Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#75901) hegegabi80 válasza jim bcs (#75899) üzenetére


hegegabi80
addikt

Tehát akkor az összes kérdésemre igen a válasz? Ha igen, akkor lehet a TY-127 mellett maradnék, varázslóéknál van is belőle jó áron, csak maxon nem tudom mennyire hangos.

[ Szerkesztve ]

(#75902) mateszloo


mateszloo
tag

Sziasztok!

Új házat szeretnék(PHANTEKS ECLIPSE P400).
Viszont a CPU ami benne lenne, az egy i5-6600K. 4200Mhz megy most(ami szeretném ha így is maradna) gyári hűtővel.
Egy új hűtőt azért kinéztem(BE QUIET! Pure Rock Slim), mert a gyári elég hangos és valószínű ez nem jó jel :C
A kérdésem az lenne, hogy a házat cseréljem le, vagy elég a hűtő teljesítménye?
Esetleg beszereznék a házhoz plusz hűtőket, ha azon múlik.

Köszönöm előre is a segítséget!

// - PHANTEKS Enthoo Pro - ASROCK Z170 Pro4S - INTEL CORE i5 6600K 3.9 6MB - ASUS GeForce GTX 1060 6GB ROG Gaming - 2 X HyperX 4Gb DDR4 2400 - EVGA G3 650W - SAMSUNG 250GB 850 EVO - WD 1000GB - WD 2TB My Book Essential 3.0 - //

(#75903) CHIPman válasza jim bcs (#75890) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ne vezesd már félre, bclk tuninggal addig lehet húzni, amíg a cache bírja, tehát kb 4,5-4,6GHz. Több feszt meg 24/7-re úgyse érdemes adni neki.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#75904) Ispy válasza hegegabi80 (#75901) üzenetére


Ispy
veterán

Maxon minden venti hangos, a ty141-nek is van hangja 1000 rpm felett.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#75905) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mit ajánlanátok inkább AC Freezer 11 LP vagy Alpenföhn Silvretta?
Mini ITX lap (Asus H110I-plus), Corei i3-6100 (folyamatban egy i5-6500), ház CM 120 advanced. Nem tervezek húzni, pusztán a gyárinál jobb/halkabb hűtés kellene. :R

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#75906) hegegabi80 válasza Ispy (#75904) üzenetére


hegegabi80
addikt

1000felett valóban megjön mindegyiknek a hangja, csak nem egyformán. Én spec kipróbltam arctic wb2 plus és coolink ventit. Az arctic 1350-en hangosabb volt, mint a wb2 1500-on. A coolink szintén halkabb volt az arcticnál, de 1500 rpm-nél hangosabb mint a wb2.
És mind a 3-at a házban ugyanazon helyen próbáltam. A 14 meg plána hangosabb, mivel az még több levegőt mozgat meg.
Szélzajról beszélünk, ami nagyban függ a venti lapát kialakításától.

[ Szerkesztve ]

(#75907) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék milyet vegyek.
1.: Mennyit szánsz a hűtőre? 7000Ft
2.: Milyen házba kerül? Zalman Z11 Plus
3.: Milyen alaplapra lesz? ASUS PRIME B250-PRO
4.: Processzor típusa? i7 6700 1151
5.: Ramok típusa? Corsair Vengeance LPX
6.: Egyéb igények?
Ne legyen pushpines.
Top Flow vagy Torony? Hozzá nem értőként úgy gondolom a torony jobb, mert kifelé fújja a meleg levegőt. Vagy nem?
A hűtő pasztát pedig csak nyomjam rá 'X' alakban aztán rá a hűtőt, majd szétteríti az? Vagy kenjem szét?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#75908) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Maximum 10e Ft-ért szeretnék i3 6100-ra hűtőt. A cél csak annyi, hogy halkabb legyen mint a gyári, tuning nincsen. Asrock B150M PRO4 alaplapra lesz.

Amiket találtam, azoknál nem írja, hogy LGA1151-re jó lenne, csak 1150/55 stb.

