Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) VateRicsi válasza sdd2 (#37249) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Legalább 5-6 db E52-m volt eddig és némelyiket hosszú hónapokig használtam, mert nyáron legalább be tudom tenni a nadrágzsebembe is, míg egy S2-t már nehezen. Eddig egyikkel sem volt semmi bajom, pedig én is hallottam hogy vannak köztük rosszak. Viszont ezzel az erővel bármilyen típus között lehet hibás, hiszen az E52 mégiscsak felső kategóriának számít, hiába adják használtan olcsón.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37252) sdd2 válasza n0rbert0 (#37250) üzenetére


sdd2
veterán

Szoftveres hibái vannak elég soknak. Vannak gondok a GPS-el is és az üzemidővel.

(#37251) VateRicsi

E52 már nem felső kategóriás. Az jó alsó kategóriának, őreg, és már mindenben jobbak nála a telefonok. Az ő ideje már leáldozott.

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37253) VateRicsi


VateRicsi
aktív tag

Amit egyébként Nokia E52 tulajként mondhatok:

pozitív: teljes személyre szabhatóság, nagyon jó aksi, szép forma, vékony kivitel, prémium anyaghasználat, kategóriájához képest nagy és jó kijelző, webböngésző viszonylag jó.

negatív: a GPS. Nekem mindig talált jelet, de tény hogy sebességben bármelyik mostani készülék elveri. A Nokia térképek helyett meg kellene valami jobb GPS program, mert elég kezelhetetlen (pl. egy címet nem tudok simán megnézni, rögtön útvonalat tervez oda), de ezt biztos meg lehet oldani ha az ember szán rá egy kis időt és lehet hogy csak én nem tudom kezelni. Más negatívumot nem tudok, hacsak nem a videófelvételt, de szerintem nem az a kategória amelyiktől el kéne várni a HD videózást.

A használt-új kérdésre visszatérve: egyértelmű hogy 45-50 ezerért nem éri meg újonnan, de használtan egy karcmentes, szép és hibátlan E52 21-22 ezerért jó vétel és szvsz jobban megéri, mint 18-19 ezerért a C5 a maga bulitelefon kinézetével, kisebb kijelzővel és WiFi nélkül.

[ Szerkesztve ]

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37254) VateRicsi válasza sdd2 (#37252) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

A felső kategóriát arra értettem hogy a Nokia üzleti szériájában ez az egyik legjobb, illetve a szálcsiszolt fémbetétek használatára, stb. Nekem is volt N8-am, Galaxy S2-m, Xperia ARC-om és egyebek, számomra sem az E52 képviseli a csúcs telefont. Az üzemideje viszont átlagon felüli, napokig bírja GPS, internet használatával is és tényleg nem volt nálam egy hibás darab sem belőle.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37255) sdd2 válasza VateRicsi (#37254) üzenetére


sdd2
veterán

Akkor értem. Nem tudom én hallottam elég sok panaszt, lehet szerencséd volt.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37256) VateRicsi válasza sdd2 (#37255) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Nincs kizárva. A barátnőm évek után először cserélte le a mobilját egy 6700-ra és kapásból hibás készüléket fogott ki, pedig a Telenortól volt újonnan jó drágán. Azóta X10 mini-t használ, de már abból is a másodikat, mert az elsővel szintén voltak bajok. Ezzel szemben én átlagban havonta 1-2 mobilt veszek és eladok (főleg kíváncsiságból és nem haszonszerzésért), de nagyon régóta nem volt nálam hibás készülék.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37257) sdd2 válasza VateRicsi (#37256) üzenetére


sdd2
veterán

Szerencsés vagy. :K A 6700 meg aztán egy trágyadomb. Az egész telefon nem ér 5K-t. :(((

