Hirdetés

2019. július 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-03-23 22:34:04

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, fáradjon át ide: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

(#37501) bosco95 válasza molnarpeter (#37499) üzenetére

bosco95
(újonc)

Igen én is erre gondoltam még

(#37502) Thom95

Thom95
(tag)

Hellósztok! :R

Lassan telefonváltás küszöbén állok.
Egy kérdés:

iPhone 3GS vs. Samsung Galaxy S -> használt áruk kb. "egyforma" 50-60k

iOS vs. Android nem érdekel, mint a kettő rendszernek van előny és hátránya. Előre is köszönöm a választ! :R

(#37503) sdd2 válasza kkrisi (#37498) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Galaxy Nexus

Jó hardver, külső, gyors frissítések, szép kijelző.

Jó térerőt mindenkinek. Huawei P30

(#37504) molnarpeter válasza bosco95 (#37501) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Ha értesz hozzá, vagy van kedved beletanulni a dolgokba, kis buherálással egész jó telefon, csak játékra nem túl alkalmas. Zenére viszont annál inkább, ugyanaz a DAC van benne, mint ami a SGS-benne és a Nexus S-ben.

Mp

(#37505) n0rbert0 válasza G3R!94 (#37500) üzenetére

n0rbert0
(senior tag)

Szia!
Én a Lumia 710-et ajánlanám. A wp7 kezelés roppant egyszerű (egyszerűbb mint az androidé szvsz) igazából azt kell tudni, hogy egy sokkal jobban optimalizált rendszer, ami gyorsabb működést biztosít, mint az android (hasonló hardveren). De természetesen ennek ára van pl. nem tudod bővíteni memóriakártyával, kevesebb az alkalmazás wp7 alá, de azok legalább igényesek (nem feltétlen jó az sem, hogy minden 2. ember fossa a "jobbnál jobb" alkalmazásait...). Ajánlom, hogy olvass el pár wp7es tesztet a mobilarénán...

Vissza térve a 710-hez, az sem elhanyagolható dolog, hogy egy teljes értékű navigációt is kapsz a telóhoz, meg persze igénybe veheted a skydrive szolgáltatását a microsoftnak és 25gb tárhelyet kapsz ingyen.

@Thom95: mire használnád? Én az SGS-t vennem a kető közül, de millió alternatíva van.

[ Szerkesztve ]

(#37506) bosco95 válasza molnarpeter (#37504) üzenetére

bosco95
(újonc)

jó köszi a választ. lehetséges hogy beleásom magam a dolgokba.

(#37507) n0rbert0 válasza bosco95 (#37506) üzenetére

n0rbert0
(senior tag)

Ha nem zavar hogy döcög a rendszer a telefonon, akkor jó választás lehet a galaxy 3. Persze a netezés se egy leányálom még a kategóriájához mérten sem.
Én inkább egy galaxy minit vennék, de ennek a kijelzője gyenge. Bár engem nem zavart...
Akkuideje is elég jó és szerintem zenei fronton sem rossz, igaz én szubjektív módon ítélem meg, tehát nem tudom, hogy milyen DAC-van benne, de szvsz elég jól szól, csak be kell ruházni egy fülesre, mert azt nem adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#37508) bosco95 válasza n0rbert0 (#37507) üzenetére

bosco95
(újonc)

Nem tudom hogy mennyire döcöghet a galaxy 3 . de a galaxy 3-mat zte bladet meg a többit is ki kellene valahogy tapasztalgatni egy egy próbakészülékkel...

(#37509) bosco95

bosco95
(újonc)

Köszi mindenkinek a válaszát. :R :R :)

(#37510) G3R!94 válasza n0rbert0 (#37505) üzenetére

G3R!94
(fanatikus tag)

Köszi a választ! :R
Olvasgatok még, de akkor Nokia lesz. :D

(#37511) molnarpeter válasza bosco95 (#37506) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Döntsd el, hogy mennyire magasak zenehallgatásnál az igényeid, mert buherálással a Blade hangminősége is javítható...

Mp

(#37512) bosco95 válasza molnarpeter (#37511) üzenetére

bosco95
(újonc)

Nem nagyon magas csak így szórakozásból szoktam használni zenehallgatásra.
és amúgy az a buherálás mit is takar?

(#37513) sdd2 válasza bosco95 (#37512) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

ROM és kernel csere.

