Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124851) pepe_g válasza Viktor77 (#124849) üzenetére


pepe_g
tag

.

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#124852) drk88


drk88
senior tag

sziasztok,

Ennek a monitornak van vmi alternativaja?

https://oaziscomputer.hu/termek/25001/samsung-odyssey-neo-g7-ls32bg750nuxen

mert en ebbe a szegmensbe es ar kategoriaba nem nagyon talaltam mast.

illetve velemenyek, tapasztalatok errol?

koszi

(#124853) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,
Ilyen lett a meglévő Dell U2312HM képe... mondjuk kiszolgálta az idejét, 10 éves körül lehet... meg akad már 1-2 halott pixel is középtájt, meg egy rakás alul

Kellene valami utód - nagy elvárásaim nincsenek, kb. ugyanez a minőség, méretre lehet egyel nagyobb (27"-30" elfér, 32 már határeset ), felbontásra is (1440p), az sem baj (de nem feltétel) ha tud FreeSync-et, pivot nem kell, állítható magasság+dönthetőség viszont jól jönne.

Tudnátok ajánlani valamit? Ezt is itteni ajánlásra vettem, és nagyon elégedett vagyok vele.

Szerk: jelenleg egy GTX1660Ti hajtaná, bár nem játszok túl sokat és akkor is 90%-ban War Thunder megy.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#124854) Spizzi


Spizzi
tag

Sziasztok. Szeretnék új monitort venni de rettegve merek bármilyet is megrendelni. Olvasom, hogy IPS blacklight bleeding-től szenved, VA magas válaszidő, ghosting.

1440p 144Hz kijelzőt szeretnék 100-130e között, kizárólag csakis amiben van FreeSync. Kinéztem az Acer XV272U típust, de nem találok semmit arról, hogy a FreeSync range mettől-meddig tart. Tudnátok tanácsot adni, hogy milyet érdemes vagy amit kinéztem az jó esetleg?

Itt a linkje: https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/acer/xv272upbmiiprzx-um-hx2ee-p01-p450169947/#velemenyek

Köszi előre! :R

(#124855) Hauptmann válasza Spizzi (#124854) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az RTINGS-ről.

'We retested FreeSync after updating the monitor to firmware 4B0E, and FreeSync is working properly over HDMI now. The FreeSync range over HDMI is <20Hz to 144Hz.
The Acer Nitro XV272U has a high refresh rate to provide smooth and responsive gameplay. It supports FreeSync natively and is compatible with NVIDIA's G-SYNC to reduce screen tearing. However, G-SYNC compatibility only works over a DisplayPort connection. Although the advertised VRR range is 48-170Hz, there's no tearing when the frame rate drops below 48fps.'

[ Szerkesztve ]

(#124856) Petie


Petie
veterán

Tisztelet mindenkinek.
Gép újítás előtt állok és ez új monitorral is járna, emiatt kérem a segítségeteket :)
27col-ban gondolkodom és 1440p-ben. Játékra lenne használva, szóval min 144hz-est keresek, vagy jobbat. nVidia kártya lesz majd az új gépben is (3080 a terv aztán később talán 4060ti). IPS panel-lel szereltet szeretnék. 150k körül van valami jó lehetőség?
Néztem a topicban volt ajánlva lg27gp850-b, de ahogy nézem az inkább a 200at súrolja. :F

Köszönöm a válaszokat

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#124857) szabo9501


szabo9501
csendes tag

Sziasztok,

Monitor vásárlás előtt állok. Ami fontos, 144Hz, FullHD (RX480 hajtja, ameddig bírja), állítható magasság. 30% böngészés, 70% játék - ez így összesen napi 2 óra kb.
A keret max 90k.
Amiket kinéztem:
- Acer Nitro XV240YPbmiiprx
- Acer Nitro XV242YPbmiiprx
- ASUS TUF VG249Q

Ami az Acer mellett szól, hogy 5 év garancia van rá, ami azért elég csábító.
Amit viszont nem értek, hogy a 240-es Acer miért drágább mint a 242-es.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#124858) aginor válasza fecke78 (#124810) üzenetére


aginor
addikt

Nekem a 29-es verziója van. Befutott már hozzád a monitor?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#124859) Seraph 16 válasza nggabi (#124815) üzenetére


