Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72201) Lefty válasza LANcelot444 (#72200) üzenetére


Lefty
addikt

Ugyanilyen feltételeim voltak nekem is szinte, nagyon sok informálódás után P2317H lett belőle, én Neked is ezt merem ajánlani.

Oázisnál ma 47.975 forint

Szerintem 50k alatt most ezt érdemes megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#72202) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Azt szeretném kérdezni, hogy vannak ezek a monitor tv-k, monitor is de tv-t is lehet nézni rajtuk. Ezekhez is kell venni beltérit, vagy simán a kábelt bedugva is mennek rajta a tv adók?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#72203) gabi356 válasza Lefty (#72201) üzenetére


gabi356
csendes tag

És DELL SE2416H 50k alatt jó vétel? Csak a csatlakozók szempontjából rosszabb a "P" szériájú társainál?

(#72204) TomMusic válasza gameresboy (#72177) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia!
Nekem P24717H van, és abszolút jó, de úgy néz ki a P2317H is: [link]. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#72205) Lefty válasza gabi356 (#72203) üzenetére


Lefty
addikt

Azt tudom mondani, amit az utóbbi időkben összeszedtem információt. Az SE széria a P kicsit fapadosabb verziója, anyaghasználat és csatlakozók terén, illetve az SE magassága például nem módosítható, míg a P gyakorlatilag bárhogy beállítható. Továbbá a P az pwm mentes, ami az érzékenyebb szeműeknek jobb lehet, hosszabb távon kímélőbb. Én azt az egy collt feláldoztam az előbb említettek oltárán.

[ Szerkesztve ]

(#72206) xEon1337


xEon1337
őstag

Berendeltem az Oázistól a BF alkalmából egy Dell P2717H-t, kalibrálással, pixelgaranciával, ahogy illik. Decemberben terveztem megvásárolni, úgyhogy még kapóra is jött a dolog.

Korábban már volt egy P2414H-m, amit most édesanyám használ, azzal elégedett voltam, remélem most sem kell csalódnom. Aztán majd meglátjuk, hogy mennyire élhető 27"-es méreten az 1080p.

"Less but better" - Dieter Rams

(#72207) Apucy01 válasza MIG21 (#72198) üzenetére


Apucy01
őstag

Az ajánlás mikor is készült? és hát azóta változnak a dolgok, no meg itt szinte csak a DELL fut mert itt részvényeket osztott a DELL :DDD

Szerintem arra a célra nyugodtan meg lehet venni én pl ha az előző monitorom ki birta volna még tuti ilyet veszek! [link] csak sajnos előbb eltávozott az örök pixel mezőkre mint gondoltam.. :O

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#72208) -Solt- válasza Apucy01 (#72207) üzenetére


-Solt-
veterán

Én eléggé morcos vagyok a Dell-re az U2414H miatt, de az az igazság, hogy 1-1 esettől eltekintve még mindig a legjobb ár/érték aránnyal bírnak.

www.smart-bus.hu

(#72209) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

ha berendeltem egy monitort oázisnál, de elfelejtettem kérni pixelgarit akkor ott helyben kérhetek még hozzá?

Üdv: László

(#72210) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziasztok!

Villám kérdés, játékhoz és filmezéshez melyik a jobb monitor? Tudom a kettő kicsit kizárja egymást, inkább az, hogy melyik mi a vélemény, ár/érték arányban melyik jobb:
BenQ GL2760HE
LG 27MP58VQ-P

IPS miatt az Lg-t venném, de nem tudom, TN panelben is vannak jók, és ott kisebb a válaszidő és talán a filmeknél a fekete is kevésbé világít... Mit mondtok?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#72211) hdav5


hdav5
csendes tag

Sziasztok! Segitsegre lenne szukgsegem monitor vasarlashoz. 40-max45e forintig nezek monitorokat ennyi a teteje. Olyan kerdesem lenne hogy a kovetkezo termekek kozul melyiket ajanlanatok, esetleg mas valasztast is elfogadok ebben az arszegmensben: LG 24MP48HQ-P, Asus VX229H, Acer G247HYLBIDX, lg 24MP58VQ-P, ASUS VX239H.
Egyebkent egy full HD monitort keresek jatekokhoz. Esetleg melyik Marka annyira megbizhato. Valaszotok elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#72212) konwktor


konwktor
tag

CAD/CAM-hez használható 21:9-es monitor?vagy nem ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#72213) Gentlelelele


