Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#76651) geckowize válasza jim bcs (#76645) üzenetére


geckowize
őstag

Amennyiben fekete avagy fehér a cél akkor nincs más választásod, ebben az esetben hagyjuk ki az overkillt.

Hogy erted, hogy hagyjuk ki az overkillt? Ha az esztetikum is szamit, akkor mar alapbol overkill all fenn? Ugy szerintem nem overkill, hogy vegigneztem dB-t, airflowt es az ajanlottak kozul azok, amik nem utnenek el a gep belsejetol szinben (tempered glass oldala lesz a haznak, full kek/fekete/feher belsonel azert egy piros cpu cooler zavarna), es kb csak ez az ami Katana 3-at ugy veri, hogy nem sokkal nagyobb a zajszintje.

(#76652) icon


icon
senior tag

Hozzáteszem a Cryorig M9i is nagyon megtetszett, ha már másnak is ajánlásra került, de postával együtt majdcsak annyi, mint Pesten akármelyik másik komolyabb jelölt... miért nem lehet az ilyen hűtőket Pesten árulni???

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76653) lordtoma5


lordtoma5
újonc

Sziasztok!

Intel Core i7-7700K BX80677I77700K - proci
Gigabyte GA-B250M-D3H - alaplap
NZXT Phantom 240 - ház

Milyen hűtőt lenne érdemes venni 10-12k árban?

(#76654) PDoki


PDoki
tag

Kedves fórumosok!
Az alábbi két összeállításhoz keresnék egy-egy csendes hűtőt. Mindkettő ugyanolyan házba kerül.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre? 7k-ig elmehet
2.: Milyen házba kerül? DTK, régi darab, 20 cm széles, 160mm magas biztosan beleférne

Az egyik konfig:
3.: Milyen alaplapra lesz? Gigabyte GA-G41MT-D3 Rev 1.3
4.: Processzor típusa? Intel Xeon L5430 50W
5.: Ramok típusa? Kingmax DDR3-1333 normál magasságú
6.: Egyéb igények? minél csendesebb működés, használt is szóba jöhet

A másik konfig:
3.: Milyen alaplapra lesz? MSI G41TM-E43 ver 2.0
4.: Processzor típusa? Intel Xeon L5408 40W
5.: Ramok típusa? Hynix PC2-6400 normál magasságú
6.: Egyéb igények? minél csendesebb működés, használt is szóba jöhet

Köszönöm!

(#76655) betyarr válasza jim bcs (#76645) üzenetére


betyarr
veterán

köszönöm a választ! :R végül (mivel az ip*n-ban nem volt gabriel és az összes többi hw-t onnan veszem),így a be quiet! Shadow Rock LP mellett döntöttem.sokat volt ajánlva itt a topikban és azon 2,5-ös venti van,tehát ha valamiért nem jönne be a silent wing,akkor könnyen tudom cserélni a noiseblockerre.

mégegy kérdésem azért lenne: a lamellákra fújjon a venti,vagy a lamelláról húzza le a meleget?a ház elejében van egy 140-es thermalright ty-143,ami befele húzza a levegőt.nem tudom mi lenne a jobb: ha a bejövő hidegebbet kapná a be quiet és azt fújná rá a bordára,vagy ha a feljövő meleget fújná hátra (hátul részben nyitott a ház,mivel nincs benne a klasszikus atx táp).nekem az lenne a tippem,hogy a lamellákra menjen a levegő.már csak azért is mert a ház tetejében van a hdd (szerencsére elektronikával felfelé).

(#76656) Marbob


Marbob
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítségeteket.

Végül a Thermalright Macho 120 SBM-et választottam. 1 óra stressz teszt alatt maximum 50 fokra ment fel mindezt 800-900-rpm fordulatszámmal. És nem hallottam a hangját. Van a gépben még két szintén thermalright venti egy-egy ki és befújó és így is a vga-m a leghangosabb meg a vinyók. :) :R

Üdv, Csaba!

(#76657) jim bcs válasza geckowize (#76651) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76651) geckowize
Te írtad, hogy overkill, mire én ha a szín fontos akkor nem ezt nézzük, kevés a fekete-fehér borda.

(#76653) lordtoma5
be quiet! Pure Rock

(#76654) PDoki
Alpenföhn Ben Nevis

(#76655) betyarr
Lamellákra tolja, legalább hűtöd a vrm-et is.

