Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120051) KAMELOT válasza padam87 (#120049) üzenetére


KAMELOT
titán

MSI Optix MAG342CQR
Samsung Odyssey G5
Dell Gaming S3422DWG

Pityu: Egyszer nézzél meg egy "jobb" paneles monitort, aztán elfelejted a monitorodat! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#120052) Pityu. válasza KAMELOT (#120051) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem kell a vagizás nekem ez is megfelel dell p2417h után én nem a legjobbat akarom itt a fórumon egy csomóan felvágiak akármilyen témába is olvasgatok.Egyébként mindenben van jobb ahhoz meg sok pénz kell én meg nem akarom kidobni a pénzem az ablakon.Amire nekem kell arra jó ez a monitor is ennyi erővel mindenki vegyen sok százeres monitort...De ha ennyire zavar,hogy esetleg én is próbálhatok segíteni akkor inkább nem teszem meghúzom magam a kis szar monitorommal.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#120053) padam87 válasza KAMELOT (#120051) üzenetére


padam87
tag

Ez mind VA... IPS kell.

(#120054) unclefucka


unclefucka
senior tag

Most, hogy komolyabban elgondolkodtam, hogy ultra-széles monitorra váltanék megdöbbentett, hogy a játékok közül mennyi nem támogatja a 21:9 képarányt.
És nem csak régi játékokról van szó. Az átvezető videók például majdnem mindenhol 16:9-ben vannak. Néhány játék nem Hor+, hanem Vert- eljárással valósítja meg a UW képarányt.
A HUD/menü szétesik, torz, rossz helyen van, stb.

És akkor még nem is beszéltünk a filmnézésről.

Nem tetszik ez nekem... :(

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#120055) LamaForce válasza Pityu. (#120050) üzenetére


LamaForce
csendes tag

Szia. Köszönöm a választ. Nem akartam most adott panelre leszűkíteni az ajánlásokat, mert lényegében mindegy is lenne a panel (persze én jobban örülnék egy IPS panelnak, ha belefér a keretembe).
Néztem a többi ajánlást erre a MSI Optix MAG274QRF-QD monitorra, viszont tényleg megéri a felárat, ahhoz képest amit te ajánlottál?!

(#120056) -FreaK- válasza unclefucka (#120054) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem nagyon találkoztam még ilyen problémával, igaz nem próbáltam ki olyan túl sok játékot, bár egész a közelmúltig ~12 játék volt telepítve egyszerre. Mindegyik jól kezelte a 21:9-et.
A széles látómező ellenben nagy élmény..

Filmekkel, sorozatokkal sincs semmi gond, PotPlayer-t használok, pár klikkre vannak a zoom funkciók, amivel be tudod állítani megfelelően. Igen, sok esetben lesznek oldalt sávok de nekem abszolút nem zavaró, 16:9-es monitornal meg alul-felül van.. Viszont sokszor meg teljesen kitölti a kijelzőt a kép, az meg azért nem rossz.
VA panel előnyösebb ilyen szempontból, mert a fekete sávok sötétebbek mint IPS esetén.

Összességében én nagyon szeretem és vissza nem váltanék hagyományos képarányra, max. abban az esetben ha egyszer veszek egy oled tv-t monitornak, de az nem ma lesz.

(#120057) Gomez1984


Gomez1984
aktív tag

Egy kérdés:

Az miért van hogy képnézegetőben sokkal fakóbbak a színek???

(#120058) Csandi válasza LamaForce (#120055) üzenetére


Csandi
őstag

Az az MSI egyik legjobb 1440p monitor. Ha nem akarsz 240hz-et, akkor meg merem kockáztatni, hogy a legjobb :) IPS-ek közül persze, de én azt jobban szeretem mint a VA-t.

[ Szerkesztve ]

(#120059) csako válasza Gomez1984 (#120057) üzenetére


csako
veterán

Kalibrált monitor? Olyan képnézegető kell, amiben van icc/icm profil kezelés (pl. ImageGlass).

