimix2
csendes tag

Értem, köszi a választ.
Erről egyébként mi a véleményetek?
www.220volt.hu/Samsung+840+EVO+2.5+120GB
Ha nincs számottevő különbség, akkor nem várám meg a hétfőt (úgy látom ekkorra szerzik be mindenhol), persze ha az MX 100 jobb, akkor várok.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#22711) lazydog válasza hopimix2 (#22710) üzenetére


lazydog
addikt

Én inkább az MX100-at venném.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22712) zack válasza lazydog (#22711) üzenetére


zack
nagyúr

Crucial mint márkanév...Annyi gondom nem volt még az életben, mint amikor Crucial RAM-okat használtam a PC-ben. Non-stop cserélgetni kellett őket, mert fosták össze magukat. Aztán meguntam, és az utána következő G.Skill-el hosszú ideig el voltam. Innentől kezdve számomra ez a cég és márkanév nem létezik. Persze ettől még bárki vehet Crucial-t. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22713) LógaGéza válasza zack (#22712) üzenetére


LógaGéza
addikt

5 év gariba belefér egy csere... Mondjuk 2 csere után tuti inkább ráfizetnék egy másikra, de akkor is megvan az, hogy mi van ha... :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22714) zack válasza LógaGéza (#22713) üzenetére


zack
nagyúr

Mit sem érsz a cserével, ha bukod a Win-t, és egyéb fájlokat. Jó persze van mentés is a világon, de ha nincs üres vinyód vagy másik SSD-d, akkor amíg tart a garis ügymenet, max malmozni tudsz a kezeddel.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22715) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! ha minden igaz egy par nap mulva hozzajutok egy Dell e5410-hez!
milyen ssdt szerezzek hozza szerintetek? melyik a legjobb ar/ertek kategoriaba? na meg garancia...
koszi
b.

(#22716) Viper26


Viper26
nagyúr

Régebbi laptopba (Acer Aspire 5542G) keresek SSD-t, ha jól gondolom az még SATA II-es.
Win 8.1 lenne rajta, illetve tervben van, hogy két partícióra lenne szedve, így programok is arról futnának.
Árban úgy 35k környéke lenne a plafon, 256GB vagy inkább 320GB-os lenne az ideálisabb.

Segítséget előre is köszönöm. :R

iPhone 14 | FR955

(#22717) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!
Megjött a 2db Intel 520 dobozos helyett oem, de 5 év gari van a számlán. Hívtam a boltot (Pcland), visszaveszik vagy megtartom és állják az 5 év garit, mivel tévedésből így adták ki. Szerintetek ez így jó?
Ma próbáltam klónozni a win-t de nem bootolt be sem az intel sem a leírásban szereplő szoftverrel. Lett újratelepítés.

Sebességmérés:

Win7 saját driver:

Intel driver:

Ezek az eredmények jók?

[ Szerkesztve ]

(#22718) lazydog válasza zack (#22712) üzenetére


lazydog
addikt

Tudom ezt még fokozni.Ha egy kicsit szarozni kell valamit, nekem nem kell a szomszédba mennem segítségért. :D
Az első Crucial SSD-k is rengeteg sebtől véreztek. Viszont azóta szerencsésen kinőtték a gyermekbetegségeket.
És ha már RAM, a Crucial mögött álló Micron cég, az egyik legnagyobb név a szakmában.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22719) zack válasza lazydog (#22718) üzenetére


zack
nagyúr

Lehet kinőtték, de a szopás nekem elég volt. Nem veszek Crucial-t, nincs problémám. Ennyi. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22720) Ice&Lime válasza sepsi0 (#22717) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az intelessel használd tovább, és igen, jók az értékek.
Ezek az 520-asok oemek (már ha nem kifejezetten dobozosat rendeltél, amiben plusz tartozékok vannak drágáért), nem dobozosak, így olcsóbbak, nincs ezzel semmi gond.

(#22722) sepsi0 válasza Ice&Lime (#22720) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm! :R
Sajnos elrontották...
Ezt rendeltem: Intel 520 Series 120GB SSDSC2CW120A3K5
Ezt kaptam: Intel 520 Series 120GB SSDSC2CW120A310

Tényleg még egy kérdés...
Nem találom a másik ssd beépítő keretet és az asszonyéba is be kéne rakni az ssd-t.
Be rakhatom keret nélkül a ház aljába amíg nem veszek keretet? Ha berakom nem lesz semmi baja, mire kell figyelni elhelyezéskor? Olvastam itt valahol, hogy valaki keret nélkül használja a gépében.

[ Szerkesztve ]

(#22723) TA68 válasza sepsi0 (#22717) üzenetére


TA68
senior tag

Nagyon jók! Az Intel diver láthatóan sokat gyorsít rajta.

