Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) GribMate


GribMate
aktív tag

Üdv!

Telefon vásárlás lenne esedékes, de nem rólam, hanem egy ismerősömről van szó. A lista (neki tetsző mobilok), amiből választani kellene, a következő:

Nokia Asha 300
Nokia C5-03
Samsung Champ 2
Samsung Galaxy Mini
Telenor One Touch
ZTE Blade

Felhasználás elsősorban telefon funkciók + zenehallgatás, a többi másodlagos.

Minden véleményt meghallgatok, lehetőleg minél több érvvel. :)

[ Szerkesztve ]

(#38752) Járókeret


Járókeret
senior tag

hali.

szeretnék telefont venni a közeljövőben és ebben kérném a segítségeteket.
max 30-40ezer között.

a kitételek:
-érintős
-lehetőleg min. 2-3 napos akkumulátor idő (jelenleg az x10 minim bír 24 órát)
-vodafone vagy független
-csak is új!!!
-nem akarok olyat, amire pl főzött rom kell, hogy normális legyen a működése (pl zte egy két típusa)
-normális kijelzőméret (legalább mint a samsung galaxy mininek)

olyan kérdésem lenne még, hogy hallottam rosszat a symbian rendszerű telókról. szerintetek van alapja? vagy maradjak az androidnál? vagy tud valaki "mást" ? :P

köszönöm

(#38753) bsanya válasza Járókeret (#38752) üzenetére


bsanya
aktív tag

Semmi baj a Symbian-nal, egyedül annyi, hogy leállnak a fejlesztésével, mert a Windows Phone 7-re tér át a Nokia :-(
Nekem volt Nokia N8-m Anna-val, Belle-vel kitűnően működött :-DDD

Xiaomi Mi 11i

(#38754) sdd2 válasza Járókeret (#38752) üzenetére


sdd2
veterán

Xperia Mini, Live with Walkman

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#38755) Járókeret


Járókeret
senior tag

hát akkor maradnék az androidnál. örülök,hogy mint mindig most sem lehet értelmezni azt,hogy 30-40 ezer MAX.... se az xperia mini , se a live with walkman mobile nem ez az árkategória....

várom a további javaslatokat.

barátnőmnek van galaxy mini-je, ami nagyon tetszik, sokkal jobb mint az x10mini-m. ráadásul az frissíthető rendszerrel van ellátva.

(#38756) DS39 válasza Járókeret (#38755) üzenetére


DS39
nagyúr

Samsung Galaxy Gio függetlenül 40k edigital-ba, Auchan-be most még pár napig 35k (bár ott nem tudom milyen garival adják)
vagy ez, bár erre még várni kell mire kapható lesz.

egyébként sajnos 2-3 napos üzemideje nem nagyon van az okostelefonoknak masszív használat mellett.

[ Szerkesztve ]

(#38757) Gergosz2 válasza Járókeret (#38755) üzenetére


Gergosz2
veterán

wtf!?

T mobilnál függetlenül 40 k a Sony Ericsson Live with walkman.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#38758) Járókeret válasza Gergosz2 (#38757) üzenetére


Járókeret
senior tag

tényleg :)

am. csak a külseje szép, vagy tényleg megbízható, jó phone?

(#38759) DS39 válasza Gergosz2 (#38757) üzenetére


DS39
nagyúr

az nem független, csak előfizetés nélküli.

(#38760) Gergosz2 válasza Járókeret (#38758) üzenetére


Gergosz2
veterán

testvéremnek ilyenje van és szerintem jó telefon.
Meg ugyen jön rá az ICS is

(#38759) DS39
hmm erre nem is gondoltam,szerintem neked van igazad.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#38761) Cheesy


Cheesy
őstag

A mai napig nem tudtam megszokni a tapizós simizős telefonokat, egy Nokia 5800-án és egy ZTE Blade-n vagyok túl, utóbbin még nem teljesen, de az 1 év letelte után varázsütésre az addigi 4-5 helyett 1-2 napos üzemidőt produkáló telefont már igen-igen lecserélném.
De.

Rendes nyomógombos telefonokból a Blackberry 9360 és 9780 között vacillálok. A teszt rávilágított a 9360 elég gyenge akkumulátorára, ez igen fájó pont. Ha ez nem hibádzana, már nem is lenne kérdés. A 9780 meg árban átlépi a lélektani 100k-t. Igaz előfizetésre venném, ezért a magentától kell választanom.
Másik meg, hogy a Blackberry-ről azt pedzegetik, hogy csődbe megy. De én úgy emlékszem, hogy "csak" igazgatóváltás volt. Túl nagy cég ő ahhoz, hogy csak úgy becsődöljön szerintem. Ez a későbbi support miatt érdekes.

