Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123401) demmer123 válasza Bogyó bá' (#123393) üzenetére


demmer123
őstag

Én is kalibráltattam a monitorokat, de semmit nem ér hosszú távon a kalibrálás ahogy mondták nekem, évente kéne csinálni mert a színek nem lesznek olyanok már.

[ Szerkesztve ]

(#123402) Busterftw válasza KAMELOT (#123398) üzenetére


Busterftw
veterán

Nekem a Z333 van, 2.1, meg vagyok vele elegedve.

Bogyó bá'

(#123403) Speed® válasza cikasz (#123400) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

[link]

Kollégámnak szereztem be nemrég, neki bejött.
Szerintem a magas Hz ellenére nem nagy cucc,
Ilyen méretben az 1080P már zavaróan kis PPI,
de ha alapvetően játekra kell, arra teljesen oké.

[ Szerkesztve ]

(#123404) UX válasza KAMELOT (#123395) üzenetére


UX
junior tag

Szuper!
Én is hasonlót akartam bt kapcsolattal, csak aztán elkeveredtem a hifi topikba és megfertőztek egy picikét. :DDD
500 ezerrel riogattak, és vennem kellett volna erősítőt is, de végül ez az aktív szett lett belőle. Nagyot szól egy külső hangkártyával, és pont megfelel az ízlésemnek a hangzása. Érdemes ebbe a boltba bemenni. Tuti lenyűgözik az ember fiát.

(#123405) KAMELOT válasza UX (#123404) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja ismerem. Van 2000€ is 2.0 szett :DDD
Nekem csak szóljon szépen. Órákon keresztül csak a lövöldözés megy.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#123406) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Munkára nézek egy kicsit emberesebb kijelzőt a laptopkijelző mellé. Szűkre szabtam a keretet. 25k.

Ebből ezt a kettőt szemeltem ki. De, ha van jobb ajánlat nyitott vagyok rá. Munkán kívül a max az XCom 2 lehet talán érdekes, de elsősorban a méret a lényeg és, hogy 8 órán keresztül ne zsibbadjon le az agyam az apró betűktől.
Falra szerelhetőség nem lényeges. Állíthatóság jó, ha van, de alá lehet polcolni szükség esetén :) Nem baj, ha nem túl nehéz. Néha pakolgatva lenne.

LG 24MP59G
DELL U2410F

Köszönöm a segítségeket!

Mess with the best / Die like the rest

(#123407) noorbertt


noorbertt
őstag

Oázis pixel garancia….
Direkt hívtam is őket múlt héten hogy át tudnám e venni előbb,, de nem mert át kell nézniük…Ahha

(#123408) fudi2002 válasza noorbertt (#123407) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem azért, de nem nagy szám tőlük ennyi pénzért. Én ezért az emagtól rendeltem, 30 napnyi elállási lehetőség a 14 nap helyett, ingyen viszi a futár vissza ráadásul.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123409) KAMELOT válasza fudi2002 (#123408) üzenetére


KAMELOT
titán

Valahogy így? ;] [link]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#123410) noorbertt válasza fudi2002 (#123408) üzenetére


noorbertt
őstag

Már ne haragudj de 4000ft extra azért hogy kinyissa és megnézze hogy jó e és ezt nem látni azért eléggé cink.
Akkor ennyi erővel megveszem máshol és elállok a vásárlástól….

Ugy gondoltam hogy ezzel ezt ki tudom kerülni, ergo megjön helyére teszem és folytatom a dolgaimat.

(#123411) fudi2002 válasza noorbertt (#123410) üzenetére


fudi2002
veterán

Pont ezt írtam. Hogy ezért nem fizetek. Náluk asszem 20 napig cserélik, másik bolt 14 napig bármi miatt visszaveszi. De emagnál 30 nap, ráadásul a futárkodást is fizetik.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123412) Tonyo válasza noorbertt (#123410) üzenetére


Tonyo
őstag

Kicsit paranoiás módon én pont azon gondolkoztam, hogy mi van, ha csak egy visszaküldött monitort "bontanak ki" és adják át neked, mint átnézett bevizsgált darab? Sose tudod meg. Ja, de...ezúttal igen.

Más helyekről én 6 termékből legalább 2-őt kibontva kapok meg. Oázistól még nem rendeltem. (szerk)

[ Szerkesztve ]

(#123413) noorbertt válasza Tonyo (#123412) üzenetére


noorbertt
őstag

Ilyen nekem eszembe se jutott. Intezem a cserét és bontatlant fogok kérni.
Elvileg a pixel garancia miatt a szállítást ők intézik,, kiderül.

Legkozelebb marad az alza vagy emag, ott max egy utat bukok és nem néznek hülyének mint az Oázis nal.