(#22725) RudY válasza sepsi0 (#22717) üzenetére


RudY
addikt

Az utolsó érték (4KQD32) vajon milyen beállítás - vagy más - függvénye lehet?
Visszanéztem több eredményt, van akinél az olvasás, de van akinél az írás gyorsabb, pl. nálam is fordított. Pusztán a kíváncsiság miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#22726) zack válasza sepsi0 (#22722) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem fixen van keret nélkül az egyik. Az a lényeg hogy fixen legyen, ne mozogjon. Pl két vékony csík öntapadós kétoldalas tükör ragasztó szalag is megoldás lehet. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22727) Bodor válasza djculture (#22698) üzenetére


Bodor
veterán

És hány TB-ot írtál rá a 42 nap alatt, hogy nem lehetett többet írni rá?

Crucial-nál érdekesen adják meg az írási terhelhetőséget. M500, M550 és MX100-nál is az összes típusra egyformán 72 TB az írási terhelhetőség, holott a nagyobbaknak többet kell bírniuk.

Az árat figyelembe véve, az MX100-ból inkább a 256GB-os típus az, ami ajánlottabb. 128 GB-osból van hasonló áron azért jobb is.

(#22701) LógaGéza: Igen, nem tűnik rossznak ez az MX100-as, főleg a nagyobbak, ezért is került be a napokban az ajánlásba.
Tartóssággal kapcsolatban ebben a tesztben találtam olvasnivalót.

(#22715) bazsimano: Összefoglalót, meg pár hozzászólást javaslom elolvasni!

(#22716) Viper26: Adata SX900 vagy Kingston HyperX 3K szerintem jó lenne neked. A nagyobbak már nem férnek bele a keretedbe.

(#22729) sepsi0 válasza RudY (#22725) üzenetére


sepsi0
őstag

Nem tudom! :N
Friss win7 ultimate, annyi, hogy egyből lefrissítettem Win update-tel.
Mindent leírások alapján csináltam (az első HSZ-ben leírtak alapján). Semmi mást nem állítottam....

(#22726) zack
Köszi a tippet de közben rátaláltam erre

SSD beépítő keret házilag (floppy meghajtó burkolatából)
Már csak holnap fúrnom kell :DD

(#22730) sepsi0 válasza RudY (#22725) üzenetére


sepsi0
őstag

Most meg kicsit belassult... biztos elfáradt, mert megy vagy 8 órája a gép :)

(#22731) djculture válasza Bodor (#22727) üzenetére


djculture
félisten

Ha jól emlékszem 112 tera után először lett rajta pár crc hibás fájl majd átment csak olvashatóba :) Úgyhogy a 72 terát bőven túlteljesítette. Egy szava nem lehet az embernek, sima felhasználással örök meg egy élet. De én nem nagyon kíméltem

[ Szerkesztve ]

(#22732) lazydog válasza zack (#22726) üzenetére


lazydog
addikt

Az a lényeg hogy fixen legyen...

Ha valami, akkor ez ami abszolut lényegtelen egy SSD-nél. :U

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22733) Bodor válasza sepsi0 (#22730) üzenetére


Bodor
veterán

Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

(#22731) djculture: Hát igen, de te hardcore felhasználó vagy. :DDD

Szerencsére a többség nem ilyen, szóval akkor nyugodtan ajánlható a 128 GB-os is.
Köszi az infót.

(#22734) Sk8erPeter válasza zack (#22726) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért lenne lényeges, hogy az SSD ne mozogjon, hanem fixen legyen, amikor az SSD-ben nincsenek mozgó alkatrészek? :DDD
Akár rázogathatná is használat közben, amíg az adat- és tápkábel a helyén van, ha neki jólesik, semmi baja nem lesz tőle...

Szerk.: közben látom lazydog ugyanerre hívta fel a figyelmed.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22735) lazydog válasza Sk8erPeter (#22734) üzenetére


lazydog
addikt

Fogalmazhatnánk úgy is, nem ez az SSD-k Achilles-sarka. ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22736) worxland válasza Sk8erPeter (#22734) üzenetére


worxland
addikt

Azért rázni ne! Még kilazul valami rosszul forrasztott chip vagy letörik valami "minőségi" műanyag biszbasz.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#22737) zack válasza Sk8erPeter (#22734) üzenetére


zack
nagyúr

Ja persze. Aztán ha nincs fixen, és lepottyan a helyéről működés közben, mert pl mozgatva van a gép, vagy egyéb más miatt, akkor gondolom majd ti cserélitek neki. :B
A gépben minden legyen fixen. Bármi történhet.

Gondolom akkor a VGA-t se csavarozzátok be a helyére, mert annak sem lesz baja...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22738) Sk8erPeter válasza zack (#22737) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Gondolom akkor a VGA-t se csavarozzátok be a helyére, mert annak sem lesz baja..."
Igen, nyilván ez volt a mondandó, hogy semmi se legyen rögzítve. (Hozzáteszem, a videókártyánál meg aztán tényleg rohadtul nem mindegy, mivel a legnagyobb része még fedve sincs, szemben az SSD nagyobb felületével, plusz a videókártyán még legtöbbször aktív hűtés is van...) Ja, nem. :) Azt mondta az illető, hogy jelenleg nem áll rendelkezésre beépítő keret, átmenetileg tehát nyugodtan "belógathatja" - mármint az SSD-t :D - a házba, nem lesz tőle semmi baja. Te meg úgy állítottad be, mintha nagy para lenne, ha egy centit is elmozdulna, erre reflektáltam, hogy az SSD-nél aztán erre pont nem kell ráparázni, mivel nincsenek benne mozgó alkatrészek.
Egyébként nyilvánvalóan az a normális eset, ha minden szépen rögzítve van a számítógépházban, ebben teljesen egyetértünk, a lényeg az volt, hogy nem történik semmi tragédia, ha átmenetileg nincs rögzítve.

