Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) kemotox válasza Tewe013 (#70849) üzenetére


kemotox
addikt

Ez egy álom basszus... asszem én is first dayezni fogok.

(#70852) Skullwipe válasza BeStronk (#70848) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Tudom, nem szeretjük ahogy csinálja a teszteket, és most se tett érte. De már jobban értem miért vagytok odáig ezért a kis cincogiért :Y
Elképesztő hogy ekkora a súlya, meg hogy ez az új szenzor ilyen jó kis fejlesztés, fogyasztás és teljesítményben, anyag minőségben is rendben lesz ez. Most én is elgondolkodok rajta, mert szerintem is nagyon jók amúgy a Logi egerek, és lehet végre be kéne egy ilyenre ruházni. Ez basszus kicsivel nehezebb elemmel mint a zowiem... hát kérem kivagyok akadva.

[ Szerkesztve ]

(#70853) kemotox válasza Skullwipe (#70852) üzenetére


kemotox
addikt

Logi egér téren elképesztően belehúzott. Tényleg hasznos fejlesztéseket eszközölt (rugós klikk, jóféle szenzor, jóféle wireless technológia), sok egeret piacra dobtak mostanában, és nagyon jó a választék is, úgy értem van minőségi fingertipes, palmos, wireless is. Legtöbb gyártónál csak a palm megy.

(#70854) ribizly válasza kemotox (#70853) üzenetére


ribizly
veterán

Jaja. Ezzel a lépéssel gyakorlatilag lefedik a jobbkezes piacot.
Nagyon ügyesen csinálják. Ha meglépnék az ASUS féle kapcsoló foglalatot, akkor azt mondanám nem is nagyon volna értelme más gyártótól vásárolni. :P

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#70855) mikej95


mikej95
aktív tag

Sziasztok!

Egeret keresek, lehetőleg 15K alatt, belföldi és külföldi boltok egyaránt játszanak, főleg palm fogással használnám szóval nagyobb egerek előnyben. Elég vegyesen használnám, laptop mellé. Ami mindenképp kellene, az az 5-6 gomb, állítható DPI (csuklóból szeretem mozgatni az egeret), belső memória, teljes scriptelhetőség, utóbbi mostani egeremről nagyon hiányoltam.

Jelenleg egy Gigabyte Force M7-et használok, soha többet, 1,5 év alatt kivérzett, MMB vagy nem érzékel vagy duplán, most LMB is elkezdett köhögni.

Előtte A4Tech 747H-t használtam, ami tökéletes volt, csak amikor új egér kellett éppen sehol sem volt kapható (most újra van készlet több boltban). Tisztában vagyok ennek a típusnak a széria hibájával (elromló görgő). Előzőn is jelentkezett ez, szét lett szerelve, szenzor kipucolva, minőségi kenőanyaggal utánatöltve nem volt vele többet gond. 3-4 évet kibírt, pedig intenzíven volt használva.

Van jobb alternatíva?

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#70856) BeStronk válasza ribizly (#70854) üzenetére


BeStronk
tag

Miért van olyan, hogy balkezes piac? :))

(#70857) kemotox válasza BeStronk (#70856) üzenetére


kemotox
addikt

Amíg legalább egy darab balkezes egér kapható, addig technikailag van ;]

(#70858) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Sziasztok, egeret szeretnék vásárolni, most egy Logitech G-303asom van, nagyon penge egér, szeretem is, de mindig szarakodik, tavaly a jobb klikkje, most a bal klikkje döglődik, ezért úgy gondoltam veszek egy másikat.
Súlyban, formában, méretben erre az egérre hasonlót keresnék, DPI viszont elég lenne olyan 2000-3500 körüli.

De azért leírom a válaszokat is :)

1. Mennyi a keret? KB 6000 Ft (Esetleg +1000)
2. Használtpiac játszik? Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Játszhat
4. Mire használnád az egeret? Játék
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? Néha palm, néha fingertip
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. 20 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 2000-2500
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Oladlára kéne plusz 1 vagy 2 gomb, mert mmozok, és nem árt néha :D

Igazából nekem az is jó lenne ha mondanátok valakit itt a communitybe aki megbízató, és vállal egér javítást, mer am jó egér lenne ez, csak szarakodik.