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37258) tvamos válasza sdd2 (#37249) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tobb, mint egy eve hasznalom. Eddig semmi nem vol vele.
Amt otton arulnak, (az i jelu, vagy mi???) abbol allitolag volt egy rosszz szeria.
De azokat garanciaban csereltek. Ez utobbi nem hivatalos info.
(Nalunk ceges mobilnak ezt nyojak/nyomtak.)
Sokan utaljak, mert igazabol nem klasszikus telefont akarnak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37259) sdd2 válasza tvamos (#37258) üzenetére


sdd2
veterán

Erről részletes információt nem tudok. :(

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37260) tvamos válasza sdd2 (#37252) üzenetére


tvamos
nagyúr

Attol nem lesz mas kategoria, hogy oreg, es elavult!
A 40 eves E mercedes nem lesz egy kategoria az uj Opel Corsaval, hiaba, hogy a regiben meg blokkolasgatlo sincs, az ujban meg mar minden 3, meg 4 betus vacak be van epitve!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37261) VásRló


VásRló
tag

Kinéztem 4 telefont, amik jó üzemidejűnek tűnnek, és megy rajtuk a GPS. Csak nem tudom, mindegyikhez rakható-e fel külsős GPS szoftver.

Samsung S5360 Galaxy Y

Samsung S5253

Samsung i5500 Galaxy 5

Samsung S5620 Monte

Melyik lenne ezek közül a legmegbízhatóbb, legjobban kezelhető teló?

(#37262) sdd2 válasza VásRló (#37261) üzenetére


sdd2
veterán

Ezek közül a Galaxy Y-ont mondanám.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37263) punky10 válasza tvamos (#37260) üzenetére


punky10
addikt

Szerintem meg azzal,hogy öreg és elavult lessz egy telefon,igenis más kategoriába kerül.Minden tiszteletem pl a Nokia 6210/6310 sorozaté,de ezeket már nem lehet felsökategoriás telefonnak tekinteni,pedig anno...
37261-re:a Monte nem a legjobb GPS-re...Csak Google Maps van rá,a TW-re szerintem még nincs normális navi.

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#37264) pixelblondie válasza n0rbert0 (#37247) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Igen, tudom hogy mások. Kb háromszáz telefonom volt már.. :)

Jelenleg egy E52 van nálam. Előtte egy Wave2 Samsung volt, azelőtt egy ARC azelőtt iPhone.. Szóval ismerem már őket mint a rossz pénzt.
Egyszerűen csak érdekelt volna a véleményetek, hogy ti melyiket vennétek és MIÉRT :)

as good as it gets

(#37265) sdd2 válasza punky10 (#37263) üzenetére


sdd2
veterán

Ez így van.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37266) VateRicsi válasza sdd2 (#37265) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Szintén egyetértek, mert attól például kivagyok ha olyan hirdetést olvasok hogy GAMER számítógép eladó 40 ezerért egy NVidia 8800 VGA-val, ami tényleg gamer volt, de szerintem már évek óta nem az. Viszont az E52 még így 2012 elején is megfelel azoknak az igényeknek amik egy üzleti telefonnal szemben fel szoktak lépni és bátran kirakhatja az asztalára bármilyen vezérigazgató. Böngészni, e-mailezni, zenét vagy rádiót hallgatni, térképet nézni és alkalmi fotókat készíteni is tökéletes. Aki meg játszani vagy filmet nézni akar mobilon, az meg vegyen S2-t.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37267) pixelblondie válasza VateRicsi (#37266) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

like :R

as good as it gets

(#37268) SirPierre


SirPierre
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek a válaszokat, megfontolom hogy kell e a Wifi.

Mindenképpen új telefont akarok, ezt írtam is az elején, nem nagyon bízok a használt készülékekben.