(#76656) Marbob
Köszönjük a visszajelzést! :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76658) PDoki válasza jim bcs (#76657) üzenetére


PDoki
tag

Az ALPENFÖHN Ben Nevis-t néztem én is, jó kis hűtő, de nincs LGA-775 támogatása :(

(#76659) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Ventivel kapcsolatban kérdésem lenne:
alaplapomon csak 1 db 4 pines csatlakozó van, ami a CPU-hoz tartozik. Amennyiben olyan hűtőt szerzek, amihez 2 venti csatlakozik amennyire tudom van lehetőségem egy Y kábelen keresztül csatlakoztatni mind a kettőt.
Ilyen esetben ennek a megoldásnak van bármi hátránya? Esetleg a 2 ventillátor fele annyi fordulattal fog csak forogni, ha mindkettő ugyanoda van bedugva, de osztva?

Köszönöm.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#76660) icon válasza NandorHUN (#76659) üzenetére


icon
senior tag

Nincs hátránya, arra figyelni kell, hogy amelyik visszajelzését akarod használni, azt dugd abba az ágba, ahová mind a 4 vezeték fut... a másik venti lesz a szimplán csak vezérelt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76661) jim bcs válasza PDoki (#76658) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76658) PDoki
Basszus, elütöttem, sorry, ezért nem kell hajnal 1-kor gépelni :D -> Deepcool Gammaxx 300, Alpenföhn Panorama, Alpenföhn Silvretta

(#76659) NandorHUN
Elbírja a csati bőven a 2 ventit, semmi hátrány nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76662) NandorHUN válasza icon (#76660) üzenetére


NandorHUN
addikt

(#76660) icon & (#76661) jim bcs

Köszi :R

- Egy Noctua NH-D14 esetén ezt hogy érdemes megoldani? Ott ugye az egyik 120mm-es a másik 140. Tehát a 2 venti nem ugyanolyan.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#76663) PDoki válasza jim bcs (#76661) üzenetére


PDoki
tag

(#76661) jim bcs
Semmi baj, mindenképpen köszönöm a segítségedet. Néztem még az Alpenföhn Brocken ECO-t is, ennek a ventillátora 500-tól indul, meg az ID-COOLING SE-213V2-t, ami szinte majdnem ugyanolyan, mint az Alpenföhn Ben Nevis. Az ID-COOLING ventillátora viszont 800-tól indul, a Ben Nevis meg már 400-tól. Hangban mennyire lehet számottevő különbség vajon? Lehet erről tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#76664) icon válasza NandorHUN (#76662) üzenetére


icon
senior tag

Alaposan végiggondolva a dolgot:
- ikertorony hűtő, egyenletesen oszlik szét a keletkező hő a két oldalon
- a 140mm-es ventinek maximum 110m3/h légáramlása van
- a 120mm-esnek maximum 92.3 m3/h
- a 140mm-es hűtő hátrányban van, mivel nem a szabadabb légtérből vezeti át magán a légáramot, tehát kb. ugyanarra a tejesítményre lesz képes mint a 120-as

- a magasabb fordulatszám alacsonyabb hőfokot eredményez, de nagyobb zajszintet is, bár Noctua-nál ez padlógázon sem elviselhetetlen hangzavar...

Szóval... ha a 120mm-es ventit vesszük alapul, akkor ha az lassabban megy, több hő marad azon az oldalon, melegebb levegőt enged át a túloldalra, amivel a hátsó oszlopot nehezebb hűteni, így vélhetően magasabb fordulatszámra fog beállni és alacsonyabb hőfokot kapunk...

Ha a 140mm-es venti fordulatszámára bízzuk a hogy a 120-as hogyan tekerjen, alacsonyabbra fog beállni, a zajszintünk kisebb lesz, de a hőfok megemelkedik...

De ha jól sejtem, a két eset közötti hőfokok eltérése nem lesz több 4-5 foknál maximum terhelésnél egy agyonhúzott I7 esetében, kisebb procinál meg még kevesebb lehet...

Így a zajszint lehetne mérvadó, ha lenne érdemben...

