Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#22651) radi8tor válasza djculture (#22648) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

EVO Basic-et arra mondják, ahol csak a drive van, beépítő keret és kábel nélkül.

⭐ Stella

(#22652) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Ha SSD akkor Intel vagy Samsung? Csak rendszer számára kellene sata 3 portra max 128gb 30e ft-ig

(#22653) djculture válasza radi8tor (#22651) üzenetére


djculture
félisten

Az szép kavarodás:) De evora meg nincs 5 év azért gondoltam hogy van valami huncutság ebben:) Mindegy tipusszámról beazonosítható hogy végül is mit adtak :)

[ Szerkesztve ]

(#22654) Franklin


Franklin
addikt

Ezt érdemes lehet megvenni? Iponnál most csak 28e: TRANSCEND 256GB SSD340 TS256GSSD340

Tudom nincs rajta az ajánlott listán, de hátha megér ennyit.

Vagy inkább 840 EVO / HyperX Fury 34e-ért?

Intel 530 sajnos 43e, ő itt nem alternatíva. (itt=240GB)

(#22655) Bodor válasza Ghost84 (#22652) üzenetére


Bodor
veterán

Ha SSD akkor Intel vagy Samsung?

Nem, nem csak.
Nyisd ki a topik tetején az összefoglalót, van ott sok márka még, amik nagyon is jók.

(#22656) lazydog válasza Bodor (#22645) üzenetére


lazydog
addikt

Épp ez a gond vele. A való világban jóformán csak tömörített fájlok vannak, ezeket próbálja hiábavalóan még tovább tömörítgetni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22657) djculture válasza Franklin (#22654) üzenetére


djculture
félisten

Tökéletes a trascend is használok kettőt is .. [link]

A full kategória amugy a 370-es ettöl a márkától, arról itt a ph-n is van teszt a 340-est meg a linken találod.

[ Szerkesztve ]

(#22658) lazydog válasza Sk8erPeter (#22650) üzenetére


lazydog
addikt

Köszönöm a kiigazítást.
De abban ugye nem tévedtem, hogy Sandforce csoda dübörög, mindkét Intel-ben?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22659) Bodor válasza lazydog (#22656) üzenetére


Bodor
veterán

Hát persze, biztosan így van... :U
A kérdésemre azért látom nem sikerült válaszolni...

[ Szerkesztve ]

(#22660) zack válasza djculture (#22648) üzenetére


zack
nagyúr

Evo Basic. A Basic szó, hogy nincs keret és semmi egyéb extra, csak az SSD. :U A Basic szó nincs is a doozán.

Egyébként ez a 3 év érdekes. Van rá 5 év csak nem mindenhol, tudtommal ez valami kiterjesztett garancia, és ahol 5 évvel adják, ott drágább is. De ha nem 5 csak 3, nekem az is jó. Nem érdekel, ha úgy fog menni, és olyan megbízhatóan, ahogy a 120-as kis öccse. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22663) zack válasza Bodor (#22662) üzenetére


zack
nagyúr

Ő arról beszél amit én fizikálisan tapasztaltam. ;)
Szerinted boot-nál az normális, hogy az ikonok tartalmát lassabban rajzolja ki a desktop-ra? Szerintem nem, mert Evo-nál ilyet sosem tapasztaltam. Egyéb más helyen is észrevettem, hogy lassabb, nem annyira pattogós.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22664) Bodor válasza zack (#22663) üzenetére


Bodor
veterán

Nem szokott ilyen panasz lenni az SF vezérlős SSD-kre. Szerintem nálad a Display Port kábel okozott ilyen természetű problémákat is.

(#22665) djculture válasza zack (#22660) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom mert a samsung termékeknél szokás az hogy ha beregisztrálod plusz évet/éveket adnak. De lehet szopni mert ha szürkeforrásból behozott nem direkt ide behozott disztrib forgalmazó által akkor széttárják a kezüket garikor..

(#22666) Integrale válasza zack (#22663) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem pont az ellenkezője az észrevételem, 1 hete váltottam EVO-ról 520-ra, hát nem bántam meg, nem beszélve a nevetséges lassulásról, amire vagy lesz normális javítás egy FW segítségével, vagy nem.