Nokia E6-00 valahogy nem jön be, ráadásul a symbianról nincsenek különösen jó emlékeim a stabilitást és gyorsaságot figyelembe véve.

A Blade az első androidos telefonom, 2 hónap után, miután már túl voltam rootoláson, moddolt rendszer futott rajta, kiélveztem az ingyenes programok nyújtotta lehetőségeket, telepítgettem ezt azt, utána alábbhagyott ez a lendület. Rájöttem, hogy én csak használni akarom a telefont.

Nem játszok vele, arra ott a gépem, egyébként sem játszok már olyan sokat.
GPS működ(get)ett, de meguntam a lefagyásokat és vettem normál teljes értékű gps-t, ezt se használom már.
Fényképezőgépnek sem használtam soha a telefont, arra ott a digikamera. Néha-néha jól jön, de csak erre kell, ha hirtelen le kell kapni valamit és a minőség annyira nem számít.

Telefonálok és smst írok, ha kell, akkor mobilnetezek vagy wifizek, amennyiben szükségem van valami infőra a netről.

Az érintőképes teflonoknál a nagy kijelző az csábító, de amikor már 3x rosszul húztam el az ujjam a "felvételsáv" előtt, akkor már rángatózott a szemem alja. Dedikált gomb az igazi.
Pont ezért tetszenek a qwertz-s telefonok, mert normális méretű kijelző és teljes értékű gombsor van rajtuk. De jók is voltak a flipes telefonok.. a Nokia 6131-em volt talán a leghálásabb.

Szóval telefont kéne választani, a fentiek miatt azonban dilemmában vagyok. Nem kell divatfon, nekem nagyon is esztétikusnak hat egy BB. Viszont ilyen kialakítású telefonból manapság igen kevés van a piacon.

www.vakbelmutet.hu

(#38764) Járókeret válasza #40993792 (#38762) üzenetére


Járókeret
senior tag

pontosan :S

szóval a live with walkman az kilőve, mivel túl haladja a 40 K keretet...

ez a Gio nem rossz.... néztem tesztet róla, azt írták,hogy 2 napot bír, ha nem csesztetik... valakinek van ebben tapasztalata?

nem igazán látok többet , mint a galaxy mininél. megéri egyáltalán a felárat ?:S

a samsung amúgy tetszik, megbízhatónak tűnik, meg stabil és nem utolsó,hogy frissíthető az androidja (ellentétben az x10 mini-nek)

azt mondjátok maradjak a gio-nál ?

na meg itt van ez az huawri y 200-as... jó kis gépnek tűnik, pláne milyen árral fog indulni. egyáltalán nem ismerem a márkát. tudtok mondani róla bíztatót ?:D

[ Szerkesztve ]

(#38766) DS39 válasza Járókeret (#38764) üzenetére


DS39
nagyúr

hát a Mini és a Gio között 10k független árakat nézve a különbség, ezért kapsz, 200MHz-cel nagyobb procit, nagyobb felbontású kijelzőt, kicsivel nagyobb akku-t és autofókuszos kamerát, ami valljuk be nem hátrány :)

[ Szerkesztve ]

(#38767) Járókeret válasza DS39 (#38766) üzenetére


Járókeret
senior tag

najó, igaz :)

hát meglátjuk,hogy mennyi idő eladnom az x10 mini pro-mat, mert addig tuti nem tudok venni új mobilt. lehet addigra már kijön az y 200-as :P

[ Szerkesztve ]

(#38768) molnarpeter válasza Gergosz2 (#38757) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szvsz függőként árulják, listaáron is úgy adják szóval, nem árulnak függetlent, kivéve Defy plus.

mp

(#38769) Mr.Grincs válasza Gergosz2 (#38757) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Kér hogy fehérben nem lehet kapni.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#38770) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nos végül is kettőre szűkült a kör.

LG GD 510 POP, és a Samsung S5230.

Samuban jobb a kamera. Hasonló a tudása, kijelzője, paraméterei. Viszont az LG vodafone-os, ami nekem nem jó, pedig 4K lenne töltő nélkül. Az S5230 5K, és T-Mobile-os.

Asszem a samu lesz. Úgy is ráteszek valami android témás szoftot, mondjuk mindkettőre van.