Szóval nagyon elméleti síkon én a 140mm-est kötném a 4pines ágra, míg a vezéreltre a 120mm-est :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76665) NandorHUN válasza icon (#76664) üzenetére


NandorHUN
addikt

Értem, tehát ha csendet akarok akkor 140-es legyen vezérelve.
Ha meg hűvöset, akkor a 120-as. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#76666) icon válasza NandorHUN (#76665) üzenetére


icon
senior tag

Hozzáteszem a Noctua ventillátorok kimondottan csendesek... nekem egy 120-as régi bevált darab a gépházamban, olyan 900-on hajtom és a kimeneti tésztaszaggatón át sem hallani a hangját.

Nem tudom milyen proci lesz alatta, de nehezen képzelek el ekkora fordulatszámokat egyik ventijétől sem.
Igaz sok függ a környezettől is, mármint hogy mi mennyire meleg a proci körül.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76667) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok.
A gyereknek hoz a nyuszi egy 6500-t. A mostani pentium gyári ventije szerintem meglehetősen hangos, főleg, ha játszik vele. Engem legalábbis zavar. A 6500 is boxos kivitel a gyári hűtőjével, de inkább fel se tenném. A melegedéssel szerintem nincs gond, így inkább a zaj érdekel. Köszi a segítséget.

1. Mennyit szánsz a hűtőre?
Max. 15.000, de inkább kevesebbet.
2. Milyen házba kerül?
Zalman Z1
3. Milyen alaplapra lesz?
Gigabyte H110MSH2 DDR4
4. Processzor típusa?
I5 6500
5. Ramok típusa?
1db 8GB HyperX 2133 DDR4
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
A csenden kívül semmi a egyéb.

(#76668) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Instalálltam az új 2 ventis CPU hűtőmet, mindkettő PWM-es, 4 pines. Az alaplapomon csak 1 db 4pines csati van, így a hozzá adott "2x 3pin to 3 pin" Y splitterrel tettem fel az alapom 4pines csatlakozójára.
Forog is szépen, DE állandóan maximális fordulaton megy. Egyszerűen nem tudom leszabályozni, sehogy, se BIOSból, se SppedFannal.
Ötlet? Ha 4-pines csatlakozót veszek (PC landnél 2400 ft), akkor az megoldja ezt?
Köszi

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#76669) icon válasza NandorHUN (#76668) üzenetére


icon
senior tag

Több megoldás is van:

- ha a 3 tűs megoldáshoz ragaszkodsz, akkor próbáld meg a lapod BIOS-ában a a PWM-módot DC-re váltani, onnantól tudod vezérelni programokkal

- ha 4 tűs y-elosztóban gondolkozol, akkor ugyanott van pl. ez , egy kicsit olcsóbb...

- ajánlani akartam még egy COOLINK SWIF 280P ventit is, mert ahhoz adnak ilyen elosztót, mindíg jól jöhet egy 8 cm-es PWM-es venti, és padlógázon sem hangos

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76670) NandorHUN válasza icon (#76669) üzenetére


NandorHUN
addikt

Értem, és akkor 4pines kábel tuti megoldja ezt a gondot?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#76671) z123456z válasza z123456z (#76667) üzenetére


z123456z
őstag

A shadow rock slim elég szimpatikusnak és csendesnek tűnik, beférne vajon a z1-be?
Vagy még a ben nevis is megfelelhet az igényeknek?

[ Szerkesztve ]

(#76672) icon válasza NandorHUN (#76670) üzenetére


icon
senior tag

Tuti, én is használom, a procihűtőm, és a ventim van egy ilyenre kötve... mindketten pörögnek olyan 600-700-on terheléstől függően, van is kellemes csönd a gépházban

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76673) betyarr válasza z123456z (#76671) üzenetére


betyarr
veterán

ha ebbe belefér (márpedig bele),akkor abba is simán.szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#76674) icon válasza z123456z (#76671) üzenetére


icon
senior tag

164 mm-ig beférnek a hűtők, oldallapra nem szerelhetsz ventit, szóval be kellene mennie :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76675) z123456z


z123456z
őstag

Köszi, akkor szerintem az lesz.

