Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#48401) kromatika válasza TaylorXIII (#48399) üzenetére


kromatika
veterán

De hogy nem az is jó,csak írtam több lehetőséget is.Ezek a képek alapján is egyértelműen jó.[link][link]

(#48402) kromatika válasza Potzee (#48400) üzenetére


kromatika
veterán

Így igaz.Lehet hogy hamarosan beruházok egyre ,és akkor csinálok egy jó kis összehasonlítást a Macho val.[link]

(#48403) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Vágd le a ram tetejét a lényeg úgyis alul van :DD
Én hasonló procira ilyet vettem:
[link]
A gyári hűtővel BF3 Grid 2 után 65 fokos a Cpu remélem ezzel lejjebb megy egy olyan 8-10 fokot.

Tiszta hülye aki nem normális

(#48404) TaylorXIII válasza kromatika (#48402) üzenetére


TaylorXIII
őstag

MInden link ugyanarra képre hivatkozik:D

(#48405) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Új config-ot építek a nyárra és 4770K-ra kéne valami combosabb hűtő. Jelenleg D14-em van, tudom, hogy ezt cserélni nem sok értelme de ez a hűtő 2db Ultrakaze2000-el szerelve P&P-ban több mint 1.5kg-t nyom. Biztos vagyok benne, hogy ez feszíti a lapot valamennyire. Ha jól emlékszem ált. ilyen 500-1000g között körüli értékeket adnak meg hivatalosan a lap gyártók max HS súlynak.

Én amire gondoltam az a Thermaltake Water 2.0 Extreme. Ez ha jól szűrtem le abból a kevés tesztből amit találtam róla, jobb mint a D14. Engem a zaj abszolút nem érdekel (2db UK2000-el gondolhatjátok, hogy olyan hangja van a gépnek mint egy felszálló Boeing 737-esnek) viszont a teljesítmény annál inkább. Különösebben az sem érdekel, hogy víz vagy lég. Amelyik a jobb és kevesebb kilót nyom. Mivel léghűtésből a D14-nél tudtommal nincs sokkal jobb ezért gondoltam a Water 2.0 Extreme-re.

Csak, hogy tisztázzuk: nem azért érdeklődöm az Extreme 2.0 iránt mert vízhűtés és akkor 'hű de király leszek mert képes vagyok beszerelni egy kompakt vízhűtést amihez nem kell nyúlni de elmondhatom, hogy nekem vízhűtésem van'. Engem kifejezetten csak is a teljesítmény érdekel kiváltképp mivel a 4770K jobban melegszik, ill. a szerelhetősége. Nyilván ha képes lennék rendes vízhűtést tisztességesen beszerelni és karbantartani ahogy kell azt választanám de nem így van.

Ha tudtok Tt Water 2.0 Extreme-nél bármi jobb megoldást akkor szívesen fogadom. :R

Köszönöm!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#48406) proci985 válasza Landon (#48405) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elvileg az EK árul kész megoldásokat, felhasználói kézi könyvvel olyanoknak, akik nem ismerik annyira a vizeket. ahogy tudom szerelhetőség szempontjából elég jók.

légen a ventik cseréjét tudod csinálni: az UKnál vannak könnyebb megoldások, amik a tetejében még jobban is teljesítenek (használtam UK2000ret, engem nem győzött meg). Tandemben nem hinném, hogy egy Ty140 duónál jobb a két UK, bár a max fordulatuk miatt végeredményben teljesítményben nem lenne jobb (max halkabb). viszont a Scythenek vannak 1700as 140es ventijei is.

egyébként a dolog annyira nem vészes, nekem egy IFX14em van szintén két ventivel, előző lapon 3 évig ment gond nélkül ilyen felállásban (többféle ventivel, nagyon sokat ment UK2000+SFlex1900al is), pedig ez se sokkal könnyebb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48407) kromatika válasza Landon (#48405) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Én Noctua D14-et eggyetlen egy hűtőre váltanék le,mégpedig a Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme-re.[link] itt van róla egy videós teszt [link] és ebben a Thermalright Silver Arrow SB szerepel aminek nem anyira erősek a ventijei de még így is megveri a D14-et.Az SB E pedig még előrébb lenne.