Pl. Artic Alpine 11 Pro Rev 2
Artic Freezer 7 Pro Rev 2
Cooler Master RR-H103-22PB-R1 Hyper 103

Ezek jók lehetnek rá?

[ Szerkesztve ]

(#75909) Ispy válasza hegegabi80 (#75906) üzenetére


Ispy
veterán

Persze, de milyen válaszra vársz? A hallás szubjektív nekem már mindegyik hangos 1000 rpm felett, valakit meg az sem zavar, hogy fullon megy az összes, főleg a 14-esek, azoknak már mindnek eléggé van hangja.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#75910) Hunork válasza RAiN91 (#75908) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem inkább Be Quiet Pure Rock Slim. 8k körül van, nagyon halk, nagyon jó! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#75911) Burt1793 válasza Burt1793 (#75900) üzenetére


Burt1793
veterán

Megrendeltem az alkatrészeket a passzív géphez, most jutnak eszembe a kérdések... :D

Az alaplapon a cpu hűtő tápja üresen fog maradni, ez nem gond? Mennyire melegedhet egy i5 6500? Remélem ez a Zalman FX70 meg fog tudni birkózni vele.

[ Szerkesztve ]

(#75912) holozis_HUN válasza jim bcs (#75888) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nem tudsz húzni procit. Csak Z lapban. Nekem B75 van, és meg se moccan a 3570k. Autotuning sem, semmi. Z lap kell ahhoz is, hogy az a pár MHz kijöjjön, amit enged a non K. Nekem is ott van a szorzólistában a 3.8, de csak 1-2 magra, azaz a turbó órajel, 4 magon csak simán megy.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#75913) jim bcs válasza Burt1793 (#75900) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#75900) Burt1793
Jónak jó, de a felsoroltak sokkal jobbak. Leszabályzott ventivel mind hangtalan.

(#75902) mateszloo
Én a simát venném vagyis be quiet! Pure Rock, ha olcsóbban kell akkor mehet a be quiet! Pure Rock Slim.

(#75903) CHIPman
Meg amíg be nem omlik a rendszer és ezt én most itt le is zárom, ebből itt nem lesz vita.

(#75905) Bmw318tds
Alpenföhn Silvretta

(#75907) zolka95
Paszta X-be, minta az összefoglalóban, mindhez jár.
Zalman CNPS10X Optima
be quiet! Pure Rock Slim
Scythe Byakko
Cryorig M9i

(#75912) holozis_HUN
Te most el olvastad amit írtam? Ez meg a sajátom -> B-s lap + Non-K i5 go bios go auto tuning, majd nézd meg, ha kezedbe kerül egy hasonló páros.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#75914) Burt1793 válasza jim bcs (#75913) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem hangtalan egy 200-on forgó venti sem, a légáramlatoknak is van hangja, ha már semmi mozgó alkatrész nincs a gépen, ne legyen ez se. Az még lehetett volna, hogy van rajta venti, ami X fok felett bekapcsol biztonsági okokból, ilyen lesz a házon lévő, a hűtőt és minden mást már megrendeltem.

Pasztából csak egy pöttyöt szoktam rakni a közepére, de akkor elolvasom az összefoglalót. Utána feltörlitek, ami az oldalán kijön?

Az esetek nagyrészében alapjárat környékén jár majd a processzor, viszont napi nagyon sok órát, éveken keresztül, remélem bírni fogja, a szobában nincs túl meleg, a házon lévő nagy átmérőjű ventit se akarom sokat járatni.

[ Szerkesztve ]

(#75915) Ti Bo válasza jim bcs (#75913) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Köszönöm! :R

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#75916) jim bcs válasza Ti Bo (#75915) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Esetleg még ID-Cooling IS-40V3.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#75917) mihal


mihal
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnélek megkérdezni titeket, hogy milyen hűtőt ajánlotok az fx 8350-es procihoz, ami halk, és letudja hűteni a procit mert a gyári nagyon hangos.
A gépházba olyan 10-12 cm-es hűtő befér szerintem.