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#120060) Gomez1984 válasza csako (#120059) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Közben megoldódott.
:R

(#120061) siege5


siege5
aktív tag

Abban tud nekem valaki segíteni, hogy mi lehet a különbség a következő monitorok között?
Magyarban nem találom az egyiket, a másik meg a külföldi tesztekben ritka, így konkrétan nem tudom összehasonlítani.
Acer Nitro XV272U KVbmiiprzx
Acer (Nitro) XV272U Pbmiiprzx (ez még magán az acer oldalán sem találtam meg, ellenben idehaza csak ez kapható)

Bár közben elgondolkodtam, hogy az egyik hazai üzletben 119-ért már megvehetném használtan (bontott, némi váz karccal, de elvileg a panelnek semmi baja) az MSI Optix MAG274QRF -et is, ami eléggé csábító.
/és akkor még ott van 125-ért a GIGABYTE M27Q ami az rtings.com alapján igen jó csak az előzőekben hangoztatott BGR miatt félek tőle/

[ Szerkesztve ]

(#120062) Pityu. válasza LamaForce (#120055) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát ez jó kérdés msi monitorokat is igaz én csak 24"-ban mert én ennyit monitorért nem adnék ahogy olvasgattam 24"-nál srgb színtér 123% meg ilyesmi jól hangzik de oázisnál azt mondták az msi monitorokat annyira nem szeretik a vásárlóik,de ettől függetlenül lehet jó de szerintem van msi olcsóbban is bár majd kapom itt a szar lenovomamal mit akarok itt 🙂 de nem rád értem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#120063) Pityu. válasza csako (#120059) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vagy mondjuk egy irfanview

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#120064) unclefucka válasza -FreaK- (#120056) üzenetére


unclefucka
senior tag

Köszi.
Visszahoztad a reményt.
Lehet, hogy mégis "haladok a korral" és váltok széles látómezőre.

Hozzáteszem már egy jó ideje IPS monitort használok és megszoktam a glow-t.

Most úgy vagyok vele, hogyha mégsem kezelné jól egyik-másik játék a 21:9-et, vagy ha 16:9 filmet nézek, akkor sem lesz olyan zavaró a fekete sáv kétoldalt, mert VA monitort néztem ki.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#120065) vepe


vepe
senior tag

24" monitorban 60K körül melyik a legjobb választás munkára? IPS kellene, válaszidő már ne legyen 60Hz, illetve ami még lényeges ne legyen pwm-es.

(#120066) unclefucka válasza vepe (#120065) üzenetére


unclefucka
senior tag

Samsung F24T450FQRXEN
ASUS VA24DQ

IPS monitorok ebben az árszegmensben, kb. 80k-ig 75Hz-esek lesznek.
A DELL 2421-es családja (H, HN, HS) 72-76k körül megy. (ajánlottabb, mint a fenti kettő)

Ami már 144Hz-es az az LG 24GN600, ez 80k. (ez inkább "gamer" monitor)

Most már nem nagyon használ senki PWM-et, így ezen nem kell stresszelni.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#120067) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Sziasztok!
Van nekem egy LG32UK550 vagy 550B monitorom. Nincs vele problemam, de lehhet vennék helyette masikat amin "jobb" a HDR.Tudtok ajanlani valamit?

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#120069) Biga123 válasza siege5 (#120061) üzenetére


Biga123
addikt

Igazából én is sokat kutattam.
De lényegi különbség nemigazán van.
[link] és [link]
Kb ugyanaz a panel bennük egyedül a háttérvilágítás tér el.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#120070) siege5 válasza Biga123 (#120069) üzenetére


siege5
aktív tag

Köszi, ez alapján már tudom mit keressek, milyen videókat nézzek-, illetve keressek meg :)

[ Szerkesztve ]

(#120071) vepe válasza unclefucka (#120066) üzenetére


vepe
senior tag

Köszi a tippeket...Dell 60hz vagy Lg 144? szerinted munkára elég a 60Hz szemnek nem lesz bántó?

(#120072) Pityu. válasza vepe (#120071) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Embere válogatja szerintem nekem is most 165Hz monitorom van meg míg meg bolt a másik a 60Hz nekem nem bántotta a szemem sőt azt hittem nagyobb durranás lesz a több Hz annyira mondta mindenki.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#120073) Zafi válasza Piistii (#119802) üzenetére


Zafi
tag

Szia, írnál pár szót a dellről?! Most küldöm vissza a acert mert valahogy nem jó!! Valójában inkább filmre használom a gépet.

(#120074) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok!

