Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) Ted_Beneky válasza g.Viktor (#71386) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

TNpanel 144Hz-ben nem gondolkodsz? Ha már FPS.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#71402) MasterMark válasza DonDennis (#71400) üzenetére


MasterMark
titán

Mivel magasságra kb. ugyanolyan magas, illetve annyival szélesebb amennyivel több pixel van széltében, ezért a pixelsűrűség nyilván nagyon hasonló lesz.

Switch Tax

(#71403) g.Viktor válasza Ted_Beneky (#71401) üzenetére


g.Viktor
csendes tag

Nem, elsődleges felhasználás a munka, játék az heti pár óra, arra meg nekem az IPS is megfelel. A játékot azért írtam oda, mert szerintem az a szűkebb keresztmetszet felhasználás szempontból, ott jöhet ki jobban a különbség a mozgás miatt, munkánál nincs ilyen jellegű "terhelés".

[ Szerkesztve ]

(#71404) Hardtech válasza Ted_Beneky (#71401) üzenetére


Hardtech
tag

Én se tudok dönteni

-Főleg játékra keresek monitort (GTX 1070 van a gépbe)
-100.000 Ft körül
-27" 30" vagy nagyobb esetleg 34" (21:9be)
-WQHD vagy 4k
-60,75,120,144 Hz
Mi lenne a legjobb választás játékra ebben az árkategóriában?

Jelenleg EZEN gondolkodok de nemtom mi lenne a jobb szép élénk színeket szeretnék ezért inkább ips de lehet tn is jó lenne vagy nem WQHD hanem full hd de 75+ hz gőzöm sincs mi lenne a jobb....

(#71405) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy a 3 monitor közül melyiket ajánlanátok ? Szoktam játszani és kb ugyan annyi filmet nézni is. Szóval a 3 delikvens Dell P2417H, DELL SE2717H, ASUS VS248HR

Előre is köszi !

(#71406) diegho


diegho
nagyúr

Megjött az Asus VZ249H most csomagoltam ki, elsőre elég pofás darab. Színprofilt tudok valahonnan tölteni hozzá? Tudom kalibráltan kellene venni, de ahol vettem ott nem lehet.

(#71407) saen válasza diegho (#71406) üzenetére


saen
veterán

Ha letöltesz hozzá egy szinprofilt, szerintem semmi garancia nincs rá, hogy jobb lesz, mint volt. Egyébként el lehet vinni kalibrálni a monitort, de még olyan is biztos van aki házhoz jön.

(#71408) diegho válasza saen (#71407) üzenetére


diegho
nagyúr

Persze biztos van aki lejön Pestről 228km-t csak többe kerül, mint a monitor. Mellesleg az mitől van, hogy kellemetlen a szememnek, ha ránézek? Ugyanezt csinálta egy LG IPS is, most ez is. A P2417H nem csinálja. Olyan, mintha foltokban homályosan látnám a képernyőt és minél tovább ülök előtte annál kellemetlenebb a szememnek.Megnéztem full feketében, csak a jobb alsó sarokban van bevilágítás, tehát nem felhős a képe, attól nem lehet.

(#71409) Teaway válasza DonDennis (#71400) üzenetére


Teaway
veterán

„Nekem a 27-re 81.59 PPI jön ki a 34-re meg 81.72 PPI”

Hát ez egyforma.

Nincs itthon csokid??

(#71410) Ted_Beneky válasza g.Viktor (#71403) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Az Asust gyorsnak tartották játékra a tesztjében a linkelt oldalon, az AOC-nak meg 1ms-sel jobb a válaszideje, szóval játékban nem lesz különbség.

@Hardtech: A 34" 21:9-ek jócskán túl vannak a 100 ezren, a 1070hez való G-synces monitorok szintén +40-50ezerbe kerülnek a Freesyncesekhez képest.
A tiéd tipikusan az a helyzet, amikor be kell szabadulnod egy olyan boltba, ahol van választék és saját szemeddel kell látnod a különbséget WQHD vs. 4K és IPS vs. Tn 144Hz között és sokkal előrébb leszel abban, hogy egyáltalán mit is szeretnél :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#71411) saen válasza diegho (#71408) üzenetére


saen
veterán

Szerintem használd akkor kalibrálás nélkül. A hibára nem tudok mit mondani, nem kéne homályosnak lennie.