Gentlelelele
aktív tag

Fps játékokra, milyen monitort ajánlanátok? Fő szempont, hogy leginkább csak játékra kellene, illetve 144hz és 1ms paraméterekkel rendelkezzen az eszköz. Az ár, amit rá szánnék maximum 100k lenne. Legtöbben a Benq xl2411 vagy annak z-s változatát ajánlják, illetve amit még én "guliztam" ki egy Asus VG248QE lenne. Mekkora a kettő közti különbség (az áron kívül) ? Illetve valami más ajánlat valakitől ? Esetleg saját tapasztalat ? :)

twitch.tv/gentlegg “Evil is Evil. Lesser, greater, middling… Makes no difference. The degree is arbitary. The definition’s blurred. If I’m to choose between one evil and another… I’d rather not choose at all.”

(#72214) Bogyó bá' válasza konwktor (#72212) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Használni éppen használható, de nagyon nem jó rajta dolgozni szerintem... :N 16:10 lenne az "ideális".

szerk: nekem ma reggel hozta meg a futár az Asus VC279-H monitoromat (27" fullHD) ez egész kényelmes Autocadhez. Eddig Dell U2312HM-et nyúztam, már több mint 5 éve.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#72215) Shadowduet válasza deja vu (#72149) üzenetére


Shadowduet
tag

No végül egy DELL P2317H mellett döntöttem, kíváncsian várom milyen lesz. :)

(#72216) Brekk válasza PitkyePadvan (#72209) üzenetére


Brekk
addikt

:K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#72217) Brekk válasza gabi356 (#72203) üzenetére


Brekk
addikt

Igen, meg fix a talpa.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#72218) Zolás


Zolás
addikt

Ma rendeltem brekkfriday keretében egy p2417h monitort, kíváncsi vagyok milyen lesz.
Kértem kalibrálást is, ha utólag belenyúlok a háttérvilágításba az mennyire rontja el a kalibrálást?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#72219) Ted_Beneky válasza konwktor (#72212) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

34"-ban :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72220) Hardtech


Hardtech
tag

Sziasztok
Melyik monitor lenne jobb szerintetek leginkább játékra (főként wow és diablo,néha egy kis OW BF1 stb....) nem hiszem hogy minden 4k ba de egy WoW akár 4k ba is elmenne. Fps nél mondjuk szerintem csak 1440 ,persze szeretnék filmet is nézni ezért gondoltam 4k monitorra. Ebben az árban (100-120ezer) 27"-ban gondolkodom nem szeretnék kisebbet TN vagy IPS azt se tudom szép színeket szeretnék

LG 27UD58-B
SAMSUNG U28E590D UHD

(#72221) deja vu válasza hdav5 (#72211) üzenetére


deja vu
addikt

Ebből a sorból én az ASUS VX239H-t venném.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#72222) deja vu válasza Shadowduet (#72215) üzenetére


deja vu
addikt

Ez aztán nem semmi, egy Eizo-ból P2317H lett. :D

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#72223) gurubefree


gurubefree
senior tag

Ha valakit erdekel .... Dell S2817Q 50% a Dell oldalan .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#72224) saen válasza Gentlelelele (#72213) üzenetére


saen
veterán

Hasonló cipőben voltam nemrég, én az Acer XF240H-t választottam, korábban írtam róla bővebben. Nincs tapasztalatom a többi monitorral, szóval összehasonlítani nem tudom őket. Amit viszont tudok, hogy az általad említett Asusnak régi panelja van, újabb modelleket érdemes nézni, mert azok tesztek szerint sokkal jobbak. Asusban ez az MG248Q jelenleg. A Benq-ről semmit nem tudok.

(#72225) Telda


Telda
addikt

Hali!
Jól olvasom hogy az Acer XF240H AMD kártyához való, az XB240H pedig Nvidiához?

