Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) c4 válasza lajthabalazs (#18197) üzenetére


c4
őstag

Ember tervez, társadalom végez... :)
Karácsonyi vásárlátogatás végén a nőknek be kellett ugrania egy kávézóba. Míg az utcán várakoztam, 2 barátnőt figyeltem a kirakatban. 10 percig fel sem emelték a szemüket a telóról, egy mondatot váltottak és nyomták tovább. Leugrottak egy kávéra... :DDD Még azt sem zárnám ki, hogy egymással kommunikáltak a francbúkon.

[ Szerkesztve ]

(#18202) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Sziasztok!
Már hónapok óta olvasom a topic-ot és eddig csak sóvárogtam egy vetítő után. Most úgy tűnik, hogy sikerül megvegyük. BenQ W1070 gépet tervezek, vászonra kb. 150,000-170.000 marad. A vászont még nem döntöttem el. Ezzel kapcsolatban még szeretnék segítséget kérni.
A HDMI kábel okoz problémát, mert a 10 méter hosszúság kevés, legalább 13-15 méterre lenne szükség, mivel nem akarom a mennyezeten vezetni.
Visszaolvasva Kácsánál néztem ki ezt:
[link]

Ha jól láttam devil-k is 12 méteres kábelt használ.
Kérdés: Átjön-e rendben a jel (1080p, 3D), ilyen hosszon? Vagy megoldást jelenthet az újabb +-os gép WIFI-je erre?

Kérlek, ha tudtok segítsetek, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#18203) devil-k válasza gabika1969 (#18202) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szia!

A BenQ 1070-es vasban nem fogsz csalódni (ebben az árszegmensben), sokan használják itt a topiklakók közül és csak jót lehet olvasni róla. Ha akarsz/fogsz majd felfelé váltani vetítő ügyileg, akkor érdemesebb jobb vásznat venni, mivel nem feltétlen egy vetítőt fog kiszolgálni. Ha pedig fix vásznat tudsz elhelyezni, akkor még inkább jutányosabb áron tudsz hozzájutni.

Letét ellenében hozd el a kábelt. Max. ha nem jön be, nem viszi át, akkor kicserélteted. Nekem 12 méteren rendben van minden, de én más márkát használok, nem a KáCsa féle HDMI-t.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#18204) eumano válasza szepi0808 (#18195) üzenetére


eumano
tag

Kifejezetten Benq W1070-hez nincs ilyen kalkulátor? Mert anno ebből néztem a távolságot de úgy mint az Optomás gépnél nem mutatja azt, hogy mennyi (+) (-) - al kell a vászon felsőt részétől tenni. :/

[ Szerkesztve ]

(#18205) lajthabalazs válasza devil-k (#18203) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

150e Ft-tal drágább vetítő + fehér fal nem hoz jobb eredményt, mint a Benq 1070, és egy 150e-es vászon? Könnyebb a jobb projektorhoz megvenni utána a vásznat, mint a jobb vászonhoz cserélni a projektort.

(#18206) lajthabalazs válasza eumano (#18204) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A manual-ban benne van a táblázat a 16. oldalon. Az értékek közt lineárisan interpollálhatsz.

(#18207) devil-k válasza lajthabalazs (#18205) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az a baj, hogy a BenQ után van egy nagyobb ugrás, s nem biztos, hogy egy jobb vetítő és festett fal kombinációval többet nyer(het).

De ha vesz egy BenQ 1070-t és egy olcsóbb vásznat, akkor legalább pénz is marad meg. Ez is egy opció. Bár tudni kellene, hogy mekkora képet szeretne vetíteni a fórumtárs?! Mert ha 4 méter széleset, akkor lehet kevés lesz a pénz. ;]

- mozi bolondéria -

(#18208) c4 válasza eumano (#18204) üzenetére


c4
őstag

Parancsolj, a gyártó oldalán.

(#18209) c4 válasza devil-k (#18207) üzenetére


c4
őstag

Sőt, biztos. :) 4 méteres vászon áráról egyszer érdeklődtem csak. :)

(#18210) devil-k válasza c4 (#18209) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mennyi volt a vége? $
:)

- mozi bolondéria -

(#18211) rambustibi


rambustibi
őstag

2009-ben ez volt az álom projektorom (IN5504), sajnos a lámpa élettartam nem sok, a mostani projektorokhoz képest.
[link]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#18212) c4 válasza devil-k (#18210) üzenetére


c4
őstag

Fix vászon lett volna, de nadon sok 100 ezer.

