Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#22351) Horvi válasza tipuka (#22349) üzenetére


Horvi
őstag

Ha közé öntöd az unikumot még feszt is kapna :P

Bár ugye kérdéses, hogy mi van akkor ha 4 év után megy tönkre. Akkor mire cserélik?

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#22352) Recky


Recky
újonc

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni! Most szeretnék venni SSD-t a laptopomba hátha felgyorsul... (Fujitsu Amilo Pro V8210)
Egy 240 GB kapacitásúra gondoltam. Melyik megbízható márka és ár/érték arányban mit ajánlotok? Nem értek hozzá de egy fórumon azt olvastam hogy MLC-s legyen mert az jobb. Előre is köszi a segítséget!

(#22353) Integrale válasza Horvi (#22350) üzenetére


Integrale
veterán

Ezt az oldalt néztem, de nem egyezik az itt feltüntetett specifikáció az iPon oldalán levővel.

Asszem maradok az intelnél.

köszönöm a segítséget! :R

Recky: 28.000 Ft Hyper X 240 GB

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#22354) tipuka válasza Horvi (#22351) üzenetére


tipuka
addikt

Csak is magamba önteném azt a mennyei nedüt. :D Max. ha szépen megkér az SSD, hogy öntsek neki is, akkor talán. :D

Gondolom egy hasonló tároló kapacítású SSD-re, amit akkor kapni, jobb esetben levásárolhatod náluk az árát. Bár utóbbival én csak 1x találkoztam személyesen, és az nem is SSD volt.
Akinek régi SSD-jét kellett cseréltetnie 2-3 év után biztos megtudja mondani, szerintem volt már rá példa.

(#22355) djculture válasza tipuka (#22354) üzenetére


djculture
félisten

Nekem mindig a számlán lévő árán adtak egy másik típust.

(#22356) radi8tor válasza djculture (#22355) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az frankó, ha egy sokkal gagyibbat tudnak adni érte cserébe.

⭐ Stella

(#22357) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Tudnátok ajánlani valami jó kis SSD-t? Játékoknak kellene, még azt sem tudom mekkorát vennék. 250-500GB körül szerintem elég.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#22358) djculture válasza radi8tor (#22356) üzenetére


djculture
félisten

Hát nagyobb méretű de rosszabb minőség erre megy a világ, nem lehet mit csinálni.
Sajnos nekem egy slc is megdöglött már de annyi üzemórával (3 év folyamatos üzem ) meg irással hogy leirni se lehet a sok számot. adtak helyette 1Terás mlc-t slc-t már nem gyártanak, vicces mert az 1terás mlc ára az annó vásárolt 64 gigás slc árának megfelelő.
Pár év és a mostani tlc lesz az amiröl itt ódákat fogunk zengeni mert addigra a gagyi a qlc lesz a tlc meg az isteni minőség hozzá képest :)

[ Szerkesztve ]

(#22359) tipuka válasza djculture (#22355) üzenetére


tipuka
addikt

Imádkozok akkor, hogy ne adja meg magát az SSD-m, mert, ha bejön ez a QLC-s és kimegy az MLC-s (vagy horror áron kapni majd) akkor nem a legjobb hír.

(#22360) djculture válasza tipuka (#22359) üzenetére


djculture
félisten

Biztos hogy befog jönni ahogy olvastam még azért nem hozták be mert külön hibajavitó és kimélő algoritmust kell hozzá csinálni hogy valamennyire birja. Persze még ezzel is tized áron gyártható majd igy elég nagy olcsósítás várható persze a megbizhatóság oltárán.
Van ennek jó meg rossz oldala is, egyrészt csak jó lesz netán 20k-ért venni 500-as vagy nagyobb ssd-t másrészt garit szépen befogják szabályozni így vigyázni kell rá majd mind a hímes tojásra.
Először szokás szerint a pendriveoknál jönnek majd elő.

[ Szerkesztve ]

(#22361) tipuka válasza djculture (#22360) üzenetére


tipuka
addikt

Én ki vagyok akadva. Most a pendrive-okat is olcsósítják? :Y
HDD és Memóriakártyákkal mi a helyzet?
Én pl. a WD Black óta nem követem ezeket semennyire, csak annyit láttam ,hogy abból is ki jött már még1 frisítés (mármint a WD Blackből) Memóriakártyáknál sose néztem a CL sebességén kívül semmit. Vagy ez már nagyon off?