Ez a gépházam:
1
2
3

A válaszokat előre is köszönöm!

[Nagy képek linkesítve.]

[ Módosította: jim bcs ]

(#75918) meszi3


meszi3
tag

Sziasztok!

Következő konfig kerül nálam beszerzésre

Processzor i7 6700k
Alaplap ASUS Z170 Pro Gaming
Memória CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz
Videokártya Gigabyte GeForce GTX 1080 8GB G1 Gaming
SSD SAMSUNG 500GB 850 EVO
Hűtő BE QUIET! Dark Rock 3 Pro
Ház ZALMAN Z11 Plus
PSU Corsair RM650x 650W

Már majdnem megrendeltem, de előtte gondoltam benézek ide is, hátha tud valaki ajánlani egy jobb/megfelelőbb hűtőt. Tuning nyilván lesz. Ára legyen 20-30 között

(#75919) jim bcs válasza mihal (#75917) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#75917) mihal
Nos, ez nem lesz egyszerű, 2 gond van. A kábeldzsungel miatt szellőzés nincs, maga a ház pedig alkalmatlan a normális hűtésre. Elsőnek venni kellene egy normális házat, a kábeleket elrendezni, majd utána lehet hűtőn gondolkodni, addig felesleges.

(#75918) meszi3
A Dark Rock PRO 3 felesleges és egyúttal minden dupla tornyos! Helyette a be quiet! Dark Rock 3 vagy be quiet! Dark Rock Advanced C1 doszt elég.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#75920) meszi3 válasza jim bcs (#75919) üzenetére


meszi3
tag

Köszi!

Egyébként beleférne a Dark Rock Pro 3 ebbe a házba?

(#75921) jim bcs válasza meszi3 (#75920) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#75922) meszi3 válasza jim bcs (#75921) üzenetére


meszi3
tag

Még jó hogy benéztem ide, lett volna anyázás mikor rakom össze.

Kösz még1x :R

(#75923) jim bcs válasza meszi3 (#75922) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ezért kell inkább kérdezni mielőtt beleugrasz valamibe ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#75924) TromF válasza jim bcs (#75806) üzenetére


TromF
tag

Megerkezett Mr Ben Nevis. Az internetes kepek alapjan jobb minosegu anyagokra szamitottam, de termeszetesen nem ez a fontos egy ilyen alkatresznel hanem a mukodesi minosege.

Ben Nevis 1
Ben Nevis 2

Jovo heten kerul majd beszerelesre, igeny eseten gyartok par fotot errol is.
Szeretnem majd osszehasonlitani a regi es uj hutot, tud valaki ajanlani olyan szenzormero alkalmazast, ami tamogatja a Dell gepeket is?

[Nagy képek linkesítve.]

[ Módosította: jim bcs ]

(#75925) jim bcs válasza TromF (#75924) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Élőben jobb mint képeken ;) --> pl. Aida64, vagy Real Temp

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#75926) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Q6600-ra milyen hűtőt ajánlanátok 2-4.000 Ft-ért az oldalról? :R

Üdv: Rottweiler89

(#75927) tycho


tycho
tag

Sziasztok!

Ehhez a géphez szeretnék procihűtőt:

Processzor: I5-6500 gyári hűtővel
Alaplap: Asus H170M-Plus
VGA: Gigabyte R9 380 4GB
Memória: Kingston HyperX Savage 8GB DDR4 2666MHz HX426C13SB/8
Ház: Antec ISK600M(icro) – MAX CPU hűtőmagasság "elvileg" 174 mm

A cél, hogy játék közben halljam, mit mond a feleségem 1 méterre Tőlem :DD :))
Vagyis minél halkabb legyen terhelés alatt.

Rászánt összeg: 10-15k, (ha ár/érték arányban van jobb, akkor lehet +1-2 e)

Előre is köszönöm a segítségetek! :R

üdv.:

tycho

(#75928) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Corsair H60 mennyire ajánlott?