(#123414) KAMELOT válasza Tonyo (#123412) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezért kell a helyszínen megnézni és utána hazavinni. Tudod, hogy jót viszel haza.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#123415) Biga123 válasza KAMELOT (#123414) üzenetére


Biga123
addikt

És ezért nem kell + pénzt fizetni a kamu pixelgaranciáért.
Mint ahogy a mellékelt ábra mutatja.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123416) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Felkerült a YouTube csatornámra az új teszt videóm, melynek alanya a Xiaomi Mi Desktop 27
[link]

Remélem segít a vásárlásban. :)

Nem kiméltem, mindenre kitérek a tesztben: színhelyesség (gyári kalibrációval és kalibrálás után), input lag, betkintési szög, stb.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#123417) noorbertt válasza Biga123 (#123415) üzenetére


noorbertt
őstag

Én voltam a hülye , túl egyszerűnek gondoltam a monitor vásárlást :D

Azota vissza írtak hogy az nem pixel hiba és hogy a kijelzőt , csak a kijelzot cserélik. -azaz a kiegészítők és a tartó maradjon nalam mert kellene fog…

Eldurrantam telefonban elküldtem a picsaba őket és azóta már jott a GLS e-mail is úton az új bontatlan monitor.
pixel garit megtartottam azért :D

[ Szerkesztve ]

(#123418) noorbertt válasza noorbertt (#123417) üzenetére


noorbertt
őstag

Ha jól látom a pixel garancia folyamata nincs leírva sehol részletekbe menően. Ergo ha a dobozba használt WC papírt küldök vissza akkor mi lesz ? ;]

(#123419) GEIL válasza Speed® (#123403) üzenetére


GEIL
addikt

:K

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#123420) KAMELOT válasza noorbertt (#123417) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért nem mentél be üzletbe?
Én így csináltam. Alaposan átnéztük, utána bekalibrálták nekem ott helyben. Vissza dobozba, fizetés, csókolom.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#123421) noorbertt válasza KAMELOT (#123420) üzenetére


noorbertt
őstag

Múlt héten amikor hívtam őket hogy rendelés helyett beugranék érte délelőtt, azt mondtak hogy a pixel csekkolást zárás előtt csináljak és egyszerűbb lesz nekem ha postán küldik.

(#123422) Biga123 válasza noorbertt (#123417) üzenetére


Biga123
addikt

Ez naggyonjó, veszel pixelgarit, van egy valami a képernyőn szerintük nem pixelhiba, (belenagyítva tényleg inkább mocsoknak tűnik - de akkoris) és akkor elkezdik neked javítgatni a monitort?
Vagy mi a terv?
Hattalmas sumákság szaga van az egésznek.
De akkor most cserélik egy újra? (pont ez lenne a lényege a pixelgarinak h garantáltan hibamentes darabot kapj, és valaki itt még az is írta h ha megkéred őket még a bevilágítást is megnézik, hát pesrsze. Lehúzás az egész.)
Csak azt nem értem egyesek mért futtatják itt annyira a boltot.

Tonyo felvetése teljesen jogos , végülis valamit kell kezdeniük a sok elállással felbontott monitorral. (kalibrálás, pixelgari, levan a gond) :C

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123423) UX válasza noorbertt (#123417) üzenetére


UX
junior tag

Mindegy mi az a pont a képernyőn, hogy nem vette észre egy pixelhiba vizsgálat során?
A kalibrálást is fölöslegesnek tartom, egy gyárilag kalibrált, tanúsítvánnyal rendelkező prémium monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#123424) noorbertt válasza Biga123 (#123422) üzenetére


noorbertt
őstag

Kosz, mocsok vagy halott pixel szarok én rá :DDD

Ez a levél után telefonáltam és küldtem el őket a picsaba. Majd írásban kertem tőlük hogy jelezzék vissza h egy bontatlan új monitort küldenek.

Persze ha az sem jó akkor kihagyjuk a dobálozós GLS-t és személyesen viszem be.

A fotói alapján egyik sem pixelhiba hanem szennyeződés lehet mely a káva felől szokott beesni és nem mindig látható elsőre mert leginkább a GLS féle pakolás és utaztatás rázza meg kellően ehhez a csomagot.
Ráadásul ez a "benézni" dolog is olyan, hogy a pixelhiba bármikor előjöhet ezért is 20 napos pixelgaranciánk..mi megnézzük ellenőrizzük nálunk nem pixeles önnél simán előjöhet.

Cseréljük a kijelzőt. Csak a kijelzőt.

Vissza állítom rendelése státuszát így ismét kap értesítést a folyamatokról és majd a következőre szeretném kérni:

- csak a kijelzőt legyen szíves takarófóliájába a hungarocellek közé vissza csomagolni, eredeti dobozába
- amennyiben a nyaka gyárilag is rajta volt azt kérem ne vegye le
- minden egyéb tartozék önnél marad: talp, kábelek, táp stb.

