Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77901) ribizly válasza atoka1 (#77900) üzenetére


ribizly
veterán

Többel rendelkezik... :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77902) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Razer Basilisk RZ01-02330100-R3G1 egér erről mi a véleményetek?

Csé

(#77903) hangya7 válasza ribizly (#77857) üzenetére


hangya7
tag

A Logitech Proteus Spectrum g502 is jó lehet nekem?

(#77904) ribizly válasza hangya7 (#77903) üzenetére


ribizly
veterán

:K

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77905) Vanir válasza atoka1 (#77900) üzenetére


Vanir
veterán

Én nyolcasával szoktam venni tőle, gyanítom, hogy nem kettő van összesen...

(#77906) whatnot válasza saen (#77765) üzenetére


whatnot
őstag

Elég szomorú. Az Mx510 13-14 évet bírt, amíg le nem cseréltem. A vezetéket kellett csak cserélni benne (1000Ft aliexpressről), ill. a görgője nem az igazi, még csere után sem.

(#77907) dannyl válasza Vanir (#77847) üzenetére


dannyl
addikt

Eléggé kibúvó választ adott, és annyit tett, hogy berakta a forrásba, hogy "prohardver".

(#77908) hangya7 válasza ribizly (#77904) üzenetére


hangya7
tag

Végül G502 Hero SE lett belőle, mivel jelenleg jó áron (18.8e Ft) lehetett újonnan 2év garival megszerezni. Tényleg nagyon kézreálló.
Aztán este jön a puding evése (vagyis az egér próbája) :DD

(#77909) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok.

Még mindig a megfelelő egeret keresem az öregecske és dupla klikkelő MSI DS200-am helyére.

1. Mennyi a keret? - 15k körül, max. 20k
2. Használtpiac játszik? - lehet róla szó!
3. eBay, külföldi rendelés játszik? - erről is lehet szó!
4. Mire használnád az egeret? - WoW legföképpen.
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? - palm, finger vegyesen
6. Mekkora kezed van? - 18 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) - több gombos legyen

Amik eddig a neten kutatás után tetszenek:
Roccat Kova, Corsair Ironclaw RGB Wireless, Corsair Nightsword, Logitech G402, SteelSeries Rival 500
A lényeg, hogy 4 vagy több plusz gombra lenne szükségem. (hasonló a most lévő MSI-hez)

Köszönöm előre is a segítséget.

(#77910) Zaied válasza tudi13 (#77909) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Miért kell minden WoWosnak annyi gomb az egérre, billentyű nem jó? Csak kíváncsiságból kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#77911) tudi13 válasza Zaied (#77910) üzenetére


tudi13
aktív tag

Hozzászoktam már, hogy az egeret is használom a billentyűzet mellett.
Azért nem egy Razer Naga szintű egér kell. Ennyi plusz gomb bármelyik játékban jól jöhet szerintem.

(#77912) Zaied válasza tudi13 (#77911) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Igaz a 4 az átlagos (én annyit se használok), de a nagasokat nem értem.

(#77913) tudi13 válasza Zaied (#77912) üzenetére


tudi13
aktív tag

Azokat már én sem, azt a pici gombokat megszokni horror lehet.. :D

(#77914) Vanir


Vanir
veterán

G-wolves Hati HT-M szösszenet, lényegretörően (köszi ribizly):

Gombok
taktilis, jól spamelhető, közepes nehézségű, enyhe holtjáték kapcsolás előtt és után is. TTC kapcsolókkal operál. Nem kimagasló, de egyáltalán nem rossz a kattintásérzet, kevesebb holtjátékkal jobban tetszene, valami szokásos D2FC-vel még inkább.
Encoder zseniálisan jó, brutál taktilis de közben könnyű tekerni. Maga görgő felülete nem jön be rücskök miatt, ha azok nem lennének, akkor lényegesen kevésbé csúszna. Görgőklikk tankönyvi, főgomboknál enyhén keményebb, de nem lenyomhatatlan, kattintási érzése oké, szerintem nem gagyi tactile switch van alatta, hanem valami rendes 3 lábú.
Oldalgombok rendben vannak, kicsit konganak, kicsit gagyi az érzetük, de nincs holtjáték. CPI-váltó meg teszi a dolgát, nincs az útban, de nem is lehetetlen a hozzáférés.