(#72226) saen válasza Telda (#72225) üzenetére


saen
veterán

Maga a monitor működik minden videokártyán márkától függetlenül. Egy tulajdonság Freesync(AMD)/G-sync(Nvidia) csak ami videokártya függő. A Freesync-nek nincs extra költsége, szóval az csak akkor érdekes ha ténylegesen ki akarod ezt használni. G-syncnek viszont komoly felára van (40-60k), azt csak akkor érdemes kifizetni ha Nvidia kártyád van.

(#72227) Telda válasza saen (#72226) üzenetére


Telda
addikt

Hát ez csodás, mert nvidia kártyám van... :(
De ez arra lenne hivatott, hogy ha nincs meg a folyamatos 144 fps, akkor ne legyen darabos a kép?
Mert ebben az esetben akkor meg számomra fölösleges a 144Hz monitor. Én is az OW-t nyúzom mostanában egy GTX970-nel, de azért van hogy beesik 144fps alá. De ha jól emlékszem neked is nvidia kártyád van.

(#72228) saen válasza Telda (#72227) üzenetére


saen
veterán

Én Nvidia kártyát használok és Freesync-es monitorom van.
Az, hogy néha beesik 144fps alá a gép attól még van előnye a 144hz-nek. A 120 is sokkal jobb, mint a 60... Egyébként vicces, hogy amikor megvettem a monitort, akkor 180-200 fps volt az általános OW-ban, néha beesett 120-ra. Azóta kijött egy nagy patch ami a látványon semmit nem változtatott, de az fps-em nagyon csúnyán beesett és már nincs meg a 144fps kb sose és gyakran van 100 alatt. Tovább butítani már nem akarom a grafikát, így is low-on van szinte minden... Előbb-utóbb fogok venni új videokártyát ha nem javítanak a teljesítményen és akkor jó eséllyel AMD lesz. Egyébként a kép nem rossz attól még, hogy nincs Freesync, régen se tudta egy monitor se ezt, mégse panaszkodtak az emberek. FPS-hez egyébként se szokták javasolni, legalábbis a profik mindig kikapcsolják.

[ Szerkesztve ]

(#72229) Telda válasza saen (#72228) üzenetére


Telda
addikt

A Sombra patch óta nekem is érezhetően rosszabbul megy, meg előjöttek az fps droppok is.
AMD kártyát én biztos hogy nem fogok venni :).
Továbbra is bizonytalannak érzem magam, veszek valamit közel 90e Ft-ért, aztán ki is tudom használni meg nem is :). Egy Dell U2311-t cserélnék le.

(#72230) saen válasza Telda (#72229) üzenetére


saen
veterán

Engem ez nem zavart, mert nem fizettem extrát a Freesyncért. Ma már minden újabb játékosoknak szánt monitor vagy Freesync vagy G-sync. A Freesyncesek hasonló árban vannak, mint a régebbi monitorok amik egyiket se tudták.
Én nem bántam meg, ráadásul ha lemegy a játék 60-70 fps környékére, már úgy érzem, hogy játszhatatlanul szaggat a játék. A jót könnyű megszokni.

(#72231) tothm1991


tothm1991
csendes tag

Sziasztok!

Erről a monitorról van-e már valakinek tapasztalata? Pár hete esett már róla szó, de akkor még véleményt nem nagyon tudott mondani senki.

[link]

(#72232) Bl@tty válasza Brekk (#72193) üzenetére


Bl@tty
tag

Köszi a választ, de így sem tudtam dönteni. :)
Mi a helyzet, ha a következő 2-t hasonlítom (továbbra is GTX1070 mellé):

Acer Predator XB241Hbmipr (24", TN, 1ms, G-Sync, 180Hz)
VS.
Acer XF270Hbmjdprz (27", TN, 1ms, Freesync, 144Hz)

Valamiért kicsit jobban húz a szívem a 27" felé, ha már ennyi pénzt adnék érte. De mivel felénk nincs hely, ahol megtekinthető lenne sok monitor, csak ajánlásokra tudok hallgatni...

(#72233) multimelon


multimelon
tag

Hello!

