Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72901) Apucy01 válasza pacman789 (#72900) üzenetére


Apucy01
őstag

miért van kizárva a DELL?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#72902) ErMi89


ErMi89
csendes tag

Sziasztok!
Melyiket vegyem a kettő közül?

AOC G2460PF

Acer Predator XF240Hbmjdpr

Előre is köszönöm a segítséget.

(#72903) vhw


vhw
addikt

Nem rég kipróbáltam egy új Acer KA210 21"-os TN paneles monitort - hátha mégis megteszi - de nem sokáig maradt az asztalon.
Ugyanakkor van otthon egy 10+ éves Samsung 510N - gondolom ez is TN (a-si TFT active matrix - írja a használati).
Most, hogy kis idő után újra leültem elé, összehasonlítva a kettőt - tényleg azt gondoltam elsőre, hogy mégiscsak valami más panel van ebben a régi szerkezetben; nem olyan mosottak a színek, nem torzulnak úgy, lényegesen jobb a betekintési szög... míg meg nem néztem az adatlapját. Pedig ez anno is inkább belépő kategória volt.

10 év alatt csak romlott a TN-ek által kínált látvány? Ennek a Samsungnak teljesen vállalható lenne.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#72904) pacman789 válasza Apucy01 (#72901) üzenetére


pacman789
aktív tag

politikai okok.

(#72905) pacman789 válasza pacman789 (#72900) üzenetére


pacman789
aktív tag

bocsi, már nem tudom szerkeszteni. Hirtelen fennakadt a szemem ezen a monitoron:

AOC I2781FH
Visszakerestem a fórumon és már többen kérdezték, de ahogy láttam, nem jött rá válasz.
Ennyire nincs tapasztalat ezzel a monitorral? Vagy maga az AOC kerülendő?

(#72906) motecrytech


motecrytech
újonc

Sziasztok.
Sokat gondolkodtam olvasgattam monitor vásárlás előtt.Full HD -ról váltás de mire?WQHD vagy 4K?Mivel WQHD nem sokkal olcsóbb egy 4K nál akkor minek ragadjunk le ott, aztán pár év múlva sokat veszitve az árából próbálom eladni.LG 27UD-68W,Asus ,Dell minden számba jött de árban azért nem mindeggy.Amire nekem kell kicsi kompromisszummal az LG jó választás.Kíváncsi voltam a bevilágításra de szerencsére nagyon csekély a széleknél.Teljes fekete háttérnél sem nagyon észrevehető.A kontraszt színek kellően szépek.HDMI ,Display port kábel jár hozzá.Catalystbsan viszont csak 30 Hz képfrissítést tudok beállítani.Valakinek tippje miért???145 ezerért szerintem megéri.Pesze van jobb, több funcióval, szebb képpel ,plussz 40-50 ezret még hozzátehetsz

(#72907) Ted_Beneky válasza motecrytech (#72906) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Melyik kábellel 30Hz?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72908) salvation válasza Ted_Beneky (#72879) üzenetére


salvation
aktív tag

Képeket nem raksz fel mert én is olyat szeretnék és láthatnám :D Amúgy játékra is érdemes kalibráltatni? :B

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#72909) Ted_Beneky válasza salvation (#72908) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ma vagy holnap megpróbálom :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72910) salvation válasza Ted_Beneky (#72909) üzenetére


salvation
aktív tag

:C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#72911) Brekk válasza pacman789 (#72905) üzenetére


Brekk
addikt

TEljesen rendben van, a WQHD tesója elég gyorsan elfogyott. Szép, jól összerakott monitor.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#72912) Brekk válasza ErMi89 (#72902) üzenetére


Brekk
addikt

Teljesen mind1 amelyik külsőre jobban tetszik. Sztem az Acernek jobb a talpa. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#72913) Coolmat


Coolmat
őstag

Sziasztok!

27" 1080p-s IPS Freesync monitort keresek, RX470-el hajtanám meg. A két kiszemelt:

- LG 27MP68VQ-P (hivatalos oldal szerint 40-75Hz között tudja a Freesyncet HDMI-n, bár az Oázis oldalán ez nincs feltüntetve)

- DELL SE2717H

A Dell küllemre jobban tetszik, viszont "csak" 48-75Hz-es tartományban tudja a Freesyncet, az LG pedig 40-75Hz között. A használt panelek minőségéről nem találtam túl sok infót ennél a két modellnél.