"Bad reklám is reklám too"

(#22667) zack válasza Bodor (#22664) üzenetére


zack
nagyúr

Nem az SF vezérlőről beszéltem. Én ezt tapasztaltam a 240GB 530 használata közben, amiben nem mellesleg ugye SF vezérlő van.
DP hiba nem lehet. DP-vel ugyanis nem volt használható. Amíg ment, úgy volt összekötve ahogy most. HDMI-DVI.

(#22666) Integrale

De az 520 nem 530. Többen is írták hogy az 530 az 520 költség optimalizált változata. Ezt a belassulós dolgot pedig még nem tapasztaltam. Pedig a 120-as sokáig volt rendszer SSD.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22668) Bodor válasza Integrale (#22666) üzenetére


Bodor
veterán

Lesz javítás egy új FW-el Október 15.-én , persze, hogy mennyire lesz "normális", azon már megoszlanak a vélemények, de az biztos, hogy a megoldás nem publikus.

(#22667) zack: Nem az SF vezérlőről beszéltem.

Pedig mi arról beszéltünk. Vagy minek a kapcsán kapcsolódtál bele a beszélgetésbe?

[ Szerkesztve ]

(#22670) djculture válasza zack (#22667) üzenetére


djculture
félisten

A régi sorozatú 1 éve vásárolt evok-at nem érinti a tapasztalatom szerint csak az újakat a lassulás. De azokat nagyon mert 1-2 hónapos windows halálra letud lassulni, rámérve 2-3 megára csökken a szekvenciális átvitel a 400 feletti helyett, és a kisebb fájlok olvasása is egy hdd- szintje alá kerül.

[ Szerkesztve ]

(#22671) zack válasza djculture (#22670) üzenetére


zack
nagyúr

Ezzel meg mire tapasztalnám, kint lesz az új firmware. :DDD

Tényleg. A Rapid mód csak szoftveres? Tehát ha bekapcsolom, és újrahúzom a Win-t, akkor ismét Magician fel, és be kell kapcsolni? Futnia kell a háttérben ehhez a Magician-nak?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22672) Integrale válasza djculture (#22670) üzenetére


Integrale
veterán

Több mint egy éve vettem a 840 EVO-t és 55-re lassult a kezdeti 250-260-ról.

zack: igen, ha újrahúzod a rendszert, akkor magician fel stb. ahogy írtad is.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#22673) zack válasza Integrale (#22672) üzenetére


zack
nagyúr

Kell futnia a háttérben, vagy beállítom, és kilőhetem?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22674) Integrale válasza zack (#22673) üzenetére


Integrale
veterán

Úgy emlékszem, hogy futnia kellett, de a többiek tudnak erre biztos választ adni. Én csak kipróbáltam, de nem volt semmi hűha, úgyhogy ki is kapcsoltam.

"Bad reklám is reklám too"

(#22675) Bodor válasza zack (#22673) üzenetére


Bodor
veterán

Futnia kell a háttérben a Magician-nak.
Én is úgy jártam, mint Integrale, mivel érzésre nem adott többet, kikapcsoltam a rapid módot, sőt, még a magician-t is leszedtem .

[ Szerkesztve ]

(#22676) Sk8erPeter válasza lazydog (#22658) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Köszönöm a kiigazítást.
De abban ugye nem tévedtem, hogy Sandforce csoda dübörög, mindkét Intel-ben?"

Hol igazítottalak ki? :DDD Itt kérdéseket tettem fel (egyébként félreértés ne essék, mindenféle cinizmus vagy kötekedés szándéka nélkül), mert érdekelt, mire alapozva állítod nagy hévvel, hogy az EVO fasza, az 530 szar. De a későbbi, Bodornak írt válaszaidból eléggé úgy tűnik, hogy nem nagyon tudod megindokolni, és még saját tapasztalatod sincs a SandForce-szal. :DDD Azért gondolom azt látod, hogy ez így eléggé hiteltelen, pedig engem érdekelt volna egy normális okfejtés. De ha van valami magyarázatod is (mire alapozod a véleményedet? Vagy ezek csak kinyilatkoztatások egy szakmai fórumon? ;)), akkor én azt kíváncsian hallgatom (hozzáteszem, pártatlanul, az enyémben egyébként Samsung 830-as van).

