Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) VateRicsi válasza opr (#37550) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Na igen, ez a mobil kijelző kérdés kicsit olyan, mint régebben a plazma vs lcd volt. Ha a legújabb generációs tévéket nézzük, mindegyiknek pazar képe van függetlenül a technológiától és tényleg csak egymás mellett lehet észrevenni a különbségeket. Viszont két plazma vagy két lcd között is jókora eltérés lehet képminőségben. Azóta ez a vita megoldódott, ma már szinte mindenki led tévét vesz, de majd biztos jön a vita a nano-led és valami másik led között. Amíg ezen tudnak vitázni emberek, addig nehéz elhinni hogy világválság van:)

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37552) sdd2 válasza VateRicsi (#37549) üzenetére


sdd2
veterán

Nem mondtad persze csak én is néztem a videót és meglepett.

opr

Azért az x8 kijelzője tényleg a legalja a készülékeknek mert annak fakó a kijelzője. Majd media marktban megpróbálom megnézni a samoled és a bravia képét.

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37553) opr válasza sdd2 (#37552) üzenetére


opr
veterán

Jaja, ezért írtam, hogy töbi fos.
Alatta x10 mini/pro volt még ami számít, azok alatt meg -jó sokkal alattuk- már az értékelhetetlen, ~20-25k ft-os tucatdroidok. pl. Voda 858smart vagy mi a frász a neve :)

Persze, a felmérésben se a minta, se maga az eredmény se nem releváns, se nem objektív, se nem reprezentatív, hiszen az ember is meg a készülékek száma is kevés volt, és a pontozás se volt teljesen egzakt.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37554) sdd2 válasza opr (#37553) üzenetére


sdd2
veterán

Kiindulónak teljesen jó :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37555) VateRicsi válasza sdd2 (#37552) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

A Media Markt-ról jut eszembe: ha egy bemutatóteremben élénk színbeállításra állítanak egy gagyi tévét és megy rajta az Avatar, akkor a vásárlók 90%-a azt tartja jobbnak a mellette szolidan álldogáló űber-brutál képminőségű, de a szemcsés TV2 híradót adó szupertévénél. Szóval a videó meggyőző, de ha a samunak csak a lejátszó progija miatt sötétebb a képe, akkor hasonló a helyzet. Tényleg az a legjobb, ha az ember saját maga teszteli le.

opr: egyetértek sdd2-vel, arra teljesen jó a lista hogy alapot adjon, ha valaki jó kijelzőjű mobilt keres, legalább tudja melyik modelleket érdemes megnéznie.

[ Szerkesztve ]

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37556) RaPiDsHaRe válasza allando (#37535) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Akkor mondjuk 40eFT ért mit javasolnál?

(#37557) VateRicsi válasza RaPiDsHaRe (#37556) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Amit én ajánlottam, nem tetszik? 18-ért szerintem nagyon megéri ha hozzávesszük azt is hogy két kártyás mobil.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37558) RaPiDsHaRe válasza VateRicsi (#37557) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Dehogynem tetszik, meg is néztem a linket.
A samsung menyire megbízható telefonokat gyárt?

(#37559) sdd2 válasza RaPiDsHaRe (#37558) üzenetére


sdd2
veterán

Teljesen megbízhatók.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37560) VateRicsi válasza RaPiDsHaRe (#37558) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Sőt, nagyon megbízhatók! Eddig volt vagy egy tucat Samsung mobilom, de lehet hogy jóval több, az ismerőseimnek pedig rengeteg és ebből egyetlen készülék érintőkijelzőjének volt baja. Garanciális volt, egy hét alatt kicserélték és addig is kaptam cserekészüléket. Első osztályú a szerviz, de hangsúlyozom: sok mobilból egy volt problémás, míg Nokiából jó pár hibás volt már a kezemben. Persze nem mondom hogy a Nokia rossz, de nálam így alakult.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37561) RaPiDsHaRe válasza VateRicsi (#37560) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Ennek örülök. Mert nekem ezelött Nokiáim voltak és a Samsung-ot nem ismertem, csak hallomásból. A link amit mutattál olcsóak, ez tetszik:) Ez magyar menüs lehet?

(#37562) kkrisi


kkrisi
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy Tré-mobilnál miért ennyire TRÉ a kínálat? :/ se motorola razr, se samsung nexus...egyedül ami jó, az a sensation XE mert marha jól szerepelt a kijelzője, de inkább vennék egy nexust!
Persze, telenornál meg olyan telefonok vannak, amit életemben nem hallottam :D De ott van nexus

Esetleg valaki belső ember által, vagy hír által, nem tudja hogy lesz nexus tré-nél?

köszi!

(#37563) littlelion21 válasza allando (#37535) üzenetére


littlelion21
addikt

Rosszat álmodtál? :U

RaPiDsHaRe: a linkelt Samsung nagyon jó kis telefon, javaslom nézd meg valahol személyesen.