(#76676) NandorHUN válasza icon (#76672) üzenetére


NandorHUN
addikt

Értem, koszonom :)
Nem is azért kérdezem, hogy van e valakinek osztoja, csak pl. én azt hittem,hogy 3pines kábellel is menni fog a vezérlés.
Remélem nem valami mobo hiba az oka, ennek a konstans fordulatszámnak.
Meg feleslegesen amúgy se szeretek vásárolni.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#76677) icon válasza NandorHUN (#76676) üzenetére


icon
senior tag

Azt megkérdezhetem, milyen lapod van?

3 pinesben megy, DC-módban, ha van olyan a BIOS beállítások között

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76678) NandorHUN válasza icon (#76677) üzenetére


NandorHUN
addikt

Biostar tz77xe4 alapom van.

Körbenéztem, de nincs ilyen beállítás sajnos.
Igazából ha 4 pinessel Y-al menni fog, akkor annak én már nagyon örülök :) Persze ez csak hétfőn fog majd kiderülni.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#76679) Zozo55


Zozo55
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vásároltam egy Delidolt i7 4790K-t. Amihez ma gyorsan kellett kerítenem egy CPU hűtőt és mivel szűkös volt a keretem. és egyébként kevés számtech bolt volt nyitva vettem egy be quiet! Pure Rock-ot.

1. Mennyit szánsz a hűtőre?
20kig el tudnék menni, ha van értelme cserélni
2. Milyen házba kerül?
Fractal Design Define S 3x140es vetnivel, hely az van
3. Milyen alaplapra lesz?
Gigabyte z97x gaming 3
4. Processzor típusa?
4790K Delide. 4,4-en járatva
5. Ramok típusa?
2x8 TridentX
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
igazából nincs, de pl a bequite-ek tetszenek

szval az lenen a kérdésem, h a 20k határig van-e olyan hűtő, amire lenne értelme lecserélni a PR-t, mert mondjuk nyerek 10+ fokot a pure rockhoz képest? ha igen, mire? esetleg 4.6hoz már kellene? vagy nyugodtan költsem másra azt a 10est.

köszi

z23

(#76680) jim bcs válasza PDoki (#76663) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76663) PDoki
Mehet a Brocken ECO is ha a keret engedi. 60W alatt is ilyen hűtőkkel nyugodtan mehet leszabályzott ventivel, a borda lazán elbírja.

(#76667) (#76671) z123456z
Mivel elég puritán a lap én topflowt raknék, hogy a vrm is hűtve legyen.
Deepcool Gabriel
Phanteks PH-TC12LS
Thermalright AXP-100H Muscle
be quiet! Shadow Rock LP

(#76674) icon
Szerintem 160mm az a 164mm, de lehet én tévedek.

(#76676) NandorHUN
A 4. szál a vezérlésé, de 3 pinessel is vezérelhetsz mivel minden laphoz van gyári venti progi + bios beállítás, kalap.

(#76679) Zozo55
Alpenföhn Brocken 2
Alpenföhn Brocken 2 PCGH
be quiet! Dark Rock Advanced C1
be quiet! Shadow Rock Slim
be quiet! Dark Rock 3
Thermalright True Spirit 140 Direct
Thermalright True Spirit 140 Power
Thermalright Macho 120 SBM
Thermaltake Riing Silent 12 Blue / Red
Thermaltake Riing Silent 12 Pro Blue / Red

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76681) NandorHUN válasza jim bcs (#76680) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ebben nem vagyok biztos, mivel biosban hiába állítottam bármit, nem változott semmit a fordulatszám. :/

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#76682) jim bcs válasza NandorHUN (#76681) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

2 eltérő paraméterekkel rendelkező venti Y csatin bezavarhat, de különállóként minimum és maximum fordulat állítható.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76683) Zozo55 válasza jim bcs (#76680) üzenetére


Zozo55
csendes tag

Hali!

Köszi

Szval akkor van értelme cserélni?
Komoly már egy Shadow Rock slimmel is nyerek minimum 10 fokot a Pure Rockhoz képest?
Vagy bármelyik ajánlott hűtővel nyerek minimum 10 fokot?

Mert én nézegettem teszteket, de nem láttam olyan hatalmas különbségeket, de mivel nem voltam biztos a dolgomban, ezért kérdeztem.

pl ez:
[link]

z23

(#76684) icon válasza NandorHUN (#76678) üzenetére


icon
senior tag

Bár az útmutatója a lapnak nem tér ki erre részletesen, de az Advanced menu->Smart fan control-> Control mode szinte biztos hogy váltogatás lenne a PWM és a DC mode között. Egy próbát megér, mielőtt vásárlásra szánod el magad

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76685) z123456z válasza jim bcs (#76680) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi. De most összezavartál egy picit.
Egyébként az, hogy szó szerint egy alap lap, miért befolyásolja a hűtő választást?

