Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) pineapple22


pineapple22
csendes tag

Sziasztok!

Egy barátnőm telefont keres, azt mondja a legolcsóbb gsm-s is jó neki, csak nézzen ki nőiesen és tartósan működjön. Mit ajánlotok?

(#37902) n0rbert0 válasza kkrisi (#37900) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Én Samsung Galaxy Nexus-t vennék. A három közül ennek van a legjobb hardvere, adatkommunikációba is veri a többit, illetve ICS 4 fut rajta és egy nagyon jó kijelző, bár ez már majdnem a túl nagy kategória. Szvsz elég jól sikerült mobil. Ha sokat játszol a telefonodon, akkor az i4 is jó választás lehet, mivel szvsz erre a telefonra (no meg az i4s-re) vannak a legjobb játékok :)

"sokaktól azt hallom, hogy az Apple az mindig is jobb lesz, mivel az android koppintja és sosem lesz olyan jó...Ez valóban így lenne?"
Ne haragudj, de ez egy bullshit. Az ipari kémkedés mindegyik gyártónál közrejátszik még az apple-nél is. Az meg, hogy "sosem lesz olyan jó" ez nem igaz, különben is kinek mi a jó? Egy nyílt rendszer, amit kényed-kedvedre alakíthatsz, bár nem olyan jól optimalizált vagy egy jól optimalizált, de zárt és drága rendszer (és telefon)?

[ Szerkesztve ]

(#37903) Mr.Grincs válasza kkrisi (#37900) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hát ez hogy kiről másol az jó kérdés. szerintem az android az appleről, mások szerint fordítva. Én Apple-t vennék. Sokszor jön ki frissítés javítás az iphonera, az androidnál ritkán, vagy nem. ZTE balde-t akartam ott nem volt várható a frissítés a jövőben, nem is vettem.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#37904) punky10 válasza kkrisi (#37900) üzenetére


punky10
addikt

Szerintem ez a "koppintás"elég erös tulzás.Hacsak nem az Almák Samsung-fobiájára gondolsz...
A két rendszer között vannak lényeges különbségek.Ha stabil rendszert akarsz,akkor Alma,ha szereted teljesen a magad igényére szabni a telefont,és belefér az,hogy némelyik alkalmazás pár tized mp-re "megtorpan",akkor droid.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#37905) Mr.Grincs válasza Mr.Grincs (#37903) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Évente új iOS iphonre az kimaradt. :B :K

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#37906) kkrisi válasza n0rbert0 (#37902) üzenetére


kkrisi
senior tag

Igen, csak az a baj, hogy Nexus nincs t-mobilnál, és függetlenbe nem igen szeretem a telefonokat :/ Nem tudom miért, de a szolgáltató felől én egy úgymond biztosítást érzek, hogy ha bármi van velük kell kokettálnom. Mondjuk ügyintézésben nem a legjobbak, de pl részletfizetés kedvező, és olcsóbb, mert újrakötném a hűséget, és pontokat is beszámolnak...
De ahogy látom, sensation EX-ről nem igen szeretnek itt beszélni....akkor ezek szerint tényleg csak marketing fogás a beats fülessel, és nem annyira jó.
Sokan mondjátok Nexust, szívem szerint én is azt venném, de nincs T-nél, ott csak a htc van ami tetszik, de tré, iphone meg jó és van is....

(#37907) molnarpeter válasza kkrisi (#37898) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az iPhone netezésre egy lehelletnyit kevésbé alkalmas, mint a Nexus, és a terméktámogatása is lejár kb egy éven belül, a SGN-szal ellentétben :) (ha jól tudom, minden szifonhoz 2 évig van sw support, de ki lehet javítani :D ) A függetlentől ne félj, csak hivatalos magyar gyártói garival vásárolj. :) A koppintás meg oda-vissza megy az Apple és a Google között, egy ideje talán az alma többet másol, mint róluk a gugli taláááááán...

mp

[ Szerkesztve ]

(#37908) kkrisi válasza molnarpeter (#37907) üzenetére


kkrisi
senior tag

hohóó....most megfogtál!

Akkor SGN!!! Köszi srácok! :))

(#37909) dropopi válasza kkrisi (#37906) üzenetére


dropopi
aktív tag

Írtam imént egy privátot is, de ha részletre vennéd, akkor nem biztos hogy érdekelni fog. T-től én HTC Sensation-t vennék, webshopból rendelve, 10 % kedvezménnyel, és 8 napon belül akár vissza is adhatod, ha nagyon nem jön be. Ha bejön, akkor egy jó minőségű fülest még hozzá.

