Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#76751) icon válasza csaba17 (#76750) üzenetére


icon
senior tag

A manual szerint AMD-kre fel lehet mindkét módon tenni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76752) hegegabi80 válasza Vigneau (#76743) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nekem Scythe Shuriken Rev B. van, igaz ezen csak 10-es venti van, de teljesen ok, és árban is olcsóbb és a gyáritól jobb. Szerintem arra a G-s procira bőven elég.

(#76753) Tika6


Tika6
tag

Hello!

Gyári procihűtőmet cserélném, mert már rohadtul idegesít a hangja és mérhetetlen bölcsességgel rájöttem, hogy ez a fő zajforrás a gépemben :D

1.: Mennyit szánsz a hűtőre: max 12e, de nem akarok mindenáron 10-12-e-ret elkölteni rá, ha kevesebből is megoldható a feladat
2.: Milyen házba kerül: Cooler Master N200. Nem ablakos. Hivatalos honlapja szerint 160 mm magasságú hűtővel bír el. Jelenleg a 2 gyári venti van benne, de hamarosan cserélni fogom minőségi tekerőkre (a vonatkozó topik alapján 3 db-ot célszerű beleraknom)
3.: Milyen alaplapra lesz: ASRock H110M DVP (külön VGA-val, ami XFX RX 480 8G)
4.: Processzor típusa: i5 6500
5.: Ramok típusa: Hyperx Fury 2133 2x8Gb Kit
6.: Egyéb igények: Lehessen elérni, hogy ne világítson (pl. a Zalman CNPS10X Optima kék megvilágítású - de ezt ki lehet kapcsolni?). Mivel CPU hűtőt még sosem cseréltem, ezért könnyen szerelhetőt választanék; pl. nem buherálnám ki az egész lapot, ha nem muszáj. Előnyös, ha nem kell hozzá külön pasztát venni, hanem ajánlható a hozzáadott használata. Semmilyen alkatrészemet nem húzom, és nem is tervezek ilyet. Lakásban használom, de az átlagosnál több itt a por. Aránylag új eszközök, a közeljövőben nincs tervben jelentős fejlesztés. (Az alapcél a hangerő csökkentése, de feltételezem, hogy ez nem külön szempont, mert minden ajánlott hűtő jelentős előrelépés a gyárihoz képest :))

Amúgy reálisan mennyi ideig szolgálnak ezek a hűtők? A hivatalos honlapokon 80-120e órákat olvasok, ami a napi 5-6 órámmal kb. életem végéig elég lenne :D. De nem akarok bedőlni a marketingdumáknak, mik a tapasztalatok ebben a témában?

Visszaolvasgatva a topikban, talán már egy ID-Cooling IS-40V3 is megoldást jelentene a helyzetre. Egy bőven másfélszer annyiba kerülő Be Quiet! Pure Rock Slim milyen felhasználó számára érzékelhető előnyökkel jár? Halkabb, jobban lehűti a procit, erősebb procit is képes lehűteni elfogadható hőmérsékletre, alacsonyabb fordulattal vagy kevesebb energiafelvétellel oldja ezt meg, vagy a hosszabb garit vagy a márkát fizetem meg? I mean, érzékelhető; magamtól azt gondolnám, hogy egy procinak tökmindegy, hogy 32 vagy 40 fokos, és a userek döntő része nem vesz észre különbséget 15 és 20 dB között, pedig ezek százalékosan jelentős eltérések. Ha az a tanács, rá fogom szánni a még néhány ezret, csak érteni szeretném, hogy ha többet költök rá, azt majd észre is veszem, vagy egy olyan tartományban javítok valamin, ami igazából csak kinek áll följebb versenyben jelent előnyt? :D

köszönöm szépen előre is

(#76754) icon válasza Tika6 (#76753) üzenetére


icon
senior tag

ID-Cooling IS-40V3-nál vékonyka a borda, kevés a hőcső, vékony a ventilátor is, szerintem egy I5-höz elég kevés.