Gondolkodtam mozivásznon is (felszámolt moziból), de az meg perforált.

[ Szerkesztve ]

(#18213) devil-k válasza c4 (#18212) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Mindig azok a mockosz anyagiak... ;]"

Ismerős? :)

- mozi bolondéria -

(#18214) c4 válasza devil-k (#18213) üzenetére


c4
őstag

Tudom, de a remény hal meg utoljára. :)

(#18215) eumano válasza lajthabalazs (#18206) üzenetére


eumano
tag

Köszönöm megvan!!! :DD :DD :DD

(#18216) lajthabalazs válasza bajnokpityu (#18200) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

TV adás a mi lakásunkba sem jön be. A kütyükkel úgy voltunk, hogy előbb utább lesz sajátja, jobb ha kontrollált körülmények közt ismeri meg, ne azért vágyjon rá, mert tiltott / elérhetetlen. Sajnos fogékonyabb rá, úgyhogy ezt kezelnünk kell. Az első ellenlépés az volt, hogy én teljesen felhagytam a mobiltelefonon játékkal, hogy ne lásson rossz példát. A második most az alternatívák kutatása. Egyelőre ez a játékos programozás, és a valóban és hosszú távon fejlesztő játékok: szókereső, mathdoku. De ezek még túl nehezek neki, így hamar elfárad.

[ Szerkesztve ]

(#18217) eumano válasza eumano (#18215) üzenetére


eumano
tag

Tehát ha jól értelmezem akkor például egy 90"-os képmérethez a vászon tetejétől nézve maximálisan 56 cm-el lehet feljebb a projektor lencséje? De akkor ez alatt meg bármennyi lehet gondolom értelem szerűen nem? :)

(#18218) c4 válasza eumano (#18217) üzenetére


c4
őstag

Attól is függ, hogy lógatod vagy asztalról vetítesz. A lenshift százalékáról majd a tulajok írnak, de asszem' olyan 15-16%

(#18219) c4 válasza eumano (#18217) üzenetére


c4
őstag

Valahogy így képzeld el. A százalékok mindig az adott projektortól függenek.

(#18220) eumano válasza c4 (#18219) üzenetére


eumano
tag

Mennyezetről lesz belógatva a gép. Alapesetben nem szeretnék használni semmiféle lens-shift-et vagy kalibrálást mert nem szeretném, hogy romoljon a képminőség így ezáltal mindenképp kihasználnám a konzol adta lehetőségeket vagyis, hogy ott döntöm meg a projektort és pozicionálom rá a vászonra. Vagy amondó vagy, hogy legyen vízszintbe a projektor és használjam a beépített funkcióit, mert semmiféle képminőségromlást nem fogok vele előidézni?

Köszi!!! :R

(#18221) devil-k válasza eumano (#18220) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nálam pl. úgy van, hogy a mennyezeti konzolról van lelógatva a vetítő és a lencse pont a vászon közepét böki. Igaz, nekem Sony-m van.

- mozi bolondéria -

(#18222) bajnokpityu válasza eumano (#18220) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a lens shift ront egy kicsit, de inkább csak a szélső állásban. és egyébként is csak egy picit lesz életlenebb az alsó sarokban.

ha megdöntöd meg trapéztorzítást kell kiszedni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18223) c4 válasza eumano (#18220) üzenetére


c4
őstag

A kalibrálás pont a jobb minőségű kép elérése miatt "szükséges".

(#18224) eumano válasza c4 (#18223) üzenetére


eumano
tag

Kicsit alulbecsültem a projektor felszerelésének az idejét de most azért jól "meglepődtem", hogy sajnos ha pont nem tudom a vászon közepéhez állítani akkor jó sok macera fog érni, hogy jól beállítsam a gépet.

(#18225) StLui


StLui
veterán

Milyen érdekes, hogy a fórumon mindenki mindíg példaértékű, akár feketeszintről legyen szó, akár gyereknevelésről :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#18226) c4 válasza eumano (#18224) üzenetére


c4
őstag

A nem végponton álló lenshift nem fog zavaró képi hibát okozni. A trapézkorrekciót kell elkerülni.
Nem is biztos, hogy a lencseközépnek a vászon közepén kell lennie. Lásd az alább belinkelt képen.
Szerintem a vászon felső részéhez kell majd állítanod, akkor fog középre vetíteni.