Seraph 16
őstag

Galaxy S21+ lightmeter pro appal előlapi kamerával néhány centire a monitortól, 2-3 mérést átlagolva:
sRGB mód: 130 lux
Gamer 2 (100% brightness): 370 lux
HDR Effect: 450 lux

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#124860) fecke78 válasza aginor (#124858) üzenetére


fecke78
senior tag

Mèg nem . Kalibràljàk , de màr vettem egy stell sos 2011 monitortartot meg egy tuti 2.0 ás dp kábelt 2m ben

(#124861) secler07


secler07
tag

Sziasztok!

Szeretnék új monitort venni, a mostani Samsung S22B300B már több, mint tíz éves. Kizárólag játékra és böngészésre használom a gépet, egy nVidia 1650 super van most a gépemben. Egyelőre 24"-ban gondolkodom, mert elég szűkös az asztalomon a hely, illetve a VGA miatt FullHD felbontás ideálisabb játékokban, 2K-hoz már kéne egy kártyacsere. [link] ezt a monitor néztem ki első körben. Szerintetek érdemes megvenni? 60-70k lenne a keret, persze ha ennyi pénzért tudtok jobban ajánlani azt szívesen fogadom :R

(#124862) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

Szeretném lecserélni az [LG 27UD69P 4K] monitorom mert csak 60hz-es, nagyon szeretem gyönyörű a képe, nagyon elégedett vagyok vele, de szeretnék több FPS-t látni ha már van. 4K 144-es monitor

Végig nézve a felhozatalt elég elszomorító a kép, magásság állítás elfordíthatóság elég ritka, mondjuk utobbi kevésbé érdekel.

Milyen márkát keressek? Az LG 27GP950-B -t szidják gyanítóm gyártót is kell váltanom.

(#124863) Ano válasza secler07 (#124861) üzenetére


Ano
őstag

Nekem egy 24" ASUS VG248QE 144 Hz-es monitorom van, szóval a kiszemelted elődje.

Játékra és böngészésre is jó, de a "fos" színek miatt grafikai munkára alkalmatlan.

Ha játék a lényegesebb és csak ennyi a keret akkor egyébként jó választás lehet!

Annyit mindenképpen nézz meg, hogy tudja-e HDMI-n is a 165Hz-et mert az enyém pl nem tudja a 144-et csak DP-on keresztül!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#124864) aginor válasza secler07 (#124861) üzenetére


aginor
addikt

Nem sokkal többért már nagyobbat is lehet kapni, én biztosan nem vennék TN paneles semmit, így 2022-ben. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#124865) secler07 válasza aginor (#124864) üzenetére


secler07
tag

Baráti körben többen mondták, hogy felejtsem el a TN-t... A másik kiszemelt egyébként ez lenne: [link] Érdemesebb rá menni az IPS miatt erre? Nyilván nem várok csodát ennyi pénzért, ez már tényleg a keret teteje lenne..

(#124866) Hogen


Hogen
tag

sziasztok!

Segítségeteket kérném.
Második monitornak keresek egy maximum 31cm szélességű (sajnos ennyi helyem van csak) masinát.
Minél kisebb kávájút .. Az sem baj ha elfordított álló monitor lenne.
Játék mellett szeretnék böngészőt használni stb.
Kerestem a neten de nem találok még csak hasonlót sem.
:R

(#124867) nggabi válasza Hogen (#124866) üzenetére


nggabi
nagyúr

55” Odyssey Ark 4K UHD 165Hz 1ms Quantum Mini-LED Curved Gaming Screen

:DDD

"szenyor dzsíííí"

(#124868) Floyd80


Floyd80
addikt

Sziasztok, végül egy ilyet rendeltem be, esetleg aki látott már ilyet vagy használ, most akkor milyen hátlapja van ennek? Itt ledes:
Acer Predator XB273UNVbmiiprzx - OázisComputer.hu (oaziscomputer.hu)