Őszintén, még G-s procihoz sem venném meg.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76755) Vigneau válasza hegegabi80 (#76752) üzenetére


Vigneau
félisten

Nézegettem azt a hűtést is. Viszont nem jöttem rá, mennyivel lehet gyengébb a Big Shurikennél. Valamint pár mm-el talán magasabb is, ha jól láttam a gyártói oldalon. Viszont kompaktabb a mérete a 100mm-es venti miatt. :K

A nagytestvér korábban volt már a tulajdonomban sok évvel ezelőtt, elég prímán elbírt az akkori AMD-s CPU-mmal. Unlockolt X2 555 lehetett talán.

icon:
Köszönet a nevében is, nagyon aranyos vagy! ;) :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#76756) Thowra123


Thowra123
tag

Üdv!
i5-4690K procihoz milyen hűtést ajánlotok ha nincs húzva, és nem is tervezem?
Gyárilag mint kiderült nem adnak hozzá.
Ilyen alaplap van hozzá.
Előre is köszönöm.

(#76757) Zozo55 válasza jim bcs (#76742) üzenetére


Zozo55
csendes tag

Na igen, de egy mutatós hutobordas már nem, és ha ki akarja venni a memóriát a hűtőhöz is hozza kell nyúlni. Két modulnál ilyen kis bajok sincsenek.

z23

(#76758) Kékes525 válasza jim bcs (#76742) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi a választ neked is!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76759) jim bcs válasza HaZsolt (#76747) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76747) HaZsolt
Többnyire a méret, hőcsövek száma, a nagyobb példányokat X79/X99-re javaslom, 115x-re felesleges, 115x-re abban az esetben ha valaki passzívat szeretne hiszen maga a borda venti nélkül ezt a célt tökéletesen lefedi, csak olcsóbban mint a kifejezetten passzívnak nevezett bordák.

(#76752) hegegabi80
Az ára miatt nem fér bele a keretbe, plusz push pines lett volna nála előny.

(#76753) Tika6
be quiet! Pure Rock Slim
Scythe Byakko

(#76756) Thowra123
be quiet! Pure Rock (155mm) ha befér, majd leméred ha már az összefoglaló kérdéseire nem válaszoltál.

(#76757) Zozo55
Dual kit esetében nincs gond mert az elsődleges slotok a cpu toktól távolabbiak.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76760) Jamesb2


Jamesb2
aktív tag

Maestro, gyors kérdés:

Melyik a legkisebb / legkönnyebb hatlövetű torony?

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#76761) jim bcs válasza Jamesb2 (#76760) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Tudod nagyon jól, hogy kérdés mihez kell, de -> be quiet! Pure Rock Slim (124.8mm)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76762) juve600


juve600
nagyúr

üdv

i5 6500::ASRock B150M PRO4S :: GIGABYTE GTX1050Ti:: THERMALTAKE TR2 S 500W ::KINGSTON HyperX FURY BLACK 16GB [2x8GB] 2133MHz :: ZALMAN Z1

ehhez a konfighoz néztem a Cooler Master Gemini II M4 -et
jó választás ? ram-októl elfér ?

[ Szerkesztve ]

(#76763) icon válasza juve600 (#76762) üzenetére


icon
senior tag

Szerintem egy Gemini M4 kevés lesz egy I5-nek, de árban "tól-ig"-et is légy szíves adj meg a kereséshez :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76764) Thowra123 válasza jim bcs (#76759) üzenetére


Thowra123
tag

Üdv! Telefonról nem tudtam lenyitni így nem tudtam korrekt leírást készíteni.
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Annyit ami elég a húzás nélküli cpuhoz.