(#37514) n0rbert0 válasza bosco95 (#37512) üzenetére

n0rbert0
(senior tag)

Főzött romot raksz a telóra. Nem kell hozzá nagy tudomány és rengeteg (szájbarágós) leírás is van. A legnagyobb nehézséget a megfelelő főzött rom megtalálása okozhatja :)

[ Szerkesztve ]

(#37515) sdd2 válasza n0rbert0 (#37514) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Abban is segítenek ;)

(#37516) n0rbert0 válasza sdd2 (#37515) üzenetére

n0rbert0
(senior tag)

Akkor minden adott :D

(#37517) bosco95 válasza n0rbert0 (#37514) üzenetére

bosco95
(újonc)

aha értem most már de igazából ilyet nem szeretnék nehogy elba***djon a telefon
de azért kösz a felvilágosítást.

(#37518) molnarpeter válasza bosco95 (#37517) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Ha mindent úgy csinálsz, ahogy kell, akkor 99%, hogy nem lesz baj ;)

Mp

(#37519) Zsolt_72 válasza bosco95 (#37517) üzenetére

Zsolt_72
(PH! félisten)

ROM cserétől még egy ZTE telefon sem feküdt ki. Bármikor újrakezdhető a folyamat :) A FW frissítése más téma, attól tényleg hanyatt vághatja magát, de most nem arról volt szó ;)

szerk. Blade-en kb. 80 csere, Skate-en pedig 20-25 van mögöttem :D

[ Szerkesztve ]

(#37520) bosco95 válasza Zsolt_72 (#37519) üzenetére

bosco95
(újonc)

jó tényleg nagyon kezdő vagyok ebbe a témába azért értetlenkedek ennyit .

(#37521) n0rbert0 válasza bosco95 (#37520) üzenetére

n0rbert0
(senior tag)

De a garancia az ugrik (a legjobb tudomásom szerint)

(#37522) molnarpeter válasza n0rbert0 (#37521) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Viszont két perc visszaállítani.

Mp

(#37523) e30st

e30st
(fanatikus tag)

Üdv!

már évek óta telenoros vagyok, és felhívták a figyelmem a bónusz programra amiben sok-sok készüléket rendkívül kedvező áron kínálnak most, mindenféle tarifa és készülékhűség nélkül, a jelenlegi SIM kártyámhoz. Kiválasztottam azokat, amik engem némileg érdekelhetnek. kiváncsi lennék, hogy szerintetek melyik az, ami a legjobban megéri.

nekem ténylegesen saját használatra kéne egy mobil ezek közül, amit fél évig használnék, utána meg eladnám, minél drágábban. Funkciók nem fontosak, a lényeg hogy telefonálni lehessen vele kényelmesen.

Előre is köszönöm!

Nokia C3-00 4741Ft
Nokia X3-02 16398Ft
Galaxy mini 12341Ft
LG Optimus One 14241Ft
Nokia C5-03 12341Ft
Samsung Star II 19Ft
Samsung Champ II 19Ft
Samsung galaxy Gio 18040Ft
LG optimus HUB 14241

[ Szerkesztve ]

(#37524) n0rbert0 válasza molnarpeter (#37522) üzenetére

n0rbert0
(senior tag)

Általában azért viszed a telót szervízbe, mert rossz, tehát vissza állítani nem tudod, mert müködés kèptelen a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#37525) Zsolt_72 válasza n0rbert0 (#37524) üzenetére

Zsolt_72
(PH! félisten)

Ez így, ebben a formában nem igaz, amit leírtál. Legalábbis az általam jól ismert típusokra nem az (Pulse Mini, Blade és Skate).

(#37526) littlelion21 válasza molnarpeter (#37504) üzenetére

littlelion21
(PH! addikt)

"...ugyanaz a DAC van benne, mint ami a SGS-ben..." - erről van valami forrásod?

(#37527) CHIPman válasza littlelion21 (#37526) üzenetére

CHIPman
(PH! nagyúr)

Ja, megy rajta a WM8994-re írt Voodoo Sound.

Eladó Thermaltake Poseidon Z Plus okosbillentyűzet (Blue switch) - https://hardverapro.hu/tag/chipman.html

(#37528) molnarpeter válasza littlelion21 (#37526) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Galaxy 3 és Nexus S is van a tulajdonomban, és buherálom is mindkettőt :D

Mp

(#37529) sdd2 válasza molnarpeter (#37528) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Galaxy 3-at megértem nagyon de a Nexus S-t is :DDD

(#37530) molnarpeter válasza sdd2 (#37529) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Ez a hobbim, másoknak is szoktam buherálni, eddig leginkább X8-akkal foglalkoztam :)

Mp

(#37531) sdd2 válasza molnarpeter (#37530) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Nekem is. :DDD Hozzám meg jönnek az e-mailok hogy vállalok-e ilyen telefonon ROM cserét meg olyanon de én elhajtom őket mert magamnak csinálom. Irányítom Lasy-hoz őket. :DDD x10 mini-n kellet volna egyszer ROM-ot cserélni (kb 2 perc az egész a bootok nélkül) és kérdezték hogy mennyi és hogyan lehetne megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#37532) RaPiDsHaRe

RaPiDsHaRe
(senior tag)

Hali.

