Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#76301) jim bcs válasza sutszi (#76298) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76298) sutszi
ID-Cooling SE-213V2

(#76299) Jamesb2
Most ne rám legyél mérges :)
Topflow esetleg?

(#76300) BonFire
Thermalright AXP-200 Muscle
Raijintek Pallas
be quiet! Shadow Rock TOPFLOW

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76302) Jamesb2 válasza jim bcs (#76301) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Nekem jó, nem vagyok kocka. Sem átlátszó ház, sem ledek nincsenek

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#76303) jim bcs válasza Jamesb2 (#76302) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor írd már le megint a géped adatait, hogy egybe legyen, könnyebb visszakeresni ha szükséges.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76304) Jamesb2 válasza jim bcs (#76303) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Ez nálam mindig változik, most készülök belsőt cserélni :)

Fujitsu Celsius 460 6db 12-es propeller
Asrock 970 Extreme 4+
FX-6350
Vengeance vagy Predator ramok / kilométer magas /
Seagate szerver táp

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#76305) sutszi válasza jim bcs (#76301) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#76306) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos úgy néz ki probléma elhárítva.
1. az egyik láb nem volt teljesen jól bepattanva (push-pin)
2. kevés volt az mx-4 paszta, a közepén voltak üres részek :Y :W
3. X pasztázás alkalmazva.
idle 29-32 fok körül, prime alatt max 58 fok és még nem is ment maxon a venti. :) majd letesztelem assetto alatt is
Pedig már készültem házat és cpu hűtőt cserélni. Attól függetlenül lehet meglépem.

(#76307) BonFire válasza jim bcs (#76301) üzenetére


BonFire
veterán

:Y :Y Huh! Hát ez elég durvának tűnik! Nagyobb mint a kezem. >>>Befér ez egy ilyen házba?<<< Aggódom itt elsősorban a táp elég kicsi mozgásteret biztosító kábelezései miatt. :F

Vagy külön szakember kell majd a felhelyezéséhez? Vagy van arról is tutorial a weben?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#76308) BonFire válasza BonFire (#76307) üzenetére


BonFire
veterán

Csak nézem ezt a step-by-step tutorialt a YouTube-on, és közben tanakodom, mert a memóriáim meg ilyenek:

A videón talán nem is látszik rendesen. Most látom, hogy ehhez a művelethez az egész gépet szét kell kapni a csupasz alaplapig, mint foxi a lábtörlőt. A szétszedés még csak-csak menne, de abban már kételkedem, hogy össze is tudnám rakni. Hacsak nem veszem videóra az egészet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#76309) --ka


--ka
senior tag

Szervusztok!

Két kérdésem lenne!
1) Skylake, Kaby Lake Pentiumokat szeretnék passzívan használni. A mATX méretű házat sem kívánom telerakni ventikkel, max. 1 db 12 cm-es lenne, ha mégis lesz benne HDD, nem csak SSD. Elvben passzív lenne a cél, félpasszív táppal. A Raijintek Ereboss Core vagy CM TPC-800 jónak tűnik, de 95 W-ra vannak tervezve, nekem elég lenne 65 W TDP is (valójában 51W/54W). Mit ajánlotok (jöhet ventis nagy hűtő is, amit venti nélkül használnék)?
2) CM Hyper TX hűtő venti nélkül hány watt TDP-re lehet elég?

• Mennyit szánsz a hűtőre?
Tudom, az ilyesmi nem olcsó, de nem akarok többet költeni amiatt, hogy túlméretezem.
• Milyen házba kerül?
Szabvány mATX van képben.
• Mekkora, milyen magas hűtő fér be?
Normál ház szélességhez passzoló.
• Tervezel-e CPU tuningot?
Nem. Gyári paraméterekkel kívánom üzemeltetni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#76310) €uro válasza jim bcs (#76295) üzenetére


€uro
őstag

Köszi szépen a segítséget. Valószínűleg a Raijintek Ereboss-t fogom választani.

(#76311) sutszi válasza jim bcs (#76301) üzenetére


sutszi
veterán

Keresgéltem, de ezt a modellt már nem lehet kapni sehol... Tudnál ajánlani másik hasonlót?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#76312) Cetli


Cetli
tag

Sziasztok.

