Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#48351) speedydb23 válasza Lazika (#48350) üzenetére


speedydb23
senior tag

Ezt töltsd le:
Core Temp

Aztán ezt:
Linx

Telepíted mind a kettőt, és a CoreTemp programmal monitorozod szépen Linx futtatása alatt, hogy 30 perc "melegítés" után hány fokosak a magok...

Amennyiben 80 fölé megy akkor lehet a pasztázással is gond vagy a felfogatással.

(#48352) Lazika válasza speedydb23 (#48351) üzenetére


Lazika
senior tag

Oké köszi szépen! Alapjáraton 30-35 fokosak,de megnézem ez mit mutat! Köszi mindent! :)

(#48353) speedydb23 válasza Lazika (#48352) üzenetére


speedydb23
senior tag

Esetleg még ez is ajánlott hűtő, és megéri az árát:
Xigmatek Loki

(#48354) Potzee válasza Lazika (#48345) üzenetére


Potzee
addikt

Scythe Grand Kama Cross Rev.B - 11k

Be Quiet! Shadow Rock Topflow SR1 - 12.7k
Ez biztosan halk lesz...egy kis kedvcsináló. Ez az SR1, de ugyanez a venti van a topflow cooleren is.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48355) speedydb23 válasza Potzee (#48354) üzenetére


speedydb23
senior tag

10k-s keretet ismét tologatjuk? :)

Ahogy néztem itt az van, hogy ha valaki 8k-t szánna hűtőre a végén megvetetitek vele 14k-ért a Macho-t. :))

Nem vitának szánom, csak ha valaki ír egy keretet akkor próbáljunk meg ahhoz viszonyítani, nem biztos, hogy el van engedve pénzel mindenki...

[ Szerkesztve ]

(#48356) Potzee válasza speedydb23 (#48355) üzenetére


Potzee
addikt

Értem! :R Bevallom, utólag vettem észre az anyagi keretet. :W
De aki a Gemini II-t nézegeti (8.5k), az vethet egy pillantást az általam említett két cuccra is. Kicsivel drágábbak ugyan, de komolyabb hűtési teljesítménnyel bírnak, használhatóak magas ramokkal is(!) és akár a következő konfighoz is...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48357) xtevo


xtevo
őstag

Urak! Egy ki segítséget szeretnék kérni a jobban hozzáértőktől, maximum 160mm magas procihűtőt keresek, ami egy i3 2120-at vinne passzívan! A későbbiekben durvább proci lesz benne, azt valszeg egy halk ventivel alacsony fordulatszámon járatnám, gondolom i7 2600-at már nem vinné semmi se igazán passzívan.
(Profilomban cuccok)

Mik jöhetnek szóba?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#48358) Potzee válasza xtevo (#48357) üzenetére


Potzee
addikt

Az i3 2120-at passzívan elviszi egy Thermalright HR-02 Macho / Macho Rev.A BW 13.5k
Az i7 2600-on passzívan egy Silverstone Heligon HE 02-vel 24.5k vagy egy NoFan CR-95-tel próbálkoznék, bár ez a cooler az alaplapokkal eléggé korlátozott kompatibilitással bír...
A megfelelő passzív CPU hűtéshez szükséges egy jól szellőző, felül és oldalt perforált ház is, hogy könnyen távozzon a meleg levegő...Bocs, már látom, a CM N200 jó lehet

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48359) xtevo válasza Potzee (#48358) üzenetére


xtevo
őstag

Ennek örülök, szimpi ez a "Macsó" :D Amúgy van lényeges különbség a HR-02 és a Macho Rev.A BW között? Ez ahogy láttam már 162 mm magas, vajon annyit enged az oldallap? :F
A Thermalright HR-01 Plus -ról mi a vélemény?