Itt nem ledes , de lehet csak lusták voltak képet cserélni.
27' Acer Predator XB273UNVbmiiprzx LCD monitor (UM.HX3EE.V05) (aqua.hu)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#124869) Viktor77 válasza Floyd80 (#124868) üzenetére


Viktor77
titán

Teszt. Ledes.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#124870) MaddeNNNN válasza Floyd80 (#124868) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ugyan ezt rendeltem Oázistól, még kalibrálják. A hátfal ledes, az Aqua-s képen nem az UNV van hanem a UGS, annak az eleje ledes.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#124871) Floyd80 válasza Viktor77 (#124869) üzenetére


Floyd80
addikt

Köszi! És úgy néz ki AMD-vel sem lesz gondja.

Motion resolution stayed sharp with a perfect overdrive implementation and faultless G-Sync Compatibility (see FreeSync vs G-Sync). We even got FreeSync to work even though the monitor’s not AMD-certified. We had the same experience on both platforms.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#124872) aiden0000


aiden0000
újonc

Sziasztok!

Monitort keresnék programozásra illetve játékra (főleg kompetitív)
(Új CoD MW2, új Warzone 2, Forza Horizon 5, Valorant, CSGO)

Konfig: i7-12700, RX 6900XT, 32GB DDR4 3600MHz

Neo G9-et néztem ki elsőnek, kb az összes létező reddit posztot/kommentet elolvastam a monitorról és inkább elengedtem. (vicc QC, Scanline, halott pixelek, 4. (negyedik!!!!) új panel is hibás, nekem nincs kedvem ilyenekhez ennyi pénzért)
NEO G8 ugyanez.
AW3423DW felejtős text fringing miatt.

Igazából ezek a lehetőségek maradtak, letettem a nagy ultrawide és 4k mizériáról, beérem 1440p-vel is csak ne kelljen 20x monitort cseréljek:
Odyssey G7 27” 1440p 240hz
Strix XG27AQM 27” 1440p 240hz
Swift PG279QM 27” 1440p 240hz

+ ezek mellé vennék valami második monitort is Spotify/Discord miatt, tudnátok ilyet ajánlani?

Köszönöm szépen!

(#124873) aerosmith


aerosmith
őstag

Sziasztok jól látom hogy 32", 4K, 144+Hz, 1ms monitorokból GIGABYTE M32U kivételével semmi normális nincs 400e alatt?

(#124874) Seep válasza aerosmith (#124873) üzenetére


Seep
senior tag

ASUS ROG Swift PG32UQ , Acer Predator XB323Q, Dell G3223Q

(#124875) kurion


kurion
senior tag

32 colos monitorhoz keresek asztalra rögzíthető tartót, jó lenne 2 karos is amin van laptop tartó, van esetleg valami bevált márka?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#124876) ANOka válasza kurion (#124875) üzenetére


ANOka
őstag

Ergotron, de az a pénztárcádnak nem biztos, hogy tetszeni fog!

(#124877) aerosmith válasza Seep (#124874) üzenetére


aerosmith
őstag

Az első 500k huf, a második nem 4Ks de a Dell tippet köszi az jónak tűnik.

(#124878) Scale


Scale
őstag

LG UltraGear 27GP850-B vagy Acer Predator XB273UNV a jobb választás szerintetek? Nagyjából egy áron vannak, az előbbinek kicsit meugrott az ára de még beszerezhető hasonló árakon mint az Acer.

Melyik választanátok és miért?

Főleg FPS játékokra lenne használva, nem feltétlenül kellene amúgy az IPS, mivel végig szemből fogom nézni. Esetleg olcsóbb alternatívák is jöhetnek 1440p, 144+hz, 27"-ra. :R

(#124879) Seep válasza aerosmith (#124877) üzenetére


Seep
senior tag

Hm, arukereson mind 400k alatt van. Mind 4k. Nekem is a Dell tetszik legjobban.

(#124880) Peetmeli


Peetmeli
csendes tag

Sziasztok!