(#48408) m0h0senator válasza TaylorXIII (#48397) üzenetére


m0h0senator
őstag

Köszönöm és kromatikának és Potzeenak is a TR macho 120-as befér és ha jól láttam annak a legalacsonyabb a zajszintje és ha jól tudom cserélhető rajta a ventilátor és kettőt is rá lehet tenni? :R :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#48409) kromatika válasza m0h0senator (#48408) üzenetére


kromatika
veterán

szivesen .a ventit fölösleges rajta cserélni mert mind légnyomás,mind hang terén kiváló :K és a két ventinek sincs sok értelme,mert max 2-3 fokot hoz.Jó az a hűtő úgy ahogy van :K Jól jársz vele.

(#48410) TaylorXIII válasza m0h0senator (#48408) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ha nincs kromatika meg többiek akik ajánlották nekem még régebben most én sem tudtam volna ajánlani:D Egyébként ha elfér 162mmes hűtő is akkor a TR Macho Rev A(BW) még jobb lenne:)

[ Szerkesztve ]

(#48411) Potzee válasza TaylorXIII (#48410) üzenetére


Potzee
addikt

:K

kromatika: ...azért az Ashura csiholja a Te fantáziádat is, ugye :D

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48412) Landon


Landon
őstag

Köszönöm! Akkor a lényeg az, hogy ezt a Tt Water 2.0 Extreme csodát hagyjam a francba?

Proci985@ Köszi az infot az EK megoldásokat lehet inkább kihagynám. Tudom, hogy beszariság de ez sem kompakt ahogy nézem és baromira félek, hogy nem jól szorítok meg valamit etc. és úszni fog a gép. :)

Viszont a Silver Arrow SBE Extreme nem tűnik rossznak. Két kérdésem lenne csupán még:

1: iponon azt írják s1150 nem támogatott. Thermallight oldalán azt írják, hogy s1150 támogatott. Ez is olyan, hogy külön kérni kell, hogy nekem olyan kell ami s1150-t is támogatja mert a későbbi revízióban van benne az a backplate etc?

2: Ez sem egy pehelysúlyú darab, meg mondom miért tartok ettől: sajnos a szobám mellett ahol a gép van megy el a Hév és mivel közel van valamilyen szinten kicsit 'rázza a házat'. Nem földrengést kell elképzelni vagy bármi hasonló, semmi nem mozdul el de nem tudom azt mondani, hogy abszolút 0 rezgés éri a gépet mert az nem lenne igaz. Ebben az esetben is maradhatnak a nehézsúlyú hűtők? :)

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#48413) proci985 válasza Landon (#48412) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hagyjad bizony:).

EKt amiatt mondtam, mert ugyan nem teljesen hülyebiztos, ellenben előrelépés lenne hűtési szempontból. plusz megbízható, jó cuccnak mondják.

1150 és 1155/1156 foglalat a hűtés szempontjából egyezik.

hm, én csak a fehérvári mellett laktam ahol villamosok jártak, de nem volt belőle baj.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48414) kromatika válasza Potzee (#48411) üzenetére


kromatika
veterán

Nagyon.Láttam a tesztet ahol minimálisan teljesít jobban a HR Macho.Nagyon tetszik az Ashura,mind az elrendezése,és úgy ahogy van az egész.Thermalright melett,mindig is a Scythe volt az eggyik nagy kedvensem. És az Ashurán lévő Hajabusa venti,megverte a Thermalright TY szériát is, (ami valjuk be nem könnyű feladat,)mind hangban mind teljesítményben.Szóval nagyon kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#48415) bombibmw válasza kromatika (#48414) üzenetére


bombibmw
veterán

+1

proci985: Dobnál nekem egy linket ezekről az EK-s cuccokról? :R

[ Szerkesztve ]

(#48416) TaylorXIII válasza kromatika (#48414) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Scythe Ashura is jó volna akkor Bale_E-nak akkor szerinted kromatika?

(#48417) proci985 válasza bombibmw (#48415) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

EK L240 teszt itt, egy preproduction Archon SB-E ellen ment (8mmes csövek hat helyett, kb az SA SB-E Extreme szintjén van). deltaTt nézve elég jelentős a különbség a víz javára.