(#76686) icon válasza icon (#76684) üzenetére


icon
senior tag

Tévedtem, youtube-on megnéztem[, tényleg nincs ilyesmi, marad a 4 tűs y, láttam itt is. Abban van igazság, hogy nagyon eltérő paraméterű ventilátorok vezérlése okozhat fura dolgokat, de valóban általában teljesen egyformákat szokás y-ra tenni

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76687) PDoki válasza jim bcs (#76680) üzenetére


PDoki
tag

(#76680) jim bcs
Köszönöm szépen! Akkor Brocken ECO lesz!

(#76688) NandorHUN válasza icon (#76684) üzenetére


NandorHUN
addikt

Manualt nem is néztem, csak BIOSt bongesztem végig, de Smart fan nem ezt csinalja - minimum maximum meg kalibralas foka állítható. Pontosan nem értem , de PWM DC nem állítható és bármit nyomok be maximumon megy.

Ha 4 pinessel megy, azzal ki vagyok segítve, csak nem voltam biztos benne , hogy ez tényleg megoldja.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#76689) jenő45


jenő45
tag

üdv !!

lenne eggy kérdésem :
alaplap: asus p9x79
proci: i7 3930k
memoria: corsair dominator gt quad 4X4
táp: fsp 750W
vidkari: MSI gtx 780TI
ssd:2Xadata 250gb
hdd: 2X1Terra WD

első kérdés: procihüttő Coler master hyper 103 birna e vele?
második kérdés: processzor melegedési hiba lehet e ha ujraindul mihelyst játékot nyitnák meg (proci hőfok alapon 55 fok játék megnyitásakor 74 fok)

(#76690) jim bcs válasza Zozo55 (#76683) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76683) Zozo55
Amit ajánlottam azok közül válassz, 10 fokokra azért ne számíts.

(#76685) z123456z
Leírtam, topflow esetén legalább hűtöd a vrm-et is, jelen lap esetében nem hátrány.

(#76689) jenő45
Arra a konfigra az a hűtő vicc kategória. Az a hűtő kevés neki, újraindulás sok mindentől lehet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76691) z123456z válasza jim bcs (#76690) üzenetére


z123456z
őstag

Köszönöm.

(#76692) Zozo55 válasza jim bcs (#76690) üzenetére


Zozo55
csendes tag

Köszi, köszi, rendben ezeket feljegyzem.

Egyenlőre így is elégedett vagyok a hőfokokkal, alap 30-35fok, játék közben 45, aida teszt alatt 65körül és csak egy E1es paszta van alatta.
Szval csak érdekelt, h egy árkategóriával drágább cooler nagy előre lépés lenne vagy csak minimális.
De úgy gondolom a válaszod alapján, h nem muszáj cserélni, és nem is akarok mindenáron. Van még mit fejleszteni a gépen és akkor előbb azokba fektetném ezt az 5-10ezret, aztán ha lesz felesleges plusz, akkor cserélek hűtőt is.

z23

(#76693) Eraah


Eraah
tag

Sziasztok!

Milyen házba kerül?
Zalman z9- Neo táp: FSP 500 Hyper

Milyen alaplapra lesz?
Gigabyte 770T-D3L

Processzor típusa?
AMD Phenom II 955

Ramok típusa?
Crucial 2x4 GB kit

Egyéb igények?
Most vettem egy a házat és a tápot a jövőre nézve, reméltem az 5 venti a házban elég elsz, hogy lejjeb hűtse az egész gépet, de nem így van. A processzor hűtő hangosabb mint az előző 10 éves házban.

A kérdés az volna milyen hűtőt vegyek erre a processzora, mivel brutálisan ahngos a gyári, a megvétel napján is az volt és az eltelt évek sem segítettek ezen a helyzeten. :(

Nem értek a foglalatokhoz/szabványokhoz, de valami azt sugja ha most veszek egy hűtőt erre a lap/proci kombóra, akkor azt nem fogom tudni használni egy pl.: i5-ös konfignál az év második felében.