Nagyjából 100-110 ezer forintig keresnék 27"-os monitort leginkább játékra. A felbontás 1080p vagy 1440p is lehet. Tudnátok ajánlani valamit ami ebben az árban a legjobb lenne, és esetleg egy olcsóbbat is kb. 70- 80 ezerig. Jó lenne ha legalább 120Hz et tudna.
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#124881) Petie válasza Scale (#124878) üzenetére


Petie
veterán

ezt a kettőt néztem én is, most az Acer fele hajlok inkább, mert az Lg-re 50el nagyobb ajánlatot kaptam a közeli boltban.
Visszaolvasgatva se jutottam előrébb a kérdésben, szóval lehet az Acer lesz nálam a választás ;)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#124882) Scale válasza Petie (#124881) üzenetére


Scale
őstag

Hát én is olvasgattam de még én se kerültem előrébb, papíron az Acer jobb, LG meg még drágább is, vagyis az lesz, mert mindenhol már 200k körül van de még meg tudnám szerezni olyan árban kb mint az Acert. Lehet igazából nem is ér meg ennyit ez az össze vissza olvasgatás, meg kell venni az egyiket ami jobban tetszik és kész :DDD

(#124883) insyde5 válasza Scale (#124882) üzenetére


insyde5
aktív tag

Ha nem lett volna LG jó áron én is az Acert vettem volna. Sztem az LG max 180ig éri meg. szerintem.

(#124884) Floyd80 válasza MaddeNNNN (#124870) üzenetére


Floyd80
addikt

Köszi az infót, ilyen sokáig kalibrálják? Mondjuk még a díjbekérőt se küldték egy nap után, tavaly rendeltem széket tőlük, az is elég lassan ment.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#124885) MaddeNNNN válasza Floyd80 (#124884) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Hétfőn délután rendeltem, most jött pont az e-mail hogy kész a kalibráció. Gondolom holnap feladják és pénteken ideér Szegedre(reméljük pixelhiba mentesen). Én sem gondoltam volna, hogy eddig tart a kalibráció de ez van. Biztos sok megrendelésük volt ami beesett egyszerre.

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#124886) Floyd80 válasza MaddeNNNN (#124885) üzenetére


Floyd80
addikt

Hát gondolom azért csak kiszúrják a pixelhibát, ha már ránéznek.

Pixelgarancia esetén:
A megrendelt monitort kollégáink kibontják és ellenőrzik a pixelhibákat, hogy a pixelgarancia szolgáltatásunk keretében garantáltan hibátlan monitort kapj kézhez.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#124887) MaddeNNNN válasza Floyd80 (#124886) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Pixelgaranciát nem kértem, csak kalibrálást. De gondolom ha kalibrálás közben észre veszik, hogy van rajta rossz pixel akkor csak nem küldik ki, külön írtam is nekik megjegyzésben. Aztán lehet naív vagyok, és megy majd vissza rögtön ha pixelhibás.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#124888) fecke78


fecke78
senior tag

Én kértem pixelgarit 20 nap 7e.
Ha visszaküldőd pixelhiba miatt 14 napos elálás keretén belül akkor bukod a kalibrálás összegét

[ Szerkesztve ]

(#124889) elder troll


elder troll
senior tag

Irodai munkára keresek 24" fullhd monitort, szempontok:
-ne TN panel legyen,
-"villódzásmentes" azaz PWM mentes legyen.
-ééés ennyi.

TN nem ideális könyvelőknek, mert folyamatosan le kell nézni a papírra. Egyszer kifogtunk egy nagyon rossz betekintési szöggel rendelkezőt, és irritáló volt a színek fordulása folyamatos fel-le nézés közben (papír-monitor-papír-monitor).

szerk.: ACER V246HQLBI mennyire javallott?
Nettó 30 körül 3 év garival jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#124890) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

minden évben egyszer előjön, hogy szeretnék egy új monitort, de mindig pofára esek. van egy sokéves U2414H-m, amit alapvetően szeretek, de szeretnék egy nagyobb kijelzőt. amióta van itthon LG OLED, azóta pedig a HDR iránti elvárásom is erősen megugrott. Dell-ben nem találtam ilyen metszetet csak 1M HUF körül, azt hagyjuk meg annak, akinek belefér. jelenleg két kompromisszumot találtam:

- ASUS PROART PA329C
- Alienware AW2721D

mindkettő tud HDR600-at, ami kicsit 'meh' a tévé mellett, de legalább valami és rendesen megjeleníti a sorozataimat. a PPI-ban nincs óriási eltérés és bár örülnék nagyobb frekinek, de igazából alig játszom, az időm 5%-a max. így inkább a 32" HDR-t választom, a színmegjelenítés és hosszú (szemnek) kényelmes monitor előtt görnyedés fontos. a skálázás 4K-n ma már van annyira jó, hogy ne legyen bajom vele.

a kérdésem, hogy fenti kettőn kívül tudnátok esetleg mondani valami alternatívát? a 60Hz-el kiegyezek, ha van minimum HDR600 és inkább 32" 4K körül keresek. nettó 300k a cél, ennél se lejjebb, se feljebb nem találtam igazán lehetőséget csak 2-3x ennyiért.

köszi előre is, ha akad tanács!

szerk.: USB-C DP + 60W nem ártana, ezt is tudja az Asus, de megosztókat olvastam róla, többek között itt is.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#124891) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

32 collban a 1440p felbontás még jó? Jelenleg egy MSI MAG 274qrf-et hasznaalok, de gondolkodok egy MSI Optix MAG321QR-en. Nem nagyon találok róla teszteket. Megérné váltani szerintetek? Kicsit elbizonytalanít, hogy kb egy árban vannak és ezért gondolom, hogy a 321qr nem olyan frankó, mint a 274qrf.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#124892) Veron


Veron
őstag

tudom már kérdeztem, de még nem jutottam dűlőre és gyorsan választanom kell.
túlnyomórészt irodai munkára egy kis filmmel megspékelve melyikkel járok a legjobban a 3-ból? 27", 1440p, évekig használós, magasságállítós, nem szemkifolyós kell

Asus ProArt PA278QV ~120k
Dell S2721DS ~120k
Acer XV272UPbmiiprzx ~110k

Acer és Asus tényleg gyárilag érkezik kalibrálva? Ha igen, akkor van 6-7k előnyük a Dellhez képest.

köszönöm! :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#124893) Hogen válasza nggabi (#124867) üzenetére


Hogen
tag

Esetleg valami olcsóbb megoldás ? :D
Ez túlzás volna meg nem kell ívelt :Y

(#124894) Biga123 válasza Hogen (#124866) üzenetére


Biga123
addikt

Annyi a dolgod h keresel egy 22" os monitort ami tud pivot ot , az tuti befér
pl

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#124895) Seep válasza hoffman_ (#124890) üzenetére


Seep
senior tag

Dell Gaming G3223Q arukerreson olcsobb mint a proart. A dell 144 Hz-es is. Igaz az asuson jobbak a szinek es van USBc :D

(#124896) ZeroZero


ZeroZero
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék vásárolni egy új monitort.
A monitor főleg játékra, és irodai munkára lesz használva.
Játékból FPS és egyéb stratégiai játékok lennének, úgyhogy freesync előny.
85ezer HUF lenne a keret, ebben az árkategóriában 24" jönne szóba (esetleg ha van árérték arányban hasonló 27" akkor mindenre vevő vagyok :D )
Tudnátok ajánlani valamit?
Van 2db kiszemeltem is:
[link]
[link]

(#124897) KompÓth


KompÓth
csendes tag

Üdv!

Nekem első körben -még mielőtt nekiállok konkrét modelleket nézegetni- általános dologban kellene a segítségetek.
Nincs tökéletes monitor, ezt tudjuk. Sokat filmezek/videókat nézek, esténként játszok 1-2 órát.
Full HD 144 Hz-es (vagy 165) érdemes inkább vásárolni, vagy 4K-t (60fps)?