2.: Milyen házba kerül?
[link]

3.: Milyen alaplapra lesz?
[link]

4.: Processzor típusa?
[link]

5.: Ramok típusa?
[link]

6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Zajszint, csicsa nem szempont, tegye a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#76765) juve600 válasza icon (#76763) üzenetére


juve600
nagyúr

10k-ig

(#76766) Jamesb2 válasza jim bcs (#76761) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Te is tudod hogy nekem mindenem saját gyártmány, ház, felfogatás, propeller, stb :)
Nincs neki típusa...

Nem csak a magasságra értettem, köbméterre, súlyra.
Ez csak három csöves :(

[ Szerkesztve ]

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#76767) Wittmann107


Wittmann107
csendes tag

Sziasztok!

10-15 000 forintért keresek cpu hűtőt. A legfontosabb feltétel, hogy a lehető leghalkabb legyen.
CPU: i5-4590
Ház: Zalman Z9
Ram: Kingston HyperX Fury 2x4 GB
Alaplap: Gigabyte H97m-D3H

(#76768) juve600 válasza icon (#76763) üzenetére


juve600
nagyúr

Alpenföhn Ben Nevis (140mm)

ez lett a befutó

(#76769) icon válasza juve600 (#76768) üzenetére


icon
senior tag

Jó választás, el fognak férni mellette a memóriák is. Majd ha gondolod, írd meg tapasztalataidat, hadd okuljunk belőle. (Én nem mertem megvenni a ventije miatt, de elvileg rá tud menni a sima 120-as is)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76770) Ravenor


Ravenor
újonc

Üdv mindenkinek!

Néhány kérdéssel fordulnék hozzátok!

Nemrég szereztem be egy -használt- i7 3770-es CPU-t, amit jelenlegi használat mellett (géming+munka) a gyári hűtője a CPU teljesítményének növekedése mellett nem igazán tud -szerintem...de én amatőr vagyok :D- kellőképpen hűteni (rendszeresen kúszik a 65-75 C-fok közötti tartományba a magok hőmérséklete).

Ehhez a CPU-hoz keresnék megfelelő hűtést, az alábbi -szakértők dolgát nehezítő?- tényezők mellett:

- 5k-tól 20k-ig tartó árintervallumban gondolkodok.
- egy 2010-es KRAUN ATX Mod. A0802 -házba férjen bele
- push-pines rögzítés előny
- low profile asszem előny (A ház csak 18 centi széles. Kívülről mérve. Attól tartok, a nagy ,,terminátortüdők" és ,,macskaszőrdarálók" nem férnek be -bár tesztelni nem teszteltem...nincs mivel-)

Eddig, mint laikus, az i7 3770 77W-s TDP-jéből kiindulva az alábbi CPU-hűtőkkel ,,szemezgettem". Rendszereztem őket 3 csoportba, hha valaki segít, akkor könnyebb dolga legyen...

A többihez képest kicsi, de hatékonynak tűnő hűtők:

ARCTIC COOLING Freezer 11 LP
NOCTUA NH-L9x65

Low profile-hűtők. Szimpatikus, hogy hűthetik a kondikat és az alaplapot is, de a hűtőbordáik vékonysága nekem részben megkérdőjelezi a hőkezelő-képességüket és nem tudom, melyik lógna rá RAM-slotokra.

BE QUIET! Shadow Rock LP
THERMALRIGHT AXP-100H Muscle
SCYTHE Shuriken Rev. B
COOLERMASTER GeminII M4 RR-GMM4-16PK-R1
ALPENFÖHN Panorama

Álló (torony) hűtők, amik nem magasabbak és szélesebbek 130 mm-nél (ezek talán beférnek). Aggaszt, hogy esetleg nem elforgathatók, és a háznak olyan részébe fújnák a levegőt, ahova nem kéne (pölö vidikarira, tápra, elülső részébe)

BE QUIET! Pure Rock Slim
ALPENFÖHN Sella
ARCTIC COOLING Freezer 13 CO
ARCTIC COOLING Freezer 13
SCYTHE Byakko

A kérdéseim-kéréseim a következők volnának az itteni profikhoz-szakértőkhöz: melyiket érdemes választanom a fentiek közül (segítsetek leküzdeni a bőség zavarát:D)?
Van-e jobb lehetőség a fentieken kívül, amik megfelelnek az általam megadott feltételeknek, és passzolnak a lent megadott PC-konfighoz.
Nem-é baj, hogy ilyen hosszú, szőrszálhasogató, zabhegyező kommentben kérek tanácsot? (Ha igen, akkor bocsi.)

