Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123051) Pferi válasza MEGAL0D0N (#123050) üzenetére


Pferi
senior tag

Szia!
Köszi a tapasztalatokat.
Már itt van az asztalomon :D
10 perc intenzív pixelhiba vadászat sem hozott hibát elő.
A "földig" leengedhető kijelző nagyon jól jött nekem.
HDR-el valami gond van az 1070Ti vga kártyámnak, de megvagyok nélküle.
Eddig jól szerepel, de a héten várok egy LG 34WP65C-t is, nyerjen a jobbik :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#123052) Alpachino


Alpachino
veterán

Három monitort néztem ki hasonló árban... AOC 27" 27G2U/BK
MSI 27" Optix G271
Asus TUF 27" VG279Q1R
Szerintetek ? :R

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#123053) MEGAL0D0N válasza Pferi (#123051) üzenetére


MEGAL0D0N
csendes tag

Izgalmas összehasonlítás lesz az tuti. :D Konkrétan nincs egyező paraméterük. Gondolok itt a képarányra ,panel típusra ,felbontásra ,válaszidőre.Kíváncsi leszek melyik tetszik jobban.

(#123054) sanzi89


sanzi89
addikt

Jelenleg egymás mellett van otthon két darab BenQ BL2423PT monitor, de úgy tűnik, hogy kellene egy harmadik is, csak munkára lenne használva. Sajnos ugyanilyen monitort már nem találtam.
Ami talán a legjobban hasonlít rá, és most is lehet venni, az a BenQ BL2420PT. Mennyire lehet zavaró a különbség? Ugyan mindkettő IPS, de biztos más panel van benne, már csak azért is, mert más a felbontás.

Annó egyszer elkövettem azt a hibát, hogy két kükönböző márkától volt 24 FullHD VA paneles monitorom, és borzasztóan zavart, hogy akárhogy állítottam volna be őket, nem volt ugyanolyan a kép. Nagyon gányul nézne ki, ha levenném az új montor felbontását FullHD-ra? Vagy ez már eretnekségnek számít?

Illetve valami ilyesmi monitor állvány megfelelő lehet? AlzaErgo Arm T130B

Egyéb ötletet is meghallgatok értelmes keretek között mert napi 8-10 órában ezt nézem. Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#123055) sziben


sziben
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a monitorról? [link]
Nem nagyon találtam róla tesztet se magyarul, se angolul.
Ezenkívül szeretném kérni a segítségeteket és tanácsotokat új monitor vásárlásában.
Alapvetően munkára kellene egy új monitor, minimum 27" méretben, legalább QHD felbontásban. Főleg programoznék rajta meg alkalmanként szövegkezelés, prezentáció készítés lenne. Jövőben kis játék (konzolon) sem lenne elképzelhetetlen. Ezenkívül jó lenne élvezhetően filmezni is rajta. Nem túl világos szobában használnám otthon. Macbook pro M1-em van, ezért az USB-C port elég jó lenne, ha lenne. Esetleg a fent linkelt monitoron kívűl tudnátok ajánlani jókat? olyan 150.000, nagyon maximum 200.000 forintig szeretnék elmenni.

Gondolkoztam 34" körüli ultrawideban is, de nem nagyon találtam olyat amin van USB-C port (legalább DP és USB hub funkcióval, ha még töltéssel nem is) és mellette jó lenne a kijelzője is. Ultrawideban ha jól tudom jobb lenne hajlított kijelzőt használni.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#123056) mad823 válasza sziben (#123055) üzenetére


mad823
őstag

Itt jókat írnak róla, egy próbát megérhet.

(#123057) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Sziasztok !

Milyen HASZNÁLT monitort ajánlotok általános felhasználásra. Netezés / youtube / játék. Jelenlegi monitorom LG 27MP35HQ-B 27" Ezt szeretném váltani 27-32" közötti monitorra 60-70K-ig szánnék rá.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#123058) mad823 válasza H.Ezredes (#123057) üzenetére


mad823
őstag

Pont olyat, amilyet éppen használsz. :) Azaz ha nem tudjuk, hogy mi a bajod vele, akkor hogyan ajánljunk jobbat?