Ashura: spcr teszte kíváncsi leszek, remélhetőleg meg fogják nézni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48418) bombibmw válasza proci985 (#48417) üzenetére


bombibmw
veterán

:R
Kb 80000.-
Nagyon gondolkodom egy épített vízen,de ha már 80000-ret szánnék rá,szerintem ettől jobbat is össze lehet rakni,újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#48419) proci985 válasza bombibmw (#48418) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

erre olyan 60-65k körül mozog. épített vizekkel se jön ki sokkal olcsóbban az ember, ha mindent újonnan vesz ahogy néztem (és mondjuk nem az apróból, nagyon olcsón veszi a DDC pumpát).

gondolkodni én is gondolkodom már pár éve, de 300rpmen megy mindkét venti jelenleg az IFXen, és még így is eléggé túl van méretezve...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48420) bombibmw válasza proci985 (#48419) üzenetére


bombibmw
veterán

Ahol én néztem ott 80000.- körül volt,de örvendetes az a 65000.- kb.
Viszont az biztos,hogy úgy csinálnám meg,hogy a Macho-t ne kelljen eladnom miatta.
Nem lenne szívem,nagyon megszerettem. :)

(#48421) kromatika válasza TaylorXIII (#48416) üzenetére


kromatika
veterán

:K.Ashura melett is elférnek a magas ramok.

[ Szerkesztve ]

(#48422) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hello!

Gyors tanácsot szeretnék kérni: AM3-as procira (Phenom II X4 B60) keresnék valami jó hűtőt olyan 7-8000 ft-ig, ugyanis újabban fogja magát és kikapcsol ha eléri a 69 fokot. Mondjuk ez utóbbit nem értem, olyan magas lenne ez, hogy már védi magát a kikapccsal? Kiiktatni nem tudtam sehol.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48423) Rypejakten válasza Csapoati (#48422) üzenetére


Rypejakten
addikt

szia.

milyen hazad van? mert amennyiben befer egy 160mm-es huto, akkor a Xigmatek Gaia pont idealis lenne hutesi es penzugyi szempontbol is.

(#48424) Csapoati válasza Rypejakten (#48423) üzenetére


Csapoati
nagyúr

CM 430, fejből nem tudom az adatait sajnos, de köszi a tippet, megnézem.

19 centi széles, csak elfér akkor a 16-os hűtő benne.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48425) Rypejakten válasza Csapoati (#48424) üzenetére


Rypejakten
addikt

a gyartoi oldal szerint 163mm a max. meret, ergo befer a Gaia.
szerintem ezt vedd, de azert meg vard meg a tobbieket, hatha ok tudnak jobb alternativat.

(#48426) kromatika válasza Csapoati (#48422) üzenetére


kromatika
veterán

szia .ebben az árban, újonan a xigmatek gaia a legjobb választás,és be is fér a házba.

[ Szerkesztve ]

(#48427) Potzee


Potzee
addikt

Tudomásom szerint jelenleg ez a legolcsóbb 120 mm-es ventivel szerelt cooler:
Cooler Master Hyper T4 - RR-T4-18PK-R1 5.2k + posta [link]
Sok tesztet még nem olvastam róla, de azért tuningra nem való...[link]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48428) syberia válasza Potzee (#48427) üzenetére


syberia
veterán

Ezt simán lepipálja a Xigmatek Gaia.

https://howbad.info/

(#48429) Potzee válasza syberia (#48428) üzenetére


Potzee
addikt

Igen! :K Jobb a Gaia!
Ezt pusztán az ára miatt említettem meg. Aki nem űzi a procit, de halk gépet akar, annak jó lehet...Nem ismerem a coolert, de önmagában a 120 mm-es ventivel 5.2k -ért egy hűtő nem mutat rosszul.
Van valakinek személyes tapasztalata a Hyper T4-ről?

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48430) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Koszonom a tippeket,szimpatikus a Gaia. Viszont felek, hogy 4 memoria modullal necces lesz, ugyhogy inkabb lemerem elotte.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48431) speedydb23


speedydb23
senior tag

Macho tulajok, csorogjon a nyálatok! :D

HR-22

[ Szerkesztve ]

(#48432) syberia válasza Potzee (#48429) üzenetére


syberia
veterán

Jól mutat a 120mm az adatlapján, azok a vékonyka hőcsövek nem túl bíztatóak. Én azt olvastam róla hogy az árához képest normálisan hűt, remélhetőleg ennek nem törik majd ripityára a ventije mint régen a Hyper TX-2-nek ;]

(#48431) speedydb23: nem vagyok tulaj(még) de ezt elfogadnám :R
Úgy néz ki mint egy részecskegyorsító :D jó kis áramvonalas bevágások.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#48433) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

i5-3330-hoz (77W TDP) milyen hűtőt ajánlanátok a stock helyett? EZ vagy EZ hatékonyabb/csendesebb lenne mint a gyári?