DualSim-es telefonból mit ajánlanátok, max 20eFT-ot szánnék rá. Ötletek?

(#37533) B-Man072

B-Man072
(tag)

Sziasztok! 90.000Ft-ig keresek telefont. én iPhone 4-re vagy HTC Desire HD-ra gondoltam. Esetleg valami jobb ajánlat? Ja és jó lenne függetlenül, minden tartozékkal

◄► [Termékeim: http://href.hu/x/kmee] ◄► [Megbízhatóságom: http://href.hu/x/kmeg] ◄► [Telefonon gyorsabban elérsz 9h-19h] ◄►

(#37534) sdd2 válasza B-Man072 (#37533) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Mire használnád? Így elsőre i4

(#37535) allando válasza RaPiDsHaRe (#37532) üzenetére

allando
(kvázi-tag)

20-ért SEMILYET!!!!!!!!!!!!!!!!
És ezt nagyon komolyan gondolom.
Dualba minimum androidost... és az drágáb.

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#37536) B-Man072 válasza sdd2 (#37534) üzenetére

B-Man072
(tag)

játék, zene, telefon, sms, internet :D

◄► [Termékeim: http://href.hu/x/kmee] ◄► [Megbízhatóságom: http://href.hu/x/kmeg] ◄► [Telefonon gyorsabban elérsz 9h-19h] ◄►

(#37537) opr válasza B-Man072 (#37536) üzenetére

opr
(PH! addikt)

Flash, korlátlan bluetooth, egy usb kábellel bármilyen gépről oda-vissza adatmozgatás gond nélkül számít-e?
Google maps turn-by-turn navigációt akarod használni?
Buherálni szeretnéd-e a telefont a későbbiekben (pl, rom csere, launcherekkel szórakozás, úgy egyáltalán a felület testreszabása, stb)?

Ha nem, akkor i4, ha igen, akkor vagy DHD, vagy esetleg használtan de újszerűen, még aktív garival egy sensation is kijön ennyiből, ami szerintem mindkettőnél jobb választás :)

szerk.: illetve talán a legfontosabb dolog, van-e akkora kezed, hogy ne legyen kényelmetlen egy 4,3"-os tepsit kezelni?

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37538) sdd2 válasza B-Man072 (#37536) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Egyetértek opr fórum taggal.

(#37539) VateRicsi válasza RaPiDsHaRe (#37532) üzenetére

VateRicsi
(fanatikus tag)

Szia! Szerintem a Samsung c3322 jó választás, a teszt szerint különösen ajánlott. Itt egy mai hirdetés 18500-ért. Nem én árulom, tehát gondolom nem szabálysértés hogy segítő szándékkal belinkeltem.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37540) sdd2 válasza VateRicsi (#37539) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Nem "szabálysértés" :DDD

(#37541) VateRicsi válasza sdd2 (#37540) üzenetére

VateRicsi
(fanatikus tag)

Viccesnek tűnik, de már volt olyan hogy valaki jelentett amiért nem vártam meg az öt percet, hanem előbb írtam új hsz-t! Képes volt összeszedni pár esetet és belinkelte valamelyik moderátor topicba, pedig a 4-5 ilyenből kb 3-ban azért írtam új hsz-t, mert másnak válaszoltam más témában, de akkor is szabálysértés!
Azóta félig-meddig figyelek rá és néha ironikusan teszek ilyen megjegyzéseket, de igazából nem érdekel. Ha valaki görény és erre áldozza az idejét, akkor úgyis talál indokot hogy jelentgessen, de magasról teszek rá.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37542) Dicker válasza VateRicsi (#37541) üzenetére

Dicker
(őstag)

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, hogy egy új Galaxy S2 100.000-ért megérné? Illetve, hogy a galaxy-nak van e valami vetélytársa? Vagy jelenleg lenne nála jobb aalny?

(#37543) sdd2 válasza VateRicsi (#37541) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Hát az durva azért. Én nem jelentek senkit mert nem tartom fernek hisz mindenkiben van hiba. Amúgy mindenki először a maga háza táján sepregessen és ne más előtt. :)

Dicker

Szerintem SGS2 annyiért jó. Vetélytársa HTC van de az drágább jóval.