(#123059) H.Ezredes válasza mad823 (#123058) üzenetére


H.Ezredes
őstag

A problema, hogy dogledezik nagyon nehezen kapcsol be. Ha egyszer be tudom kapcsolni akkor megy de minden gepinditaskor kulon kinlodas eletre kelteni. Bekapcsol megjelenik a hatter es azonnal ki is kapcsol es ezt csinalja folyamatosan

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#123060) Bogyó bá' válasza H.Ezredes (#123059) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Külső tápja van? Mert vélhetően csak az a rossz....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#123061) H.Ezredes válasza Bogyó bá' (#123060) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Igen. Holnap masik tappal ki lesz probalva. Viszont tenyleg erdekelne, hogy mit ajanlotok ha jatszok is. FPS jatekok pl CSGO / BF stb. 60Hz / 144Hz kozott akkora kulonbseg van? Sajnos soha nem volt ilyen monitorom igy nem tudom milyen kulonbseg van jatek szempontjabol mivel vagyok elorebb?

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#123062) Spyrius


Spyrius
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy melyik lehet a jobb választás. Egy kis játékra, egy kis filmnézésre egy kis mindenre keresek monitort. Eddig csak 75hz-es régi monitorom volt, így váltanék egy újabbra.

AOC 24G2U val szemezgetek már egy ideje 65e ért. De most az Acer Nitro-k kedvezményesen csábítóak lettek
ACER NITRO VG240YS 61e
ACER NITRO XV240YP 65e

Melyiket ajánlanátok?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#123063) Komplikato válasza Spyrius (#123062) üzenetére


Komplikato
veterán

A két Nitro tök ugyan az, csak a drágábbnak van állítható állványa, néha jól jöhet. Meg normális helyen van 5 év garancia Acer Nitro sorozatra. Érdemes olyan helyen venni ahol lehet pixelgaranciát vásárólni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#123064) Spyrius válasza Komplikato (#123063) üzenetére


Spyrius
újonc

Acerből csak 2 éves garanciákat találtam. Eredetileg 72-75e lenne az áruk, de most van egy akció. AOC-re 3 év garancia van.
A kérdés az, hogy a kedvezmény miatt jobban megérheti az Acer, vagy az AOC még mindig jobb választás lehet.

(#123065) pingu22


pingu22
tag

Ha valaki még gondolkozna az Acer Nitro XV272UP-n, most Extreme Digitalon 102k és megadják az 5 év garit (gondolom már eMaghoz fog szólni, így hogy nemsoká beolvadnak).

(#123066) harry válasza Spyrius (#123062) üzenetére


harry
veterán

Hat ha az AOC-re tobb gari van, es az allvany tud pivot-ot is, akkor szerintem nem kerdeses.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#123067) H.Ezredes válasza Bogyó bá' (#123060) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Kapott másik tápot most működik. Viszont továbbra is az a kérdésem él játék szempontjából milyen pluszt ad pl 144Hz 60Hz helyett ?

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#123068) Diocles válasza H.Ezredes (#123067) üzenetére


Diocles
aktív tag

Faszább. Nem véletlenül váltanak 120 Hz-re most már a telefonok, tabletek és laptopok is. Lehet élni nélküle, de ha belefér, akkor nincs kérdés, egyszerűen jobb.

(#123069) Biga123 válasza H.Ezredes (#123067) üzenetére


Biga123
addikt

Én se hittem el, de észre lehet venni a különbséget .
Egyértelműen a több jobb, ebben az esetben.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123070) harry válasza H.Ezredes (#123067) üzenetére


harry
veterán

Sokkal folyamatosabb a mozgokep, meg akar jatekon kivul, alkalmazasoknal is eszre lehet venni pl weboldalt / dokumentumot gorgetsz (nem darabos, hanem folyamatos a mozgas), ablakokat mozgatsz stb, bar nyilvan csak azok miatt nem eri meg :)