[ Módosította: radi8tor ]

(#22362) djculture válasza tipuka (#22361) üzenetére


djculture
félisten

penekbe ugy 2 éve tlc van:) Van egy progi amivel meglehet nézni a benne lévő flash típusát csak most hirtelen nem jut eszembe a neve.Eddig tartott hogy ssd-be is kerüljön de qlc-nél már nem lesz ennyi kivárás szerintem. Egyelőre szerencsére nem tudok qlc-s pendrive-ról:) Ja elég off ez már folyt köv a másik ssd topikban.

[ Szerkesztve ]

(#22363) radi8tor válasza tipuka (#22359) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért ennyire nem kell tőle félni. Ameddig van rá jótállás, addig működnie kell.

⭐ Stella

(#22364) M107 válasza djculture (#22362) üzenetére


M107
addikt

:R

Sandisk 32-és 64 GB pendrive-jaimra 8 évet kaptam a Hamától teljeskörű gari.
Majdenm minden nap másolok rájuk bár még csak 5 hónaposak kiváncsi vagyok meddig bírja.

A Hama szerint visszaküldöm nekik ők meg postázzák az újat .

UI :

Sandisk Utlra ilyen 32-64 GB USB-3as

[ Módosította: radi8tor ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#22365) Sk8erPeter válasza djculture (#22321) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Win7 az egy elavult cucc már innen látszik"
Ne terjessz butaságokat, mert még valaki elhiszi, már bocs. A Windows 7 is felismeri, hogy az SSD-n nincs szükség töredezettségmentesítésre... :U

Nemrég telepítettem újra a Windows 7-et (Professional N x64), semmit nem állítgattam a Disk Defragmenternél (Win+R, dfrgui), Samsung 830-nál mégis "Never run" állapotban volt alapból:

Disk Defragmenter, Windows 7 Professional N x64

(#22277) djculture :
"De amúgy nemhiszem hogy szükség lenne rá mert jóval jobban birja mint a samu meg kingston ismert ssd-k"
Ha egy ilyen mondatot leírsz, illene odaírni, egész pontosan milyen SSD-vel is hasonlítod össze. :) Én nem emlékszem, hogy konkrétan milyen SSD-d is van (annyi, hogy Transcend, de most nincs kedvem keresgélni), gondolom van még más is így ezzel. :)

Sk8erPeter

(#22366) djculture válasza Sk8erPeter (#22365) üzenetére


djculture
félisten

Az elsőt már megbeszéltük a fórumtárs kavart be mert úgy irt akkor mintha megvette volna az ssd-t és beszerelte volna közbe nem és egy maxelll meghajtóra hittem az hogy ssd.
Nem vagyok látnok se nem vagyok ott a gépénél, minden esetre volt már hogy a win7 beszereléskor nem ismerte fel hogy ssd-röl van szó, gondolom az alaplapi driver kavart be neki.
win8-töl ilyet még nem láttam.
De ugyis okafogyott lesz a vita mert jövőre a win7 az extended támogatás idejébe kerül igy már csak hibajavitások lesznek rá. Erősen meggondolandó a cseréje majd.

A másodiknál meg egésznap sorolhatnám milyen ssd-m van, transcendböl amiröl szó van 32 gigások vannak a 340-es sorozatból régi gépekben/laptopokban plusz 64-128-256- 512gigás 2-2 darab a 370-ből. Egyelőre szépen birják, majd kiderül évek folyamán.

[ Szerkesztve ]

(#22367) Viperator


Viperator
őstag

Üdv! Adott egy Fujistu A531 laptop (kb 3 éves), milyen SSD jó bele? (a merevlemez helyébe tenném, ha lehetséges. Még nem bontottam a garancia miatt, most járt le nemrég.)

Előre is köszönöm a választ!

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22368) M107 válasza Viperator (#22367) üzenetére


M107
addikt

:R

[link]

Ahogy nézem bármely 9.5 mm -es magasságú ssd jó bele.
A választás rajtad áll.

250 GB Samu pro, INTEL 320-520 modell stb.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#22369) Ummagumma87


Ummagumma87
csendes tag

Sziasztok!

Egy új ssd-t szeretnék venni win8.1-hez, 120gbset, max 20k körüli értéken. Már annyi oldalt átnyálaztam és egyre bizonytalanabb vagyok.

Eddig a két favorit az intel 520-as szériából a 120gb-s változat, míg a másik a Kingston HyperX 120gb 3K. Melyik a jobb?

Illetve, ha szerintetek egyik sem, akkor melyiket ajánlanátok?

(#22370) djculture válasza Ummagumma87 (#22369) üzenetére


djculture
félisten

Intel jobb, ne nagyon gondolkozz amig még van belőle vegyed megfele..