(#71412) Hardtech válasza Ted_Beneky (#71410) üzenetére


Hardtech
tag

Azért irtam a 34" 21:9 mer szokott lenni egy LG ami 130-140 helyett itt ott le van ertekelve 100 ra. A boltal az a baj hogy Szolnoki vagyok és nincs itt lo.....sz se . Multkor bementem valami boltba érdeklődtem 21:9 es monitorrol az volt a válasz h mi az a 21:9 meg amugy sincs monitor vegyek tv-t manapság senki nem vesz már monitort mindenki a tv-t hazsnalja jaaa hát mondom ezt nem tudtam köszönöm :D

(#71413) diegho válasza saen (#71411) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem tudom mitől van ez a dolog. Már próbáltam rájönni az LG-nél is, hogy mi a franc van, de nem tudom. Voltam szemészeten privátban és sztk-ban is, mindenhol tökéletes eredményem van, tehát nem a szememmel van a baj (vagy az a baj, hogy túl jó és olyant látok, amit más nem). Na mindegy, most iderakom egymás mellé az összes monitoromat és megnézem mi a helyzet.

(#71414) assemble válasza Hardtech (#71404) üzenetére


assemble
addikt

Ez most alig dragabb, 27" 4k ips: [link]
Hasonlot hasznalok 1070 melle en is, kellemes :)
Amugy sok uj jatek nem megy 4k-n max grafikan stabil 60 fps-sel, es gsync sincs ugyebar, szoval az effektiv felbontast le kell vinni nehany ujabb/komolyabb jatekban 1440p korulre, de ez jatekokban nem olyan zavaro altalaban, meg van rajta ilyen elesito funkcio amivel eleg jol nez ki kisebb felbontason is.

[ Szerkesztve ]

(#71415) Ted_Beneky válasza Hardtech (#71412) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A 1070 GTX egy komoly videokártya, tele erővel.
Ezeket is vedd szemügyre: ASUS PG248Q ROG SWIFT, Acer Predator XB241Hbmipr
Kimondottan játékra készültek.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#71416) atee válasza Hardtech (#71412) üzenetére


atee
őstag

"Multkor bementem valami boltba érdeklődtem 21:9 es monitorrol az volt a válasz h mi az a 21:9"

:C

D-day 2002-01-04 01:54

(#71417) Teaway válasza atee (#71416) üzenetére


Teaway
veterán

Biztos a sarki pékség volt :D

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#71418) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

Macbook 2015 ös höz szeretnék külső monitort .

Milyet ajánlanátok ?
kb 150-200 E ft között
és 24-27 coll között

[ Szerkesztve ]

(#71419) KveZ


KveZ
tag

Sziasztok!
Ti melyiket választanátok?

HP EliteDisplay S230tm
DELL P2314T
ACER T232HLAbmjjz
IIYAMA T2336MSC-B2
LG 23ET63V-W

A felhasználást tekintve: vegyes:
Szabadtéren, napfényben jól olvasható és kezelhető felület. Gyors reakcióval, de azért itthon meg tudjak nézni rajta egy filmet jó minőségben.
Köszönöm a segítséget!

(#71420) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Erről van vkinek véleménye esetleg?

AOC U2879VF

[link]

mondjuk ezt a boltot se értem, minden második monitorra (kis túlzással) odabiggyesztik h Freesync, közben a gyártói honlapokon említés sincs róluk.

Gondolom 28colon a 4k nem túl egészséges,na meg a TN-hez sincs sok bizodalmam, a másik amit korábban néztem és itt említettem meg az a 32es whqd változatuk VA panellal.