Jateknal persze kerdes az is, ki tudja-e hajtani a geped. Ha amugy mindennel elegedett vagy, esetleg nem jatszol nagyon sokat, akkor csak emiatt nem hiszem, hogy erdemes lecserelni, de uj monitornal mindenkepp ilyet vennek (120hz+ ).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#123071) jbcs válasza harry (#123070) üzenetére


jbcs
tag

Vettem több monitort (75 Hz IPS, 165 Hz VA) mostanában, a tapasztalat azt volt, hogy a 60Hz-ről a váltást 75 Hz-re minden szempontból észrevettem, játékban is. A 75 Hz fölött már minimális különbséget vettem észre, játékban sem igazán.
Panel szempontból videó nézésre, netflix, youtube bárki bármit mond, lehet, hogy szépek az IPS színei, de nekem jobban tetszik a VA panel (pedig az egyik legolcsóbb VA paneles moncsit vettem).

(#123072) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Jól látom hogy a 32GN650-B és 600-B között csak a talp különbség? Egyébként mennyire vállalható ez a monitor játékra. Ami a lényeg az a QHD és a freesync. A magas kepfrissítés annyira nem számottevő nálam, 75Hz-el is elvagyok. Vagy van esetleg jobb ezen a szinten? Még nézegettem a Samsung S32A600NWU típust is, de valahogy Samuékban már nem bízom annyira. Mi a véleményetek? :R :R :R

(#123073) RiseOfEvil


RiseOfEvil
tag

Sziasztok!!

A segítségeteket szeretném kérni monitor vásárlás kapcsán.
Sok mindent olvastam, sok helyen, így egy kicsit kezdek elveszni az információ rengetegben......

Laptop mellé szeretnék egy monitort plusz kijezlő gyanánt, mert sok esetben sajnos túl kicsinek/kevésnek bizonyul a 15.6" kijelző és jó lenne, ha lenne még egy mellé.

Nem játékra kéne (erre a célra teljesen megfelelő a laptop saját kijelzője is) , nem szerkesztek fotókat sem, csupán a mindennapi tartalomfogyasztásra, filmnézésre, dokumentumok könnyebb szerkesztésére szeretném használni, mondhatni munkára.

A FullHD felbontás teljesen elegendő lenne, talán, ahogy olvastam az IPS lenne a legmegfelelőbb/leginkább ajánlott.

Méretben 24" vagy 27"-es képátlójúra gondoltam.

Igazából a fő lényeg az lenne, hogy szép legyen a képe és ha van rá lehetőség minnél kisebb legyen a káva a kijelző körül.

Maga az árazás kapcsán olyan 60-80 ezer Forintra gondoltam, de bármilyen véleményt szívesen meghallgatok!

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

Kétféle ember létezik: akinek tetszem és akinek rossz az ízlése.....

(#123074) TheKresh


TheKresh
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap beszereztem egy felbontott/visszaküldött Gigabyte M32U -t és eléggé elszomorodtam amikor bekapcsoltam, most már sejtem hogy miért küldte vissza az előző vásárló.
Tisztában vagyok az IPS hátrányaival, de normális, hogy ennyire bevilágít egy ilyen magasabb kategóriás panel vagy kérjek cserét ? Illetve ha szembe ülök a monitorral, kb. 60cm-re és eldöntöm a fejem jobbra vagy balra, elkezd elszíneződni a panel ellentétes oldalon lévő széle és olyan mintha a jobb szélénél alapból kicsit sárgás-zöldes lenne. Azért ennél jobb betekintési szögnek kéne lennie egy ilyen panelnak, nem? (képeket csatoltam)
Alzánál saját költséges a futárral való cserebere, ha arra kerülne a sor ?

Minden alkalommal amikor elindítom a Windowst, átvált HDR üzemmódba és a másik 2 monitoromat kikapcsolja. Amint kiválasztom, hogy terjessze ki a megjelenítőt, utána visszavált a normál, custom profilra és mind a 3 megy hibátlanul egymás mellett. Első alkalommal nem volt ilyen probléma, csak 1-2 újraindítás után kezdte el csinálni.
Ez mitől lehet?