Köszi szépen a helpet :)

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#70859) 5150 válasza Tukolp (#70858) üzenetére


5150
aktív tag

vagy

megoldja

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#70860) Tomi_Sci válasza Tukolp (#70858) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

6000 forintból jó egeret nem fogsz venni (na jó lehet, de ebay/használt), főleg nem egy G303 szintűt. Pont kijön a keretedből viszont egy pár japán omron mikorkapcsoló, ami megoldaná a klikk problémádat. Ha veszel négyet az egy ezres.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#70861) 5150 válasza Tomi_Sci (#70860) üzenetére


5150
aktív tag

És vesz magának forrasztóállomást, megtanul forrasztani csak ezért? :) Vagy mit csinál velük, nézegeti a 4 mikrokapcsolót egy zacskóban?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#70862) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo tud valaki ajanlani nekem egy laptophoz munkara valo wireless egeret? ami nem merul le 1 honap alatt, strapabiro, es mukodik midnen feluleten. Mas kovetelmeny nem nagyon van, 10-13 ezer korul.

(#70863) 5150 válasza Peddy789 (#70862) üzenetére


5150
aktív tag

Grabowski by Intermouse :D

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#70864) Tomi_Sci válasza 5150 (#70861) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nem, beáztatja az egeret kontakspraybe, az majd megoldja.Ja nem.

Megkér valakit akár itt a fórumról, mint az előző N+1 ember ilyen problémával.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#70865) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Olvasgattam a itt a topicban meg máshol is és azt találtam hogy a Logitech G102/G203 1:1-ben ugyanaz az egér. Akkor ebben az infóban teljesen megbízhatok ? Mert az Aquanál most elég jó áron megy a G102 és a G203 is, de a G102 800Ft-al olcsóbban valamiért (így 8 ezer HUF). Ezért ha valóban megegyeznek akkor nem kérdés a választás :) Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#70866) chopin42 válasza Riccsiz_h (#70865) üzenetére


chopin42
őstag

Mind a kettő ugyan az, a G102 eredetileg az ázsiai piacra készült. Ezt innen tudom, szóval megbízható infó, veheted nyugodtan az olcsóbbat.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#70867) 5150 válasza Tomi_Sci (#70864) üzenetére


5150
aktív tag

"beáztatja az egeret kontakspraybe, az majd megoldja.Ja nem"

Ja DE. Számtalan egéren alkalmaztam már számtalan izben és mindig működött (többek kötött az éppen kezemben lévő egéren is. azóta, vagyis 2 éve hibátlanul működik) Úgy tűnik te nem nagyon csináltál még ilyet. Különben nem emlegetnéll egér kontaktspraybe "áztatásás" szerű hülyeségeket. Az utólagosan hozzáfűzött "megkér valakit" hogy csinálja meg helyette nekem igencsak kihagyott lépcsőnek tűnik a felsorolásodban, amit "megoldásként" tálaltál :)

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#70868) Riccsiz_h válasza chopin42 (#70866) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Köszönöm :R

Üdv. Riccsiz

(#70869) vlevi válasza Tomi_Sci (#70864) üzenetére


vlevi
nagyúr

"beáztatja az egeret kontakspraybe, az majd megoldja.Ja nem."
De. Megoldja. Az egeret. Vagyis inkább feloldja :D

(#70870) Tomi_Sci válasza 5150 (#70867) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nagyjából annyira hatékony mint a kapcsoló tetejét levenni és hajlítgatni a fület. Bele kéne tenni az összefoglalóba is, hogy mostantól senki ne álljon neki kicsérélni a hibás kapcsolóit, mert megjött A KONTAKTSPRAY ami gyógyír minden problémánkra. Atyaég :W

Különben nem emlegetnéll egér kontaktspraybe "áztatásás" szerű hülyeségeket.
Semmi szükség az erőlködésre ;)

Az utólagosan hozzáfűzött "megkér valakit" hogy csinálja meg helyette nekem igencsak kihagyott lépcsőnek tűnik a felsorolásodban, amit "megoldásként" tálaltál :)
Ez a mondat sajnos értelmetlen. Az utólagos hozzáfűzést egyébként láthatod a hozzászólás alján, olyankor odakerül, hogy szerkesztve. A kolléga hozzászólásában ha tovább olvasol az első két sornál, akkor láthatod, hogy konkrétan keres innen valakit, aki megszerelné az egerét. Vagy az nem "megkér valakit"? :C
Asszem én ezt elengedem...