[link]

27' FHD-ról 32' WHQD-re mennyire érezném meg a váltást?

Szeretnék méretben is ugrani, bár már eljutottam arra a szintre, hogy lehet 27-28 centis változattal is beérném, vmely FHD-nál nagyobb felbontással. Na persze ésszerű anyagi határokon belül ~150k magasságáig.

(#71421) ggbuffon1897 válasza ggbuffon1897 (#71420) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

esetleg még ezt nézegettem, ami szóba jöhetne

[link]

(#71422) dugo_ válasza ggbuffon1897 (#71420) üzenetére


dugo_
veterán

Gondolom 28colon a 4k nem túl egészséges

Már milyen szempontból? Itt dilemmázok hetek óta, hogy mire váltsak majd a fullHD notikról, mert a 150dpi-hez azért elég gyorsan hozzászokik az ember. Adná magát a 4k ekkora méretben.

(#71423) tlac válasza dugo_ (#71422) üzenetére


tlac
nagyúr

ha tudod mivel jár, hogy a win-ben kell nyomni egy 150%-os nagyítást, akkor rendben van

mert a 150dpi-hez azért elég gyorsan hozzászokik az ember

én direkt emiatt vettem 27"-hoz 4k-t

(#71424) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ezúton is köszönöm Brekk kollégának a ACER B326HK monitorért és a kalibrálásért. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#71425) ggbuffon1897 válasza dugo_ (#71422) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

a 4k-val csak az a bajom, h a jelenlegi RX 480-al azért bajos a meghajtása.

nekem inkább az a kérdés, h pl. 27' FHD-ről 32' WHQD-ra érezhető e minőségi ugrás, a mérettől eltekintve :)

(#71426) KAMELOT válasza ggbuffon1897 (#71425) üzenetére


KAMELOT
titán

FHD 24"
WQHD 27"
UHD 30-32"

FHD-ról WQHD-re jelentős lesz a változás.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#71427) assemble válasza ggbuffon1897 (#71425) üzenetére


assemble
addikt

Ha jatekokra gondolsz, akkor az ujabbakat nyilvan bajos 4k-ban meghajtani, az meg a csucs gpu-kal is necces.
A felbontast leveve (legrosszabb esetben 1080p-re) mar elfut minden jol, es jatekokban nem annyira szokott zavaro lenni a nem nativ felbontas/atskalazas. Illetve ez nagyban nyilvan a monitortol/atskalazas modjatol is fugg, de szerintem a legtobb ujabb tipus azert jol meg tudja oldani viszonylag.

Egyebkent meg onmagaban 4k-s megjelenitok tamogatasa meg 4k-s videok gyorsitasa meg sem kottyan ezeknek. Nvidia 10-es szeriaja 8k-s megjelenitoket es 8k-s videok hardveres gyorsitasat is tamogatja elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#71428) Songo


Songo
senior tag

Bp-en belül hol tudnék nagyobb választékban élőben 4k monitort nézni? merre induljak el? köszönöm

(#71429) Bogyó bá' válasza Songo (#71428) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az oldal tetején kattints a reklámcsíkra.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#71430) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

23" fullHD IPS fényes kijelzős monitort szeretnék venni 50k környékén, aminek vagy 2 hdmi, vagy hdmi/display port bemenete van. Jelenleg Dell S2340L monitorom van, e mellé kellene játékra / filmnézésre.

Köszi

(#71431) LivingColour


LivingColour
tag

Sziasztok!
Samsung 2243BW monitoromat cserélném le. A kiszemeltek:
Dell U2415H (1920*1200)
Dell U2515H (2560*1440)
Dell P2714H (1920*1080)
Melyikkel járnék jobban? Felhasználás: hobbi fotózás(képszerkesztés), net, játék (WoT).
Válaszokat előre is köszönöm.

E jóó vót! Hol termett? Nem termett, permet!

(#71432) tempi88


tempi88
csendes tag

Sziasztok!