Kinéztem egy hűtőt ebben kérnék segítséget hogy megfelelő lenne e:. be quiet! Shadow Rock 2 ?

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
10.000 - 20.000
2.: Milyen házba kerül?
Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass
3.: Milyen alaplapra lesz?
Gigabyte Z270-HD3P
4.: Processzor típusa?
i5-6600K
5.: Ramok típusa?
Corsair Vengeance LPX 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz

A választ előre is köszönöm! :R

(#76313) Goldguy


Goldguy
tag

Hello, ebbe a gépbe szeretnék processzorhűtőt venni:

AMD FX-6300
Asus M5A97 EVO R2.0
Kingston HyperX Fury 2x4GB 1600MHz
Asus HD7950 DC2T 3GB
Samsung 850 EVO 250GB
WD Caviar Blue 500GB (2x)
LG DVD-író (2x)
FSP Hexa+ 500W
Zalman Z1

Sok alkatrész állt rendelkezésre, amelyekből ezt hoztam össze. A gyári AMD hűtő nagyon hangos és elég meleg van a házban. Az ára legfeljebb 10.000 forint legyen, de inkább kevesebb. A lehető leghalkabb hűtést keresem.

(#76314) jim bcs válasza Jamesb2 (#76304) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76304) Jamesb2
Thermalright AXP-200 Muscle
Raijintek Pallas
+ esetleg 1-1 jobb venti csere szóba jöhet

(#76306) hegegabi80
Mindezektől függetlenül, köszi a visszajelzést :R

(#76307) (#76308) BonFire
Befér persze, a kábel rendezés már a te dolgod :) Mivel az elsődleges slotok a cpu toktól távolabbiak, dual kit esetén nincs probléma. Össze tudod rakni, nem kell tőle parázni.

(#76309) --ka
Összefoglaló, vagy jobb oldalt fent Téma tudnivalók ->
Pontos típus és sorozat feltétlen szükséges az ajánláshoz!
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Ha befér akkor a Raijintek Ereboss, vagy Cooler Master TPC-800 mehet.

(#76311) sutszi
Megint elhordták, később lesz.
ID-Cooling IS-50
Deepcool Gabriel
Phanteks PH-TC12LS

(#76312) Cetli
be quiet! Dark Rock 3
Enermax ETS-T50 AXE Black (ETS-T50A-BVT_fan color led)
Thermalright Macho 120 SBM
Thermaltake Riing Silent 12 Blue / Red
Thermaltake Riing Silent 12 Pro Blue / Red
Scythe Mugen 5
ID-Cooling SE-204K
ID-Cooling SE-214X

(#76313) Goldguy
ID-Cooling IS-50
ID-Cooling SE-214X
Alpenföhn Brocken ECO

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76315) BonFire válasza jim bcs (#76314) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi!

Semmiképp nem én fogom összerakni. Se szerszámom, se szemem, se kézügyességem, se türelmem nincs ehhez.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#76316) gaborszarvas


gaborszarvas
csendes újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni proci hűtő vásárlásban, amely az alábbi konfighoz lenne:

HÁZ: Zalman R1
ALAPLAP: Gigabyte GAB250M-DS3H
CPU: Intel Core i5-7500
GPU: Gigabyte GTX 1060 3GB GDDR5 GV-N1060WF20OC-3GD
RAM: 2 darab Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2400 MHz (összesen 16GB)
SSD: Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120GB
HDD: Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX
PSU: Be quiet! 400W Straight Power E10 BN230

A keret maximum 10.000 Ft, de ne lenne rossz egy kicsit olcsóbb. Tuningolni nem tervezek, illetve egyéb különleges igényeim sincsenek. Olyan legyen, amire már érdemes lecserélni a gyári intel hűtőt. Vagy ez nem az az árkategória?