[ Szerkesztve ]

(#22371) Sk8erPeter válasza djculture (#22366) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nyilván előfordulhat ilyen eset, hogy valamiért mégsem kapcsolja ki a töredezettségmentesítést, de egyáltalán nem ez az általános, pedig a Te hozzászólásodból pont így jön le (nem akarom idézni az előbb kiemelt mondatodat még egyszer, lehetőleg kevesebb helyen maradjon nyoma, mert baromság ;]); alapértelmezetten van annyira jólnevelt, hogy igenis kikapcsolja SSD-n a Windows 7 is a töredezettségmentesítést.
Amúgy jövőre sem fogom jobban megkedvelni a Windows 8-at.

Másik felére: gondolom erről van szó:
http://www.transcend-info.com/Products/No-502 (Transcend 340)
Úgy látom, ez MLC-s. Mitől jobb tartósságban, mint pl. egy Samsung 840/850 Pro? Ezt tényleg csak érdeklődésképp kérdezem, nem kötekedésből.

Sk8erPeter

(#22372) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Sziasztok!

Gyári értékek alapján elfogadható sebességű, ár/értékben elérhető msata-s cuccok:
http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=msata+60
Kingfast KF1310MCF msata 60GB
vagy
Kingston ms200 msata 60GB

Kingston benchmarkot találni bőven, de ezen 60GB-os Kingfasthoz nem találtam...

Ötlet?

Köszi!

"Jó pap is holtig butul"

(#22373) warezxts


warezxts
senior tag

második intel 520-ast vettem, bár ezt nem magamnak.... már lassan alig kapni.
ha valaki még tervezi ssdre váltást ne sokat tököljön!

(#22374) VÁMpír válasza djculture (#22277) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

250 GB-os SSD témában:

Samsung 840 EVO drágább a Crucial M500-nál / Kingston V300-nál több, mint 10 ezerrel, ez indokolt? megéri?

[ Szerkesztve ]

(#22375) Vegha válasza warezxts (#22373) üzenetére


Vegha
senior tag

én fizura várok az Intel 520 beszerzésében, de úgy tűnik előbbre kell hoznom a beszerzést:
sajnos azt látom, hogy egyik napról a másik a hazai forgalmazók nagy része már csak 36 hónap garival hirdeti ezt az SSD-t az eddigi 60 helyett.

Meg tudna valaki erősíteni abban, hogy a gyártói garanciát hogyan és milyen módon lehet érvényesíteni ? Az a gyanum, hogy már megint le akarják venni a terhet a vállukról a kiskerek. Akivel beszéltem, azt mondta a 3 éven felül ő nem tudja gariztatni, a gyártóhoz kell fordulnom.
Van valami regisztráció az Intel felé ennél a terméknél ? Vagy egyszerűen a számlával tudom majd igazolni, hogy vettem valaha egy SSD-t ?

(#22376) Qru válasza Vegha (#22375) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Standard rma procedúra. Kitöltöd az adatokat, becsomizod rendesen (ez fontos!!!!), postára adod ők bevizsgálják és ha valóban kukás akkor küldik a cseredarabot.

#nincsbennetarcsi

(#22377) Vegha válasza Qru (#22376) üzenetére


Vegha
senior tag

Köszi. Ezek szerint van már benne tapasztalatod ? Tehát szerinted nincs benne rizikó ha a kisker a 60 helyett csak 36 hónap garit vállal ?

(#22378) Qru válasza Vegha (#22377) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs. Blokkot/számlát meg kell őrizni (az eredetit soha ne add ki a kezedből!!, másolatot beteszed nekik)meg a csomagolást hiánytalanul és abban visszaküldeni. SSD-t még nem rma-ztam csak deszkát de ott is ez a procedúra van akár csak a ramoknál.

#nincsbennetarcsi

(#22379) Vegha válasza Qru (#22378) üzenetére


Vegha
senior tag

mega thx !!!

(#22380) Ice&Lime válasza Qru (#22378) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És hova kell küldeni, melyik országba?