Szerintetek melyik a jobb? Nyitott vagyok más típusra is a megadott kritériumokkal, árban 75-80k a plafon.

(#72914) dozer71


dozer71
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Monitor csere előtt állok. Az új munkára (tördelés, képszerkesztés stb.) és játékra is lesz használva. A következőket néztem ki:

ASUS MX25AQ
DELL UltraSharp UP2516D
BenQ GW2765HE
AOC Q2781PQ
Acer H257HUsmidpx

Ezek mind PWM mentes háttérvilágítással rendelkeznek? Ti melyiket választanátok?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#72915) pacman789 válasza Brekk (#72911) üzenetére


pacman789
aktív tag

Köszi szépen a választ!

(#72916) salvation válasza Ted_Beneky (#72909) üzenetére


salvation
aktív tag

Bocsi összekevertem én PG278QR szeretnék :B :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#72917) Ted_Beneky válasza salvation (#72916) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Oké :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72918) giornalista válasza Coolmat (#72913) üzenetére


giornalista
senior tag

trükkös dolog ez.

75 Hz-ig működik a freesync, utána viszont ugyanúgy nem, mintha nélküle vennéd a monitort. a 75 Hz-et persze megkapod, de ennyi. én is néztem ezt az AOC monitort, de épp emiatt végül kizártam, túl szűk és így használhatatlan is ez a freesync-tartomány. 100 FPS-nél ugyanúgy szaggat majd a kép, akkor meg mi értelme?

egy tesztben azt is olvastam róla, hogy elég magas az input lagje, de már nem tudom, melyikben.

ettől még lehet jó monitor, ez csak az én véleményem :)

(#72919) proly01


proly01
őstag

[link]

Senki? :F

....Pr:)ly....

(#72920) salvation


salvation
aktív tag

IPS --AVA -és TN panelek között mi a különbség --belátási szög nem érdekel azt tudom --tudom élöben meg kell nézni és látszik nincs rá lehetőségem sajna leírást ha tud valaki --gondolom IPS szebb színek meg a betekintési szög --játékoknál számít milyen panel megér 30-40k rádobni hogy IPS legyen? ASUS PG278QR vagy PG279Q ? szakik? :DDD :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#72921) Coolmat válasza giornalista (#72918) üzenetére


Coolmat
őstag

Ebből a tesztből (más monitor tesztje, de a téma szempontjából lényegtelen) nekem az jött le, hogy Freesync mellett használható vsync is, vagyis 75Hz-re limitálva a képfrissítést ugyanúgy nincs képtörés magasabb fps-nél sem, a probléma akkor van, ha a kártya nem tudja kipréselni magából a freesync működésének alsó határához szükséges fps-t (ami a Dellnél 48Hz, az LG-nél 40Hz, és ez nem elég alacsony).

Az AOC nem tudom hogy jött ide, azt nem én linkeltem :)

(#72922) motecrytech válasza Ted_Beneky (#72907) üzenetére


motecrytech
újonc

HDMI kábellel használom.

(#72923) giornalista válasza Coolmat (#72921) üzenetére


giornalista
senior tag

ehh... kicsit sokat ültem valószínűleg monitor előtt az elmúlt napokban, hogy AOC-nak olvastam az LG monitort... sry.

v-sync: ha bekapcsolod, akkor megint input laged lesz, ugyanúgy, mintha Freesync nélkül kapcsolnád be, tehát ez a megoldás sem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#72924) vhw válasza giornalista (#72923) üzenetére


vhw
addikt

A v-sync input lagja nem csak akkor üt be, mikor a freesync tartományon kívül esik ez fps?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#72925) falijja


falijja
őstag

Üdv korábban rendeltem egy dell se2717h, de vannak vele gondok mind összeszerelési mind képi megjelenítésben, egy korábbi asus monitorhoz képest..
Nos vissza küldöm a monitort, mi lehet az, ami ehhez hasonló paraméterekkel rendelkezik ( freesync, ha lehet 75hz ) de minőségibb és árban sem száll úgy el..?

(#72926) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Hát 24"-es ajánlott IPS monitorokban elég gyenge most a HA.
Amit megvennék az jegelt, vagy arany árban van.

