Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Kalibrálásról újból bővebben...

A videókártyában/tól a monitorig nem módosulhatnak a színek (ez már picit mélyebb téma kezdd lenni, mint egy monitor ajánló...)?
Értem ezalatt, hogy nem lesz-e jobb, ha a saját kész konfigomon kalibráltatok, mintha ők körábban megteszik maguknál? :F

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6652) < CyberBob > válasza El Kebir (#6647) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A kalibrálás nem változtat rajta mert a Dell 24 colos képét is láttam ami be volt kalibrálva, de a fehér ugyan olyan volt. Az egyértelmű, hogy nekem jobban tetszett a hidegebb árnyalatú fehér ezért is írtam, hogy nézze meg személyesen. Nekem crt után a ledes fehér közelebb áll a valósághoz mint a ccfl, viszont aki hagyományos lcd-ről vált annak nem tűnik fel. Ezért is várom az új Dell ledes monitort, mert ha a számomra tisztább fehéret és jó feketét összehozzák a már most is tűéles színes képpel és gyors elektronikával akkor leváltom a crt-t de a mostani modellekkel visszalépés lenne.
Még egyszer írom a fentiek az én saját véleményem amit személyes tapasztalat alapján írtam, mindenki nézze meg a saját szemével és olvasson teszteket és úgy döntsön.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6653) El Kebir válasza < CyberBob > (#6652) üzenetére


El Kebir
őstag

Ezek után totál tanácstalan vagyok...valaki magyarázza már el nekem, hogy lehet két monitornak a fehér képe különböző árnyalatú (pl hidegebb), ha ugyanarra van kalibrálva? (feltételezve, hogy mindkét monitor tökéletesre lett kalibrálva)

...vagy ezt kiterjesztve, hogyan lehet bármelyik színben árnyalateltérés, ha kalibrálva vannak? :F

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#6654) Nyugdíjas válasza El Kebir (#6653) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Teljesen ugyanolyanra nem lehet bekalibrálni két monitort. Ez egy idealizált állapot lenne ami sajnos nem teljesül. természetesen bőven a kivánatoson belül vannak a különbségek,de pl. ezért nem érdemes két különböző tipusú monitort egymás mellé téve dolgozni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6655) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

LCD monitort szeretnék venni, elsődlegesen Photoshop használatra
(+ néha film)
Keret sajnos nem túl nagy rá, 35K-t szánnék rá!
Mi most a "best buy" ennyi pénzért?

Köszi

ui: méretben amúgy 22 colosra gondoltam

(#6656) rocket válasza El Kebir (#6649) üzenetére


rocket
nagyúr

Eloszor is tisztani kene mi a visszaeles.
Monitornal maradva nincs leirva, hogy gyari hibas termek eseteben amire a gyarto nem vallal garanciat nem alkalmazhatom az elallasi jogomat, most az hogy a kereskedo azt gondolja ez visszaeles az nem nagy meglepetes.
En meg azt gondolom nem vagyok koteles megtartani egy gyari hibas termeket az visszaeles lenne, nem kotelezhetnek arra pluszt penzt fizessek valamiert amiert nem muszaj, mert van jogom elallni a vasarlastol, amit (irtam mar 1x) nem en talaltam ki.

"Arról csak mellékesen beszélve, hogy hiú ábránd az, hogy ennek költségét a kereskedő fizeti meg, ezek az általános árszintet növelik, ami úgye mindenkinek rossz. (ilyen egy igazi fiktív gdp növelő)"

Ezt most ugy irtad, mintha a 3000ft-os pixel gariert cserebe bezuznak a pixel hibas monitorokat :)
Miert kene erdekelje a vevot aki elt a jogaval, es emiatt esetleg X termeknek X boltban novekszik az altalanos arszintje?

Szerintem nem a a kereskedoket kell sajnalni, hanem a vasarlokat akiknak a nagy resze a mai napig nincs tisztaban a jogaival, es ott dobjak at a palankon oket ahol tudjak.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6657) rocket válasza Nyugdíjas (#6643) üzenetére


rocket
nagyúr

Ugy tudom a lehetosege megvan, hogy a folyadekkristalyokat szabalyozo tranzisztorok hasznalat kozben mennek tonkre, tehat nem csak elso bekapcsolasnal jelentkezhet a pixel hiba.
Megha ha igy is lenne ahogy irtad, a sub-pixel hibak meg mindig ott vannak lehetosegkent.