[ Szerkesztve ]

(#76317) --ka válasza jim bcs (#76314) üzenetére


--ka
senior tag

Köszönöm a választ! :(((

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#76318) jim bcs válasza gaborszarvas (#76316) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76316) gaborszarvas
ID-Cooling SE-214X
Alpenföhn Ben Nevis
be quiet! Pure Rock Slim
Cryorig M9i
Scythe Byakko

(#76317) --ka
Ne mérgelődj, 0-a infót adtál amire semmit nem lehet ajánlani, kettőnk közül én lehetnék felháborodva.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76319) --ka válasza jim bcs (#76318) üzenetére


--ka
senior tag

Nem akarom, hogy felháborodj, tényleg köszönöm, hogy foglalkoztál velem.
Ha minden kérdésre tudnám a választ, akkor nyilván megadtam volna.
Találtam a neten megfelelő hűtőket, csak sajnos vagy kifutott modellek, vagy itthon beszerezhetetlenek. Nem ismerem a teljes hazai kínálatot, gondoltam van más alternatíva is a fenti nevezett két típuson kívül - amelyeket kicsit túlméretezettnek érzek a 95W TDP miatt (így valszeg az Erebos lesz, ha nem futok bele másba).

Már csak azt kell kiderítenem, hogy a vékonyabb Skylake és Kaby Lake cpu NYÁK okozhat-e gondot (pl. ezért is lenne jobb kevésbbé nehéz darab), de majd jövök, ha tudok válaszolni a kérdésekre!

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#76320) jim bcs válasza --ka (#76319) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Sajnos pontos adatok nélkül nem lehet pontosat és jót ajánlani, ha pl. nem fér be a házba az gond, ha kitakar egy fontosabb hardvert pl. ramot az megint gond, összetettebb a dolog egy kicsit mintsem csak ráhajítok valamit oszt jóvan.

Nem kell barbár módjára rátépni a bordát és akkor nincs gond, valamint ha hurcolászod akkor érdemes leszerelni az út végéig, ha nem mozgatod a házat és jól fel van szerelve a borda akkor nincs mitől tartani.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76321) --ka válasza jim bcs (#76320) üzenetére


--ka
senior tag

Köszönöm! :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#76322) Peddy789


Peddy789
őstag

Hali,
ar: 5-25ezer
haz: Define R5
alaplap+proci: ASUS P8H77-V, Intel i5 3550
ram: alacsony

Sajnos nemtudtam kihozni az alap cpu-hutot ami volt a procihoz. Most uj gepet epitek szal valami kell bele, de kesobb kb 1-2 honap mulva szeritnem cserelem a proci+alaplapot+ramot. Igazabol szemezek a ryzenel, de majd meglatom hogy alakulnak a tesztek.

Szempontok: ar > halk > ryzen kompatibilis > huto teljesitmeny > meret

(#76323) hazafy


hazafy
csendes újonc

Összeraktam a gépem a hétvégén Asus Tuf Z270 Mark 1 lapra ment I76700k proci és egy noctua torony venti sajnos olyan hülye helyzet van hogy a ház gyártó szerint el kellene férni a ventinek de 3db hővezető cső olyan helyen van és olyan hosszú a vége, hogy nem tudom felrakni a ház oldalát. Lehet hülye kérdés de le lehet abból vágni? Vagy azzal tönkre vágom :) vagy inkább hagyjam a fenébe aztán vegyek később másik ventit... Válaszotok előre is köszönöm.

(#76324) Ribi válasza hazafy (#76323) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak a lényeget nem írod le, hogy milyen hűtőről és házról van szó... :)
Amúgy nem lehet levágni a végéből, mert belül gáz van ami kiszökik ha megnyirbálod és kaput a hűtőnek.

[ Szerkesztve ]

(#76325) Goldguy válasza jim bcs (#76314) üzenetére


Goldguy
tag

Tényleg ennyire jó az ID Cooling IS-50? Kicsinek tűnik az a borda. Valóban elég lenne, ha azt választom?

(#76326) hazafy válasza Ribi (#76324) üzenetére


hazafy
csendes újonc

Igen bocsánat kapkodtam :D munkahelyen vagyok.. Aerocool GT-A WHITE és noctua NH-U14S a venti de akkor a kérdés meg is lett válaszolva :)

(#76327) Raggie válasza hazafy (#76326) üzenetére


Raggie
őstag

Hát, nem akarlak elkeseríteni, de a hivatalos specifikáció szerint sem fér bele az a hűtő abba a házba... :)
pl:
LINK
LINK