Tukolp:Továbbra is a kapcsoló vásárlást javaslom neked az itteni HA-s kollégától, fillérekből megvan. Ha nincs ismerősöd akinek van pákája, akkor szerintem itt is lesz jelentkező. Jövőhét után ráérek én is ilyesmire. Értelemszerűen a cserealkatrésszel együtt illik odaállítani a műveletet végzőhöz, ha ez nem lett volna világos valakinek :U

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#70871) kemotox válasza 5150 (#70861) üzenetére


kemotox
addikt

Igen. A maradek penzbol meg mindig kijon a paka, meg egy talca sor. Ezeket a mikrokapcsolokat baromi egyszeru cserelni. Es utana barmi mas hasonlo dolgot meg tud javitani :P
Amugy meg nem, nem mindig megoldas a kontaktspray

[ Szerkesztve ]

(#70872) 5150 válasza Tomi_Sci (#70870) üzenetére


5150
aktív tag

Birom az ilyen képzelgő, bagatellizáló figurákat. Sosem biztattam senkit kapcsoló lemez "hajlitgatásra" (sőt épp ellenkezőleg) ahogyan azt sem állitottam, vagy sugalltam soha, hogy a kapcsoló csere rossz, vagy fölösleges dolog lenne (az összes egeremben úkorukban cseréltem a kapcsolókat; a falcon féle japán omronos történetet is én honositottam meg itt, csak jelzem) olyat pedig végképp nem állitottam, hogy "A KONTAKTSPRAY ami gyógyír minden problémánkra" ezek csak a te képzeleted szüleményei, szavak, amiket az én "számba" próbálsz tuszkolni, hogy aztán (ahogy már meg is tetted) kigyúnyolhasd. Régi trükk, már a római elit minden kölkének kötelező tanulmány volt a szónok-képzőkben, rendkivül szánalmas és manipulativ, cserébe rém gyenge :W

"Ez a mondat sajnos értelmetlen. Az utólagos hozzáfűzést egyébként láthatod a hozzászólás alján, olyankor odakerül, hogy szerkesztve"

Áruld már el hol is látsz itt bármiféle "szerkesztést"? Hát nem került oda. Én ugyanis a TE hozzászólásodra utaltam-reagáltam, ami elég egyértelmű is (kivéve neked) elvégre nem véletlenül irtam azt, hogy "Az utólagosan hozzáfűzött "megkér valakit" hogy csinálja meg helyette nekem igencsak kihagyott lépcsőnek tűnik a felsoroláSODban".

"Ertelmetlennek" inkább az nevezhető, amikor ezek után össze próbálod mosni a saját hozzászólásodból kimaradt, általam is kifogásolt "érdektelen aprócska" lépcsőt a kérdés feltevőjének hozzászólásában korábban felmerült óhajával, hogy hátha akad itt valaki, aki megcsinálja helyette. A kettő nem ugyanaz. Ha valaki megkérdezi tud e itt valaki kenyeret sütni, mert neki nagyon kéne kenyér és te annyit válaszolsz vegyen lisztet, az valahogy nem túl kielégitő a végcél tekintetében. Még akkor sem, ha feltételezed, hogy evidens, hogy majd keres magának valami péket és elhurcolja hozzá a lisztjét. Tehát van a liszt, meg a kenyér és közte egy nem elhanyagolható lépcső. Ha viszont (a "logikádat" követve) belevetted a képletbe azt, hogy innen keres embert, aki majd beleforrasztja neki: ugyan miért kellene neki előre megvennie a kapcsolókat és azokkal elballagnia utóbb az itteni kollégához, aki az egészet amúgyis régebb óta, jobban keni vágja és beszerzi, amiket kell? Vagy vigyen neki pákát is ennyi erővel :F