Aktuális konfiguráció adatai:
Alaplap: ASUS P8H77-V
CPU: Intel i7 3770
RAM: 2x 4GB DDR3 1600 Crucial Ballistix
Grafik.: Nvidia Geforce GTX 750 ti
HDD: WD RED 2TB
Táp: Zalman ZM600-LX
CPU hűtés: gyári Intel (rézmagos)
Ház: a már említett KRAUN ATX Mod. A0802 (méretek mm-ben h445-sz180-m418)
Házhűtés: nincs

A segítséget előre is köszönöm!

(#76771) juve600 válasza icon (#76769) üzenetére


juve600
nagyúr

mi a gond a ventijével ?

(#76772) mobal válasza Ravenor (#76770) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

65-75 fok nem sok, mondhatni "üzemi". Nyilván ettől még cserélni érdemes egy nagyobb, normálisabb hűtőre.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#76773) mobiltom


mobiltom
tag

Sziasztok! Nem rég cseréltem processzor,és azt vettem észre hogy mintha jobban pörögne a processzor hűtő.Lehet ki kellene cserélnem? Ez a processzor van bent:
és ez a hűtő:

[ Szerkesztve ]

(#76774) icon válasza juve600 (#76771) üzenetére


icon
senior tag

Nem egy normál 12 cm-es, hanem tölcsérszerű

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#76775) juve600 válasza icon (#76774) üzenetére


juve600
nagyúr

Az miért baj?

(#76776) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Max keret 13k
Ház: SharkZone C10
Alaplap: Asrock H170M-ITX/AC
CPU: Intel i5 7500
RAM: Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black HX421C14FBK2/8
Szín, passzivitás mindegy. Igazából egy csendes, megbízható és jó képességű hűtő az elvárás.
szerk: Köszönöm az ajánlásokat! ;)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#76777) tboy93 válasza MrDerekas (#76776) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia, off, de ha uj gep lesz akkor h270/b250 chipes lapot nezz, mert a h170 nem fogja alapbol felismerni a kaby lake cpu-t, csak bios frissites utan, amihez viszont kelleni fog egy skylake processzor! Rambol meg tolj bele nyugodtan egy 2400mhz-est :K

(#76778) MrDerekas válasza tboy93 (#76777) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kis pénz, kis foci. Súlyos ezrek röpködnek így ám. Előtervezet a dolog, de van egy összeghatár amibe bele kell zsúfolni egy gépet a kívánalmak szerint. H és B 2xx széria még igencsak borsos áron van, tehát képben vagyok azért mi mire elég. ;) Nyilván ha mégis növekszik a keret, akkor alaplap és ram felfelé bukik. A többi komponenssel nem kell szégyenkezni meg zavarba jönni újabb játékokkal sem. Az alaplap meg 2133mhz-et támogat. (Persze magasabb órajelűt is, csak nem azon fog járni. Szóval az oda vissza kívánalmak között elég jó középút egyelőre.) Köszi a korrekt tanácsot! ;) Mert igazad van, csak épp ennyi a zsebpénz :)

Szerk: Közben ezt a hűtőt néztem ki: Noctua NH-L12 Maradhat?

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#76779) realyas


realyas
csendes tag

Sziasztok,

Milyen hűtőt ajánlanátok a következő konfighoz?
(Procit nem húznám.)