24" , 1920x1080 monitorról szeretnék váltani 27"-ra, nagyobb méret már nem jöhet szóba.
Eddig úgy gondoltam 2560x1440 felbontás lenne nekem a legmegfelelőbb de kicsit elbizonytalanodtam.
Fő felhasználás munka és sok film.
A filmeket 1080 minőségben szoktam nézni.
Olvastam, hogy a 1080 film jól néz ki 4K monitoron. De jó-e a 1080 film a 2560x1440 monitoron is?

Ha érezhetően jobb minőségben jelenik meg a 1080 film a 3840 x 2160 felbontáson mint 2560x1440-on, akkor inkább választanék egy 27" 3840 x 2160 monitort.

Mi a véleményetek?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#120075) finest válasza gezatata (#120074) üzenetére


finest
őstag

Ha felfele skáláznak, az is ront a képminőségen. Az 1080p film 1080-on nézve ideális, 3840-en homályosabb lesz, mint élesebb szvsz., ti. 1 pixelből lesz 4.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#120076) Biga123 válasza gezatata (#120074) üzenetére


Biga123
addikt

Melóhoz hatalmas területed lesz 4K 27" on, viszont minden nagyon apró lesz. Viszont ha sokat filmezel akkor inkább 4K mint QHD. Arról nem is beszélve h később még 4K filmez is jó. Szal részemről egy szavazat a 4K ra. Am még az FHD is élhető ebben a méretben, de arra nem beszélnélek rá

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#120077) unclefucka válasza vepe (#120071) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ezzel egyetértek: #120072 Pityu.
Ami látványosabb, ha ebben az esetben lényeges lehet egyáltalán, az nem a sok Hz, hanem a VRR (Freesync, GSync). Ez nem csak játékokban látszik és vizuálisan szebb.
A sok Hz játékok alatt lényeges, munka esetén indifferens.

A DELL-ek, amiket írtam 75 Hz-esek btw.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#120078) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Sziasztok, kis segítséget szeretnék kérni. Ami miatt elgondolkodtam 1440p monitoron az az, hogy játékokban az UI túl sok helyet foglal a képernyőből és habár van pár játék ahol ezt be lehet állítani, de sajnos nem mindegyiknél. Volt már 1440p monitorom és ott úgy emlékszem azon kisebbek voltak az elemek. Ezt szeretném ha valaki megerősítené vagy cáfolná. Illetve ha valaki tudna egy side by side képet küldeni egy játékról ami egy 1080p/1440p monitoron fut egymás mellett. :R
Ha hülyeséget kérdeztem vagy írtam akkor bocsi :R

(#120079) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok,

bedöglött az egyik otthoni "játszós" (értsd: nem munka miatt fotót/videót szerkesztős + casual gaming) monitorom, ami egy Dell U2311H volt. Kéne SOS-ben valami másik, mert közben megjött az új konzolom is és nincs mire rádugni.

Ami szempont:
- 130-150k HUF büdzsé
- 4K UHD felbontás
- 27"+ méret (30-32" lenne az ideális, de tudom a büdzsé limitál)
- sRGB színtér (!!!)
- Inkább az IPS-t preferálnám, de egy jó VA is játszhat
- Nem pro grafikai monitort várok (a Dell sem volt az), de ne legyen teljesen fos (a Dell sem volt az)
- HDMI és DP bemenetek (egy a PC felől, egy a konzol felől)

Extra igények (ha belefér):
- Állítható magasság (forgathatóság viszont nem kell)
- Audio kimenet (egy normál jack csati megteszi fejhallgatóhoz)
- USB 3.0+ HUB

Na most elmondtam az igényeket és lássuk meg milyen kompromisszum hozható ki belőle. Valószínűleg még ma megrendelném. Köszi előre is minden tippet és segítséget! :)

(#120080) unclefucka válasza Stauffenberg (#120079) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ívelt lehet?
Ha igen, akkor maradj DELL vonalon:
Dell S3221QS

Ha mindenképp IPS kell:
Asus TUF Gaming VG289Q1A

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#120081) dudi6 válasza Gergello (#119961) üzenetére


dudi6
senior tag

Este kicsit vakít, valószínűleg rosszul van beállítva. sRGB módot használom.
Le lehet tölteni valahonnan hozzá való icc profilt? A széles keret is zavar, szeretnék minél keskenyebbet.
Most amúgy ezt a Xiaomit néztem ki, jó vétel lehet?

(#120082) Stauffenberg válasza unclefucka (#120080) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt a Dellt néztem, technikailag meggyőző, de az ívelt képernyőket nem annyira kedvelem.