Ha igy sem érted, akkor nagyon sajnálom, elbábozni nem tudom interneten keresztül...

kemotox: Sűrűn cseréltél mikrokapcsolókat egerekben? Mondd csak hol talál emberünk értelmezhető minőségű pákát (ami nem égeti össze a nyákot és/vagy nem melegszik megfelelően, stabilan tartja a hőfokokat, nem szar a tipje, nem megy tönkre néhány használat után) 6000-ből úgy, hogy vesz hozzá 4 mikrokapcsolót, meg tálca sört és használható forrasz anyagot, ónszippantót, ónszivó szalagot, értelmes folyasztószert, paneltisztitót is? Ja hogy lehet valami piaci pákával is gányolni, kisérletezgetni és szétbarmolni az amúgy hibátlan (maximum kapcsolócserés) egerét? Mindent lehet. Én kérek elnézést...

Sohasem állitottam hogy a kapcsoló cserénél létezik jobb megoldás, főleg ha eleve jobb minőségű kapcsolók kerülnek a gyári szar kinaiak helyére. De aki nem tud, vagy nem akar forrasztani annak bőven opció lehet egy kontakt60 is (különösen, hogy messze a legjobb) Az pedig, hogy "nem mindig megoldas a kontaktspray" lehet érv, de az arány nem mindegy. Ha nem "megoldás" X esetben, viszont az esetek túlnyomó többségében meg igen, akkor igenis van létjogosultsága (és olcsóbb-gyorsabb)

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#70873) kemotox válasza 5150 (#70872) üzenetére


kemotox
addikt

Már megbocsáss, de az, hogy szétégeted-e a nyákot, nem a pákán múlik. Figyelj, 13 éve foglalkozom elektronikával. Tudom miről beszélek.
Hogy sűrűn cseréltem-e? Óh, ha látnád, hogy miket szoktam cserélni melóban. Persze otthon nyilván nem százezres wellerem van, de mióta meló miatt kicsit többet forrasztok, hirtelen otthon a gagyi pákával is sokkal, de sokkal jobban megy. Technika, kézügyesség, és megfelelő mennyiségű sör kérdése.
Ja és a kérdésre válaszolva a Conradban 3 vagy 4 ezerért vettem a pákámat, amihez járt egy kis ón is, meg egy ónszipák. Egy-két apróság kellhet még esetleg, bár én nekem sosem volt itthon folyasztóm, meg az ónszívó szalagot se sokat használtam még. És tényleg ott van a hosszútávú előnye, hogy lehet utána még javítgatni, ha van kedve az embernek.
Elmondok azért egy titkot, nyilván nem teljesen komolyan gondoltam, azt hittem a sörből azért leesik mindenkinek. Valamint ha jól emlékszem - nem fogok most visszaolvasni kommentírás közben, túl lusta vagyok - a kolléga sem írta, hogy kezdjen el forrasztani, csak hogy olcsó a kapcsoló. Innentől a többit az embernek kell saját maga hozzáraknia: "és ha van haver aki tud forrasztani, egy söré megcsinálja". Már megint a sör.
Igazából az egész eredeti kommentnek ez volt a lényege:
"NAGYON OLCSÓ A JAVÍTÁS."

[ Szerkesztve ]

(#70874) 5150 válasza kemotox (#70873) üzenetére


5150
aktív tag

A kérdés az volt, hogy sűrűn cseréltél e mikrokapcsolókat egerekben? A sörös dologgal egyetértek, a konradossal NEM. A konradban szinte csak gagyi szarokat kapni, de legalább túlárazottan. Tudom, mert vettem ott "pár" dolgot régebben (meg is bántam, ja és nem voltak olcsók, sőt!) Gagyi pákával csak gányolni lehet. Lehet, hogy te a melóhelyeden sokat forrasztasz, képes vagy kijátszani a sorsot, amit egy kinai fosvadék páka dob az arcodba, de emberünk szerintem nem akar egy ócska kinai szarral az egerén tanulgatni, kisérletezgetni. Pákával a kezében született haverja (de még szomszédja) sincs mindenkinek, tapasztalatból tudom. Rétegmeló rétegembereknek, ritkán kell és ha valami kisokosból próbálkozik keriteni egyet, könnyen lehet, hogy az illető nem is vállalja mert nincs benne pénz, vagy úgy beárazza, hogy a haja is ketté áll, vagy eleve közli, hogy nem bohóckodik ilyesmivel, mert nagyobb melói vannak, ami nagyságrendekkel jobban fizet és csak elvenné az időt a mikrokapcsolós babrabalhé, legtöbbször közlik, hogy "nem éri meg javitgatni, vegyél újat"