(#37910) n0rbert0 válasza kkrisi (#37906) üzenetére


n0rbert0
senior tag

A Sensation XE is jó telefon, jó hardver, sense felület ami a többség szerint a legszebb/legjobb, kapsz hozzá egy jó fülest, az átlagnál jobb kijelző, minőségi anyaghasználat és ez a telefon is meg fogja kapni az ICS frissítést. Azért ajánlottam a galaxy nexust mert szvsz jobb telefon (legalább is nekem jobban tetszik), de mivel nem kapható a T-nél és Te ott szeretnél vásárolni ezért jó választás a Sensation XE is, nem fogsz rosszul járni vele, ha ezt választod.

(#37911) molnarpeter válasza kkrisi (#37908) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Sensation sem lenne rossz, de netezésre jobb a GN. :)

mp

(#37912) n0rbert0 válasza pineapple22 (#37901) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Talán a Samsung S3550, nem túl okos telefon, de legalább nőies :)

@molnarpeter: szerintem ez a különbség elhanyagolható, gondolom a kijelző méretére célzol, azért a Sensation XE kijelzője sem a mini kategória :D

(#37913) punky10 válasza kkrisi (#37908) üzenetére


punky10
addikt

Látom az avatarodn,hogy szereted a pirosat.Részemröl a HTC ellen csak a piros szin szol,de ha elviseled azt a szinösszeállitást,amit én pl max a kerékpáromon tudnék,akkor nyugodtan vedd meg a HTC-t.Qrva jo telo,biztos lessz rá ICS,és mint irták elöttem,a Sense sem rossz...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#37914) molnarpeter válasza n0rbert0 (#37912) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Inkább a felbontásra gondoltam. :)

mp

(#37915) n0rbert0 válasza molnarpeter (#37914) üzenetére


n0rbert0
senior tag

francba, pedig először a felbontást akartam írni :D

De ha megnézzük ezt a képet, akkor kiderül, hogy nem is annyira kicsi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#37916) molnarpeter válasza n0rbert0 (#37915) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Meg van bocsátva ;] :DDD

mp

(#37917) kkrisi


kkrisi
senior tag

Köszi szépen srácok! Akkor HTC lesz :)

(#37918) pineapple22 válasza n0rbert0 (#37912) üzenetére


pineapple22
csendes tag

Köszönöm:)

A samsungokat én is jónak tartom. Sony ericsonból van valamilyen olcsó, nőies telefon?

(#37919) molnarpeter válasza punky10 (#37913) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondjuk SGN-ra már van ICS...

Összehasonlítás a 2 telefonról: link

mp

(#37920) punky10 válasza molnarpeter (#37919) üzenetére


punky10
addikt

Voltaképp amikben gyözött a Nexus:nagyobb a kijelzö.Na jo,de nekem pl már a HTC-é is tul nagy.Nagyobb a felbontása,de a HTC-n sem látod már a pixeleket.2mm-rel véknyabb,na és?
Kihozták ugyan a Samut gyöztesnek de (szerintem)a gyözelem nem KO.Legfeljebb pontozás...
Bár a Samu kinézetre tényleg szebb... :DD

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#37921) kkrisi


kkrisi
senior tag

Esetleg valaki olyan hírről nem hallott hogy t-hez érkezne valamikor nexus? csak azért kérdezem, mert én nem látom esélyét, mert riválisnak telenornál már van, akkor itt is lenne.

(#37922) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!

Klasszikus kialakítású "gombos", zenelejátszós FM rádiós telefonok közül mit tudnátok ajánlani?
Az ár fontos, 20 k maximum keret, de jó lenne kevesebb...

Semmilyen más funkció nem lényeges, csak telefonálás, SMS és zenehallgatás lenne. Emiatt a 3,5-ös jack csati előny...

Konkrét - megbízható - üzlet linkje is jöhet, akár privátban is.

Köszönöm előre is!!

(#37923) molnarpeter válasza kkrisi (#37921) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Telenorvég után egy hónappal a T-hez is megérkezik talán... utánaérdeklődöm.

punky10: csak az összehasonlítás miatt linkeltem, nem azért, mert a GN-t hozza ki nyertesként.

mp

[ Szerkesztve ]

(#37924) dropopi válasza Bertiee (#37922) üzenetére


dropopi
aktív tag

Nekem volt Nokia 5310 Xpress Music, na erre az igényre biztos megfelel. Ha találsz ténylegesen jó állapotban használtan, vagy akár nem használtan pl egy gyűjtőtől.

(#37925) n0rbert0 válasza Bertiee (#37922) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Akár egy Nokia C5 is jó lehet.

(#37926) Bertiee válasza n0rbert0 (#37925) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Jónak jó lenne, de baromi drága...

(#37927) n0rbert0 válasza Bertiee (#37926) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Használtan gondoltam...