1. Mennyit szánsz a hűtőre?
10-15k,
2. Milyen házba kerül?
COOLERMASTER MasterBox 5 ablakos MCX-B5S1-KWNN-11
3. Milyen alaplapra lesz?
ASUS PRIME X370-PRO
4. Processzor típusa?
AMD Ryzen 7 1700x 3.40GHz AM4
5. Ramok típusa?
HyperX 32GB Savage DDR4 2666MHz CL13
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Léghűtés

Köszönöm a segítséget!

(#76780) tboy93 válasza MrDerekas (#76778) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

(#76781) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Egy Alpenföhn Brocken Eco megbírkózik egy tuningolt i7 7700k procival?

Köszi :R

(#76782) tboy93 válasza Blaise (#76781) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem delid nelkul biztosan keves lesz, nagyon forrofeju a 7700k. Tuning nelkul talan eleg.

[ Szerkesztve ]

(#76783) KveZ


KveZ
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.

-Mindenképpen torony hűtővel szeretném megoldani.
-Gépházam jól szellőző, hatalmas hellyel. Core V21.
-Alaplap Asus Strix Z270G mATX
-Magas hűtős RAM-ok Corsair Dominator.
-CPU i7-7700K Nem árt, ha benne van a tuning potenciál.

Kiszemeltem Scythe Mugen 5 mi a véleményetek róla? Árban rugalmas vagyok, azért a Noctua árait nem szeretném utolérni. Jelenleg egy Arctic Freezer 13 van rajta MX4-el. Szó szerint ezt találtam a polcon.

A panaszom a következő a jelenlegi felállással:
Alapból csendes gépem van. Normál helyzetben csak a CPU venti pörög, de gyári beállítások mellett is produkál olyat, hogy egy kis terhelés hatására (PL: Chrome-ot megnyitom) instant felugrik 20-25 fokot a CPU és ezzel a venti felpörög. (60fok fölé nem megy) Folyamatosan ingadozik.
Számomra ez nagyon zavaró és ezt szeretném valahogy kiküszöbölni. Venti profil standard. Gondoltam, hogy csinálok egy fix fordulatot, vagy egy másik profilt, de jó lenne az ingadozást visszaszorítani.

(#76784) KveZ válasza KveZ (#76783) üzenetére


KveZ
tag

A másik profillal az a gondom, hogy tuningnál mindenképpen kevés, a hűtő is.

(#76785) betyarr válasza MrDerekas (#76778) üzenetére


betyarr
veterán

az a hír járja,hogy szépen megy a 2400mhz bios frissítést követően: [link] [link]
nem trollkodni akarok,hanem ha van lehető$éged akkor még gondold meg magad :R

[ Szerkesztve ]

(#76786) MrDerekas válasza betyarr (#76785) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Köszi! Közben már alakult is 2400-ra. Meg komolyabb lap (Asroxk H270 itx/ac), viszont fele ram és egyelőre gyári hűtő a procira és kimarad a hdd is. A vga még képlékeny. Illetve megvan, hogy mi lesz, csak nem biztos hogy most kerül megrendelésre. Külföldön tanul a fiam és neki állítgatok össze egy konfigot, ami aránylag szállítható, de legalábbis keveset vesz el kis szobájából és persze, ami belefér az ösztöndíjba. Mivel nem vagyok nyakas, hajlok az okos szóra és ahogy a te véleményed, úgy tboy93 javaslatait szívesen fogadom :R

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#76787) jim bcs válasza juve600 (#76762) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76762) (#76768) juve600
Jó döntés volt.

(#76764) Thowra123
Deepcool Gabriel

(#76767) Wittmann107
be quiet! Pure Rock

(#76770) Ravenor
be quiet! Pure Rock Slim
be quiet! Pure Rock
Phanteks PH-TC12LS
Thermalright AXP-100H Muscle

(#76773) mobiltom
Összefoglaló, vagy jobb oldalt fent Téma tudnivalók ->
Pontos típus és sorozat feltétlen szükséges az ajánláshoz!
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)

(#76776) (#76786) MrDerekas
Deepcool Gabriel
Phanteks PH-TC12LS

(#76779) realyas
be quiet! Pure Rock

(#76781) Blaise
Meg.

