Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) D1Rect


D1Rect
félisten

LG D2342P lehet már kapni valahol?
Vagy bármilyen hasonló monitort?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#5552) Ricc0


Ricc0
csendes tag

Sziasztok

Mi lenne az a monitor méret ami élvezhető játékot biztosít kb 120 cm távolságról ? (konzolon)

(#5553) spydermanus


spydermanus
csendes tag

Sziasztok!

Lassan szeretném lecserélni a monitoromat és tanácsot kérnék.
Van-e köztetek olyan esetleg, aki TN paneles monitort használ bármilyen grafikai munkához?
Én webre fogom használni - mivel a mostani 19-es és kicsinek találom - IPS panelesre viszont nem szeretnék költeni egyenlőre.

Tudtok olyan típust ajánlani ami a maga kompromisszumaival ellátná a feladatot?
Első körben 22"-ban gondolkodok, árban pedig a lehető legkevesebb amiért már érdemes pénzt adni! :)

Ha tudtok érdemben segíteni azt megköszönöm!

(#5554) kleinguru


kleinguru
addikt

Sikerült nagyon jó áron hozzájutni egy dell u2711-es monitorhoz, amit old_artist bekalibrált.
Valami eszméletlen szép és ez a felbontás... csak ajánlani tudom.

Isual: jah u2410 csak az enyém miatt elírtam :R
Ezúton is köszönöm az alapos kalibrálást old_artistnak :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#5555) old_artist válasza spydermanus (#5553) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

"... árban pedig a lehető legkevesebb amiért már érdemes pénzt adni!":
- Dell U2311h
- LG IPS231P
de 22"-osból a Dell U2211h vagy a HP ZR22w ...
különösen, ha grafikai munkára és web-szerkesztésre, képmanipulációs programokhoz használnád - TN paneleset semmi képpen nem ajánlanám.

kleinguru: :R - megkaptad a DVI duál link kábelt?

(#5556) kleinguru válasza old_artist (#5555) üzenetére


kleinguru
addikt

Meg, nagyon köszönöm:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#5557) spydermanus válasza old_artist (#5555) üzenetére


spydermanus
csendes tag

Ezt megfontolom, köszi! ;)

(#5558) old_artist válasza spydermanus (#5557) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, érdemes megfontolnod, mert pl. a Dell U2311h monitort már 54e-ért magkaphatod, és hidd el, ég és föld egy TN paneleshez képest!
Ha módod és lehetőséged van, akkor látogass el, és nézz meg élőben egy IPS vs. TN paneleset - hidd el, nem lesz kétséged, hogy melyiket is válaszd => Dell U2311h.

(#5559) gab1ka válasza Ricc0 (#5552) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Én a múlt hét óta tolom a Dell U2311h-n a PS3at,jelenleg ugyanonnan ahonnan a gépet is használom,azaz elég közelről.Lévén hogy a nextgen konzolok "csak" 720p-be futtatják a játékokat (amit én nem is tudtam,meggyőződésem volt az 1080p) ezért közelről annyira nem szép a látvány,de amint hátratolom magam egy rúgásnyit,már észre sem lehet venni.Szerintem 24" fölé ne nagyon akarj menni ha kimondottan a konzol a lényeg.De ami a legfontosabb hogy érdemes egy próbát tenni valahol.Ismerőshöz menni,vagy valami hasonló.Jelenleg én pl tv vásárt tervezek és pont ez miatt a 46" szóba sem jöhet :(

(#5560) Harlek


Harlek
tag

Sziasztok!

Új gépet veszek a közeljövőben és ehhez szeretnék egy megfelelő monitort venni olyan 60k HUF környékén. A monitort elsődleges játékra és multimédiára szánom, jó adag netezéssel. Az se hátrány, ha a monitor energiatakarékos, bár az nem elsődleges szempont. Ja igen, majdnem felejtettem, Full HD felbontást szeretnék, minimum DVI csatlakozót és lehetőleg olyan 23-24 colos legyen a drága.

Köszönöm a segítséget előre is!