Új monitort szeretnék vásárolni, 24-27" körül FullHd-t. Felhasználás: League of legends elsősorban, de egyéb játékok is, netezés, filmnézés. A keret 60-80000 Ft. DisplayPort szeretném ha lenne.

Előre is köszi! :)

(#71433) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a monitorról, érdemes megvenni?
Valakinek esetleg van ilyen?
[link]

(#71434) kenwood


kenwood
veterán

A Benq csokkentett kekfeny kibocsatasa valos,hasznos feature,vagy sima marketing maszlag?
Ha igen,milyen elonyt jelent ez a tobbi monitorhoz kepest?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#71435) Ted_Beneky válasza apple87 (#71433) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ismertető

Csillagkaput a Csillag térre!

(#71436) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, megjött az Asus VX279, szép monitor és jó nagy! Egy TN paneles 22-es után nagyon világos az alapbeállítással (Brightness 100 és contrast 60), van valami alapszabály vagy mindenki az egyéi igénye szerint állítja be? Régen hallottam olyat, hogy a kontrasztot max-ra kell venni és a fényerőt kell csökkenteni. Vagy valaki akinek szintén ilyen monitora van és megosztaná velem a B és C értékeket? köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#71437) TakiUZ


TakiUZ
tag

Sziasztok!
Most építek egy új gépet, melynek egy i5 6500 és egy fx 470 4 gb lenne az alapja. Első sorban ps és lr lenne a fő irányvonal, de lenne játék is. Két monitort néztem ki:
Asus PB278QR és
Asus MG279Q.
Kérdésem, hogy a fenti kombóhoz érdemes e megvenni az MG monitort a 144 Hz miatt játékhoz? Mert az fx 470 miatt fullHD-ban sem fog gondolom sokkal 60 fps fölé menni. Ilyenkor is van értelme a nagyobb képfrissítésnek? A freesyncet nyilván ki tudom használni, csak kérdés ér e 40e plusszt?

(#71438) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Legfőképp pókerre kellene monitor a jővőben. 2560x1440 a minimum felbontás és legalább 27".

Két monitort néztem ki:
Az egyik: Acer G277HUsmidp Monitor 99k
Másik: Samsung U28E590D 113k

Ezekről vélemény vagy alternatíva?

A keret a 110k.

(#71439) Ozsi009 válasza Ozsi009 (#71438) üzenetére


Ozsi009
tag

Illetve ezt néztem: LG 27UD58-B 112k
Ahogy látom ez IPS panellel van szerelve, a másik kettő csak TN-el :(

(#71440) assemble válasza Ozsi009 (#71439) üzenetére


assemble
addikt

Ha visszaolvasol kicsit, errol volt szo mostanaban, azon az aron valszeg a 27UD58 az egyik legjobb vetel.

(#71441) Casanova*


Casanova*
veterán

használt Eizo FlexScan S2202W monitor megéri 15 ezerért? 2008-ban gyártották,nagyon régen. most is jó monitor ez?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#71442) Casanova* válasza Casanova* (#71441) üzenetére


Casanova*
veterán

simán megéri :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#71443) Léolo


Léolo
csendes tag

Korábban írtam, hogy ezt fontolgatom

Akkor nagyjából azt mondták a válaszolók, hogy ha az árát nem bánom, nincs különösebb baj vele.
Kérdéseim:

1) ha váltok a jövőben VGA-ról digitális jelátvitelre (ehhez új videokártyát kell majd vennem), akkor a HDMI ugyanúgy jó lesz, mint a DVI? Akkor is, ha nem akarok lejátszani hangot? (Gondolom, igen, de ne később bánjam meg)

2) ha megnézek egy bármilyen boltban egy bármilyen kb 2015-ös Samsung monitort 24-es mérettel (fullHD), akkor kábé ugyanazt a PLS panelt fogom magam előtt látni, amire ennél a monitornál számíthatok? Vagy lehetnek eltérések?