(#37269) VateRicsi válasza SirPierre (#37268) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Nem akarlak lebeszélni az új készülékről, de amennyiért néhány helyen egy új E52-t adnak, annyiért használt Galaxy S-t lehet kapni. A legjobb példa a Nokia 6700, ami újonnan 70 ezer, használtan meg néha 20 ezerért is van. A használt nem azt jelenti hogy karcos vagy kishibás, hanem azt hogy már valaki használta, de ettől még lehet garanciális, fóliás, karcmentes és gyári állapotú. Mindenesetre ha mindenképpen újat veszel, akkor az E52 helyett inkább javaslom a C5-öt, az is elég drága lesz.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37270) tvamos válasza VateRicsi (#37266) üzenetére


tvamos
nagyúr

No de hat... ezert hivjak az egyiket "Business"-nek, a masikat meg "Smart"-nak.
Azutan meg "Smart" maradt az az SGS is, ami annak idejen a top-top volt, most meg... mar lassan eljar felette az ido. Jo kis kutyu az meg most is, de azert egy dual core, az megiscsak szuper! Ettol meg egyik sem lesz "Business" kategoria.
Nem szeretnem, ha mekoveznenek az SGS tualjok! Tenyleg klassz az!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37271) VateRicsi válasza tvamos (#37270) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Mindkét típusnak megvan az előnye, pont ezt írtam az előbb. Viszont az SGS felett még sokáig nem jár el az idő, a dual-core addig csak parasztvakítás amíg valami ténylegesen ki nem használja. Nekem az SGS-sel se volt soha megakadás vagy belassulás, olyat meg még nem láttam hogy valaki telefonon konvertált volna filmet vagy egyszerre 5-6 alkalmazást futtatott volna. Az SGS egyetlen hibája hogy nincs benne vaku, de ezt leszámítva pont az ideális smartphone. Az SGS2 gyorsabb (de minek?), illetve full hd-ban vesz fel videót, de mobilban szerintem elég a 720p, úgysem tudnak beletenni olyan optikai stabilizátort mint egy kamerába és az érzékelőlapka is kisebb. Szóval az SGS szerintem még sokáig nem lesz elavult.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37272) n0rbert0 válasza VásRló (#37261) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szerintem egy Galaxy mini lenne jó választás
amennyiben 25-30e körül hozzá tudsz jutni (ùjonan).
@ Sunfleur: akkor szerintem vegyél egy lumia 710-et. Nekem nagyon bejön ez a wp7 mango rendszer...
@SirPierre: mivel ùjonnan veszed ezért mindenképpen a C5ot javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#37273) molnarpeter válasza VásRló (#37261) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezek közül Y, de ha az üzemidő nagyon fontos, tudom ajánlani még a Galaxy 3-at. :)

mp

(#37274) bkhun


bkhun
csendes tag

Sziasztok!
Segitseget kernek masod telefon vasarlashoz.
Amit a keszulektol varok, nagyon eros akkumlator amit tenyleg eleg egy heten egyszer toltore rakni, birja a gyurodest, leejteseket, esoben is nyugodtan lehessen hasznalni(ami nem kizarolag IP XX szabvanynak megfelelo keszuleket jelent) ...hat ennyi lenne.
Okostelefonok = gyenge aksi, szoval kizarva.
Koszonok minden segitseget...

(#37275) SirPierre


SirPierre
csendes tag

Még egyszer köszi mindenkinek, átgondolom ezt az új/használt doglot :D

(#37276) VateRicsi válasza SirPierre (#37275) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Ha nem is akarsz egy vadidegentől vásárolni a neten, azért bemehetsz ismertebb GSM boltokba, ahol leellenőrzött, biztosan hibátlan készüléket kapsz mondjuk fél év garanciával és még mindig tízezrekkel olcsóbban mintha a Media Markt-ban vennéd. Úgy szoktam eladni telefonokat, hogy "a Médiában 80 ezerbe kerül, de én odaadom 40-ért" és ezzel a szöveggel olyan mintha a piaci ár alatt adnám, pedig csak az új árak horribilisek.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37277) molnarpeter válasza bkhun (#37274) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Samu Xcover 271?

mp

(#37278) n0rbert0 válasza molnarpeter (#37277) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Valóban jó választás lehet a Samsung GT-B2710!

