Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90801) CyDoN válasza malnabokor (#90798) üzenetére


CyDoN
senior tag

Hello,

Néz meg egy SW240-et ami jó alternatíva lehet. Elég jó teszt-et lehet ovasni róla. Igaz, hogy jóval a keretösszeg alatt van, de biztos el tudod másra is költeni a pénzt :)

(_._)

(#90802) Franklin válasza Tsebacsi (#90800) üzenetére


Franklin
addikt

Ha van rá keret, akkor mehet a Gsync, de mivel megvan a 144+ fps-ed, ezért nem kötelező.

(#90803) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Azt lehet tudni, hogy az ACER KG271CBMIDPX monitornak a freesync range az ugyanúgy 30-144Hz, mint az "előd" ACER KG271ABMIDPX-nak?
Ismerős gondolkodik ebben a monitorban, és kb ezen múlna most neki, hogy ilyet venne vagy másfajtát...
Előre is kösz ha valaki tudna érdemben nyilatkozni!

;) - The Power of the Light Side

(#90804) Tsebacsi válasza Franklin (#90802) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt nem értem, mi a nem kötelező? :F :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90805) AxBattler válasza Tsebacsi (#90800) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, ha ragaszkodsz a 240Hz-hez, akkor igen.
Ha elég a 144Hz-es monitor, akkor viszont nem muszáj Gsync-eset venned, mivel a 144 FPS-t fixen tudod tartani, így nem lesz tearing.

(#90804) Tsebacsi
Mivel sosem esik be 144 frame alá a teljesítmény, ezért egy 144Hz-es monitor esetében nem lenne szükséged Gsync-re.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90806) Mamuska válasza CyDoN (#90801) üzenetére


Mamuska
őstag

Azért ez nem üti meg az EIZO szintet.
Te a BenQ-nek dolgozol? Csak BenQ monitorokat ajánlasz.
Azért nézd meg milyen pocsék a BenQ homogenítása, a kalibrált eredmények sem EIZO szintűek, és az EIZO azért többet tud 97% AdobeRGB-nél, és 5 év garis. Az EIZO-ban van homogenításkorrekció, nem ilyen gyenge ebben mint a BenQ.

[ Szerkesztve ]

(#90807) CyDoN válasza Mamuska (#90806) üzenetére


CyDoN
senior tag

biztos, de az Eizo meg nem ér meg annyi pénzt!

(_._)

(#90808) Mamuska válasza CyDoN (#90807) üzenetére


Mamuska
őstag

Mi alapján? :DDD

(#90809) Tsebacsi válasza AxBattler (#90805) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Magyarán ilyen esetben vehetnék akár Freesync-képes 144Hz-es monitort, csak belőném 144HZ-re és akkor is gond nélkül menne tearing nélkül? Bocsánat a sok kérdésért, de szeretnék jó döntést hozni :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90810) thork


thork
csendes tag

LG 34WK650 vs 34WK500-P

Árúkeresőn 60HZ-et ír, de nem hiszem hogy ennyi, a hivatalos lg oldalon meg egy intervallumot ad meg 56~75HZ , most akkor mi a hihető (1-2 értékesítő oldalon is 60HZ-et írnak)

Melyiket érdemesebb megvenni ? a WK 650 drágább, de állítható a magassága, a WK500 olcsóbb, de nincs benne gyári szinkalibráció (ér ez egyáltalán valamit? ).

75HZ már nem fárasztja annyira a szemet ?

(#90811) CyDoN válasza Mamuska (#90806) üzenetére


CyDoN
senior tag

jól rápörögtél egy ajánlásra :DD ,,, ennyiből akkor Te az Eizonak dolgozol :DDD

(_._)

(#90812) Mamuska válasza thork (#90810) üzenetére


Mamuska
őstag

Én az LG 34WK650-et venném, és 75Hz-es igen. A gyári színkalibráció elég humbuk, nem sokat ér, de lehet valakinek elég szép a képe úgy is. Amúgy ha nem tetszik kihívsz valakit aki kalibrálja, vagy olyan helyen veszed ahol megcsinálják.

(#90813) Mamuska válasza CyDoN (#90811) üzenetére


Mamuska
őstag

Visszanéztem, hogy miket ajánlasz. :D
BenQ-nek dolgozol? :)

(#90814) Franklin válasza Tsebacsi (#90809) üzenetére


Franklin
addikt

Igen.