[ Szerkesztve ]

(#37564) dite29


dite29
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában szeretnék telefont venni, eddig még nem volt érintőkijelzős telefonom.
Nem is nagyon rajongok érte, de kompromisszum-kész vagyok, egy qwerty billentyűzetes érintőkijelzős telefonnal még megbarátkozok, vagy ha nagyon muszáj, akkor a teljesen érintőkijelzőssel is.
Amire használám: telefonálás(nem árt, ha jó minőségű a beszélgetés), fényképezés, zenehallgatás, jó ha van benne WIFI, GPS

Ajánlásaitokat előre is köszönöm!

(#37565) VateRicsi válasza RaPiDsHaRe (#37561) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Amit belinkeltem csak egy példa, fél perc alatt találtam az expresszen, ha jobban rákeresel szerintem még olcsóbban is találhatsz. Szinte mindegyik ma itthon kapható mobilban van magyar nyelv, de a cikkben levő fotókon tényleg angol feliratok vannak, szóval tényleg érdemes rákérdezni, mielőtt elmész érte valahová. Egyébként ajánlom, hogy előbb nézd át a Samsung többi két kártyás (duos széria) készülékét is, hátha valamelyik jobban tetszik!

dite29: Mondhatnál egy keretet, mert használtan 16-17 ezertől (LG KM900 Arena: 8 GB, 5 MPx, WiFI, GPS, 480x800 lcd) újonnan 180 ezerig vannak jó érintős telefonok!

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37566) dite29 válasza VateRicsi (#37565) üzenetére


dite29
csendes tag

Bocsi, a keret durván 60 eFt, legalábbis nem nagyon szeretnék attól többet szánni telefonra.

Szándékosan nem írtam, hogy melyik telefonokat néztem eddig ki, mert kíváncsi vagyok a ti véleményetekre.

(#37567) sdd2 válasza dite29 (#37566) üzenetére


sdd2
veterán

Xperia Mini Pro

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37568) RaPiDsHaRe válasza VateRicsi (#37565) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Jó lenne élőben megnézni, de amike az argep.hu-n találtam egyikneksincs errefelé üzlete, így azt hiszem marad a netes rendelés. Még megnézem a samsung oldalát, hátha vanmég valami okosságuk olcsón:).

(#37569) sdd2 válasza RaPiDsHaRe (#37568) üzenetére


sdd2
veterán

MM nincs a közelben?

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37570) dite29 válasza sdd2 (#37567) üzenetére


dite29
csendes tag

sdd2: Néztem azt is, és a sima Mini-t is, árban van különbség, de úgy látom szinte csak a qwerty-t kell megfizetni a pro-nál.

(#37571) sdd2 válasza dite29 (#37570) üzenetére


sdd2
veterán

Meg az előlapi kamerát.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37572) dite29 válasza sdd2 (#37571) üzenetére


dite29
csendes tag

Igaz, azon az is van. Mondjuk nekem az nem szempont.
Alapjában véve nem olvastam rosszat róla, és tetszik is. Lehet, hogy az lesz a választásom, de azért még szeretnék más alternatívákat is, mert legalább 3 évre szeretnék telefont venni.

(#37573) RaPiDsHaRe válasza sdd2 (#37569) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

MM - Média Márk-ra gondolsz? Ha igen az tényleg van.

(#37574) VateRicsi válasza RaPiDsHaRe (#37573) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Ha van MM, akkor ott meg tudod nézni, ugyanis én pont ott figyeltem fel a C3322-re, de a menü nyelvére sajnos már nem emlékszem.

dite29: Ha szeretnéd a qwerty-t, akkor tényleg a mini pro a megoldás. Választhatnád még valamelyik Motorola-t (például ezt), de árban a mini pro a jobb. Mellesleg szerintem nyugodtan választhatnál billentyűzet nélküli, nagyobb képernyős mobilt is, mert fektetve a virtuális (magyar nyelvű) qwerty billentyűzetek már nagyon jók és a nagy kijelző előnyei egyértelműek.

[ Szerkesztve ]

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37575) dite29 válasza VateRicsi (#37574) üzenetére


dite29
csendes tag

Valószínűleg a mini pro marad a qwerty-sek közül.
A "például ezt" link sajnos helytelen, nem hozza be.

Ha a virtuális qwerty mellett döntenék, miket ajánlanál?