159,5 mm versus 165 mm
(csak genyó módon az elöl levő 165 mm-es helynél is oda írják, hogy nagy CPU hűtő hely, de amit a kép mutat az nem a konkrét hely, hanem a ház elejében levő szélesség, azaz csak a vízhűtő blokknál érvényes ez)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#76328) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Egy intel 6700K ill. 7700 K ra keresek egy jó hűtőt, 158 nál magasabb nem fér be a házba, szeretném tuningolni is,
max 20 000
RAM típusa : Corsair Vengance LPX DDR4

Valamint hol találok egy táblázatot, ahol a TDP szerint fel vannak sorolva, hogy melyik mennyit tud elvinni ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76329) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Annak van értelme, hogy egy hűtőtornyon fújó és szívó ventilátor is legyen (teljesen azonos típusúak)? Láttam pár ilyet mostanában.

(#76330) Ribi válasza Hauptmann (#76329) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pár fokkal növeli a hatékonyságát, főleg ha nem zárt a borda oldala.

(#76331) Hauptmann válasza Ribi (#76330) üzenetére


Hauptmann
addikt

Aha, akkor nem hülyeség egy Be Quiet Pure Rock-on. Azt valaki tudja pontosan, hogy ezen a típuson melyik Be Quiet Silentwings 120-as ventilátor van gyárilag? Ahogy látom, van 1,2 és 3 is.

(#76332) Jamesb2 válasza jim bcs (#76314) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Kösz!

Esetleg ID-Cooling IS-50? Óccsóbb.
De mindháromra kéne egy Alpi vagy Cooltek propeler, nem? Mit üvöltözik ez 30 decibellel?

Az ilyen tányér méretű dolog csavarjait miként lehet meghúzni? Szóljak a nőgyógyász haveromnak vagy béreljek egy koboldot? :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#76333) hazafy


hazafy
csendes újonc

Igen pontosan ez csapott picit be meg a hülye kapkodás majd 7 ezerrel olcsóbb volt a Csehektől ez a venti mint itthon gyorsan döntsél mert kicsúszol az akcióból aztán azt a képet megláttam oké jöhet. Még örültem is mert szeretem ezt a ventillátor családot... így jártam :(

(#76334) jim bcs válasza Peddy789 (#76322) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76322) Peddy789
Akkor térjünk vissza rá ha a Ryzen rendelés alatt lesz, még elég változatos a felfogatás, van amelyik kompatibilis és van amelyikhez ingyen adnak ám le kell rendelni.

(#76323) (#76326) (#76333) hazafy
Le ne vágj belőle, azzal ott vége van a bordának. A 159.5mm-be, hogy akartál berakni 165mm-t? Következőleg majd előbb kérdezel mielőtt vásárolsz. Én inkább házat cserélnék ha már a hűtő megvan.

(#76325) Goldguy
Elbírja.

(#76328) Core2duo6600
Táblázat nincs, gyártók oldalán fent van.
Alpenföhn Brocken ECO
be quiet! Pure Rock
Cryorig H7
Noctua NH-U12S
Scythe Mugen 5
Thermalright Macho 120 SBM

(#76329) Hauptmann
Mainstream-en nem sok, ha HDT a borda akkor elég 1, ha talpas akkor meg felesleges.

(#76332) Jamesb2
Mehet, de 125W-ra én tennék rá egy jobb ventit és az OC-t csak mértékkel alkalmazd mert 130W amit elbír gond nélkül.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76335) gaborszarvas válasza jim bcs (#76318) üzenetére


gaborszarvas
csendes újonc

Köszönöm szépen a tippeket!

(#76336) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

CPU hűtő cserén gondolkodom.
Remélem tudtok okosat mondani és van olyan ami nekem megfelelő lenne. :R
Jelenlegi az full réz borda (túlsúlyos) , azzal nincs is gondom , de a ventik nem mai szabvány és 58c fok felett 5 ezer rpm+ a sebességük (4 pin PWM gyári ventik) eredetileg Opteron 2423 HE volt ez a hűtés.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? --->> Nem ismerem a megfelelőt a foglalatra így nincs viszonyítási alapom
2.: Milyen házba kerül? --->> DeepCool TESSERACT SW
3.: Milyen alaplapra lesz? --->> MSI K9ND Speedster2 (WorkStation)
4.: Processzor típusa?--->> 2x AMD Opteron 2435
5.: Ramok típusa?--->> 8x4GB Hynix DDR2 ECC
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) legjobb ár/érték fő szempont , legyen halk (ne pörögjön 5 ezer + rpm -en lehetőleg mikor a CPU temp. 60c fok környékén van.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#76337) vatomi válasza Savanya (#76275) üzenetére


vatomi
aktív tag

Megjött, minden klappol! Köszi még egyszer! Most már merem húzni a 2500K-t. Alapfeszen megy 4200MHz-et, ez bőven elég lesz! :R