Úgy hallottam, hogy a magas frekvenciás monitorok játékra kiválóak, de filmezésre annyira nem (sokszor remeghet a kép mozgásoknál), a 4K filmezésre kiváló, de játékra már kevésbé.
Szerintetek miben érdemes gondolkozni? Melyik oldalon érdemes kompromisszumot kötni?
A keretem 100 és 150 ezer között lenne erre.

(#124898) hoffman_ válasza Seep (#124895) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, néztem azt a Dell-t, de nagyon komoly image retention gondokat dobnak a keresők elég hamar, ezért húzok a ProArt felé. a színek fontosabb, mint a képfrissítés, nekem. bár utóbbinál meg pixelhiba dömpinget olvasok... de még mindig szerencsésebb, mint a CV ahogy a speckót elnézem, ennél jobb ennyiért nem nagyon van.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#124899) kvik


kvik
csendes tag

Sziasztok!

Monitorvásárláson gondolkozom.
Jelenleg egy Dell U2515H-m van, 25" 1440p. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/u2515h
Elég sok kritikával egyetértek a fenti tesztben. A háttérvilágítás homogenitása nem túl jó (volt példány, ami annyira rossz volt, hogy vissza is vittem cserélni, volt rossz képpontos, végül a gyárilag karcolt maradt...), a feketéje is elég gyenge. Valamiért mindig az volt az érzésem, hogy játékokban minden szürke, színtelen. A látószögével, nem volt bajom, illetve már láttam kevésbé tetsző monitort aminek nagyon kásás volt a bevonata.
Alacsony fényerőn használom, 10-20% között, ez a kellemes a szememnek, nem túl napfényes a helyiség. Kb 65cm-ről nézem.
Azonban:
Nagyobbra váltanék, 30"-t céloznék meg, de az nem nagyon van. 28"-ból se túl nagy a választék, a "csapból is az folyik", hogy 4K-ra a 32" az ideális, a 27" nem lenne nagy előrelépés. Nem használtam még 4K-t, de 32"-t sem, viszont ennek kb ott van a PPI-je mint a mostanimnak, vagy ahol egy 15.6"-os laptop full hd-jának. 60Hz elég, mert nem láttam még gyorsabbat, igaz egyelőre a 6700XT bírná, csak a pénztárca nem.
Szemezgetek az LG 32UN650-W-vel, 160k környékén, de semmi értelmes tesztet nem találok róla, élőben sem hiszem, hogy meg lehetne tekinteni. Ez IPS-es, mint a mostani, de nincs ennél több viszonyítási alapom, mire számíthatok fekete szempontjából, háttérvilágítás homogenitás, sebesség és egyéb paraméterek tekintetében.
A kínálat 90%-a VA-s, sajnos ilyet se láttam még élőben, pár youtube video IPS-VA összehasonlítás témában elvette a kedvem tőlük (kis látószög, lassúság), de a nagyobb kontraszt papíron nagyon csábító.
Ezt néztem még:
BenQ EW3270U
https://www.rtings.com/monitor/reviews/benq/ew3270u
Némi negatívum a nem állítható magasság, kicsit félek a látószögétől és a háttérvilágítás homogenitásától és a sebességétől.
Az LG-ről nem találtam jó tesztet :(
Esetleg más javaslat?

Kb. 150-160k-t szántam rá, de akkor, ha a jelenlegihez képest nem csak méretben és felbontásban lépnék előre, hanem képminőségben is. Ha a tapasztaltabbak azt mondják, hogy csalódnék ezekkel a modellekkel, akkor újragondolom a keretet :) és szívesen veszek ajánlásokat "kicsit" magasabb kategóriáig...

(#124900) Pano válasza kvik (#124899) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Adhat némi infót, hogy én most vásároltam egy LG 27UL600 monitort (annak a kis testvére szerintem, mint amit te nézel) és IPS-ek között amit láttam eddig ennek van a legjobb feketéje (ebben még mindig a VA a bajnok, sajnos), a bevilágítás is alig érezhető a bal alsó sarokban. Színei megdöbbentően jók.
Persze számodra nem feltétlen releváns azén modellem, de támpontot adhat, hogy hasonló kategóriában mi várható az LG-től.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.