Ha kért kalibrálást azt ismét elvégezzük az új kijelzőn és a monitort csomagcserével küldjük!
Amikor a futár viszi az újat a régit csak oda kell neki adnia.

Új számlát és garancia jegyet állítunk ki.

Legyen szíves megadni egy szállítási címet ahol a futárral tud cserélni, csomagponton ez nem lehetséges.

(#123425) KAMELOT válasza noorbertt (#123424) üzenetére


KAMELOT
titán

Kicserélik! Örülj neki.
Ez amúgy milyen monitor?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#123426) noorbertt válasza KAMELOT (#123425) üzenetére


noorbertt
őstag

SAMSUNG F22T450FQR
Semmi extra , másodlagos kijelzőnek tökéletes lesz.

(#123427) Lionel


Lionel
csendes tag

Az eMAG-nál most jó áron és 0% THM-es hitellel lehet venni Asus ProArt PA329C monitorokat. Gondoltam lecsapok egyre. Ma végre megjött a monitor, de már küldöm is vissza, mert egy halom halott pixel van rajta. Elszomorító, hogy a 4K-s kijelzők ennyire selejtesek még ebben az árkategóriában is. A 2K-s Dell Ultrasharp monitoraim már több mint tíz éve húzzák az igát, de még most sincs rajtuk pixelhiba.

(#123428) Tin válasza Lionel (#123427) üzenetére


Tin
veterán

A mostani 4K kihozatal ilyen. Én 3 különböző monitort rendeltem, mind pixel hibás, az utolsót már nem küldtem vissza, minek. Tele a net ezzel, nem találsz hibamentes panelt, max szerencsével. A cserélgetés meg egy idő után macera.
A pixel hibát amúgy csak max fényerővel és 20 centiről látom meg fekete háttéren, csakhogy feles fényerővel és 1 méterről nézem a monitort. Úgyhogy lesz.rom.

(#123429) 0xmilan válasza Tin (#123428) üzenetére


0xmilan
addikt

Haha, ez a megoldas! Olyan felbontasu monitort kell venni, aminek a pixeljeit 10 centirol se latod szabad szemmel, igy lehet rajta barmennyi halott pixel. :D

(#123430) Tin válasza 0xmilan (#123429) üzenetére


Tin
veterán

Tudsz jobbat? Tudod milyen újra és újra visszaküldeni, hogy aztán a neved mellé behúzzanak egy strigulát? Olyanért, amit nem is látsz?

A srác helyében visszaküldeném, az prémium monitor és drága. De én fele ennyiért nézegettem, ott vsz mind ilyen. Ezt okozza a kijelzőhiány.

Előző monitorom 27" 4K, LG, 6 éves. 11.000 munkaóra. Van rajta egy bright pixel az elejétől fogva, soha nem tűnt fel, csak ha fekete háttéren keresem. Ez a mostani 2 bright pixel, az egyik zöld, a másik lila. Előbbi kereséssel megvan, utóbbi csak sötétben max fényerővel.

[ Szerkesztve ]

(#123431) fudi2002 válasza Tin (#123430) üzenetére


fudi2002
veterán

"Tudsz jobbat? Tudod milyen újra és újra visszaküldeni, hogy aztán a neved mellé behúzzanak egy strigulát?"
Az én nevem mellett már erdő van :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123432) Tin válasza fudi2002 (#123431) üzenetére


Tin
veterán

Mindegy, úgy fest, hogy 2022-ben ez a szitu. Aki most akar venni, ezt kell elfogadnia. Amúgy én elégedett vagyok az MSI MS321UP-vel.

(#123433) UX


UX
junior tag

Sziasztok!
Monitort keresek grafikai munkára.
Szoftver és weboldal tervezésre, 3D modellezésre.

Szakértő segítségre lenne szükségem, aki otthon van a színterek világában, vagy hasonló tevékenységet végez.

2db minimum 27 colos monitorra van szükségem, ezen az AOC monitoron gondolkodom: [link]
Szerintetek ez a monitor jó választás az említett felhasználásra?
Nyomdai színtérre nincs szükségem, csak a színhelyességre.
Az srgb 120%, ez jó, de az adobe színtér 89%, ami nem túl acélos.
Az említett felhasználáshoz az adobe is fontos lenne?
Sokszor előfordul hogy nem tudom a megálmodott színt beállítani egy szoftverben, és sokat vacakolok vele. Nyilván ez szoftverfüggő is, de a monitor is nagyban befolyásolja.

Jelenleg Dell U2412M monitorokat használok, csak mac-re váltás miatt (is) váltanék 4K-ra.