Utolso monitoromat amikor vettem nehany eve volt gyarilag 72oras (sub-pixel es pixel gari) 2 sub-pixel hiba is volt elso bekapcsolnal, egyik raadasul szem magassagban.
Amit elhoztam masikat azon nem volt 1 se 17 napig, de aztan beragadt az egyik es azota is ott virul egy sub-pixel hiba (kek szinben), szerencsere a monitor bal sarkaban van van nem messze az aljatol/oldalatol, igy a windows boot kepernyojen kivul ahol fekete a hatter sose lattam meg hasznalat kozben.

Emlekszem egy cikkre valamikor 2003 kornyeken, mar akkor az LCD panelek rakfenejenek titulaltak a (sub)pixel hibat, nevetseges, hogy 8 evvel kesobb meg mindig itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6658) Nyugdíjas válasza rocket (#6657) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Emlekszem egy cikkre valamikor 2003 kornyeken, mar akkor az LCD panelek rakfenejenek titulaltak a (sub)pixel hibat, nevetseges, hogy 8 evvel kesobb meg mindig itt tartunk.

Naja. Hát... uccuneki, találj ki valami korszakalkotót.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6659) wolfwood132


wolfwood132
csendes tag

Sziasztok , Monitor vásárlás előtt vagyok , melyik lenen jobb játékra filmezésre és netezésre.
Ez a 2 jelölt BENQ G2420HDBL http://benq.hu/products/LCD/index.cfm/product/1157 vagy DELL ULTRASHARP U2311H http://www.oaziscomputer.hu/termekek/monitorok/22-23/dell-ultrasharp-u2311h .

(#6660) Isual válasza wolfwood132 (#6659) üzenetére


Isual
veterán

A Dell! Egyértelműen! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#6661) Dency01 válasza Isual (#6660) üzenetére


Dency01
aktív tag

Biztos?

Dell:
-Válaszidő : 8ms
-Nincs led kijelző
-23"
-Drágább

BenQ:
-Válaszidő: 5ms
-Led kijelző
-24"
-Olcsóbb

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#6662) madgie válasza Dency01 (#6661) üzenetére


madgie
titán

(#6663) Dency01 válasza madgie (#6662) üzenetére


Dency01
aktív tag

Mivan mi?

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#6664) Isual válasza Dency01 (#6661) üzenetére


Isual
veterán

Biztos!

Dell:
Válaszidő +#6587
Nincs led backlight (egy előnyt mondj nekem---> fogyasztása ugyanolyan, mint a Benq-nak! Dell kalibrálva ~22W <--> Benq 24W [max])
23" --> de ugyanaz a felbontás, tehát ugyanakkora munkaterület (csak a pixelméret kisebb)
Drágább --> minőségibb: IPS panel vs TN panel (Igen, megéri)

Any questions? :) Ugye, hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#6665) ledgeri válasza Isual (#6664) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Youtube link= uuuuuuuuuuuuuugggggggggghhh :Y :C :C :C :C

_____________(nem csak tőled)
Van olyan ips-paneles monitor, amiben van DVB-T tuner?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6666) Nyugdíjas válasza ledgeri (#6665) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tévének hivják... :) Egyébként én vennék hozzá valami tunert és annyi.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6667) Dency01 válasza Isual (#6664) üzenetére


Dency01
aktív tag

Az szép.
Erről az IPS technológiáról nem is hallottam. :DDD
Bár szerintem a benq-n még mindig jobb a kontraszt. Az meg hogy a Dell nek kiváló a betekintési szöge, úgysem oldalról nézem a monitort. Ha filmet nézel/néztek haverokkal szerintem bőven jó a benq is.
vs

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#6668) Isual válasza Dency01 (#6667) üzenetére


Isual
veterán

Valahogy ezt sejtettem az "érvelésedből"... :U :P

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#6669) Isual válasza Dency01 (#6667) üzenetére


Isual
veterán

Szerintem meg nagyon nem. És még sok egyéb dolog miatt is jobb az IPS-es Dell a linkelt AMVA-s BenQ-nál (pl válaszidő, színreprodukció, színtartás...stb)
De bizonyára Neked van igazad és nem annak, aki jártas is témában... :K :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#6670) Dency01 válasza Isual (#6669) üzenetére