Sk8erPeter

(#22677) zack válasza Bodor (#22675) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor marad nálam is így. A Magician nagyon lassan töltődik be, és én sem vettem észre semmit csak bench progikban. Köszi a választ.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22678) Rico45 válasza Integrale (#22672) üzenetére


Rico45
őstag

Nee már holnap jön nekem is az evo :-) Most akkor nem valami jó?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#22679) Integrale válasza zack (#22677) üzenetére


Integrale
veterán

Azokban a RAM disk miatt persze, hogy nagy lesz a kulonbseg.

Rico45: Nincs ekkora tragedia, meg ugy lelassulva is gyorsabb a rendszer mint HDD-vel, szerdan meg ugyis jon ra az uj FW, remelhetoleg nem lesz negativ hatassal az elettartamra.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#22680) lazydog válasza Sk8erPeter (#22676) üzenetére


lazydog
addikt

Az utóbbi időben az 520-as melletti hype "harapódzott el". :)

Itt igazítottál ki, két helyen is.
Tévesen Intel 530-at írtam, 520 helyett és helytelenül hipe-ot írtam, a hype helyett. Ami amúgy nem lényegbevágó különbség.

Miért lenne elengedhetetlen követelmény a saját tapasztalat? Más kárán tanul az okos.
Bőséges szakirodalom áll rendelkezésre, a neten, tesztek, review-k tömege tanulmányozható. Remélem ti is éltek ezekkel a lehetőségekkel, és nemcsak saját kútfőből próbáltok meríteni.
Miért kéne kritikátlanul elfogadnom, amit itt elszántan hangoztattok a Sandforce és az Intel védelmében, mintha ezért fizetnének?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22681) zack


zack
nagyúr

Na akkor pár eredmény erre a lassulós dologra. Nálam gyorsult. :D

2014.03.31.

És most:

Na ezek az eredmények (250-es) sokkal jobban tetszenek mint amit az 530 tudott. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22682) djculture válasza zack (#22681) üzenetére


djculture
félisten

Lassulós dolog már irtam régen ott lévő fájloknál van nem újonnan telepitettnél.

(#22683) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

"Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!"

⭐ Stella

(#22684) zack válasza radi8tor (#22683) üzenetére


zack
nagyúr

:R Oké, oké, csak itt kezdődött el a vita a vezérlőkről.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22685) Sk8erPeter válasza lazydog (#22680) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én éppen, hogy nem hangoztattam hangsúlyos véleményt egyik mellett sem (szóval a többesszám második személybe engem ne vonj bele :) ), mert nincs kellő tapasztalatom és információm ahhoz, hogy össze tudjam vetni. De én legalább beismerem. :) Nagy különbség, hogy próbáltam tőled megtudni az okát, hogy te vajon miért vagy ennyire meggyőződve az állításaid, kritikáid igazságáról, miért oltogatod ilyen hevesen azokat, akik a tiéddel ellenkező állásponton vannak - kiderült, hogy sem saját tapasztalatod nincs az ügyben, sem érdemi érvet nem írtál még mindig, be sem linkeltél semmi releváns anyagot, amikre hivatkozol; nem is muszáj, de könyörgöm, akkor legalább FEJTSD MÁR KI normálisan legalább egyszer, hogy miért is szarozod az Intel SSD-ket. :DD (Eddig csak sejtelmes utalásgatásokat tettél.) A saját tapasztalat nem elvárás, de ha van ilyen, akkor úgy hitelesebb. :D (Most érted, saját tapasztalat híján el kell döntened, melyik tapasztalatnak hiszel.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22686) lazydog válasza Sk8erPeter (#22685) üzenetére


lazydog
addikt

Nem kifejezetten az Intel, hanem a Sandforce kontrollerre alapozó SSD-ket szarozom. Tehát többek között a régebbi intenzív hype tárgyát képező Kingston V300-at is.
Egyébként feltételezem, te sem teljesen véletlen vettél magadnak annakidején egy Samsung 830-at. Vagyis az akkori döntéseddel te is szaroztad a szóbanforgó típuscsaládot. :)

(Most érted, saját tapasztalat híján el kell döntened, melyik tapasztalatnak hiszel.)