Milyen jó áron lettek most a cuccok elgondolkodtam egy monitor vásárláson.
(Jelenleg 17" TN-m van úgyhogy bármi előrelépés lehet. Ezen 0,264mm a pixelméret és nagyon éles a képe.)

Inkább net, olvasás, film ritkán játék. fontos pwm mentes legyen ne vibráljon, IPS legalább, nagyon éles natív kép keret max 60-70e lenne.

Szóval két kiszemelt van egyelőre:
Dell P2417H
Dell SE2717H

Mindkét monitor pwm mentes? SE-ről halottam hogy nem az
A 27" fullhd tól tartok kicsit 0,311mm pixelméret mennyivel másabb vajon a képe, én úgy gondolom, hogy 24 fullhd val jobban járnék talán netezéshez.

[ Szerkesztve ]

(#72234) *Ropi* válasza xEon1337 (#72206) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem ide. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#72235) Truman


Truman
senior tag

Valaki összefoglalná nekem a következőket? Ne hogy ökörségeket állítsak. :B

1. Szóval ha FreeSync/G-Sync monitorom van és azt támogató videokártyám, akkor nem kell a játékokban engedélyezni a V-Sync -et, mert anélkül sem lesz szakadozott a képem, és így nem fogok a V-Sync miatt FPS korlátot kapni?

2. Ha 144 Hz -es monitort veszek, amit ha fix 144 Hz -en akarok használni, akkor legalább 144 FPS- t kell elérnem, hogy ne szaggasson a játék? (Mert ez tartani hosszútávon lehelten, ha csak nem cserélek félévente gépet). Ilyen szempontból jobb akkor egy 60/75 Hz -és monitor?

3. Jelenleg egy 9 éves TN paneles Samsung SyncMaster 953BW monitorom van, ami 2 ms -os. Nem lesz zavaró áttérni, ha egy 60/75 Hz -es IPS panelre, ami csak 4-5-6 ms -os? Vagy válasszak 1 ms -os TN -t?

Igazából a színek annyira nem érdekelnek, de ezért ne legyen bűn ronda kép se. Játék, netezés, néha egy kis film nézés, de utóbbit inkább TV -n.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#72236) Beast007


Beast007
aktív tag

Sziasztok tudnátok ajánlani valami jóféle monitort amivel 3-4 évig elleszek? A fő szempontok hogy 21:9-es képaránya legyen, minimum 30 coll mérettől, felbontáson nem tudok dűlőre jutni hogy ''elég '' lesz e az 2560x1080 vagy 3440x1440-eset vegyek. Jelenleg egy gtx 1070-el hajtanám így gondolom G-Sync-es kellene.
Jelenleg egy 40 coll-os FHD tévén játszom, szóval gondolom ezután csak jobb lehet mindkét variáció, de javítsatok ki ha tévedek.Előre is köszi!

(#72237) TomMusic válasza multimelon (#72233) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia,
A Dell SE2717H nem PWM mentes, viszont a P2417H az.
Szerk.: továbbá az SE2717H nem állítható olyan szabadon (mármint a képernyő döntés/forgatása.. ), mint a P2417H.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#72238) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok, latom jo arak vannak most, karacsony fele akartam venni de most nagyon viszket a kezem brekk frajder alkalmabol. .) Vegyem most, vagy 2-3 het mulva lesznek e jobb akciok?
Melyiket erdemes meg vennem:
ASUS PB278QR
ASUS MX27AQ
ASUS MG278Q
ASUS MG279Q

Net, film, jatekra lenne hasznalva, sokat menne, legyen szemkimelo, illetve sokat megy ejjel sotetben igy glow legyen minel kisebb. AMD R9 380 4Gb van most de diablo 3 szintu cuccokat tolok ami kihajtana ez is most, es ha valtok maradok amd vonalon, igy freesync es magas Hz-re is viszket a kezem.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#72239) multimelon válasza TomMusic (#72237) üzenetére


multimelon
tag

köszi
Nekem fontos, hogy pwm mentes legyen, másképp kiég a szemem hosszú távon. Akkor inkább p2417h lesz meg a 27 fullhd pixelméretet sokallom.
Netezéshez egyébként jobb a kisebb pix méret élesebb a kép ha jól gondolom.