[ Szerkesztve ]

(#18227) lajthabalazs válasza eumano (#18220) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A gép döntése trapéz alakú képhez vezet, amit a gépek digitálisan, a kép visszatorzításával érnek el. Ez mindenképpen kerülendő.

Ahogy c4 képén látszik, a lens shift a képet eltólja. Az olcsóbb gépekben ez fix, az enyémben például az egyszerűség kedvéért a kép aljával (lógatva a tetejével) van egy vonalban a lencse közepe, így sinus cosinus számítás nélkül lehet pozícionálni. De van olyan, ami 5-10 fokban fölfelé vetít, és így potenciálisan konzol nélkül lehet a plafonra fúrni, mert "esik" annyit a kép, hogy jó helyre kerüljön. És ezek szerint van olyan is, ahol a képernyő közepére vetít mindenféle shift nélkül, így a minőség a lehető legjobb, cserébe kicsit kényelmetlen a használat, hacsak nem legalább 2m magas képet vetít, mert akkor a padlótól 2.2m magasra kerülhet a vetítő (120cm a kép aljáig, és onnan még 1m a közepéig).

A kényelmesebb pozícionálás érdekében van állítható lens shift is, ami megengedi, hogy föl le mozgasd a képet a vetítési felületen. Ez nem digitális, hanem optikai művelet, ezért a képminőség nem úgy romlik, mint a trapéznál (pixelek vesznek el, egyenetlen lesz a fényerő), hanem másképp (fogalmam sincs, hogy hogyan :) ). A legjobban akkor jársz, ha nulla lens shift-tel és trapézkorrekcióval el tudod helyezni a gépet. Második legjobban, ha legalább a trapézkorrekciót ki tudod hagyni.

(#18228) lajthabalazs válasza StLui (#18225) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ugyanazzal a körültekintéssel hozunk döntéseket mindkét területen :)

(#18229) eumano válasza lajthabalazs (#18227) üzenetére


eumano
tag

Kicsit számolgattam, méregettem és annyit tudok tenni, hogy olyan konzolt veszek amely belógatással pontosan a vászon tetejénél pozicionálja a projektort. Megpróbálom azzal és reménykedek, hogy mindenfajta segítség nélkül telibe lövi a vásznat!
Egyenlőre köszönöm a segítségeteket!
Egy hét múlva kiderül, hogy hogyan szuperál az átépített szobám :R

(#18230) c4 válasza eumano (#18229) üzenetére


c4
őstag

Léteznek állítható mennyezeti konzolok. :)

(#18231) lajthabalazs válasza c4 (#18230) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Egy kollegámat nagyon belelkesítette az itthoni projektor-sikerünk, és karácsonyra meglepte a családot egy Benq W770ST-vel. A gondja, hogy tetőtérben vetít, a ferde falra (45 fokos dőlés, ágyból néznék, érdekes megoldás, valahol a fali és a plafonra vetítés közt, akár még kényelmes is lehet). Olyan konzolt szeretne, ami 45 fokban dönthető, és legalább 60cm-es. Felfúrná egy falapra, és a padlóról vetítene. Van ilyen, vagy barkácsolni kell?

[ Szerkesztve ]

(#18232) c4 válasza lajthabalazs (#18231) üzenetére


c4
őstag

Ez például szerintem dönthető, hogy hány fokot azt nem tudom

Vagy szerkesszen ehhez hasonlót.

(#18233) Atomgeszi válasza kruplishal (#18177) üzenetére


Atomgeszi
veterán

2 ezer óra nem túl biztató. Biztos, hogy nem gyári lámpa.

(#18234) lajthabalazs válasza c4 (#18232) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ezek a "standard" mennyezeti tartók +- 15 fokot tudnak, legalábbis amiket én néztem - vettem. Flight frame érdekes, át lehet fordítani padlóra is, lehet hogy ilyesmi lesz a vége.

(#18235) eumano válasza c4 (#18230) üzenetére


eumano
tag

Sajnos maximum csak a vászon tetejéig tudom leengedni mert ágy fölött lesz a vetítő így nem akarok minden reggel arra kelni hogy beverem a fejem :DD

(#18236) Dexar007


Dexar007
veterán

Ilyennel van valakinek tapasztalata? Igy festeni se kene,csak felragasztom,es kesz is. :)

Give me your cum,bull!