(#37928) kkrisi válasza molnarpeter (#37923) üzenetére


kkrisi
senior tag

Rendben,köszönöm!

Mert ha tényleg jön majd lassan, akkor lehet várok rá nem biztos, de gondolom arra számíthatok, hogy biztosan drágább lesz mint a sensation 2 éves hűséggel most 139e.

(#37929) CSiiBI válasza n0rbert0 (#37893) üzenetére


CSiiBI
csendes tag

Köszönöm, most már értem a dolgot, az más, hogy mi a véleményem róla! :D

Ahogy nézem a képeket a kamera fölött is található ilyen... ez valamiféle mikrofonnyílás?

Szerintem illene megkapnia minden Gyári mangosnak a következő frissítést, ahogy az első generációsok is megkapták a mangot... Legalábbis semmi nem indokolja, hogy ne.
A tango ha jóltudom, pont a gyengébb hardverrel rendelkező mobilokat támogatja, akkor az erősebbeket miért ne?!

Nemtudom eldönteni, milyen telefonnal járnék igazán jól. Lehet, hogy túl sokat mobilarénázok... :D :F Nem az a fajta vagyok, aki gyakran vált mobilt...

A Radar kijelzőjének szép képe van??

(#37930) Bertiee válasza n0rbert0 (#37927) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszi, megnézem!

(#37931) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok. Úgy döntöttem hogy nem adok 90ezer ft-ot a P990-ért azért hogy fehér legyen, 65ért lehet fekete karcmentes garis-at kapni itt aprón, arra lennék kíváncsi hogy hasonló árban milyen érné még meg. Így újszerű használtakon gondolkodom. P970 white-okat néztem még az 60 körül van de annyira nem tetszik olyan bóvli beütése van a hátlapnak.

(#37932) n0rbert0 válasza CSiiBI (#37929) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szerintem az is hasonló "felfogatás"...

Nézd meg ezt a videót és döntsd el Te :D
Szerintem egyik készülék kijelzőjével sincs gond, mind a kettőnek szép képe van.

Én Lumia 710-et vennék, mivel egy-két dologban jobb, de még is olcsóbb és az sem utolsó, hogy jobban tetszik :)

(#37933) firefly84


firefly84
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Első Androidos telefon vételét tervezem, pár napnyi böngészés után pedig két telefonra szűkítettem a listát, amik kb ugyanannyiba kerülnek. Persze vágom, hogy ebben az árkategóriában nem az igazi az élmény, mégis érdekelne, hogy a Huawei IDEOS X3 és az LG Optimus Hub között mekkora lehet a különbség. [link]
Az adatok alapján (kimaradt, hogy az LG-ben 512 MB RAM van) én is látom, hogy valamivel a Hub vezet. Annyi problémám van ezzel, hogy évek óta LG-m van és hihetetlenül unom ezt az alsó kockaformát, az alapmenüt, gyakorlatilag a régi telkóm is egy az egyben így néz ki. Ráadásul a HUB hátlapjának a látványától kb. elsírom magam.
A kérdés tehát az, hogy az a +200 MHz, illetve a több RAM és esetleg a Gorilla Glass felület miatt érdemes lenne lenyelni a rondaságát? Illetve a régi LG-knél az volt a tapasztalatom, hogy szarok az illesztések, az akkumulátor könnyedén elmozdul, az utángyártott kiegészítőket meg gyakran nem kezeli. Ez mennyire általános náluk vajon? A kamera abszolút nem érdekel, telefonálás mellett zenehallgatásra és webezésre használnám elsősorban.
Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#37934) n0rbert0 válasza PainKiller13 (#37931) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Korábban azt írtad, hogy custom romot használnál, ezért én a p990 ajánlanám mindenképpen.

@firefly84: Szerintem egy Xperia mini-t vegyél, mind két telefonnál sokkal jobb. De ha mindenképpen a két készülék közül kellene választani, akkor az LG.

[ Szerkesztve ]

(#37935) CSiiBI válasza n0rbert0 (#37932) üzenetére


CSiiBI
csendes tag

Annyi embert megkérdeztem már! 50-50%
- Aki a htc-t ajánlja, az az anyaghasználatra hivatkozik...
- Aki a Nokiát, az a navit, és a hardvert dícséri...

De a legszebb, hogy mindkettő nagyon fontos nekem...

Valószínű, hogy az fog dönteni, hogy milyen lábbal ébredek :D
Ami megnyugtat, hogy mindkét telefonnal jól fogok járni ! ! !

Köszönöm a válaszokat, és a segítséget! :R

(#37936) n0rbert0 válasza CSiiBI (#37935) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szerintem nézd meg a Lumia 710-et élőben. Itt nem arról van szó, hogy a Lumiának gyatra az anyaghasználata, hanem arról hogy a HTC-nek jobb, mint a 710-é, de a Lumiának sem rossz.