[ Szerkesztve ]

(#37544) Dicker válasza sdd2 (#37543) üzenetére

Dicker
(őstag)

HTC-nél a Sensation XE-re gondolsz? Arról valami vélemény? Engem kicsit jobban vonz a masszívabb külső borítás, ami a HTC-nél van. De nem tudom összehasonlítani a kettőt, mert eddig csak Samsungot láttam.

[ Szerkesztve ]

(#37545) opr válasza Dicker (#37542) üzenetére

opr
(PH! addikt)

Ha tényleg új, a gari pedig nem sufnigari, akkor igen.
Használtan reálisan 88-110 között mozognak állapot-és garifüggően.

Vetélytársa a fentebb említett sensation, kb. ugyanez az árkategória, kb. ugyanolyan sebességgel, stb. A két készülék között abszolút az egyéni preferencia dönt.
Általánosságban elmondható, hogy a sense job felület (szintén kinek mi, de általában az emberknek jobban tetszik), az s2 pedig erősebb vas.

Mindkettő röccenésmentesen, gyorsan működik, szóval a kérdés itt, hogy szereted-e az amoled kijelzőt (fura színek, de nagyon fasza kontraszt), illetve hogy melyik jön be neked ezek közül:
nagyon vékony, könnyű, kellemes tapintású műanyag (SII)
vékony, nehezebb, szinte teljesen fém ház (Sensation)

Szerintem nyomkodd meg mindkettőt ha van rá lehetőséged!

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37546) sdd2 válasza Dicker (#37544) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Igen rá. Jobb a HTC szerintem de drágább is. Igen jobb az anyaga. De ha van rá pénzed nézd meg a Galaxy Nexus-t. :K

(#37547) VateRicsi válasza Dicker (#37542) üzenetére

VateRicsi
(fanatikus tag)

Azért van még egy vetélytárs, ami nálunk nem annyira elterjedt: a Motorola Razr XT910. Tegnap láttam egyet és azt kell mondanom, hogy ezt tényleg nagyon megcsinálták! Egy Galaxy S2 szürke műanyag tucattelefon ehhez képest, de azért tudásban nem gyűri le. Viszont a 7,1 mm-es vékonyság, meg a kevlár és egyéb minőségi anyagok használata miatt nagyon ott van és azért a 4,3" 540x960 Super AMOLED Advanced kijelző sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#37548) sdd2 válasza VateRicsi (#37547) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Az AMOLED nem olyan nagyon szép mint ahogy azt sokan gondolják.[link]

[ Szerkesztve ]

(#37549) VateRicsi válasza sdd2 (#37548) üzenetére

VateRicsi
(fanatikus tag)

Eddig azért én meg voltam elégedve vele. A videón a bravia kijelző sokkal világosabb, de ezt a videólejátszó szoftver is okozhatja, én nem tapasztaltam hogy az S2-nek ilyen sötét lenne a képe. Viszont az biztos hogy az amoled kontrasztos és a feketék nagyon jók rajta. Szerintem jó a fényereje is és a GalaxyS-en sokak szerint túlszaturáltak voltak a színek, tehát nem a videón látható sötét árnyalatú, fakó színek a jellemzők. Azért elismerem hogy a bravia tényleg jó, nem is mondtam hogy csak az amoledé a jövő.

[ Szerkesztve ]

(#37550) opr válasza VateRicsi (#37549) üzenetére

opr
(PH! addikt)

Motorolát én nem mernék ajánlani az európai supportjuk miatt, lásd xt720 :U
Bár lehet azóta rendberakták, én azóta a környékükre sem néztem, és nem is ajánlom senkinek a rizikófaktor miatt.
Persze ettől függetlenül nagyon pöpec készülékeket gyárt, és mindig ott van a custom mod, kérdés akar-e ezzel szívni a kedves lyúzer.

off:
saját, házi, teljesen szubjektív kijelzőtesztünkön nálunk így alakult:
iphone 4
sensation
desire
dhd
galaxy s2
galaxy s
wildfire
sonyericsson x8
többi fos

felbontást nem néztünk, csak a színeket, úgy, hogy ugyan azt a képet max fényerőn megnyitottuk mindegyik készüléken, és egymás mellé pakoltuk őket.
Bravia-s kijelzőt sajnos nem sikerült szerezni.

Az amoled feketében és kontrasztban tényleg mindenkit vert, de a színek borzasztóak voltak rajta. Olyan hatása volt, mintha nem is egy fényképet, hanem egy kifestőt nézegettünk volna, aminek nagyon ügyesen ugyan, de zsírkrétával estek neki.

Dehát kinek mi, amúgy meg tökmindegy, hszép képe legyen oszt kész, ha nincs közvetlenül mellette egy másik készülék, a büdös életben nem fog feltűnni egyiknek se egyetlen hibája sem :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.