(#22736) worxland :
Azért gondolom érezted, hogy némi költői túlzás szándékosan volt abban a mondatban... :) (Még ha vannak is olyan videók, ahol rázogatják a gépet, amelyikben SSD van, hogy szemléltessék, milyen fasza dolog, hogy az SSD-benm nincsenek mozgó alkatrészek, a gyakorlatban nyilván senki nem olyan kretén, hogy direkt rázogatja használat közben. Egy egészséges SSD-nél valóban nincsenek mozgó alkatrészek. :DDD)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22739) zack válasza Sk8erPeter (#22738) üzenetére


zack
nagyúr

Mennyiből tart egy kis ragasztószalaggal rögzíteni akár átmenetileg is? 1 perc? :U

"Te meg úgy állítottad be, mintha nagy para lenne, ha egy centit is elmozdulna"

Ezt csak te kombináltad ki belőle. :U Én csak annyit mondtam mindenképpen rögzítse, mert nem kerül pénzbe, és kb 1 perc alatt megvan. Az, hogy te ebből mit kombináltál ki, az egyéni szoc problem. Felőlem a pöcséről is lógathatja, de gondolom azért kérdezte mert óvni akarja.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22740) kodoboy


kodoboy
tag

Két SSD-n vacilálok!

[Samsung 850 Pro 128GB] vagy [Crucial M500 240 GB]

Rendszer vinyónak kellene, van egy 1TB-os HDD-m azon maradnának az adatok és ott tárolnám a nagyobb állományokat!

Egyedül azt nem tudom, hogy érdemes-e 240 Gb-ban gondolkodni? Mekkora különbségek vannak gyorsaság terén a két ssd között?

Köszi
Attila

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#22741) Sk8erPeter válasza zack (#22739) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Fuhh, ecsém, fárasztó a hőbörgésed. :DDD Sztem eléggé kiveséztük a témát, akár pontot is lehetne tenni az ügy végére. Majd ő eldönti, mit csinál. ;)

Sk8erPeter

(#22742) Teaway válasza sepsi0 (#22722) üzenetére


Teaway
veterán

"asszonyéba is be kéne rakni az ssd-t"

Csak ODA ne... :DDD

Nincs itthon csokid??

(#22743) lazydog válasza Teaway (#22742) üzenetére


lazydog
addikt

Csak ODA ne... :DDD

Átmenetileg, miért is ne?!
Csak ne rögzítse!! ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22744) zack válasza Sk8erPeter (#22741) üzenetére


zack
nagyúr

Ennyi. Ti kezdtetek el rugózni ezen, és elbagatelizálni. Nem azt mondtam, fogjon pillanatragasztót és öntse vele körbe az SSD-t. De gondolom van otthon neki cellux, szigetelő szalag stb...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22745) lazydog válasza kodoboy (#22740) üzenetére


lazydog
addikt

Egy harmadikat ajánlok, a Crucial M550-et.
Ha árérzékeny vagy, akkor a Crucial MX100 lehet a te SSD-d.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22746) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
akkor megint nekifutnék :) elsőre nem figyeltem annyira oda :) elnézést!

1. általános felhasználásra,
2. ár: 15e, jobb ár-érték különbség esetén max 20e
3. Jó lenne legalább 128-as, ha nagyobb nem baj :)
4. Win7
5-6. laptopba lesz dell e5410-be. csatlakozók és alaplaprol nem tudok sajna nyilatkozni, probaltam keresgelni de nem talaltam.

szerintetek?
elore is koszonm
b

(#22747) lazydog válasza bazsimano (#22746) üzenetére


lazydog
addikt

Nem lehet olyan régi a laptopod, hogy ne lehetne beletenni a most kapható SATA csatlakozós SSD-k bármelyikét.
Az előbbi hsz.-eimben leírtak, számodra is használhatók lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22748) kodoboy válasza lazydog (#22745) üzenetére


kodoboy
tag

Az MX100-ból a 256-osra gondoltál? Samsung 850 pro felejtős?

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#22749) lazydog válasza kodoboy (#22748) üzenetére


lazydog
addikt

Ellenkezőleg, a Samsung 850 PRO egyenesen istenkirályság. :)
A Crucial M500 helyett ajánlottam az M550-et, esetleg az MX100-at. Ez utóbbit csak az olcsósága miatt.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22750) kodoboy válasza lazydog (#22749) üzenetére


kodoboy
tag

Lehet, hogy a Samsungnál maradok, 128 GB rendszerhasználatra bőven elegendő lehet!

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.