BE QUiet Pure rockot ajánlottak itt nekem 3570k tuninghoz, de ez a vízhűtés hasonló árban van használtan.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#75929) Speed® válasza Rottweiler89 (#75926) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2000 / 3000 / 3500 / 4000 / 5000
A jövőre is gondolva az F7Pro / A50 duó nyerő lehet, más foglalatra is jók.

holozis_HUN
Kis kompaktot csak ha indokolt..teljesítménye/hangja nem az igazi :(

[ Szerkesztve ]

(#75930) holozis_HUN válasza Speed® (#75929) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Igazából nagyon max 15k-ig keresek majd hűtőt, csak gondoltam aprón egy vizet, csak jobb lehet, mint a léghűtés. Szebb is lenne, meg kisebb helyet foglalni. Maga a pumpa lenne hangos, vagy a ventilátor? Mert a ventit esetleg leeht cserélni, gondolom.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#75931) Speed® válasza holozis_HUN (#75930) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az értelmesebb léghűtőket csak az értelmesebb kompaktok hozzák..de nehéz utóbbiakból igazán halkat találni pumpaügyileg és 99%ban a rajtuk lévő ventiket is cserélni kell, mert kritikán aluli a legtöbb hatásfoka/hangja. Szóval ha mindenképp kompakt és abból is single radi, kb. az egyetlen ajánlott darab a Liquid Freezer 120, lehetőleg Akasa Apache ventire cserélve a gyári push-pull F12 PWM duót..nem radira valók. Ennek a pumpája 5V/~3000rpm körül elég csendes tud lenne..csak ugye matekozd össze az árát. De erről és egyéb típusokról a kompaktos topikban érdemesebb talán tájékozódni..

Amúgy 3570Kra az ajánlott Pure Rock, ill. kb. bármelyik értelmesebb ~10ks megoldás bőven jó léghűtésből, csendesebb is lehet, ill. hőmérséklet gondjaid sem lennének, illetve nem a hűtőn műlik a legtöbb esetben sajnos..kérdés milyen a kupak alatti kencéje az adott darabnak. Nekem elég extrém darab jutott, gyárilag 90°Ct verte, delid után 60°C alá esett..szóval ki lehet fogni ilyet is, akkor aztán hűtheted :S

(#75932) jim bcs válasza Rottweiler89 (#75926) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#75926) Rottweiler89
Ennyiért nem lesz még használtan se normális, pl. Xigmatek Balder, vagy Thermalright SI-128 SE de az is ~5k-tól felfelé indul.

(#75927) tycho
be quiet! Pure Rock

(#75928) holozis_HUN
Összefoglaló -> Kompakt vízhűtés topik

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#75933) holozis_HUN válasza Speed® (#75931) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Igen, ez majd tuning során kiderül, hogy mit is bír. Remélem majd egy Pure Rock körüli hűtő 4.5 GHz környékén 75 °C fölé nem fog menni. 70 jobb lenne, lehet elég lesz a 4.3 is. Delidelni nem igazán szeretnék, attól félek, hogy valamit megvágok. Bár a kupakot tuti visszaraknám rá. Mondjuk úgy még jobb lenne tuti, 4.5-öt talán menne 70 °C környékén. Bár így is látszik a változás, HoTS sokkal jobban fut, ez olyan szar motorú játék, hogy 1 mag 80% a többi meg kamillázik. SZóval érződik a +400 MHz a 3330-hoz képest így is. Meg majd a full hd-ra váltás lehet dob még rajta. Erre rá a tuning, ideig gondom nem lesz :) Csak legyen jó a választás hűtő tekintetébe. Ezért gondolkoztam kompakt vizen, kisebb helyet foglal, szebb is. De úgy sem látnám belül a gépet :B Köszi!