Dency01
aktív tag

Figyelj én a szememnek hiszek. Videóban egyértelműen nálam a BenQ a nyerő.
Az meg hogy ki mit vesz, úgyis az illető dönti el. Nem érdemes erről vitatkozni.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#6671) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A forumtéma-dell csak egy irányba fordítható el?
:F
(értem ezalatt, hogy :alalpállapotából csak az óramutató járásaával megegyező irányban?)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6672) Nyugdíjas válasza ledgeri (#6671) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha nem a pivotra gondolsz akkor elforgatható mindkét irányba.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6673) Isual válasza ledgeri (#6671) üzenetére


Isual
veterán

Pivotban igen. Ahogy a képeken/videókon ez demostrálva van! (enyhe germanizációval :D)
(Talán van ennek vmi jelentősége?)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#6674) El Kebir válasza Dency01 (#6670) üzenetére


El Kebir
őstag

Nem értem mit akarsz mondani a TN vs IPS vitával kapcsolatban egy MVA vs IPS videóval !!!

...vagy szerinted azért jó a tn paneles benq, mert az mva paneles benqnak jobb a betekintési szöge? (az is csak szerinted, mert a videón egyértelműen az ips a nyerő)

Ez a "szemből nézem" meg ott bukik, hogy a tn panelnél ugyanaz a szín szemből nézve is különböző lesz fent-lent...tehát még szemből nézve se ugyanolyan a panel teteje és alja, ez csak addig elfogadható, amíg kicsi a panelméret...vagy jó messziről nézed...

tessék ittvan szemből egy tn panel...és itt egy ips

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#6675) ledgeri válasza Isual (#6673) üzenetére


ledgeri
nagyúr

csak, hogy akkor a kábelek bal oldalán vannak, ami felfele kerül.
Bár alul meg az állvány, de mindegy is...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6677) bugizozi válasza ledgeri (#6676) üzenetére


bugizozi
őstag

szvsz a monitorra itt mindenki rámondja az áment, a többi cuccost meg a saját topikjában kérdezgesd.
egér téren manapság ezeket ajánlják (tehát ha már logitech, akkor mx518) de ha tovább olvasgatsz itt, akkor bővebb véleményeket is találsz! :)

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6678) CivicEsi válasza bugizozi (#6677) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Miért van az, hogy ebbe a topikba legalábbis az elmúlt 200 HSZ alapján ha kérdéseket tett fel valaki, akkor az vagy nem lett megválaszolva, vagy a csak a Dell Ultrasharpról volt szó, a topik neve: Milyen monitort? A-tól Z-ig, a legkisebbtől a legnagyobbig, nem Dell Ultrasharp topik.
Köszönöm, mellesleg a kimerítő válaszokat az én kérdésemre is...

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#6679) harry válasza CivicEsi (#6678) üzenetére


harry
veterán

Talán mert ez a legjobb ár-érték arányú monitor (jelenleg), és a legtöbb igényre megfelelő választás.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6680) CivicEsi válasza harry (#6679) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Kritériumok:
- 24"
- Full HD
- TV tuner
- 1 HDMI cssati minimum legyen rajta.
- 55-ezer forintnál ne legyen több
Eddig a Samsung 2470HD-t néztem, esetleg alternatívák?
Már ne is haragudj, de a DELL ezeket nem, vagy nem mind teljesíti.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#6681) Isual válasza CivicEsi (#6680) üzenetére


Isual
veterán

Vedd az U2311H-t és mellé egy tunert... :))

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#6682) harry válasza CivicEsi (#6680) üzenetére


harry
veterán

- És, mondtam, hogy a Dellt vedd?
- "Dell ... legtöbb igényre megfelelő"
- Mivel nem igazán ismerem a monitorokat, nem tudok alternatívát.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6683) Flashget válasza Isual (#6681) üzenetére


Flashget
félisten

Ha DVB-C tuner kell neki akkor hamar zsákutcába ér mert a gyártók még nem jöttek rá nem csak DVB-T létezik.
Ezért lett nálam is a P2470HD a nyerő különben Dell+10K-ért egy pci tuner a digikábelhez.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#6684) Isual válasza Flashget (#6683) üzenetére


Isual
veterán

Ezt ne nekem mondd. Nem én akarok tuneres monitort! :U
#6678: CivicEsi itt a te embered! :P

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#6685) Flashget válasza CivicEsi (#6680) üzenetére


Flashget
félisten

Ugyan adnak hozzá egy vga kábelt de inkább vegyél hozzá egy DVI-HDMI kábelt (feltéve ha a VGA-d DVI-s)és tökéletes lesz a kép a kategóriáján belül.