(#37576) n0rbert0 válasza dite29 (#37575) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Xperia neo, xperia ray esetleg motorola defy+

(#37577) sdd2 válasza RaPiDsHaRe (#37573) üzenetére


sdd2
veterán

Igen arra. ;)

dite29

Mini Pro 3 évet ha vigyázol rá és nem dobálod kibír az biztos. De ha nagy kijelzőset veszel, vehetsz Motorola Defy-t. Az strapabíró, és jó telefon.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37578) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Üdv!
Milyen mobiltelefon jöhet szóba ezen kritériumok mellett:
- Főként iGo navigáció használatra lenne
- Az akksija iGo navigáióval birja legalább 1 órát
- Használtan viszonylag olcsón is meg lehessen kapni
- Alap dolgokat tudja, "mint egy mobil telefon" (SMS, telfonálás...)

Live poor, die ritch.

(#37579) dite29 válasza sdd2 (#37577) üzenetére


dite29
csendes tag

sdd2

Köszönöm a segítséget, megnézem a Defy-t is és valószínűleg a két készülék közül fogok választani.

(#37580) sdd2 válasza gyáliSanyi (#37578) üzenetére


sdd2
veterán

Samsung Galaxy Spica

dite29

Nincsmit

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37581) gyáliSanyi válasza sdd2 (#37580) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Más alternatíva még?

Live poor, die ritch.

(#37582) punky10 válasza gyáliSanyi (#37581) üzenetére


punky10
addikt

Az Igohoz nincs más alternativa,mert hivatalosan csak a Spicára adták ki.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#37583) sdd2 válasza gyáliSanyi (#37581) üzenetére


sdd2
veterán

Galaxy 3, Galaxy Mini, Galaxy Gio.
Igazából droidos legyen és minimum 600MHz-es procija. Az hogy IGO-t hogy lehet rátenni az warez itt, mert nincs hivatalos.

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37584) gyáliSanyi válasza punky10 (#37582) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Omnia?

Live poor, die ritch.

(#37585) Dicker


Dicker
őstag

Köszönöm a segítségeket. Holnap megtapizom a Samsungot, előtte meg a HTC-t a T-mobile-ban és döntök.
Hardverileg, akkor nagyon nem térnek el a válaszok alapján.
A Motorolát én sem szívesen venném meg, mert a támogatottságával járó gondok nem épp hízelgőek.

ui.:
LG Prada 3.0-val van valakinek tapasztalata?

(#37586) sdd2 válasza gyáliSanyi (#37584) üzenetére


sdd2
veterán

Androidra gondolt. WP7-ben nem vagyok jártas, azt kihagyom.

Dicker

LG se szoftver bajnok az az igazság.

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37587) punky10 válasza gyáliSanyi (#37584) üzenetére


punky10
addikt

Ott a pont...A win mobilokra nem is gondoltam.Valoszinüleg azért,mert nem vennék régi wint...

sdd2:az omnia 7-re is van Igo?Nem tudtam...Az I900-ra volt,de az meg nrm WP7-es.

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#37588) gyáliSanyi válasza sdd2 (#37583) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszönöm válaszod és neked is punky10!

Azt nem tudod, hogy ezen az iGo csak Magyarországi térképet tartalmaz-e vagy az EU-t? Ha Európa térképpel rendelkezik akkor már az megéri az árát.

Live poor, die ritch.

(#37589) sdd2 válasza gyáliSanyi (#37588) üzenetére


sdd2
veterán

Spica topikjában érdeklődj utána ;)

punky10

Nem tudom WP7 nem izgat mert sz@r. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37590) Dicker


Dicker
őstag

Még egy kérdésem akadt a telefonokkal kapcsolatban.
Az aksiknál van valami lényeges eltérés erősségben?
Illetve a Samsunghoz létezik egy ilyen: (gondolom utángyártott, de jóval erősebb elvileg)
"Sprint Galaxy S2 akkumulátor (3400 mAh, Fekete)"

Erről hallott valaki valamit? Esetleg lehet benne ráció, hogy megérje az árát? Javítana az üzemidőn?

Na meg egy tartozékokkal teli boltot, honlapot tudtok ajánlani S2-hőz? Megnézném mi a kínálat. Végső esetben az is segíthet a döntésben :)
Pl. Milyen memóriakártyát javasolnátok? Class 4-es jó? Abból is a SanDisk Micro SD Class 4 32 GB? Vagy találok jobbat valahol?

(#37591) sdd2 válasza Dicker (#37590) üzenetére


sdd2
veterán

Utángyártott akkumulátort ne használj azt javaslom. Nem biztos a kapacitás ami rá van írva és ha kárt tesz a telefonban akkor azt neked kell kifizetned mert ugrik a gari.