Magát a kupakot mivel lehet visszaragasztani? Mintha valami videóban láttam volna külön inteles cuccot delidhez, és a csávónak volt hozzá ragasztó is.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#75934) Speed® válasza holozis_HUN (#75933) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mondom, minden darab más..az enyém 4.5G/1.25V ment, delid előtt 90°Con HR-02vel combos ventivel, delid után 60°C alatt megállt némán. Megvágni nem tudsz semmit, nincsenek SMDk a 3570Kn a mag körül..persze azért ésszel kell csinálni és csak ha valóban indokolt (nálam annak tűnt..persze játékok alatt nem volt ilyen meleg, ezek LinX értékek). Visszaragasztás..vastagabb epoxy gyanta lehet a nyerő, van némi gap lévén. Én ilyet akartam rárakni, de előbb megpusztult a szentem, mintsem rendeltem volna :S Van Loctite is, ami a gyárihoz hasonló, de meg nem mondom a típusát pontosan hirtelen.
Lényeg: a 3570K nem azért meleg, mert sokat eszik. Szóval a léghűtés is simán megoldja, csak az IHS/TIM ne legyen tré..mert akkor csak a delid segít.

(#75935) A21


A21
tag

Sziasztok!

Kérnék ismét egy kis segítséget, ha nem gond!

Köszi előre is!

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? 15K
2.: Milyen házba kerül? Corsair 380T (max 150mm)
3.: Milyen alaplapra lesz? ASUS B150I PRO GAMING AURA
4.: Processzor típusa? I5-6402P
5.: Ramok típusa? 2x4 GB DDR4 SAVAGE
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.): minőségi termék, halkan nagyon jó hűtési teljesítmény

:R

(#75936) slayer006 válasza A21 (#75935) üzenetére


slayer006
addikt

ALPENFÖHN Brocken ECO

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#75937) A21 válasza slayer006 (#75936) üzenetére


A21
tag

Köszi! Valami jobb esetleg nem lenne? :R

(#75938) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom mennyire off itt a laptop hűtés, de szeretnék újra feltankolni hővezető pasztából és a cél az lenne, hogy az asztali CPU-t meg több laptopot is újra tudjak pasztázni.

Érdemes többfélét vennem vagy mondjuk az elmúlt években megszokott Arctic MX-4 megteszi mindenhova?

Az asztali gépemben most egy AMD Phenom II 955 BE + CM Hyper 212 Plus hűtő van, évek óta MX-4-et használok hozzá, megelégedéssel. Pár hét múlva jönne a helyére egy teljesen új konfig (i5-6500 vagy i5-7500 és átmentem a CM Hyper 212+ hűtőt). Jó lesz továbbra is az MX-4 vagy váltsak modernebb és/vagy jobb hatásfokúra?

A laptopoknál meg az a helyzet, hogy Intel ULV procikól van szó, addig tudja magasan tartani a turbó órajelet, amíg kellően hűvös, gondolom itt se fukarkodjak a minőségi pasztával.

Köszi a tippeket!

ui: Hirtelenjében nem is tudom, hogy a mostani hűtőm érintett-e abban, hogy hajlamos meghajlítani a Skylake / Kaby Lake CPU-kat. Erről valami?

(#75939) tooolz


tooolz
tag

Szép napot Mki nek
intel i5 7600k mellé szeretnék tanácsot ill tapasztalattal rendelkező felhasználok segítségét kérni hűtő választásában..
jelenleg alap helyzetben ketyeg 4.2 Ghz - arctic freezer xtreme rev 2 terhelés alatt 65-68 C ami megfelelö lehet és jelenleg elég is nekem..4.5 Ghz 78-84 C nyáron az 90 C felé is beszalad szerintem..

de K révén hosszú távra kellene valami megbízható hűtő.. ami bírja a magas órajel mellet a hűvös hűtést.

mint ideál a -be quiet! Dark Rock Pro 3 lenen a logikus választás ár érték arányban ami opcionális lehet 22-26K ért viszont számomra még ismeretlen konkurens a phanteks ph-tc14pe ez alá ment 4770k teszt alatt 4-9 C hűvösebben tartva a processort.. és olcsóbb is 3K forinttal..

előre is köszönöm..
:C

(#75940) tooolz


tooolz
tag

ui elnézést de a Cooler Master V8 GTS nem ejtettem szót ill semmi teszt képem nincs róla..