Szenzor
PMW3360, nem kell túlmagyarázni, tökéletesen teszi a dolgát.

Külső
Szinte 1:1 GPW koppincs az alap, gomboknál kicsit eltér, meg nyilván tele van lyuggatva. Engem nem zavartak a hátán a lyukak, azért örülök, hogy az oldalán nincsenek. Az enyém sima, gumírozatlan matt felületű. Szokásos felületkezelés, egyszerű matt festék, teljesen jó. 61 gramm körül mértem a mérlegen, szóval nem nehéz patkány, brutáljó érzés kézbe venni, tényleg pehelysúlyú, különös tekintettel a méreteire.

Kábel
Paracord-szerűség, de azért a házi paracordoktól messze elmarad. DM1 FPS-nél és első szériás Model O-nál jobb, szerintem az MM710-nél viszont rosszabb ebben a tekintetben.

Talpak
Nem egy tömör PTFE, de egynek elmegy. Én tuti cserélném valami jobbra.

Összeszerelési minőség
A főgombokná van némi oldalirányú játék, ami leginkább csak akkor jelentkezik, ha tényleg azt akarod, hogy oldalra mozogjanak. Ellenben az egeret vertikálisan megrázva nagyon durván csattognak a gombok a kapcsolókon, felfele van terük mozogni, nincsenek lefixálva rendesen (pre-travel is ebből adódhat). Engem mondjuk ez nem zavart, mert nem szoktam használat közben fel-le rázni az egeret a levegőben. Nagyon erős nyomásra egy-egy apró pattanó hangot lehet hallani néhány helyen, de normál használat közben ez semmiképp nem jelentkezhet, legalábbis a hozzám került példánynál tuti nem.

Az amúgy fém doboz tartalmaz egy extra kábelt, és tudtommal gripeket, talpakat és egy extra szett kapcsolót a főgombok alá (nem hotswap).
Én drágállom ennyiért, a költségeket jelentősen csökkentené, ha csak a plusz talpakat adnák pluszban, a több meg mondjuk opcionálisan, felárért cserébe. Ettől eltekintve ajánlott, kellemes cucc. Számomra pozitív csalódás.

[ Szerkesztve ]

(#77915) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Sziasztok!

Hogy tudnám csökkenteni egy Zowie Za13 középső gombjának keménységét?

(#77916) ribizly válasza Sz4bolcs (#77915) üzenetére


ribizly
veterán

Azt sehogy. A görgetés keménységét lehet javítani és kb. ennyi.
Én anno ugyanezzel szívtam a G403-nál, de ott fogtam és az egyik oldalsó gombot is beállítottam middle click-re. Azóta is így használom.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77917) Sz4bolcs válasza ribizly (#77916) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Nem lehet a mikrokapcsolót cserélni vmire?

(#77918) ribizly válasza ribizly (#77916) üzenetére


ribizly
veterán

Általában nem az okozza a keménységét sajnos. Persze meg lehet próbálni, de nagy reményeket nem fűznék hozzá. Talán azzal lehet játszani, hogy magasabb kapcsolót beletenni, amivel hamarabb aktuálsz. Pl. a japán Omron az ilyen.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77919) Sz4bolcs válasza ribizly (#77918) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Akkor japán omronra cserét meg lehet próbálni? Középső mikrokapcsolóval kompatibilis?

(#77920) ribizly válasza Sz4bolcs (#77919) üzenetére


ribizly
veterán

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77921) Zaied válasza Sz4bolcs (#77919) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Csodát azért ne várj, nagyon minimális lesz a különbség.

(#77922) MaTpr0F válasza Zaied (#77921) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Nekem úgy rémlik van valami trükk, amivel fel lehet puhítani a kapcsolót (3 lábút), nem?