[ Szerkesztve ]

(#38771) n0rbert0 válasza Cheesy (#38761) üzenetére


n0rbert0
senior tag

"Nokia E6-00 valahogy nem jön be, ráadásul a symbianról nincsenek különösen jó emlékeim a stabilitást és gyorsaságot figyelembe véve."

Olvasd el ezt a tesztet. A Nokia E6 igen is jó telefon!

(#38773) transmission válasza tzsolesz (#38770) üzenetére


transmission
tag

Viszont arra figyelj oda, hogy az S5230-nál hamar elromlik a digitizer :)

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#38774) tzsolesz válasza transmission (#38773) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Tudom. De nem drága. 3K körül van. Mondjuk lehet érdemes lenne megvenni egy leharcoltat a környezetemben, és arra újat venni. :U

Zsolt_72 :K

[ Szerkesztve ]

(#38775) GribMate


GribMate
aktív tag

Egy halk UP magamnak. :B

(#38776) molnarpeter válasza GribMate (#38775) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem audiofil, Blade szerintem, és tegyen rá Libra ROM-ot, ha nem elég a hangminőség. :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#38777) .:D\/D:.


.:D\/D:.
csendes tag

Sziasztok!

Androidos telót szeretnék max 30e FT-ért! Tudnátok esetleg ajánlani valamit? :)

Szempontok:
-független, vagy Telenoros és használton gondolkozom
-"normális" méretű kijelző (az Xperia Mininél nagyobb)
-hardvere legyen rendben, ne melegedjen túl és társai
-ne recsegjen, ropogjon

Nem vagyok márkafüggő, és általános célokra használnám, tehát telefon, sms, net (alapszinten: levelezés, skype)

Köszi!

(#38779) molnarpeter válasza .:D\/D:. (#38777) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Blade szerintem is, csak buheráld meg. :D

mp

(#38780) benike2001


benike2001
csendes tag

Sziasztok!
Apukámnak kéne valami androidos telefon.
Sony Ericsson Kezelőfelülete tetszik neki,de gondoltam megkérdezem.
Előre is köszönöm!

(#38781) n0rbert0 válasza benike2001 (#38780) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia.
És? Ne haragudj, de mire vagy kíváncsi?
"gondoltam megkérdezem"
Nem túl sok kérdőjelet látok...
Javaslom az első hsz elolvasását!

[ Szerkesztve ]

(#38782) molnarpeter válasza benike2001 (#38780) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Xperia S. Amúgy mennyuért kéne, mik az igények, mire lenne használva?

mp

(#38783) dropopi válasza Maddoxtomi (#38600) üzenetére


dropopi
aktív tag

Jelenleg Htc Evo 3d-re érdemes váltani, a legjobb ár-érték arányban van (93 980 hivatalos magyar garis). :K

+

dzsingisz: Neked is tudom ajánlani az imént említettet.

[ Szerkesztve ]

(#38784) dropopi válasza ki0817 (#38640) üzenetére


dropopi
aktív tag

:Y Jópár nokia megfordult már a kezeim között, és a családban még több, egy-két gyengébb modellen kívül gyakorlatilag semmi probléma nem volt velük. :K

(#38785) CSiiBI


CSiiBI
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig elkeseredetten keresem a megfelelő telefont!
A lehetőségek:

Samsung Galaxy S Plus
vs.
Nokia Lumia 710

A WP7 bejön, sokkal inkább mint az Android, mivel volt egy rossz tapasztalatom, egy Galaxy Ace személyében...
Árban azonosak lennének, legalábbis amilyen konstrukcióban hozzá tudnék jutni valamelyikhez.
Mindkét telefon tetszik, ezzel nincs probléma, de talán a lumia gombjai, és a galaxy hátlapja, + a vaku hiánya ami zavarna
Hétköznapi dolgokra használnám, és igazából egyiket sem mókolgatnám.

Nagyon Fontos lenne, hogy hosszú ideig szeretném használni! Ezért Jó lenne, ha nem esne ki hamar a frissítések hatásköréből!

Teljesen tanácstalan vagyok, segítsetek!
A válaszokat előre is köszönöm!