A telefon kamerája egy kicsit túloz, de nincs messze a valóságtól.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Kresh

(#123075) fudi2002 válasza TheKresh (#123074) üzenetére


fudi2002
veterán

A sötétben a "foltosodás" normálisnak mondható, az elszíneződés nem. Nálam a 32gp850-en semmi ilyen nem tapasztalható.

Amúgy nem tudom mennyire ajánlják itt, én tutira nem vennék gigabyte monitort. Már az alapján amiket olvastam itt-ott róluk, meghibásodások gyakoribbak.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123076) Diocles válasza TheKresh (#123074) üzenetére


Diocles
aktív tag

Nekem is ilyen monitorom van, és az elődjéhez képest (ugyancsak 32 colos IPS monitor) feltűnően rossz a helyzet a bevilágítással. Ezen a téren nem hallottam jókat erről a monitorról, és szerintem ha kicseréltetnéd is hasonlót kapnál helyette.

Ezzel együtt én szeretem, 32", 144 Hz, IPS, USB-C/KVM kombóban jelenleg nem lehet jobbat venni.

(#123077) Teasüti válasza TheKresh (#123074) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szia!
Sajnos ötletem sincs, de azt meg tudom erősíteni, hogy az én M32U-m nem produkál ilyen képet. Rtings teszt alapján se számítanék ilyesmire, ott a legjobbnak hozták ki a grafika/játék kategóriában és számomra hozza is a papírformát. Nálam hibátlan.
Igaz én mindig fényben vagyok, így se az ips glow, se a fekete szint nem probléma.

Hozzáteszem, hogy nem teszteltem a uniformitást, így méréssel nem tudok szolgálni. De szabad szemmel látható elszíneződés az korábbi tapasztalataim alapján selejtre enged következtetni.

Ha még el tudsz állni a vételtől, javaslom tedd azt. Drága monitor ahhoz, h selejtet vegyen az ember.
Ha cserét ajánlanak, fogadd el! Amúgy én imádom az egyém. :K

[ Szerkesztve ]

(#123078) Biga123 válasza TheKresh (#123074) üzenetére


Biga123
addikt

Alzánál az inverz csomag működhet kérdezz utána a postán.
És akkor ingyen visszamegy.
Ezért nem szabad visszaküldött monitort venni, mert annak biztos lesz kissebb vagy nagyobb hibája. Hisz valaki valamiért már visszaküldte ;)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123079) Komplikato válasza fudi2002 (#123075) üzenetére


Komplikato
veterán

Csak ismételni tudom magamat. Ha az ember elolvassa az M27Q, M32Q, M28U, M32U vevői hozzászólások át, értékeléseket magyar, lengyel, cseh, stb. oldalakon majd ugyan ezeket skandináv, német, holland oldalaknál, akkor az jön le belőle, hogy a selejt 98%-a a kelet-európai országoknak megy. A nyugati értékeléseknél sokkal kevesebb a pixelhiba, bevilágítási hiba, rosszul felrakott polarizátor réteg. És nem azért, mert kozmetikázva vannak az értékeléseket.
És ha valaki nagyon ráér, megnézhet sok másik típúst, amiből itthon feltűnően sok a hulladék, hogy azoknál is ez az ábra.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#123080) fudi2002 válasza Komplikato (#123079) üzenetére


fudi2002
veterán

Ezzel nem nyugtattál meg abszolúte. Milyen gyártó az aki direkt hulladékot küld egy régióra...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123081) KAMELOT válasza Komplikato (#123079) üzenetére


KAMELOT
titán

Acer tessék venni vagy marad az Eizo :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#123082) fudi2002 válasza KAMELOT (#123081) üzenetére


fudi2002
veterán

Asus Proartról tudsz vmit?
ASUS ProArt PA328CGV

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123083) TheKresh válasza TheKresh (#123074) üzenetére


TheKresh
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszát! :R

Megpróbálom felvenni velük a kapcsolatot, aztán meglátjuk mire jutunk. Remélem kitudom cseréltetni egy jobb panelosra, mert egyébként kezdem megszeretni magát a típust.