Uh, ez a Silverstone Heligon HE 02 nagyon szigorúan néz ki! :DDD Ha őt választanám, akkor nem lenne kompromisszum, ha jól sejtem?! :U
Ez vajon mennyire lógna rá a PCIe sínre, meg a memóriákra?
A ház az adott, szükség esetén rakok be pár Coolink SWIF2 ventit, azok tényleg halkak, de tényleg csak ha nagyon muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#48360) Potzee válasza xtevo (#48359) üzenetére


Potzee
addikt

1-2 mm-t lazán enged az oldallap.
A HR-02 és a Macho Rev.A BW közt csak a venti a különbség (elenyésző)
Ha már (több)venti forog a házban, akkor nincs értelme a passzív hűtésnek. Szóval, csak csínnyán a zajforrásokkal :-)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48361) xtevo válasza Potzee (#48360) üzenetére


xtevo
őstag

Az tényleg nem sok különbség, főleg, ha nem is lesz rajta venti. :DDD
Most is csak a prociventi és persze a tápventi pörög, a másik kettőt lehúztam, mondjuk gyári CM ventik elég ratyik, de akkor is...
2 SSD ugye néma, az 1 HDD meg csak torrent-nél megy, WD Green széria. VGA most nincs, valszeg nem is lesz.

A többi kérdésben, amik felmerültek tudsz segíteni esetleg? :U

[ Szerkesztve ]

(#48362) Potzee válasza xtevo (#48361) üzenetére


Potzee
addikt

Nekem nem volt HR-01 Plus-om, de szerintem a HR-02-nek jobb a hűtési teljesítménye (a HR-02-n réz hőcsövek vannak és az elhelyezkedésük is jobb) Ha jól tudom, LGA 775-ön kívül más Intel foglalatra csak egy retention kit-tel tudnád feltenni...plusz pénz :( ...szóval, HR-02 Macho :K
A Heligon HE 02 - hiába a csúsztatott torony felépítés - bazi nagy cooler...szerintem, akárhogyan forgatod valami fölé lóg a borda. Optimális esetben a PCIe slot szabadon marad, de a heatsink alá nem fér el csak normál (vagy low profile) ram. Magas hűtőbordás ramok kerülendőek ekkora méretű coolereknél (Silver Arrow, D14, stb...)

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48363) proci985 válasza xtevo (#48359) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a Thermalright HR01plus full passzív üzemben (tehát házhűtés nélkül) jobb, mint a HR02. viszont újabb socketekkel nem kompatibilis, bár a h-type/venomous bracketek jók hozzá. ha van már házszellőzés, akkor a HR02 a jobb. (info a silentpcreview egyik fórumából van, avagy azért nem volt sose HR02 tesztjük, mert légmozgás nélkül az előd jött ki jobban).

de gyakorlatilag a HR01plus beszerezhetetlen kategória, hacsak nem találsz az aprón. felfogatás szintén necces.

szvsz HR02 Macho, később a ventijét le tudod szabályozni 300rpmig 5Vn, ott tényleg semmi hangja nincs és még mindig elég jól hűt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48364) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

sziasztok vettem egy Noctua NH-D14-et, azt szeretném megkerdezni hova kell bekotnom ezen az alaplapon a két ventilátort? Koszi

Gigabyte GA-EP41-UD3L

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#48365) xtevo válasza Potzee (#48362) üzenetére


xtevo
őstag

@Potzee & proci985
Igen, láttam sajnos, hogy 1155-re nem tudom egyszerűen felrakni... Azért kérdem, mert találtam most egy HR-01 Plus-t aprón, de külön felfogató kell az úgy szívás... Borda méretben viszont a Macho a nyerő.

Corsair XMS3 ram-jaim vannak azok felett simán elférne a HE 02. Csak mATX méret miatt picit félek tőle, hogy rálóg a PCIe sínre, láttam neten képet, és ott elég durván betakart. Ha jövőben esetleg lesz vga, akkor ez sajna problémát jelenthet.

Ezek alapján (is) tényleg a HR-02 a legjobb választás. :U A Cooler Master TPC 800 gondolom gyengébb nála?

(#48366) kromatika válasza mSchumi87 (#48364) üzenetére


kromatika
veterán

szia.a lap tetjén,a két belső memória slottal(sárga,piros sín)egy vonalban van a cpu fan csati.arra kell rádugnod.