Köszi!

(#48434) syberia válasza r3dsnake (#48433) üzenetére


syberia
veterán

Ezek nem sokkal halkabb/hatékonyabb hűtők a gyárinál, tuning nélkül mennyire melegszik a procid?

https://howbad.info/

(#48435) speedydb23 válasza r3dsnake (#48433) üzenetére


speedydb23
senior tag

Hyper T4
Most elég jó áron van ez, 12-es ventivel tuti, hogy sokkalta halkabb mint a gyári.

(#48436) syberia válasza speedydb23 (#48435) üzenetére


syberia
veterán

+1 gyáriról 12-es ventisre érdemes váltani, itt még jobb áron van :)

https://howbad.info/

(#48437) r3dsnake válasza speedydb23 (#48435) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Kösz!

Vajon a Fractal Design Core 1000-es microatx házban elférne rendesen? Kicsit magasnak tűnik.

Köszi!

syberia: még nincs meg a proci, de OEM változatban venném, tehát összehasonlítási alapom sem lesz.

(#48438) syberia válasza r3dsnake (#48437) üzenetére


syberia
veterán

Be fog férni megveheted nyugodtan, sokkal jobb lesz mint a gyári kerepelők.

https://howbad.info/

(#48439) kromatika válasza speedydb23 (#48431) üzenetére


kromatika
veterán

huh ez nagyon bejön.

(#48440) kromatika válasza r3dsnake (#48437) üzenetére


kromatika
veterán

+1.Be fog férni,és ennyiért tényleg jó árban van.

(#48441) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Köszönöm a válaszokat és a segítséget! :R

(#48442) speedydb23


speedydb23
senior tag

Nekem egy ilyen jöhetne... Bár keresztben eltörné az alaplapomat az fix... :D
Thermalright 1,9kg :Y

[ Szerkesztve ]

(#48443) syberia válasza speedydb23 (#48442) üzenetére


syberia
veterán

Erre a hűtőre biztosítást kell kötni, mert szinesfém ;]

https://howbad.info/

(#48444) kromatika válasza speedydb23 (#48442) üzenetére


kromatika
veterán

Nekem volt. :K Brutális súly :K Nem mertem felrakni a lapra,csak úgy használtam egy ideig,hogy a fektetett lapra raktam rá vízszintesen.I5 650-et,venti nélkül passzívan elvitt.

(#48445) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Ma beépitettem a noctua nh-d14 hutot, de valahogy mint ha hangosab lenne a gép, ez normális? 1200RPM-en megy folyamatosan az Y-kábel van bekotve.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#48446) syberia válasza mSchumi87 (#48445) üzenetére


syberia
veterán

BIOS-ban engedélyezd a cpu fan controll opciót (enable)

https://howbad.info/

(#48447) mSchumi87 válasza syberia (#48446) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Auto-n volt, megváltoztattam Enable-ra de semmi se változot, gondolom az alaplapom régi es nem tudok a BIOS-ba vagy bárhol RPM-et álitgatni.

Alaplap: Gigabyte GA-EP41-UD3L

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#48448) yksz


yksz
aktív tag

Sziasztok!
A Thermalright HR-02 Macho Rev.A (BW) és a Scythe Ninja 3 Rev. B kozul melyiket ajánljátok inkább egy 3770K-hoz, ami lesz húzva de csak értelmesen, amit le bír majd ezek kozul az egyik még huteni:)

Fly away my precious knowledge fly far away

(#48449) syberia válasza yksz (#48448) üzenetére


syberia
veterán

A HR-02 Macho jobb vétel, én azt venném a kettő közül.

https://howbad.info/

(#48450) Potzee válasza yksz (#48448) üzenetére


Potzee
addikt

Bármelyik cooler megbirkózik a feladattal :K
Én a Macho-ra szavazok, tuningnál a 140-es venti talán egy kicsit halkabb, mint a 120-as Slip Stream.

...vagy kromatika Mugen 3 -ja két ventivel... :K

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.