Harlek

(#5561) csimpok válasza Harlek (#5560) üzenetére


csimpok
aktív tag

Dell U2311H - ha visszaolvasol kicsit látod, hogy ez most a sláger ebben az árkategóriában.

(#5562) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Annak ellenére hogy 24"-ban gondolkodtam, ezzel a u2311H-val nagyon megfogtatok, már csak az árát illetően is. Inkább adok ki 55-60K-t egy monitorra mint 120-at :S
TN-es asusról váltanék, de nagyon tartok tőle, hogy fps-re nem lesz olyan jó, bár a legtöbben az ellenkezőjét állítják.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5563) Harlek válasza csimpok (#5561) üzenetére


Harlek
tag

Igen, én is azzal szemeztem, csak nem voltam benne biztos, hogy játékra is megfelel-e a monitor.

[ Szerkesztve ]

(#5564) Isual válasza Harlek (#5563) üzenetére


Isual
veterán

Pedig de!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#5565) Isual válasza Tsebacsi (#5562) üzenetére


Isual
veterán

Milyen TN-es Asusról váltasz?
Az U2311H egy ~5ms-os jó minőségű (és jó pár 2ms-os kevésbé jó minőségű) TN-monitor szintjét hozza responsivenessben.
A jelenlegi IPS-monitorok közül az egyik leginkább játékra is alkalmas monitor.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#5566) Tsebacsi válasza Isual (#5565) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Asus MW221U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5567) Isual válasza Tsebacsi (#5566) üzenetére


Isual
veterán

Ahogy látom 5ms (typ) 2ms (gtg). Nem hinném, hogy rosszabbul, vagy inkább észrevehetően rosszabbul teljesítene válaszidőt tekintve az U2311H, sőt...
Emiatt végképp ne aggódj, inkább azt döntsd el, hogy U2410 v U2311H kell neked, mondjuk ehhez mindenképp ajánlatos lenne megtekinteni a kettőt egymás mellet Oázisban, Monitorgurunál... Mert ez olyan párosítás, amit csak ár alapján nem lenne okos eldönteni, látni kell őket egymás mellet, és utána mérlegelni, hogy megéri e a ~dupla pénzt az U2410.
Mert gondolhatod, hogy azért nem mókából kerül dupla annyiba az U2410. :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#5568) Tsebacsi válasza Isual (#5567) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Terveztem hogy bemegyek Oázisba, mert már nem veszek elmondások alapján monitort-tv-t. De kezdem sokallni azt a 120-at, és ez a 60 sokkal hívogatóbb :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5569) Isual válasza Tsebacsi (#5568) üzenetére


Isual
veterán

Az az igazság, hogy más kategória a kettő.
És kb mindkettőnek a kategóriájában a legkedvezőbb az ára!
Szóval az igazság, hogy abszolút értékben értem, hogy kezded sokallani a 120-at, de relatíve mind2 megéri az utolsó fillért, amennyit kérnek érte, az U2410 és az U2311H is!
Mindenképp ugorj be az Oázisba és mérlegeld, hogy neked mi a fontos, mire vágysz, miben vagy képes kompromisszumot kötni és már meg is lesz a befutó! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#5570) Tsebacsi válasza Isual (#5569) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A mérete miatt hívogató a 24-es, mert 22-ről válltok, és még pont elférne az asztalon a 24-es, de az ára a család szerint is kicsit sok, ellenben ez a 60-as pont a lélektani határ, amit az ember még nyugodtabb szívvel kiadna rá :)
A 24-esben meg még vannak olyan csatlakozók-extra funkciók, amiket tudom, hogy nem használnék ki 100%-ig!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5571) Isual válasza Tsebacsi (#5570) üzenetére


Isual
veterán

Ha ezzel kezdesz, akkor fel sem jött volna az U2410, csak hát 100k-val indult a költségvetés, meg nagyon hosszútávra meg minden :U
De persze értem én, józanabb döntés az U2311H, de az is tény, hogy az U2410 a méret mellett minőségben is egy jó fokkal felette áll.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#5572) Tsebacsi válasza Isual (#5571) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azóta le lettem szólva hogy annyit csakcsaknem kéne kiadni, és ha a panelja ugyanaz csak 2 centivel kisebb, és nem fém a keret csak műanyag, nekem megéri hogy 57ezerrel olcsóbb.
Úgy gondoltam merjen az ember nagyot álmodni, választani úgyis a realitás talajáról fog :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5573) Isual válasza Tsebacsi (#5572) üzenetére