Néznétek fiamnak valamit itt ami még elmegy?
Játék,film,net amire használná.
Igazából én is egy Samsung BX2431-et nyúzok pár éve és semmi bajom vele,de tény hogy még nem próbálta, az általatok preferált monitorokat.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#72927) giornalista válasza vhw (#72924) üzenetére


giornalista
senior tag

de, és épp ez a lényeg. ha 100 FPS-t tudna a játék, de vsynccel lekorlátozod 75-re, akkor nem lesz törésed, viszont lesz input laged.

ha meg nem rakod be a vsyncet, akkor 75 FPS fölött jön a tearing. legalábbis én így raktam össze a képet az olvasottakból.

(#72928) vhw válasza giornalista (#72927) üzenetére


vhw
addikt

A vga driverben beállított fps limiter nem okoz lagot?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#72929) falijja válasza vhw (#72928) üzenetére


falijja
őstag

Ugyan ez a problémám nekem is, ha vsync input lag ezért cseréltem freesyncre, de ez se oldotta meg fullra a problémát mert van, hogy túl sok az fps.

[ Szerkesztve ]

(#72930) giornalista válasza vhw (#72928) üzenetére


giornalista
senior tag

ezt nem tudom. nagy kérdés, hogy hogy működik. ha el sem készíti a képkockát, hanem "lelassul" annyira, hogy csak annyit készít, amennyit kérsz tőle, akkor elviekben szerintem nem kéne, hogy - észrevehető - input laget okozzon.

ha viszont simán a "kimenetet" piszkálja, hogy annyit mutat meg, amennyit kérsz tőle, akkor ugyanúgy működik, mint a vsync, és akkor lesz input lag.

a megoldás szerintem egy 144 Hz-es freesync/gsync monitor, amik meg ugye drágák.

(#72931) STC Speed


STC Speed
őstag

27-28" WQHD monitor,néha játékhoz is. A freki elég a 60hz
Van vmi best monitor? DELL U27 et néztem ez megfelelne?

(#72932) Apucy01 válasza STC Speed (#72931) üzenetére


Apucy01
őstag

Ehez mit szólnál? [link]

Ilyet használok és maximálisan meg vagyok vele elégedve! :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#72933) Ted_Beneky válasza STC Speed (#72931) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Kevés infó az, hogy Dell U27.. , folytatni kéne a nevét.
Így inkább egy tengeralattjáró :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72934) kp59 válasza vhw (#72928) üzenetére


kp59
aktív tag

Én nem vettem észre hogy okozna pedig jó ideje így használom a játékok alatt a megcélzott képkocka sebességet 75fps-re beállítva az AMD Control Centerben.

(#72935) STC Speed válasza Ted_Beneky (#72933) üzenetére


STC Speed
őstag

Jogos! Bocsi!

U2715H

vagy vmi ilyesmit 28 ban inkább!

WQHD mindenképp,2560x1080 nekem kevés:(

(#72936) OgreImre válasza Poplacsek (#72639) üzenetére


OgreImre
senior tag

Mikorra várható az érkezése? Papíron elég meggyőző tulajdonságai vannak.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#72937) Ted_Beneky válasza STC Speed (#72935) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A 28"-osak ritkák, mint a fehérzorro és inkább 4K-sak.
Az U2715H jó monitor vagy ott van még az Acer B276Hula vagy az Asus PB278QR.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72938) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Mekkora az a maximális képméret , amit fhd felbontáshoz ajánlanátok, aminél még nem pixeles ez a felbontás?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#72939) core i7


core i7
addikt

Sziasztok! DVI-D-s monitornál mennyire számítanak ezek a kábel tulajdonságok?

Csatlakozó bevonat: 24K aranyozott
Átmérő: 30AWG
Árnyékolás: Dupla
Szövött bevonat: Nem
Szigetelés: Szimpla
Sávszélesség: 340 Mhz -ig (10.2 Gbps)
Színmélység: 48bit-ig
HDCP megfelelősség: Igen
HDTV megfelelősség: Igen
CEC megfelelősség: Igen
ROHS megfelelősség: Igen

Szebb lesz a kép? Vagy miért fontosak ezek?