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#70876) Tomi_Sci válasza Vanir (#70839) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Amennyiben megkapod (remélem minél előbb), ki tudnád próbálni egy AA/AAA LiIon akkuval? Főleg üzemidő szempontból. Csak azért írom, mert ilyen cellák azért nem fordulnak elő mindenkinél.

(#70872) 5150:
:(
link

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#70878) Tukolp válasza Tomi_Sci (#70870) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Rendben, akkor picit segítesz nekem honnan vehetek ilyen alkatrészt ?
(Mert sajnos nemnagyon mozgok otthon a témában :( és a típust se tudom hogy mit honnan kellene venni :/ )
Megrendelem, aztán mehet a forrasztás, esetleg elküdöm mondjuk postán majd aki megforrasztaná.
Lehet amúgy kábelt is kellene vennem mert az is meg van kopva.

Előre is nagyon köszi a segítséget :)

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#70879) Tomi_Sci válasza Tukolp (#70878) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Küldtem privátot.

Esetleg írd ide merre laksz, hátha van a közeledben innen valaki.
Kapcsoló

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#70880) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Elmegyek pár órát tanulni és mikből maradok ki :D
Nekem is occsó, édesapámtól örökölt conrados forrasztópákám van, életem első forrasztása bármi segítség vagy tapasztalat nélkül egy egér volt, azóta is ezzel forrasztok. Nem szabad gondolkodás nélkül kapkodva csinálni, az ember utána néz, videók, leírások, és el tudja dönteni, hogy képes-e rá vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#70881) Bobó_20 válasza TeebyKay (#70880) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Akkor én a lengyelpiacos rézdrót hegyű pákával végrehajtott alaplapi kondicserémet el sem mesélem :DDD
(Egyébként saját alaplap volt és sikerült, azóta is működőképes :B )

(#70882) TeebyKay válasza Bobó_20 (#70881) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen azt én nem írtam hozzá, hogy nekem is sikeres volt :D

(#70883) Tukolp válasza Tomi_Sci (#70879) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Amúgy kiskunfélegyházi vagyok, nem lakik a közelemben esetleg valaki aki meg tudná forrasztani, hogy ne kelljen Pestre mennem a forrasztásért :D ?

[ Szerkesztve ]

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#70884) dobragab válasza 5150 (#70872) üzenetére


dobragab
addikt

az összes egeremben úkorukban cseréltem a kapcsolókat; a falcon féle japán omronos történetet is én honositottam meg itt, csak jelzem

Regisztrált
2016-12-19 21:59

Eh. Valahogy nem jon ki. Es nem, nem en voltam az elso, mar elottem is honos volt. Ha a tied duplareg, akkor kulon gratula.

Sűrűn cseréltél mikrokapcsolókat egerekben? Mondd csak hol talál emberünk értelmezhető minőségű pákát (ami nem égeti össze a nyákot és/vagy nem melegszik megfelelően, stabilan tartja a hőfokokat, nem szar a tipje, nem megy tönkre néhány használat után) 6000-ből úgy, hogy vesz hozzá 4 mikrokapcsolót, meg tálca sört és használható forrasz anyagot, ónszippantót, ónszivó szalagot, értelmes folyasztószert, paneltisztitót is?

Sima teljesitmenyszabalyzos Fahrenheit izevel nyomom, masodik pothegy. Paka valami 3500 volt, onszippanto 1k, on 1k, mikrokapcsolok 500.

Onszivo szalagra, folyasztoszerre, paneltisztitora sose volt szuksegem. Amugy kb. 2-300 darab kicserelt japan Omron kapcsolonal jarok kb, onnan tudom, hogy jo ideje 100-asaval veszem. Plusz egyeb kapcsolok, encoderek, kabelek, amiket nem szamoltam soha.