Isual
veterán

Persze értelek, nincs is ezzel semmi baj, nagyon jól jársz az U2311H-val, jó páran megerősíthetnek ebben. Ennyiért szinte ajándék egy 23"-es IPS-monitor.
Mondjuk az azért elég erős, hogy "a panelja ugyanaz csak 2 centivel kisebb, és nem fém a keret csak műanyag"...
Azért neked is érezni kell, hogy ez egyrészt nem igaz, illetve ennél jóval többről van szó, ahogy már mondtam is párszor. :P

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#5574) Tsebacsi válasza Isual (#5573) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nyugi nem vitázni akarok, végigolvastam mind2 monitor tesztjét, és jelenleg úgy látom, a nagyobb csak méretben adna nekem többet, minden más egyéb szolgáltatása számomra felesleges.
Egyedül azon agyalok még, hogy 16:10-ről milyen lesz 16:9-re menni, de sztem nem annyira vészes. Viszont 90% hogy a 23-ast fogom venni!!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5575) geckowize válasza kleinguru (#5529) üzenetére


geckowize
őstag

Erre a dellre gondoltál? Csak mert senki sem írt H-t utána.

(#5576) kleinguru válasza geckowize (#5575) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem értem a kérdéshez hogy jön a H-s rész:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#5577) geckowize válasza kleinguru (#5576) üzenetére


geckowize
őstag

Simán U2311-et írtak többen is, de U2311H-t találtam csak.

(#5578) Nyugdíjas válasza geckowize (#5577) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen arról van szó.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5579) kleinguru válasza geckowize (#5577) üzenetére


kleinguru
addikt

Lényeg az ips panel:)

Én pl a dell u2410re mindig 2411ként hivatkozok :D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#5580) Isual válasza geckowize (#5577) üzenetére


Isual
veterán

A teremburáját!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#5581) Ricc0


Ricc0
csendes tag

Sziasztok

Monitorhoz hogyan tudok hangfalat/fejhallgatót csatlakoztatni ?

(#5582) [CS]Blade2 válasza old_artist (#5513) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

És hogy működik a gari, illetve a pixelgari, ha rendelek egyet vidékre?
"Garanciáztatás menete: Telefonos bejelentés után helyszíni kiszállással."
Egész MO-n, ingyen viszik-hozzák :F

(#5583) Tsebacsi válasza [CS]Blade2 (#5582) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemhiszem, szállítócéggel dolgoznak, ahol valszeg a szállítás díjját neked kell állni!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5584) Szólista


Szólista
senior tag

#5536?

Nem vagyok normális. Na és?!

(#5585) dragomán


dragomán
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Dell U2311H-t, de félek, hogy a gépem kevés hozzá.
A proci egy 3000+-os AMD, a vidikari meg egy GeForce 8600-as.
Melóra (DTP), játékra (Med2 Total War, jórészt stratégiák) és filmekre, NET-ezésre használnám.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#5586) csimpok válasza dragomán (#5585) üzenetére


csimpok
aktív tag

Nem kötelező ám natív felbontáson használni :)
Amúgy ilyesmi gépem van nekem is, netezéssel nem lehet gond (illetve ahol igen, ott felbontástól függetlenül - pl HD videók), filmek 1080p-ben szerintem nem fognak menni, csak 720p-ben, játék meg attól függ (nekem pl Starcraft 2 játszhatatlan kis felbontáson is, de főleg a proci meg az 1 giga memória miatt).

[ Szerkesztve ]

(#5587) dik


dik
őstag

Helló!