(#48367) mSchumi87 válasza kromatika (#48366) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Koszi es a másik fan dugaszt hova? Mivel két ventilátoros így nemtudom hova pontosan a másikat

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#48368) XaraX válasza mSchumi87 (#48367) üzenetére


XaraX
addikt

Y elosztó, és mehet egy csatira, így egyformán fognak pörögni.

(#48369) kromatika válasza mSchumi87 (#48367) üzenetére


kromatika
veterán

a D14 gyári tartozéka egy úgynevezett Y adapter[link](lásd a képen az amelyiknek mind két vége fehér színű,és értelem szerűen az egy ág,a másik végén kettőre osztódik.Az induló 1 véget rádugod az alap lapra,a szétágazott két végekbe pedig bedugod az eggyik,majd a második ventit.Sajnos az alap lapodon nincsen 2db cpu csati.Egyébként itt a cikk amiben részletes leírás van a tartozékokról,és a felszerelésről.[link]

[ Szerkesztve ]

(#48370) szabo_b7


szabo_b7
tag

Sziasztok!

4 hűtő közül melyik lenne jó egy 750k-hoz?

Arctic Cooling Freezer 11 LP
Cooler Master Blizzard T2
Cooler Master Hyper TX3 EVO
Cooler Master Hyper T4

Előre is köszi! :)

(#48371) Potzee válasza szabo_b7 (#48370) üzenetére


Potzee
addikt

Hát, egyik sem a kategóriájának bajnoka...a T2 abszolút felejtős és a Freezer 11 LP is.
Az említettek közül a T4-re szavazok a 120 mm-es venti miatt.
92 mm-es ventis coolerek közül az EKL Cold Tower-t javaslom [link] (3.5k+1.1k futár)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48372) Rypejakten válasza szabo_b7 (#48370) üzenetére


Rypejakten
addikt

+1 a Cold Tower-nek, esetleg Xigmatek Gaia, ha belefer a keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#48373) kromatika válasza szabo_b7 (#48370) üzenetére


kromatika
veterán

ezek közül +1 a Cooler Master Hyper T4-re. :K

(#48374) Potzee válasza xtevo (#48365) üzenetére


Potzee
addikt

A CM TPC 800 zártabb felépítésű és kisebb a bordázata, sűrűbben egy máshoz közel helyezkednek el a hőcsövek, lassabban adják le a hőt a lamellákra. Biztosan nagyon jó cooler, de nem jobb mint egy Tr Macho... Vajon van ilyen valakinek itt a fórumon?...Megoszthatná a tapasztalatait!

Rypejakten: Az anyagi keretébe lehet, hogy befér, de a Vaya-ba nem :( (oda max.155 mm)

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48375) mSchumi87 válasza kromatika (#48369) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Ja koszi észre se vettem :) Legjobb forum, itt mindenki szivesen segít :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#48376) Rypejakten válasza Potzee (#48374) üzenetére


Rypejakten
addikt

igazad van, koszi a javitast! bocs, nem neztem az adatlapot. :B

(#48377) proci985 válasza xtevo (#48365) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha meg tudod oldani a felfogatást... H type 1155/1156 egyébként nem drága, viszont a venomous retention árából kijön egy egyszerűbb hűtő (minőségi, nekem is az van, csak kérdés megéri-e az árát).

kromatika: elosztót egyébként lehet kapni külön is, én a héten vettem párat 10SEK/darabos áron (kb 300-350huf/darab, ez lehet olcsóbban is megállt volna)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48378) szabo_b7


szabo_b7
tag

Köszi mindenkinek, akkor az EKL Cold Tower-t veszem meg. ;)

(#48379) kromatika válasza proci985 (#48377) üzenetére


kromatika
veterán

igen lehet,tudok róla.

[ Szerkesztve ]

(#48380) Olaszka


Olaszka
csendes tag

Sziasztok!

Ahogy téma írja: Milyen CPU hűtőt vegyek?