(#90815) thork válasza Mamuska (#90812) üzenetére


thork
csendes tag

Online szeretném venni, nem tudom hogy úgy megcsinálnák-e a színkalibrálást, sajnos nem hiszem :( olvastam, hogy otthon is lehet valami progival csinálni, ez humbuk ?
és miért választanád azt ? :) Mondjuk engem megfogott az állítható magassága, bár lehet hogy sosem fogom használni :) meg lehet hogy lehet olyan VESA-t kapni ami asztalra tehető és állítható magasságú.

(#90816) celgene121


celgene121
csendes tag

Sziasztok,

Monitort szeretnek venni a kovetkezo megkotessekkel:

- 24-25 colos
- IPS panel
- WQHD 1440P
- kb 110e forint a plafon
- game-re, filmezesre

Ehhez kernek segitseget, hogy mit erdemes megnezeni.

Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#90817) AxBattler válasza Tsebacsi (#90809) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ilyen esetben...
1, belövöd a Vsync-et, vagy
2, RTSS-el limitálod a VGA által kitolt FPS-t 144Hz-re.

Újabb játékoknál nyilván be-be fog esni a framerate 144 alá, de...
1, Sokan azt mondják, hogy még 100-as FPS felett ez nem zavaró egyáltalán, ill.
2, a monitor beállításait is módosíthatod valamelyik gyári képfrissítési értékre, úgy hogy a teljesítményhez passzoljon a frekvencia; pl. 90Hz, 100Hz, 120Hz, stb.

(#90810) thork
34WK500 is 75Hz-es.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90818) CyDoN válasza Mamuska (#90813) üzenetére


CyDoN
senior tag

nem nekik dolgozom, de van velük kapcsolatom.

(_._)

(#90819) Mamuska válasza thork (#90815) üzenetére


Mamuska
őstag

Nem lehet otthon. A kulturáltabb kinézet, az állítható magasság és a picit jobb elektronika miatt javasoltam, de jó az olcsóbb is. A 99%-os sRGB meg lehet hogy kamu mint sok LG-nél, de úgy sem grafikára fogod használni.

(#90816) celgene121

Amilyen kritériumokat írtál abba inkább munkamonitorok tartoznak. De szép a képük.
DELL U2518D
HP Z24NQ
BenQ PD2500Q

[ Szerkesztve ]

(#90820) Tsebacsi válasza AxBattler (#90817) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#90814) Franklin: Neked is! :R

UPdate:Mivel IPS monitor nincs 27" alatt és átlag WQHD, amit már nem bírna a gépem, így maradok a TN-es gamer monitoroknál attól tartok, azaz a korábban linkelt Predatornál. :))

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90821) AxBattler válasza Tsebacsi (#90820) üzenetére


AxBattler
félisten

1080p és 1440p között azért lehet különbség, vajon utóbbiban is megvan a fix 144 FPS?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90822) Tsebacsi válasza AxBattler (#90821) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt sajnos nem tudom ellenőrizni, ezért nem kockáztatnék és maradok a 25" FullHD-nál, a linkelt Acer Predator olyan.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90823) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Jelenleg van egy DELL U2412M monitorom. Régóta zavar, hogy ez 16:10-es, néha problémákat okoz. Szeretném lecserélni egy 16:9-es monitorra, ami minimum ugyanezt a minőséget nyújtja (csak képügyileg, forgathatóság, káva stb nem érdekel), de az még jobb lenne ha játékra kicsit alkalmasabb lenne (pl 75hz). 70k környékén nézelődnék elsősorban, de ha annyival jobb, áldoznék rá akár 80k-t is.

Néztem még ezt, de ez olcsóbb és nem tudom hozza-e azt a képminőséget:
DELL SE2717H

Igazából ezek közül kellene választani.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#90824) Tsebacsi válasza Jinxb1rd (#90823) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tudtommal ez sem tudja a 75Hz-et, legalábbis a link szerint.

Bocsánat, nem, ilyen szempontból az az oldal hülye... :(((

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90825) AxBattler válasza Jinxb1rd (#90823) üzenetére


AxBattler
félisten

A SE2727H 75Hz-es, Freesync-el, de szvsz nem éri el az U2412M képminőségét, ettől függetlenül bőven vállalható.
Ebben az árkategóriában (65k HUF) valahol kompromisszumot kell kötni, a linkelt listából az Asus helyett Acer VG270-est választanám, acershop.hu-n elvileg 5 év garanciát adnak rá.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90826) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Ez az LG viszont eléri összehasonlítás alapján. Vagy nem? :F

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#90827) celgene121 válasza Mamuska (#90819) üzenetére


celgene121
csendes tag

Koszi.