(#77923) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Nem cserélem ki akkor, ha minimális a különbség. Viszont a főkapcsolói is kemények, azokat érdemes cserélni, ugye? Mondjuk a minőségével nincs gondom, elég pontosak a gyári kapcsolói, csak beszereztem egy forrasztót, és sikerült egy G203 mikrokattos kapcsolóját japán omronra cserélni, és most nagy a lendület..:D

(#77924) ribizly válasza Sz4bolcs (#77923) üzenetére


ribizly
veterán

Azt már korábban is írta Vanir, hogy sajnos a főgombok keménységét a shell adja. Úgyhogy nem sokra megy vele. Jók azok a huano-k egyébként is. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77925) Sz4bolcs válasza ribizly (#77924) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Hát most szomorú vagyok, így meg kell várnom, amíg elromlik valami.:D mondjuk már annak is nagyon örülök, hogy a fehér g203-am újra tudom használni.:) Vettem belőlük 2-t még megjelenéskor, szerintem zseniális egér. Jól tökönlőtte magát a Logitech a g pro verzió mellett..

[ Szerkesztve ]

(#77926) Vanir válasza Sz4bolcs (#77923) üzenetére


Vanir
veterán

Nyugodtan cseréld ki őket. Szerintem jobb klikk-feelt adnak a japán Omronok a Zowieknak. Puhább nem igazán lesz a kapcsolás, de véleményem szerint jobb érzés lenyomni. Illetve a felső burkolat belsején, a gombok hajló részén, ha átmész kicsit valami P100 körüli csiszolóval, akkor ízlés szerint lehet tovább puhítani (túlzásba nyilván nem szabad esni, mert megrepedhet).
A görgőklikken már nem emlékszem, hogy mennyit javított a japán Omron, de szerintem azt is érdemes, ha már ott vagy.
Viszont arra figyelj, hogy nem szabad sokáig melegíteni ezeket, én sikeresen megsütöttem egy EC2-eVo meg egy ZA12 görgő diódáit is...

(#77927) Sz4bolcs válasza Vanir (#77926) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Köszi! Valami videóban láttam, hogy a felső burkolat 3 csavarjának eltávolításával csökkenthető még az ellenállás funkcióvesztés nélkül, csak nem tudom, mennyire valid. Leginkább a tappancsokat féltem, nincs hőlégfúvóm..

[ Szerkesztve ]

(#77928) ribizly válasza Sz4bolcs (#77927) üzenetére


ribizly
veterán

Hajszárító is segíthet. Nem kell akkora hő.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77929) Vanir válasza Sz4bolcs (#77927) üzenetére


Vanir
veterán

Szerintem inkább vegyél valami 3rd party talpat rájuk. Én G1/MX300-ra valót szoktam a talp slotok sarkaiba rakni, sokkal gyorsabbak, mint a gyári, vagy a nem gyári Zowie talpak. A csavaros elméletre passz, próba szerencse.

(#77930) Zaied válasza ribizly (#77928) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha nem szabályozható a hőlégfúvó akkor nem nagyon kellene vele erölködni, valami olyat is megolvaszhatsz amit nem kellene, roncsolódhat a műanyag szerkezete, ez a lukacsos/3D nyomtatott egereknél meg pláne igaz. Jobb a hajszárító, bőven elég az a hő.

(#77931) allein


allein
addikt

Sziasztok. Gamer egeret szeretnék vásárolni, lassan 5 éve egy FPS játékkal tolom PS4-en, szeretném kipróbrálni PC-n is. Van jelenleg egy Logitech NX80-as egerem, legalább 10 éves :D de valami komolyabbal szeretném kipóbálni a játékot. Gondolkodom a platform váltáson.

1. Mennyi a keret? 50k,
2. Használtpiac játszik? Akár,
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Akár,
4. Mire használnád az egeret? FPS játékra.
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? Palm grip,
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. 20 cm,
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? Nem tudom, nem szoktam PC-n játszani.
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Lehetnek rajta.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#77932) ribizly válasza allein (#77931) üzenetére


ribizly
veterán

Először egy Razer Deathadder V2-t mondanék. Ma az egyik legfejlettebb és talán nem annyira érzékeny, mint a lukacsos társai.