3) A linken látható boltok közül melyik valóban megbízható? Ti honnan rendelnétek? Van egy hely, ahol kb 50 ezer, néhány 60 ezres, és a legtöbb helyen kb 70 ezer forintba kerül. Jó lenne a legolcsóbb, de egyelőre nagyobb a bizodalmam olyan boltokban, ahol, ha baj van, s máshogy nem megy, személyesen is be lehet menni, és rácsapni az asztalra, mint pl. Aqua, de ezeknél persze 70 ezer :U

(#71444) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Félig off a kérdés, mert TV-vel kapcsolatos, de hátha van valakinek tapasztalata!

Olyan TV-t keresek (32 colosban), ami natív 100 Hz-et tud, több ilyen is van, de ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:

- A Windowsban lehet használni 100 Hz-esként a TV-t?

Szeretném az 50 Hz-es paneles Sony LED TV-met lecserélni natív 100 Hz-esre, ha kivitelezhető ez a képfrissítés (és ezáltal magasabb FPS) dolog!

(#71445) RK


RK
csendes tag

Sziasztok!

25 ,de nagyon maximum 30 Ft-ig tudtok ajánlani Full HD monitort?

Köszönöm szépen előre is!

(#71446) Léolo válasza RK (#71445) üzenetére


Léolo
csendes tag

Összesen 22 féle ilyet látok, itt.

(#71447) Ozsi009 válasza assemble (#71440) üzenetére


Ozsi009
tag

Köszi! :)
Annyiban változott a dolog, hogy valószínüleg a meglevő 23"-os FullHD mellé veszek egy másik hasonló méretűt. Jelenleg melyik ajánlott mondjuk 24-25"-os méretben 40k-ig minél jobb felbontásban?
Gtx960 gond nélkül kezeli a 2 monitort?

(#71448) geeksnake


geeksnake
csendes tag

Sziasztok!

Mielőtt visszaviszem az LG 27UD58-B típusú monitoromat és helyette elhozom a Samsung U28E590D-t.. :)
Azt meg tudja valaki mondani, hogy képminőségben lehet-e bármilyen különbség au UD68 és az UD58 között?
:R

(#71449) assemble válasza geeksnake (#71448) üzenetére


assemble
addikt

Ennyire rossz az IPS glow, meg szembol is? Nehezen kepzelem el, hogy a TN panellel kevesebb gond lenne.
Amugy mostani LG-m elott U24E590-em volt (abbol a kisebb verzio ami neked volt, viszont TN helyett az PLS), es az is zugott, szoval gondolom akkor nem egyedi dolog. Kevesbe volt bevilagitasos, de az LG panelje meg igy is jobban tetszett (a meret, hogy kalibralva volt, sRGB mod is volt rajta, stb).

(#71450) geeksnake válasza assemble (#71449) üzenetére


geeksnake
csendes tag

Hát az a helyzet, hogy szemből nézve a színek szépek (egészen addig, amíg teljesen mozdulatlan a fejem). Ebbe nem tudok belekötni. De amint játékra kerül a sor, vagy bármilyen sötétebb dolog megjelenítésére, egyből azt érzem, hogy baltával verném szét, annyira sz@r a fekete, illetve úgy alapból a sötétebb dolgok, nem nagyon válnak el egymástól. De még egyébként azzal együtt is tudnék élni, hogy a fekete nem full fekete, de az, hogy a fekete mértéke változik a betekintési szögtől.. hát az katasztrófa. Illetve, most feltűnt az is, hogy a narancssárga is színváltós.. igazából így jobban belegondolva minden színváltós, és a betekintési szögtől függően torzul minden (lehet az anti glare miatt?). Pont mint a gagyibb TN panelek esetében. Bent a munkahelyemen egy Samsung SA950-es monitort használok a notebookom másodlagos kijelzőjeként, ami egy fényes felületű monitor TN panellel, és olyan szép képe van, hogy eszméletlen. Mikor hazamegyek és bekapcsolom az LG-t, elfog az idegbaj, hogy ezért a sz@r rakásért közel 150e-t fizettem ki. :((( :(

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.