CPU típusa OctalCore AMD FX-8120, 4000 MHz
Alaplap neve Asus M5A97 R2.0

Amiket én gondoltam eddig:
- ANTEC Kühler H2O 620
- THERMALTAKE CL-P0596 Frio Advanced

Ha esetleg komolyabba gondolkodjak, vagy nem kell ekkorában akkor arra is kíváncsi vagyok.

köszi előre is.

(#48381) Potzee válasza Olaszka (#48380) üzenetére


Potzee
addikt

Valamiért egyik sem jó...
Én EZT venném a helyedben! Scythe Mugen 3 két ventivel...olyan, mint a Frio Advanced, csak ez mellett lehet élni. A Frio, ha felpörög...áááááááá...Csodálom, hogy még megvan!
Vagy itt van EZ 10k-ért Macho Rev.A BW

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48382) >Deego..


>Deego..
senior tag

Mivel 1155 mITX platformom van így elég nehéz megfelelő hűtőt találnom hogy ne lógjon bele a PCI-E foglalatba.

A kérdésem az lenne hogy ha nagyon közel van egymáshoz a cpu hűtő illetve a vga nyákja, vagyis érintkeznek egy miniális felületen akkor lehetséges a rövidzárlat kialakulása?

A képen nem érintkezik, de az egy Prolimatech Samuel 17. Az a baj hogy drágák az ilyesfajta hűtők. Esetleg aki próbálta és tesztelte hogy milyen Tower hűtők férnek el agy mITX lapon az megoszthatná velem.

Eddig csak 1 ilyen hűtőt találtam mégpedig egy Noctua NH-U9B SE2. Ez elférne a pci-e mellet de drága.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#48383) piRate_nEx válasza >Deego.. (#48382) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Persze hogy lehetséges, sőt...

The glass is already broken.

(#48384) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Sziasztok!

Van egy Intel Pentium Dual Core E5300 2.60Ghz R0(SGTL) procim és ahhoz egy ilyen hűtő és biosban idle 57 fok a kupak és 48 a magok de AIDA 64ben van, hogy 40 fokosak is na mind1 ezek még úgy okék bár ez is elég sok idle-ben na de prime 95 max power consumption beállítás alatt kupak 105 sőt van, hogy 110 fokra felugrik és a magok 80 fok fölött vannak picivel. Kérdésem az, hogy ez normális, hogy ennyire szar az intel gyári hűtő vagy én pasztáztam rosszul? Ha fel tudna pörögni 4000-re akkor nem lenne gond de ez a szar 2000-et tud max..... Intel DG35EC alaplapra van rakva.

(#48385) Potzee válasza TaylorXIII (#48384) üzenetére


Potzee
addikt

Már régen használtam a gyári coolert, de az én E5300-as procim nem produkált ilyen értékeket... :( azért ennyire nem rossz az a cooler...
Lehet rossz rögzítés, pasztázás vagy az alaplap CPU_FAN vezérlése... :F

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48386) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Valaki nem tud esetleg boltot, ahol lehet kapni hosszú gumicsavart?

A probléma, hogy a venti felfogatása zárt. A képen látszik, a venti alján:

Vagy esetleg valami épkézláb kókány rá? :D

Edit: Közben képem is van róla, mi kéne:

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#48387) kromatika válasza piRate_nEx (#48386) üzenetére


kromatika
veterán

Coolink Szilikon ventilátor rögzítő [link] gumi rögzítő [link]

[ Szerkesztve ]

(#48388) piRate_nEx válasza kromatika (#48387) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Előbb olvasd el amire válaszolsz, kérlek.

The glass is already broken.