Amúgy meg:
G-wolves skoll
Zowie EC1-B
Steelseries Rival 310
Logitech G403
A lista lehetne hosszabb, de egyelőre legyen ennyi.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77933) Citroware


Citroware
addikt

Melyik vezetéknélküli egér választását javasolnátok?

G502
G903
G604

- Nemcsak videojátékra, hanem sok internetezésre és irodai munkára is kell
- Claw gripem van, kicsit a palm griphez közeli
- Átlagnál valamivel kisebb kezem van
- G402-t használok régóta, 3300 DPI-vel
- A G402 mérete és 106 gramja számomra tökéletes
- Az jó, hogy vannak rajta extra gombok, de kérdés, hogy a még több gomb zavaró lenne-e
- Valahogy a köztes megoldások tetszenek, tehát nem kell az a teljesen letisztult, extra gombok nélküli egyszerű könnyű típus, de az a gombokkal teljesen teletűzdelt, hüvelykujjtartós irodai nagy nehéz dög típus sem, a két véglet közöttit tudnék elképzelni, éppen olyan amilyen a G402... csak vezetéknélkülibe és jobb görgővel (amiben van a rásegítés funkció, amikor megpörgetem és tovább pörög)

G604 tetszik a legkevésbé, és nehezebb is, úgyhogy azt preferálom a legkevésbé. Talán a G903 tetszene a legjobban, de annak van a jobb szélén is gomb aminek állítólag csak balkezesek számára van értelme, jobbkezeseknek csak zavaró tényező. Lehet, hogy ezek miatt a G502 lenne a befutó, habár a leírás alapján a G903 akku üzemideje sokkal több, az sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#77934) dudLee válasza Citroware (#77933) üzenetére


dudLee
tag

amazon.de 85EU a G502 Wireless

(#77935) jaffa 2843 válasza Citroware (#77933) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

G903 oldalgombjai opcionálisak, tehát bepakolhatod mindkét oldalra vagy egyikre sem. A helyére pedig takarót lehet berakni így nem zavar a "lyuk".

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#77936) ribizly válasza Citroware (#77933) üzenetére


ribizly
veterán

G305 miért nem jön szóba?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77937) Citroware válasza ribizly (#77936) üzenetére


Citroware
addikt

Egyszerűnek, semmilyennek néz ki, ráadásul elemes. Nincsenek rajta extrák. Nem rendelkezik a legmodernebb Hero érzékelési technológiával.

[ Szerkesztve ]

(#77938) ribizly válasza Citroware (#77937) üzenetére


ribizly
veterán

"Nem rendelkezik a legmodernebb Hero érzékelési technológiával."
Pedig de.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77939) Narancs89


Narancs89
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket válasszam? Esetleg van 13K alatt jobb megoldás?
- LOGITECH G203 Prodigy
- REDRAGON M711 Cobra
- Hama uRage Reaper 10K

1. Mennyi a keret? 13K
2. Használtpiac játszik? Használtan 4-5K-ig
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Akár
4. Mire használnád az egeret? WoW, Böngészés, Photoshop, SonyVegas
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? Fingertip
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. közepes de inkább nagy kezem van, viszont a játékstílusom miatt a közepes/kicsi egereket preferálom
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? Nem néztem
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) MMO miatt legalább 2 oldalsó gomb kell

Nagyon köszönöm!

(#77940) ribizly válasza Narancs89 (#77939) üzenetére


ribizly
veterán

"Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben"?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77941) MaTpr0F válasza Citroware (#77933) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

G502 33eFt-ért jó vétel lehet. Súlyban is csökkent a vezetékeshez képest, plusz negyedik frissítésre csak sikerült nekik beletenni a rugós főgomb feszítést. Kézméreted jó lenne tudni cm-ben, mert nekem 18,5-es tenyérrel az oldalsó sniper gomb pont oda esett, ahol ráfognék az egérre. Nagyon zavaró volt.