(#72240) TomMusic válasza multimelon (#72239) üzenetére


TomMusic
őstag

Na, kicsit utánanéztem, és a Dell honlapján azt írják, hogy "flicker-free". Akkor ezek szerint mégis csak PWM mentes, de ebben erősítsen meg valaki.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#72241) Apucy01 válasza -Solt- (#72208) üzenetére


Apucy01
őstag

Miért vagy morcos rá?

Tudod én úgy voltam vele hogy bármit csak DELL t neeem! mert hogy ips panel és bevilágitás meg mit tudom én meg 8ms meg drága meg ez meg az... és mégis mit hozott az élet... tök rendben van a képe igy is gyönyörü hogy csak"gyári kalibrálás van" erről vagyon egy papir a dobozban.. a válaszidő sem igazán zavar sőt egyáltalán nem mert nem vagyok profi gamer. igy azt mondhatom meg vagyok vele elégedve reméllem pár évig kihúzza! :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#72242) multimelon válasza TomMusic (#72240) üzenetére


multimelon
tag

Akkor lehet pwm mentes.
Háttérvilágításban más a kettő a p2417 edge led , az se2717 meg light bar de nem tudom ez mit jelent pontosan.

Szerintem a 27-es túl nagy lenne nekem, még filózom ugyanannyiba kerülnek.

(#72243) falijja


falijja
őstag

Üdv mindenkinek
Melyik a jobb és miért..?
Mindenre lenne használva, játék (Fps), filmnézés
Dell SE2717H
Samsung S27E370DS
60 ezer mind 2..ennyiben van jobb ezeknél...?

[ Szerkesztve ]

(#72244) atee válasza Truman (#72235) üzenetére


atee
őstag

1. Nem kell akkor vsync

2. Nem fog akkor sem szaggatni ha csak 100fps lesz meg. 144hz szerintem az egyik legjobb dolog a monitoroknál.

3. Nem lesz. Viszont a mai tn már nem feltétlenül nagyon rossz.

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#72245) Ted_Beneky válasza JSaN (#72238) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

"brekk frajder" :DDD

Én a 4 közül az MG278Q és a 279Q között vacillálnék, kalibrálva :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72246) gurubefree válasza Beast007 (#72236) üzenetére


gurubefree
senior tag

Kedes az , hogy szamodra mi a fontos .

1, Relativ "alacsony" felbontas , magas kepfrissites
2, Magas felbontas , alacsonyabb kepfrissites ( esetedben 100hz amit ketlek , hogy ki tudsz hasznalni a gtx1070-el 3440x1440 felbontasban )

Nekem egy Acer Predator z35-van ( 21:9 , 144hz , g-sync ) es gtx1080 van a gepben .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#72247) Ted_Beneky válasza falijja (#72243) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Jobb, csak ma, véges készlettel

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72248) falijja válasza Ted_Beneky (#72247) üzenetére


falijja
őstag

És ennek jobb képe van, vagy miért..?

(#72249) Ted_Beneky válasza falijja (#72248) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Jobb képe van, jobban össze van rakva, 48-75Hz Freesync, ma olcsóbb

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72250) Beast007 válasza gurubefree (#72246) üzenetére


Beast007
aktív tag

A magas képfrissítés nem lenne fontos (bár igazából nem próbáltam huzamosabb ideig) lényeg hogy a 60 fps meglegyen stabilan és ha ezért a grafikai részletességből vissza kell vennem valamennyit akkor azt még bevállalom.Sokat olvasgattam ezután mostanában és még mindig nem tudok dönteni az eredetileg kiszemelt monitor egy LG 34UC88-B volt viszont ennél nincs g-sync így kiszemeltem az Asus PG348Q-t ami jóval drágább viszont ez már g-sync-es. De én is tisztában vagyok vele hogy a 1070el nem tudnám kihajtani a stabil 100 fpst szóval nem tudom megéri e a felárat. És ezek után jött a képbe a 2560x1080-as felbontás ahol eddig 2 modellt néztem ki egyik a BenQ XR3501 és az Acer Predator Z1-ből a 29,5 collos.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.