Realme GT Master Edition

(#6686) Flashget válasza Isual (#6684) üzenetére


Flashget
félisten

De te ezt mondtad:

Vedd az U2311H-t és mellé egy tunert..

én meg azt ha DVB-C tuner kell neki, nem nagyon kapni ilyet. Lehet de eléggé körülményesen. Ami van az is xp korszakból való és nem biztos, hogy tudja az mpeg4-t.
Ha lenne annyi DVB-C tuner mint amennyi hibryd tuner van (analog+DVB-T) sokkal egyszerübb lenne a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#6687) Isual válasza Flashget (#6686) üzenetére


Isual
veterán

Én mondtam volna?! :DDD :Y

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#6688) Flashget válasza Isual (#6687) üzenetére


Flashget
félisten

el játszogathatunk ezzel még egy darabig, én ráérek. ;]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#6689) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
( Egy kicsit talán offtopic kérdésem lenne, ha tudtok jobb topikot, linkeljétek plz )
Az lenne a kérdésem, h tegnap óta két monitort használok egyszerre, dualview rendszerben.
Az egyiken rendszerint online streameket, filmeket szeretnék nézni... a másikon meg az általános dolgokat szeretném rendezni.
A problémám az lenne, hogy ha a filmes monitoron kiteszek vmit fullscreen-re majd visszakattintok bármire az alap monitoron, akkor visszarakja normálba a fullscreent :W
Remélem tud vki segíteni
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6690) Nyugdíjas válasza Lmh (#6689) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez böngészős kérdés lesz. Egyébként mindegyik böngészővel ezt csinálja? Ugyis, ha kétfajta böngészőben intézed a dolgokat?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6691) Lmh válasza Nyugdíjas (#6690) üzenetére


Lmh
őstag

igen, úgy is csinálja :F

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6692) Lmh


Lmh
őstag

azt hiszem megoldottam, köszi szépen

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6693) Dtomka válasza CivicEsi (#6680) üzenetére


Dtomka
veterán

Szia!

Ezt már én is gondoltam , hogy leírom:
hogy "Dell monitorok topicja" kellene a neve legyen, 100% ig igazad van!

Max 40 k ig milyen 22" monitort ajánlotok?Természetesen Dell-monitoron kívül!
Lg, Samsung, Philips?

elég a dvi kimenet
leginkább játékra- 32 " samsung tv-n nézek filmet....

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#6694) Nyugdíjas válasza Dtomka (#6693) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak LG, Samsung, Philips jöhet szóba? Vagy mindegy neked, csak DELL ne legyen, hogy kitűnj a tömegből? ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6695) < CyberBob > válasza Nyugdíjas (#6694) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Így van venni kell más márkát is különben tönkre mennek és verseny híján a Dell megemeli az árait. :D

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6696) apuc válasza < CyberBob > (#6695) üzenetére


apuc
őstag

Nem, nem .Megveszi a haldokló konkurens márkákat és annyiért adja majd az összes monitort amennyiért akarja... :)

(#6697) szponzor


szponzor
senior tag

Mindenesetre én nem érzem égőnek, hogy ezt a Dell-t vettem. :)
Csütörtökön jött meg, azóta sokszor használtam filmezésre, meg persze alap netezésre és egy kis programozásra, ahol pivot mód nagyon hasznos. Bár nagy összehasonlítási alapom nincs, csak a régi CRT-m, egy régi 15"-os LCD, egy 19"-os wide BenQ, meg egy BenQ G2222HDL, de ezek alapján megérte egy picivel többet költeni erre a Dell-re, bár az először kinézett NEC képességeit nem tudnám kihasználni, szóval úgy érzem, hogy tökéletes választás volt ez a Dell U2311H.

(#6698) Nyugdíjas válasza szponzor (#6697) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Senki sem érzi annak.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6699) Isual válasza szponzor (#6697) üzenetére


Isual
veterán

"Egy 17"-os CRT-ről (Samsung SyncMaster 796MB) váltanék, szóval ahhoz képest rosszabb a betekintési szög és a színhűség, ugye?
Meg képfrissítés mennyire számít itt? Elég érzékeny a szemem, a mostanit 85Hz-en hajtom, de úgy olvastam, hogy más az LCD és a CRT képfrissítése, vagyis gondolom itt már a 60Hz is megfelelő, ugye?"

Erre a korábbi hsz-odra most milyen választ adnál magadnak?
(Puszta kíváncsiságból kérdem :U )

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#6700) < CyberBob > válasza Isual (#6699) üzenetére


< CyberBob >
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.