Egy eger nem a legbonyolultabb szerkezet, hogy profi berendezes kelljen hozza.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#70885) PubliCat


PubliCat
tag

Csaó Skacok

Kezd megahlni 14 év után a logitech mx510-esem
Mit gondoltok, lehet még ezt felújítani? nagyon szeretem és megvagyok vele elégedve, de mocskos szarul játszok mióta lekezdett haldokolni. Lehet benne szenzort cserélni? (egyszer már újra lett forrasztva egy villamos ménrök ismerősöm által, és nem szeretnék újat venni, mert 20at soknak tartok egy egérért :) :)

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#70886) PubliCat válasza PubliCat (#70885) üzenetére


PubliCat
tag

Avago szenzoros, van valakinek ilyenje? Öcsém ilyet használ, szerinte jó, de ez eléggé kevés még nekem :D

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#70887) kemotox válasza PubliCat (#70886) üzenetére


kemotox
addikt

Ez nem így működik, nem lehet csak úgy szenzort cserélgetni. Maximum ugyanolyanra, de az nem hal be csak úgy. Pontosan mit csinál az egér?

Meg-meg áll? Kábelhiba.

Nem úgy érzékel, mint régen? Lehet csak egy kis retek miatt. Egér, főleg lencse tisztítás, meg az egérpad is gyanús lehet. Vagy akár karcos is lehet a bab. Izé, lencse.

Kattintásbaj van? Hát az nagy baj, a napokban sajnos kiderült, hogy aki azt állítja, hogy cserélt egérben mikrokapcsolót, az hazudik, mivel azt csak és csak is többszáz ezer forintos felszereléssel lehet megcsinálni, de igazából még úgy se. Ja és olyan speciális körülmények között kell megejteni a beavatkozást, hogy kb csak az űrben lehet megtenni. Viccen kívül nagyon-nagyon könnyen javítható ez a probléma is.

(#70888) PubliCat válasza kemotox (#70887) üzenetére


PubliCat
tag

Igazából valszeg csak megvan törve a vezeték benne, és újra kellene forrasztani..Majd megkérdezem as rácot, hogy van e kedve bohóckodni vele, mert akkor 2 sörből meg 2 óra dumából megvan a művelet..

Amugy igen, húzom és nem mozdul, nem ragál a mozgatásra, csak késleltetve, és nemrég takarítottam, szóval szerintem az nem lehet. Majd hétvégén csinálok neki valamit haverral.

KÖtyi az infót

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#70889) kemotox válasza PubliCat (#70888) üzenetére


kemotox
addikt

Nem igazán érdemes a kábelt forrasztgatni, hacsak nem tudjátok pontosan hol van megtörve. De azt meg az ürdüng se tudja :D Végy egy újat bele, oszt jóvan. Csatis megoldás, nem kell a haverod se hozzá, csak egy csavarhúzó. Mondjuk ebayről mire megjön a kábel sok idő, de lehet van itt a topikban valaki, aki tud segíteni.. Khm khm oroszlánka, rád gondolok ;] (Megyen-e még a parakábel biznisz?)

Amúgy ezt a szenzor forrasztást vagymit, amit írtál, hogy a haverod csinált nem igazán értem. Nagy kókány lehet. Villamosmérnököket kerüld, mint a tüzet. Trehány, lusta bagázs.

Üdv:
Egy végzős villamosmérnök hallgató ;]

(#70890) PubliCat válasza kemotox (#70889) üzenetére


PubliCat
tag

Ez a srác nem annyira az gyerekkori barátom, kb telefont is forrasztott már nekem, meg minden szart.

Mgát aa vezetéket forrasztotta vissza a nyákra, aztn ment tovább az élet.

Kábel csere? ha van ilyen megoldás, és nem forrasztós hanem csatis, akkor nagyon élnék a lehetőséggel, Oorszlánkánl, ha van ilyen.

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#70891) Tomi_Sci válasza PubliCat (#70890) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Na de ezaz, hogy mit forrasztott a csatlakozós vezetéken. Mert ha direktbe rákötötte a nyákra, arra te már nem dugsz gyári kábelt.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#70892) t.imi


t.imi
addikt

Storno.