[ Szerkesztve ]

(#72940) Ted_Beneky válasza Pöttön (#72938) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A 32" még biztos jó, mert kipróbáltam az ÉN szememmel ;) Érted?! Egy sasszemű és egy 7 dioptriás mást fog neked mondani :)
Szintén eltérő, ha általában 70cm-ről nézed vagy ha 1,2 méterről.
34"-on már kevés új monitor fullhd-s, onnantól már a nagyobb felbontás megy.
Amúgy meg bemész Szegedre az MM-be vagy Euronicsba vagy ExtrémDigitalba és rögtön meglátod, mi a jó neked :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72941) STC Speed válasza Ted_Beneky (#72937) üzenetére


STC Speed
őstag

:R

(#72942) SimonYana válasza giornalista (#72930) üzenetére


SimonYana
addikt

a megoldás szerintem egy 144 Hz-es freesync/gsync monitor, amik meg ugye drágák
Viszont ha jól tudom a 144Hz-s működéshez kell 144FPS. Mivel hajtod meg, hogy 144FPS legyen?
Szinte semmivel, de lehet rosszul gondolom. :DD

® SimonYana ®

(#72943) deja vu válasza Bacusuz (#72926) üzenetére


deja vu
addikt

Ja minden jó jegelve van, vagy nincs belőle kínálat.

Ezek esetleg:
HP ZR2440w 46,9k 3 hónap gar.
Dell P2417H 50k pár hónapos kalibrálva garanciával, lealkudnám 45-re.
DELL U2412M 48k, itt a garancia kérdéses ahogy látom, de ha él rá a gari akkor jó vétel természetesen lealkudva vagy 5 ezret.
DELL SE2416H 38k garis Brekkékhez, természetesen ebből is alkudnék sokat. Ja és pwm-es, ha nem érzékeny rá a fiad akkor mehet.

Szóval nagyon gyalázatos a választék sajnos.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#72944) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

-23-24"
-IPS
-PWM mentes
-Matt
-Szép kép, jó színek
-HDMI bemenet (ha van DP is az még jobb)
-Max 50K

Olvastam egy másik Topic-ban, hogy a hasonló árú 24" Dell-eket képminőségben üti jó pár 23"-os ASUS... Igaz lehet?

De bármilyen gyártóra jöhet ajánlás, a lényeg, hogy a fentiek szerint a legjobb legyen... :D :U

Köszönöm! :)

(#72945) polar-x


polar-x
tag

Sziasztok!
Samsung monitort néztem ki,de nem nagyon szoktátok ajánlani a márkát. Nem olyan jó a Samsung? És mit gondoltok az ívelt modellekről? [link]

(#72946) Pöttön válasza Ted_Beneky (#72940) üzenetére


Pöttön
őstag

Értem, köszönöm.
De nincs valami papír forma, ami alapján lehet tudni, hogy mi az a képátló, ami fölött az fhd felbontás kezd már pixelesedni?

Jelenleg egy LG 22mp55 pwm mentes ips monitorom van, ennek a lecserélésén gondolkozom, valami nagyobbra, azért, mert filmet is néznék rajta az ágyról, kb 4-4,5 méterről, és ahhoz a 22" már kicsit pici nekem.. Az eddigi kiszemelt az ez.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#72947) Pöttön válasza Pöttön (#72946) üzenetére


Pöttön
őstag

Az lemaradt, hogy ha meg monitor ként használom, akkor kb 60 centiről nézem, a jelenlegit.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#72948) Ted_Beneky válasza Pöttön (#72946) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Azon a monitoron nem fogod látni a pixeleket 60 centiről sem, efelől nyugodt lehetsz.

Nincs ilyen papírforma, minél nagyobb a képátló, annál kényelmetlenebb közelről nézni, így növekszik az a távolság, ahonnan láthatnád a pixeleket külön-külön. A gyártóknak se céljuk, hogy pixelesedő monitorokat gyártsanak.

Ha csak a filmezés miatt váltanál, arra nincs lehetőséged hogy meghagyd a régit gépezni és vegyél mellé egy 32"-os tévét és azt is rákösd a gépre?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#72949) giornalista válasza SimonYana (#72942) üzenetére


giornalista
senior tag

nem kell hozzá annyi. épp ez a lényeg. ha 75-110 FPS között ingadozik a játékod (nálam a BF1 ennyi), akkor ahhoz folyamatosan alkalmazkodik a freesync, és annyi Hz-en működik épp a monitor. lefedi a teljes megjelenítési tartományt.

ha 144 FPS fölé mennél, elméletben megint lenne tearing, de azért nagyon más a 60 és a 144 Hz ebből a szempontból is. sokkal észrevehetetlenebb, hiszen közel két és félszer olyan gyakran frissül a monitor.

(#72950) SimonYana válasza giornalista (#72949) üzenetére


SimonYana
addikt

Értem! Na majd látom mit tud a G-sync! :))

® SimonYana ®

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.