(#22381) JEEMBO válasza Ice&Lime (#22380) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

A kérdés jogos. Inteléknél rá kell kérdezni:
http://www.intel.com/support/ssdc/hpssd/sb/CS-032510.htm

Egy egyéb, hazai forgalmazós, használtan vett, 5 éves garis cuccot szerettem volna RMA-ztatni. A hazai forgalmazó a németekhez küldött. Kértem RMA számot a német gyártótól, s oda kellett volna postáznom, ajánlottan, tracking numberrel. Végül a gyártási szám alapján nem volt biztos a gyár, hogy kifutott-e már a gari, így nem küldtem el több ezer Ft-ért. :(

"Jó pap is holtig butul"

(#22382) Vegha válasza JEEMBO (#22381) üzenetére


Vegha
senior tag

köszi a linket. Elkezdtem bogarászni a részleteket, de annyi helyen szerepel a "Limited" szó, hogy inkább töröltem a webáruházas (3év) megrendelésemet és fizetek többet; megrendelem olyan helyről ahol tényleg vállalják az 5 év garit. Megér 1-2 ezret az a nyugalom +2 évig : )

(#22386) verybigboy válasza Vegha (#22382) üzenetére


verybigboy
senior tag

Én csak 1 helyen láttam 3 és 5 év garisat ... 3 évvel 19, 5 évvel 25eFT ... azért + 6eFt 2 évért ... én maradtam a 3 évnél ... és vettem egyből kettőt :D

(#22387) Teaway válasza verybigboy (#22386) üzenetére


Teaway
veterán

(#22382) Vegha: 22k körül még akad 60 hónapos.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#22388) tipuka válasza verybigboy (#22386) üzenetére


tipuka
addikt

miért vettél kettőt? :D

djculture: ha megvan a progi oszd már meg velem kérlek a nevét legalább. :D

(#22389) verybigboy válasza tipuka (#22388) üzenetére


verybigboy
senior tag

2 céges gépbe vettem ... ill. a múlt héten meg vettem még 1-et, azt meg odahazára, de azt 5 év garival még.

(#22390) tipuka válasza verybigboy (#22389) üzenetére


tipuka
addikt

Nem tudtam, csak kíváncsiskodtam. :D
Ha lenne zsém én vennék magamnak 1-et tartalékba, aztán majd elővenném, ha ez meghallt, de ne haljon meg *-* . :D

Holnap amabba a topikba töltök fel teszteket meg mindent, csak még nem volt időm telepítgetni, csak beraktam.

[ Szerkesztve ]

(#22391) zack


zack
nagyúr

Srácok!

Rendszer SSD-nek ezek közül melyiket?

SAMSUNG 250GB 840 EVO SATA3 2,5" MZ-7TE250LW
INTEL 240GB 530 SATA3 2,5" SSDSC2BW240A401
HyperX 240GB 3K Fury SATA3 2,5" KE-S32240-W

A mostani 120GB Evo-m jól teszi a dolgát rendszer SSD-ként, de nem vagyok elfogult. Ha a fentiek közül van jobb, vagy ezeken kívül ideálisabb, az is jöhet!

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22392) tipuka válasza zack (#22391) üzenetére


tipuka
addikt

Szia!

Ha e-közül a 3 közül kell választani, akkor az Intel 530.
Ok: 5 év gari és "tartós" MLC-s, a Kingston V300-nál külön kiemelném, hogy nagyon lomha lett, ha a keresőbe beütöd, pár link van is róla itt a fórumon.

(#22393) zack válasza tipuka (#22392) üzenetére


zack
nagyúr

Jöhet más is. ;)

Pont most adom el az Intel 80-as SSD-t, és én s csak jókat tudok mondani az Intel-ről. :C
34k-ba lenne ez az általam linkelt Intel. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22394) Bodor válasza zack (#22391) üzenetére


Bodor
veterán

Én is ezt ajánlom: INTEL 240GB 530 SATA3 2,5" SSDSC2BW240A401

(#22395) zack válasza Bodor (#22394) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor ha mind úgy gondoljuk, akkor az Intel lesz. :DDD
Köszi a segítséget! :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22396) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

3 év garanciával továbbra is az Intel 520 a befutó a 120-asok között, vagy így van már jobb választás (20k környékén)?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#22397) BomiBoogie válasza Tomi_Sci (#22396) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Arra 5 év gari kéne legyen.

(#22398) Bodor válasza Tomi_Sci (#22396) üzenetére


Bodor
veterán

Nem igazán. Főleg, hogy számla és sorozatszám ellenében jár az Inteltől a 3 éven felüli + 2 év garancia , ha már itthon nincs olyan bolt, amely megadná rá a gyári 5 évet, ami jár.

Itt pl még megadják az 5 évet, igaz, kicsit drágább.

És itt is.

[ Szerkesztve ]

(#22399) dorika87


dorika87
őstag

Az iponnál sajnos a Hyperx Fury már nem akciós :( bár gondoltam, hogy nem lesz sokáig ilyen jó árban, de hátha még a közeljövőben lesznek valahol jó akciók 240-256gb-re.

(#22400) Vegha


Vegha
senior tag

Én a BlueChipben találtam legolcsóbban (20,5k) 60 hónap garival. Intel 520 120GB-t.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.