(#37279) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Kis off: sikerült meggyőznöm az Édesapámat, hogy az Xcover kell neki, mondjuk ebben talán még a mobilarena pár napos tesztje is szerepet játszott... :)) És a legfontosabb, hogy az AB "klipsz" az enyimé lészen! :DDD

mp

(#37280) tvamos válasza molnarpeter (#37279) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szuper! Azert probald ki, es meselj nekunk rola! Erdekel!
// Jobb az mint a Defy+ ???

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37281) bkhun


bkhun
csendes tag

Samsung Xcover valoban jo valasztasnak tunik, bar nekem a formavilaga nem igazan jon be.
Tudja valaki, hogy a Huawei Discovery forgalomba kerul egyaltalan valamikor?

(#37282) n0rbert0 válasza bkhun (#37281) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Mobilarénán kb. fél éve volt egy cikk róla, azóta semmilyen információt nem halottam a telefonról és más oldalakon sem találtam semmit a megjelenéssel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#37283) molnarpeter válasza tvamos (#37280) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vigyázat, Xcover 271, nem Galaxy Xcover ;) Nokia 3510i-ről térítettem meg, hogy ez kell neki, nem C5-00 5MP. :D

mp

(#37284) n0rbert0 válasza molnarpeter (#37283) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Biztos strapabíróbb lesz, mint a C5. Az én faterom 1hét alatt kicsinált egy új e51-et annó, pedig fémvázas :D Azóta a 10ezer forint alatti kategóriából válogatunk neki telefonokat és meglepő módon sokáig bírja nála egy telefon.

(#37285) molnarpeter válasza n0rbert0 (#37284) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

És a kezelésük is egyszerűbb, mint egy Symbianosé :)

mp

(#37286) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok. Új vagyok a topicban. Most készülök új telót venni, értek hozzájuk nagyjából, így valszeg nem gyári rommal használnám szóval az nem mérvadó inkább a minőség és az elegancia. Az LG optimus 2x P990-et néztem ki fehér színben, nagyon bejön képek alapján, élőben még nem láttam ezért lennék kíváncsi hátha valaki már találkozott vele. Esetleg ha 80ezer ft környékén valami más hasonló vagy jobb telefont ajánlotok megköszönném.

(#37287) sdd2 válasza PainKiller13 (#37286) üzenetére


sdd2
veterán

LG Optimus Black

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37288) n0rbert0 válasza PainKiller13 (#37286) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Mindenképpen androidosat szeretnél?

(#37289) PainKiller13 válasza n0rbert0 (#37288) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem, csak olyat nem szeretnék amin mindenért fizetni kell, pl ios, wp7 meg kb annyit ér mint symbian.

Black mivel jobb? én ahogy elnéztem csak rosszabb, és kinézetre sem valami sztár.

[ Szerkesztve ]

(#37290) n0rbert0 válasza PainKiller13 (#37289) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Van egy olyan sejtésem, hogy nem nagyon használtál még wp7es telót.

Az optimus 2xet nem ajánlanám, mivel sokan panaszkodnakrá... Esetleg xperia ray, xperia neo vagy galaxy plus.

(#37291) sdd2 válasza n0rbert0 (#37290) üzenetére


sdd2
veterán

Galaxy S Plus amire gondoltál nem? :U

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37292) VateRicsi válasza PainKiller13 (#37286) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Szia! Nem rossz az Optimus 2X, sőt nekem kimondottan tetszett, de az akkuja annyira gyenge, hogy nálam egy napot sosem bírt ki. Egy S2-n meg lehet nézni egy teljes filmet (pl. utazás közben) és az akku lemegy 100-ról 70-re, de a 2X szerintem végig sem bírná. Elvileg nem kellene ennyire gyengének lennie, de másoktól is hallottam már, szóval ajánlom egy pót-akku beszerzését is, ha emellett döntesz. Viszont szerintem egy Xperia ARC sem lenne rossz választás, illetve az Optimus Black, bár én ezt személyesen még nem próbáltam.

n0rbert0: A Galaxy S plus-nak szerintem nem sok értelme van, mert a sebességét növelték ugyan (feleslegesen, mert az SGS is elég gyors), de vakut még mindig nem raktak bele, ami a legnagyobb hibája a készüléknek.