(#76783) (#76784) KveZ
Mehet a kiszemelt Scythe Mugen 5 ha tetszik.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76788) tboy93 válasza MrDerekas (#76786) üzenetére


tboy93
nagyúr

Annyit lehet meg, hogy ha nem kell raid, akkor a b250 is eleg a h270 chipes lap helyett, azon foghatsz meg par ezrest :K

(#76789) MrDerekas válasza jim bcs (#76787) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R

(#76788) tboy93 Nem túl nagy a kínálat, illetve elég szűkös a felhozatal. Azért mini itx-ben elég specifikus felszereltségűek a lapok és gyártókkal is vannak fenntartásaink. Két, három ezresen ne múljon ;) De nagyon köszönöm! A kiszemelt gyártónak még véletlen sincs ilyen chipsetes mini itx lapja. Mondjuk még dobhatnak ki belőle. Majd résen leszek :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#76790) Simon Máté


Simon Máté
újonc

Sziasztok! A kettő közül melyik hűt jobban? Maximum 20k-t tudok egy processzorhűtőre rászánni.
Eddig ezt a kettőt néztem ki de nem tudok dönteni. Nekem mindegy hogy víz- vagy léghűtés csak tudja lehűteni ezt a processzort. :(
Cooler Master Seidon 240V vagy be quiet! Dark Rock 3
Máshol azt mondták, hogy ennyiért inkább léghűtés.
Esetleg jöhetnek más ajánlatok is csak ne haladja meg a 20k-t!

Gépház: Thermaltake Versa H23
Alaplap: MSI Z270-A PRO
Processzor: i7 7700k

Köszönöm a válaszokat! Jó játékot/További szép napot! :D

[ Szerkesztve ]

(#76791) koko1238640


koko1238640
tag

Sziasztok!

Processzorhűtés vásárlása előtt állok. Egy Thermaltake Element T házba, MSI Z97 GAMING 3 alaplapba van az i5 4670k procim, amit bár alap órajeleken használok, nincs húzva, de kevés neki a gyári hűtő, játék közben akár 80 fokos is a proci! Ramokból ebből van 4db a gépben :D

Mindenképpen léghűtést szeretnék a keretem 8-10 ezer Ft lenne, a hang nem probléma, gondolom a gyári hűtőnél akármelyik valamire való hűtő is halkabb. A lényeg hogy itt a szobában nyáron akár 27 fok is lehet, szóval szeretnék segítséget kérni hogy ennek a lehűtésére/erre a célra mit ajánlotok?

UI.: Mivel nincs neten a házról gyári adat hogy mégis mekkora hűtő fér bele, lemértem maximum 16 centi magas hűtő fér el benne.

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#76792) Jostee


Jostee
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a megfelelő CPU hűtő kiválasztásához.

1.: 10-15e Ft-ot szánnék a vásárlásra
2.: ház: Corsair Carbide 300r
3.: alaplap: MSI H97 Gaming 3
4.: cpu: i5 4690
5.: ram: Corsair Vengeance Pro 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
6.: egyéb igények: legyen minél halkabb, mivel viszonylag egy elég nyitott házba kerül. Ha fekete+piros színkombinációban elérhető valamelyik modell, az nagyon jó lenne :) :)

Köszönöm előre is a segítséget

(#76793) jim bcs válasza Simon Máté (#76790) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#76790) Simon Máté
Kompakt víznek van saját topikja. A kiszemelt léghűtő nem fér be, helyette ->
be quiet! Pure Rock
Thermalright Macho 120 SBM
Scythe Mugen 5
Thermaltake Frio Silent 12