De ha már itt tartunk, a mobilarénás Radar tesztben felhívják a figyelmet egy illesztési problémára. Sajnos azt nem tudom, hogy mennyire zavaró, mert ilyen telefont még nem használtam...

[ Szerkesztve ]

(#37937) PainKiller13 válasza n0rbert0 (#37934) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen azt használnék ami ugye sokkal jobban kitudja használni a telefon erőforrásait, jelen esetben a két magot. Atrixon gondolkodom még, custom rommal biztos azis hasítana a maga 1 GB RAM-jával + 2 magos Tegra-val.

ui.: Motorola Atrix-ot ismeri valaki?

(#37938) n0rbert0 válasza PainKiller13 (#37937) üzenetére


n0rbert0
senior tag

A motorola atrix anyaghasználata nagyon jó, az akkumulátora elég erős és van benne egy-két jópofa dolog pl. ujjlenyomat-olvasó, lapdock, illetve korrekt a kijelzője.. Viszont negatívum az, hogy nincs benne rádio és a kamera elég rossz képeket készít. Mindenképpen jobb, mint a P990, de az atrixot kétlem, hogy eladják 60-65 ezerért...

[ Szerkesztve ]

(#37939) CHIPman válasza n0rbert0 (#37938) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A korrekt kijelző alatt a gagyi TFT-t a pentile matrixos qHD felbontást vagy a 4"-t érted?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#37940) CSiiBI válasza n0rbert0 (#37936) üzenetére


CSiiBI
csendes tag

Ha besétálok a T-be, és közlöm, hogy meg szeretném nézni mindkét telefont, DE majd weben venném meg, nem lesznek morcosak?? :D

Még valami, ami fontos lenne... Lehet, hogy már kérdeztem, de fontos, hogy asztalra kitéve ne legyen "filléres" benyomása... Ha ennek megfelel a Lumia, akkor "Nincs több kérdésem!" :D

(#37941) monsterbeats


monsterbeats
tag

valahol olvastam, hogy az i5 csak ősszel jön. szerintetek?

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#37942) dropopi válasza CSiiBI (#37940) üzenetére


dropopi
aktív tag

Hát nem szép dolog, de max megnézegeted őket, aztán húzod a szádat, hogy ezt még meg kell gondolnom, megköszönöd, aztán elmész. Megrendeled amelyik jobban meggyőzött, csak ha nem kiszállítást kérsz, hanem átvételi pontot, akkor max ne pont ugyanoda kérd, ahol nézegetted őket. :K

(#37944) n0rbert0 válasza CHIPman (#37939) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Természetesen arra! Nem értem mi a problémád vele. Gondolom super amoled túlszaturált színeit szereted... De ebbe most ne menjünk bele.

(#37945) Mr.Grincs válasza monsterbeats (#37941) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Igen kb nyár végén, de inkább ősszel ahogy szokták. Addig meg megy totózás meg a találgatás a sok kamu oldalon, hogy milyen lesz. Az iphone 4S nél is eljátszották ugyanezt- Voltak olyan hírek hogy a kamera pont másik oldalon van mint a 4 nél....De fake volt. Amikor meg piacra került akkor meg lestek, mint ponty a szatyorban hogy mégsem, minden maradt a régiben. Konkrétan nem lehet tudni milyen lesz csak kábéra vagy inkább arra se.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#37946) PainKiller13 válasza n0rbert0 (#37938) üzenetére


PainKiller13
őstag

Karcmentes atrix 65ért van. Nem lenne rossz, de ahogy elnéztem XDA-n, softwaresen gondjai vannak, elég könnyű belőle téglát csinálni, én pedig szeretem mókolni a telót ezért marad a P990 inkább. Abból nem lehet.

(#37947) CSiiBI válasza #40993792 (#37943) üzenetére


CSiiBI
csendes tag

Persze, hogy nagyobb üzletet kell felkeresni, mert a kisebbekbe esélytelen, hogy kint van a HTC... Szerintem délután bemegyek a Budafoki úti épületükbe, szerintem ez a legnagyobb Budapesten, és még útba is esik... :))

(#37949) CSiiBI válasza #40993792 (#37948) üzenetére


CSiiBI
csendes tag

Éreztem én, csak nem voltam biztos benne! :D Ha itt sem lesz kirakva a HTC, az a hónap poénja lesz... ;]

(#37950) Genji


Genji
őstag

Sziasztok!
Telenornál előfizus okostelót venne haver 30-50K körül. Ajánlanátok vmi bestbuyt? :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.