Tehát én hiszek a te tapasztalatodnak. de ha ezt nem vállalod, nevezzük ezt megérzésnek! :D

Itt van például egy régi, de attól még ma is aktuális review a Sandforce "Achilles sarkáról": [link]

[ Módosította: radi8tor ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22688) zack


zack
nagyúr

Ez a data migration tool kell nekem? Mikor kell használni?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22689) lazydog válasza zack (#22688) üzenetére


lazydog
addikt

Ha el akarod kerülni az újra telepítést. Például át kell rántani egy HDD-re telepitett oprencert SSD-re.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22690) zack válasza lazydog (#22689) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. Akkor sokat nem vesztettem vele, hogy nem használtam eddig.
Gondolom nem lesz olyan minőségű ez az "átemelés", mintha szűz rendszert húznál fel.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#22691) lazydog válasza zack (#22690) üzenetére


lazydog
addikt

Nyilván, minden registry szemét átkerül érintetlenül. De ha veszel egy megbízható Registry Cleaner programot....

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22692) RazoR


RazoR
veterán

Hali. Eddig úgy voltam, hogy Samu 840 EVO-t veszek, de most elbizonytalanodtam, lassulás-nemlassulás, ilyen-olyan vezérlő, stb... Most akkor mit vegyek? Samu vagy Kingston Hyperx, 3k vagy esetleg fury, OCZ Vertex 460 vagy mit? 35k a keret...

[ Szerkesztve ]

(#22693) tendetiti


tendetiti
tag

Sziasztok!

Lenne egy (lehet, hogy meglehetősen láma) kérdésem.
A lapimban van most egy 500 GB-s HDD valamint 24 GB Express Cash. Ha lecserélném a HDD-t egy SSD-re (250 GB-s 840 EVO-ra gondoltam) lenne számottevő gyorsulás, vagy az Express Cash (ami tulajdonképpen egy SSD) miatt nem?

Előre is köszi a választ!

(#22694) djculture válasza tendetiti (#22693) üzenetére


djculture
félisten

Nem sok értelme van egy megtervezett rendszerhez kókányolgatni, express cash-t akkor eleve kikellene szedni. Ugyanis az lényege ezeknek hogy egy irás olvasást jobban tűrő de lassabb hdd-t gyorsítanak ugy hogy egy logika figyeli mit használsz gyakorta és annak a fájlait betölti az express cashba. Most ha azt kiszeded beteszel egy ssd-t ez a logika megfog bolondulni ugyhogy a casht is kikell szedni ha egyáltalán lehet.

[ Szerkesztve ]

(#22695) Bodor válasza djculture (#22657) üzenetére


Bodor
veterán

Én nem vagyok elégedett a Jmicron vezérlős Transcend 340 SSD teljesítményével, ha csak a teszteket nézzük.

"From a performance perspective, the SSD340 leaves a lot to be desired. It is the slowest SSD in our 2013 Storage Bench and the IO consistency is also quite horrible compared to the competition. I have to wonder why Transcend is not utilizing the newer firmware from JMicron because the reference design SSD with Intel's 128Gbit 20nm NAND is much faster than the SSD340 is. It is certainly possible that Transcend is using lower grade NAND to cut costs, which would explain the lower performance, but I find it hard to believe that the NAND alone would result in up to 35% decrease in performance. "

Ahogy tesztben is írják, sokkal jobb választás hasonló áron a Crucial MX100, legalábbis ami az alsó árkategóriában lévő 240 -256 GB-os tárolókat illeti. Ettől független valószínű, hogy érzésre tényleg nincs különbség, de ha azonos az ár, a garancia, és a tartósság, akkor én inkább a tesztben jobban szereplő típust részesíteném előnyben.