[ Szerkesztve ]

(#70893) FireKeeper válasza PubliCat (#70890) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a vezeték megtörés rendszerint ott szokott megesni ahol a vezeték kijön az egérből, ergo ha csati helyett egyszerűen ráforrasztod a nyákra, ugyanott vagy vele, mivel a megtört szakaszt ugyanúgy nem hidaltad át (cserébe onnantól nem tudod egyszerűen cserélni sem). ebayről/aliról tudsz venni hozzá másik kábelt, az a legegyszerűbb.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#70894) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok!

Sajna nem tudtam megjavítani a Razer DeathAdder balkezes egerem (scrollozási problémák, ugrál közben) így muszáj vagyok újat venni. :(

1. Mennyi a keret? - 30 ezer
2. Használtpiac játszik? - Csak Új, Garis.
3. eBay, külföldi rendelés játszik? - Nem.
4. Mire használnád az egeret? - FPS játékok többnyire.
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? - A DA nagynak bizonyult, attól kisebb kéne egy pici. Eléggé karomra hasonlít a kezem miközben kényelmesen használtam, tehát gondolom claw! :D
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. - 17,5 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? - 1250 dpi, nem túl érzékenyen
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) - Oldalán lehetnek gombok, mint a DA-nak. Kettő elég.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#70895) kemotox válasza sirszevenap (#70894) üzenetére


kemotox
addikt

Mi volt a próbálkozás a javításra? Ki kéne csak cserélni a dekódert. Van forrasztani tudó cimbid?

(#70896) sirszevenap válasza kemotox (#70895) üzenetére


sirszevenap
őstag

Itt a link, katt.

Sajna nincs ilyen ismerősöm.

Bankkártyával? Hát persze!

(#70897) MTBF


MTBF
csendes tag

Üdv Urak!

Szeretett G303-as egerem duplaklikkes lett, a Logitec Support cserélné, de nem tudják már erre a típusra mert nem gyártják és kifutott a raktárkészlet is.

Új egeret keresnék, a paraméterek a következők lennének:
1. Klikkelés finomsága legyen olyan mint a G303-é ( rugós aláfeszítésű, határozott de finom klikkelés)
2. Hosszúsága 110-115 mm között legyen max hogy karmos fogással tudjam használni.
3. Mivel a középső görgőt sokat használom kattintásra is, (CAD-pan funkció) így annak a távolsága az egér végétől kritikus. Lásd csatolt kép. 5 mm különbség már nem elfogadható, a G303 görgője is épp a határon van.

4. A közéspő görgő kattintási finomsága is kritikus. Illetve ne lötyögjön jobbra-balra

Melyik típusokat javasolnátok?

(#70898) sNk77 válasza MTBF (#70897) üzenetére


sNk77
aktív tag

Amazonról g303 használtan van még 190 dollártól. :DDD

nádpálca

(#70899) FireKeeper válasza MTBF (#70897) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mikrokapcsoló csere megoldja ha találsz valakit aki kicseréli neked. én biztos nem kukáznám csak emiatt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#70900) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello!
Irodába keresek valamit, mert utálom ha fáj a kezem és rosszul megy a kurzor.
Ugyebár még mindig Logitech M185 lenne a céges, hát azt még mindig nem. Most már viszont kihajítanám a Genius DX-100-at is.

Otthon Logitech G102 van, ahhoz hasonló van-e olcsóbb, ami esetleg szenzorban gamelésre nem lett ajánlott, de formájában, méretében közel áll hozzá? szóval futottak még kategória jöhet, játék az 0 lesz rajta, inkább a csuklófájdalom ellen küzdök, meg azért van egy szint ami programozni és netezni is idegbaj
M185-től kb. 2 nap alatt készül ki a kezem teljesen.

Ha nincs, akkor kb. veszek abból egy másikat.

Más, aki véletlen próbálta a legaljából a Logitech B100-at, az érzett valami abnormális smoothingot benne? Valami nem jó, mintha Windowsos acceleration benyomva maradt volna. Azt hittem egy Genius DX-100 szintet fog hozni, de nem, messze nem olyan közvetlen.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.