(#123434) Tin válasza UX (#123433) üzenetére


Tin
veterán

Ha nyomda nem kell, akkor felesleges az AdobeRGB, amúgy amik azt is lefedik, 3x ennyibe kerülnek. SRGB a webre bőven elég.

(#123435) UX válasza Tin (#123434) üzenetére


UX
junior tag

Köszi, akkor az adobe rgb-t nem erőltetem.
Nem semmi monitorod van. :)
Az msi márkát nem is vettem eddig figyelembe, azt hittem csak gamer cuccokat gyárt.

(#123436) KAMELOT válasza Lionel (#123427) üzenetére


KAMELOT
titán

Vannak régebbi modellek BENQ PD3200U. Ott biztos jó a panel.

fudi2002: Tudod milyen jó egy jó monitort venni?!? ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#123437) demmer123


demmer123
őstag

Ha egy monitor keret alá folyt a víz, nem a hátuljára bekapcsolt állapotban történt az eset és fekete képernyőt csinált akkor valószínűleg zárlatos lett a monitor? Vagy ha pár napig szárítva van hagyva van esély hogy semmi baja nem lett? Sajnos a keret alá folyt a víz... Ne kérdezzetek hogy hogy történt mert hihetetlen.

(#123438) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Jól értelmezem a hírt, és az adatlapokat? :F
Az LG wide kijelzői mostantól 100Hz-es képfrissítést és Adaptive Sync-et tudnak, azaz gyakorlatilag Nvidia kártyákkal is megy rajtuk a Freesync?

Ez baromi jó hír lenne, remélem a többi középkategóriás monitorukkal is meglépik ugyanezt, vagy legalább a sync upgrade-et! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#123439) fudi2002 válasza AxBattler (#123438) üzenetére


fudi2002
veterán

Eddig is ment a Freesynccel.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123440) AxBattler válasza fudi2002 (#123439) üzenetére


AxBattler
félisten

A régebbieken biztosan nem... ez a DP-s móka csak pár éve aktuális, de nem emlékszem, hogy melyik modelltől? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#123441) fudi2002 válasza AxBattler (#123440) üzenetére


fudi2002
veterán

Passz. De hdmin (igaz ott korlátozottan, némelyik monitor hiába tud többet, akkor is csak 120hz asszem) megy, dp-s kábelen meg simán G-syncnek ismeri a nem-G-sync monitort is. Asszem nem is monitor, hanem valamelyik driverfrissítés utántól megy, de ez nekem is történelem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123442) Lionel válasza demmer123 (#123437) üzenetére


Lionel
csendes tag

Ha nem is károsodott az elektronika, akkor is leolvadt pár biztosíték. Valószínüleg javításra szorul.

(#123443) Biga123 válasza fudi2002 (#123441) üzenetére


Biga123
addikt

Úgy bizony. a Nvidia tette be az nv driverbe a freesync támogatást a 10xx kártyáktól.
De csak DP n . Fölötte megy hdmi n is ha minden igaz.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123444) Vhiktor válasza UX (#123433) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha grafikai munkára kell akkor a Benq monitorokat is merem ajánlani azok gyárilag is eléggé színhelyesnek számítanak, de ha a legpontosabb színhelyesség kell, akkor viszont mindet kalibrálni kell.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#123445) noorbertt válasza noorbertt (#123426) üzenetére


noorbertt
őstag

Kis up az oázis fele pixel garanciáról

Megjött az új bontatlan monitor, semmi baja.
Azonban az “ellenőrzött monitornál csomagolás közben találtam pontot ahol látszódik, hogy az bizony egy felnyitott szervizelt gép.

Offolom a dolgot, tanultam belőle

(#123446) Biga123 válasza noorbertt (#123445) üzenetére


Biga123
addikt

Akkor meg is van mért jutott bele szemét :D
A gonosz UPS , napersze . Gyalázat :(((

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#123447) Tonyo válasza noorbertt (#123445) üzenetére


Tonyo
őstag

Hát ez durva..nem lehet, h csak kiszedték a pixel hibákat? ;] :))

[ Szerkesztve ]

(#123448) fudi2002 válasza noorbertt (#123445) üzenetére


fudi2002
veterán

Akkor az Oáziscomputerről ennyit asszem. :W

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#123449) Bogyó bá' válasza fudi2002 (#123448) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem semmi bajom velük: pár hete vettem egy ACER XV272UP-t, ráadásul nagyon akciós áron. Pixelgarit nem kértem csak kalibrálást. Nincs egyetlen hibás pixel sem a monitoron.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#123450) fudi2002 válasza Bogyó bá' (#123449) üzenetére


fudi2002
veterán

Ez mondjuk nem rajtuk múlott

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.