(#38786) molnarpeter válasza CSiiBI (#38785) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Neked egyik sem való ezek szerint... Esetleg valamelyik Sony E. modell, vagy Nexus S? Az Ace alapján nem kéne leírni a droidot, az egy túlárazott vacak a szememben... ha kártyásan 40k-ért árulták volna, még szódávalok lett volna :U Mennyi lenne kb a kereted, milyen konstrukcióban? (előfizu vagy prepaid)

mp

[ Szerkesztve ]

(#38787) CSiiBI válasza molnarpeter (#38786) üzenetére


CSiiBI
csendes tag

A frissítések miatt gondolod, hogy nem nekem való egyik sem??
( A frissítés leginkább a Lumia gyerekbetegségei miatt fontos, ha ezeken túl van, már annyira nem érdekelne. Na meg, hogy lesz-e SGS+ ICS?? )

Újat szeretnék, előfizetéssel, lehetőleg T-nél, és MAX 80.000 HUF.
Ezen nem kis határon belül szeretnék telefont.

[ Szerkesztve ]

(#38788) .:D\/D:.


.:D\/D:.
csendes tag

Köszönöm a választ Uraim!

@molnarpeter! A buherálásról tudnál valamit mondani? Esetleg egy linket, ahol írnak róla :)

(#38789) molnarpeter válasza CSiiBI (#38787) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A GS+ csak 2.3.7-ig lesz támogatva, a vaku pedig mindkettőről hiányzik, nameg az anyagminőség sem nem túlzottan jó a Lumia esetében, ha már ez nem tetszik az S plusban :) Előfizetésre vállalt (nem díjcsomagra) 2 hűséggel nézek neked valamit... :)

D\/D: itt le van írva minden fontos: [link]

mp

[ Szerkesztve ]

(#38790) molnarpeter válasza molnarpeter (#38789) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Arc S vagy Optimus Black?

mp

(#38791) CSiiBI válasza molnarpeter (#38789) üzenetére


CSiiBI
csendes tag

Lumia 710 specifikációjánál, ott a ledes villanó... ha nem is konkrét vaku... de valami van.
Ha az anyagminőség lenne a döntő ebben az árban és hasonló készüléket kellene választanom akkor HTC Radart vennék, de annak is megvannak a maga hibái.

A galaxy ace, tényleg nem a legjobb android referencia, de sajnos tényleg elrettentett egy kicsit... állandóan feladatkezelőben kilépegetés, törölgetés, különben használhatatlan volt...

(#38792) CSiiBI válasza molnarpeter (#38790) üzenetére


CSiiBI
csendes tag

Arc S, N9 és Lumia 800 is játszana, csak az már túl van a kereten...

(#38793) molnarpeter válasza CSiiBI (#38792) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor az Optimus Black és a 710 között kell döntened szerintem.

mp

[ Szerkesztve ]

(#38794) CSiiBI válasza molnarpeter (#38793) üzenetére


CSiiBI
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#38795) dropopi válasza CSiiBI (#38791) üzenetére


dropopi
aktív tag

Nekem Evo előtt Ace-em volt, és érdekes módon nem szenvedtem vele, még komoly játékokat is szépen futtatott. :K

(#38796) Cheesy válasza n0rbert0 (#38771) üzenetére


Cheesy
őstag

Elolvastam, eddig nem tudtam erről a tesztől.
A video alapján azért a menü gyorsasága kis kívánnivalót hagyott maga után, viszont vannak előnyei a Blackberryvel szemben:
- symbianra korlátozott mértékben, de lehet kiegészítő programokat telepíteni
- nincs BIS/BES, ami havi +2000 HUF az előfizuhoz

Ennek fényében még inkább elgondolkodtató a dolog.
Bár nem igazán tetszik a félig nyomogatós, félig tapizós megoldás (kapacitív vagy rezisztív?), BB-nél ha jól tudom a középen lévő nagy gombban van ujjmozgás érzékelő, így azt kell simizni.

Viszont a BB működése egyelőre ismeretlen számomra, eddig még nem volt olyanom.

www.vakbelmutet.hu

(#38797) transmission válasza Cheesy (#38796) üzenetére


transmission
tag

Én egy 8520-as Blackberryt használtam, nagyon megvoltam vele elégedve :) Egy pár nap kell hozzá hogy kiismerje az ember a rendszert :) Főleg ha először használja..

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#38798) benike2001 válasza molnarpeter (#38782) üzenetére


benike2001
csendes tag

Szia!
Részletre akarná venni.
:D
Hát igazából telefonálásra,Emailre. Qwerty billentyűzet nem lenne rossz ő is arra gondolt először...Xperia mini pron kívűl van qwertys sony?

(#38799) molnarpeter válasza benike2001 (#38798) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Xperia Pro?

mp

(#38800) benike2001 válasza molnarpeter (#38799) üzenetére


benike2001
csendes tag

Az tökéletes!
Tesztjét is olvastam
KÖszönöm a segítséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.