Üdvözlettel: Kresh

(#123084) TheKresh válasza Biga123 (#123078) üzenetére


TheKresh
csendes tag

Köszönöm, ránézek!

Azért ne legyünk ennyire pesszimisták, nem csak azért küldenek vissza termékeket, mert rossz...de értem hogy mire célzol.

Üdvözlettel: Kresh

(#123085) Pferi válasza TheKresh (#123084) üzenetére


Pferi
senior tag

Én nemrég 2 újracsomagolt monitort vettem az Emag-nál, az egyik pixelhibás volt, a másikon erős karcolás volt a kijelzőn. Egyik hiba sem volt feltüntetve a termékleírásnál, úgyhogy vittem vissza mind a kettőt.
Mellékeltem a hibajegyzéket is, nehogy más is így járjon.
Inkább nem veszek többet újracs. monitort.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#123086) Werkly


Werkly
őstag

Nem egészen topiktéma! Mi a legjobb megoldás a monitor kijelzőjének tisztítására? A szitu az, hogy a gyári képernyőt ha egyszer vízes kendővel megtörli az ember utánna már mintha csíkos, foltos maradna ha oldalról megnézi az ember kikapcsolt állapotban. Deszt. víz és egy jó "rongy" segítségével orvosolható vagy van valami spéci réteg a monitoron ami egyszeri nedves törlés után már nem hozható gyári állapotra vissza. Nem vegyszerekre meg csodatörlő kendőkre gondolok hanem valami szimplán hétköznapi praktikára. Várnék hozzászólásokat akár privátban is. Bár nem nagyon hiszem, hogy tökéletesen eredeti állapotára tisztítható e a kijelző. Monitor típusa adatlapomon. Kösz!

(#123087) Biga123 válasza TheKresh (#123084) üzenetére


Biga123
addikt

Szerintem ez nem pesszimizmus kérdése, én is küldtem vissza monitort , nem volt hibás csakhát okádék BLB je volt , az meg mint tudjuk nem hiba, És van akit nem zavar.
Engem spec igen. Tökéletes monitort nem szoktak jellemzően visszaküldeni, mert mért is tennék. :DDD

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123088) KAMELOT válasza fudi2002 (#123082) üzenetére


KAMELOT
titán

Proart jó széria lett.

TheKresh: Tessék Eizo-t venni és nem lesz gond! Esetleg egy BENQ P széria is már nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#123089) labor66


labor66
újonc

Sziasztok!
Internetezéshez filmnézéshez szeretnék egyszerű, jó, a szemet is kímélő monitort egy régebbi irodai számítógéphez.

ASUS VA247HE monitort néztem ki.
[link]

Ez megfelelő lehet, vagy van jobb választás nem sokkal drágábban?

(#123090) Teasüti válasza fudi2002 (#123080) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kb az összes minden iparágban? Nem csak selejtet árulnak, de moslékkal etetnek is odahaza.
Kóstolj meg egy nyugaton gyártott Kronenbourg sört (made by Heineken UK), meg ugyanazt a márkát odahaza, ami vmelyik szomszédunk gyárából pottyan ki (Heineken Slovakia talán? Nemtom fejből)! A kettőnek közé nincs egymáshoz. :(

[ Szerkesztve ]

(#123091) fudi2002 válasza Teasüti (#123090) üzenetére


fudi2002
veterán

Azért ne túlozzuk el. Van a b kategória, de azért az nem hibásan összeszereltet jelent, meg gyárihibást. Az, hogy a minőségileg más szint más piacra, az nem új. De ez konkrétan hibás termék, értelmes gyártó ezt nem piacra dobja, hanem ki sem kerülne a gyártósor végéről.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123092) futakazi


futakazi
újonc

Sziasztok!
Nem találtam megfelelőbb topicot, így tőletek kérek abban tanácsot, hogy mennyiért lehet eladni mostanság egy tökéletesen működő ASUS PB248Q monitort? Ritkán bukkan fel ilyen a használt cuccok között.
[link]
(Nyilván nem a hardcore játékosokat fogja érdekelni, hanem azokat, akik a színhelyes megjelenítést preferálják pl. fotóhoz-videóhoz a 24" és 1920x1200 felbontás mellé.)