G903 akkuja tény, hogy egy álom, több mint két hete töltöttem fullra, hétköznap 5, hétvégén 7-8 óra játékkal, még mindig full töltést mutat a led rajta (%-os töltést nem tudok, beállítás után letöröltem a G hub-ot). Ahogy Jaffa mondta az oldalgombok mágnesesek, azt az oldalt használod amelyik tetszik. Görgőklikk viszont brutál kemény, én az oldalra billentésre tettem át.

[ Szerkesztve ]

(#77942) Sz4bolcs válasza Citroware (#77937) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Egy bliszter li-ion akku, problem solved. Nem tudom, hasonlítottál már össze mercury (még ha az is lenne benne) és hero szenzort, szerintem egy vakteszten az összes egér guru elvérezne, ha meg kéne mondania, melyik melyik. Mindkettő flawless szenzor, nincs feljebb egyiknél sem.

(#77943) AMI-512


AMI-512
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek jó játékra egy Hama uRage 1000 Morph unleashed
https://de.hama.com/00186016/urage-1000-morph-unleashed-gaming-mouse
vagy egy Logitech G305? Melyik lehet a jobb? vagy vezeték nélküliben ebben az árkategóriában valami más még szóbajöhet max 18e-ig?
Na ebből látszik mennyire értek hozzá, hogy vezeték nálküli mi? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#77944) ribizly válasza AMI-512 (#77943) üzenetére


ribizly
veterán

Nem tudjuk, mint ahogy azt sem, hogy akár az említett 2 vagy más egér megfelelne e a kezedhez, fogásodhoz. Összefoglaló?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77945) ADAM1337 válasza Citroware (#77933) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A g903 volt nálam, de 14napos elállással vissza is adtam.
A szenzora nagyon jó, de a görgője használhatatlanul kemény, és sajnos az összes új loginak amin van free scroll görgő...

(#77946) Narancs89 válasza ribizly (#77940) üzenetére


Narancs89
csendes tag

Kiegészítettem!

Sziasztok!
Szerintetek melyiket válasszam? Esetleg van 13K alatt jobb megoldás?
- LOGITECH G203 Prodigy
- REDRAGON M711 Cobra
- Hama uRage Reaper 10K

1. Mennyi a keret? 13K
2. Használtpiac játszik? Használtan 4-5K-ig
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Akár
4. Mire használnád az egeret? WoW, Böngészés, Photoshop, SonyVegas
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? Fingertip
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. 19cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? Nem néztem
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) MMO miatt legalább 2 oldalsó gomb kell
Nagyon köszönöm!

(#77947) Citroware válasza MaTpr0F (#77941) üzenetére


Citroware
addikt

16,5 cm

Ha nagyon ráteszem a kezem, akkor a G402-nél az én hüvelykujjam is rá tudna fogni a sniper gombra, de a claw fogásommal előtte teszem oda.

(#77948) Citroware válasza ADAM1337 (#77945) üzenetére


Citroware
addikt

He ebben nem jobb az új G502-es sem akkor végülis mindegy, mert biztos, hogy e kettő közül fogok döntést hozni.

(#77949) milan07 válasza Narancs89 (#77946) üzenetére


milan07
tag

Hali! G102 ugyanaz, mint a g203. Én aliról rendeltem, 5,7K szállítással együtt. Kedden rendeltem, már el is hagyta Kínát, szerintem jövő héten itt lesz. Még ha 10%-os a meghibásodási arány, akkor is megéri kockáztatni, mert ugye nincs gari.

Használt egereket én is nézegettem, de 1-2 hét alatt sem találtam értelmes vételt. Mondjuk így jobb is, legalább nem kell más taknyos-bőrdarabkás egerét tapiznom.

(#77950) ribizly válasza Narancs89 (#77946) üzenetére


ribizly
veterán

Logitech G102/203
Steelseries Rival 110
SteelSeries Rival 3
Roccat Kova

Most nincs kedvem átbogarászni az aprót, de ott is bele lehet szaladni jó, új/újszerű ajánlatokba (Glorious Model O, CM MM710, Zowie FK1/ZA12).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.