(#76791) koko1238640
be quiet! Pure Rock
Zalman CNPS10X Optima

(#76792) Jostee
be quiet! Pure Rock
Thermaltake Riing Silent 12 Blue / Red
Thermaltake Riing Silent 12 Pro Blue / Red

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#76794) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok

Nemrég össze dobtam egy mini-itx konfigot
I3 6100 proci egy Asrock H110M mini itx alaplapon Sharkoon CA-I házban.
Naivan azt gondolotam egy I3-nak mindegy úgy is alig fogyaszt,
igy vettem egy Zalman CNPS 90F hütöt rá mert olcsó volt és gondoltam jobb lesz mint a gyári.
De benéztem mert 91fokig megy fel a proci 10 perc komolyabb játék után.
A ram-om Corsair Vengeance LPX Black az alaplap és a tápegység között 10cm helyvan magaságban.
Tudnátok ajánlani valami olyan hütöt ami jobban kordában tartaná höfokokat?
Az hogy tower vagy topflow mindegy csak beférjen a házba.
Az ár mondjuk max 15K.

(#76795) tboy93 válasza Frogged (#76794) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem egyszerű, ebbe a házba max 10.5 cm magas cooler fer el :D Amugy nekem fura ez a 90 fok kis jatek utan, prime95 teszt alatt meg talan megertenem. Biztosan rendesen felraktad a hutot, a pasztazas is megfelelo? Win alatt alapjaraton hany fokos?

[ Szerkesztve ]

(#76796) zs198 válasza Frogged (#76794) üzenetére


zs198
aktív tag

10p alatt 90 fok az valóban soknak tűnik :Y
Biztos jól pasztáztad?

Üdv. -Zsolt-

(#76797) Frogged válasza zs198 (#76796) üzenetére


Frogged
aktív tag

A hát alapjáraton 43 fok körül megy ha csak fifázok akkor 70 pár fokos de ha nyomok 10 percet a Rise of the Tomb Raiderel akkor fel megy 90 fokra simán.
A pasztázás jó rajta és a rögzítés is rendben van.

(#76798) zs198 válasza Frogged (#76797) üzenetére


zs198
aktív tag

A FIFA alatt nekem se megy fel a hőfok (FIFA98 :) )
De a viccet félretéve a BF1 alatt már 60-ra simán felkúszik. De a 90 az még így is sok szerintem...
ennél jobban kellene ,hogy szellőzzenek ezek a mITX-ek nem?!

[ Szerkesztve ]

Üdv. -Zsolt-

(#76799) Octavian


Octavian
csendes tag

Sziasztok!

A következő konfighoz kellene plusz hűtő, és ha igen, milyen?

CPU: Intel Core i5-7500 3,4 Ghz
RAM: Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2400MHz x 2
VGA: MSI Geforce GTX 1060 Gaming X
SSD: Samsung 250GB SSD 850 EVO
Alaplap: MSI B250M Mortar
Táp: Corsair RMx550m
Ház: Cooler Master MasterBox 5
HDD: Western Digital Caviar Blue 3,5 1TB

Köszi!

Seeing is believing

(#76800) deny330


deny330
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítséggel fordulnék hozzátok hűtő ügyben.

1. 10.000 forint maximum.
2. Zalman R1.
3. Gigabyte B75M-D2V.
4. Jelenleg egy I3-3220, később I7-2600 at vagy I7-3770et hűtene.
5. Elixír ramjaim vannak (pontos típust sajnos nem tudok), Corsair Vengeance LP hez hasonló magasságúak, de ezek is cserélve lesznek (Vengeance LPre, vagy HyperX Fury / Savage ramokra).
6. Ha félpasszív lenne annak nagyon örülnék, de a vízhűtést is díjazom - ha ilyen áron ezek / ilyenek nem kaphatóak nem probléma, de a hatékony hűtés mindenképp fontos. A hang rovására rámehet, de ne legyen turbina. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.