class 6-ost vagy class 10-est ajánlok mert gyorsabbak, a SanDisk az jó márka szerintem. Nagy eltérés az akuknál nincs. Felhasználástól is függ az üzemidő. Mindegyik droidos teló általában 1 napot bír ki. Van pár kivétel ami elmegy 2 napot is akár de az nem az ilyen nagy képernyős droidoknál van. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37592) VateRicsi válasza dite29 (#37579) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Kicsit későn reagálok, nem voltam gép előtt. :) Ha Defy-ben gondolkozol, előtte érdemes kipróbálnod a Samsung legsikeresebb modelljét, a Galaxy S-t és az újabb variánsait is. Igaz hogy nem strapamobil és nincs benne vaku, de ezt leszámítva a legtöbb dologban jobb a Defy-nél. A kicsit újabb és pár dologban megváltoztatott Galaxy SL-t is már 68-tól megkapod újonnan. Vagy még inkább javasolnám az LG Optimus Black-et, bár ez az árgépen 76-tól indul. Mindenesetre érdemes végigtaperolni az összeset egy áruházban és utána dönteni, mert tudásra a legtöbb mai készülék jó, apróságokban és a megjelenésben van különbség. A Galaxy S például nagyon vékony, emiatt kézbe véve elég high-tech érzést kelt, a HTC-k meg anyaghasználatban nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37593) CSiiBI


CSiiBI
csendes tag

Üdv!

Telefon vásárlás előtt állok, szükségem lenne véleményekre, szerintetek mi a nyerő!?

Samsung Wave III
Lumia 710
HTC Radar
Sony Ericcson Xperia ray
Blackberry Torch 9800
Blackberry Bold 9780
Samsung Galaxy S Plus
Nokia E72

Fontos lenne, hogy ha kiteszem asztalra, ne filléres kütyü benyomását keltse.
Lehessen rajta kényelmesen netezni. Gördülékeny, és akadásmentes legyen.
És legalább elmenjen 35-40 órát egy töltéssel, aktív használattal.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#37594) Dicker válasza sdd2 (#37591) üzenetére


Dicker
őstag

Akkor abból viszont van a Sandisk, A-data és egy Samsung, ami olcsóbb is az első kettőnél, és jókat írtak róla.
De engem megkavarnak ezek az értékek. El tudnád magyarázni, hogy mi a különbség kártya és kártya között? Illetve mit takar az, hogy "tartós 10 mb/s sebesség" (class 10) és " Olvasási sebesség: 18-21 MB/s, Írási sebesség: 5-15 MB/s" (utóbbi class 4 volt)

A legjobb lenne valami konkrét ajánlat, mert egyre jobban meggyőz ez a Galaxy S2 engem. :)
De, ha fórum szabályzata tiltja, hogy linkelj ide valamit, akkor nyugodtan elküldheted privátban.

A segítségedet pedig nagyon köszönöm!

(#37595) punky10 válasza CSiiBI (#37593) üzenetére


punky10
addikt

A listárol a 2 droidot(Xperia Ray,Samu)törölheted,aktiv használat mellett naponta kell tölteni.Bár kinek mit jelent az "aktiv használat"...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#37597) CSiiBI válasza punky10 (#37595) üzenetére


CSiiBI
csendes tag

Az aktív használat annyit tesz, hogy napi 2 óra zene, legalább egy óra "baszogatás" (játék, net, Fb) max. 30 perc telefonálás, néhány sms. ennyi.

Fontos! Nem akarom, hogy belassuljon mint Párom Galaxy ace -e!
a Blackberry emailjéért, és marketéért úgytudom fizetni kell...
és tényleg legyen összerakva. LG GD880 -am volt/van minőségbe nem adnám lejjebb!
ezért tartok kissé a Lumia 710-től...

[ Szerkesztve ]

(#37598) punky10 válasza CSiiBI (#37597) üzenetére


punky10
addikt

Ezt nem igazán birnák az általam emlitett telok két napig egy töltéssel.A Blackberryt nem ismerem,a Badárol sincs tapasztalatom,a Nokia birná,de nézz utána,te birnád-e a Nokiát... :)
Biztos nembtudod naponta etetni a telefonod?Mert ha igen,akkor én is a Samut ajánlanám.

A RIM telefonjait ugy tudod igazán kihasználni,ha elöfizetsz egy Blackberry szolgáltatásra...

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#37599) CSiiBI válasza punky10 (#37598) üzenetére


CSiiBI
csendes tag

Ha reggel 7kor leveszem töltőről, egész nap nyúzhatom anélkül, hogy a telep töltöttségét figyelném, és takarékoskodnék, majd este 10-11fele még 10%-kal nyüszít töltő után az OKÉ!

De azért ne merjek zenét hallgatni, és netezni, mert 4-5 óra fele csutkára lemerül, és még fényképezni sem enged, attól megőrülök !!! :W

Előbb említett LG telefonomat szinte csak a töltőjén láttam... :W

az, hogy android, symbian, vagy WP7 Nekem teljesen mind1, nem ez dönt!

[ Szerkesztve ]

(#37600) punky10 válasza CSiiBI (#37599) üzenetére


punky10
addikt

Ezt a Ray tudja,de szerintem a Samu is.De hátha lesz itt egy Galaxy tulaj,aki megerösiti.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.