Monitor szeretnék vásárolni, de tanácstalan vagyok milyet érdemes manapság. Nem követem az eseményeket monitorojk terén. A lényeg 35000Ft tudnék rászánni ( +- párszáz belefér) és 19" legyen, persze ha ilyen árban van jobb és nagyobb az nem baj. Játékra, filmezésre, netezésre kellene. Iponban szeretném megvásárolni ezért jó lenne ha ott kapható lenne a javaslat.
Előre is köszönöm a segítségeket!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#5588) dragomán válasza csimpok (#5586) üzenetére


dragomán
csendes tag

Köszönöm a válaszod. :)
Úgy tudom, natívban a legjobb a kép. Ha nem tudom egy jó monitor előnyeit kihasználni, az zavarna.
Akkor nem valószínű, hogy veszek... jobb gépre meg nem futja (most).

(#5589) bugizozi válasza dik (#5587) üzenetére


bugizozi
őstag

ezt eléggé dícsérik a hsz-oknál :U

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5590) angelside77 válasza dik (#5587) üzenetére


angelside77
tag

Apósnak ilyet vettem, nem bántuk meg, teszt is van róla itt.

http://ipon.hu/webshop/product/_samsung_ex1920w/153971

De ezért az árért már 22"-os full HD-s moncsit is kapsz, ha jó a szemed és van jó videokártyád, ha komolyabb játékhoz kell.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#5591) dik


dik
őstag

Köszönöm a tippeket mind a 2 nagyon jónak tűnik! Már csak az a kérdés melyiket?! :U

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#5592) apuc válasza dik (#5591) üzenetére


apuc
őstag

Dell-t IPS panellel :D

(#5593) bugizozi válasza dik (#5591) üzenetére


bugizozi
őstag

Az hogy melyik az már igazából rajtad illetve a körülményeken múlik. Ahogy angelside77 is írta, ha jó a szemed, nem 5 centire vagy a monitortól és inkább filmezel mint játszol akkor érdemesebb szvsz amit én ajánlottam a mérete miatt, viszont ha közelebbről nézed a monitort akkor elég a 19". Bár ha a helyedben lennék én a 22" venném ha már ugyanolyan árban vannak :D :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5594) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Milyen monitort ajánlanátok 50-100k környékén?
Amire én gondoltam, hogy 16:10 legyen mindenképpen, mivel 16:9 filmezésen kívül minden másra, munkára, játékra már túlzottan is keskeny.
Na most 1920x1200-as 24"-os olyan 60k körül van. Közel ennyiért meg már tunerral szerelt monitort ("TV") is lehet kapni, csak az 32"-os. Igaz azok mind 16:9-esek. Nem tudom, hogy egy ilyen LCD tévét monitorként használva, az egyáltalán milyen.

Köszi

free your mind

(#5595) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Hali mindenkinek!

Annyit tudnátok mondani, hogy a Displayport vagy a HDMI port a jobb? Már amennyiben lehet egyáltalán ilyet mondani. Gondolok arra, hogy esetleg egyik se jobb, csak más. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy valaki röviden össze tudná e foglalni a lényeget, hogy melyiknek mik az előnyei, hátrányai!

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv! L.D. :R

(#5596) Gorneck


Gorneck
titán

Sziasztok.

BENQ 24" Wide G2420HDB mennyire ajánlott monitor? Ledes belőle igen csak, ahogy látom, de az nem, hogy a sima mennyire.
48-49 áron kapnám és ez még belefér az ingerküszöbömbe. (tudom van olcsóbban is, csak a régimet beszámolják és annak eladásával nem kell szórakoznom)

Gorneck#1239

(#5597) Jazz válasza bugizozi (#5589) üzenetére


Jazz
veterán

170/160°-os látószög kicsit nem kevés? :F

free your mind

(#5598) Genji


Genji
őstag

Olcsó 19 körüli tft-t vennék. Fontos a beépített hangszóró és jó lenne beépített webcam/mikrofon. Ajanlanatok vmit?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#5599) kpal


kpal
veterán

Asus VH222D nyugodtan meglehet venni nem hibásodnak ezek ?

(#5600) Gorneck válasza kpal (#5599) üzenetére


Gorneck
titán

3 év gari van rájuk. Nekem 5 nap alatt cserélték az 1 évesem nem is oly rég. A mostanival küzdök, de az előd elég szép képet adott...nem rossz választás.

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.