(#75941) Askformore


Askformore
senior tag

Az normális, ha így néz ki a paszta, miután levettem a hűtőt a prociról?

(#75942) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok

Alpenföhn gotthard itx lapon kitakarna a pcie csatlakozót?
Köszi
Üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#75943) Speed® válasza sanyi0627 (#75942) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lapja válogatja..pontosítsd a típust. Valószínűleg igen amúgy, elég batár.

(#75944) sanyi0627 válasza Speed® (#75943) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Asrock h110m itx
Msi h110i pro

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#75945) xEon1337 válasza Askformore (#75941) üzenetére


xEon1337
őstag

Normális. Ahogyan vetted le, akkor keletkeztek ezek az érdekes formák.

"Less but better" - Dieter Rams

(#75946) Askformore válasza xEon1337 (#75945) üzenetére


Askformore
senior tag

Vettem már le párat, de ilyen kristályosodással még nem találkoztam..

(#75947) jim bcs válasza A21 (#75935) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#75935) A21
Phanteks PH-TC12LS
Thermalright AXP-100H Muscle

(#75938) Stauffenberg
A mostani hűtőd ok, mehet 1151-re is. A Notebook topikba tartozna, de a paszta miatt kicsit ide is. Pasztából mehet az MX-4 is, de mehet az összefoglaló alján lévő jobbakból is ha engedi a keret, ilyen pl. a Thermal Grizzly. Laposnál ahová Gap Pad megy oda menjen Gap Pad, esetleg lehet/szokták a Gap Pad-ot pasztával kombinálni, de ebben az esetben nagyon óvatosan mert nagyon kevés kell. Ha nincs gap pad kéznél akkor megteszi a paszta.

(#75939) (#75940) tooolz
Összefoglaló, vagy jobb oldalt fent Téma tudnivalók ->
Pontos típus és sorozat feltétlen szükséges az ajánláshoz!
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)

(#75941) (#75946) Askformore
Mintára normális, minimális levegő volt alatta, DE!!! túl sokat nyomtál alá, eléggé ki van folyva a szélén.

(#75942) (#75944) sanyi0627
Ahogy írták lapja válogatja. CPU toktól távolabbi PCI-E slot esetén nem, vagyis abban az esetben nem ahol a cpu tok és pci-e slot ott van ahol MATX/ATX lapon is. A 2 említett lapnál elfér.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#75948) Speed® válasza Askformore (#75946) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nincs ezzel semmi gond..ha a hőmérsékletek rendben vannak, ilyen a kontakt..amúgy nincs sok rajta, az a lényeg, szélekre kiszoruljon a felesleg.

sanyi0627
Az AsRockra szemre jó lenne, de mérni kell, az a biztos. Vagy kérdezd meg a gyártót, ha másképp nem megy. Mármint AsRockékat, a Gotthard méretei alapján biztosan meg tudják mondani.

(#75949) tooolz válasza jim bcs (#75947) üzenetére


tooolz
tag

(#75939) (#75940) tooolz

Én kérek elnézést nem voltam elég körültekintő..

1. Mennyit szánsz a hűtőre? 25-30 ezer ft
2. Milyen házba kerül? Asus Vento TA-9L3
3. Milyen alaplapra lesz? Asus Z-170-K
4. Processzor típusa? Intel I5 7600K
5. Ramok típusa? Kingston Hyperx fury ddr4 2666 mhz
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) be quiet! Dark Rock Pro 3 vs phanteks ph-tc14pe vs Cooler Master V8 GTS (#75939) (#75940)

Előre is köszönöm..

(#75950) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok,
csak egy gyors kérdés:

Thermalright True Spirit 140 Power vagy Be Quiet Dark Rock 3 ? :)
Melyiket ajánlanátok inkább?

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.