(#123093) Biga123 válasza futakazi (#123092) üzenetére


Biga123
addikt

Beárazós topic

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123094) Tin


Tin
veterán

Kicsit kezdem unni a monitoros problémákat, nem értem, miért nem lehet normális minőségű paneleket gyártani.

Vettem karácsony előtt egy LG 32UN880-at. Megjött, egy hotpixel a bal felső részen, ám legyen, előzőn is volt, annyira nem látszik, a bevilágítás viselhető, jó lesz. Beállítottam mindent, kikapcsoltam a gépet, az éjszaka folyamán a (külső) tápegység levágta a biztosítékot, megdöglött. Visszaküldtem, félreraktam a dolgot, mondván ráér. Ez akkor 620€ volt.

Mostanában megint belelendültem, rátaláltam az LG 32BN67U nevű modellre, ami ugyanaz a 4K panel, mint az UN880-ban, igaz csak sima álló talpas, de legalább emelhető-dönthető-forgatható, és nincs USBC bemenet, de az annyira nem is volt fontos. Viszont csak 440€. Be is rendeltem.

A monitor tökéletes lenne. A bevilágítás még jobb, csak a bal alsó sarokban van valamennyi, megörültem. Akkor már kevésbé, amikor a jobb felső 20%-ban középről kifelé elindulva találtam 6 erősen látható, és még vagy 10 kevésbé pislákoló hotpixelt. Meg még egy erőset a bal alsó sarokban. Már rezgett a léc, de mondom nézési távolságból úgysem látszik annyira. Erre a képernyő kellős közepén ez fogad, és nem tudom, hogy ez deadpixel, vagy csak egy szemétfolt a panelben, de ez már zavaró, mert minden színnél látszik, ahol homogén a terület.

Értem én, hogy ez az árkategória nem a prémium, és 1-2 hotpixel vagy minimális bevilágítás még bele is fér, de ezt nem tudom, mégis hogy gondolja a gyártó. Biztos, hogy van minőségellenőrzésük, hogy mehet át rajta ez? Ennél még 4K-ban is 2 kategória van LEFELÉ, ráadásul ugyanez a panel van a "prémiumabb" kijelzőjükben is. Nem értem, hogyan lehet ennyi selejtet kiadni.

Sajnálom, mert amúgy a monitor teljesen megfelel az igényeimnek, pont ilyet kerestem. Most nem tudom, mit csináljak, próbálkozzak tovább, vagy fogadjam el, hogy nem lehet normális minőségű monitort venni?

[ Szerkesztve ]

(#123095) fudi2002 válasza Tin (#123094) üzenetére


fudi2002
veterán

Remek, akkor az lg sem jobb sokkal a gigabytenál... :)
Eizo, erre már tényleg nem tudok mást írni.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123096) Tin válasza fudi2002 (#123095) üzenetére


Tin
veterán

Majdnem négyszeres áron? Na ne... akkor inkább veszek 4-et ebből...

(#123097) fudi2002 válasza Tin (#123096) üzenetére


fudi2002
veterán

Tudom tudom, de az legalább jó :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123098) Tin válasza fudi2002 (#123097) üzenetére


Tin
veterán

Jónak ez is jó, tökéletesen megfelel, csak a minőségbiztosítása egy kalap sz.r. De akkor nincs mese, marad a panel-lottó.

(#123099) KAMELOT válasza fudi2002 (#123095) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem feltételnül kell Eizo. Írtam van BENQ jó modellek, ProArt is egy jó monitor.
PD3220U vagy EIZO EV2785-BK tökéletes.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#123100) fudi2002 válasza KAMELOT (#123099) üzenetére


fudi2002
veterán

Azon filózom, hogy a lent említett proart monitort még meg kéne néznem, amúgy ez az lg nem rossz, annyi hogy ennél is látom igaz lényegesen kevésbé a peremsötétedést. Félek, ebben a méretben ez mind ilyen lesz, de lehet egy próbát teszek az üzletben.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.