Most egy kicsit elbizonytalanodtam, lehet egy 27"-es jobb lenne, valoszinuleg tudom olyan messzirol nezni hogy meg ne zavarjon.

(#90828) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#90803) üzenetére


Anonymus23
veterán

Brekk, erre tudnál válaszolni?
Fontos lenne az infó, hálás köszönet! :R

;) - The Power of the Light Side

(#90829) Mamuska válasza Jinxb1rd (#90826) üzenetére


Mamuska
őstag

Ne vicceljünk már, ez sehol sincs az U2412M-hez képest. Az U2412M majdnem olyan jó mint az Asus PB248Q. Ha 27 hüvelykesben szeretnél hasonló minőséget többet kell rááldoznod.

(#90830) Jinxb1rd válasza Mamuska (#90829) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Akkor inkább lemondok a 27 colról, 24 col nekem elég. Csak gondoltam lehetséges így is szintet lépni.

We are only Stardust...

(#90831) hajbel


hajbel
addikt

Ismerősömnek kéne min. 27 inch (ha lehet IPS, de nem felététlenül) WQHD monitor. Filmezésre, játékra, amelyek közül csak a cs:go kompetitív fps, maximum 100 ezer ft.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#90832) Mamuska válasza hajbel (#90831) üzenetére


Mamuska
őstag

Van aprón 120-ért egy garanciális Asus MG279Q (WQHD, IPS 144Hz, Freesync stb...). Alkud le 110-re, kihagyhatatlan ajánlat. :)

(#90833) Bossp válasza Mamuska (#90832) üzenetére


Bossp
addikt

Newbie árulja, kitudja mennyire valós:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#90834) hajbel válasza Mamuska (#90832) üzenetére


hajbel
addikt

:R Ha esetleg nem sikerül, valami alternatíva?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#90835) Mamuska válasza hajbel (#90834) üzenetére


Mamuska
őstag

Az Acer XF270HUA az alternatívája és gyakran van aprón használtan, és mivel 5 év garis, ezért általában 3-4 év mindig van még rá. De ezt 125-130 ezerért szokták felrakni.
Esetleg használtan még az AOC AGON AG322QCX, ez VA paneles de ez is elég jó, nagyobb is és filmre még jobb is VA panellel.

Újonnan 100 ezer körül elég gyér a választék, inkább meghagyom másnak az ajánlást. :)
Nagyon viszik az AOC Q3279VWFD8-at, áráért nagyon sokat ad, de nyilván nem Agon, Predator, Rog színt.

(#90836) hajbel válasza Mamuska (#90835) üzenetére


hajbel
addikt

Köszönöm! :)

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#90837) tKb.


tKb.
tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék vásárolni laptophoz.
Árkategória: 50-70k

1 monitort már ki is néztem, erről mi a vélemény?
LG 29WK500-P

(#90838) arin


arin
csendes tag

Sziasztok,

Korábban kinéztem magamnak az AOC AG322QCX -et, aztán kifutott időközben a széria. Közben láttam a hírt, hogy 2018 júniusában érkezik az utódja, a AG322QC4.
Prohardver link

A gyártó is listázza a monitort:
Aoc hivatalos oldal

Ráadásképp beszéltem a sivatagos monitorbolttal, és ők azt mondták, hogy a AG322QC4 már úton van, ki is került az oldalra "Nem elérhető" termékként, de nem sokkal utána viszont le is került onnan :)

Tud esetleg valaki valamit, hogy a AG322QC4 miért nem jelent meg végül Magyarországon? (alapvetően máshol sem találtam)
Nagyon tetszik, Amazonon mintha láttam volna, de külföldről nem akarok monitort rendelni.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#90839) Mamuska válasza tKb. (#90837) üzenetére


Mamuska
őstag

Ajánlott, szokták venni.

(#90840) tKb. válasza Mamuska (#90839) üzenetére


tKb.
tag

Van valami ajánlott távolság amilyen távolról kellene nézni egy akkora monitort?

(#90841) AxBattler


AxBattler
félisten

Tudja valaki, hogy az új, 2_MK600M sorozatú, 16:9-es LG monitorokban mekkora a Freesync range?