Az ASUS esetén meg nincs magasság állítás. Tudom az extrák rovatba írtam be, de közben átgondoltam, hogy azért ez mégis mondható fontosnak.

AOC U28P2A (IPS, 28")
AOC U32P2 (VA, 32")

Ezeket néztem még, de nem sok teszt van róluk (igaz most éppen dolgozom, szóval olyan sok időm sincs rá, ezért is jöttem ide dobjatok be neveket).

(#120083) Criminal017


Criminal017
őstag

Sziasztok!

Körülbelül egy hónapja esett végül a választásom az LG UltraGear 24GN600 monitorra, amit azóta is megelégedéssel használok.

Sajnos ma vettem észre, hogy előjött egy pixelhiba, ami eddig nem volt ott... Emagnál vásároltam 2021 október 4-én, van rá 36 hónap garancia. A képernyő bal egyharmadára esik, majdnem középre. Elég zavaró, zölden világít. Megpróbáltam megmasszírozni, de sajnos nem éledt fel.

Van valakinek tapasztalata az LG pixelhiba kezelésével? Hátha cserélnék... :(

(#120084) unclefucka válasza Criminal017 (#120083) üzenetére


unclefucka
senior tag

#120083 Criminal017:
Bármelyik LG megjelenítő termék (monitor, TV, stb.) esetén a leírás alsó részében részletesen le vanak írva az "LG Electronics pixelhiba-szabályok". Tájékozódj ott, hogy jogosult vagy-e, vagy sem a garanciális cserére.

#120082 Stauffenberg:
Eléggé leszűkítetted a lehetőségeket.
Ha már az AOC is szóba jöhet akkor lehetne akár az Acer B277K is.
"ne legyen teljesen fos" Mi számít annak ezek után?
Samsung, LG és a Philips maradt még ki a felsorolásból, a ViewSonic egy kicsivel drágább.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#120085) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok,

monitort vennék, kérném a segítségeteket. A feltételek:
- 1920 * 1080
- 24"
- IPS panel
- DisplayPort lehetőleg legalább 1db
- matt felület
- nem ívelt
- FreeSync, ha szerintetek van értelme 3060Ti kártya mellé
- nagyon pörgős FPS játékok kivételével gaming + munka + netezésre lesz használva
- max 60.000 Ft
- lehetőleg "konzervatív" / egyszerű, letisztult design

A fenti feltételek szerinti "legjobb" monitor kellene, aminek a legszebb a képe, akár napi 8-10 órát is nézném naponta.

Amennyiben 3060Ti mellé a FreeSync felesleges, akkor emellé egy 2 mondatos indoklást is kérnék, pl. semmivel nem jobb mint a VSYNC stb...

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#120086) dante3 válasza bélanéni (#120085) üzenetére


dante3
addikt

Most van az Emagon egy jónak tűnő ajánlat: [link]
Több, mint 100 pozitív visszajelzés, nem tudom meddig akciós. Más üzletekben 70k körül kezdődik. Személyes tapasztalom nincs, csak pont ma jött velem szemben, miközben böngésztem az oldalt. :U

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#120087) Stauffenberg válasza unclefucka (#120084) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

""ne legyen teljesen fos" Mi számít annak ezek után?"

Ezt ugye arra mondtam, hogy fotót is szerkesztenék vele (de nekem a melóban van EIZO ColorEdge, itthon csak a magam dolgait szerkesztem, zömmel webes/instagramos kimenetre). Úgy voltam vele, hogy mikor váltok, akkor legyen UHD és >95% DCI-P3, de ezek olyan árban mennek, amit most a hirtelen jött vásárlási igényben nem tudok kiköhögni.

Amire itt gondoltam az tényleg egy Dell U2311H szintje színtér fedésben, homogenitásban, stb, nem pro ez a monitor sem, de azért ordító homogenitási/bevilágítási gondjai ne legyenek. Illetve ha túlmegy az sRGB színtéren, akkor nem baj ha tud menüből kapcsolható sRGB módot.

Az Acer B277K jobb, mint az említett AOC P2-es monitorok? Ez lenne méretben a legkisebb.

(#120088) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok,

az MSI OPTIX MAG301CR2 -ról van itt tapasztalat?

Jó vételnek számít? 1650-es VGA miatt nem mennék bele a nagyobb felbontásba. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#120089) unclefucka válasza Stauffenberg (#120087) üzenetére


unclefucka
senior tag

Igazából nem jobb az Acer, de tesztet nem nagyon találtam egyikről sem.