(#76338) Savanya válasza vatomi (#76337) üzenetére


Savanya
addikt

Nagyon szívesen . Hátra is kellett volna egy ilyen Raijintek Boreas venti .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#76339) vatomi válasza Savanya (#76338) üzenetére


vatomi
aktív tag

A házhoz megy ez az Arctic is színben. A fehéret semmiképpen sem tudom kizárni, plusz a táp volt kompromisszum, de csak a színe miatt.

(#76340) jim bcs válasza MaxxDamage (#76336) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ez speckó lesz, a Dynatron háza táján érdemes nézelődni, de sokkal előrébb nem leszel a gyárihoz képest. B. verzió: bármilyen mostani hűtő, max. 168mm magas és csinálsz hozzá lefogató keretet. C. verzió: csak ventit cserélsz + egy jobb paszta.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76341) MaxxDamage válasza jim bcs (#76340) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Jahm.. ezzel megegyező amim van :)
Gondoltam arra , hogy bordák maradnának és valami spéci 4pin pwm ventiket szereznék be. Barkácsolni nem nagyon szeretnék, méretnek megfelelő legyen a FAN , csendes és jó légszállítással rendelkezzen. :K :B
Tudsz esetleg valamit ajánlani ?

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#76342) jim bcs válasza MaxxDamage (#76341) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"méretnek megfelelő legyen a FAN"
80-as vagy 92-es ami rajta van?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76343) MaxxDamage válasza jim bcs (#76342) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

80 -as :K

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#76344) jim bcs válasza MaxxDamage (#76343) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Sok választásod nem lesz :)

be quiet! Silent Wings 2 80mm PWM
be quiet! Shadow Wings 80mm PWM
be quiet! Pure Wings 2 80mm PWM
Noiseblocker NB-BlackSilent Pro P-P
Noctua NF-R8 redux-1800 PWM

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76345) MaxxDamage válasza jim bcs (#76344) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez is több mint a semmi!
Köszi ! :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#76346) MaxxDamage válasza jim bcs (#76344) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ventinek a Noctua lenne a legjobb, csak egy a bibi....a venti ami most használatban van: CoolJag 70x70 -es és ez spéci felfogató lemezzel van felrakva (hasonló lemezt lehetne gyártatni hozzá)

(réz) Borda méretei,
75x100

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#76347) Core2duo6600 válasza jim bcs (#76334) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Köszi, én is s Mugen 5 el szemeztem, de kellett egy megerősítés.
Elvileg holnap ki is hozzák.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76348) Marbob


Marbob
csendes tag

Sziasztok!

Mit ajánlanátok ezen paraméterek figyelembevételével:

1: Maximum 18000Ft
2: Bitfenix Prodigy ITX ház, 5,25-ös nélkül
3: ITX alaplap
4: Intel i5 6600K jelenleg alap órajelen, de később húznám.
5: Kingston HyperX Savage DDR4
6: (Akár passzívan is lehessen használni)

Előre is köszönöm.

Üdv, Csaba!

(#76349) jim bcs válasza MaxxDamage (#76346) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76346) luimapeiz
Én csinálnék egy 80x80-as lemezt neki.

(#76348) Marbob
Pont ITX-nél nem mindegy milyen, pontos típus kell!
Összefoglaló, vagy jobb oldalt fent Téma tudnivalók ->
Pontos típus és sorozat feltétlen szükséges az ajánláshoz!
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76350) MaxxDamage válasza jim bcs (#76349) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
2 db Noctua berendelve (5 év garos) Pénteken, vagy Hétfőn hozza is a futár.
Lemezt meg majd gyártok hozzá. ;)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.