Sajnos én nem találtam ph-s tesztet sem a 370-ről, csak a 720-asról, de az meg szerintem indokolatlanul drága .

(#22692) RazoR8402: Veheted a Samu 840 EVO-t is ha az jobban tetszik, mert 15-én jön hozzá javító firmware, de szerintem jobban jársz egy Crucial MX100-al, mert jóval olcsóbb, és van olyan jó , mint a Samu.

(#22693) tendetiti: Szerintem lenne érezhető gyorsulás, mivel a mostani SSD részre gondolom csak a gyakran használt fájlok kerülnek, ha viszont minden az SSD-ről futna, az biztosan érezhető lenne. A kérdés az, hogy megér-e neked a gyorsulás 250 GB tárhelycsökkenést. A jó megoldás talán, ha van DVD író a laposban, akkor annak a helyére betenni a mostani HDD-t háttértárnak, és a HDD helyére meg az SSD-t, ebben az esetben akár egy 120 GB-os SSD is elég lenne, mert az oprendszernek, meg a programoknak elég az is, és még olcsóbban is kijössz.

[ Szerkesztve ]

(#22696) djculture válasza Bodor (#22695) üzenetére


djculture
félisten

Nem egy sebességbajnok irásban az biztos de a megbizhatósága kiemelkedő abban biztos lehetsz. Amit tölem kap itthon attól ilyen samsungok 1-2 hónap alatt kinyiródtak. Ezeknek meg semmi bajuk, még nem kellett élnem a 3 év garival.:) Mondjuk én olcsón is vettem a samsung-nál 6 ezerrel olcsóbban/db és a kettő már szépen muzsikál raid0-ban. Meg nem utolsó sorban nem agyonig csupaszitott verzió 3.5 keret plusz csavarok járnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#22697) Bodor válasza djculture (#22696) üzenetére


Bodor
veterán

Természetesen ezt elfogadom, mert ez is tény és legalább gyakorlati tapasztalat, de lehet, hogy a Crucial MX100-ra is ugyanezt írnád, ha olyat vettél volna.

(#22698) djculture válasza Bodor (#22697) üzenetére


djculture
félisten

Nemirnám mert 42 napot birt nekem (irásvédetté vált klasszikusan de nem afreeze lock miatt) az pcx..töl vettem 128 gigásat ennyit élt ezt: [link]. Persze gondolom a 256-os többet birna olyanom még nem volt.

Amugy a 128-asnak még az irása is elég gyenge, még a transcend 340-es 128-as is dupláját tudja .

[ Szerkesztve ]

(#22699) tendetiti válasza djculture (#22694) üzenetére


tendetiti
tag

Köszi mindkettőtöknek a gyors választ!
Az Experess Cash-t kivenni nem lehet, csak szoftveresen kikapcsolni.
Optikai meghajtó nincs, a régi HDD egy USB3-as tokba menne, amúgy egy Samu NP540-u4e-k01-ről van szó.
Azért gondoltam 250-es SSD-re mert a gyakrabban használt fájlokat (excel táblzatok ilyesmik) arra pakolnám, a filmek, zenék meg mennének a HDD-re, így tulajdonképpen tárhely bővülésről van szó.
Ha vennék SSD-t akkor az oprendszer is azon lenne, ami most a HDD-n van, nem a 24GB-s Express Cash-en, ezért kérdeztem a gyorsulást.

(#22700) djculture válasza tendetiti (#22699) üzenetére


djculture
félisten

A dvd-t kiszedni és onnan használni az ssd-t nem hülyeség akkor ezeket a progikat onnan tudod futtatni és nem kell egy megtervezett rendszerbe belenyúlni.
Én amiket láttam ilyen gépeket nem nagyon éreztem hogy hdd lenne benne amúgy, elég gyorsak ezek win8 is 7.3 adott a meghajtóra miközben egy sima hdd max 5.9 de ilyen 5400-as laptop hdd-k inkább 5.3.
Persze te érzed hogy az adott gép milyen pörgős.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.