(#48389) TaylorXIII válasza Potzee (#48385) üzenetére


TaylorXIII
őstag

A venti max 2000-et vagy 2200-at tud mindenhol leírva és pörög is annyin és simán pöröghetne 4ezren is mivel még 2000-en is olyan rohadt halk a gyári AMD hűtőmhöz képest, hogy nem igaz:D Lényeg, hogy ne 80 fok legyen és ezt 4-,4,5 ezer fordulaton az AMD hűtő nagyon teljesíti még 60 fokot is alig éri el:D Na de ha így is bírnia kéne sokkal jobban akkor a pasztázás nem sikerült jól gondolom pedig megnéztem és eloszlott bár nem tudom mekkora rétegnek kell lennie meg, hogy 4 gramm paszta 480 forintért elég jó-e hozzá. Sosem pasztáztam ezelőtt:D ja és a hűtő nem rézmagos ha esetleg valaki azt hinné és ugye az alaplapom ha valaki megnézte akkor látható rajta, hogy elég közel van hozzá valamilyen vezérlő hűtője ami ugyancsak nem hideg.
alaplapom:

[ Szerkesztve ]

(#48390) speedydb23 válasza piRate_nEx (#48386) üzenetére


speedydb23
senior tag

Ilyen van, ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#48391) speedydb23 válasza piRate_nEx (#48386) üzenetére


speedydb23
senior tag

(#48392) Potzee válasza TaylorXIII (#48389) üzenetére


Potzee
addikt

A pasztázást nem kell túlmisztifikálni...egy jó és egy elrontott pasztázás között max.5-6 fok a különbség.
Más lesz ott a gond.
A cooler rögzítése rendben van? Minden pushpin szépen belekap az alaplapba?
A BIOS-ban alapfeszültségen van a proci? Nincs véletlenül túlfeszelve? Nézd meg, hogy most mennyi feszültséget kap a CPU, aztán csinálj egy BIOS resetet és utána állíts be mindent újra...
ha jók lesznek a hőfok értékek, akkor (CPU fan - Silent Mode) és a gép sem lesz hangos.
hátha... :F
(nálam egy HR-02-es full paszívan tart 40-42 fokon egy ugyanilyen DC E5300-as procit és egy LinX alatt sem ment 63-65 fok fölé...a gyári coolerrel sem produkálhat normális helyzetben olyan értékeket, mint amit leírtál)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48393) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok Intel Core i5 3470-re gyári megoldás helyett egy ilyen hűtő szerintetek jó lenne?

[link]

Tiszta hülye aki nem normális

(#48394) TaylorXIII válasza Potzee (#48392) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Alaplapomon nem lehet sem feszt sem mást állítani nagyon szóval ezt kizártam de valszeg rosszul pasztáztam ha ilyen eredményeknek nem kéne lennie. Na mind1 most egy táppal együtt vettem egy ilyen hűtőt amin már eleve volt paszta és most ahol 105 volt ott 72 és ahol 80 fölött ott most 60 alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#48395) kromatika válasza TaylorXIII (#48394) üzenetére


kromatika
veterán

ez már így sokkal jobb. :K

(#48396) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Sziasztok,

lecserélném a gyári hűtőt a i5-n. (3470). Asrock b75 pro3-as lapban van, viszont ami a lényeg hogy magasak a ramok [link]

és ezért kérem a segítségeteket, hogy olyan hűtőt vegyek ami elég magas.

Köszönöm :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#48397) TaylorXIII válasza m0h0senator (#48396) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ha 15 centiméteres hűtő elfér a házadban akkor egy Thermalrgiht Macho 120 ajánlott mivel a hőcsövei csúsztatottak ezért elférnek magas RAMok is.

TR Macho 120

[ Szerkesztve ]

(#48398) kromatika válasza m0h0senator (#48396) üzenetére


kromatika
veterán

szia.amik melett tuti elférnek bármilyen magas ramok.az Thermalrgiht True spirit 120 [link] ill Thermalright True Spirit 140[link] Mind két hűtő slim kialakítású,direkt magas ramokhoz.nagyon jó hűtéssel,és csendes működéssel bírnak.Ami még eszembe jutott az az Alpenföhn Himalaya[link]

(#48399) TaylorXIII válasza kromatika (#48398) üzenetére


TaylorXIII
őstag

TR Macho 120 nem jó?:(

(#48400) Potzee válasza kromatika (#48398) üzenetére


Potzee
addikt

...vagy egy Scythe Ashura :C

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.