Csak mert mindenfélét olvastam már: 30-75Hz (ez lenne a legjobb), 48-75Hz, 50-75Hz... :F

(#90838) arin
Szerintem hetek kérdése, és idehaza is raktáron lesznek.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90842) Pékmester


Pékmester
tag

Sziasztok!

24 colos full hd monitort vennék, elsősorban filmnézésre. Régebben volt nekem LG TV -monitor kombó, de mostanában nem látok ilyet. Mit ajánlatok?

(#90843) #94529552 válasza Pékmester (#90842) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vannak még ilyen öszvérek, ha ezt keresed, és leírás is található róluk a Téma összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#90844) Amerigo57 válasza arin (#90838) üzenetére


Amerigo57
őstag

Itt már kapható , de a listájuk alapján , nem e legmegbízhatóbb kisker.

Telefonon érdeklődj náluk: +36-1-8089888

Link:

[ Szerkesztve ]

(#90845) Krampesz


Krampesz
tag

Sziasztok!

Létezik olyan profi monitor (24'' 1080p vagy 27'' 1440p), ami fotószerkesztéshez és játékhoz is megfelelő? Az EIZO FORIS-t néztem, de a tesztek alapján nem volt túl meggyőző. Felső plafon az árra racionális keretek között nincs.
Vagy túldimenzionálom a dolgot és kvázi bármelyik IPS monitor megfelelő?

Köszi.

(#90846) Mamuska válasza Krampesz (#90845) üzenetére


Mamuska
őstag

Én bármelyik EIZO ColorEdge monitoron eljátszogatok, CG, CX, CS széria mind van otthon, de én koca játékos vagyok. Az EIZO FORIS széria nem a szívem csücske, szerintem azzal lejáratja magát az EIZO. Nem tudom melyik Foris-t nézted, de az FG2421 tényleg pocsék, valami 90% sRGB-nél megállt de atom feketéje van. A többi Foris azért jobb. Ha tényleg kell a 144-165Hz játékhoz akkor én inkább a 200-300 ezres Acer Predator, Asus Rog monitorokat nézegetném. Ha nem vagy nagy játékos akkor meg el kell engedni a Foris szériát és ColorEdge monitorokat kell nézegetni fotószerkesztéshez, annyira lehet azért játszogatni rajtuk mint mondjuk egy Ultrasharp Dell-en, és a Dell-eknél azért sokkal jobb munkára.

(#90847) G3kko


G3kko
tag

Sziasztok!

Szeretném leváltani a régi Dell U2312-m, amit keresek:
- IPS
- 23-24"
- játékra (jó lenne min 75Hz), hobbi fotós utómunkákra (korrekt panel)
+1: ~100k-t áldoznék rá (utópia :D )

Jelenleg ebben a háromszögben ragadtam: Acer BE240Ybmjjpprzx vs Dell U2417H vs Dell P2419H

Köszönöm a segítséget! :)

(#90848) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Nem rég vettem egy LG 32UD59 monitort kedves fórum társtól, amivel nagyon megvagyok elégedve. Elgondolkoztam, hogy lehet ki kéne próbálnom egy 21:9-es monitort is.
Amit kinéztem szerintem most nagyon jó árban van, ezért agyalok rajta. LG 34WK500
A 32-es menne gyereknek Xboxhoz, a 34 lenne nekem.
Néha játék, szerkesztés, és sok olvasás.
Megéri lecserélnem, vagy maradjak a 32-nél? :B
:R
4k számomra nem fontos.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#90849) AxBattler válasza Silent77 (#90848) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt neked kell tudnod, elég más élmény a két képarány, UW látványos tud lenni pl. FPS-ekben is, bár akkor már inkább a 34WK650-est venném.
Ha sokat játszol olyat, amiben számít a nagyobb látótér, akkor hajrá.
A 2560*1080-as felbontást PC-vel egyébként is könnyebben tudod kihajtani, mint a 4K-t.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90850) Silent77 válasza AxBattler (#90849) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi!
Nagyon kevés játék, az elhanyagolható. Van, hogy hónapokig nem tudok játszani.
Inkább az olvasás, és szerkesztés.
Néztem a 650-et is, de nem vagyok biztos, hogy nekem megér +25k-t a nagyobb fényerő, és HDR. Más különbséget nem találtam.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.