Viszont itt van az ASUS VG289Q, ez eddig elkerülte a figyelmemet, mert azt hittem, hogy ugyanaz, mint amit előzőleg ajánlottam, de nem!
Szerintem ez lesz a sweet-spot.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#120090) Stauffenberg válasza unclefucka (#120089) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ahh, köszi a tippet a VG289Q-ra! :) Erről vannak tesztek is és nem is szerepel olyan rosszul a méréseken sem. Mondjuk a jólcsengő DCI-P3 ígéreteket nem tudja megugrani, de ennyi pénzért nem is várnám el, HDR sem izgat. A tesztekben kiemelik, hogy a gyári sRGB mód nem limitál eléggé és túllövi a színteret így is, de ez olyan szempontból nem a világ vége, hogy úgyis nekimegyek műszeres kalibrációval (i1 Display Pro Plus) kézi RGB beállításokkal és kap majd rendes ICC-t.

Úgy tűnik megvan a nyertes. USB HUB nincs rajta, amit kicsit sajnálok, de ezt fel tudom áldozni. :)

(#120091) Źşë' válasza Stauffenberg (#120090) üzenetére


Źşë'
addikt

én a 60hz-es képfrissítés miatt biztos nem venném meg játékra

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#120092) Stauffenberg válasza Źşë' (#120091) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nincs PC-m ami többet kipréselne (pláne 4K-ban, de 1440p-ben sem) és a PS4 Pro-nak is 60 Hz/fps a teteje. Majd lesz idővel PS5, de nekem a 4K/60fps többet érne, mint a 1080p/120fps (és ezek sem minden játékban érhetők el). Casual gamer vagyok, sokszor hetekig-hónapokig nem nézek játék felé, de fotó/videót rendszeresen szerkesztek + multimédiázás.

(#120093) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

24" méretben, office, olvasás és filmnézésre milyen monitor most a legjobb vétel?
A keret 50.000 ft.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#120094) LamaForce válasza Csandi (#120058) üzenetére


LamaForce
csendes tag

Szia. Végülis megvettem az MSI Optix MAG274QRF-QD-t , meg is érkezett ma viszont annyira túlszaturált, hogy így szinte használhatatlan. Sajnos nem volt opció itt Ausztriában nekem a kalibrálás… Tudnál küldeni rá beállításokat esetleg, hogy azokkal megnézzem milyen lesz a képe?!

Esetleg valaki más? Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#120095) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Korábban kiszemelt monitor típusaim eltűntek az itthoni piacról (AOC 24P1, AOC 24P2Q). Nem tudom hogy ez átmeneti-e. Helyette mi ajánlott? (matt, 24", FHD, HDMI, Displayport, dönthető és forgatható). Köszi

(#120096) Biga123 válasza LamaForce (#120094) üzenetére


Biga123
addikt

[link]
Post calibration rész , az icc profilt is kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#120097) LamaForce válasza Biga123 (#120096) üzenetére


LamaForce
csendes tag

Köszi. Meglesem.

(#120098) mpierre


mpierre
veterán

Üdv!
A BenQ PD2700Q monitor vállalható hosszabb távra is? A BenQ GW2765HT azért kialakította a márkahűségem... Vélhetően nem lesz hatalmas előrelépés képileg, de a cad/cam opció szimpatikus, ha tényleg működik.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#120099) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#120090) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az ASUS nem adta ki véletlenül a VG289Q-t normál (nem gamer) verzióban? Több tesztet is elolvastam és az jön le, hogy pont gamer aspektusból nem kiemelkedő, ami engem nem zavar, mert nem echte gamer monitort keresek.

Csak szívesebben néznék az íróasztalomon valamit, ami nélkülözi a gamer design elemeket ha van ilyen választási lehetőség is. A panel maga a tesztek szerint árkategóriájában jól sikerült abból a megközelítésből, ahonnan én közelítek (színhelyesség, homogenitás, színtér, stb).

[ Szerkesztve ]

(#120100) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
4K filmnézésre szeretnék valamilyen kimondottan szép képű monitort.
Összeget nem szabnék meg,csak szeretném,ha megérné az árát.
Főleg filmnézésre lenne használva,de játszani is használná az illető.
Szeretnék konkrét típusokat kérni.
Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.