[ Szerkesztve ]

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37293) sdd2 válasza VateRicsi (#37292) üzenetére


sdd2
veterán

Igen a vaku az már nekem is hiányozna. Most videónál jól jött hogy volt a Mini-ben :C

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37294) n0rbert0 válasza sdd2 (#37291) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Igen arra gondoltam :B

@VateRicsi: Az arcot csak azért nem írtam oda, mert 90fölött lehet kapni (újonnan, függetlenül) és a kolléga meg 80 körül szánt rá (ezért már az sgs+ is necces). Amúgy ez is használat kérdése, hogy kinek van szüksége vakura, de valóban sokszor jól tud jönni. Én például csak zseblámpaként használom :D Fényképezésre szerintem ezek a mobilvakuk alkalmatlanok, mivel egy normális FÉNYképhez FÉNY kell.

[ Szerkesztve ]

(#37295) VateRicsi válasza n0rbert0 (#37294) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Sajnos annyira használt árakban gondolkozom, hogy én az ARC-ot olyan 70 körülre számoltam, de új árakat nézve tényleg kiesik.

A vakuról: volt nyáron egy összejövetel egy haveromnál és késő estig kint voltunk a kertben. Kissé felvágásnak tűnhet, de praktikus volt hogy a telefon led vakuját használtuk világításnak, pedig ha jól emlékszem az még csak egy OmniaHD volt. Azért elég gáz, hogy a Galaxy S még egy villanást sem tud. Fényképezni persze tükrös géppel vagy egy Panasonic G3-mal kell, de minimum egy Sony HX9V-vel, viszont ezeket az ember nem viszi mindenhová magával, de a mobilját igen és a vaku néha nélkülözhetetlen.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#37296) molnarpeter válasza PainKiller13 (#37286) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg Nexus S, ha tudsz szerezni.

mp

(#37297) PainKiller13 válasza molnarpeter (#37296) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, úgy az előttem levőkkel nem értek egyet, ennél jobban értek hozzá, többnyire használattól meg rom-ból függ az aksi, kinézetre meg undoritoak amiket mondtak, x10-em volt eddig miui prime-al ami tényleg tökéletes volt kb. Optimus 2x-ről nemtudom mi rosszat olvastál én egyedül a sok lefagyás meg rom hibákat de ezek mind hiányoznak a customokból.
Ez a nexus S nem tűnik rossznak csak kinézetre nem jön be ez sem.

(#37298) n0rbert0 válasza PainKiller13 (#37297) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szerintem Te már eldöntötted, hogy megveszed a 2x-et mielőtt ideírtál volna.
Valóban a gyári szoftról halottam rosszakat, custom rommal lehet, hogy javulnak a hibák...

(#37299) PainKiller13 válasza n0rbert0 (#37298) üzenetére


PainKiller13
őstag

Kinézetre valóban tényleg ez tetszik, ebből is csak a fehér, írtam is hogy a rom nem számít mert úgysem gyári lesz hozzá és XDA-n láttam hogy vannak hozzá MIUI romok amik hihetetlen jók. x10-emen is az volt.

(#37300) VateRicsi válasza PainKiller13 (#37297) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Tényleg függ a használattól meg a rom-tól az aksi, de én is értek hozzá annyira hogy meg tudjam állapítani: a 2X aksija katasztrofális volt az Xperia ARC, Nokia N8, Galaxy W, Galaxy S, Galaxy S2 aksijához képest, hogy csak egy pár példát mondjak, amit mostanában használtam. Ettől függetlenül nagyon jó telefon, de ez volt a tapasztalatom. Az meg talán túlzás hogy undorítóak amiket mondtunk, az Xperia ARC az egyik legszebb ebben a kategóriában.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.