Mit javasoltok erre a jelenelgi processzora? Használt is szóba jöhet, illetve bármi, csak legyen elviselhető hangja.

Köszönöm szépen a tippeket! :R

(#76694) Smiley


Smiley
őstag

Sziasztok

Van egy Coolermaster N300-as hazam, ami storage-kent (6 disk) funkcional (0-24h). Kellene valami nagyon halk esetleg felpassziv procihuto. Egy Pentium G4560 van egy Gigabyte B150M-D3H lapban, ami a nap 90%-ban 800mhz-en ketyeg. Csak uj lehet, mert szamla kell rola. Arban legyen mondjuk ilyen 10e korul. Havonta egyszer lesz komolyabban meghajtva amikor frissites van.

Elore is koszi!

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#76695) ZotyOoO92


ZotyOoO92
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy amd fx 6300-as procihoz milyen hűtőt ajánlanátok?
Lap: gigabyte 970a ud3p.
Keret: 10 ezer ft.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#76696) icon


icon
senior tag

Üdv. topiklátogatók!

Ma hajnalban sort kerítettem az átépítésre, mint a képeken látható, az áldozat egy Be Quiet Pure Rock Slim lett, amely egy CM 212 EVO-t váltott. Az ok, be akartam építeni mindenképp a fedél alá egy 200 mm-es Bitfenix Spectre Pro Black-et készülve a nyárra, illetve a légáramlást normalizálni. Meg persze a takarítás és a jövőbeli pasztacsere megtámogatása is szempont volt.

Összességében össze tudtam hozni kb ugyanazokat a hőfokokat mint az EVO-val, igaz a lap standard csöndre optimalizált beállításait kellett felülbírálni, mivel amire alapból beállt igaz hangtalan, de alig van légszállítás.
Ahogy kitapasztaltam, a Slim ventijének kihallhatóan a hangja olyan 1700-1800 rpm körül jön csak meg.

Ami a lapom konstrukciós problémája, hogy a szabványosnál közelebb vannak a memóriafoglalatok, kb. egy milliméter van a ventillátor és a szélső memória hűtőbordája között, szerintem más hűtéssel ugyanúgy vagy még rosszabb lenne ezen a téren a helyzet, így is úgy is le kell venni a fan clip-eket ha memóriát cserélek majd egyszer és oda akarnám tenni pont.

De ha már fan clip, ha begyakorlod a mozdulatsort, tényleg simán felmegy a venti, de amíg rájön az ember a nyitjára ahol a lamella a dróttal érintkezik, bizony sérülékeny, szóval csak ésszel.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76697) jim bcs válasza Eraah (#76693) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76693) Eraah
Mehet i5-re is ha már később azt tervezel.
Phanteks PH-TC12LS
Thermalright AXP-100H Muscle

(#76694) Smiley
Deepcool Gabriel
Alpenföhn Ben Nevis
Zalman CNPS10X Optima

(#76695) ZotyOoO92
Összefoglaló, vagy jobb oldalt fent Téma tudnivalók ->
Pontos típus és sorozat feltétlen szükséges az ajánláshoz!
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)

(#76696) icon
Köszönjük a visszajelzést! :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76698) t256


t256
őstag

Sziasztok!

Most raktam össze a konfigomat. Egy intel G1840 (lga1150) került bele. Lehet csak én vagyok ezzel így, de a gyári hűtőventilátor búgó hangot ad ki. Szeretném hamarosan lecserélni.
Tuning nem lesz. Halk legyen, ez a lényeg. Persze ne forrjon fel alatta a proci.
5000 forintot szánnék rá.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#76699) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Az elképzelhető, hogy alapom nem tudja sehogyse kezelni a 3pines fanokat a 4pineshelyre betéve?
Hiába állítok bármit maximumon pörögnek.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#76700) Eraah válasza jim bcs (#76697) üzenetére


Eraah
tag

Köszönöm a választ. Közben észrevettem egy fontos szempontot kihagytam a kérdésnél, a keretet.

Amit javasoltál az 13-15k, van esetleg megoldás 6-9 ezer forint közt?

Vagy ilyen áron nincs olyan ami jó a mostani processzorra (phenom II 955), illetve egy i5-re is.

:R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.