(#18237) lajthabalazs válasza Dexar007 (#18236) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nekem ilyennel van tapasztalatom. Inkább festek három rétegben, mint hogy ilyet kelljen pontosan felragasztani.

Egyszer ragasztottam padlószőnyeget fa lapra, az sem sikerült igazán szépen, pedig annak volt tartása.

[ Szerkesztve ]

(#18238) Dexar007 válasza lajthabalazs (#18237) üzenetére


Dexar007
veterán

llyennel nekem is van.Undorito dolog ezeket felragasztani az biztos. :DDD

Give me your cum,bull!

(#18239) c4 válasza Dexar007 (#18236) üzenetére


c4
őstag

Nekem volt hasonló cloth outh vásznam, de az keretre volt feszítve. Nem tudom, mennyire lehet ezt nagyobb méretben pont vízszintesen felragasztani úgy, hogy ne legyen alatta légbuborék, hullám.

(#18240) lajthabalazs válasza c4 (#18239) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A keretre feszítés is ijesztően nehéznek tűnt, én nem mertem bevállalni. Te hogy csináltad? Húztad, vagy csak rátűzted feszítés nélkül? Miért cserélted le?

(#18241) rambustibi


rambustibi
őstag

Olvastátok már? természetesen a projektorra gondolok..10e dollár alatt lesz, akkor Európában lehetséges a 10e euro..? :U

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#18242) devil-k válasza rambustibi (#18241) üzenetére


devil-k
nagyúr

2.7 millió. A végén beesik az ára. :D Ha 1 gurgia lesz, akkor megveszem. ;]

(#18243) c4

Ok, akkor legyen 600.000 Ft. Ez a vége! :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#18243) c4 válasza devil-k (#18242) üzenetére


c4
őstag

Ezeröccá ANSI elég karcsú. :) 4K light. :DDD

#18240) lajthabalaz:

Kérlek szépen én sokkal rafináltabb voltam... Hívtam egy festővásznat gyártó szakembert és faxán felfeszítette a keretre. :)

[ Szerkesztve ]

(#18244) Dexar007 válasza rambustibi (#18241) üzenetére


Dexar007
veterán

4-5 ev es itt mindenkinek ilyen fog viritani a nappalijaban. :)

Give me your cum,bull!

(#18245) szepi0808


szepi0808
senior tag

A 350-ben sincs Dinamikus írisz úgy látom. :((

[ Szerkesztve ]

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#18246) c4 válasza Dexar007 (#18244) üzenetére


c4
őstag

Nem. Xtremer könyörögni fog, hogy vegyem meg ocóért a C3X-ét, azt válaszom. :DD

(#18247) gabika1969 válasza rambustibi (#18241) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Ha minden jól megy, a jövő héten megveszem a BenQ-t, első vetítőmet, illetve a másodikat, mert a gyerekkori fém diavetítőm még nekem is megvan. A lányunknak is vetíttettünk vele.
Na! Nekem a Sony akkora pont jó lesz váltásnak...addigra már nálunk is Euro lesz...

Üdv Mindenkinek!

(#18248) rambustibi válasza gabika1969 (#18247) üzenetére


rambustibi
őstag

Melyik Benq-t veszed?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#18249) Spuri2000 válasza gabika1969 (#18202) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nálam 10 m Kácsa féle szerelt kábelem van és nincs gondom vele!

(#18250) gabika1969 válasza rambustibi (#18248) üzenetére


gabika1969
aktív tag

A W1070-t, fentebb írtam....Vászon még nincs kiválasztva...A korábbi írásokat olvasgatva választottam ezt...A Tv-m nem rossz..egy 8000-es Samsung, sok filmet nézek, de az még sem egy mozi...irigyellek, irígyeltelek benneteket a vászon feeling miatt....

#18249 Spuri2000:
A 10,0 m-t korábban olvastam, de nekem 15,0 m kellene, mivel nem akarom a plafonon vezetni, hanem körben a fal tövében, majd az ablak mellett fel a függöny mögött stb....Ha nem fog működni a kábel át kell rendezzem a szobát...a falakra a múlt évi felújításkor nem ügyeltem, szürke, valamivel sötétebb árnyalatú, mint a képen...

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.